Draft értékelés - AFC East

Az nfl.hu draftértékelő sorozatában most az AFC keleti csoportját helyezzük nagyító alá

 

Buffalo Bills:
1/9 (9) - C.J. Spiller, RB (Clemson)
2/9 (41) - Torrell Troup , DT (Central Florida)
3/8 (72) - Alex Carrington, DE (Arkansas State)
4/9 (107) - Marcus Easley, WR (Connecticut)
5/9 (140) - Ed Wang, OT (Virginia Tech)
6/9 (178) - Arthur Moats, DE (James Madison)
6/23 (192) - Danny Batten, DE (South Dakota State)
7/2 (209) - Levi Brown, QB (Troy)
7/9 (216) - Kyle Calloway, OT (Iowa)


 

 

A Buffalo Bills új vezetőséggel vágott neki a draftnak, és az új vezetőség, többek között új, azaz 3-4-es védelmi felállással képzeli a csapat jövőjét. Ennek köszönhetően sok emberben megfogalmazódtak bizonyos elméletek, koncepciók avval kapcsolatban, hogy mely posztokra fog erősíteni a Bills. Buffalóban másképp gondolták, és már az első körben borították a legtöbb mockmester terveit, amikor C.J. Spiller-t, a Clemson tehetséges futóját választották az első körben. Spiller fantasztikus egyetemi karriert mutatott be a Tigers színeiben, 3480 futott yard és 31 futott TD, valamint 1362 elkapott yard és 11 elkapott TD bizonyítja hogy Spiller életveszélyes, ha a labda kezeibe kerül. Várhatóan a Bills is sokrétűen fogja használni a képességeit, futóként, elkapóként, visszahordóként. Ezek ismeretében, érdekes lehet, hogy miért nem lelkesedem a Bills első körös választásáért, hiszen Spiller tehetségéhez, nem férhet kétség. Viszont, rengeteg lyuk volt/van a csapat egyéb posztjain, ilyen szempontból én luxuspicknek érzem Spillert.

Az offseason során a Bills bejelentette, hogy a korábbi Tampa 2-re alapuló 4-3-as védekezés helyett, a mostanság divatos 3-4-es védelemre vált át. Nem igazán volt a keretben olyan játékos akire a kezdő NT szerepét rá lehetett volna bízni, ezért nem haboztak, és a 2. körben Torrell Troup-ot a Central Florida Defensive tackle-jét választották. Troup nagy, és erős, várhatóan képes lesz megoldani a rá váró feladatot, viszont véleményem szerint egy körrel később is bennt lett volna egy kis szerencsével, arról nem is beszélve, hogy ekkor még elérhetőek voltak előzetesen jobbnak tartott NT prospectek is. Nyilvánvalóan nem olyan egyszerű a helyzet, hogy aki előbbre van rangsorolva jobb is lesz. Troup utolsó két egyetemi évében végig kezdő volt, junior évében még az All Conference csapat második számú csapatába is jelölték. Jó játékos lehet belőle? Minden bizonnyal. Terrence Cody-t húztam volna Troup helyett, ha én vagyok a Bills? Egyértelműen. Ne feledjük, hogy a Bills idén még várhatóan egy 4-3/3-4 hybrid védelmet fog játszani, és itt bizony nagy hasznát vehetik Troupnak, aki 4-3 DT-ként is kiváló lehet.

A Bills a harmadik körben tovább erősítette azt a benyomást, hogy elegük van abból, hogy boldog-boldogtalan 250+ yardot fut ellenük. A 3. körös választásuk, az Arkansas State-ről érkező Alex Carrington a 3-4 RDE prototípusa. A játéka nagyon hullámzó, de a fizikai paraméterei, és a potenciálja kifejezetten jó húzássá változtatja a 3. körös választását. A draft első Bills választása, ami kifejezetten tetszik. Ekkora már nyilvánvaló volt, hogy a Bills a következő évet a „futunk-futunk, és megállítjuk a futást”- filozófiára alapozza. Carringtont 2008-ban a Sun Belt legjobb védő játékosának választották miután 10,5 sacket és 19 negatív szerelést szerzett 12 mérkőzésen.

