Filmek

40 feliratkozó

több mint 9 éve
Sebii Seattle Seahawks Oregon Ducks 3 362
Tudnátok ajánlani érdekes történelmi dokumentumfilmeket/sorozatokat?Sebii
kissé szűkíthetnéd a körtbaggio
Leginkább maja, inka, viking, távolkelet vonal érdekelne.
több mint 9 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 931 — No es importante
Tudnátok ajánlani érdekes történelmi dokumentumfilmeket/sorozatokat?Sebii
kissé szűkíthetnéd a kört


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 9 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 412 — #NoStress
Életemben először bealudtam egy filmen moziban:
Országúti bosszú.
Guy Pierce nagy kedvenc, gondoltam nagy baj nem történhet.
Valójában semmi se történt.
Egy film érdemi mondanivaló, cselekmény, dramaturgia nélkül.
Legalábbis az első óra, és az utolsó 10 perc.
Közte volt még elméletben kb. 50 perc.
De nincs hiányérzetem.
0/10.

több mint 9 éve
Sebii Seattle Seahawks Oregon Ducks 3 362
Tudnátok ajánlani érdekes történelmi dokumentumfilmeket/sorozatokat?
több mint 9 éve
Törölt felhasználó
Szerintem nagyon jó lett az Amerika Kapitány 2!
több mint 9 éve
Vrijbloed Baltimore Ravens 4 295 — No ghosts left to haunt you
Montgomery Brogan, te béna fasz.

Zseniális egy film.Vrijbloed
"20 ülnek egy kocsiba..?" nem tudom, az a monológ az egyik legnagyobb filmes jelenet (legalábbis amiket én láttam eddig).
Edward Norton zseniális, abban a filmben is.gamerkr
Bizony! Dögöljenek meg a Puerto Ricóiak, akik 20-an ülnek egy kocsiba.

Így van.Vrijbloed
nem csak Norton zseniális hanem a zene is!
Valamint a film is nagyon jó hisz eléri,hogy szinte sajnálni tudsz egy ilyen embert aki heroint árul gátlástalanul...
Annál mocskosabb ember pedig nem sok van...Janek
Bezony, a végén, a stáblista alatt folydogáló zene valami zseniális. 😀

Nah igen, én nagyon bírom az ilyen filmeket, sorozatokat (Breaking Bad), ahol egy egyértelműen rossz embert, sikerül úgy "tálalnia" a rendezőnek, hogy szimpatizálsz vele, és neki szurkolsz.

Az meg külön tetszik, hogy a film végén rád van bízva, hogy most akkor végül is hova megy Monty. 😀
több mint 9 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 591 — Apu ökölbeszorított keze
Montgomery Brogan, te béna fasz.

Zseniális egy film.Vrijbloed
"20 ülnek egy kocsiba..?" nem tudom, az a monológ az egyik legnagyobb filmes jelenet (legalábbis amiket én láttam eddig).
Edward Norton zseniális, abban a filmben is.gamerkr
Bizony! Dögöljenek meg a Puerto Ricóiak, akik 20-an ülnek egy kocsiba.

Így van.Vrijbloed
nem csak Norton zseniális hanem a zene is!
Valamint a film is nagyon jó hisz eléri,hogy szinte sajnálni tudsz egy ilyen embert aki heroint árul gátlástalanul...
Annál mocskosabb ember pedig nem sok van...

több mint 9 éve
Vrijbloed Baltimore Ravens 4 295 — No ghosts left to haunt you
Montgomery Brogan, te béna fasz.

Zseniális egy film.Vrijbloed
"20 ülnek egy kocsiba..?" nem tudom, az a monológ az egyik legnagyobb filmes jelenet (legalábbis amiket én láttam eddig).
Edward Norton zseniális, abban a filmben is.gamerkr
Bizony! Dögöljenek meg a Puerto Ricóiak, akik 20-an ülnek egy kocsiba.

Így van.
több mint 9 éve
gamerkr Green Bay Packers 10 248 — The sharif don't like it - welcome to the casbah club
Montgomery Brogan, te béna fasz.

Zseniális egy film.Vrijbloed
"20 ülnek egy kocsiba..?" nem tudom, az a monológ az egyik legnagyobb filmes jelenet (legalábbis amiket én láttam eddig).
Edward Norton zseniális, abban a filmben is.

több mint 9 éve
Vrijbloed Baltimore Ravens 4 295 — No ghosts left to haunt you
Montgomery Brogan, te béna fasz.

