Autó- és motorsportok

18 feliratkozó

több mint 5 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 594
Mikey
...majd kb. 70-nel a vége előtt kirakta a második Truex Jr.-t a pályáról. Így kell. 🤔
Mikey
Amúgy, a nagy lelkesedés után, én pont ezért koptam ki a NASCAR nézésből. Ezzel, hogy gyakorlatilag bárhol, bármikor bárki csak úgy kilökheti a másikat, amennyire én láttam következmények nélkül, egy pár verseny után tejesen elvesztette a komolyságát. Oké hogy nincs úgy elpuncisodva a sorozat, mint mondjuk az F1, de ez meg már a másik véglet.
Cowboykarcsi90
Nekem nincs bajom, amíg mindenkinek engedik. A Cup Series történetében mindig is voltak olyanok, akik arrébb tettek másokat azért hogy nyerhessenek. A hőskorban főleg. A baj az hogy Buschnál nagyon kilóg a lóláb, mert mindig ezt csinálja, és emellé egy öntelt pöcs aki még büszke is arra hogy milyen módon versenyez. A chicagolandi nyilatkozata azért elég erős volt, arról nem beszélve amit a kamerának művelt (bár az pont nincs benne a videóban és nem is találom hirtelen). De az élet megmutatta hogy a fagyi visszanyal, mert most Bristolban 2x esett ki a saját önteltségéből/faszságából. Lesz még olyan is, amikor őt fogják arrébb tenni, mert útban lesz. Azt pl. kifejezetten várom, amikor Larson teszi ki a pályáról, mondjuk a rájátszásban úgy, hogy azzal el is szálljon Busch esélye a bajnoki címre. Amúgy is nagyon csípem Larsont, de akkor percekig állva tapsolnám.

Nekem pl. azzal sokkal nagyobb gondom van, amilyen aero package-et akarnak jövőre kb. 10 versenyre. Ami idén az All-Star Race-en is volt. Na az nézhetetlen volt. Az idei aero package kurvajó, erre el fogják cseszni.

Szerkesztette: Mikey
több mint 5 éve
xrace77 Denver Broncos 4 463
Akit érdekel itt nézhető.
Most indulnak újra.
 www.facebook.com/amerikaiopenwheel/videos/542368779552711/
több mint 5 éve
NB2 New England Patriots 21 964 — nabege2@yahoo.com
Hű b+
 www.youtube.com/watch?v=lV0f5lZW96k
több mint 5 éve
Cowboykarcsi90 Dallas Cowboys 3 079 — …the quickest draw, the toughest motherfucker in these lands
Mikey
...majd kb. 70-nel a vége előtt kirakta a második Truex Jr.-t a pályáról. Így kell. 🤔
Mikey
Amúgy, a nagy lelkesedés után, én pont ezért koptam ki a NASCAR nézésből. Ezzel, hogy gyakorlatilag bárhol, bármikor bárki csak úgy kilökheti a másikat, amennyire én láttam következmények nélkül, egy pár verseny után tejesen elvesztette a komolyságát. Oké hogy nincs úgy elpuncisodva a sorozat, mint mondjuk az F1, de ez meg már a másik véglet.

The ring dang doo, now what is that?
Its soft and round like a pussy cat!
Got a hole in the middle, and it's split in two
and that's what you call the ring dang doo!
több mint 5 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 594
Kyle Busch 19-cel a vége előtt bal hátsó defektet kap, megpörög, nem tud továbbmenni => standing ovation a lelátókon. 😂😂😂
több mint 5 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 594
S Kyle Busch a második körben megtörte a Camryjét. Van isten. 😃
Mikey
Visszajött a Top3-ba, majd kb. 70-nel a vége előtt kirakta a második Truex Jr.-t a pályáról. Így kell. 🤔

Szerkesztette: Mikey
több mint 5 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 594
It's Bristol baby!!

Blaney máris vezet. Tavasszal dominált (100 kört vezetett a 117-ből) mielőtt egy lekörözendő versenyző kilökte. Hátha most...

S Kyle Busch a második körben megtörte a Camryjét. Van isten. 😃
több mint 5 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 594
Kyle Busch mekkora hisztit levágott miután saját hibájából, senkitől nem zavartatva kiesett az első helyről a bristoli xfinity versenyen. 😂😂😂
több mint 5 éve
Cowboykarcsi90 Dallas Cowboys 3 079 — …the quickest draw, the toughest motherfucker in these lands
Aztán lehet egy soha véget nem érő ígéret marad az egész visszatérés és csak várjuk majd minden évben a hírt, mint anno Hakkinennél. 😕
Mr.Breaker
Indycar lesz ebből!
♉gaben♉
MotoGP! Ott most ugyis nagyon megy a spanyoloknak!

The ring dang doo, now what is that?
Its soft and round like a pussy cat!
Got a hole in the middle, and it's split in two
and that's what you call the ring dang doo!
több mint 5 éve
🤘 gaben 🤘 Chicago Bears Texas Longhorns 7 861 — Deion Sanders for president!
Aztán lehet egy soha véget nem érő ígéret marad az egész visszatérés és csak várjuk majd minden évben a hírt, mint anno Hakkinennél. 😕
Mr.Breaker
Indycar lesz ebből!

