Összefoglaló - 2. Játékhét

Hatalmas csaták zajlottak a második hét során, nagy meglepetések és parádés teljesítmények, minden amit csak egy játékhéttől el lehet várni

Cincinnati Bengals 45 – 51 Cleveland Browns

A két csapat 96 pontot szerzett összesen. Már ez elég ok, hogy felkapjuk a fejünket. Nem mindennapi eredmény született a két csapat összecsapásából. A Bengals a Ravens ellen hatalmas csatában nyert az els? héten, míg a Browns csúnyán kikapott a Steelerst?l. Így egyértelm? esélyese a Cinci volt a meccsnek.
Az els? negyedet a Bengals kezdte jobban, Rudi Johnson TD-jával indult meg a pontgyártás. Erre a Browns két FG-vel válaszolt még az els? részben, Phil Dawson mindkétszer 39 yardról talált be. Ezután a csapatok felváltva szereztek TD-okat, Joe Jurevicius, T.J. Houshmandzadeh, Joe Jurevicius, Chad Johnson, Kellen Winslow sorrendben. A néz?knek nem lehetett panasza a mérk?zésre, gyönyör?, látványos passzjáték, szép visszafutások jellemezték az els? félid?t. A második részben a Cinci kezdett egy FG-lal Shayne Graham jóvoltából, majd ismét beindult a TD gyártás. Braylon Edwards, Chad Johnson, Jamal Lewis, T.J. Houshmandzadeh volt a sorrend. És még nem volt vége. Az utolsó negyedben még Edwards, és Holt is szerzett egy TD-t, és Phil Dawson egy FG-t. A mérk?zésen olyan eredmények születtek, mint Jamal Lewis 216 futott yardja, Chad Johnson 209 elkapott yardja vagy Carson Palmer 401 passzolt yardja és 6 TD passza.

A két csapat úgy játszott, mintha a védelmek otthon maradtak volna. A múlt heti remek véd?játék után a Cinci védelme most szabadságot vett ki, míg a Browns hatalmas javuláson ment át. Mindkét csapat felemás teljesítményel várja a 3. fordulót, aholis a Cleveland Oaklandbe utazik, míg a Cincinnati Seattle-be.

A meccs embere: Mindenki azt gondolná, hogy a már fentebb említett teljesítmények gazdái közül kerül ki a mérk?zés embere, pedig mégsem. Igaz, hogy Carson Palmer teljesítménye rendkívüli, de a másik oldalon Derek Anderson (Cleveland Browns, QB) játéka is fantasztikus volt, f?leg a saját képességeihez képest. 33 passzából 20 volt sikeres, 328 yardot passzolt, 5 TD-t adott és egy INT-et dobott, ezzel érdemelte ki ezt a címet.

Buffalo Bills 3-26 Pittsburgh Steelers

A franchise 75. évfordulóját ünnepl?, és ennek tiszteletére klasszikus, ’50-es, ’60-as évekbeli retrószerelésében lépett pályára a hazai csapat, amely nem sokáig váratta meg szurkolóit – már az els? drive során sikerült háromszor is (!) egy-egy 3rd downt értékesíteni, és végül egy Jeff Reed FG-lal hamar vezetést szerzett a hazai csapat. A Bills els? próbálkozásai korántsem sikeredtek ilyen jól, hiába dobott rögtön az els? buffalói punt után Ben Roethlisberger egy interceptiont, a vendégcsapat nem tudott élni a lehet?séggel. Az ellentámadásból aztán a Pittsburgh hengerelt, f?képp Willie Parker futásai után szereztek yardokat, míg Big Ben visszatért a rövid és középhosszú passzokhoz, amelyekkel hatékonyan operált. A félid?ben még háromszor sikerült eljutniuk a Bills célvonalának közelébe, ám egyszer sem sikerült TD-t elérniük; a szünetben Jeff Reed 4 FG-jával vezetett 12-0ra a hazai csapat.
A második játékrészben rögtön az elején megvillant Terrence McGee, a vendégek Pro Bowl kaliber? returnere – az ? 70 yardos visszafutásából sikerült olyan pozícióba jutnia a csapatnak, ahonnan Rian Lindellnek sikerült egy 24 yardos FG-t értékesítenie. A tény azonban, hogy a buffalóiaknak nem sikerült TD-t elérni, megbosszulta magát, a következ? drive során Willie Parker és Santonio Holmes hatékony közerem?ködésébel végigmenetelt a pályán a Steelers, és az újonc TE, Matt Spaeth szerezte meg a csapat els? touchdownját, ezzel már 19-3-ra vezetett a Pittsburgh. (Spaeth mindkét meccsén jegyez egy-egy TD elkapást.)
Ezzel gyakorlatilag el is d?lt a mérk?zés, a Bills er?tlen próbálkozásait a Steelers könnyedén meghiúsította, JP Losmannak ezen a napon sem ment a játék, Lee Evans mintha a pályán sem lett volna, és Marshawn Lynch sem tudta megváltani a világot – a Bills csapatából talán csak a már említett McGee és Roscoe Parrish dicsérhet?. A vendégek védelme sem játszott igazán jól, a Denver után a Steelers is több mint 400 yardot szerzett ellenük – annak ellenére, hogy Roethlisberger még csak nem is játszott igazán jól, ezúttal b?ven elég volt a közepes teljesítmény is. A Steelers részér?l sokan dicsérhet?k, a védelemb?l szinte mindenki, a támadók közül pedig muszáj kiemelni Willie Parkert, aki 126 futott yardot mellett egy utolsó negyedbéli TD_t is szerzett, amivel a Steelers beállította 26-3-as végeredményt.

