Konferencia: SEC
Mérleg: 5-0
Eredmény: 35-7 vs Kentucky
Hős: Tyrann Mathieu (sack, fumble, TD)

Visszatért eltiltásából Jordan Jefferson. A mobilis QB szerezte csapata első touchdown-ját 1 yardról, de a meccs nagy részében Jarrett Lee volt a pályán. Tyrann Mathieu vezetésével a védelem összesen 66 passzolt yardot engedélyezett, a DB pedig 8. fumble-ját erőszakolta ki, ami iskolarekord. Ezen kívül 6 fumble megszerzés és 3 INT is összejött már neki 18 meccs alatt.

2. (3.) Alabama Crimson Tide

Mérleg: 5-0
Eredmény: 38-10 @ #12 Florida
Hősök: Trent Richardson (29 futás, 181y, 2 TD) + Courtney Upshaw (sack, INT, TD)

Bár az első play-t egyből touchdownra nyelték be, végig hatalmas nyomást helyeztek az ellenfél támadóira, ami Brantley kiválásához vezetett, a 2. félidőben pedig már nem volt kérdés, ki a jobb.

3. (2.) Oklahoma Sooners

Konferencia: Big XII
Mérleg: 4-0
Eredmény: 62-6 vs Ball State
Hősök: Landry Jones (425y, 5TD, 1 INT), Dominic Whaley (15 futás, 109y, 2 TD), Chaz Reynolds (5 elkapás, 141y, TD), Ryan Broyles (4 elkapás, 109y, 2 TD) + Tony Jefferson (3 INT)

Broyles átvette a vezetést a Big XII történetének legtöbb elkapását számláló listán, az NCAA rekordtól pedig 12 elkapás választja el. Tony Jefferson pedig úgy szerzett 3 picket, hogy azt 3 egymást követő Ball State támadásból szedte össze.

4. (7.) Wisconsin Badgers

Konferencia: Big Ten
Mérleg: 5-0
Eredmény: 48-17 vs #8 Nebraska
Hős: Montee Ball (30 futás, 151y, 4 TD)

Ball minden negyedben szerzett 1-1 touchdownt, ez már önmagában elég lett volna a sikerhez. Russell Wilson eközben szokásosan jól használta Toont és Abbrederist, valamint maga is futott egy 3. TD-t.

5. (4.) Boise State Broncos

Konferencia: Mountain-West
Mérleg: 4-0
Eredmény: 30-10 vs Nevada
Hősök: Doug Martin (21 futás, 126y, 2 TD) + Shea McClellin (2 sack)

Hihetetlen, de megtörtént: Kellen Moore-nak gyenge napja volt, így a futásra kell hagyatkozni, de működött a terv. Tavaly a Nevada tett keresztbe a Broncos BCS Bowl álmainak, idei, jóval gyengébb keretük viszont nem okozott fennakadást. Moore mérlege ezzel 42-2 kezdőként, már csak 3 meccs és meglehet Colt McCoy csúcsa.

6. (5.) Oklahoma State Cowboys

Mérleg: 4-0
Eredmény: bye week

Következik a Kansas, hatalmas kitömésre lehet számítani ezúttal is.

7. (6.) Stanford Cardinal

Konferencia: Pac-12
Mérleg: 4-0
Eredmény: 45-19 vs UCLA
Hősök: Stepfan Taylor (17 futás, 112y, 2 TD) + Ty Montgomery (FR,FF)

Mivel Andrew Luck saját maga hívja a playeket, így olyan meghökkentő dolgokat is látni a Stanford meccsein, mint a QB egykezes elkapása az oldalvonal mellett. A TE, Coby Fleener 2, Chris Owusu 1 TD-t kapott el az 1/1 várományostól, de továbbra is a masszív futójátékot helyezik előtérbe.

8. (13.) Clemson Tigers

Konferencia: ACC
Mérleg: 5-0
Eredmény: 23-3 @ #11 Virginia Tech
Hős: Andre Branch (3 sack, FF)

Elképesztő az, amit a védelem bemutatott, sorra verik rangsorolt ellenfeleit Dabo Sweeney csapata, és immár ott tart, hogy csak elügyetlenkedni tudja az ACC döntő lehetőségét. Lehet, hogy idén érik be az évek óta tartó elit toborzás gyümölcse?

9. (9.) Oregon Ducks

Mérleg: 3-1

Nem kell két hetet várni a kacsák drukkereinek 2 meccs között, már csütörtökön megnyitják a fordulót a Cal legjobbjai ellen.

10. (18.) Arkansas Razorbacks

Mérleg: 4-1
Eredmény: 42-38 vs #14 Texas A&M
Hősök: Tyler Wilson (510y, 3 TD), Jairus Wright (13 elkapás, 281y, 2TD), Broderick Green (9 futás, 25y, 2 TD)

Wright iskolarekodot döntött, Wilson pedig a SEC történetének 3. legtöbb yardjával zárt. A QB ráadásul egy két pontost is megfutott, a WR pedig a célterületen belül vetődött rá egy fumble-re, TD-re váltva azt. Ezt a brilliáns passzjátékot elnézve, nem kizárt, hogy 4 leendő NFL elkapó játszik momentán a Hogs keretében.