" Szeretem a jeget, hagyjál békén. "
több mint 5 éve
🤘 gaben 🤘 Chicago Bears Texas Longhorns 7 861 — Deion Sanders for president!
A Big 3 mögötti Cup Series versenyt Michiganben féltávnál Blaney vezeti. Boldogság! Viccet félretéve, valamit kezdhetnének a Harvick, Busch, Truex Jr. trióval, mert hányinger amit csinálnak egész évben. 🤨
Mikey
Dillon begurult Blaney előtt, így csak 5. lett Ryan. 😕

Harvick 7 győzelem 23 versenyből...
Mikey
Biztos Merci motor van benne........

" Szeretem a jeget, hagyjál békén. "
több mint 5 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 594
Jöjjön NASCAR-ba. 😀
több mint 5 éve
Mr.Breaker 1 870
Sajnos Alonso saját politikájának áldozata lett. Nem ezt a pályafutás véget érdemelte volna,de személyisége miatt egy zsákutcába terelte magát, elvágva a jelenlegi nagy csapatoktól magát.
De nem gondolnám azt, hogy ez egy végleges visszavonulás. Makacsabb és elhivatottabb ő annál,hogy beletörődjön ebbe az utolsó 3-4 év eredménytelenségébe.

Ez amolyan kényszer pihenő számára. 37 éves, ez a jelenkori F1-ben még nem akkora kor. Most visszalép kettőt, megnézi 1-2 év múlva miképpen fog változni az erőviszony és visszatér egy utolsó nagy rohamra, amolyan Prostosan. Még ha 2-3 évet is hagy ki akkor is "csak" 39-40 éves lesz,főleg ha el sem szakad a motorsportoktól nem gondolnám az esetleges visszatérésekor ne tudná újra felvenni a legjobbakkal a kesztyűt, Kimi is szezon végén már 39 lesz és mégis most van hosszú évek óta az egyik legjobb formájában. Úgy hogy a kor valószínűleg nem lesz akadály számára csak a csapatok nyitottak lesznek e rá ez a kérdés.

Aztán lehet egy soha véget nem érő ígéret marad az egész visszatérés és csak várjuk majd minden évben a hírt, mint anno Hakkinennél. 😕
több mint 5 éve
shawnka Buffalo Bills Washington Huskies 15 132 — Tyrone Creek
Alonso az év végén kiszáll az F1-ből, valószínűleg megy át Amerikába levezetni.
több mint 5 éve
Cowboykarcsi90 Dallas Cowboys 3 079 — …the quickest draw, the toughest motherfucker in these lands
Lorenzo egyébként vajon mit lő, az elmult két versenyen? Brnoban is olyan előzéseket mutatott be, amik Marqueznek is a becsületére vállna. Most meg Ausztriában konkrétan nyomott egy “Marc Marquezt” Marc Marquezen. Utoljára talán 2013-ban láttam ilyen tökösnek Lorenzot.

Mindkét fél veszít amugy, az év végi szakításon. Akkor is ha a legtöbben most csak azt látják, hogy a “Ducati jol beszopja” hogy elengedték Lorenzot. De azért a spanyolnak is előröl kell majd kezdenie mindent a Hondánál. Persze ezek után, nyilván Ő nem kételkedik magában, hogy ezt is megoldja. Rohadt kíváncsi leszek mi sül ki majd ebből.

The ring dang doo, now what is that?
Its soft and round like a pussy cat!
Got a hole in the middle, and it's split in two
and that's what you call the ring dang doo!
több mint 5 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 594
A Big 3 mögötti Cup Series versenyt Michiganben féltávnál Blaney vezeti. Boldogság! Viccet félretéve, valamit kezdhetnének a Harvick, Busch, Truex Jr. trióval, mert hányinger amit csinálnak egész évben. 🤨
Mikey
Dillon begurult Blaney előtt, így csak 5. lett Ryan. 😕

Harvick 7 győzelem 23 versenyből...
több mint 5 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 594
A Big 3 mögötti Cup Series versenyt Michiganben féltávnál Blaney vezeti. Boldogság! Viccet félretéve, valamit kezdhetnének a Harvick, Busch, Truex Jr. trióval, mert hányinger amit csinálnak egész évben. 🤨
több mint 5 éve
Cowboykarcsi90 Dallas Cowboys 3 079 — …the quickest draw, the toughest motherfucker in these lands
Nem láttam egy percet se a versenyből, csak a szalagcímeket. Állitólag hajletevős volt ez a futam is 😀 Mint tavaly, csak most Lorenzo ellen tolta Marquez. Megpróbálom elkerülni az összefoglalókat, akármi nemű vizuális csábítást és holnap visszanézem!

Azért jövőre ez a Lorenzo-Marquez páros nagyot szólhat! A Doohan-Criville klasszik Repsol páros után majd húsz évvel, itt lesz a következő dream team?

The ring dang doo, now what is that?
Its soft and round like a pussy cat!
Got a hole in the middle, and it's split in two
and that's what you call the ring dang doo!
több mint 5 éve
Heisman nádor Denver Broncos Oregon Ducks 22 698 — “Sha-la-la-la-la-la, Thiiiiii-baut Pinot!“
Lawrence Stroll csapatot vett pici fiának

NFL : Denver Broncos / NCAA : Oregon Ducks, BYU, Penn State, Iowa / Peyton Manning, Marcus Mariota
Soccer : Arsenal, Levante, Lazio, Millwall, Stuttgart
National Teams : HUN, ESP, Players : Håland, Vardy, Szoboszlai, Bardhi, Kroos, Ramsdale, Saka, Zaccagni
NBA : Mavericks [Doncic] / NHL : Ducks, Maple Leafs / MLB : Twins, Astros
F1 : Lewis Hamilton / MotoGP : Marc & Alex Marquez, Pedro Acosta (és igazából mindenki más) / NASCAR : #22 Joey Logano
Cycling : Pogacar, Meintjes, Valter, Quintana, Contador, Cras, Juan Ayuso
Darts : Nathan Aspinall, Chris Dobey, Gerwyn Price, Ricky Evans
UFC : Justin Gaethje, Cody Garbrandt, Nate Diaz, Brandon Moreno
Euroleague : Valencia Basket / Tennis : Federer, Alcaraz
több mint 5 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 594
Kis színes: a NASCAR CEO Brian France-t tegnap este lekapcsolták a zsaruk ittas vezetésért és drogot is találtak nála.