A 4. körben Marcus Easley elkapó érkezett Buffalo-ba. Easley-nek egyáltalán nem indult könnyen a karrierje, walk-on ként érkezett a Connecticut-ra, madj szép lassan és elszántan küzdötte fel magát a szamárlétrán. Stílusosan fejezte be egyetemi karrierjét, utolsó 10 mérkőzésén 48 elkapást mutatott be, 893 yardért, és 8 elkapott TD-ért. Mindezt megfejelte egy impresszív combine-al, így nem volt meglepő, hogy a draftot megelőző hetekben szépen mozgott felfele a WR rangsorban. A jobban blokkoló WR-ek közé tartozik, ami Gailey számára fontos tényező. Gyors elkapó, bár a pass route-ok futásában még sokat kell fejlődnie. Kemény játékos, aki elszántan edz, nagy erősítés lesz a Bills offense-nek.

Az ötödik körig kellett várnunk, míg a Bills a lehető legégetőbb needre, az OT posztra húzott játékost, Ed Wang OT érkezett a Virginia Techről. Ne feledjük pillanatnyilag egyik oldalon sincs kifejezetten kezdő OT-je a Billsnek. Wang, jó csere és beugró lehet, de az egyetemi karrierje, valamint a combine-on bemutatott gyakorlatok alapján (természetesen nem túlértékelve azokat), én nem látom Wang-ban a potenciált, ahhoz, hogy kezdő LT legyen az NFL-ben. A Bills fanok nevében remélem, hogy tévedek...

 



A 6. körben kétszer is választott a Bills, elsőnek Arthur Moats érkezett. A James Madisonon töltött évei alatt, még DE-ként erősítette a védelmet, a profik között várhatóan ILB-ként fognak számítani rá, ügyeletes zúzógép szerepben, valamint arra is képes lehet, hogy középről generáljon pass rusht a megfelelő helyzetekben. Emellett várhatóan a különleges csapatrészben juthat neki nagyobb szerep. Szintén az LB sorba érkezett a másik 6. körös választás, Danny Batten. A korábbi South Dakota State DE-je, várhatóan 3-4-es passrusher OLB-ként kerülhet pályára, bár várhatóan inkább a különleges csapatrészben fog aktívkodni a közeljövőben.

A 7. kör második választásával a Bills a QB-needjét is „orvosolta”, Levi Brown megszerzésével. A Troy irányítója várhatóan, nem fog a jövő franchise QB-jává fejlődni, de alkalmas lehet arra, hogy a Gailey által kedvelt Pro-Style/Spread hibrid támadó sémájában működjön. Erős karja van, ami kifejezetten előny, ha az ember a szeles Buffalo-ban játszik. Ennek ellenére viszont csodálkoznék, ha az idény elején előrébb jutna mint a 3. számú irányító, Edwards és Brohm mögött.

A Bills a draftját egy újabb támadó falember, nevezetesen Kyle Calloway választásával zárta. Calloway a híres OL képző Iowa terméke, Kirk Ferentz nagyon ért a támadó falemberek neveléséhez. Calloway a profik között valószínűleg a fal közepén juthat szerephez, Levitre és Woods mögött értékes csere lehet, és sok munkával az sem elképzelhetetlen, hogy NFL szintű RT-t faragnak belőle.

Érdekes a Bills draftja, érthetetlen, és jó húzások váltogatják egymást. Én nem látom ebben a draftban, hogy jelentős haladást szimbolizálna a Bills útján, még mindig ők tűnnek az AFC East leggyengébb csapatának, de pár év múlva már tisztábban fogunk látni.


