San Francisco-Carolina Összefoglaló

Carolina Panthers 31 - 14 San Francisco 49ers

Írta: Kocsis Gábor (gabokocka)

Két csalódást keltő gárda összecsapásának lehettek szemtanúi a Bank of America stadion nézői vasárnap délután Charlotte-ban, ahol a hazai pályán több mint egy éve nyeretlen Carolina Panthers fogadta, a múlt héten az Arizona elleni győzelmével 8 meccses vereség sorozatát megszakító San Francisco 49ers-t. Jobban kezdte a találkozót a Panthers, egy megszezett fumble után a második támadásából eljutott a redzone-ba, azonban a touchdown nem sikerült, John Kasay mezőnygóljával 3-0 került az eredményjelzőre. A 49ers nem találta a mérkőzés ritmusát, egy 3&out után ismét jöhetett a hazai csapat akik ezúttal meg sem álltak az endzone-ig, Dante Rosario pályafutása első elkapása egyből touchdown lett, így tíz pontra nőtt a különbség a két csapat között. Ezt követően ha lehet még nagyobb gondba került a 49ers, hiszen Dilfer nem igazán volt a helyzet magaslatán, ezt használta ki Richard Marshall, aki egy 67 yardos interception return után szerzett újab hét pontot a Carolina-nak.Ezután két gyors punt majd két interception követte egymást, előbb Jon Beason jegyezhette fel élete első elcsent passzát az NFL-ben, majd fél perccel a félidő vége előtt az idei offseason San Franciscoba csábított Nate Clements kapta el Vinny Testaverde Derw Carternek szánt passzát 2 yarddal az endzone előtt, s ez komoly fordulatot eredményezett a játék képében a második félidőre.

Történt ugyanis, hogy a Panthers által kezdett a következő játékrész elején rögtön dobott még egy interceptiont Testaverde, ezúttal Michael Lewis volt aki elcsípte a Colbertnek szánt passzt. Így nagyon jó mezőnypozícióból jöhettet a vendég együttes amit ki is használtak, Dilfer 20 yardos passzát kapta el Battle 7 pontot érően. A Carolina nem tudott újra felpörögni, egy gyors punt és egy nagyszerű Clements return után ismét veszélyes helyről jöhetett a 49ers és sikerült újabb 7 pontra váltaniuk a remek lehetőséget, ezúttal Walker volt Dilfer célpontja és máris 3 pontra közelítették meg a riválisukat. A védelmük nagyon összekapta magát, ismét puntra kényszerítették a hazaiakat, azonban a ST ekkor nagyott hibázott a Frisco csapatánál, Mike Lewis elejtette a puntot és a szabad labdára Dante Rosario csapott le, így egyből a redzone-ban találta magát a Panthers. DeShaun Foster 4 futásból el is érte a touchdownt ezzel 10 pontra növelve a Carolina előnyét, 24-14-et mutatott ekkor az eredményjelző. Ez a labdavesztés megtörte a korábban feltámadó vendégeket. Nem sikerült 1st downt elérniük, így a hazaiak kapták vissza a labdát a punt után. Következett egy meglehetősen hosszú drive, amelyben DeAngelo Williams játszotta a főszerepet, remek futásaival és egy nagyszerű elkapásával. A támadás végén szerzett touchdownt azonban nem ő szerezte, hanem a tight end, Jeff King, így véglel eldőlni látszott a találkozó 17 pontos hazai előnynél. Ez így is lett, a 49ers már nem tudott mit kezdeni az ezen a délutánon remeklő Panthers védelmmel, Dilfer még két interceptiont is összehozott, Manuel és Gamble szerzett labdát belőlük.

A Carolina így 5-7-re javította mérlegét, esélyt adva John Fox-nak, hogy megtartsa állását az offseasonban, míg a 49-ers-nél úgy tűnik csak egyszeri fellángolás volt a múlt heti diadal a Cardinals vendégeként. Komoly gondokkal küzd Mike Nolan csapata, főleg a támadóalakzat tűnik igen erőtlennek, a második félidő első öt percét leszámítva még csak nagyon momentumaik sem voltak.

A meccs embere: Dante Rosario (TE, Carolina Panthers) Tán meglepő a választásom, hiszen könnyedén eshetett volna Jon Beasonra, Mike Ruckerre, Steve Smith-re vagy akár Patrick Willis-re, azonban én a rookie TE mellett döntöttem. Mégpedig azért, mert a nagyon fontos elkapott TD mellett ő szerezte meg a labdát az elejtett punt után, ezzel újból megfordítva a meccs menetét.