Értem én, hogy Chase győzelme nagyon jól jött a NASCAR-nak, de azért ennyire nem kellett volna bulikázni. 😀

BTW, a hall of famer Bill Elliott az aug. 25-én rendezendő Xfinity Series versenyen a Road America pályán visszatér egy verseny erejéig a GMS Racing #23-as Chevyjében. 😊
több mint 5 éve
new orl Baltimore Ravens 610
Egy szar motor+kiváló kasznit lecserélt egy szar motor+szar kasznira, csak én nem látom ebben a logikát?

lehet Verstappen volt az első számú, de amíg ő ennyire nyers simán meglettek volna a lehetőségei, hogy bizonyos pályákon a győzelemért harcoljon (lsd Monaco, Hungaroring), jövőre a franciákkal meg bebetonozhatja magát a 5-6. helyre
ZERO_L
Szetintem ugyanazt csinálja, amit a Red Bull. Tudja, h az italosoknál Verstappen mögött esélytelen nagy eredményre. Valjuk be, még egyénileg is gyengébbnek tűnik, főleg időmérőn..
A Red Bull pedig tudja, olyan gyártó nélkül, aki kifejezetten rá fejlesztene, nincs esélye vb címre a Ferrari-Mercedes duó ellen.

Mindketten egyet hátraléptek, h utána kettőt tudjanak előre. Persze van benne kockázat is, de mindkettő (csapat és versenyző) azt nézte hol van nagyobb esélye valami nagy dologra. Igen nálam a vb címért csatázó Verstappennek hordani a vizet, de futamgyőzelmek is leeshetnek, az alacsonyabban van, mint a Renault-val 1-1 győzelemért harcba legyen. 2-3 éves időtávra gondolok itt most a Red Bull és Ricsi kapcsán. Nyilván nem jövőre fog mindkét csapat felzárkózni a vezető duóra.
Arról nem is beszélve, h anyagilag a franciák valószínű többet is kínáltak.
dawyd728
ne viccelj már, a franciáknak előbb normális motort kellene építeniük, milyen "1-1 győzelemért harcba lenni", geez

Riccardo előtt lesz 5 (ha Sainz megy a helyére akkor lehet 6 is) jobb csomag, akiket szinte képtelenség lesz megvernie, max ilyen esős, 3-4 SC-os totál káosz futamon

ebben az érában nagyon nem látom, hogy Renault csak egy kicsit is meg tudja közelíteni a Merci-Ferrari fejlesztését (most jelenleg fényévekre vannak tőlük motorikusan), az új szabályok bevezetését meg simán megvárhatta volna a Red Bull ülésében is és az új érában több értelme lenne váltani
lehet Verstappen a kimondatlan első számú pilóta, de neki még érnie kell és amíg fejben nem tudja magát összeszedni, addig rengeteg lehetősége lenne az ausztrálnak, hogy (REÁLISAN!) futamokat nyerjen, ahogy idén is teszi


aki meg pénzzel jön mint érv, az kérdezze meg Alonsot milyen jó dolog x éve a legjobban fizetett pilótának lenni egy k.... gyenge kocsival a segge alatt és így "nem VB címet nyerni"
ZERO_L
A red bull híresen korrekt a másik versenyzőjükkel ha van egy liblingjük. Mint a vettel-webber időkben. Oh wait. Ricciardo nem hülye, sztem jól tette, hogy lelép.
peach
Ha igy nezte, akkor a Ferrari-Mercedes szoba se johetett.
new orl
Ja mert Rosberget is úgy elnyomták, h 2016-ban több technikai hibája volt Hamiltonnak, a 'kedvezményezettnek'.
Plusz Kimit is úgy elnyomják a Ferrarinál. Webberről még első szárnyat is leszedtek egy angol gp-n, h Vettel a lehető legjobb csomaggal versenyezhessen. Szóval egyik sem különb a másiknál.
dawyd728
Ezt nem is ertem. Az volt irva, hogy nem akar versenyezni egy "masodhegedus" szerepben. A Ferrari es a Mercedes is azza tenne amint eldolni latszik a dolog. Addig mindharom csapat liebling-gel de egyenlo eselyekkel inditana. Mindharom egyforma a szemembe ilyen teren es ezert azok se johettek szoba es ennyit irtam.

Nem gondolhatod komolyan hogy barki barkit technikai hibaval kuldenek ki direkt. Ha Bottas, Rai lenyomnak a jobbakat a csapat az se banna, sot. De azert lehet tudni ki a jobb hosszabb tavon es termeszetes hogy ofele huznak egyenlo allasnal.

