Tennessee-Carolina Összefoglaló

Carolina Panthers 7 – 20 Tennessee Titans

Írta: Rajnai Gergő (Rajna)

A vendégeknél a Titans-t még houston-i éveiből remekül ismerő David Carr kezdett QB pozícióban, míg a Tennessee-nél Vince Young kapta meg a lehetőséget kisebb sérülése ellenére. A találkozó úgy kezdődött, ahogy az LP Field közönsége várta: egy lendületes, ellenállhatatlan drive végén Young maga futott egy touchdown-t, így hamar előnybe kerültek a Titánok. Ezt követően az első negyedben puntháború következett, a Tennessee védelme hatalmas nyomás alatt tartotta Carr-t, aki így nem tudott pontosan passzolni, már amikor nem sack-elték, míg a Panthers védelme jól megállította az ellenfelet mind passzban, mind futásban, azonban egy jó punt return-nek köszönhetően a hazaiak mégis mezőnygólig jutottak, így tizenöt perc után 10-0 volt az állás. A második negyedet a Titans futója, LenDale White egy fumble-vel kezdte, azonban a jó helyzetet nem tudta kihasználni a Panthers, mivel John Kasay kihagyta a field goal-t. A következő Carolina- drive-ban Travis LaBoy közvetlen közelről blokkolta David Carr passzkísérletét, majd a levegőbe felpördülő labdát lekapva interception-t szerzett, azonban rögtön a következő play-ben Young is eladta a lasztit, így egyik együttes se tudott pontokat szerezni, ez egészen így maradt a félidő utolsó drive-jáig, ahol büntetésekkel és passzokkal a Tennessee mezőnygóltávolságig jutott, Rob Bironas pedig nem hibázott, így már tizenhárom pontos hazai előnnyel fordulhattak a csapatok. A második félidőt a rapszodikusan teljesítő Young interception-nel kezdte, de a védelem megint kihúzta a csávából, a Párducok megint képtelenek voltak felkerülni az eredményjelzőre. A harmadik negyedben több érdemleges esemény nem történt, a Titans őrizte szilárd előnyét. A záró játékrészben viszont White szinte egyedül az end zone-ig cipelte a Titánokat, itt gyakorlatilag el is dőlt a találkozó, húsz pontos vezetést szerzett a Tennessee. Még sikerült Carr-nak egy TD-vel válaszolnia, de a fordítástól messze voltak a vendégek, és a végén a quarterback is megsérült, le is kellett cserélni.

A Carolina bár gyengén teljesít, még mindig versenyben van az NFC South megnyeréséért, hiszen második helyen állnak, és utolérhetik a következő héten a Tampát. Azonban amíg Jake Delhomme megfelelő pótlását nem találják meg, nem tudják kihasználni a támadóegységük erősségeit. A Titans jó úton halad a rájátszás felé, védelmük remekelt ezúttal is, de ha komolyabb céljaik vannak, a támadóknak is fel kell javulniuk. Jövő héten komoly meccset vívnak a Jacksonville-al.

A meccs embere: Albert Haynesworth (DT, Tennessee Titans), aki a Nashville-i defensive line vezéreként hét tackle-t és három sack-et jegyzett, és szerződésének utolsó évében az NFL legjobb DT-ei közé emelektedett.