Top25 - 11. hét

A Stanford és a Boise State veretlenségének is annyi, érik az Oklahoma State - LSU döntő.

1. (1.) LSU Tigers

Konferencia: SEC
Mérleg: 10-0
Eredmény: 42-9 vs Western Kentucky
Hősök: Alfred Blue (9 futás, 119y, 2TD), Kenny Hilliard (4 futás, 0y, 2TD)

Egy leendő NFL running back, Bobby Rainey vezette ellenfél látogatott Baton Rouge-ba, és volt egy félidőn át versenyben a listavezetővel (7-14). A fordulás után már nem volt kétség a végkimenetelt illetően, a WKU remek futás elleni védelme most háromszor annyi yardot szedett be, mint a meccsátlaguk. Egy hét lazulás után tehát folytatódnak a csoportmeccsek a Tigers számára.

2. (2.) Oklahoma State Cowboys

Konferencia: Big XII
Eredmény: 66-6 @ Texas Tech
Hősök: Brandon Weeden (423y, 5TD), Herschel Sims (13 futás, 109y), Joseph Randle (18 futás, 78y, 3TD), Josh Cooper (6 elkapás, 106y), Justin Blackmon (6 elkapás, 103y, 2TD), Josh Stewart (2 elkapás, 93y, 2 TD)

A statisztikák mindent elmondanak. Ez volt a hatodik meccse a Pokes-nak 50+ ponttal, ami holtversenyben a legtöbb a szezonban. (Természetesen a Houston a másik éllovas). Brandon Weeden be is előzte az iskola örökranglistáján Zac Robinsont, 69 TD átadással immár ő az éllovas. A Texas Tech legnagyobb hazai vereségével záruló összecsapáson a védelem is brillírozott, a TTU 7 pontja egy fumble után született. Ez korábban nem volt jellemző a védőkre, ha még valahogy ők is összeszedik magukat, akkor a bajnoki döntőben is esélyesebbnek tűnnek. Már csak el kell oda jutni.

3. (3.) Alabama Crimson Tide

Mérleg: 9-1
Eredmény: 24-7 @ Mississippi State
Hősök: Trent Richardson (32 futás, 127y,TD, 2 elkapás, 26y), Eddie Lacy (11 futás, 96y, 2TD)

A Bama védelme továbbra is magas szinten teljesít, már tizenegyedik ellenfelüket akadályozták meg zsinórban abban, hogy több, mint 14 pontot termeljenek. A Miss State futásra épülő támadósora 12 yardnál rekedt meg a földön, és a totál adat is mindössze 131-re rúg. Ezt a számsort egy jó formában lévő Trent Richardson egyedül fölözi, és ezúttal segítője is akadt Lacy személyében, így nem nagy arányú, de magabiztos sikert hozott a hétvége. Poén, hogy szombaton az #3 Alabama a másodosztály 3. kiemelt csapatával, a Georgia Southern-nel csap majd össze.

4. (7.) Oregon Ducks

Konferencia: Pac-12
Mérleg: 9-1
Eredmény: 53-30 @ #4 Stanford
Hősök: Darron Thomas (155y, 3TD), LaMichael James (20 futás, 146y, 3TD) + Isaac Remington (2 sack)

Megtörtént az előzés, immár a Ducks kezében a saját sorsa. A találkozónak a Heisman verseny szempontjából is volt jelentősége, hiszen LaMichael James tarthatatlan volt, miközben Andrew Luck nem hozott ennyi hasznot saját csapatának. A tavalyi bajnoki döntő veresége után idén úgy tűnik, hogy a Rose Bowl nyújthat vigaszt Chip Kelly-éknek. Előtte persze még jön a USC elleni mérkőzés, az állami rangadó, majd ha ezeket sikerrel vették, a Pac-12 döntő. Ez így keménynek hangozhat, de a múlt heti játék alapján, nincs izgulnivalója a Ducks híveknek.

5. (6.) Oklahoma Sooners

Mérleg: 8-1
Eredmény: bye week

Volt idő gyakorolni a Broyles mentes játékot és felkészülni A Harmadik Robert Griffinből.

