NFL eredménykövetés NFL eredménykövetés - 1 aktív topik

Összefoglaló - 3. Játékhét

A harmadik játékhét sokak szerint vízválasztó, hiszen ezután már megjósolható egy csapat haladási iránya. Lássuk hát, ki merre indult el.

St. Louis Rams 3 – 24 Tampa Bay Buccanneers

Bár el?zetesen a jó nevekb?l álló Rams offense-t?l, és az el?z? héten jól teljesít? Buccanneers támadóegységt?l várhattunk jó teljesítményt, a találkozón égis a védelmek domináltak. Az els? negyedben a két defense gyakorlatilag áthatolhatatlan volt, mindkét együttesenek volt egy-egy ígéretesebb akciója, de a Bucs-nál Matt Bryant elhibázta a mez?ngyól-kísérletét, míg a Rams-nél egy jó drive-ot az irányító, Marc Bulger tett semmissé, amikor Philip Buchanon kezébe dobta a labdát, igaz, a Tampa CB-jének egy szépet vet?dnie kellett a labda megszerzéséért. A második negyedben folytatódott az állóháború, mindkét védelem remekül zárt, és bár Steven Jackson végre el?rukkolt egy stabilnak nevezhet? futóprodukcióval, a passzjáték nem ment a St. Louis-nak, így egyik csapat sem tudott igazán el?relépni. A Rams egyetlen jó drive-ját követ?en Jeff Wilkins, a jónev? rúgó nagyon mellé rúgta a lasztit, míg a Buccanneers választámadásából sikeres mez?nygólt szerzett, így a félid?ben az állás 3-0 volt a hazaiaknak. A szünet után a Tampa észbekapott, és Cadillac Williams vezérletével rögtön a harmadik negyed els? támadásából touchdown-t szerzett a Bucs, ezzel 10-0 állt az eredményjelz?n. Erre válaszul Jackson-nal az élen a Kosok is elértek az ellenfél húsz yard-os vonalán belülre, azonban amikor Bulger TD-passzt próbált adni, az end-zoneban nem saját elkapóját, hanem Jermaine Phillips-t, a hazaiak safety-jét találta meg az átadása, így újabb interception-je után megintcsak pont nélkül maradt a St. Louis. A negyedben volt még egy lehet?sége a vendégeknek, de ezúttal Wilkins hibázott megint, ezúttal a kapufa belsejér?l pattant ki a játékszer, így a záró játékrész el?tt 10-0 volt az állás a Kalózoknak. A negyedik negyed elején Williams kiejtette a kezéb?l a labdát, így a vendégek igen jó helyzetb?l vezethettek támadást, Wilkins kivételesen nem hibázott, és egy touchdown-ra olvaszotta a különbséget. Ezt követ?en azonban következett a Bucs-henger. A következ? négy támadásból kett?t ?k vezettek, mindkett?b?l Earnest Graham RB TD-t ért el, míg a Rams egyszer nagyon gyorsan punt-ra kényszerült, egyszer pedig Barrett Ruud bravúrosan leszedte Bulger passzát, akinek ez már a harmadik interception-je volt a találkozón, így a végeredmény nem mutatja a meccs szorosságát, 24-3 a Tampa javára.

A Rams-nek igencsak össze kell kapnia magát, f?leg a támadók teljesítenek a várokozások alatt, bár ebbe a támadófal sérültjei is belejátszanak. Steven Jackson még egyszer sem ért be az end-zone-ba, azonban most már életjeleket adott magáról, viszont Bulger förtelmes produkciója nem sok jót mutat a Kosok drukkereinek. 0-3-al a liga legrosszabb együttesei között vannak, pedig nem ott lenne a helyük. A Buccanneers védelme két remek offense-t állított meg csodásan az elmúlt két héten, a June-Ruud-Brooks LB-trió remekül zár, a támadók pedig hozzák, amit el lehet t?lük várni, ha mindkét egység így folytatja, akár rájátszásba is kerülhet a Tampa Bay.

A meccs embere: Barrett Ruud (Tampa bay Buccanneers – LB) kit?n?en vezeti a Kalózok védelmét, ? vezeti az NFL-t sack-ek terén, ezen a héten tizenegy alkalommal vitte földre az ellenfél támadóit, és élete els? interception-jét is megszerezte.

