NFL eredménykövetés NFL eredménykövetés - 1 aktív topik

Top25 - 8. hét

Nyolc veretlen csapattal folytatódik a versengés, a Wisconsin és az Oklahoma bajnoki reményei tovaszállni látszanak

1. (1.) LSU Tigers

Konferencia: SEC
Mérleg: 8-0
Eredmény: 45-10 vs #20 Auburn
Hősök: Kenny Hilliard (10 futás, 65y, 2TD), Reuben Randle (5 elkapás, 106y, 2TD)

Sikerült megoldani eltiltott kulcsjátékosaik pótlását, akik azóta vissza is tértek az edzésbe. A bye week után az alapszakasz legjobban várt mérkőzésével folytatódik a menetrend, az Alabama elleni viadal egy előrehozott döntőnek is beillik, de minimum nevezhetjük egy elődöntőnek a bajnoki címért menő versengésben.

2. (2.) Alabama Crimson Tide

Mérleg: 8-0
Eredmény: 37-6 vs Tennessee
Hősök: AJ McCarron (284y, TD, INT, futott TD), Trent Richardson (17 futás, 77y, 2TD, 3 elkapás, 33y), Marquis Maze (5 elkapás, 106y) + Donta Hightower (sack, INT)

A passzjáték hathatós javulásával a 6-6-os első félidő után magasabb szintre kapcsolt a védelem is, és egyetlen first downt sem engedélyezett, miközben McCarronék egymás után 5 akciót fejeztek be pontokkal.

3. (4.) Oklahoma State Cowboys

Konferencia: Big XII
Mérleg: 7-0
Eredmény: 45-24 @ Missouri
Hősök: Brandon Weeden (338y, 3TD, INT), Joseph Randle (14 futás, 138y, 3TD, 1 elkapás, 13y, TD)

Randle legjobb napját fogta ki egyetemi karrierje során, amire szükség is volt, mert Justin Blackmon első félidei TD-je után a másodikban ütést kapott a fejére, és nem tudott visszaállni. Az agyrázkódás tesztektől függően fog pályára lépni szombaton. A csapat 3. számú elkapója, Hubert Anyiam lábában eltört egy csont, neki idén már nem lehet visszatérni a pázsitra.

4. (5.) Boise State Broncos

Konferencia: Mountain-West
Mérleg: 7-0
Eredmény: 37-26 vs Air Force
Hősök: Doug Martin (21 futás, 125y, TD, 1 elkapás, 2y, TD), Tyler Shoemaker (4 elkapás, 98y, TD)

Mindenki Kellen Moore-t ünneplte, aki 45. győzelmével NCAA rekorder lett, befogva Colt McCoy-t, de hiába passzolt 3 TD-t is, ezúttal Martinnak többet lehet köszönni. A Mark Ingramhez hasonlítható futó gyengén kezdte a szezont, 3 meccs alatt 2 TD és 202 yard került a neve mellé, azóta viszont újabb 7 TD és 545 yard az adatai, bátran lehet tehát a futásra is támaszkodni Idahoban.

5. (7.) Clemson Tigers

Konferencia: ACC
Mérleg: 8-0
Eredmény: 59-38 vs North Carolina
Hősök: Tajh Boyd (367y, 5TD + futott TD), DeAndre Hopkins (9 elkapás, 157y, TD) + Kourtnei Brown (INT return TD, fumble return TD)

Ritka meccs az olyan, ahol egy DE kétféle visszahordott touchdownt is szerez, de Brown megoldotta. Szoros első félidő után 5 TD-t rámolt be a 3. negyedben a Clemson, bebiztosítva a győzelmet. Történetének negyedik 8-0-s rajtját követően érdekesen alakul a sorsolása a Tigers-nek, hiszen mikor legutóbb ezt megtették, 2000-ben a UNC legyőzése volt a 8. győzelem, és következő héten a Georgia Tech vette el veretlenségüket. Szombati ellenfelük a Georgia Tech lesz...

6. (8.) Stanford Cardinal

Konferencia: Pac-12
Mérleg: 7-0
Eredmény: 65-21 vs #25 Washington
Hősök: Stepfan Taylor (10 futás, 138y, TD), Tyler Gaffney (9 futás, 117y, TD), Anthony Wilkerson (14 futás, 93y, 2TD)

Iskolarekodot jelent a 446 futott yard, kevés hiányzott, hogy hárman is átlépjék a 100 yardos határt. Luck csak azért osztott ki 2 TD passzt, hogy a kampányfilmjeiben nyoma legyen a Washington meccsnek. A Cardinal ezzel már 15 meccs óta veretlen.