A merci mas volt, ok ( ekezettekkel ) visszajottek de az o fejukben mar az uj motor volt, addig meg gyujtottek a tapasztalatot minden egyeb teren. Erdemes osszehasonlitani mennyi idot es penzt forditottak a kezdo hibrid motorokra a mercinel vs renaultnal. Es megtalalod a kulonbseget, a pontrendszeres fejlesztes meg meg extran konzervalt mindent. Hamilton jol dontott, de ez nem csak a megerzes volt, a targyalasnal fel lett vazolva. Ahogy most Ricardo is megkapta a maga jovokepet csak nehezebb lesz utolerni a ket elsot, mert egyelore ugy nez ki nem lesz drasztikus valtozas. A renault nyerhet ha sokaig pumpaljak a penzt a programba, hogy Ricardo hol lesz meg egy kerdes. Jelen pillanatban es a nem is olyan kozeli multban is a red bull epitette a legjobb kocsikat. Amikor a motorok vegre kiegyenlitodnek akkor en rajuk tennek, a jovo persze egy kerdes mindkettonel.
new orl
Szerintem a Mercedes és a Ferrari simán beállna Riccardo mögé, ha úgy adódna. Ellenben számomra Verstappen és a körülötte lévő őrület, ahogy holland szurkolók töltik meg nagydíjról nagydíjra a lelátók jelentős részét, az engem a korai Schumacher időkre emlékeztet és a körülötte lévő felhajtásra. Nyilván Hollandia 1/5-e Németországnak, de a srác még így is rengeteg embert tud bevonzani a cirkuszba. A német nagydíjon is, mikor Vettel falba állt, érdemes hallgatni a közönséget. Nem hiszem, h ott mindenki Mercedes/Hamilton szurkoló volt, aki örömködött.

Plusz Marko és a Red Bull újra tudják bizonyítani vele micsoda újítók ők, akik 16 evésen meglátták benne a tehetséget és mindenkinél korábban berántották az F1-be. Ahol a srác majd őket igazolja. A Red Bull fiatal célközönsége számára már Riccardo is öreg. Verstappen tudja jól átadni azt az életérzést, h 2 év alatt a semmiből, oké go-kart legenda volt már 15 éves korára, de azt egy nagyon kicsiny szubkultúra követi. Szóval a 'semmiből' a világ egyik legnagyobb színpadán megkerülhetetlen tényező. Futamgyőztes tizenévesen. Stb.. Egyszerűen Max az aranytojást tojó tyúk. Nem vágod le holmi Riccardoért. Persze nem kell ezt látványosan, elég minimálisan érzékeltetni vele, ami nagyközönség előtt nem nyilvánvaló. Egy Riccardo, aki világ legfelszabadul/legvidámabb emberei közül való, érthetetlen mitől volt év eleje óta befeszülve. Minden hétvégén volt 1-1 olyan nap, amikor kijött belőle a frusztráció. Oké sokszor a technikai hibák voltak a felelősek, de nem mindig. Ha a Vettel elleni első évét nézem én teljesen más embert látok akkor és most. Persze ez mind szubjektív. Lehet tévedek.

Ami meg a franciákat illeti az új motorformula nem is, de a jelenlegi egyszerűsítése az lesz, amivel simán felzárkózhatnak. Ahogy a Honda is. Ezért mondtam, h én többre értékelem, ha vki gyári csapat vezéreként 1-1 lepattanó győzelemért harcol, mint 2-3x annyi győzelemért, de Verstappennek vizet hordjon a vb címért.
Persze lehet mondani, h Hulkenberg is milyen boldog a Renault-nál a 7. helyért csatázva, holott, ha Rosberg korábban vonult volna vissza még Hamilton mellé is beültették volna a csillagosok, csak már addigra aláírta a szerződést a franciákkal. Az pedig tudva lévő volt, h mindkét fél akarta volna a megállapodást, csak a Renault nem engedte, vagy nem annyiért, amit a Mercedes hajlandó lett volna fizetni nekik.
Hülk esetében azért 2016 telén elég messze volt a Renault esetleg utolérheti felzárkózhat az elejére. Nem volt itt a Liberty sem, akik sokkal jobban akarják a teljesítmény kiegyenlítő-, a csapatokat egymáshoz közelebb hozó mechanizmusok beépítését, mert ugye ők pontosan tudják amerikaiként a saját major ligáik láttán, h ez a jelenlegi modell az F1-ben nem hoz annyi nézőt és pénzt ami a potenciálja alapján tudna. Azért most több az esély szerintem, h '20-'21 körülre összerázódik, ha kell mesterségesen is a mezőny, mint volt 2 éve '18-'19-re.
dawyd728
Most keltem, latom irtal es hosszu. Mielott elolvastam fogadtam magammal hogy minimum 95% teljesen egyet fogok erteni amit leirsz, megis olyan mintha osszesegeben nem ertenenk egyet. 😊

Elso bekezdes 100 % amit irsz, csak kiegeszitem

de szerintem a Red Bull is beallna ha ugy adodna. Az mas kerdes hogy a nagy bajnokok soraba Verstappen beallva nem tamogatna Ricciardot hiaba kerne a Red Bull.

Masodik bekezdes 100 % amit irsz, csak kiegeszitem

szerintem az elethelyzet is mas. Ult egy autoban aminel a felvezeto merci gyorsabb volt talan,--> Torro Rosso, ahol az elozetes tapasztalataval sem mosta le Kvyat-ot csak az idomeron, ami azert fontos, de igy is el lett verve, megis kinevezik a red bull-ba ( jogosan ),--> ahol o orul egy 5. helynek is, a szerencse is inkabb vele van a technikai oldalon egy hitet vesztett de nagy azsioju ellenfelet gyoz le es o az ev ustokose es be is gyujt minden amit az elet dobott neki. Ellenben ma es azota ez stagnal es megy lefele minden szempontbol. Ma mar nem remenyseg, hanem egy bizonyitott nagyon jo pilota, de az autojan nem latszik es a F-M kettosnel fel sem merult a neve csak mint a tobbiekkel szembeni kartyalap.