A Pittsburgh remekül kezdte az idényt, az els? két körben hengerelt a gárda – érdekes lesz azonban megfigyelni, hogy komolyabb játéker?t képvisel? csapatok ellen mennyire jó az eddig mindössze 10 pontot enged? Steelers védelem. A buffalói csapat jóval nagyobb bajban van, ezen a meccsen ugyanazt mutatták, mint a Denver ellen – esetlen, impotens támadójáték és egy olyan védelem, amely a red zone-ban hatékony, ugyanakkor a saját 20 yardos vonalukig bárkit odaengednek. Sok munka áll még Dick Jauron el?tt.

A meccs embere: Willie Parker. A 134 yard és 1 TD mellett a futójátékos érdemei azért elévülhetetlenek abban, hogy kifárasztotta a Bills védelmét és az er?feszítéseinek köszönhet?en a Steelers több mint 35 percig birtokolta a labdát, ezzel pedig a mérk?zést is irányították. Parker mindkét eddigi meccsén 100 futott yard fölött teljesített – erre csak ? és Travis Henry voltak képesek az els? két hét folyamán.

Green Bay Packers 35 - 13 New York Giants

A hétvégén a Giants a Packers-t fogadta otthonában. Egyik csapat se tudta felvenni a kezdeti ritmust, a hazaiaknál Tynes hagyta ki a FG-t, míg a vendégeknél Brett Favre adta el a labdát. A második negyedben már ígéretes volt a játék képe, a Packers szépen araszolt el?re és DeShawn Wynn által megszerezték a vezetést is. Erre az óriások rögtön válaszoltak is Eli Manning, Plexico Burress-t találta meg passzával, 7-7. A félid? elött már csak egy FG esett a Giants részér?l. Az öltöz?ben a vendégek alapos fejmosást kaphattak, mert a második félid?ben megrázták magukat és elkezdték a pontgyártást. El?bb Bubba Franks, majd Donald Lee gyarapította a sajtfej?ek pontjait, eközben az óriásoknak csak egy FG-ra jutotta. Az óriásoknál az offense gyengélkedése, kihatott a special team-re is, és amikor a visszahordásnál Ahmad Bradshaw kezéb?l Charlie Peprah kiütötte a labdát, akkor már csomagolható volt a sajtfej?ek gy?zelme, f?leg, hogy Brett Frave a fumble után rögtön újabb TD passzt adott, Donald Driver-nak. Ezek után teljes összeesett az Giants támadó sora, ráadásul Eli Manninget eladott labdája után, sérülése miatt az utolsó 5pecben újra Jared Lorenzen helyettesítette. Viszont Lorenzen se ment sokra. A meccs vége fele is, csak a Packers tartogatott meglepetést, egy gyönyör? 38 yard-os futást DeShawn Wynn részér?l, ezzel kialakitva a 35-13-as végeredményt.

A Packers behúzta az idei második meccsét is, jöv? héten a San Diegot, az AFC egyik kiemelked? csapatát, akik a héten a Patriots-tól szenvedtek vereséget. A Giants evvel az újabb vereséggel csoportja utolsó helyére csúszott, a jöv? héten se vár rájuk könnyebb mérk?zés az eddig két gy?zelemmel álló Washington Redskins-el kell összecsapniuk.

