Tampa Bay-Tennessee Összefoglaló

Tennessee Titans 10 – 13 Tampa Bay Buccaneers

Írta: Rajnai Gergő (Rajna)

Két remek védelemmel és közepes támadósorral rendelkező egüttes találkozott vasárnap a Raymond James Stadium-ban, a hazaiaknál ráadásul a két első számú futó sérülés miatt nem is léphetett pályára. A mérkőzés a várt mederben indult, az első negyed puntháborút hozott, se a futás, se a passz nem működött rendesen egyik oldalon sem. Mindkét csapat a másik hibájára várt, és először a Titans követett el egy baklövést, amikor Chris Brown rosszul fogta meg a handoff-ot, és elejtett labdáját Patrick Chukwurah szedte össze. A válaszdrive-ban Jeff Garcia jól mozgatta a Kalózok offense-ét, és sikerült eljutni egészen a mezőnygólig. A Titans egy jó drive-al próbált visszavágni, és közel is jártak az egyenlítéshez, amikor érthetetlen módon egy szörnyűséges hosszú passzt eladott az addig jól játszó Vince Young, az interception ugyan vitatható volt, de a játékvezetők megadták a Tampá-nak. Így a félidő 3-0-ás Bucs vezetéssel zárult, mindkét támadórészlegnek össze kelett kapnia magát a szünetben. A második félidőt a Tennessee rögtön egy ígéretes támadássorozattal nyitotta, de csak field goal lett belőle, és az egyenlítés után továbbra is a védelmek domináltak. Ezt követően Young egy futást követően az oldalvonalon túl rosszul lépett, meghúzta a combját, és el kellett hagynia a mérkőzést, helyébe az eladott labdák királya, Kerry Collins lépett. A veterán QB jól passzolt a zsebből, ennek ellenére a hazaiak szereztek vezetést, amikor Nick Harper nagy hibájából sikerült egy hosszú TD-átadást nyomni Joey Galloway kezébe, így 10-3 volt három játékrész után az eredmény a Bucs-nak. A negyedik negyed egy óriási Titans drive-ról szólt, amelyben volt minden, hatalmas sack, buta büntetések, jó passzjáték, visszafújt interception az end zone-ban, a végén mégis sikerült LenDale White-nak befutnia egy touchdown-ért, és megintcsak egyenlített a vendégegyüttes. Ekkor már mindenki a hosszabbításra készült, de Jeff Garcia gyorsan összehozott négy jó passzt (mindet Nick Harper aktuális emberére), ezzel egy félpályát átszelt a Buccaneers, és Matt Bryant nem hibázott 43 yard-ról, és így bár minden statisztikába és a játék képe alapján is jobb volt a Titans, mégis a Tampa nyerte a találkozót.

A Titánok defense-e ezúttal nem hozta azt az extrát, mint a múlt héten, a támadósor pedig nem tudott produkálni a Bucs védői ellen, Young nélkül nehéz dolguk lehet a továbbiakban is, de a quarterback sérülése nem súlyos. Három győzelmük és két vereségük a csoport harmadik helyéhez épphogy elég, a rájátszásért kapaszkodni kell még. A Tampa az NFC South élén van 4-2-es mérleggel, védelmük a liga legjobbjai között van, és a megbízható tám,adósorral a konferencián belül erős gárdát alkothatnak.

A meccs embere: Jovan Haye (DT, Tampa Bay Buccaneers), nehéz egyetlen játékost kiemelni a Tampa védelméből, ha muszáj, a jamaikai születésű falembert kell mindenképpen mondani, aki nagyon jól elzárta a középső futásuk útját, és folyamatosan tudta siettetni az ellenfél irányítóját is, 10 tackle-t és egy sack-et teljesített.