A harmadik mar mas egy kicsit,

Az ilyen szavak mint siman felzarkozhatnak a F1-ben minimum hatareset. A Renaultnak jelenleg csak 2 baja van a elmezonyhoz kepest, 1. a motor 2. ami korulotte van. Csak az eredmenyt nezve hiheto lenne, hogy egy 2oras megbizhatosagi futamon 2 kulonbozo kategoriaban indult a renault meg a red bull. A felzarkozas lehetseges, de addig iszonyat penzt kell belerakni es nem lesz rovid ( ez tele van relativ dolgokkal es a sajat ertekeimet tukrozi)
Az hogy te vagy mas mit ertekel tobbre meg sosem vita targya. 😊 Azert a vizesfiuhoz egy par gondolat. Ha Ricciardo lenne az akkor mar regen rossz es ne is akarjon nagyobbat almodni. Ahogy irtam Verstappen nem lenne, ahogy Hamilton es Vettel sem. Amikor eppen ritkan rosszabbul allnak akkor hulyen jon ki, de ez a fajta mentalitas "jo" is. Ha nem akkor meg nem az es kesz, nem tudom elkepzelni hogy a red bull ( barki ) lepne az ellen hogy lemossa a palyarol a masikat.

Hulkenberg nalam eppen jo pilota, de az allitasomat tartom, hogy akarmi lesz koztuk az eredmeny egy ev mulva sok embernel ugy fog kezdodni, hogy " ok de most csak egy Hulkenbergrol beszelunk, aki....."

A liberty-rol meg annyit, hogy ok tobb penzt akarnak, amihez befektetes kell. Viszont ezt nem sajat penzbol szeretnek hanem a meglevo labosbol ami ugy megy hogy elveszik a csapatoktol. Viszont ezt osszekotik a kiegyenlitettebb csapatok eszmenyevel es a kicsik tamogatjak. Van jopar kiegyenlitett sorozat. A F1 a legjobbak legjobbika. A Ferrarinak ez a lenyeg, a csucsok csucsan ulnek. Egy nascar szintu sorozatban nem szivesen lenne az "egyenlok" kozott mert a marka masrol szol.
több mint 5 éve
Toca Minnesota Vikings 18 660 — Vikings fan
Egy szar motor+kiváló kasznit lecserélt egy szar motor+szar kasznira, csak én nem látom ebben a logikát?

lehet Verstappen volt az első számú, de amíg ő ennyire nyers simán meglettek volna a lehetőségei, hogy bizonyos pályákon a győzelemért harcoljon (lsd Monaco, Hungaroring), jövőre a franciákkal meg bebetonozhatja magát a 5-6. helyre
ZERO_L
Szetintem ugyanazt csinálja, amit a Red Bull. Tudja, h az italosoknál Verstappen mögött esélytelen nagy eredményre. Valjuk be, még egyénileg is gyengébbnek tűnik, főleg időmérőn..
A Red Bull pedig tudja, olyan gyártó nélkül, aki kifejezetten rá fejlesztene, nincs esélye vb címre a Ferrari-Mercedes duó ellen.

Mindketten egyet hátraléptek, h utána kettőt tudjanak előre. Persze van benne kockázat is, de mindkettő (csapat és versenyző) azt nézte hol van nagyobb esélye valami nagy dologra. Igen nálam a vb címért csatázó Verstappennek hordani a vizet, de futamgyőzelmek is leeshetnek, az alacsonyabban van, mint a Renault-val 1-1 győzelemért harcba legyen. 2-3 éves időtávra gondolok itt most a Red Bull és Ricsi kapcsán. Nyilván nem jövőre fog mindkét csapat felzárkózni a vezető duóra.
Arról nem is beszélve, h anyagilag a franciák valószínű többet is kínáltak.
dawyd728
ne viccelj már, a franciáknak előbb normális motort kellene építeniük, milyen "1-1 győzelemért harcba lenni", geez

Riccardo előtt lesz 5 (ha Sainz megy a helyére akkor lehet 6 is) jobb csomag, akiket szinte képtelenség lesz megvernie, max ilyen esős, 3-4 SC-os totál káosz futamon

ebben az érában nagyon nem látom, hogy Renault csak egy kicsit is meg tudja közelíteni a Merci-Ferrari fejlesztését (most jelenleg fényévekre vannak tőlük motorikusan), az új szabályok bevezetését meg simán megvárhatta volna a Red Bull ülésében is és az új érában több értelme lenne váltani
lehet Verstappen a kimondatlan első számú pilóta, de neki még érnie kell és amíg fejben nem tudja magát összeszedni, addig rengeteg lehetősége lenne az ausztrálnak, hogy (REÁLISAN!) futamokat nyerjen, ahogy idén is teszi