11. (17.) Texas Longhorns

Mérleg: 4-0
Eredmény: 37-14 @ Iowa State
Hősök: Jaxon Shipley (6 elkapás, 141y, TD) + Blake Gideon (sack, INT)

Kijavítva tavalyi hibáikat, -3-ról +3-ra változott a turnover mutató a Cyclones ellen, hála többek közt a transzferért kiáltó Garrett Gilbert lecserélésének. Az ISU még veretlen volt a meccs előtt, így mindenképpen becsülendő dolog az idegenbeli legyőzésük, ráadásul hamar sikerült eldönteni a meccs végkimenetelét.

12. (19.) Michigan Wolverines

Mérleg: 5-0
Eredmény: 58-0 vs Minnesota
Hős: Vincent Brown (passzolt TD, futott TD, elkapott TD)

2007 óta nem nullázott le senkit a Michigan. A győzelem simaságáról mindent elmond, hogy Denard Robinson alig tett hozzá futott yardot a meccshez, és végig sem játszotta azt. A Minnesota története 2. legsúlyosabb vereségét könyvelte el, a Michigan pedig rég nem látott magasságokba küzdötte fel magát a rangsorban.

13. (21.) Georgia Tech Yellow Jackets

Mérleg: 5-0
Eredmény: 45-35 @ North Carolina State
Hősök: Orwin Smith (9 futás, 74y, 3TD)

A szokásos módon kezdett a GT, elvégre ők szerezték a legtöbb pontot az élvonalból az 1. negyedekben. A végére viszont csak 413 yard jött össze, ami a legkevesebb a szezonban, ezért is örömteli, hogy elég volt nekik 45 ponthoz; Isaiah Johnson picksix-e is nagyban hozzájárult ehhez. Hatalmasat lépett előre a Jackets is, ráadásul a Maryland személyében nem egy vérmes ellenfél jön velük szembe.

14. (8.) Nebraska Cornhuskers

Mérleg: 4-1
Eredmény: 17-48 @ #7 Wisconsin
Hős: Lavonte David (2 sacK)

Martinez limitálták a futásban, ezért passzolnia kellett, amiből csak 3 interception sült ki. Innentől kezdve igen nehéz lesz megszerezni az első Big Ten konf győzelmet, amire a váltáskor ácsingóztak Pelliniék.

15. (ÚJ) Auburn Tigers

Mérleg: 4-1
Eredmény: 16-13 @ #10 South Carolina
Hősök: Michael Dyer (41 futás, 141y, TD)

Philip Lutzenkirchen amellett, hogy a győztes touchdownt elkapta az utolsó 2 percen belül, még egy turnovert is meggátolt azzal, hogy Trotter pick-je után visszaszerezte a védő kezéből a labdát. Az Auburn nagy ingázónak számít a rangsorolt csapatok között, de most újra bizonyítottak, ráadásul egy kevés pontos meccsen, ami nem volt eddig jellemző.

16. (22.) West Virginia Mountaineers

Konferencia: Big East
Mérleg: 4-1
Eredmény: 55-10 vs Bowling Green
Hősök: Dustin Garrison (32 futás, 291y, 2 TD), Stedman Bailey (4 elkapás, 112y) + Keith Tandy (2 INT), Terence Garvin (sack, INT)

Az újonc Garrison az első 4 meccsen nem sok jelét mutatta, hogy ő olyan dolgokra képes, mint amit a BGSU ellen véghez vitt. 291 yard-ja 2. helyre volt jó holtversenyben az iskolatörténetben, az idei szezonban viszont egyetlen első osztályú játékos sem tudott ennyit. A Falcons jól kezdett, 10-3-ra még ők vezettek, de Geno Smith 3 TD-vel állt elő, így könnyen győzött a WVU.

17. (12.) Florida Gators

Mérleg: 4-1
Eredmény: 10-38 vs #3 Alabama
Hősök: -

A második negyedben John Brantley lába megsérült, a helyére beugró Jeff Driskel pedig hiába volt a legtöbbre tartott középiskolás pro-style QB, az Alabama védelme meghaladta képességeit.

18. (10.) South Carolina Gamecocks

Mérleg: 4-1
Eredmény: 13-16 vs Auburn
Hős: Mevlin Ingram (3.5 sack, INT), CC Whitlock (2 INT)

Stephen Garcia 4 TD mellett 9 interceptionnél tart a szezonban, ami akkor is sok, ha futással szokott kompenzálni. Ehhez hozzászoktak Spurrierék, de Marcus Lattimore 100 yard alatt tartásával nem maradt ütőkártyájuk, ezzel oda a veretlenség.

19. (24.) Illinois Fighting Illini

Mérleg: 5-0
Eredmény: 38-35 vs Northwestern
Hősök: Nathan Scheelhaase (391y, 3TD, 1 INT, 1 futott TD), AJ Jenkins (12 elkapás, 268y, 3 TD)

Megint hátrányból álltak fel a harcoló illinik, a 3. negyedben 10-28 is volt az állás az állami rivális javára. Jeremy Ebert megfogása komoly gondot jelentett, 5 elkapásából hármat touchdownra váltott, ellenben yardban majdnem 200-zal csinált nála többet az iskolarekordot döntő AJ Jenkins.

