Filmek

40 feliratkozó

több mint 9 éve
dugo93 Indianapolis Colts 4 068
Galaxis őrzői!
El kéne menni...akkora kasszasiker,mint az atom.
és csak jót olvasni róla....ZoliZoltán
Én ezt nem tudom elhinni...3x voltam úgy moziban, hogy láttam az előzetesét és már első ránézésre annyit tudtam csak mondani, hogy ez az amit tuti, hogy nem nézek meg, mert már a trailer is sz@r volt. Alapból utálom az ilyen "beszélő mosómedve" és társai filmeket.

több mint 9 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 336 — #NoStress
A depersszión pont nem gyógyszerekkel és terápiával lehet segíteni, Sobri, csak mondom. Szedatív jellegű vegyszarokkal annyit érsz el, hogy "amikor baj van, akkor bedobsz egy emendemzet" és onnantól kevésbé érdekel, hogy befostál, de a problémát nem hogy nem oldja meg, hanem a lehető legrosszabbat teszi: elodázza a tényleges megoldási lehetőségek keresését, felismerését, és függővé tesz. Gyakorlatilag intézményesített drogfüggőség kialakítása.
Vagy az ember maga rántja ki magát a szószból, ha van elég fejlett önismerete és lelki tartása - az emberek igen kis százalékának van, csak mondom -, vagy esetleg más nagyobb tudású segíthet ezen, de kevésbé hiszem, hogy ehhez a sok iskolát végzett terapeuták lennének a megfelelő alanyai...kishaszi
Pedig de.
Amit írsz szcientológus bullshit.
A megoldás gyógyszer (megfelelő kemikália, az agy hiányzó vegyszereinek pótlására) és terápia (megfelelő hozzáállás, életvitel, szemléletmód kialakítása a megoldások érdekében).
Ez pedig: "az ember maga rántja ki magát a szószból, ha van elég fejlett önismerete és lelki tartása" tipikus Münchausen báró esete a mocsárral, ahonnan a hajánál fogva húzta ki saját magát - állítása szerint.
A depresszió nem úri huncutság, vagy a gyengék betegsége, hanem színtiszta kémia, amit olyan vegyszerek hiánya okoz, mint a dopamin, szerotonin, noradrenalin, stb.

több mint 9 éve
ZoliZoltán Minnesota Vikings 5 095 — E/1
Galaxis őrzői!
El kéne menni...akkora kasszasiker,mint az atom.
és csak jót olvasni róla....
több mint 9 éve
Hanni Seattle Seahawks Army West Point Black Knights 7 571 — "Valakinek utolsónak is kell lennie"
U.I. 2: a 3D-nek továbbra se látom értelmét...Jughead
Lelehet gombolni egy kis többlet pénzt a nagy semmire. Ráadásul engem rohadtul irritál.
több mint 9 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 552 — Apu ökölbeszorított keze
Sin city-t potold!

több mint 9 éve
Jughead Dallas Cowboys 4 169
Még most hajnalban írtam az nba1.hu-ra a Galaxis őrzőiről, csak lusta vagyok ide is össze hozni egy írást, de mivel ajánlani akarom mindenkinek még a képregény szkeptikusoknak is, így bemásolom ide is a hajnali irományomat. 😀

Most jöttem haza a Galaxis őrzői premierről, igaz csak azért mentem, mert ilyenen még nem voltam, így elmentem a haverokkal mégha a film annyira nem is érdekelt.

Na most ehhez képest nagyon király volt, totál laza, laza karakterekkel, és vicces. Úgy értem tényleg vicces, nem úgy mint a többi Marvel film, hogy a poénok ilyen gyerekesek és kiszámíthatóak (ennek ellenére kvázi szeretem őket bár nem az abszolút kedvenceim), hanem végre igazán jó viccekel van tele (bár azért vannak benne gyerekeknek poénok is persze, de hát na őket is kell szórakoztatni) és ez is a film lényege semmi más, inkább mondanám vígjatéknak, mint bármi másnak, de pont ettől a legjobb képregény film eddig szerintem (a Sin City kivételével az összeset láttam már, ami számít).

Meg nézem majd mégegyszer azért mielőtt leértékelném, mert moziban általában többet nevet az ember, de így elsőre azt mondanám, hogy csak az Inglourious Basterdsen, a Blöffön, a Djangón, és az In Bruges-ön nevettem/mosolyogtam ennél többet, szóval igen csak jó volt, bár azért az előbbi 4-hez, mint film persze nem mérhető. 😉

Ja és a soundtrack is nagyon jó, az is olyan laza és annyira együtt él a filmmel, hogy így nagyon lehet élvezni ezeket a feelgood zenéket.