Pittsburgh Steelers 37 - 16 San Francisco 49ers

Ugyan a San Francisco a mérk?zés elején ráijesztett a Steelersre, eleinte úgy t?nt, nagyon szoros meccs kerekedhet, ám a hazaiak kit?n? védelmüknek és Willie Parkernek köszönhet?en végül újabb fölényes gy?zelmet arattak. A 49ers egy nagyszer? támadássorozattal nyitott, amelyb?l rögtön pontokat sikerült szereznie egy 32 yardos field goal révén, s ez mindenképpen figyelemreméltó, hiszen a Steelers ebben az idényben el?ször állt vesztésre egy meccsen – nos nem sokáig. Alig pár másodperccel kés?bb a máris a hazaiaknál volt az el?ny, ugyanis az utolsó pillanatban Atlantától szerz?dtetett return specialista Allen Rossum 98 yardos kick-off visszahordással szerzett hat pontot. Ezt követ?en egyértelm?en a védelmek domináltak: a Friscónak a futójátékkal, a Steelersnek a passzjátékkal akadtak gondjai, ám el?bbi együttesnek sikerült közelebb zárkóznia, bár vélhet?en ezzel nem voltak megelégedve, mivel Ben Roethlisberger sackelésekor saját 22 yardos vonalán elvesztette a labdát, de ebb?l csak FG-t (22 yard) szerzett a vendégegyüttes. A támadó csapatrészek impotenciája a második negyedben sz?nt meg, de csak a Steelers együttesénél: két hosszú futás Fast Willie-t?l és egy középhosszú passz BigBent?l, a végén pedig a szokásos tight end-passz az end zone-ban és máris újabb hét ponttal gazdagodott a hazai csapat. Érdemes megjegyezni Roethlisbergernek idén ez volt a hatodik TD-je, s ebb?l négyet TE-nek dobott, ezúttal Jerame Tuman volt a szerencsés kiválasztott.
A második félid?ben a Pittsburgh szépen rátalált a megfelel? egyensúlyra futások és passzok tekintetében, míg a Friscónál Alex Smith egymaga nem tudta hátára venni a csapatot Frank Gore teljes kikapcsolásakor (a liga egyik legjobb RB-je 40 yard alatt maradt!). A vendégek els?sorban Willie Parker futásaival és Big Ben TE-eknek dobott passzaival nem tudtak mit kezdeni, így a hazaiak szorgalmasan gy?jtögették pontjaikat (3 FG). Ugyanakkor a hátrány miatt egyre többet kockáztató vendégirányítót a hazai védelem hibákra késztette: Smith-t kulcsjátékoknál sackelték, illetve egy passzát Bryant McFadden lehalászta és egészen a célterületig meg sem állt vele, ezzel végleg eldöntötte a mérk?zést. Bár ezt követ?en mindkét csapat szerzett egy-egy TD-t, de ez már nem osztott, nem szorzott, legfeljebb a közönség szórakozott jobban.

A Pittsburgh Steelers sorra aratja fölényes, meggy?z? diadalait, s ha ezt a játékot tudja hozni, akkor a soron következ? áldozat az Arizona Cardinals lesz. A párharc kissé pikánsnak ígérkezik, hiszen a Cardsnál Ken Whisenhunt lett a f?edz?, aki tavaly még a Steelers offensive coordinatora volt. A 49ers-nek támadásban és futás elleni védekezésben kell el?re lépnie, f?leg, hogy jöv? héten a Shaun Alexander vezette Seattle Seahawks lesz az ellenfél.

A meccs embere: Willie Parker (RB – Pittsburgh) Nem is lehet kérdés: támadásban egyértelm?en ? vette hátára a csapatot, miután a passzjáték kissé akadozott Big Ben állandó siettetése miatt. Ezúttal 133 yardot futott, amellyel a liga élére került, s egyedüliként ? mondhatja el magáról, hogy mindhárom meccsén 100 yard fölé jutott.