20. (ÚJ) Kansas State Wildcats

Mérleg: 4-0
Eredmény: 36-35 vs #15 Baylor
Hősök: Collin Klein (146y, 2TD, 1 INT, 113 futott yard, 1 TD), Arthur Brown (2 sack, INT)

Az 5. héten egy olyan csapat került be a 20. helyre, amely korábban még nem volt résztvevője a legjobb 25-nek. Egy keservesen behúzott Eastern Kentucky elleni 10-7 után senki sem hitte, hogy idáig jutnak, de (a Kent State), a Miami (Fl) és a Baylor legyőzése után teljesen jogos a bekerülésük. Ezzel már csak 2 veretlen gárda van az élvonalban, amely nincs a top csapatok között. A Texas Tech szombaton bizonyíthat az A&M ellen, a Houston pedig a hosszú távú veretlenségre, és a hibátlan szezonra apellál.

21. (11.) Virginia Tech Hokies

Mérleg: 4-1
Eredmény: 3-23 vs #13 Clemson
Hős: David Wilson (20 futás, 123y)

Mióta Beamer az edző ('87) egyszer volt csak példa rá, hogy ennél kevesebb pontot csináljanak, arra pedig 30 éve csak egyszer volt, hogy ekkora verést kapjanak hazai pályán.

22. (25.) Arizona State Sun Devils

Mérleg: 4-1
Eredmény: 35-20 vs Oregon State
Hősök: Jamal Miles (78yardos PR TD, 6 futás 45y, 8 elkapás, 62y) + Alden Darby (2 INT), Jamaar Jarrett (2 sack, FF)

Egymás hibáiból éltek a csapatok, 9 labdaeladás volt a meccsen. Brock Osweiler még aránylag tudta feledtetni hibáit, az ellenfél QB, Sean Manninon viszont csak a yardokat szaporította, a táblára csak egyszer írta fel csapatát. A másoidk félidőben két Cameron Marshall futással fordította a maga javára a mérkőzést a Sun Devils.

23. (23.) Florida State Seminoles

Mérleg: 2-2

A Wake Forest remek ellenfél lesz hozzá, hogy visszatérjenek a sikerek Tallahasse-be.

24. (14.) Texas A&M Aggies

Mérleg: 2-2
Eredmény: 38-42 @ #18 Arkansas
Hősök: Christine Michael (32 futás, 230y, 3 TD), Cyrus Gray (17 futás, 95y, 2 TD) + Sean Porter (2 sack)

18 ponttal vezettek a szünetben, mégis kikaptak. Hasonló leolvadást produkáltak, mint az Oklahoma State ellen, ezen 2 meccs második félidőiben majdnem 600 yardot nyeltek be. Michael közel volt futott yardokban az iskolarekordhoz, Tannehill viszont nem tudott TD-t szerezni, pedig Swope és Fuller is jó formában volt. Az Aggies 16 éve nem győzött le SEC csapatot, jövőre lesz mód rá bőséggel.

25. (15.) Baylor Bears

Mérleg: 3-1
Eredmény: 35-36 @ Kansas State
Hősök: Robert Griffin III (346y, 5TD, 1INT), Kendall Wright (9 elkapás, 201y, 3 TD), Tracy Robertson (2 sack)

Bár RG3 továbbra is Heisman formában játszik, ebből a pofoszkodásból most rosszl jöttek ki a medvék. Két fumble-t veszítettek el, míg a K-State egyet sem, és a jól futó irányító kikapcsolása is gondot okozott. A Baylor impresszív támadójátékát ismerve, még nem szálltak ki a Big XII küzdelméből, mivel mindenki mindenkivel játszik, így a továbbiakban is komoly faktor lesznek ők a körbeveréseknél.

távozók:

(16.) South Florida Bulls

Mérleg: 4-1
Eredmény: 17-44 @ Pittsburgh
Hősök: Sterling Griffin (5 elkapás, 109y)

Három gyengébb ellenfél után a PITT csúnyán legyalulta a USF gárdáját, Ray Graham 226 yarddal zárt az ellenfélnél, az erőteljes futójáték pedig a labdabirtoklásban is meglátszott a Panthers javára.

(20.) TCU Horned Frogs

Mérleg: 3-2
Eredmény: 33-40 vs SMU
Hős: Casey Pachall (304y, 3TD)

Jelentős hátrányt halmozott fel a TCU, de a 3. negyedre visszatértek a meccsbe, 33-33 után viszont nem volt válaszuk Darius Johnson második TD-jére. JJ McDermott 4 TD-vel és 349 yarddal terhelte meg a védelmet, de Zach Line futásai ellen sem voltak hatékonyak. Vereségével a Horned Frogs már aligha kerül vissza a top25-be idén, főleg, hogy hátra van a Boise State elleni találkozójuk is. 22 hazai győzelem után fordult elő, hogy vesztesen hagyják el a pályát a békák.