Autó- és motorsportok

18 feliratkozó

több mint 5 éve
Toca Minnesota Vikings 18 668 — Vikings fan
Én Rájkinennel tuti nem hosszabbítanék...sokkal többet várnék egy Ferrari No2 pilótától.
Klaci79
Speciel most mit vartal volna? Vegig tartotta maga mogott a mezony legjobb autojat amiben a legjobb pilota ul. A gumijai meg 10korrel regebbiek, raadasul szarabbul koptak is, mint Hamiltonnak
Duff
ne kapja el a kormányt...Hamilton se kapja el soha, ha valaki van mellette...a finn sose akar kockáztatni...így se rossz persze, de ezt adja elő a egy középszerű kocsiban, ne akkor ha az első helyért megy
Klaci79
Amúgy ha Vettel ezt csinálja az első körben most vagy 1. Vagy 2. ...
több mint 5 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 311
Én Rájkinennel tuti nem hosszabbítanék...sokkal többet várnék egy Ferrari No2 pilótától.
Klaci79
Speciel most mit vartal volna? Vegig tartotta maga mogott a mezony legjobb autojat amiben a legjobb pilota ul. A gumijai meg 10korrel regebbiek, raadasul szarabbul koptak is, mint Hamiltonnak
Duff
ne kapja el a kormányt...Hamilton se kapja el soha, ha valaki van mellette...a finn sose akar kockáztatni...így se rossz persze, de ezt adja elő a egy középszerű kocsiban, ne akkor ha az első helyért megy
több mint 5 éve
Duff Seattle Seahawks 3 037
Én Rájkinennel tuti nem hosszabbítanék...sokkal többet várnék egy Ferrari No2 pilótától.
Klaci79
Speciel most mit vartal volna? Vegig tartotta maga mogott a mezony legjobb autojat amiben a legjobb pilota ul. A gumijai meg 10korrel regebbiek, raadasul szarabbul koptak is, mint Hamiltonnak
több mint 5 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 311
Én Rájkinennel tuti nem hosszabbítanék...sokkal többet várnék egy Ferrari No2 pilótától.
Klaci79
Leclerc jövőre lenyomja Vettelt, emiatt aggódnak csak
Toca
Az se baj...csak ne engedjen már át így pozíciót, ilyen helyzetben
több mint 5 éve
Toca Minnesota Vikings 18 668 — Vikings fan
Én Rájkinennel tuti nem hosszabbítanék...sokkal többet várnék egy Ferrari No2 pilótától.
Klaci79
Leclerc jövőre lenyomja Vettelt, emiatt aggódnak csak
több mint 5 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 311
Én Rájkinennel tuti nem hosszabbítanék...sokkal többet várnék egy Ferrari No2 pilótától.
több mint 5 éve
Toca Minnesota Vikings 18 668 — Vikings fan
Ferrari 4 versenyből 3-at elkúr jobb autóval, Merci és Hami köszöni szépen a bajnoki címeket.
több mint 5 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 39 548 — Így remélem megfelelek nektek.....
Nyomorék mázlista.....
több mint 5 éve
peach Atlanta Falcons 14 264 — a new hope (again)
Mikor tiltják már el ezt a hülyegyereket?



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 5 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 002
Megint megvillant a renault motor

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 5 éve
Toca Minnesota Vikings 18 668 — Vikings fan
Hami a boxban megelőzi Kimit és köszöni a bajnoki címet Monzában...

Szerkesztette: Toca
több mint 5 éve
Toca Minnesota Vikings 18 668 — Vikings fan
Ferrari azért
Hihetetlen ha Hami ezt is megússza ...
Toca
Előrébb volt, vettel az első kerekével az oldaldobozát találta el, vettelnek volt egy rábasteigernyi helye csak továbbra sem bírja elvierlni ha megelőzik, inkább odatart ahova nem kéne. Megiint megszívta, sokadjára.
peach
Ne viccelj már mindkét autónak helyet kellett volna hagynia. Haminak volt helye de rahuzta...
Toca
Sztem te nagyon ferrari szemüvegen nézed. Ha vettel elveszi egy kicsit semmi nem történik. Inkább keménykedett és neki ment, megszívta. Hamilton is tudta hol a helye kimivel szemben, még a kanyarba sem ment be mellette mert totál értelmetlen lett volna.
peach
Majd visszanézem, azért kicsit más volt a sebesség különbség.
Ettől függetlenül Vettél megint saját faszsagaval öli meg a VB címet mert elbaszta a kigyorsitast és nem volt szelarnyeka.
több mint 5 éve
peach Atlanta Falcons 14 264 — a new hope (again)
Hihetetlen ha Hami ezt is megússza ...
Toca
Előrébb volt, vettel az első kerekével az oldaldobozát találta el, vettelnek volt egy rábasteigernyi helye csak továbbra sem bírja elvierlni ha megelőzik, inkább odatart ahova nem kéne. Megiint megszívta, sokadjára.
peach
Ne viccelj már mindkét autónak helyet kellett volna hagynia. Haminak volt helye de rahuzta...
Toca
Sztem te nagyon ferrari szemüvegen nézed. Ha vettel elveszi egy kicsit semmi nem történik. Inkább keménykedett és neki ment, megszívta. Hamilton is tudta hol a helye kimivel szemben, még a kanyarba sem ment be mellette mert totál értelmetlen lett volna.