Indianapolis Colts 30 – 24 Houston Texans

A mérk?zést mindkét csapat veretlemül várta. A Colts az el?z? héten egy szoros végjátékban, de felülmúlta a Titans csapatát, míg a kedvenc célpontját (André Johnson) elveszít? Matt Shaubbal felálló Texans meglepetésre mindkét mérk?zését megnyerte az idei szezonban. Tehát ma valamelyik menetelésnek vége kellett szakadnia.
A meccs a Texansnak kezd?dött jobban, rögtön a kezd?rúgás után a visszahordó Jerome Mathis szerzett egy 84 yardos TD-t, ezzel megadva a mérk?zésnek az alaphangot. Majd szépen éledezett az Indy is, mígnem kilenc perccel a kezd?rúgás után Peyton Manning passza az end zoneban tartózkodó Dallas Clark kezében nem landolt. Ezzel máris kiegyenlít?dött az eredmény. A második negyedben a Texans szerzett egy FG-t ugyan, de mégsem hazai vezetéssel vonultak szünetre, ugyanis Joseph Addai megszerezte idei harmadik, a mérk?zésen els? TD-ját egy meglehet?sen látványos véd? fölötti ugrással. A félid? tehát 14-10 volt.
A második részben 5 percet kellett várni az els? izgalmas jelenetre, amikoris Rocky Boiman a houstoni elkapóról felpattanó labdát szedte le. Ez a hiba meg is bosszulta önmagát, két perc múlva újabb TD-nak örülhettek a vendégek. Újabb rövidzárlat támadt a Colts special teamjében melynek következtében egy punt után a Houston máris a vendégek 26-osáról vághatott neki a támadásnak. Azonban Shaub megdobta a mérk?zés második interceptionjét, melyet Gary Brackett kapott el. Ennek a támadásnak a végén még három pont került a Colts neve mellé. A negyedik negyedben nagyot hajrázott a Texans, míg a Colts csak egy FG-t ért el, ?k két TD-t is Sam Gado 1 yardos futása és Vonta Leach 1 yardos elkapása révén, Shaub is feljavult, javította korábbi hibáit, de ez is kevés volt a fordításhoz. A Colts annak köszönheti gy?zelmét, hogy a támadóegységnél rendben m?ködött minden, a passzjáték és a futójáték egyaránt, míg a tavaly agyonszapult futás elleni védelem 40 yardon tartotta a Texans RB-it. Valamint a passzvédekezésben ki kell emelni a két kulcsfontosságú INT-et.

A houstoni gárda jöv? héten az idén meglehet?sen gyengén szerepl? és Schaub korábbi kenyéradójához látogatnak Atlantába a Georgia Domeba, míg az indianapolisi alakulat a felemás arcát mutató, gynegélked? denveri csapatot látja vendégül az RCA Domeban.

A meccs embere: Peyton Manning (Indianapolis Colts, QB) 29 passzkísérletéb?l 20 volt jó, 273 yardot termelt és adott egy TD passzt. Ezekkel a számokkal ezen a héten is ? volt a mérk?zés legjobbja.

Cleveland Browns 24 – 26 Oakland Raiders

A múlt héten pontzáporos mérk?zésen megszerzett els? gy?zelem után a Cleveland várta el?nyb?l a mérk?zést az eddig mindkét meccsét, ráadásul a múlt hetit a végjátékban mindössze egy FG-lal elveszít?, igaz hazai közönség el?tt pályára lép? Raidersszel szemben.
A Raiders erre rácáfolni szándékozott, így pontot csak ?k szereztek a mérk?zés els? 28 percében. Sebastian Janikowski volt f?leg dolgoztatva, hiszen három FG-t is rúgnia kellett, Míg az egyetlen TD-t Ronald Curry szerezte. Ezután következtek csak a clevelandi pontok. Joshua Cribbs egy 99 yardos kick returnnel, míg Phil Dawson egy FG-lal hozta vissza a Browns reményeit. A második negyedben volt a Brownsnak két turnoverje is, mindkétszer a múlt héten talán élete legjobb formájában játszó Derek Anderson dobta a labdát. Az els?nél Thomas Howard, míg a másodiknál Kirk Morrison kapta el a labdát. Harmadik negyedben ott folytatta a Browns a kapaszkodást, ahol abbahagyta, Braylon Edwards elkapása után már 17-16-ra a vendég csapat vezetett. De megtört a lendület, újabb Raiders pontok következtek, Lamont Jordan 1 yardos futását és Janikowski 48 yardos FG kísérletét követ?en. A Browns még tett egy utolsó kísérletet a negyedik negyedben a felállásra, Derek Anderson révén egy újabb TD-nal 2 pontra megközelítették a hazaiakat, valamint az utolsó percben field goal távolságba jutottak, ám a szerencsének is köszönhet?en, valamint Tommy Kelly fantasztikus reflexének köszönhet?en a mérk?zést a Browns javára eldönthet? FG blokkolva lett, így az oaklandi társaság megszerezte a gy?zelmet.

