Tennessee-Houston Összefoglaló

Houston Texans 20-28 Tennessee Titans

Írta: Rajnai Gergő (Rajna)

Az LP Field immáron sorozatban kilencvenegyedik alkalommal telt meg vasárnap, ezúttal egy fontos csoportrangadó vonzotta be a nézőket a stadionba. A Texans-nek az volt az összecsapás tétje, hogy ötven százalékosra javítván mérlegüket maradjanak még esélyeik a rájátszásra, a hazaiak pedig három vereség után szerettek volna javítani, és továbbra is harcban lenni a playoff-ért. Ebben segítségükre lehetett a visszatérő Albert Haynesworth, akivel teljesen más a Titánok védelme. A mérkőzés két hosszó, sok futással tarkított drive-al indult, minkettő végén touchdown-t ünnepelhettek a csapatok. Az ezt követő támadássorozat viszont nem csak eredméynességében amradt el a korábbiaktól (punt-olni kényszerült a Houston), de amikor Antwan Odom földre vitte Matt Schaub-ot, a vendégek QB-ját, aki megsérült, az idény során immár másodszor, első alkalommal is a Titans sack-jének következtében volt kénytelen elhagyni a pályát. Jöhetett Sage Rosenfels, aki az odavágón remek teljesítmény nyújtott, azonban Nashville-ben már nem kezdett valami fényesen, azonban védelme kihúzta a bajból, ugyanis tljesen megállították a Tennessee-t. Végülis ennek következtében állóháború zajlott a félidő végéig, az egyedüli pontszerzés Kris Brown nevéhez fűződik, aki egy mezőnygólt értékesített. A harmadik negyed is két reménytelen akcióval indult, majd a Titans irányítója, Vince Young megrázta magát, és két hosszú passzt követően egy touchdown-nal átvette a vezetést a nashville-i gárda, és ezzel megfordította a találkozó képét. A következő drive-ban a Titans védelme esélyt sem hagyott a Texans-nak, majd megint jött Young, és egy újabb passzolt TD. Bár Rosenfels-ék gyorsan válaszoltak, de erre az iőközben megsérült futó, LenDale White helyett bejött Chris Brown válaszolt egy hatpontos akcióval, kihasználva a Texans returner-ének, Jacoby Jones-nak a hibáját, aki elejtette a punt-ot, így remek mezőnyhelyzetbe hozva a hazaiakat. Öt perccel a vége előtt Kris Brown még szépített, de ezt követően a Tennessee védelme nem engedte a Houston-t elég közel a pontszerzéshez, így a végeredmény 20-28.

A Texans 5-7-es mérleggel már nem valószínű, hogy bejut a playoff-ba, főleg Matt Schaub sérülésével. Védelmük egyértelműen fejlődést mtuat, az offense is erős, dee ez az idei AFC-ben kevés. A Titánok győzelmükkel újra ott vannak egy Wild Card-helyen, holtversenyben a Browns-szal, a támadóegység sokat fejlődött év elejéhez képest, míg a defense Haynesworth-el elég stabilnak tűnik.

A meccs embere: Vince Young (QB, Tennessee Titans), aki remekelt a mérkőzés második felében, stabilan, pontosan passzolt, ezúttal a red zone-ban is, és szokásos futásai sem maradtak el.