Miami Dolphins:
1/28 (28) - Jared Odrick, DT (Penn State)
2/8 (40) - Koa Misi, DE (Utah)
3/9 (73) - John Jerry, OT (Ole Miss)
4/21 (119) - A.J. Edds, LB (Iowa)
5/14 (145) - Nolan Carroll, CB (Maryland)
5/32 (163) - Reshad Jones, SS (Georgia)
7/5 (212) - Chris McCoy, DE (Middle Tennessee State)
7/45 (252) - Austin Spitler, LB (Ohio State)


 

 

A Miami sok kérdőjellel érkezett az idei draftba, több poszton csak kérdőjelek voltak a kezdő neve helyett. NT, FS, OLB, ezek voltak a sláger needek, így a legtöbb szakértő ide várt erősítést. Az első körben. Miután a Dolphins letradelt az 1/12-ről, így szert téve egy második körös választásra. Az, hogy mi volt Parcellsék eredeti terve 1/28-ra nem tudhatjuk (véleményem szerint Williams), de őt elvitte a Cardinals, így Tunáék, Jared Odrick-ot választották, enyhe infarktust okozva nekem. Azóta okosabbak lettünk, megtudtuk, hogy várhatóan Randy Starks fog NT poszton játszani, ez pedig Philip Merling ingadozó teljesítményével valamilyen szinten magyarázatot ad Odrick választására. Odrick kiváló 3-4 DE méretekkel rendelkezik, és Joe Paterno kifejezetten elismerően nyilatkozott róla.

 

A második körben a Phins az OLB needjét orvosolta Koa Misi választásával. Misi a Utah védelmében főleg DE-ként jutott szerephez, de pár alkalommal LB-ként is bevetették. Ideális méretekkel rendelkezik, jól mozog, gyors, meglepődnék ha TC végével nem ő lenne Cameron Wake párja OLB-ként. A draft legjobb választása a Dolphins részéről, sokoldalú játékos, aki folyamatosan hajt a pályán. A harmadik körben talán sokak meglepetésére egy támadó falembert választott a Miami. Érkezhetett volna FS, vagy TE, de ha megtekintjük a Miami támadófalának belsejét, akkor láthatjuk, hogy nem volt igazán megoldva az OG poszt, hiába érkezett Incognito az FA alatt. John Jerry, versenyben lesz a kezdő LG posztért, Donald Thomassal és Nate Garnerrel egyetemben. Hatalmas termete van, futásblokkolásban nagyon erős, de passzvédekezésben van még hova fejlődnie, az alteste lehetne erősebb.

A 4. körben folytatódott a draft fő témája (legalábbis Miami szemszögből), azaz védelem, védelem. A.J. Edds, az Iowa LB-je lehet az a játékos aki végre megoldhatja a Miami védelem egyik fő gondját, azaz a TE-k lekövetését. Egészen kiválóan mozog coverage-ben, többek között neki volt köszönhető, hogy az Iowa csak a legritkább esetekben használt klasszikus Nickel védelmet, hanem az alap védelmi formációjával védekezte le a sokelkapós felállásokat is. Az elkapókkal szembeni sebességbeli hátrányát ügyesen palástolta helyezkedéssel, valamint fizikális fellépésével. A Miami kezdő védelmében pillanatnyilag nincs helye, de Nolan nagyon sokrétűen alkalmazza a linebackereket, és véleményem szerint garantálható, hogy nickel felállásokban Edds fog a pályára kerülni.