A meccs embere: Brett Favre (Green Bay Packers - QB) a hétvégén igazi klasszisformát nyújtott a 37 éves irányító, és ilyenkor gondolkoznak azok, akik azt mondják, hogy már nyugdíjba kellet volna mennie.

Indianapolis Colts 22 – 20 Tennessee Titans

Vasárnap kora délután, napsütéses id?, a Titánok otthon fogadják a címvéd? Csikókat. A mérk?zés azért is nehéz, mert a Colts tavaly is megszenvedett a Titansel ezen a pályán.
Ennek ellenére a mérk?zés jól indult a kék-fehéreknek, hiszen Joseph Addai 8 yardos futása után már 6-0 az állás. Igaz az egy pontos jutalomrúgás blokkolva lett. A Titans egy FG-vel válaszolt a TD-re Rob Bironas révén, aki tavaly a mérk?zést eldönt? 60 yardos FG-t rúgta. A második félid?ben a Peyton Manning-Dallas Clark duó villant, és egy 22 yardos TD révén már 10 pontos el?nyre tett szert a Colts. Ett?l kezdve a rúgóké lett a terep egészen a harmadik negyed közepéig. Adam Vinatieri kétszer, Bironas egyszer rúgta a labdát a villába, így az állás 19-6-ra módosult. A Colts idáig a kezében tartotta a mérk?zést, úgy t?nt teljesen uralják a helyzetet. Azonban egy Manning INT után a Titans támadósora TD-t szerzett, így szorosabbá téve a mérk?zést. A TD szerz?je LeDale White. Így a döntés az utolsó negyedre maradt. Vinatieri FG-ja azt jelentette, hogy a Titansnak nem elég egy TD, még egy FG is kell a gy?zelemhez. A TD meg is lett Roydell Williams elkapása révén, így borzasztóan izgalmassá vált az utolsó pár perc. A labda visszakerült a Titanshez, így egy utolsó rohamba kezdhettek a gy?zelem megszerzéséért. Az utolsó percen belül jártak, amikor Vince Young egymás után adta a jó passzokat, melyekkel az elkapók rendre elhagyták a pályát, ezzel megállítva az órát. Már majdnem FG távolságba kerültek, amikor az egyik play indítása után a Titans támadófala nem bírta a nyomást, és két Colts véd?játékost is átengedett, aminek következtében Youngnak arra kellett figyelnie, hogy ne sackeljék. Estében még hátrapasszolta a labdát csapattársának, de ez Colts játékos jó helyen volt, és az ütközés utáni fumble-t a Csikók 95-ös játékosa Darrell Reid szerezte meg. 4 másodperccel a mérk?zés vége el?tt. Így a Colts megnyerte a mérk?zést.

Az els? heti meggy?z? játék után most döcög?sebb volt a gy?zelem a címvéd?nek, a Titans alaposan megizzasztotta ?ket a végén, amely a jöv?re nézve sok jóval kecsegtet Youngéknak.

A meccs embere: Peyton Manning (Indianapolis Colts, QB) 300 yard felett passzolt, és interceptionje ellenére ? volt a mez?ny legjobbja.

Kansas City Chiefs 10 – 20 Chicago Bears

A Bears és Rex Grossman ismét bizonyította, hogy a kemény védelmük és a fantasztikus special teamjük nélkül nem tudnának meccset nyerni. Grossman megint nagyon gyenge volt, egyedül Cedric Benson futójátékára lehetett mondani, hogy egy tavaly SB résztvev? játékára hasonlít. A védelemre és a special teamre viszont nem lehet panasz, David Hester idén is megkezdte return TD-k, míg a védelem a fumble-k és INT-ek gyártását. A másik oldalon a Kansas még mindig gyengélkedik, a támadójáték ott se lesz az igazi idén, nem sok jó dolog vár a szurkolókra.
A második negyedben 7 perc után született az els? TD, a Chicago jobb oldali tackle-je, John St. Clair kapta el Grossman passzát. Ezután következett Hester 73 yardos punt return TD-je, majd Robbie Gould 47 yardos FG-ja következett. A félid?t Dwayne Bowe TD elkapása zárta, melyet csapattársa Tony Gonzalez el?l halászott le. A második félid?re mindössze két FG maradt, mindkét részr?l egy-egy a harmadik negyedben, majd az utolsó felvonásban egy-egy INT a két irányítótól Grossmant?l és Damon Huardtól.