7. (10.) Oregon Ducks

Mérleg: 6-1
Eredmény: 45-2 @ Colorado
Hősök: Kenjon Barner (10 futás, 115y, 2TD, 1 elkapás, 31y) + Josh Kaddu (2 sack)

Kezdő futója és irányítója nélkül állt ki a mérkőzésre a Ducks, de ez nem zavarta meg őket, már az első negyedben 4 touchdownnal elhúztak, amiknek átlagos lemeneti ideje 1:36 perc volt. A heti edzéseken már LaMichael James és Darron Thomas is egészségesnek tűnt, szóval a szombat este meglepően hamar pályára lépő Ducks teljes harci díszben megtekinthető lesz.

8. (11.) Kansas State Wildcats

Mérleg: 7-0
Eredmény: 59-21 @ Kansas
Hősök: Collin Klein (195y, TD, 13 futás, 92y, 4TD), Tyler Lockett (5 elkapás, 110y, TD, 97 yardos KR TD) + Meshak Williams (2 sack)

Nem alázta meg riválisát a K-State, hamar takarékos üzemmódba kapcsoltak. Tavaly 59-7 volt a menet vége, szóval a Kansas fejlődéséhez kétség sem férhet. Collin Klein továbbra is levédekezhetetlen a rövid yardos szituációknál, leghosszabb futott touchdown-ja 7 yardos volt.

9. (3.) Oklahoma Sooners

Mérleg: 6-1
Eredmény: 38-41 vs Texas Tech
Hősök: Landry Jones (412y, 5TD, INT), Roy Finch (13 futás, 93y, 5 elkapás, 43y), Kenny Stills (8 elkapás, 135y, 2TD)

39 győzelemmel megvívott hazai mérkőzés után kényszerült kapitulálni a Sooners. A második negyedet uralta a Texas Tech, és a harmadik elején 31-7-re is vezetett. Innen még sikerült visszakapaszkodni odáig, hogy 1 perccel a lefújás előtt onside kicket rúghattak, de ez a Red Raiders martaléka lett. Az OU ezzel igen messze került bajnoki döntős álmaitól, de a Big XII megnyerésével még két ellenlábast könnyedén el tud ütni attól, és oda tud érni egy másik BCS Bowlra.

10. (9.) Arkansas Razorbacks

Mérleg: 6-1
Eredmény: 29-24 @ Ole Miss
Hősök: Dennis Johnson (15 futás, 160y, TD), Joe Adams (4 elkapás, 124y)

Igen nehezen indult be a gépezet ezen a szombaton, első három támadásából mind punttal zárult a vaddisznóknak, és az Ole Miss 17-0-ra is vezetett. Utána viszont a sokadik számú beugró running back, Dennis Johnson vezetésével magára talált a támadójáték, Tyler Wilson két 1 yardos TD-t erőszakoskodott be, tehát passzolt TD nélkül is jó meccset zárt.

11. (16.) Michigan State Spartans

Konferencia: Big Ten
Mérleg: 6-1
Eredmény: 37-31 vs #6 Wisconsin
Hősök: Kirk Cousins (290y, 3TD), Keshawn Martin (5 elkapás, 41y, TD, 1 futás, 34y, TD), BJ Cunningham (6 elkapás, 102y, TD)

Két rúgást blokkolt a Spartans, az egyiket TD-t érően, emellett szereztek safety-t is a védők, és a győztes touchdown is hail mary-ből született, szóval ennél eufórikusabb győzelmet ki se lehetett volna találni. Kirk Cousins kihasználta mikor volt ideje passzolni, 3 man rush esetében minden passza complete volt, ide tartozik a Keith Nicolnak továbbított meccsvégi bomba is.

12. (12.) Virginia Tech Hokies

Mérleg: 7-1
Eredmény: 30-14 vs Boston College
Hősök: Logan Thomas (268y, TD, 16 futás, 60y, TD), David Wilson (17 futás, 134y), Danny Coale (8 elkapás, 118y)

Egy félidőn át tartotta magát a BC, de megint 0-4-gyel indították az ACC csoportmeccseit. Szünetben 7-6-ra vezettek a 19 szerelést jegyző, és ezzel NCAA rekord felé haladó Luke Kuechly nevével fémjelzett sasok, de hatékony offenzív játék nélkül nem volt esélyük a meccs végéig tartani a VT sokoldalú támadógépezetét.

13. (14.) South Carolina Gamecocks

Mérleg: 6-1
Eredmény: BYE

27 ponttal győzött a Nebraska, mégis a szabadnapos Cocks mögé szorult. Ez ám a karrier.