Az 5. körben érdekes húzást mutatott be a Dolphins, amikor a Maryland CB-jét Nolan Carroll-t választották. Mind a legtöbb Miami választásról, Carrollról is elmondható, hogy vezér alkat, nagy, erős. Carroll kifejezetten gyors a méreteihez képest, de ne feledjük, hogy utolsó idényének nagy részét lábtörés miatt kihagyni kényszerült. Nagyon agresszívan védekezik a passz ellen, néha túlzásokba is esik, hajlamos arra, hogy büntetéseket szedjen össze. További jellegzetes szokása, hogy feltűnően sokszor nem ismeri fel a play-action játékokat. További érdekesség, hogy bár erős játékosnak számít, nem tartozik a jó szerelők közé, sok a lecsúszott szerelés, és gyakran választ katasztrofális szögeket. Intelligens, fegyelmezett játékos, aki katonacsaládból származik, a megfelelő edzőkkel, jó CB lehet belőle a profi szinten is.

 

 

A Dolphins a 6. körből tradelt fel, hogy megszerezze Reshad Jones SS-t. Jones érdekes játékos, gyors, de nem fürge, inkább zóna védekezésben jeleskedik mint emberfogásban. Óriási ütköző, tipikus Roy Williams klón, azaz hatalmas ütközések, és óriási sikertelen szerelések váltják egymást. Utolsó 2 évében 9 interceptiont fogott, és legalább fele ennyit el is ejtett, szóval itt is a végletek embere. Sokat kell fejlődnie a játékintelligenciájának ahhoz, hogy kezdő Safety legyen a ligában, hajlamos benézni a fake-eket és play-action játékokat. Hosszútávon inkább Bell örökösét látom benne.

A Dolphins első 7. körös választása, Chris McCoy, az alulméretezett 3-4 OLB-k mintapéldánya. LB-ként kiforratlan, lényegében csak egyvalamihez ért, ez pedig a pass rush, várhatóan WOLB csere lesz belőle a profik között, aki nickel felállásokban juthat szerephez. A Miami második 7. köröse Austin Spitler, újabb LB. Az Ohio State-en egyetemi karrierje nagy részét Laurinaitis cseréjeként töltötte el. Kifejezetten jó lábmunkája, van, jól mozog coverage-ben, megbízható szerelő. Kiemelkedő special team játékos, várhatóan itt fog a legtöbbet hozzátenni a Miami játékához a profik között.

Összességében érdekes draftot hozott össze a Miami, egy választás kivételével csak a védelembe húztak játékosokat. Nem vagyok kibékülve avval, hogy nem érkezett egyértelmű megoldás a FS posztra, de összességében sok ígéretes játékos érkezett, és idén végre nem húztak luxuspicket, mint tették például tavaly Pat White esetében.


New England Patriots
1/27 (27) - Devin McCourty, CB (Rutgers)
2/10 (42) - Rob Gronkowski, TE (Arizona)
2/21 (53) - Jermaine Cunningham, DE (Florida)
2/30 (62) - Brandon Spikes, LB (Florida)
3/26 (90) - Taylor Price, WR (Ohio)
4/15 (113) - Aaron Hernandez, TE (Florida)
5/19 (150) - Zoltan Mesko, P (Michigan)
6/36 (205) - Ted Larsen, C (North Carolina State)
7/1 (208) - Thomas Welch, OT (Vanderbilt)
7/40 (247) - Brandon Deaderick, DE (Alabama)
7/41 (248) - Kade Weston, DT (Georgia)
7/43 (250) - Zac Robinson, QB (Oklahoma State)


 

 

Mondhatni tipikus draftot zárt a Pats, hihetetlenül aktívan cserélgették pickjeiket, így a végén 12 játékost választottak. A draftjuk súlypontja, mint annyiszor korábban, megint csak a második körre tehető, ami nem véletlen, hiszen Belichick, többször is hangot adott már annak a véleményének, hogy szerinte a második körben a legjobb a játékosok ár/érték aránya. A talán legégetőbb needet, az RDE posztot nem orvosolták, de ettől eltekintve, kifejezetten ütős draftot produkáltak, jó pár kezdő potenciállal rendelkező játékosra szert téve.

