Tennessee-Oakland Összefoglaló

Oakland Raiders 9 – 13 Tennessee Titans

Írta: Rajnai Gergő (Rajna)

Két futójátékra építő együttes csapott össze az LP Field-en, ahol a hazai gárda volt az esélyesebb, lévén védelmük nagyon erős a rush ellen. A Tennessee-be visszatért Vince Young sérülését követően, bár fájdalmai látszottak játékán, míg a vendégeknél először volt ott mezben az idei draft első választása, JaMarcus Russell. Az első negyedben mind a két védelem a helyén volt, a támadóalakulatok puntháborút vívott egymással, illetve mindkettejüknek volt egy hosszabb drive-ja, de touchdown-t nem sikerült elérni a csapatoknak, így 3-3 állt az eredményjelzőn tizenöt perc elteltével. A második negyedet a Fosztogatók indították, és Daunte Culpepper vezetésével eljutottak egy újabb mezőnygólig, korábbi meccseken remeklő futásukat azonban szétzúzta a Titans védőfala. Ezt követően folyamatosan büntetések vették vissza mindkét együttest, főleg az Oakland volt sokszor figyelmetlen, így nem volt esély TD-re ebben a félidőben. Vince Young rendkívűl gyengén teljesített, elkapói pedig sorra ejtették el a labdákat, a Tennessee passzjátéka katasztrófa volt, főként ez okozta a Raiders hatpontos vezetését a nagyszünetben. A harmadik negyedben két jó védekezést követően aztán megtört a touchdown-csend, ugyanis a Titánok futógépezete beindult, előbb LenDale White futott két hatalmasat, majd Chris Henry fejezte be a drive-ot egy 24 yard-os TD-vel, és a hazaiak máris átvették a vezetést. Ezt követően a Raiders összeomlott, támadásuk még a korábbiaknál is kevesebbet mutatott, mindhárom labdaeladásukat (két fumble, egy interception) a záró játékrészben követték el, és csak a Tennessee szintén gyenge offense-én múlt, hogy nem siekrült sokkal növelni az előnyt, az Oakland-nek nem nagyon volt esélye a fordításra.

A Titans ötödik győzelmét aratta, és erősen halad a playoff felé. A mai impotens támadással nem mennek sokra egy jobb defense ellen Fisher mester tanítványai, a védelem azonban ismételten kihúzta őket a csávából, és ezúttal a passz ellen is sikerült jól védekezniük. A Raiders-nek nehéz dolga lesz a kiegyensúlyozott AFC West-ben, bár a futásuk erős, egy erősebb védelem meg tudja állítani, amint ez itt kiderült, ennek ellenére messze nem reménytelen együttesről van szó.

A meccs embere: David Thornton (LB, Tennessee Titans), aki a Titans védelmének talán legjobbja volt a márkőzésen, bár ki kell emelni Kyle Vanden Bosch-t is, Thornton azonban gyakorlatilag mindenhol ott volt, sok nagyobb futástól mentette meg csapatát, és a passz ellen is hatékony volt.