San Francisco-Baltimore Összefoglaló

Baltimore Ravens 9-7 San Francisco 49ers

Írta: (Attila_Hawks)

A mérkőzésen rendkívül kevés említésre méltó esemény történt. A Baltimore Ravens azzal nyert , hogy összesen 6 alkalommal át tudta lépni a félpályát, ebből három mezőnygólt sikerült szerezni. Matt Stover 26, 32 és 49 yardról volt eredményes. Általában egy ilyen teljesítménnyel a végeredmény a sima vereség lesz, azonban a Ravens a harmadik negyedre 9-0-s vezetést szerzett, majd nyert.

A hazaiak támadói nagyon gyengén teljesítettek. Az első félidőben mindössze 38 yardot haladtak előre. Trent Dilfer a szünetig csak 2 sikeres passzt aodtt 8 yarddal juttatva előre csapatát. A reményeket mégis visszahozta egy harmadik negyedes támadás sorozat, amelyben Dilfer nagyon jó volt: adott két hosszú passzt: egy 42 yardos megalapozta a jó mezőnypozíciót, végül egy 23 yardos touchdown passzát kapta el Arnaz Battle. 9-7. A negyedik negyedben a 49ersnek lehetősége lett volna nyerni, azonban Nedney 52 yardos mezőnygól kísérlete elkerülte a kaput.

A Ravens védő egysége jó teljesítményt nyújtott a mérkőzésen, hiszen mindössze 163 yardot engedélyezett a 49ersnek.

A 49ers (2-3) azzal a reménnyel vágott a bajnokságnak, hogy az NFC WEST-ben trónfosztást vihet véghez. Ez a Ravens ellen mutatott játék alapján nem tűnik valószínűnek, bár a következő hétre pihenőt kaptak így talán lesz idő rendezni a sorokat és felkészülni a Giants (3-2) elleni vendégszereplésre. A Ravens (3-2) szorosan a Steelers (4-1) nyomában van.A jó helyzetüket tovább szilárdíthatják - az egyelőre igen csak reménytelen játékot mutató - St. Louis (0-5) elleni otthoni mérkőzésükön.

A meccs embere: Mat Stover (K – Baltimore Ravens). Teljes mértékben teljesítette azt amiért szerződtették: hibátlanul berúgta a mezőnygólokat, az utolsót 49 yardról. Ezúttal ez elegendő volt a győzelemhez.