6. (8.) Arkansas Razorbacks

Mérleg: 9-1
Eredmény: 49-7 vs Tennessee
Hősök: Dennis Johnson (11 futás, 97y, 2TD, 4 elkapás, 43y), Joe Adams (60 yardos PR TD, 2 elkapás, 52y, TD), Jairus Wright (5 elkapás, 94y, TD)

Nem volt átlagos nap a szombat az Arkansas történelme szempontjából. Két játékosuk, Joe Adams és Jairus Wright is előzött az iskola elkapási örökrangsorában, momentán Wright az éllovas 155-tel, de Adams is csak 2-vel van elmaradva tőle. Mondani sem kell, mekkora fegyvertény, hogy a Hogs történetének két legeredményesebb receivere egyszerre játszik Tyler Wilson keze alá. A kötelező győzelem után jön egy újabb hasonló meccs szombaton, majd november 25-én az LSU elleni szezonzáró, ami nagyban felforgathatja a mostani viszonyokat.

7. (9.) Clemson Tigers

Konferencia: ACC
Mérleg: 9-1
Eredmény: 31-28 vs Wake Forest
Hősök: Tajh Boyd (343y, 2TD, 2INT), Andre Ellington (25 futás, 98y, 2TD, 3 elkapás, 42y), Sammy Watkins (2 futás, 32y, 5 elkapás, 62y)

A Clemson ismét megfordított egy nyögvenyelős mérkőzést, a Brandon Pendergrass vezette WF 28-14-re is vezetett a 3. negyedben, de a 2 interceptionnel kezdő Boyd összeszedte magát, kiosztott 2 TD passzt, majd az utolsó másodpercben Chandler Catanzaro 43 yardos mezőnygóljával a hosszabítást is sikerült elkerülni. A Tigers így már biztosan ott lesz az ACC döntőjében, mivel megnyerte az Atlantic divíziót. A North Carolina State, illetve a South Carolina elleni rivalizálás így már csak a mérleget befolyásolja, azt nem, hogy a Clemson egy győzelemre van a BCS Bowl részvételtől.

8. (10.) Virginia Tech Hokies

Mérleg: 9-1
Eredmény: 37-26 @ #21 Georgia Tech
Hősök: Logan Thomas (209y, 3TD, 18 futás, 70y, 2TD), David Wilson (23 futás, 175y), Danny Coale (2 elkapás, 97y, TD)

David Wilson a szokásos magas szintű játékánál (idén csak egyszer tartották 100 yard alatt) is jobbat hozott, miközben Logan Thomas tán legnagyobb gyengéje, a 3rd down passzolás kategóriában teljesített remekül (6/8), amellett, hogy az összes touchdownban aktív szereplő volt. A VT-GT párharc győztese az elmúlt 6 évben mindig megnyerte az ACC Coastal csoportját, szóval az előjelek nagyon jók, péntek éjjel már lehet is bizonyítani újra.

9. (4.) Stanford Cardinal

Mérleg: 9-1
Eredmény: 30-53 vs #7 Oregon
Hősök: Stepfan Taylor (23 futás, 99y), Griff Whalen (9 elkapás, 107y, 2TD), Jeremy Stewart (2 futás, 5 yard, TD, 1 elkapás, 2 yard, TD) + Matthew Masifilo (2 sack)

17 meccsel ezelőtt a Stanford kikapott az Oregon ellen, majd elindult a veretlen menetelése, ami időközben a nemzet leghosszabb sorozatává duzzadt, majd jött a Ducks ismét, és a Stanford megint fejet hajtott. Öt labdaeladásba hajszolták bele a kacsák Luckékat, de a védelem sem volt túl jó. Ismét 50 pont felett kapott a defense, amire az elmúlt 4 évben háromszor volt példa. Mindannyiszor az Oregon ellen. Vereségével a Stanford nagy valószínűséggel lecsúszott a Rose Bowlról, de az at-large helyeken még továbbra is megtalálható, szóval valamelyik BCS Bowlra még így is jó eséllyel pályáznak.