aki meg pénzzel jön mint érv, az kérdezze meg Alonsot milyen jó dolog x éve a legjobban fizetett pilótának lenni egy k.... gyenge kocsival a segge alatt és így "nem VB címet nyerni"
ZERO_L
A red bull híresen korrekt a másik versenyzőjükkel ha van egy liblingjük. Mint a vettel-webber időkben. Oh wait. Ricciardo nem hülye, sztem jól tette, hogy lelép.
peach
Ha igy nezte, akkor a Ferrari-Mercedes szoba se johetett.
new orl
Ja mert Rosberget is úgy elnyomták, h 2016-ban több technikai hibája volt Hamiltonnak, a 'kedvezményezettnek'.
Plusz Kimit is úgy elnyomják a Ferrarinál. Webberről még első szárnyat is leszedtek egy angol gp-n, h Vettel a lehető legjobb csomaggal versenyezhessen. Szóval egyik sem különb a másiknál.
dawyd728
Ezt nem is ertem. Az volt irva, hogy nem akar versenyezni egy "masodhegedus" szerepben. A Ferrari es a Mercedes is azza tenne amint eldolni latszik a dolog. Addig mindharom csapat liebling-gel de egyenlo eselyekkel inditana. Mindharom egyforma a szemembe ilyen teren es ezert azok se johettek szoba es ennyit irtam.

Nem gondolhatod komolyan hogy barki barkit technikai hibaval kuldenek ki direkt. Ha Bottas, Rai lenyomnak a jobbakat a csapat az se banna, sot. De azert lehet tudni ki a jobb hosszabb tavon es termeszetes hogy ofele huznak egyenlo allasnal.

A merci mas volt, ok ( ekezettekkel ) visszajottek de az o fejukben mar az uj motor volt, addig meg gyujtottek a tapasztalatot minden egyeb teren. Erdemes osszehasonlitani mennyi idot es penzt forditottak a kezdo hibrid motorokra a mercinel vs renaultnal. Es megtalalod a kulonbseget, a pontrendszeres fejlesztes meg meg extran konzervalt mindent. Hamilton jol dontott, de ez nem csak a megerzes volt, a targyalasnal fel lett vazolva. Ahogy most Ricardo is megkapta a maga jovokepet csak nehezebb lesz utolerni a ket elsot, mert egyelore ugy nez ki nem lesz drasztikus valtozas. A renault nyerhet ha sokaig pumpaljak a penzt a programba, hogy Ricardo hol lesz meg egy kerdes. Jelen pillanatban es a nem is olyan kozeli multban is a red bull epitette a legjobb kocsikat. Amikor a motorok vegre kiegyenlitodnek akkor en rajuk tennek, a jovo persze egy kerdes mindkettonel.
new orl
Szerintem a Mercedes és a Ferrari simán beállna Riccardo mögé, ha úgy adódna. Ellenben számomra Verstappen és a körülötte lévő őrület, ahogy holland szurkolók töltik meg nagydíjról nagydíjra a lelátók jelentős részét, az engem a korai Schumacher időkre emlékeztet és a körülötte lévő felhajtásra. Nyilván Hollandia 1/5-e Németországnak, de a srác még így is rengeteg embert tud bevonzani a cirkuszba. A német nagydíjon is, mikor Vettel falba állt, érdemes hallgatni a közönséget. Nem hiszem, h ott mindenki Mercedes/Hamilton szurkoló volt, aki örömködött.

Plusz Marko és a Red Bull újra tudják bizonyítani vele micsoda újítók ők, akik 16 evésen meglátták benne a tehetséget és mindenkinél korábban berántották az F1-be. Ahol a srác majd őket igazolja. A Red Bull fiatal célközönsége számára már Riccardo is öreg. Verstappen tudja jól átadni azt az életérzést, h 2 év alatt a semmiből, oké go-kart legenda volt már 15 éves korára, de azt egy nagyon kicsiny szubkultúra követi. Szóval a 'semmiből' a világ egyik legnagyobb színpadán megkerülhetetlen tényező. Futamgyőztes tizenévesen. Stb.. Egyszerűen Max az aranytojást tojó tyúk. Nem vágod le holmi Riccardoért. Persze nem kell ezt látványosan, elég minimálisan érzékeltetni vele, ami nagyközönség előtt nem nyilvánvaló. Egy Riccardo, aki világ legfelszabadul/legvidámabb emberei közül való, érthetetlen mitől volt év eleje óta befeszülve. Minden hétvégén volt 1-1 olyan nap, amikor kijött belőle a frusztráció. Oké sokszor a technikai hibák voltak a felelősek, de nem mindig. Ha a Vettel elleni első évét nézem én teljesen más embert látok akkor és most. Persze ez mind szubjektív. Lehet tévedek.

Ami meg a franciákat illeti az új motorformula nem is, de a jelenlegi egyszerűsítése az lesz, amivel simán felzárkózhatnak. Ahogy a Honda is. Ezért mondtam, h én többre értékelem, ha vki gyári csapat vezéreként 1-1 lepattanó győzelemért harcol, mint 2-3x annyi győzelemért, de Verstappennek vizet hordjon a vb címért.
Persze lehet mondani, h Hulkenberg is milyen boldog a Renault-nál a 7. helyért csatázva, holott, ha Rosberg korábban vonult volna vissza még Hamilton mellé is beültették volna a csillagosok, csak már addigra aláírta a szerződést a franciákkal. Az pedig tudva lévő volt, h mindkét fél akarta volna a megállapodást, csak a Renault nem engedte, vagy nem annyiért, amit a Mercedes hajlandó lett volna fizetni nekik.
Hülk esetében azért 2016 telén elég messze volt a Renault esetleg utolérheti felzárkózhat az elejére. Nem volt itt a Liberty sem, akik sokkal jobban akarják a teljesítmény kiegyenlítő-, a csapatokat egymáshoz közelebb hozó mechanizmusok beépítését, mert ugye ők pontosan tudják amerikaiként a saját major ligáik láttán, h ez a jelenlegi modell az F1-ben nem hoz annyi nézőt és pénzt ami a potenciálja alapján tudna. Azért most több az esély szerintem, h '20-'21 körülre összerázódik, ha kell mesterségesen is a mezőny, mint volt 2 éve '18-'19-re.
dawyd728
Mondjuk akik szerint nem érthető, hogy Riccardo el akar menni, egy olyan csapatból, ahonnan odakerült,
1. Megverte Vettelt
2. Mióta Verstappen mellette van kb 1 pillanat nem volt, hogy jobban állt a bajnokságban
3. Ha a következő 2-3 évben bajnok akar lenni az Riccardoval sokkal esélyesebb mint Max-szal aki egyszerűen instabil
4. Csapattársainál 4 év alatt kb 80-100 ponttal többet gyűjtött