Zseniális egy film.
több mint 9 éve
Tony New Orleans Saints Notre Dame Fighting Irish 885 — 'Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm, Uram, hogy legalább nem hullámzik!" '
M249 Paratrooper SAW könnyű gépfegyver Tony
?
(Ha már a szám stimmel)Gogo
Jogos, könnyű géppuska.
több mint 9 éve
ZoliZoltán Minnesota Vikings 5 095 — E/1
Ezt ismeritek???
2005 ota nem tudom hanyszor neztem meg....zsenialis!
2009-ben keszult belole film is...veletlenul '09.09.09. volt a prwnier.😀
Azt latta valaki?(mai napig nem neztem meg...)
Ahogy meghallottam,hogy beszelni fognak a babak...elment tole a kedvem.De a rovid film eszmeletlen jo!
Shane Acker!!!8-)


A film magyar feliratos elozetese;



Lehet,hogy most mar meg is megnezem! :-p
több mint 9 éve
Gogo New England Patriots Army West Point Black Knights 2 428 — Tuskó Hopkins
M249 Paratrooper SAW könnyű gépfegyver Tony
?
(Ha már a szám stimmel)

I swung a saber and I was a young Hussar

"Theirs not to make reply, / Theirs not to reason why, / Theirs but to do and die."
több mint 9 éve
Tony New Orleans Saints Notre Dame Fighting Irish 885 — 'Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm, Uram, hogy legalább nem hullámzik!" '
Nem voltak benne orbitális hülyeségekdugo1993
Azért a lovon vágtató, két kezében fegyvert tartó (M249 Paratrooper SAW könnyű gépfegyverpuska és egy gépkarabély), csípőből headshotot lövő csimpánz cáfolja a fenti kijelentést. 😀
Egyébként én sem mondanám rossz filmnek, de a hype ("a nyár filmje" stb.), és az első résszel teljesen megegyező "lefolyása", miatt számomra nem volt nagy szám.
több mint 9 éve
dugo93 Indianapolis Colts 4 089
Megvolt a Majmok bolygója:

Szerintem teljesen rendben volt ez is, csak úgy mint a '11-es. Pozitívum, hogy nem a régi sztorit forgatják újra, hanem egy teljesen új dolgot hoznak ki belőle.

Az meg örök szabály, hogy egy sci-fi-be lehet hibát találni vagy legalábbis olyan dolgot, ami egyesek szerint máshogy lenne logikus. Szvsz kár ennyire kötözködni ezzel a filmmel. Nem voltak benne orbitális hülyeségek, viszont élvezhető volt és látványos.

Azt aláírom, hogy kissé kiszámítható dolgokkal lehetett benne találkozni, de összességében tetszett.

több mint 9 éve
Kenny Atlanta Falcons 9 351 — Omar's Coming Yo!

linkelhettek bármit,én nyertem!

több mint 9 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 77 258 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Én ennek a könyvét 1 nap alatt olvastam el - ahhoz képest 3 jó hosszú filmet csináltak belőle. 😀😀

Ettől függetlenül ezt nagyon várom!
több mint 9 éve
Törölt felhasználó
A könyvet 3 nap alatt kiolvastam...

több mint 9 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 814 — SuperLOL
Csak azért lett állatkísérlet, mert ma már van igény egyfajta háttérmagyarázatra. Jobban eladható, ha a néző elhiheti ha akarja, hogy ez megtörténhetne a maga ovis módján. Nem akarták túlbonyolítani mert mindegy is. Aki akarja jól szórakozik, aki akarja megmagyarázza, tudományosan miért nem hiteles. Az említett Batman sem hiteles. De ott is van szuper műanyag meg minden amitől minden cucca hiper.

A lényeg, hogy lett háttere a dolgoknak. Lényegtelen, hogy mekkora baromság. Aki írta sem hiszi, vagy akarja elhitetni, hogy jövő hét kedden, mikor a kiskegyed megjelenik, a majmok öntudatra ébredhetnek.
A morális üzenet is kell a filmbe, mint a romantikus szál. Klisékre épül a mozi, mindig is arra épült. Nem a legmélyebb kultúra ,nem is célja. A céljának megfelel, aki nem szereti, nem gond a készítőknek, mert a többségnek megfelel, és elegen fizetnek.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 9 éve
Tony New Orleans Saints Notre Dame Fighting Irish 885 — 'Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm, Uram, hogy legalább nem hullámzik!" '
Az "állatkísérlettől lettünk okos" történet nálam minden, csak nem egyedi vagy új, ez kb. "etalon" az ilyen filmeknél. Habár ez "rajongástól" is függ, de nem találom semmivel se másnak az alapkoncepciót, mint az általad említett képregényfilmeknél. Van egy régi sztori, adjunk neki kezdetet, puffogtassunk közhelyeket és zsebeljük a (remélhetőleg) nagy lóvét és úgy legyen vége a filmnek, hogy lehessen még folytatása.
Emellett még feleslegesen lett több mint kétórás film, nyugodtan belevághatták volna 90 percbe is és akkor talán nem domborodnak ki ennyire a klisék pl. | a meg nem értett, békére törekvő vezér; a nagyvezír egy árulás után ráébred, hogy semmiben sem különbek mint a másik faj, valamint a túloldalt is vannak jók; mindig van valaki, aki gyűlöletből uszít és a félelem miatt kitör a háború; túlélt merénylet és 48-72 órán belüli nagy visszatérés ; a párszáz egyed félelemből követ egyet, köztük a régi vezér fia (aki mellesleg ráébred, hogy a gyűlölet nem pálya és szirupos jelenetben kér bocsánatot a szarul kinéző apjától és átáll a fény oldalára); egy "alapszabály"/dogma megszegésének kikerülése azzal, hogy kitagadja a fajtájából az árulót ("te nem vagy majom" kijelentés a "majom nem öl majmot" szabály említésére); a másik fajból barátunkká választunk egyet vagy egy csoportot | stb. stb.
több mint 9 éve
H_Marko Houston Texans 752 — Póker Champ
Nem reg neztem meg a 2011-es majmok bolygohat.
latvanyban jo volt de az egesz csalodas volt.
Persze az ember akaratlanul is osszehasonlitja az eredetivel,DE ami nagyon banto volt az a tortenet.ovodas szint.Kiserleteznek es a majmokra jo hatassal van stb...