10. (5.) Boise State Broncos

Konferencia: Mountain-West
Mérleg: 8-1
Eredmény: 35-36 vs TCU
Hősök: Kellen Moore (320y, 2TD), DJ Harper (24 futás, 125y, 2TD)

A Broncos legutóbbi négy veresége a 2007-es Bowl szezon East Carolina elleni 38-41-éig datálódik vissza. Azóta kétszer a TCU, tavaly pedig a Nevada bánt el velük, kétszer 3, kétszer pedig 1 pont volt a különbség. A bajnoki álmokon kívül véget ért a hazai pályán összerakott 65 meccses veretlenség, valamint a zsinórban 47 konferencián belüli győzelem. Érdekes, hogy a vereség ellenére a Boise State a veretlen Houston előtt maradt, márpedig a végső sorrend at-large helyei miatt ez nem mindegy a két BCS Buster esetében, de valószínű, hogy ha a Houston megnyeri hátra lévő meccseit, akkor előbb-utóbb előzni fog.

11. (11.) Houston Cougars

Konferencia: C-USA
Eredmény: 73-17 @ Tulane
Hősök: Case Keenum (325y, 3TD), Charles Sims (10 futás, 207y, 2TD, 5 elkapás, 45y), Patrick Edwards (5 elkapás, 129y, 3TD, 70 yardos PR TD)

Szeptember 29. óta a legkevesebb pont, ami a Cougars a táblára írt, 59 volt, ez pedig átlalában elég a győzelemhez. A Tulane ellen 25 percnyi labdabirtoklás is elég volt 73 ponthoz, és bebizonyosodott, hogy futásban sem szabad leírni őket. A harmadik negyed végén már kispadon pihenő Case Keenum nem döntött rekordot a héten, de az örökranglista 'sikeres passz' mutatójában így is feljött a harmadikról a második helyre. A quarterback 7 jó SMU elleni passz után már ezt a kategóriát is vezetni fogja. Legfőbb fegyverhordozója, Pat Edwards 35. elkapott touchdown-jával lett iskolarekorder, az 1970-ben lediplomázó, Elmo Wrightot beelőzve. A héten Houstonba látogat a College Gameday, amire korábban sohasem volt példa egyetlen C-USA csapatnál sem!

12. (13.) South Carolina Gamecocks

Mérleg: 8-2
Eredmény: 17-12 vs Florida
Hősök: Connor Shaw (16 futás, 88y, 2TD, 81 passzolt yard, INT), Brandon Wilds (29 futás, 120y) + Melvin Ingram (2 sack)

Steve Spurrier 7 éves itt tartózkodása után végre győzelemre vezette fiait alma matere ellen, ahol Heismant és bajnoki címet is nyert annak idején. A Gamecocks még reménykedhet a SEC keleti csoportjának megnyerésében, amire 1992-es csatlakozása óta még nem volt példa! A támadók most sem voltak elemükben, a 300 totál yard sem jött össze, de mivel rendre jobb munkát végez a védelem az ellenfélnél, ez a győzelem is összejött. Shaw a második negyedben futott 2 gólvonal környéki TD-t, ezt az előnyt sikerült megőrizni a lefújásig. A Florida pedig ezzel már 9 meccs óta nyeretlen top25-ös csapatok ellen.

13. (14.) Kansas State Wildcats

Mérleg: 8-2
Eredmény: 53-50 vs Texas A&M
Hősök: Collin Klein (281y, TD, INT, 35 futás, 103y, 5TD), Chris Harper (4 elkapás, 134y, TD)

Hétről-hétre bizonyítja a Texas A&M, hogy egy félidős csapat. Ha 30 percig tartanának a meccsek, 8-1-1 lenne a mérlegük, valójában viszont 5-5, mert ismét kikaptak, ezúttal 4 hosszabítás után. Hozzáteszem, itt a félidőben is döntetlen volt az állás, nem csak a rendes játékidő végén, de 6 perccel a lefújás előtt még 10 ponttal húzott az Aggies. TD majd FG váltás után a 3. OT-ben mindkét gárda elrontotta a kötelező 2 pontos kísérletet, a negyedikben a TamU 20 yardról lőtt mezőngyólt, Collin Klein viszont 5. futott touchdownját is megcsinálta, megszerezve a K-State 8. győzelmét.