A Bears támadórészlegének össze kell szednie magát, mert még addig se jutnak, mint tavaly, a Chiefsnek pedig mindkét oldalon össze kell magát szednie, ha nem akar a szurkolóival kitolni.

A meccs embere: Cedric Benson (Chicago Bears, RB) 101 yardjával a mez?ny legjobb támadója. Azért ? a meccs legjobbja, mert a védelemb?l nem lehetne külön kiemelni egy nagyon jót, mindenki jó volt, míg a special teamb?l azért nem kerül ki Hester, mert ismét a fantasztikus blokkokon is múlt a TD-ja.

Houston Texans 34 - 21 Carolina Panthers

10 perc.... Ennyi id? kellett a Carolina Panthers csapatának, hogy 14-0-ás vezetésre tegyen szert. 10 perc.... Ennyi volt az az id?, ami során a Panthers egy NFL csapatra hasonlított. Utána jött Matt Schaub és Andre Johnson, a Texans pedig átgyalogolt a hazaiak védelmén, egyszer, kétszer, háromszor, egészen addig, amíg el nem döntötték a mérk?zést. Hihetetlen jól játszottak, szinte nem volt gyenge pontja a csapatuknak, a támadófal nagyszer?en megvédte Schaubot, aki remekül élt a rengeteg id?vel amit a zsebben tölthetett, Andre Johnsont képtelen volt tartani a Panthers secondary, Ahman Green pedig remekül futott be a fal által nyitott résekbe. A védelem a mérk?zés elejét leszámítva nagyszer?en megállította a hazaiak támadási kísérleteit, a Carolina támadófala mintha pályán se lett volna, Okoye két sacket is könnyedén elérhetett, egy fumble-t is kier?szakolt. Futásra szinte esélye sem volt Fosternek és Williams-nek, azért is szlalomozniuk kellett, hogy egyáltalán a line of scrimmage-ig visszajuttassák a labdát. A Texans speciáls csapatrésze is kitett magáért, egy kickoff return során Faggins harcolt ki fumble-t Goings-nál és mivel Walter szedte össze a Panthers endzone-jában, 31-14-re módosult az eredmény második félid? elején. Egyedül Steve Smith volt az, akit nem tudtak kikapcsolni a játékból, de ez nem meglep?, hiszen ? képes a legjobb védelmek ellen is hatalmasat játszani, ezt bizonyította most vasárnap is. Harmadik touchdownja olyan volt, amit ritkán látni, öt Texans véd? sem tudta a földre vinni, s miután kibújt a szorításukból, már szabad útja volt a vendégek endzone-ja felé. Ekkor azonban már minden eld?lt, ez csak az eredmény kozmetikázására volt elég.

A Texans (2-0) nagyon jó úton halad, Gary Kubiak remek kézzel irányítja a csapatot, szép sikerek el?tt állhat ez a fiatal társaság, a franchise történetében el?ször sikerült két gy?zelemmel kezdeniük a szezont. A Panthers (1-1) 2003 ótan mem képes az els? hazai meccsn nyerni, össze kell kapnia magát a csapatnak, mert ilyen teljesítménnyel nemhogy a rájátszásba nem fognak tudni bekerülni, de mérk?zést is alig fognak nyerni.

A meccs embere: Matt Schaub (QB - Houston Texans) szinte hibátlanul irányította csapatát, nagyszer? teljesítménnyel rukkolt el?, 2 touchdown passzt is adott és igazolni látszik a vezet?k döntését, akik ráépítenék a jöv? Texans-át.

Dallas Cowboys 37 - 20 Miami Dolphins

A Miami Dolphins azzal a reménnyel lépett a szezon hazai szezonnyitóján a pályára, hogy a Kansas City Chiefst?l leigazolt Trent Greennel sikerül nyerniük, ezzel 1-1-es mutatót elérni. Nagyon sokáig úgy t?nt, hogy a hazai szurkolók talán nem hiába reménykednek.

Az els? negyedben mindkét csapat egy – egy körülbelül 7 perces támadás sorozat végén mez?nygólt ért el, amellyel az állás 3-3-ra alakult.

