Washington-Detroit Összefoglaló

Detroit Lions 3 – 34 Washington Redskins

Írta: Kiss Zoltán (SmAsH)

Az idény kezdete előtt Jon Kitna legalább 10 győzelmet ígért a szurkolóknak, és úgy tűnt, állja is a szavát, hiszen 3-1-es mérleggel érkeztek Washingtonba. A Redskins pihenőről visszatérve fogadta az Oroszlánokat.
Az első negyed a puntokról szólt, pontot nem tudott szerezni egyik csapat sem, legnagyobb esélye egyszer a Washintonnak volt egy field goalra, de a Lions szempontjából jókor jött Portis fumbleje, amivel annyira visszaszorultak a Rézbőrűek, hogy csak puntolni tudtak.
A második negyedben mégis ők szerezték az első pontokat, Jason Campbell 7 yardos passzát Chris Cooley a Redskins TE-je kapta el az end zoneban. Majd Randle El remek elkapása és futása után Mike Sellers 1 yardról növelte csapata előnyét. A harmadik negyedben a Lions is megszerezte első és egyben utolsó pontjait, Jason Hanson 39 yardról értékesített field goaljával. Ugyanebben a negyedben a nézők egy safety-t is láthattak, Carter sackelte Kitna-t az end zoneban. A negyedik negyedben Mike Sellers volt ismét a fészereplő először. Egy punt után a visszafutó Thrash ugyan kiejtette a labdát a Lions 13-asán, de a Washington visszaszerezte azt a 3 yardoson. Ezután Campbell passzolt Sellershez, ami TD-t ért. Ezután Shaun Suisham field goalja következett és a mérkőzés végén Carlos Rogers interception return TD-je, amivel kialakult a végeredmény.

A Detroit Lions csalódást jelentett az egész meccsen az eddigi szezonhoz képest, a passzjáték gyengén muzsikált, habár egy Washington defense ellen nem is könnyű ezt játszani. A saját csapdájába esett a Lions a normális futójáték hiánya miatt. Jól jön a csapatnak a bye week. A Washinton pedig tovább javította mérlegét és belépett a PO esélyesek táborába. Következő meccs az eddig szintén jó formát mutató Green Bay ellen lesz.

A meccs embere: Mike Sellers (RB, Washinton Redskins), aki 24 futott és 36 elkapott yardja mellett mindkét formában TD-t szerzett.

4. negyed:
10:47. Mike Sellers (8 yardos passz, Jason Campbell. Sikeres két pontos kísérlet) 3-24
03:06. Shaun Suisham (28 yardos field goal) 3-27
00:45. Carlos Rogers (61 yardos interception return. Sikeres XP) 3-34