14. (13.) Nebraska Cornhuskers

Mérleg: 6-1
Eredmény: 41-14 @ Minnesota
Hős: Rex Burkhead (23 futás, 117y, TD)

Nem erőltette meg magát a Huskers, félgőzzel is behúzták 15. győzelmüket zsinórban a hörcsögök ellen. Most játszottak először Jared Crick kiválása óta, de az 1. körösnek jósolt DE pótlására nem ez a meccs volt a legjobb erő felmérő. Hála a másik pályán összejövő upsetnek, a szombati, MSU elleni esetleges győzelem ismét a Big Ten élére repíthetné a Nebraskát.

15. (6.) Wisconsin Badgers

Mérleg: 6-1
Eredmény: 31-37 @ #16 Michigan State
Hős: Montee Ball (18 futás, 115y, TD, 2 elkapás, 24y, TD)

Nem maradt veretlen csapat a Big Tenben, ez pedig a bajnoki címről szőt álmoknak is betett. Russell Wilson eddig remekül szórta a hosszú passzokat, most viszont két interceptiont is dobott ezekből. Más kérdés, hogy ez is egy szinte megnyert meccs volt, csupán egy 44 yardos előre ívelt labdát kellett volna elütni a védőknek, és övék a győzelem, de pont az ellenfél elkapójának kezébe sikerült továbbítani.

16. (17.) Texas A&M Aggies

Mérleg: 5-2
Eredmény: 33-17 @ Iowa State
Hősök: Christine Michael (18 futás, 142y, TD), Cyrus Gray (21 futás, 125y, 3 elkapás, 35y)

Hibátlanul zárta konferencián kívüli menetrendjét az Iowa State, a Big XII idei igen kemény mezőnyével viszont nem tudja felvenni a versenyt, imét kikaptak. Múlt héten Tannehill 6 TD passzt dobott, ezúttal viszont két 100+ yards futója vezette az Aggies-t, ennyi arról, hogy mire érdemes felkészülni ellenük.

17. (19.) Houston Cougars

Konferencia: C-USA
Mérleg: 7-0
Eredmény: 63-28 vs Marshall
Hősök: Case Keenum (376y, 6TD), Patrick Edwards (7 elkapás, 109y, TD), Michael Hayes (3 elkapás, 90y, 2TD) + Sammy Brown (2 sack)

Keenum nem játszotta végig a találkozót, mert félő volt, hogy nem fog jutni minden meccsre rekord. Az első negyedben átlépte Timmy Changot az első osztály legtöbb yard-járól szóló versenyben. A Hawai'i irányítója 2004-ben 16 910 egységgel vonult vissza, a Cougars csillaga most tart 17 173-nál. Ami nem általános, hogy ritka jó pontosságal zárta a meccset (24/28), ennyi kísérletből pedig nem általános a 6 TD. Csütörtökön, a Rice ellen a touchdown rekord is összejöhet neki, 4 darab kell hozzá.

18. (18.) Michigan Wolverines

Mérleg: 6-1

Nekik is jót tett a Michigan State, hiszen 1 vereséggel versenyben vannak a bajnoki címért a Big Tenben, az egymás elleni eredmény pedig nem faktor.

19. (21.) Penn State Nittany Lions

Mérleg: 7-1
Eredmény: 34-24 @ Northwestern
Hősök: Silas Redd (18 futás, 164y, TD), Devon Smith (6 elkapás, 110y, TD)

Joe Paterno, a legendás edző 408. győzelmét aratta, ezzel befogta az örökranglistán Eddie Robinsont, a Grambling State mesterét az NCAA összes osztályát számba vevő győzelmek tekintetében. 46 év edzősködés kellett mindehhez, ami kilenccel gyorsabb volt, mint Robinson, viszont az NCAA 4. vonalában szereplő, szntén máig aktív John Gagliardi elég messze van, hiszen a 63. szezonját taposó szakember 481 sikeresen megvívott találkozón van túl a saját ligájában.

20. (ÚJ) Texas Tech Red Raiders

Mérleg: 5-2
Eredmény: 41-38 @ #3 Oklahoma
Hősök: Seth Doege (441y, 4TD, futott TD), Alex Torres (4 elkapás, 94y, 3TD)

A TTU kései belépőnek számít, a 8. héten van először jelen a 25 legjobb csapat listáján. Ez persze nem nagy gond, a lényeg, hogy az utolsó héten rajta legyenek, minél magasabban. A szezont 4 győzelemmel indította a most éppen Seth Doege vezette brutális passzjátékra építő egylet, de ebben a legnagyobb skalpnak a Nevada számított. A Texas A&M és a Kansas State, mint a korábbi hetekben olvasható volt, felülmúlta a Red Raiders-t, az OU legyőzése után viszont teljesen jogosan vannak itt.

