Filmek

40 feliratkozó

több mint 9 éve
Tony New Orleans Saints Notre Dame Fighting Irish 885 — 'Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm, Uram, hogy legalább nem hullámzik!" '
Az "állatkísérlettől lettünk okos" történet nálam minden, csak nem egyedi vagy új, ez kb. "etalon" az ilyen filmeknél. Habár ez "rajongástól" is függ, de nem találom semmivel se másnak az alapkoncepciót, mint az általad említett képregényfilmeknél. Van egy régi sztori, adjunk neki kezdetet, puffogtassunk közhelyeket és zsebeljük a (remélhetőleg) nagy lóvét és úgy legyen vége a filmnek, hogy lehessen még folytatása.
Emellett még feleslegesen lett több mint kétórás film, nyugodtan belevághatták volna 90 percbe is és akkor talán nem domborodnak ki ennyire a klisék pl. | a meg nem értett, békére törekvő vezér; a nagyvezír egy árulás után ráébred, hogy semmiben sem különbek mint a másik faj, valamint a túloldalt is vannak jók; mindig van valaki, aki gyűlöletből uszít és a félelem miatt kitör a háború; túlélt merénylet és 48-72 órán belüli nagy visszatérés ; a párszáz egyed félelemből követ egyet, köztük a régi vezér fia (aki mellesleg ráébred, hogy a gyűlölet nem pálya és szirupos jelenetben kér bocsánatot a szarul kinéző apjától és átáll a fény oldalára); egy "alapszabály"/dogma megszegésének kikerülése azzal, hogy kitagadja a fajtájából az árulót ("te nem vagy majom" kijelentés a "majom nem öl majmot" szabály említésére); a másik fajból barátunkká választunk egyet vagy egy csoportot | stb. stb.
több mint 9 éve
H_Marko Houston Texans 752 — Póker Champ
Nem reg neztem meg a 2011-es majmok bolygohat.
latvanyban jo volt de az egesz csalodas volt.
Persze az ember akaratlanul is osszehasonlitja az eredetivel,DE ami nagyon banto volt az a tortenet.ovodas szint.Kiserleteznek es a majmokra jo hatassal van stb...

Nem is neztem vegig.ZoliMP
Szerintem a Majmok bolygója remake (amennyiben remake-nek nevezhető) (mind a 2011-es, mind a 2014-es (nem tévesztendő össze a 2001-sel, mert azt hiba volt elkészíteni) ) jól sikerült.
Az utóbbi években sorra jönnek ki különböző filmek feldolgozásai (szinte mást se látni), de ezek mögött én csak azt látom, hogy "nyúljunk hozzá egy régi filmhez/képregényhez, mert új sztorit kitalálni megterhelő, és tegyük CGI-vel, 3D-vel, mert azt el lehet adni". Ezek közül van ami jól sikerül (Pl.: Christopher Nolan Batman-ja, ami lényegében teljes új sztori, de frappánsan belecsempészi a klasszikus szereplőket (Joker, Kétarc, stb) ), de a legtöbb kicsapja a biztosítékot (pl. az összes többi képregényes film igazi történet/mondandó nélkül).
A Majmok bolygója - Lázadás tulajdonképpen szintén teljesen új történettel állt elő. Az eredeti verzióban például szó sincs semmiféle állat-kísérletről, ott a majmok egyszerűen értelmesek lesznek (azért nem egyszerűen, de ez mindegy is). Pont ezért az állat-kísérletes verzió nekem jobban bejön. Ugyanakkor ebben a filmbe is remekül elrejtettek hivatkozások az eredeti filmekre (Ceasar-nak hívják a majmot; látni a tv-ben, amint a híradóban mutatják az űrhajó fellövését; látni az újság címlapján, hogy az űrhajó elveszett; stb.).
A Majmok bolygója - Forradalom már inkább köthető össze az eredeti változattal (talán a 4. résszel), de az előzőekből kifolyólag a történet itt is alaposan át lett szabva (de ismét tele van utalással a régi filmekre).