A második negyed elején Trent Green eladta a labdát Antony Henry-nek, amelyb?l egyel?re még nem lett baj, mert punttal zárult a Cowboys következ? drive-ja. Viszont a Miami a saját 9 yardjáról volt kénytelen kezdeni a következ? drive-ot, amelyb?l 3 and out lett, tehát a Dallas nagyon kedvez? pozícióból indulhatott. Tony Romo ezek után egy nagyon jól felépített támadássorozatot vezetett, amelyet Marion Barber 1 yardos futott touchdownja zárt. Erre a nagy szünet el?tt a Miami egy mez?nygóllal válaszolt. Tehát a vendégek 10-6-os vezetésével következett a nagy szünet.

A harmadik negyed hatodik percében a Delfinek Trent Green 18 yardos touchdown passzával átvették a vezetést (10-13), aminek nem sokáig örülhettek. El?bb a dallasi, majd a miami akciót zárta punt. Utóbbinál Patrick Crayton 49 yardos visszafutása kulcsfontosságú play volt a következ? dalasi touchdownhoz, amelyet Tony Romo 2 yardos passzal szerzett meg, az elkapó Tony Curtis volt. 17-13. A Miami nem tudott válaszolni, mivel Trent Green ismét eladta a labdát, a „célpont” ezúttal – az ex Seahawk - Ken Hamlin volt, aki egészen a red zone-ig jutatta el a labdát. Ezzel a labdával a dallasiak csak 5 yardot haladtak el?re 3 kísérletb?l, de ez is elég volt egy mez?nygólhoz. 20-13.

A Miami Dolphins a következ? támadássorozatban ismét elvesztette a labdát. Ezúttal a center Satele snapje nem jutott el Trent Greenhez. Az ajándék labdával ezúttal is mez?nygólt szerzett a Cowboys. 23-13.

Néhány perccel kés?bb Antony Henry ismét elfogta Trent Green passzát. Ismét jöttek a Cowboys támadói. Majd 3 kísérlet után hiányzott még 5 yard a first downhoz, de a mez?nygólhoz kicsit távol voltak. Következett a 4 & 5. Ebb?l Tony Romo 34 yardos touchdown passzt adott Terrel Owensnek. 30-13.

Ezúttal azonban Trent Green egy touchdownt eredményez? támadássorozatot vezetett, melynek a végén 21 yardos passzát Derek Hagan kapta el. 30-20. Ekkor következett az utolsó reménytelen kísérlet a labda megszerzésére: onside kick, amely azonban mint az esetek többségében, most sem eredményezte a kezd?rúgást végrehajtó csapat labdaszerzését. A következ? playben Marion Barber 40 yardos futásával beállította a végeredményt. 37-20. Trent Green 3 perccel a vége el?tt még egyszer eladta a labdát, ezúttal Roy Williamsnek. ezzel a felzárkózás utolsó reménye is elszállt.

A Dallas Cowboys (2-0) ezzel a gy?zelmével egy hihetetlen rossz sorozatot tört meg: 1999. óta nem kezdték a bajnokságot két gy?zelemmel. Ha ezt a sorozatot folytatni szeretnék, amiben biztosak lehetünk, akkor a 3. héten rendkívül nehéz feladat el?tt állnak: f?m?sorid?ben, vagyis vasárnap este a Soldier Field-en kell legy?zni a Chicago Bearst (1-1). A Miami Dolphins (0-2) el?tt a megkapaszkodás rögös útja áll, de ugyanez a helyzet a köetkez? heti házigazdájuk a New York Jets (0-2) számára is.

A meccs embere: Tony Romo (QB – Dallas Cowboys). Ha egy védelem 5 alkalommal is megszerzi a labdát, akkor joggal választhatnánk véd?t a mez?ny legjobbjának. Szép dolog ennyiszer labdát szerezni, de ezúttal talán még nagyobb dícséret illeti meg a támadókat. közülük is Tony Romot, aki 7 alkalommal vezetett pontot eredményez? drive-ot, a passzait 7 különböz? játékos kapta el, ugyanakkor jól variálta a passz és futójátékot.