U.I.: amúgy fél órát csúszott a mozi, mert csak harmadik próbára sikerült elindítani képpel együtt a filmet, bár mi jól szórakoztunk rajta a terem többi része eléggé háborgott, szóval érdekes volt. 😀

U.I. 2: a 3D-nek továbbra se látom értelmét...
több mint 9 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 5 450 — Steelers fan
A depersszión pont nem gyógyszerekkel és terápiával lehet segíteni, Sobri, csak mondom. Szedatív jellegű vegyszarokkal annyit érsz el, hogy "amikor baj van, akkor bedobsz egy emendemzet" és onnantól kevésbé érdekel, hogy befostál, de a problémát nem hogy nem oldja meg, hanem a lehető legrosszabbat teszi: elodázza a tényleges megoldási lehetőségek keresését, felismerését, és függővé tesz. Gyakorlatilag intézményesített drogfüggőség kialakítása.
Vagy az ember maga rántja ki magát a szószból, ha van elég fejlett önismerete és lelki tartása - az emberek igen kis százalékának van, csak mondom -, vagy esetleg más nagyobb tudású segíthet ezen, de kevésbé hiszem, hogy ehhez a sok iskolát végzett terapeuták lennének a megfelelő alanyai...

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 9 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 107 — capitaine du château de Vienne 1487
Ráadásul nem ritka jelenség.
Jim Carrynek a házassága ment rá. Mattew Perry öngyilkossági kísérlettel a kórházat is megjárta. Owen Wilson életét pedig éppen hogy megtudták menteni, miután felvágta az ereit.süti
Lehet segítene a dolgokon, hogyha őket is emberként kezelnék és a sok marha nem fosná le a bokáját és "támadna" rájuk, ha meglátja. Vagy ha lehetne magánéletük, amit élhetnének és nem fotóznák/videóznák őket seggvakarás közben is, ami után persze kitör a botrány, mert a sok szarjankó felháborodik, hogy ilyet nem lehet, mert nem illik az imidzsbe. Ezen felül még jönnek az óriási fizetések, a másik dolog, amibe "belebolondul" az ember. Van aki bírja, de sajnos vannak akik besokallnak.Tony
A depressziónak, mint betegségnek vajmi kevés köze van a hülye rajongókhoz, paparazzikhoz, sok pénzhez, ismertséghez.
Sokkal inkább a kémiához.
Persze a psziché is közrejátszik, és vannak akiknél a depresszió pszichotikus jellegű, de sajnos nem hiszem, hogy -ahogy írod- "Lehet segítene a dolgokon, hogyha őket is emberként kezelnék".
Lehet segíteni, de inkább gyógyszerekkel és terápiával.
Az persze tény, hogy a normális életet nem könnyíti meg a sztárság, mint olyan, de ez kikerülhetetlen velejárója az ismertségnek, gazdagságnak, és az ezekkel járó kötelezettségeknek.
De a depresszió nem egy ezekre adott válasz, hanem egy főként kémiai okok miatt jelentkező betegség.Sobri Jóska
űűűűűűűűű
Általában bipoláris betegek, mániás-depresszió, a mániás fázist látjuk a viccesemberben, aztán az kiégeti az agyat és jön a depresszív szakasz. Hogyne lenne köze mindenhez - ez egy szpihiátriai kórkép, nyilván minden nyomás nyomot hagy és az csinálja a kémiát. Másodrészt meg tápszeresek, alkoholfüggők, szinpadfüggők mind-mind mind depresszív szakaszokkal a nem beviteli fázisban.