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 5 éve
Toca Minnesota Vikings 18 668 — Vikings fan
Hihetetlen ha Hami ezt is megússza ...
Toca
Előrébb volt, vettel az első kerekével az oldaldobozát találta el, vettelnek volt egy rábasteigernyi helye csak továbbra sem bírja elvierlni ha megelőzik, inkább odatart ahova nem kéne. Megiint megszívta, sokadjára.
peach
Ne viccelj már mindkét autónak helyet kellett volna hagynia. Haminak volt helye de rahuzta...

Szerkesztette: Toca
több mint 5 éve
peach Atlanta Falcons 14 264 — a new hope (again)
Hihetetlen ha Hami ezt is megússza ...
Toca
Előrébb volt, vettel az első kerekével az oldaldobozát találta el, vettelnek volt egy rábasteigernyi helye csak továbbra sem bírja elvierlni ha megelőzik, inkább odatart ahova nem kéne. Megiint megszívta, sokadjára.



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 5 éve
peach Atlanta Falcons 14 264 — a new hope (again)
Vettel megint megszivatta magát 😀



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 5 éve
Mr.Breaker 1 870
Gratula Vettelnek... Úgy látszik nem nagyon akar idén világbajnok lenni...

Szerkesztette: Mr.Breaker
több mint 5 éve
Toca Minnesota Vikings 18 668 — Vikings fan
Hihetetlen ha Hami ezt is megússza ...
több mint 5 éve
tüsi91 Chicago Bears 11 021
Vettelkét úgy is előrerakja a Ferrari, tippre már az első körben, de legkésőbb az első kerékcseréig.
több mint 5 éve
gamerkr Green Bay Packers 10 229 — The sharif don't like it - welcome to the casbah club
Szujó majdnem megfulladt mikor konstatálta a végén, hogy bizony kimi nyerte az időmérőt és nem vettelke. Mellékesen az egész kör alatt egy-egy kb 50x30 cm-es futóóra mutatta mindhármuk idejét amin elég egyértelmű volt, - tudniillik írta - hogy kimi egy tizedet ad hamcsinek is és németnek is. De ez a világ suttyó szerencsétlen balfasz ahelyett, hogy azt nézné ami a képernyőn történik ( ha már a live timingot nem sikerül értelmezni) inkább végigvisítja az egész kört, hogy vettel gyorsabb mint hamilton, majd a végén jön a kopp, én meg látom magam előtt azt a sötét tahó vöröslő fejét, ahogy levegőért kapkod és nem érti mi történik, az priceless 😀
peach
viszont pacsi Wébernek, hogy átvette a fonalat a fulladó Szujótól, mert tényleg sokat ekézte Kimi-t (néha joggal)

több mint 5 éve
Mr.Breaker 1 870
Ez már érett Kiminek. Valahogy már futamok óta úgy éreztem,hogy most egy minimális tempóelőnyben van Vettelhez képest csak sosem állt össze neki valami. Vagy ő bénázta el a végét, vagy a csapat szívatta meg és ezzel dobta a futamon is a jó eredményeket, mert mindig valaki mögé beszorult.

Viszont ez már késői nagyon neki, itt már azon kell gondolkodnia a Ferrarinak hogyan tudnák megcsinálni a helycserét úgy, hogy a Ferrari 1-2 megmaradjon. Kb ez fogja adni a futam izgalmát, persze ha a rajt után nem történik valami csuda. 😀
több mint 5 éve
peach Atlanta Falcons 14 264 — a new hope (again)
Szujó majdnem megfulladt mikor konstatálta a végén, hogy bizony kimi nyerte az időmérőt és nem vettelke. Mellékesen az egész kör alatt egy-egy kb 50x30 cm-es futóóra mutatta mindhármuk idejét amin elég egyértelmű volt, - tudniillik írta - hogy kimi egy tizedet ad hamcsinek is és németnek is. De ez a világ suttyó szerencsétlen balfasz ahelyett, hogy azt nézné ami a képernyőn történik ( ha már a live timingot nem sikerül értelmezni) inkább végigvisítja az egész kört, hogy vettel gyorsabb mint hamilton, majd a végén jön a kopp, én meg látom magam előtt azt a sötét tahó vöröslő fejét, ahogy levegőért kapkod és nem érti mi történik, az priceless 😀