Seattle Seahawks 20 - 23 Arizona Cardinals

A Seahawks a Tampa legy?zésével, míg a Cardinals a 49ers-t?l elszenvedett vereséggel hangolt a csoportrangadóra, így a hazaiaknak volt fontossabb a gy?zelem, hiszen még egy riválistól elszenvedett vereség már a szezon elején kilátástalan helyzetbe sodorhatta volna ?ket. Ennek tudatában is kezdett az Arizona, az els? félid?ben állva hagyták a vengéket. Edgerrin James jól futott, Leinart is magabiztosabbnak t?nt mint a múlt héten, Pope-nak adott 30 yardos passzával 10-0 állt az eredményjelz?n a második nagyed legelején. S?t, James is futott egy 17 yardos touchdownt és máris 17 pont lett a Cards el?nye. Ekkor úgy t?nt sima lesz a mérk?zést, nem úgy nézett ki, mintha a Seahawks bármi ellenállást is képes lenne kifejteni. Azonban Hasselbeck összekapta magát, ha már Alexandernek nem ment a játék és Burlesonnak adott touchdown passza után tíz pontra csökkentette a hátrányt. Mivel Rackers a félid? végén 53 yardról hibáztott, ez is maradt az állás a nagyszünetre. A 3. negyed elején Tatupu kapta le a leveg?b?l Leinart passzát, a drive végén pedig Alexander futott touchdownt, így máris szoros lett a mérk?zés. Kizökkent a ritmusból az Arizona, mintha nem is az a csapat lett volna a pályán, amelyik az els? félid?ben szerepelt, Brown két mez?nygóljával a vendégek meg is fordították az állást, 20-17-es vezetésre tettek szert. Éget?en szüksége volt az utolsó játékrészben a Cardinals-nak a pontokra, de a Seahawks megállította ?ket a 34 yardosuknál. Rackers következett ismét, ezúttal azoban nem hibázott és kiegyenlített egy 52 yardos mez?nygóllal. Ett?l függetlenül a Seattle kezében volt a mérk?zés, támadhattak, már mez?nygól távolságon belül jártak a két perces figyelmeztetés után, amikor is a támadófal kihagyott egy pillanatra, Hasselbeck elvesztette a labdát, a Cardinals pedig a vendégek térfelér?l indulhatott a harcba a gy?zelemért. James három remekbe szabott futással el?készítette Rackers újabb mez?nygólját, ezzel pedig az Arizona megszerezte els? gy?zelmét Ken Whisenhunt vezetésével.

A Seattle (1-1) csapata még nem az igazi, mind a védelem, mind a támadósor képes ennél sokkal jobb teljesítményre, az Arizona (1-1) mindenképp jobb csapat lesz, mint a tavaly volt, de 17-0-ás vezetésr?l nem szabad felengedniük úgy az ellenfelet, mint tették ezt most vasárnap.

A meccs embere: Edgerrin James (RB - Arizona Cardinals) amint egy picit is jobb támadófal kerül elé, azonnal kit?n? teljesítményre képes, bizonyítva, hogy a tavalyi év els?sorban nem az ? hibája volt.

San Diego Chargers 14 – 38 New England Patriots

A Chargers el?z? héten a Chicago ellen nyert nagy küzdelemben, míg a Patriots verte fölényesen a bombajó támadó- és kemény véd?alakulatával a csoportrivális Jetset. Így rendkívül izgalmasnak és szorosnak ígérkezett a mérk?zés, f?képp annak tudatában, hogy az el?z? playoffban is milyen kiegyenlített csatát vívtak egymással.
Ennek ellenére a mérk?zés a Patriots hatalmas fölényével indult, Tom Brady rendre valamelyik elkapóját üresen találta, így elég gyorsan TD-t szereztek. Eleinte Ben Watson és Wes Welker kapkodta le a passzokat, majd csatlakozott Randy Moss is hozzájuk. 7-0 után a Chargers els? play-e interception lett, Rosevelt Colvin kapta el a labdát, így megint a Hazafiak jöttek. Olyan elánnal támadtak, hogy félid?re már 24-0-s el?nye volt a tavalyi AFC dönt?snek. Mindez egy Watson TD, egy Moss TD, egy Stephen Gostkowski FG és egy Adalius Thomas INT return TD segítségével. A második félid?t Lorenzo Neal nyitotta TD-vel, így megszerezve a Chargers els? pontjait, de erre Moss válaszolt egy fantasztikus drive után egy újabb TDvel. Az utolsó negyed is a Chargersnek kezd?dött jobban, Antonio Gates elkapása után lett TD, de itt is tudott a Pats válaszolni Sammy Morris futása révén, így alakult ki a végeredmény.

A Patriots továbbra is ellenállhatatlan, fantasztikusan össze vannak rakva, ellenük szerény véleményem szerint idén is csak a Coltsnak lesz esélye az AFC-ben. A Chargers pedig Tomlinson jó játéka nélkül árnyéka önmagának.