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 9 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 76 849 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Éjjel láttam a Friday Night Lights-ot (nem a sorozatot, hanem a Billy Bob Thorton főszereplésével készült filmet). Egész korrekt mozi volt, és még a fordítás is egész élvezhetőre sikerült hozzá.
több mint 9 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 336 — #NoStress
Ráadásul nem ritka jelenség.
Jim Carrynek a házassága ment rá. Mattew Perry öngyilkossági kísérlettel a kórházat is megjárta. Owen Wilson életét pedig éppen hogy megtudták menteni, miután felvágta az ereit.süti
Lehet segítene a dolgokon, hogyha őket is emberként kezelnék és a sok marha nem fosná le a bokáját és "támadna" rájuk, ha meglátja. Vagy ha lehetne magánéletük, amit élhetnének és nem fotóznák/videóznák őket seggvakarás közben is, ami után persze kitör a botrány, mert a sok szarjankó felháborodik, hogy ilyet nem lehet, mert nem illik az imidzsbe. Ezen felül még jönnek az óriási fizetések, a másik dolog, amibe "belebolondul" az ember. Van aki bírja, de sajnos vannak akik besokallnak.Tony
A depressziónak, mint betegségnek vajmi kevés köze van a hülye rajongókhoz, paparazzikhoz, sok pénzhez, ismertséghez.
Sokkal inkább a kémiához.
Persze a psziché is közrejátszik, és vannak akiknél a depresszió pszichotikus jellegű, de sajnos nem hiszem, hogy -ahogy írod- "Lehet segítene a dolgokon, hogyha őket is emberként kezelnék".
Lehet segíteni, de inkább gyógyszerekkel és terápiával.
Az persze tény, hogy a normális életet nem könnyíti meg a sztárság, mint olyan, de ez kikerülhetetlen velejárója az ismertségnek, gazdagságnak, és az ezekkel járó kötelezettségeknek.
De a depresszió nem egy ezekre adott válasz, hanem egy főként kémiai okok miatt jelentkező betegség.

több mint 9 éve
Matthew99 New Orleans Saints 9 327 — Invisible man
Szerintem nagyon jó lett az Amerika Kapitány 2!JC6
Én is csak ajánlani tudom. | És várom már a következő részt... |


A baseball 90% fejjáték. A másik fele fizikai. !!!ÚJ HELYEN AZ ALÁÍRÁSOK!!! A legrosszabb, mikor a hülyeség szorgalommal párosul.
több mint 9 éve
Tony New Orleans Saints Notre Dame Fighting Irish 885 — 'Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm, Uram, hogy legalább nem hullámzik!" '
Ráadásul nem ritka jelenség.
Jim Carrynek a házassága ment rá. Mattew Perry öngyilkossági kísérlettel a kórházat is megjárta. Owen Wilson életét pedig éppen hogy megtudták menteni, miután felvágta az ereit.süti
Lehet segítene a dolgokon, hogyha őket is emberként kezelnék és a sok marha nem fosná le a bokáját és "támadna" rájuk, ha meglátja. Vagy ha lehetne magánéletük, amit élhetnének és nem fotóznák/videóznák őket seggvakarás közben is, ami után persze kitör a botrány, mert a sok szarjankó felháborodik, hogy ilyet nem lehet, mert nem illik az imidzsbe. Ezen felül még jönnek az óriási fizetések, a másik dolog, amibe "belebolondul" az ember. Van aki bírja, de sajnos vannak akik besokallnak.
több mint 9 éve
süti Los Angeles Rams 4 134 — Rams fan
tudom hogy ez volt a szakmája amit nagyon jól is csinált , de
sajnos a túlzott viccelődés és látszólagos jókedv , feldobódottság mögött az életben igen gyakran húzódik meg depresszió....😕yooker
Ráadásul nem ritka jelenség.
Jim Carrynek a házassága ment rá. Mattew Perry öngyilkossági kísérlettel a kórházat is megjárta. Owen Wilson életét pedig éppen hogy megtudták menteni, miután felvágta az ereit.
több mint 9 éve
yooker New York Giants 7 320 — Expect the Best !
tudom hogy ez volt a szakmája amit nagyon jól is csinált , de
sajnos a túlzott viccelődés és látszólagos jókedv , feldobódottság mögött az életben igen gyakran húzódik meg depresszió....😕yooker
nba1.hu-ról lopva.
Man goes to doctor. Says he's depressed. Says life seems harsh and cruel. Says he feels all alone in a threatening world where what lies ahead is vague and uncertain.
Doctor says "Treatment is simple. Great clown Pagliacci is in town tonight. Go and see him. That should pick you up."
Man bursts into tears.
Says, "But Doctor... I am Pagliacci."Bébé
ez tényleg jó!
amúgy mint ahogy. én is, gondolom ő is, az életből lopta...