Az első körben, heves tradelgetés után, végül 1/27-re húzhatott a Pats, és nem kis meglepetésre passrusher OLB helyett, újabb korai CB húzást eszközöltek, mint már oly sokszor tették ezt, a közelmúltban. McCourty kiemelkedő ST játékos, jól segít be futás ellen, emberfogásban és zónában is otthonosan mozog. Már 2010-ben bevethető lesz 3. számú CB-ként.

A második körben a Pats először az égető TE needjét orvosolta Gronkowski megszerzésével, akit sok szakértő, az egész draft legsokoldalúbb TE-jének tartott. Az egyetlen kérdőjel vele kapcsolatban, hogy mennyire tudják kezelni a folyamatos hátfájdalmait, de ettől eltekintve minden adott ahhoz, hogy az első mérkőzéstől fogva kezdő legyen, már csak az kell a sikerhez, hogy a Patsnél megint rájöjjenek arra, hogy nem csak blokkolásra lehet használni a TE-ket. Gronkowski után, a Gators passrushere, Cunningham érkezett. Ideális méretekkel rendelkezik, ahhoz, hogy a Pats 3-4-es védelmében OLB-ként szerepeljen, remélhetőleg életet fog lehelni a halott Patriots pass rushba. Futás ellen is hatékony játékos, és elég atletikus és okos ahhoz, hogy coverage feladatokat is rábízzanak. A második körös választások közül harmadikként újabb Gators játékos, nevezetesen Brandon Spikes LB érkezett. Várhatóan ő lesz Jerod Mayo párja ILB poszton. A Combine előtt sokan még az első körbe várták, de csapnivaló 40 yardos ideje miatt, sokat esett a draft alatt. Akik most attól tartanak, hogy túl lassú lesz a pályán, megnyugodhatnak, nézzenek meg pár Gators meccset, és rá fognak jönni, hogy Spikes a pályán jóval gyorsabban mozog, mint amit az 5.0-ás 40 yardos idő sugall. Igazi playmaker, elég erős ahhoz, hogy leküzdje a blokkokat, vezéralkat. Kifejezetten jó picknek tartom.

A harmadik körben az Ohio elkapója, Taylor Price érkezett. Nem ő fogja majd idővel átvenni az első számú elkapó szerepet Moss-tól, de egy gyors WR, aki kifejezetten jó route-okat fut, megcsinálja a nehéz elkapásokat, és kifejezetten gyors irányváltásokra képes. Sokat kell foglalkozni még vele, de idővel hasznos elkapó válhat belőle. A 4. körben újabb stealt húzott be a Patriots, Aaron Hernandez személyében. A Gators TE-je a profik között várhatóan nem blokkoló TE-ként fog elhíresülni, de elkapó TE-ként egészen kiváló. Gyors, nagyon jól termel yardokat az elkapások után, jó route-okat fut. Igazi Jolly-Joker lehet a Pats offense-ében, felállhat TE-ként, H-back-ként, vagy akár klasszikus elkapóként. Ha az állítólagos többszöri marihuána használat már a múlté, akkor sok örömöt fog még szerezni a Patriots rajongóinak.

 

 

A draft 5. körében, Meskó Zoltán személyében a Patriots húzta a draft első rugó specialistáját. Erős lábú, nagy termetű rugó, biztos kezdő P poszton. Ted Larsen, a Patriots 6. körös választása, az idei class jobb C prospectjei közé tartozik, bár technikailag még van mit csiszolni rajta. Kemény, kellemetlen játékos, aki mindent kiad magából a pályán. A 7. körben 4 játékos is érkezett a New Englandhez, elsőnek Thomas Welch OT. Személyében újabb TE-ből konvertált OT-t ismerhetünk meg. Jó méretekkel rendelkezik, de sokat kell még erősödnie, ahhoz, hogy a profik között is megállja a helyét. Mind a két oldalon bevethető lehet idővel.