A Raiders jöv? héten az eddig elég gyatrán szerepl? Miami Dolphins otthonába látogat, míg a Browns a Cardinals ellen kínkeservesen nyer? Ravenst fogadja otthon. Hatalmas érdekesség lenne (bár közel 100% az esély, hogy nem jön össze), ha mindkét csapat a frissen draftolt QB-jükkel kezdene, a Browns Brady Quinnel, míg a Ravens Troy Smithel…

A meccs embere: Lamont Jordan (Oakland Raiders, RB) 29 próbálkozásból 121 yardot és egy TD-t hozott a csapatnak, sok fontos szituációban csinált first downt, így egyértelm?, hogy ? a mérk?zés embere.

New York Giants 24-17 Washington Redskins

A Redskins csapata a 75 éves jubileumra utalva retro szerelésben lépett pályára. Sokáig úgy t?nt, hogy a játékuk is illeni fog az ünnepi hangulathoz. Az els? félid?ben gyakorlatilag lemosták a Giants-et a pályáról. Igaz L. Tynes 34 yardos mez?nygóljával a Giants szerzett vezetést, de utána Clinton Portis egy 1 yardos futással , Jason Campbell pedig egy 8 yardos passzal (elkapó Chris Cooley) ért el touchdownt. A hazai csapat Eli Manning eladott labdájából szerzett még egy mez?nygólt, így lett a félid?ben 3 – 17.
Az els? félid?ben úgy t?nt, hogy folytatódik a Giants védelmének vessz?futása, vagyis a félid?nkénti átlag 20 kapott pontot sikerült megközelíteni. Súlyosbította a helyzetet, hogy a támadó részlegnek tulajdonképpen semmi nem sikerült. Úgy t?nt, hogy a sima Redskins gy?zelem következik.
A második félid?re teljes mértékben megváltozott a játék képe. Nem kevés a második félid?ben elszenvedett három touchdown, de a Redskins számára végzetesnek bizonyult a támadásaik hatékonyságának csökkenése, vagyis 0 pontot szereztek. Vagyis a Giants támadói rendkívüli módon feljavultak és ennek eredményeként mindössze 81 yardot eredményeztek ebben a játékrészben az ellenfelüknek.
A Giants támadói – közülük els? sorban az irányító Eli Manning – hihetetlen javulást mutattak. 3 drive-juk eredményezett touchdown, amelyben Eli Manning remekül variálta a passz és futójátékot. Reuben Droughns 3 futásból mindössze 3 yardot haladt el?re, de ezek voltak a mérk?zés talán legfontosabb yardjai: kett? közölük touchdown-t, egy pedig a sikeres 3. kísérletet jelentette. Egyébként is a második félid?ben a Giants 9-b?l 7 alkalommal hajtott végre sikeres 3rd downt. A harmadik touchdownt Eli Manning 33 yardos passzából Plaxico Burres szerezte. 24-17.
A Redskins támadói kaptak még egy utolsó lehet?séget: Giants puntja után Randle El visszafutása révén csupán 35 yardot kellett volna megtenniük az esetleges egyenlítéshez. Ebb?l alig egy perc alatt 34 yardot el?re is jutottak. Az utolsó yardot azonban nem sikerült teljesíteniük.

Gy?zelmének köszönhet?en a Giants (1-2) nem szakadt le a csoport többi csapatától, ugyanakkor a Redskins hívei is el?re kiegyeztek volna 3 forduló után a 2-1-es mérleggel. De evés közben jön meg az étvágy és bosszankodhatnak, hogy egy kedvez? lehet?séget szalasztottak el. A Redskins a 4. héten szabadnapos lesz és er?t gy?jthet a Lions (2-1) elleni összecsapáshoz. A Giants pedig az Eagles (1-2) fogadja majd, amely mérk?zés megkülönböztetett figyelmet fog kapni, hiszen az USÁ-ban vasárnap este f?m?sorid?ben az NBC fogja közvetíteni. Az egyik csapat 50 %-os mérleggel fogja zárni az alapszakasz negyed részét, míg a másik igen csak nehéz helyzetbe fog kerülni.

A meccs embere: Eli Manning (QB – New York Giants). Noha az els? félideji teljesítménye gyenge volt, a második félid?ben 14 pontos hátrányból sikerült fordítani az általa vezérelt támadócsapatnak. Ekkor összesen 3 touchdownt ér? drive-ot tudott végigvinni, amelyb?l egy passzolt touchdown a nevéhez f?z?dik. Igaz az irányító mutatóját leront egy eladott labda, amelyb?l azonban nem lett baj.