Ezek után, ha nekem azt mondják, hogy figyu nem érsz nekünk ennyi pénzt, szerintünk Max a jobb befektetés, akkor én is azt mondanám, hogy

VB címért akar harcolni, ezt az RBR-nél úgy látja nem teheti meg, Ferrari - Mercinél nincs hely, hát megpróbálja máshol. Szerintem sokkal faszább mentalitás mint anno Webberé, hogy ott maradt ahol semmi esélye nem volt a RBR-ben de legalább nyert 1-2 futamot...
több mint 5 éve
dawyd728 3 697
Egy szar motor+kiváló kasznit lecserélt egy szar motor+szar kasznira, csak én nem látom ebben a logikát?

lehet Verstappen volt az első számú, de amíg ő ennyire nyers simán meglettek volna a lehetőségei, hogy bizonyos pályákon a győzelemért harcoljon (lsd Monaco, Hungaroring), jövőre a franciákkal meg bebetonozhatja magát a 5-6. helyre
ZERO_L
Szetintem ugyanazt csinálja, amit a Red Bull. Tudja, h az italosoknál Verstappen mögött esélytelen nagy eredményre. Valjuk be, még egyénileg is gyengébbnek tűnik, főleg időmérőn..
A Red Bull pedig tudja, olyan gyártó nélkül, aki kifejezetten rá fejlesztene, nincs esélye vb címre a Ferrari-Mercedes duó ellen.

Mindketten egyet hátraléptek, h utána kettőt tudjanak előre. Persze van benne kockázat is, de mindkettő (csapat és versenyző) azt nézte hol van nagyobb esélye valami nagy dologra. Igen nálam a vb címért csatázó Verstappennek hordani a vizet, de futamgyőzelmek is leeshetnek, az alacsonyabban van, mint a Renault-val 1-1 győzelemért harcba legyen. 2-3 éves időtávra gondolok itt most a Red Bull és Ricsi kapcsán. Nyilván nem jövőre fog mindkét csapat felzárkózni a vezető duóra.
Arról nem is beszélve, h anyagilag a franciák valószínű többet is kínáltak.
dawyd728
ne viccelj már, a franciáknak előbb normális motort kellene építeniük, milyen "1-1 győzelemért harcba lenni", geez

Riccardo előtt lesz 5 (ha Sainz megy a helyére akkor lehet 6 is) jobb csomag, akiket szinte képtelenség lesz megvernie, max ilyen esős, 3-4 SC-os totál káosz futamon

ebben az érában nagyon nem látom, hogy Renault csak egy kicsit is meg tudja közelíteni a Merci-Ferrari fejlesztését (most jelenleg fényévekre vannak tőlük motorikusan), az új szabályok bevezetését meg simán megvárhatta volna a Red Bull ülésében is és az új érában több értelme lenne váltani
lehet Verstappen a kimondatlan első számú pilóta, de neki még érnie kell és amíg fejben nem tudja magát összeszedni, addig rengeteg lehetősége lenne az ausztrálnak, hogy (REÁLISAN!) futamokat nyerjen, ahogy idén is teszi


aki meg pénzzel jön mint érv, az kérdezze meg Alonsot milyen jó dolog x éve a legjobban fizetett pilótának lenni egy k.... gyenge kocsival a segge alatt és így "nem VB címet nyerni"
ZERO_L
A red bull híresen korrekt a másik versenyzőjükkel ha van egy liblingjük. Mint a vettel-webber időkben. Oh wait. Ricciardo nem hülye, sztem jól tette, hogy lelép.
peach
Ha igy nezte, akkor a Ferrari-Mercedes szoba se johetett.
new orl
Ja mert Rosberget is úgy elnyomták, h 2016-ban több technikai hibája volt Hamiltonnak, a 'kedvezményezettnek'.
Plusz Kimit is úgy elnyomják a Ferrarinál. Webberről még első szárnyat is leszedtek egy angol gp-n, h Vettel a lehető legjobb csomaggal versenyezhessen. Szóval egyik sem különb a másiknál.
dawyd728
Ezt nem is ertem. Az volt irva, hogy nem akar versenyezni egy "masodhegedus" szerepben. A Ferrari es a Mercedes is azza tenne amint eldolni latszik a dolog. Addig mindharom csapat liebling-gel de egyenlo eselyekkel inditana. Mindharom egyforma a szemembe ilyen teren es ezert azok se johettek szoba es ennyit irtam.