Az Alabama DE-je, Brandon Deaderick, futás ellen kiemelkedő 3-4 DE, aki optimális méretekkel rendelkezik. Várhatóan RDE poszton lehet majd bevethető, idővel. Kade Weston, a Georgia DT-je, a profik között a 3-4-es védőfal akármelyik posztján bevethető lehet majd, kifejezetten erős, hosszú karjai vannak, jól köti le a támadó falembereket. Kevés tapasztalattal rendelkezik, de ígéretes prospect. A 2010-es draftot egy irányító, nevezetesen Zac Robinson választásával nyugtázta a Patriots. Az Oklahoma State játékosa spread offense-ből érkezik. Jól mozog a zsebben, atletikus irányító. Csodálkoznék, ha kiszorítaná Hoyert a backup szerepből, de 3. számú irányítónak jó lehet.

Összességében kifejezetten jó draftot zárt a Patriots, 5-6 potenciális kezdő játékost szerezve. Szükségük is van egy ilyen jó draftra, hiszen a csoporton belüli fő riválisok is folyamatosan erősödnek.


New York Jets
1/29 (29) - Kyle Wilson, CB (Boise State)
2/29 (61) - Vladimir Ducasse, OG (Massachussetts)
4/14 (112) - Joe McKnight, RB (Southern Cal)
5/8 (139) - John Conner, FB (Kentucky)


 

 

A Jets az aktív offseasonjának köszönhetően kevés választással vágott neki a 2010-es draftnak. A védőfal, a linebacker sor, a safety poszt javításra szorultak, nézzük milyen formában orvosolta needjeit a Jets.

Kyle Wilson-t 1/29-re kifejezetten jó választásnak, tartom, igaz nem needre érkezett, de evvel a húzással a Jets bebiztosította magát arra az esetre, ha a Cromartie projekt nem jól sülne el, ha pedig Antonio is beválik, akkor a liga egyik legjobb CB hármasa riogathatja az ellenfél elkapóit. Wilson helyi srác, hisz New Jerseyben született. Nagyon atletikus játékos, aki kimondottan fizikális és agresszív, jól szerel, futás ellen is hatékony, és a special teamben is sokat hozzá tehet a Jets játékához.

A 2. körben Vladimir Ducasse érkezett, akit OG poszton fog bevetni a Jets. Annyira bíznak benne, hogy röviddel a választása után meg is váltak Alan Faneca-tól, nem kis nyomást helyezve ezáltal a rookie játékos vállaira. Ideális testfelépítése van, félelmetesen erős játékos, bár a lábmunkáján sokat kell fejleszteni. Előny számára, hogy a Jets támadófala a liga legjobbjai közé tartozik, a sokat tapasztalt veteránok nagy mértékben megkönnyíthetik az NFL-be szokását.

A 4. körös választás, Joe McKnight, újabb régi Jets játékos távozását eredményezte, ezúttal Leon Washington került lapátra. Hihetetlenül atletikus játékos, kifejezetten gyors, ügyesen kerüli el a szereléseket. Nem erős futó, középső futásoknál komoly gondjai lehetnek, hajlamos arra, hogy elpotyogtassa a labdákat. Nincsenek meg a képességei ahhoz, hogy minden downon bevethető futó legyen, várhatóan hasonló szerepet fog betölteni mint előtte Washington, bár kérdéses, hogy olyan veszélyes játékos lesz-e mint Leon.

A Jets az utolsó választásával, a veterán Tony Richardson várható utódját szerezte meg John Conner személyében. Conner az idei class legjobb FB prospectje, igazi klasszikus lead blocker, aki kitűnően beválhat a Jets power running rendszerében.

Érdekes draftot zárt a Jets, nyilvánvaló needeket egyáltalán nem orvosoltak. A védő falra és az LB sorra igencsak ráférne már egy kis vérfrissítés. Ettől függetlenül erősödtek, kíváncsian várom, hogy ez mire lesz elég idén.
 

 

Csanádi Alexander (briareos)