Persze ezek a filmek is tele vannak Hollywood-i sz@rságokkal, mint a legtöbb mai film. Jobb ha hozzászokunk, hogy a filmbeli fegyvereket bárki tudja használni, soha nem fogy ki belőlük a lőszer, a főszereplőket pedig nem találja el egyetlen kósza golyó sem. Engem inkább a cselekménybeli és felépítésbeli dolgok zavarnak.
Például az első részben a dokinőnek, a másodikban a fiúnak nem volt semmi lényeges szerepe, csak az, hogy az a pár ember (vagy majom) egy családnak tűnjön.

Nálam simán megérte a mozijegy árát.

több mint 9 éve
ZoliZoltán Minnesota Vikings 5 095 — E/1
Mi is par hete neztuk meg a Lazadast!
Kb. olyan egyszer nezhetos...a story tenyleg ovoda...
de ettol meg kivancsi vagyok a Forradalomra.

Az eredeti 74-es talan,az a A Majmok Bolygja!Amik utana jottek..meg a remake elment.
több mint 9 éve
YoungZeeZee 7 940
Nem reg neztem meg a 2011-es majmok bolygohat.
latvanyban jo volt de az egesz csalodas volt.
Persze az ember akaratlanul is osszehasonlitja az eredetivel,DE ami nagyon banto volt az a tortenet.ovodas szint.Kiserleteznek es a majmokra jo hatassal van stb...

Nem is neztem vegig.
több mint 9 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 5 450 — Steelers fan
Én csíptem a Danny Glover-féle második részt is nagyon. "Scorpio is ready"-től a "kib*szott k*rva madarak"-ig.Darksun3
"megmondjam mi lesz? .... qrva nagy baj lesz!" jó kis 90-es évekbeli trash. hasonlóan szórakoztató b kategóriás film ebből az időből az Őrült Stone.deyell
Miiii, az Őrült Stoneban akkora dumák vannak, hogy már ez önmagában kiemeli - az egyébként tényleg békategori apokalipsz-lájk sztori ellenére, ráadásul a hangulata, képi világa, Hauer játéka zseniális.

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 9 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 375 — #NoStress
Majmok bolygója-Forradalom:

Hozta az elvárható | "egyikőnk se felsőbbrendűbb a másiknál és a gyűlölet csak halált szül" és ehhez hasonló "tanulságot" | , ezen kívül tele van baromsággal. Értem én, hogy sci-fi, de azért | az életében először fegyvert látó csimpánz, csípőből tüzelve, célzás nélkül eltalálja amit akar, a ló (ami egyébként semmitől sem ijed meg) szőre és a majomszőr tűzálló dolog | már túlmegy a tudományos fantasztikum határán is.
Egyébként hozta az első rész felépítését, lassú kezdet és folytatás, majd a végén jön az akció. Ha ehhez hozzáveszem a szűk helyet, az alig működő klímát és az egyik néző fertelmes lábszagát, nem érte meg, pláne nem "3D"-ben (mert a 3D-hez nem sok köze volt).Tony
Az nem lábszag, hanem a majmok bundájának illata. 4D. 😉

több mint 9 éve
Tony New Orleans Saints Notre Dame Fighting Irish 885 — 'Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm, Uram, hogy legalább nem hullámzik!" '
Majmok bolygója-Forradalom:

Hozta az elvárható | "egyikőnk se felsőbbrendűbb a másiknál és a gyűlölet csak halált szül" és ehhez hasonló "tanulságot" | , ezen kívül tele van baromsággal. Értem én, hogy sci-fi, de azért | az életében először fegyvert látó csimpánz, csípőből tüzelve, célzás nélkül eltalálja amit akar, a ló (ami egyébként semmitől sem ijed meg) szőre és a majomszőr tűzálló dolog | már túlmegy a tudományos fantasztikum határán is.
Egyébként hozta az első rész felépítését, lassú kezdet és folytatás, majd a végén jön az akció. Ha ehhez hozzáveszem a szűk helyet, az alig működő klímát és az egyik néző fertelmes lábszagát, nem érte meg, pláne nem "3D"-ben (mert a 3D-hez nem sok köze volt).
több mint 9 éve
Törölt felhasználó
Noé.
Sokan tisztában vannak a világnézetemmel.
Hát ez a film valami borzalom lett.
| A bukott angyalok kővé válnak, elkezdenek segíteni Noénak, majd hősi halált halnak és mennek a mennybe | Értem.
áááááááááááááááááááááááááááá
több mint 9 éve
deyell Las Vegas Raiders 10 522
Én csíptem a Danny Glover-féle második részt is nagyon. "Scorpio is ready"-től a "kib*szott k*rva madarak"-ig.Darksun3
"megmondjam mi lesz? .... qrva nagy baj lesz!" jó kis 90-es évekbeli trash. hasonlóan szórakoztató b kategóriás film ebből az időből az Őrült Stone.

choose life
több mint 9 éve
Stez SMU Mustangs 43 222 — Whoops, looks like something went wrong.
Szerintem pedig nézhetetlen volt.
Az első még nekem is tetszett, a többi nem.

több mint 9 éve
Darksun3 1 248 — Yankees fan
Én csíptem a Danny Glover-féle második részt is nagyon. "Scorpio is ready"-től a "kib*szott k*rva madarak"-ig.

DS!

http://jenkikhaza.blogspot.hu/

If you don't know where you are going, you might wind up someplace else.
/Yogi Berra/
több mint 9 éve
Kúrfürst briareos Miami Dolphins Miami Hurricanes 16 877 — StuG Life
Predator reboot

Shane Black-et, a Vasember 3 és a Durr, durr és csók rendezőjét bízták meg a nemes feladattal, vagyis hogy támassza fel a Predator franchise-ot a mozivásznon.

A hányatott sorsú (sic!) franchise úgy tűnik magára találhat. Eddig összesen három saját mozifilmet, és két Aliennel közös produkciót tagadhat le a Predator, amik közül még Antal Nimród 2010-es filmje volt a legnézhetőbb, és ez nem egy dicséret a sorozatra nézve. Ezúttal viszont jó esély van rá, hogy a megfelelő kézbe kerül az egyébként tartalmasabb világ, Shane Black rendező/író által kap új löketet a 20th Century Fox gondozásában. Black rendezte ugyebár legutóbb a Vasember 3-mat, de a Durr, durr és csók is az ő keze munkája, forgatókönyveit kutatva pedig elég a Halálos fegyver szériáig mennünk. Sok múlhat ezúttal is a scripten, amit Fred Dekker-re osztottak ki, akinek nem sok említésre méltó produkciója akad a múltban. További infók még nem derültek ki, de meglepődnék rajta, ha nem a Comic-Con egyik nagy durranásának szánnák a továbbiakat.


Na végre! 😛ZoliZoltán
miazhogy predator franchiseból csak az antal nimród féle nézhető?

a helyes sorrend:
1. Predator (schwarzi féle)
2. Predator The musical

nincs több említésre érdemes


több mint 9 éve
Stez SMU Mustangs 43 222 — Whoops, looks like something went wrong.
Megnéztem a Lone Survivort (A túlélő) Aztaaamindenit mekkora film ez. Baromi hangulatos, körülbelül 5 perc kell hozzá hogy a képekből és a zenékből beugorjon valami, mégpedig a Friday Night Lights ugyanis hamisítatlan Peter Berg film. Elképesztően hiteles, utánaolvastam és a megkérdőjelezhető jelenetek is frankón megörténtek, sőt sok esetben még puhítottak is rajta. Alapos munkát végeztek, boncolási jegyzőkönyvekből rekonstruáltak mindent! Borzasztó film, a szó jó értelmében. Utoljára a sólyom végveszélyben volt rám ilyen hatással.JayB
Pár hónapja pont ezen témáztunk, nagyon jó film, valós eseményeken alapul, de én elsoroltam jó pár dolgot, ami nem volt igaz/nem úgy történt, mint a filmben.
Ezeken a változtatásokon tisztán látszik a szokásos "hálivudizmus", pont olyanokat pakoltak bele pluszba, vagy vettek el.