Nem gondolhatod komolyan hogy barki barkit technikai hibaval kuldenek ki direkt. Ha Bottas, Rai lenyomnak a jobbakat a csapat az se banna, sot. De azert lehet tudni ki a jobb hosszabb tavon es termeszetes hogy ofele huznak egyenlo allasnal.

A merci mas volt, ok ( ekezettekkel ) visszajottek de az o fejukben mar az uj motor volt, addig meg gyujtottek a tapasztalatot minden egyeb teren. Erdemes osszehasonlitani mennyi idot es penzt forditottak a kezdo hibrid motorokra a mercinel vs renaultnal. Es megtalalod a kulonbseget, a pontrendszeres fejlesztes meg meg extran konzervalt mindent. Hamilton jol dontott, de ez nem csak a megerzes volt, a targyalasnal fel lett vazolva. Ahogy most Ricardo is megkapta a maga jovokepet csak nehezebb lesz utolerni a ket elsot, mert egyelore ugy nez ki nem lesz drasztikus valtozas. A renault nyerhet ha sokaig pumpaljak a penzt a programba, hogy Ricardo hol lesz meg egy kerdes. Jelen pillanatban es a nem is olyan kozeli multban is a red bull epitette a legjobb kocsikat. Amikor a motorok vegre kiegyenlitodnek akkor en rajuk tennek, a jovo persze egy kerdes mindkettonel.
new orl
Szerintem a Mercedes és a Ferrari simán beállna Riccardo mögé, ha úgy adódna. Ellenben számomra Verstappen és a körülötte lévő őrület, ahogy holland szurkolók töltik meg nagydíjról nagydíjra a lelátók jelentős részét, az engem a korai Schumacher időkre emlékeztet és a körülötte lévő felhajtásra. Nyilván Hollandia 1/5-e Németországnak, de a srác még így is rengeteg embert tud bevonzani a cirkuszba. A német nagydíjon is, mikor Vettel falba állt, érdemes hallgatni a közönséget. Nem hiszem, h ott mindenki Mercedes/Hamilton szurkoló volt, aki örömködött.

Plusz Marko és a Red Bull újra tudják bizonyítani vele micsoda újítók ők, akik 16 evésen meglátták benne a tehetséget és mindenkinél korábban berántották az F1-be. Ahol a srác majd őket igazolja. A Red Bull fiatal célközönsége számára már Riccardo is öreg. Verstappen tudja jól átadni azt az életérzést, h 2 év alatt a semmiből, oké go-kart legenda volt már 15 éves korára, de azt egy nagyon kicsiny szubkultúra követi. Szóval a 'semmiből' a világ egyik legnagyobb színpadán megkerülhetetlen tényező. Futamgyőztes tizenévesen. Stb.. Egyszerűen Max az aranytojást tojó tyúk. Nem vágod le holmi Riccardoért. Persze nem kell ezt látványosan, elég minimálisan érzékeltetni vele, ami nagyközönség előtt nem nyilvánvaló. Egy Riccardo, aki világ legfelszabadul/legvidámabb emberei közül való, érthetetlen mitől volt év eleje óta befeszülve. Minden hétvégén volt 1-1 olyan nap, amikor kijött belőle a frusztráció. Oké sokszor a technikai hibák voltak a felelősek, de nem mindig. Ha a Vettel elleni első évét nézem én teljesen más embert látok akkor és most. Persze ez mind szubjektív. Lehet tévedek.

Ami meg a franciákat illeti az új motorformula nem is, de a jelenlegi egyszerűsítése az lesz, amivel simán felzárkózhatnak. Ahogy a Honda is. Ezért mondtam, h én többre értékelem, ha vki gyári csapat vezéreként 1-1 lepattanó győzelemért harcol, mint 2-3x annyi győzelemért, de Verstappennek vizet hordjon a vb címért.
Persze lehet mondani, h Hulkenberg is milyen boldog a Renault-nál a 7. helyért csatázva, holott, ha Rosberg korábban vonult volna vissza még Hamilton mellé is beültették volna a csillagosok, csak már addigra aláírta a szerződést a franciákkal. Az pedig tudva lévő volt, h mindkét fél akarta volna a megállapodást, csak a Renault nem engedte, vagy nem annyiért, amit a Mercedes hajlandó lett volna fizetni nekik.
Hülk esetében azért 2016 telén elég messze volt a Renault esetleg utolérheti felzárkózhat az elejére. Nem volt itt a Liberty sem, akik sokkal jobban akarják a teljesítmény kiegyenlítő-, a csapatokat egymáshoz közelebb hozó mechanizmusok beépítését, mert ugye ők pontosan tudják amerikaiként a saját major ligáik láttán, h ez a jelenlegi modell az F1-ben nem hoz annyi nézőt és pénzt ami a potenciálja alapján tudna. Azért most több az esély szerintem, h '20-'21 körülre összerázódik, ha kell mesterségesen is a mezőny, mint volt 2 éve '18-'19-re.
több mint 5 éve
Habi New England Patriots USC Trojans 4 829 — Patriots GM
Chase. el sem hiszem.
azért jobban örültem volna, ha ezt még 24-es rajtszámmal sikerül elérnie.
slowmotion
végre basszus 😊
vicces egyébként, hogy Larsson és Elliott is a 99. versenyükön szerezték meg az első győzelmüket 😊


JT Daniels fan
több mint 5 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 731 — Cowboys fan
Chase. el sem hiszem.
azért jobban örültem volna, ha ezt még 24-es rajtszámmal sikerül elérnie.