Tennessee-Atlanta Összefoglaló

Atlanta Falcons 13-20 Tennessee Titans

Írta: Rajnai Gergő (Rajna)

A mérkőzés előtt a Tennessee mérlege az NFC South együttesekkel szemben 12-1 volt, és remek formában, szabadnap után, pihenten játszhattak az előző héten első győzelmét begyűjtő Atlanta ellen. Az első negyedben a hazaiak védelme elképesztően jó volt, a Falcons -3 yard-ot szerzett ebben a játékrészben. Viszont ismét kiderült, hogy a labdavesztések nagyon fontosak ebben a játékban, ugyanis LenDale White fumble-je után DeAngelo Hall szerzett vezetést a vendégeknek, amire egy remek drive-al és Chris Brown touchdown-nal válaszoltak a Titánok. A negyed végén Vince Young eladta a labdát, és a remek mezőnyhelyzetet field goal-ra váltották a Sólymok. A félidő hátralevő részében továbbra is a védelmek domináltak, de a hazaiak az utolsó percben még egy mezőnygóllal egyenlíteni tudtak, 10-10 volt az eredmény a szünetben. A harmadik negyed is Young interception-jével kezdődött, a másodéves irányító igen gyengén játszott ezen a napon, bár a futói se nagyon segítették ki. A védelem azonban ismételten kihúzta a csávából, és ha már az offense nem teljesített, hát szereztek ők egy touchdown-t, amikor Michael Jennings kezéből Vincent Fuller-hez perdült a laszti, a safety pedig befutott az end zone-ba, 20-13-ra alakítva az állást. A negyedik negyed elején Rob Bironas olyan FG-t hibázott, amivel meg lehetett volna gyakorlatilag a meccs a Titans-nek, azonban ez sem volt probléma, a defense egész egyszerűen nem engedte át az Atlanta támadóit. Amikor Joey Harrington helyére beálló Byron Leftwich is eladta a labdát, úgy nézett ki, itt már csak a Tennessee nyerhet. De a Titánok fala hibát vétett, és Craig Hentrich nem tudta elrúgni a labdát, így veszélyes közelségből következhetett a Falcons, és Warrick Dunn majdnem egyből elérte a hatpontos akciót, az egy yard-os vonalon sikerült megállítani a rutinos futót. Az egy yard megtétele négy próbálkozásból formalitásnak tűnt, de a Falcons nem kalkulált a rettenetes DT-vel, Al Haynesworth-el, aki 1. és gólnál áttört a támadófalon, meglökte Leftwich-et, és az eredmény egy -8 yard-os play lett. Ezután sikerült lezárni a passzsávokat, így a vendégek nem tudtak TD-t elérni, így elkönyvelhették negyedik vereségüket is.

A Falcons 1-4-es szezonkezdete nem túl biíztató, de a védelem itt is jót nyújtott, az offense azonban semmit nem tudott hozzátenni a találkozóhoz, legfőképp egy rendes quarterback-re lenne szükségük. A Titans-t most már sok szakértő a liga legjobb együttesei közé sorolja, a támadóproduktum és a special team nem igazolta ezt, azonban a védelem tavaly óta rengeteget fejlődött, szinte egymaga megnyerte a mérkőzést, így 3-1-el áll. A későbbi ellenfelek, így jövő héten a Tampa ellen ez azonban kevés lesz, öt labdavesztés megengedhetetlen.

A meccs embere: Albert Haynesworth (DT – Tennessee Titans) volt a remekül teljesítő védőfal és az egész védelem egyik fő vezére, áthatolhatatlanná tette a középső sávokat, az ő szenzációs kitörése mentette meg az összecsapást a Tennessee-nek, sőt, egy alkalommal még egy elkapó ellen is jól védekezett.