14. (15.) Georgia Bulldogs

Mérleg: 8-2
Eredmény: 45-7 vs #20 Auburn
Hősök: Aaron Murray (224y, 4TD), Isaiah Crowell (24 futás, 132y, TD), Carlton Thomas (15 futás, 127y) + Jarvis Jones (2 sack)

Aaron Murray a yardgyártást most sem vitte túlzásba, de már 26 TD passza van a szezonban, ez pedig Georgia rekord, nem kisebb nevet maga mögé utasítva, mint Matthews Stafford. Két zakója óta 8 meccses győzelmi szériában van a Dawgs, az utolsó ilyen alkalmával, 2002-ben megnyerték a Sugar Bowlt. Erre még idén is van némi esély, hiszen a SEC mérlegük jobb, mint a South Carolináé, amely befejezte a csoportmeccseit, ergo a Kentucky szombati legyőzése SEC döntőt ér!

15. (17.) Michigan State Spartans

Konferencia: Big Ten
Mérleg: 8-2
Eredmény: 37-21 @ Iowa
Hősök: Kirk Cousins (280y, 3TD), LeVeon Bell (20 futás, 112y, TD, 2 elkapás, 49y), BJ Cunningham (4 elkapás, 46y, 2TD), Keshawn Martin (4 elkapás, 87y, 1 passz, 28y) + Max Bullough (2 sack)

Győzelmével a Legends csoport élén araszolgat a Spartans, útban az első Big Ten Döntő felé. Az iowai győzelem azért is bíztató, mert 1989 óta ez az első, és azért is mert idegenben eddig nem volt túl jó a csapat a Nebraska, Ohio State, Notre Dame trió ellen. Ezúttal viszont már szünetben 31-7-re vezettek Cousins-ék, imponáló játékkal. További bizakodásra ad okot, hogy szombaton az Indiana személyében a Big Ten utolsója jut ellenfelül, a győzelem tehát papírformának tűnik.

16. (19.) Nebraska Cornhuskers

Mérleg: 8-2
Eredmény: 17-14 @ #12 Penn State
Hős: Rex Burkhead (25 futás, 121y, TD)

Mellékszereplők lettek egy olyan mérkőzésen, amit ők nyertek meg.

17. (18.) Wisconsin Badgers

Mérleg: 8-2
Eredmény: 42-13 @ Minnesota
Hősök: Russell Wilson (178y, 4TD), Montee Ball (23 futás, 166y, 2TD, 1 elkapás, 5 yard, TD), Nick Toon (8 elkapás, 100y, 2TD)

Ball idei 27. touchdown futásával a Big Ten rekorder lett, egy sok szót nem érdemlő összecsapáson. Lehet kissé merész gondolat, de Barry Sanders csúcsa 39 TD egy év alatt, szóval a hátralévő négy meccsen (ha bejutnak a Big Ten döntőbe) akkor hozni kell egy mesterhármas átlagot, és már meg is van. Az Illinois ellen még vállalható is a termés, de a Penn State D már komolyabb. Jövő héten meglátjuk, él-e még a remény. A Badgers egyébként a legjobb red zone offense az országban, 52 látogatásukból 45-ször be is mentek a célterületre.

18. (24.) Michigan Wolverines

Mérleg: 8-2
Eredmény: 31-14 @ Illinois
Hősök: Denard Robinson (12 futás, 30y, 2TD, 92 passzolt yard, INT), Fitzgerald Toussaint (27 futás, 192y, TD) + Ryan Van Bergen (3 sack)

Túlélte a csapat, hogy Shoelace Robinson a 3. negyedben ki kellett, hogy szálljon a meccsből sérült csuklója miatt. Tavaly ez nem lett volna így, de a védelem fejlődését mutatja, hogy ez már a hatodik olyan találkozó volt, ahol 14 pontnál nem engedtek többet, 2010-ben viszont csak 1 ilyet láttunk a naptárban. A nap hőse, Van Bergen 3 sacket vállalt a négyből, és sikerült 37 futott yardot engedélyezni a Michiganhez hasonló játékmódot alkalmazó Illininek. A következő hét egyik kiemelt rangadójában lesz érdekelt a Wolverines, a Nebraska ellen legalább ilyen védelem kell az üdvösséghez, és egy egészséges Denard Robinson...