több mint 9 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 873 — No es importante
Fájdalom, hogy bár majd' minden "blockbuster" megemlítésre kerül itt, amikor jön egy olyan, melyet nem lehet simán csak a "popcorn mozi" kategóriába sorolni, síri csend honol. Igen, a Majmok bolygója legújabb részéről beszélek (Forradalom). Emellett elérhető már itt-ott Miyazaki utolsó animációs filmje is, a Szél támad, mindkettő kötelező darab.



---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 9 éve
Bébé Philadelphia Eagles 6 482 — rabszolga
Megnéztem a Lone Survivort (A túlélő) Aztaaamindenit mekkora film ez. Baromi hangulatos, körülbelül 5 perc kell hozzá hogy a képekből és a zenékből beugorjon valami, mégpedig a Friday Night Lights ugyanis hamisítatlan Peter Berg film. Elképesztően hiteles, utánaolvastam és a megkérdőjelezhető jelenetek is frankón megörténtek, sőt sok esetben még puhítottak is rajta. Alapos munkát végeztek, boncolási jegyzőkönyvekből rekonstruáltak mindent! Borzasztó film, a szó jó értelmében. Utoljára a sólyom végveszélyben volt rám ilyen hatással.JayB
Ez pedig mindent visz 😀
 www.youtube.com/watch?v=YP-uq-dHJi0
több mint 9 éve
JéBé Green Bay Packers 6 642
Megnéztem a Lone Survivort (A túlélő) Aztaaamindenit mekkora film ez. Baromi hangulatos, körülbelül 5 perc kell hozzá hogy a képekből és a zenékből beugorjon valami, mégpedig a Friday Night Lights ugyanis hamisítatlan Peter Berg film. Elképesztően hiteles, utánaolvastam és a megkérdőjelezhető jelenetek is frankón megörténtek, sőt sok esetben még puhítottak is rajta. Alapos munkát végeztek, boncolási jegyzőkönyvekből rekonstruáltak mindent! Borzasztó film, a szó jó értelmében. Utoljára a sólyom végveszélyben volt rám ilyen hatással.
több mint 9 éve
ZoliZoltán Minnesota Vikings 5 095 — E/1
Predator reboot

Shane Black-et, a Vasember 3 és a Durr, durr és csók rendezőjét bízták meg a nemes feladattal, vagyis hogy támassza fel a Predator franchise-ot a mozivásznon.

A hányatott sorsú (sic!) franchise úgy tűnik magára találhat. Eddig összesen három saját mozifilmet, és két Aliennel közös produkciót tagadhat le a Predator, amik közül még Antal Nimród 2010-es filmje volt a legnézhetőbb, és ez nem egy dicséret a sorozatra nézve. Ezúttal viszont jó esély van rá, hogy a megfelelő kézbe kerül az egyébként tartalmasabb világ, Shane Black rendező/író által kap új löketet a 20th Century Fox gondozásában. Black rendezte ugyebár legutóbb a Vasember 3-mat, de a Durr, durr és csók is az ő keze munkája, forgatókönyveit kutatva pedig elég a Halálos fegyver szériáig mennünk. Sok múlhat ezúttal is a scripten, amit Fred Dekker-re osztottak ki, akinek nem sok említésre méltó produkciója akad a múltban. További infók még nem derültek ki, de meglepődnék rajta, ha nem a Comic-Con egyik nagy durranásának szánnák a továbbiakat.