21. (ÚJ) Arizona State Sun Devils

Mérleg: 5-2
Eredmény: bye week

Múlt heti kiszállásuk alkalmával említettem, hogy a szezon hátralévő részének gyengébb ellenfelei sok győzelmet tartogatnak az ASU-nak, ami gyors visszakerülést érhet. Nos, még meccselni sem kellett hozzá, a GT és az Illinois megoldotta a kérdést. Colorado, UCLA, Washington State a következő 3 hét programja, ez mind kötelező győzelemnek számít, aztán állami rangadó.

22. (ÚJ) Georgia Bulldogs

Mérleg: 5-2

A Dawgs hasonlóan a TTU-hoz, most debütál ebben a rovatban, pont a legjobbkor, hiszen a Florida elleni koktél party mindig a szezon tán legnagyobb érdeklődéssel kísért meccse a Georgiának. A Boise State és a South Carolina elleni vereség nyitotta a szezont, ilyen komoly csapatokkal nem is találkozott az első két hétben senki. Azóta viszont megy minden, mint a karikacsapás, a Coastal Carolina mellett 4 SEC csapatot gyűrtek le, és szombaton is ők az esélyesek. Húzóneveik közül az egyik legígéretesebb újonc futó, Isaiah Crowell, valamint a liga tán legjobb elkapó tight end-je, Orson Charles mindenképpen említést érdemel.

23. (20.) Auburn Tigers

Mérleg: 5-3
Eredmény: 10-45 @ #1 LSU
Hősök: -

Ritkán szokták a címvédőt így kitömni, de volt már rá példa. Összesen három alkalommal kapott a bajnok ennél nagyobb verést, legutóbb pedig 1984-ben lehettünk szemtanui, hogy a Miami 5 TD-vel bizonyul gyengébbnek a Florida State-nél. A Tigers 3 vereséggel is kiemelt tudott maradni, aminek oka, hogy ezeket mind top10-es csapatoktól szenvedték el. Egy ilyen még biztosan lesz, hiszen az évvégi Iron Bowlon az Alabama is utukba fog kerülni.

24. (24.) Texas Longhorns

Mérleg: 4-2

Szombaton lehet rendezni a sorokat a Big XII utolsó helyezettje ellen és ezzel tán kicsit feljebb kapaszkodni, bízva benne, hogy páran kihullanak előlük.

25. (15.) West Virginia Mountaineers

Konferencia: Big East
Mérleg: 5-2
Eredmény: 23-49 @ Syracuse
Hősök: Geno Smith (338y, 2TD, 2INT), Stedman Bailey (7 elkapás, 130y, TD)

Semmi sem változott tavalyhoz képest. A WVU 5-2-vel nyitotta a 2010-es idényt, első vereségét az LSU, másodikat a Syracuse ellen szenvedte el - pont mint idén! Ezúttal Ryan Nassib 4+1 touchdownja ellen nem volt mit tenniük, ezen passzok közül 3 ráadásul ugyanazon személy, Nick Provo kezében landolt. Az 'Eers meglepetésre maradt rangsorolt, elvégre a Big Eastben találunk egy 6-1-es mérlegű gárdát is, a Cincinnati Bearcats személyében.

TÁVOZÓK:

(22.) Georgia Tech

Mérleg: 6-2
Eredmény: 7-24 @ Miami
Hősök: -

Brillírozott a Canes védelme, így az aránylag visszafogott támadójáték is elég volt a GT szarvának letöréséhez. JoJo Nicholas rávetődött egy punt fumble-re az end zone-ban, illetve interception-je is volt, egyértelműen ő a siker egyik fő letéteményese.

(23.) Illinois Fighting Illini

Mérleg: 6-2
Eredmény: 14-21 @ Purdue
Hős: Jason Ford (10 futás, 83y, TD, 5 elkapás, 69y)

Hiába birtokolták jóval többet a labdát, akárcsak múlt heti vereségük alkalmával, most se szereztek pontot az első félidőben, 0-21-ről pedig nem egyszerű felállni. Kawann Short és társai 4 alkalommal vitték földre ráadásul Scheelhasset, így végképp nem volt esély. A Penn State ellen lehet javítani, de az Illini jelenlegi formájában inkább ne fogadjunk rá, hogy sikerül is.

(25.) Washington Huskies

Mérleg: 5-2
Eredmény: 21-65 @ #8 Stanford
Hős: Chris Polk (15 futás, 144y, 2TD)

Mit reméljen az a csapat, amely Andrew Luck bandája ellen 446 futott yardot nyel be?! A nemzet legjobb játékosa meg se izzadt, mégsem fért kétség a Cardinal győzelmét illetően.