szerk: de szép lett...😊
több mint 9 éve
Bébé Philadelphia Eagles 6 481 — rabszolga
tudom hogy ez volt a szakmája amit nagyon jól is csinált , de
sajnos a túlzott viccelődés és látszólagos jókedv , feldobódottság mögött az életben igen gyakran húzódik meg depresszió....😕yooker
nba1.hu-ról lopva.
Man goes to doctor. Says he's depressed. Says life seems harsh and cruel. Says he feels all alone in a threatening world where what lies ahead is vague and uncertain.
Doctor says "Treatment is simple. Great clown Pagliacci is in town tonight. Go and see him. That should pick you up."
Man bursts into tears.
Says, "But Doctor... I am Pagliacci."
több mint 9 éve
yooker New York Giants 7 320 — Expect the Best !
Szomorú hír. 😕
 www.youtube.com/watch?v=m7vQ-IEbiJExrace77
Nyugodjék békében.
(A videóval megelőztél.)süti
tudom hogy ez volt a szakmája amit nagyon jól is csinált , de
sajnos a túlzott viccelődés és látszólagos jókedv , feldobódottság mögött az életben igen gyakran húzódik meg depresszió....😕
több mint 9 éve
yooker New York Giants 7 320 — Expect the Best !
Glengarry Glen Ross!
egy régebbi, tanulságos , zseniális film , kiváló karakterekkel és az őket alakító mind-mind elismert színészekkel (Al Pacino,Ed Harris,Jack Lemmon,Kevin Spacey, Alec Baldwin,stb)
az értékesítés kíméletlen világáról! nagyon erős monológokkal és mondanivalóval....
nagyon megnézném ezt színpadon is valahol... 😊

 www.port.hu/glengarry_glen_ross/pls/w/films.film_page?i_film_id=39026
több mint 9 éve
🤘 gaben 🤘 Chicago Bears Texas Longhorns 7 855 — Deion Sanders for president!
Szomorú hír. 😕
]xrace77
Belőlem ez kívánkozott ki.


" Szeretem a jeget, hagyjál békén. "
több mint 9 éve
dcsicsak Chicago Bears 1 553
Nagyszerű sci-fi, amit valószínűleg elmulasztottál: Moon (mit ad isten, Holdra fordították)süti
Engem amivel különösen megfogott a film, az a tényleg nyomasztó hangulat amit áraszt. Filmzene nem nagyon van, tényleg olyan mintha a semmi közepén ülnél, miközben nézed.
több mint 9 éve
süti Los Angeles Rams 4 134 — Rams fan
Man from earth, Brazil, Mr Nobody, Gattaca
Ezek mind nagyon jó és elgondolkodtató sci-fik.Sebii
Mr Nobody marad még ki. Többit tudom én is ajánlani.
Man from Earth zseniális. Egy helyszínen forgatva (talán egy kamarával is), és még is mennyivel több értéket hordoz, mint egyik-másik milliárdos alkotás.
több mint 9 éve
Sebii Seattle Seahawks Oregon Ducks 3 349
Ha valaki ismer még hasonlót azt szívesen fogadnám.süti
Man from earth, Brazil, Mr Nobody, Gattaca
Ezek mind nagyon jó és elgondolkodtató sci-fik.
több mint 9 éve
süti Los Angeles Rams 4 134 — Rams fan
Nagyszerű sci-fi, amit valószínűleg elmulasztottál: Moon (mit ad isten, Holdra fordították)

Sam Bell egy holdbázison tölti 3 éves szerződését, ahol feladata, hogy az ott gyűjtött napenergiát visszajuttassa a Földre. Segítségére csak egy robot, Gerty (Kevin Spacey hangjával), szerencsére azonban már csak pár hét van a kontraktusból, így hamarosan visszatérhet családjához. Persze aztán nyilván semmi sem ilyen egyszerű.

Sci-fi drámának van írva, így nincs is benne túl sok izgalom, a gondolkodósabb fajtába tartozó filmek táborát gyarapítja. Igazából semmi kiemelkedő nincs benne, amit ne láthattál volna máshol, de nagyon jól van egybe gyúrva az egész, így arra a másfél órára engem letudott kötni. Fényképezés és látvány terén hangulatos, a színészi játék is kielégítő, muszáj is, mivel egyedül kell elvinnie a cselekményt. Nincs lezárása ezért később is megmozgathatja a fantáziádat.

Legjobban talán az Űrodüsszeia hangulatát idézi, így akinek az bejött, szerintem ebben sem fog csalódni, ahogy a PKD/Asimov pártiak sem.

Másik két underrated sci-fi: Sunshine, Children of Man
Ha valaki ismer még hasonlót azt szívesen fogadnám.
több mint 9 éve
süti Los Angeles Rams 4 134 — Rams fan
Szomorú hír. 😕
 www.youtube.com/watch?v=m7vQ-IEbiJExrace77
Nyugodjék békében.
(A videóval megelőztél.)
több mint 9 éve
xrace77 Denver Broncos 4 462
Szomorú hír. 😕



több mint 9 éve
JéBé Green Bay Packers 6 631
Ez a Lucy... Luc Bessonnal rendesen elgurult a gyógyszer. Az a jó sci fi ami bármennyire is baromság legalább arra a két órára elhiszel, ez is így kezdődik de aztán átmegy logikátlan hülyeségbe.