19. (ÚJ) TCU Horned Frogs

Mérleg: 8-2
Eredmény: 36-35 @ #5 Boise State
Hősök: Casey Pachall (473y, 5TD, INT), Josh Boyce (5 elkapás, 163y, 3TD), Brandon Carter (4 elkapás, 120y, 2TD)

A TCU-nak bejött az, ami a játéknapon a UCF/Kansas duónak nem. Az utolsó támadásuk után, amit TD-vel zártak, rámentek a kettesre, az iskolarekordnak számító 5 TD passzt vállaló Pachall pedig megtalálta Josh Boyce-t az end zone-ban, TCU upset! A szarvasbékák az SMU elleni hosszabításos vereség után kerültek ki a képből, majd most, 5 győzelem után tértek vissza. A Boise State mellett a San Diego State és a BYU legyőzése is szép teljesítmény, hátralévő 2 ellenfelük pedig nem képvisel olyan szintet, hogy izgulni kelljen a 10-2 elérése miatt. A liga 10. legponterősebb támadósorával bíró TCU tehát úgy tűnik, hogy visszanyeri pozícióját hosszú távon is a top25-ben, ahogy évek óta megszokhattuk.

20. (22.) Southern Miss Golden Eagles

Mérleg: 9-1
Eredmény: 30-29 vs Central Florida
Hősök: Austin Davis (364y, 2TD), Ryan Balentine (6 elkapás, 122y)

Izgalmakban nem volt hiány a C-USA címvédője, és döntő várományosa között. A harmadik negyedig főként mezőnygólok jelentették a pontok forrását, 16-9-re vezetett a Southern Miss, majd a záró játékrészben megindult a pont háború. 23-22-es UCF vezetésnél oszottota ki Austin Davis a 2. TD passzát, majd a kettest is sikerrel vették. A 7 pont előnyt ledolgozhatta volna a vendég csapat, az utolsó másodpercben JJ Worton váltotta 6 pontra Blake Bortles passzát, de a hosszabítást érő jutalomrúgás helyett ők is két pontost választottak, ami nem jött be Jacourius Cotton remek védekezésének hála. Említést érdemel Danny Hrapmann, aki mind az 5 FG kísérletlt gólra váltotta, hármat 40 yardon túlról. A Golden Eagles így már csak 1 győzelemre van a C-USA döntőt érő helyétől, két meccsük van rá, hogy összehozzák.

21. (12.) Penn State Nittany Lions

Mérleg: 8-2
Eredmény: 14-17 vs #19 Nebraska
Hős: Stephfon Green (17 futás, 71y, 2TD)

1965. december 4. után újra egy olyan ember ült a vezetőedzői székben, akinek nem Joe Paterno a neve. A szoros végjátékot hozó találkozón egy 4. kísérletnél akadt el a Penn State támadása, ahol csak néhány centiméteren múlott, hogy a Nebraskáé lett a labda. A tragikus események mellett az is különlegessé tette ezt a délutánt, hogy most volt a Senior Day, tehát a végzősök utoljára játshattak a Beaver stadion közönsége előtt. JoePa egyébként nem volt ott a helyszínen, így azt sem láthatta, hogy a húzónév, Silas Redd mindössze 53 yardra volt képes a jóképességű Huskers védők ellen.

22. (25.) Baylor Bears

Mérleg: 6-3
Eredmény: 31-30 @ Kansas
Hősök: Robert Griffin III (312y, 3TD, 10 futás, 103y, TD), Tevin Reese (6 elkapás, 127y, 2TD), Kendall Wright (8 elkapás, 102y) + Elliott Coffey (2 INT)

Ezt a meccset sem hiszi el senki, hogy megtörtént, csak az, aki látta. A Big XII utolsó helyén álló, de az utóbbi hetekben magára találó Kansas 24-3-ra vezetett a 3. negyed végeztével, innen aztán A Harmadik Robert Griffin 49 yardos futással, majd 36 és 67 yardos passzal egyenlített, hosszabításra mentve az összecsapást. Abban pedig a Baylor kezdett, az egyenlítést is jegyző Tevin Reese elkapása ért pontokat, de a Kansas egyenlített, a további játékot elkerülendő pedig extra pont helyett rögtön megpróbálták a kettest, mindent vagy semmit alapon. A végeredményt tudjuk, a Baylor idén is megy Bowlozni a 6 győzelemnek hála; 19 éve nem volt ilyen, hogy egymás utáni 2 évben egyaránt elcsípjék az utószezont.