A meccs embere: Randy Moss (New England Patriots, WR) újabb 105 yardot termelt a csapatnak és saját magának, ebb?l két elkapása révén pontokkal is gazdagodobb a csapat, így ismét jelentékenyen vette ki a részét a gy?zelemb?l.

Washington Redskins 20 - 12 Philadelphia Eagles

A Washington Redskins a Philadelphia Eagles otthonába látogatott a 2. játékhét Monday Night Football mérk?zésén. Az els? negyedben sikertelen támadássorozatok után el?ször a Washington Redskins jutott az ellenfél 20 yardos vonalának közelébe, amelyb?l Shaun Suisham 35 yardos mez?nygólja révén megszerezték a vezetést. 3-0.

A második negyed elején a Philadelphia Eagles egyenlített David Akers 24 yardos mez?nygóljával. majd Jason Campbell eladott labdáját követ? drive-ban ismét eredményes volt David Akers ezúttal 39 yardról. A félid? hajrájában a Redskins eljutott az Eagles 1 yardos vonaláig, ahol az óra megállítása érdekében Campbell a földhöz vágta a labdát, majd 3 büntetés után (delay of game, illetve 2 false start) hátrébb szorultak 16 yardra. Végül Campbell 16 yardos touchdown passzát Chris Cooley kapta el, így megszerezte a Redskins a vezetést. 10-6.

A harmadik negyedben egy – egy mez?nygól esett, el?bb Susisham 37 yardról, majd Akers 26 yardról volt eredményes. 13-9.

A következ? támadássorozatot Rock Cartwight 33 yardos visszahordása révén Washington a saját 37 yardos vonaláról kezdte. És a negyedig negyed elejére eljutottak az ellenfél 32 yardjáig. 6 play-jel kés?bb Clinton Portis 6 yardos futott touchdownt ért el, amelyre a következ? támadássorozatban az Eagles csak egy 22 yardos mez?nygóllal tudott válaszolni. 20-12.

Az Eagles véd?i gyorsan puntra kényszerítették a Redskinst. A Philynek ezek után közel 5 perce volt arra, hogy az egyenlítést kiharcolja. Úgy t?nt, hogy folyamatos „No huddle offence” eredményes lesz és Philadelphia támadói megzavarják a Redskins védelmét: 2 perccel a vége el?tt a red zone-be jutottak, azonban nem sikerült a pontszerzés, mivel a mindent eldönt? harmadik és negyedik kísérletben McNabb passzait Curtis nem tudta elkapni.
Sokat vártak Donovan McNabbt?l, aki a statisztikák alapján nem játszott rosszul, hiszen a passzainak 60 %-a célba ért, amelyekkel a csapata 240 yardot haladt el?re, azonban nem sikerült touchdownnal zárni egyetlen drive-ot sem és a harmadik kísérletek mindössze 25 %-a volt sikeres.Kiemelést érdemel még Brian Westbrook, aki 17 kísérletéb?l 96 yardot futott, amely 5,6 yardos átlagnak felel meg, ezen felül 8 elkapása 66 yardot ért. De a gy?zelemhez ez is kevés volt.
A Redskins irányítója Jason Campbell sem játszott kimagaslóan, de a kulcsfontosságú szituációkban eredményes volt, a harmadik kísérletek több mint felét sikerült 1st down-ra váltani.

A Washington Redskinst (2-0) mintha kicserélték volna a tavalyi év óta. Akkor 5-11-gyel zártak, most pedig az NFC East élén áll holtversenyben a Dallas Cowboys-szal. Legközelebb a New York Giants csapatát fogadják. New York Jets, Kansas City Chiefs, New Orleans Saints, New York Giants, Philadelphia Eagles. Ez az öt csapat tavaly a rájátszásba jutott, ezzel szemben az idén az els? két fordulóban vereséget szenvedtek. A következ? héten ismét odahaza játszanak Detroit Lions (2-0) ellen.

A meccs embere: Rocky Mcintosh (LB – Washington Redskins). Ezt a mérk?zést a Washington Redskins védelme nyerte meg, mivel ezen az estén nem tudtak ellenük touchdownt elérni. Csupán mez?nygólokkal pedig elég ritkán nyerhet egy csapat. McIntosh összesen 9 tacklet és 1 sacket hajtott végre, amelyek révén több esetben nem sikerült az Eagles-nek a kulcsfontosságú harmadik kísérletet végrehajtani.