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 5 éve
gamerkr Green Bay Packers 10 229 — The sharif don't like it - welcome to the casbah club
Räikkönen pole. Na, milyen válogatott módszerekkel bassza el a Ferrari a versenyét?
Mikey
ezen majd holnap gondolkozunk, ez de kellett neki most.

több mint 5 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 601
Räikkönen pole. Na, milyen válogatott módszerekkel bassza el a Ferrari a versenyét?
több mint 5 éve
Toca Minnesota Vikings 18 668 — Vikings fan
A Ferrari hétvégéről hétvégére húz el a Mercedestől. Hiába van még Hamiotonnal előnyük, mert kb mára minden típusú pályán jobbak. Jobbak voltak Hockenheimben a közepes-, Hungaroringen a max-, és most Spában a minimum leszorítóerőt követelő pályán is. Jobbak melegben és most már hűvösben. Jobbak időmérőn. Egyedül az esőben és Vettel hibáiban bízhatnak.
dawyd728
Nem látom ezt ennyire drasztikusnak,mint ahogy leírtad. Most nagyjából fej fej mellett van a két autó, pályától függően nagyjából 1.5 tized van a két kocsi között. Ha megnézed, ezen a futamon is végig tudott Hamilton reagálni Vettel tempójára, ez a 3-3.5 mp-es hátrány inkább betudható volt a pálya karakterisztikájának és a mostnai aero szabálynak. Tavaly Vettel se nagyon tudta követni a futam végén Hamilton-t pedig akkor övé volt a gumi előny is, mégis ugyan így leszakadt 2-3 mp-re.

Lágy gumin még az első 4-5 körben megpróbálta Hamilton, hátha sikerül nyomás alá helyezni Vettel-t, de látta nagyon kicsi a tempó különbség a két kocsi között és inkább hagyta az egészet. Ezt Vettel is lenyilatkozta, hogy az utolsó 10-12 körben Hamilton teljesen kiengedett.
Valószínűleg fordított felállásban is ugyan ez lett volna a vége, max Vettel nem enged ki a végén és nagyjából ugyan úgy mint tavaly 3 mp körül bekíséri a célig Hamilton-t.
A köridők is árulkodóak. Bottas futotta meg a leggyorsabb kört, őt Vettel és Hamilton követte 1 tizeden belüli különbséggel egymás között.

Itt még semmi sincs veszve egyik fél részéről sem. Vettelnek kell most kaparnia nagyon, Orosz nagydíjra nagyjából egalizálnia kellene a különbséget.Mert attól kezdve nagyjából kiegyenlítve lesznek Merci és Ferrari pályák úgyhogy érdekes lesz/lehet ez a VB hajrá még.
Mr.Breaker
Majd meglátjuk.

Tendenciák mindenesetre szerintem egy irányba mutatnak. Én még most tennék a Ferrari konstruktőri és Vettel egyéni címére, amíg 2 felett van a szorzó. Szingapúr után 1,5 körül lesznek. Habár szerintem láttunk már hasonló évet, ahol hasonló tendenciák végül egy elfüstölésnek hála nem jelentettek végül vb címet. 2006-ról beszélek. Szerintem ahhoz, h egál legyen a jelenlegi erőviszonyok között a vb címre az esélyük, ahhoz most is kell eggyel több Vettel-Ferrari dnf, mint Hamilton-Mercedes. Vettel szerintem már nem fog többet hibázni. Érzi a csomagja erejét, amivel tán esőt leszámítva minden körülmények között képes lehet a győzelemre, amiből ahogy folyamatosan jönnek majd a poleok és a győzelmek úgy lesz egyre magabiztosabb. Ezzel szemben Hamilton egyre jobban és jobban a határokon táncolásra lesz kényszerülve és az egyéni hibák is inkább nála fognak majd jelentkezni.
dawyd728
Egyelőre még Haminál az előny és Vettel már csúnyát hibázott nagy előnyben. Nincs akkora különbség (még?), de jó látni, hogy végre nem a Merci kiesésért kell imátkozni.
Amúgy ha Kimi akarom mondani a Kimit körülvevő egység összeszedné magát, akkor simán nagyobb esélyük lehetne, dehát....