23. (16.) Texas Longhorns

Mérleg: 6-3
Eredmény: 5-17 @ Missouri
Hősök: -

Jó, hogy megkapta a hype-ot a Texas két újonc futó üdvöskéje, a Mizzou ellen egyik se tudott pályára lépni, lábujj, illetve combhajlító sérülés miatt, és Fozzy Whittaker is hamar kidőlt. Mivel a passzjáték eddig is csőd közeli állapotot mutatott, eléggé minimalizálódtak a Texas esélyei, akik 2004 óta először nem tudtak touchdownt szerezni. A másik oldalon sem volt sokkal rózsásabb a helyzet RB terén, de a Henry Josey tripla (!) szalagszakadása után beugró Kendial Lawrence az est nyerő emberévé nőtte ki magát (106 yard, TD). Hogy ezek után a Longhorns mit keres a kiemelt csapatok között, azt csak az iskola tévétársaságánál tudják.

24. (20.) Auburn Tigers

Mérleg: 6-4
Eredmény: 7-45 @ #15 Georgia
Hősök: Emory Blake (6 elkapás, 101y), Corey Lemonier (2 sack)

Az Auburn elpusztíthatatlan idén, persze nem a tavalyi értelemben, amikor veretlenül nyertek bajnokságot, hanem abban, hogy akármennyi vereséget is szednek össze, ők a rangsor részesei maradnak! A Georgia ellen jó 3 drive-on át volt reális esélyük, de szombaton minden bizonnyal 7-4-re alakítják a mérlegüket az Iron Bowl előtt. A Tigers legyőzői közül a leggyengébb a #12 South Carolina volt, szóval itteni helyük nyilván nem véletlen. Várjuk, hogy a Bama ellen idén milyen trükkökel készülnek.

25. (ÚJ) Florida State Seminoles

Mérleg: 7-3
Eredmény: 23-19 vs Miami
Hősök: -

Több hetes böjt után újra van floridai csapat a rangsorban! A Seminoles a 2-3-as kezdés után - amiben a 2W két gyenge gárda volt - nyert zsinórban 5 ACC meccset, ezzel újra köreinkben üdvözölhetjük. Felejthető volt a legutóbbi, Miami elleni diadal, Greg Reid punt return touchdown-ja volt a kulcs játék, valamint Dustin Hopkins mezőnygóljai. A liga 7. legkevesebb pontját kapó FSU a Virginia/Florida duó ellen zárja az évet, és mindkétszer esélyesnek tekinthető az utóbbi hetek formája alapján, de az ACC döntő már elúszott.

Távozók

(21.) Georgia Tech Yellow Jackets

Mérleg: 7-3
Eredmény: 26-37 vs #10 Virginia Tech
Hősök: Tevin Washington (24 futás, 77y, 3TD, 97 passzolt yard), Embry Peeples (3 futás, 84y)

Idén nem lesz bajnoki cím.

(23.) Cincinnati Bearcats

Konferencia: Big East
Mérleg: 7-2
Eredmény: 21-24 vs West Virginia
Hősök: Isaiah Pead (19 futás, 113y, 2TD, 5 elkapás, 67y), John Hughes (2 sack), Walter Stewart (2 sack)

Szívszorító vereség ez, hiszen Zach Collaros, a Bearcats irányítója bokatörsét szenvedett a 2. negyedben, de nélküle is meccsben maradt a gárda, és 31 yardos mezőnygólig jutottak az utolsó támadás során, de Tony Miliano lövését blokkolta a West Virginia, ezzel nyitottá téve a Big East győztesének kérdését. Tavaly is hasonlóan alakult a konferencia végjátéka, a végül első helyre jutó Connecticut még az utolsó héten sem szerepelt a top25-ben, mint ahogy most sem szerepel a csoport leendő győztese a rangsorban, tekintve, hogy a Cincinnati is kihullott, a WVU meg nem került be.