Na végre! 😛
több mint 9 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 050 — Lucas Scott
az megvan, hogy jön az atomic shark? már alig várom a spoilert...

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 9 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 581 — Apu ökölbeszorított keze


Egy remek film a szerelemről illetve arról amiről azt hiszed ,hogy az aztán mégsem...
Remek színészek,mély érzelmek nem az a első randis film mégis nagyon ajánlott.
Szigorúan feliratosan.

több mint 9 éve
süti Los Angeles Rams 4 134 — Rams fan
Hál'isten, hogy kapott folytatást:



És még videójáték is készül belőle !
Már nagyon várós. | NEM. |
több mint 9 éve
yooker New York Giants 7 331 — Expect the Best !
sok-sok Nicolas Cage csalódás után nemrég láttam egy teljesen vállalható és talán kevésbé ismert filmjét!

 www.port.hu/mocskos_zsaru_-_new_orleans_utcain_bad_lieutenant:_port_of_call_new_orleans/pls/w/films.film_page?i_film_id=105116

Nagyon komoly alakítást nyújt a drogos,lecsúszott,gátlástalan zsaru szerepében,hatalmas dumával!+Az alapsztori is eléggé rendben van!yooker
az eredeti nem jobb Harvey Keitellel?

 www.imdb.com/title/tt0103759/deyell
juuujj! hát erről nem tudtam! kösz!
amint lehet megnézem!
érdekes lesz összehasonlítani, mind a filmeket ,mind külön a főszereplők játékát!látatlanban Keitel mindenképpen garancia a minőségre!
több mint 9 éve
Drip Cleveland Browns Tennessee Volunteers 8 874 — Undertaker of the Cleveland graveyard
mit ne mondjak elég szarul néz ki de basszuuuus dínós found footage horror !!! 😀 ezt látnom kell! 😀

több mint 9 éve
deyell Las Vegas Raiders 10 522
sok-sok Nicolas Cage csalódás után nemrég láttam egy teljesen vállalható és talán kevésbé ismert filmjét!

 www.port.hu/mocskos_zsaru_-_new_orleans_utcain_bad_lieutenant:_port_of_call_new_orleans/pls/w/films.film_page?i_film_id=105116

Nagyon komoly alakítást nyújt a drogos,lecsúszott,gátlástalan zsaru szerepében,hatalmas dumával!+Az alapsztori is eléggé rendben van!yooker
az eredeti nem jobb Harvey Keitellel?

 www.imdb.com/title/tt0103759/

choose life
több mint 9 éve
yooker New York Giants 7 331 — Expect the Best !
sok-sok Nicolas Cage csalódás után nemrég láttam egy teljesen vállalható és talán kevésbé ismert filmjét!

 www.port.hu/mocskos_zsaru_-_new_orleans_utcain_bad_lieutenant:_port_of_call_new_orleans/pls/w/films.film_page?i_film_id=105116

Nagyon komoly alakítást nyújt a drogos,lecsúszott,gátlástalan zsaru szerepében,hatalmas dumával!+Az alapsztori is eléggé rendben van!yooker
Ezt nem láttam
de tőle a Las Vegas a legerősebb,de a veszett a világban is jóJanek
ez a kettő alap természetesen! de ebben nem számítottam semmi jóra és végül jól szórakoztam!
több mint 9 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 581 — Apu ökölbeszorított keze
Soha ne mond,hogy soha ...
de soha nem szeretnék még egyszer 4d moziba menni...
transformers 4
ha nem ebben az idegesítő székrángatós teremben néztem volna akkor is kínosan hosszú a film és elég üres
Lőnek,lőnek aztán vége...
SPOILER!
a történetnek semmit felépítése ,megjelennek fontos szereplők,de nincs kifejtve miért hogyan?
a főhős meg maradt volna a "Feel it"! -nél 😊