Nem is neztem vegig.ZoliMP
Szerintem a Majmok bolygója remake (amennyiben remake-nek nevezhető) (mind a 2011-es, mind a 2014-es (nem tévesztendő össze a 2001-sel, mert azt hiba volt elkészíteni) ) jól sikerült.
Az utóbbi években sorra jönnek ki különböző filmek feldolgozásai (szinte mást se látni), de ezek mögött én csak azt látom, hogy "nyúljunk hozzá egy régi filmhez/képregényhez, mert új sztorit kitalálni megterhelő, és tegyük CGI-vel, 3D-vel, mert azt el lehet adni". Ezek közül van ami jól sikerül (Pl.: Christopher Nolan Batman-ja, ami lényegében teljes új sztori, de frappánsan belecsempészi a klasszikus szereplőket (Joker, Kétarc, stb) ), de a legtöbb kicsapja a biztosítékot (pl. az összes többi képregényes film igazi történet/mondandó nélkül).
A Majmok bolygója - Lázadás tulajdonképpen szintén teljesen új történettel állt elő. Az eredeti verzióban például szó sincs semmiféle állat-kísérletről, ott a majmok egyszerűen értelmesek lesznek (azért nem egyszerűen, de ez mindegy is). Pont ezért az állat-kísérletes verzió nekem jobban bejön. Ugyanakkor ebben a filmbe is remekül elrejtettek hivatkozások az eredeti filmekre (Ceasar-nak hívják a majmot; látni a tv-ben, amint a híradóban mutatják az űrhajó fellövését; látni az újság címlapján, hogy az űrhajó elveszett; stb.).
A Majmok bolygója - Forradalom már inkább köthető össze az eredeti változattal (talán a 4. résszel), de az előzőekből kifolyólag a történet itt is alaposan át lett szabva (de ismét tele van utalással a régi filmekre).

Persze ezek a filmek is tele vannak Hollywood-i sz@rságokkal, mint a legtöbb mai film. Jobb ha hozzászokunk, hogy a filmbeli fegyvereket bárki tudja használni, soha nem fogy ki belőlük a lőszer, a főszereplőket pedig nem találja el egyetlen kósza golyó sem. Engem inkább a cselekménybeli és felépítésbeli dolgok zavarnak.
Például az első részben a dokinőnek, a másodikban a fiúnak nem volt semmi lényeges szerepe, csak az, hogy az a pár ember (vagy majom) egy családnak tűnjön.

Nálam simán megérte a mozijegy árát.

több mint 9 éve
ZoliZoltán Minnesota Vikings 5 095 — E/1
Mi is par hete neztuk meg a Lazadast!
Kb. olyan egyszer nezhetos...a story tenyleg ovoda...
de ettol meg kivancsi vagyok a Forradalomra.

Az eredeti 74-es talan,az a A Majmok Bolygja!Amik utana jottek..meg a remake elment.
több mint 9 éve
YoungZeeZee 7 972
Nem reg neztem meg a 2011-es majmok bolygohat.
latvanyban jo volt de az egesz csalodas volt.
Persze az ember akaratlanul is osszehasonlitja az eredetivel,DE ami nagyon banto volt az a tortenet.ovodas szint.Kiserleteznek es a majmokra jo hatassal van stb...

Nem is neztem vegig.
több mint 9 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 5 450 — Steelers fan
Én csíptem a Danny Glover-féle második részt is nagyon. "Scorpio is ready"-től a "kib*szott k*rva madarak"-ig.Darksun3
"megmondjam mi lesz? .... qrva nagy baj lesz!" jó kis 90-es évekbeli trash. hasonlóan szórakoztató b kategóriás film ebből az időből az Őrült Stone.deyell
Miiii, az Őrült Stoneban akkora dumák vannak, hogy már ez önmagában kiemeli - az egyébként tényleg békategori apokalipsz-lájk sztori ellenére, ráadásul a hangulata, képi világa, Hauer játéka zseniális.

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 9 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 412 — #NoStress
Majmok bolygója-Forradalom:

Hozta az elvárható | "egyikőnk se felsőbbrendűbb a másiknál és a gyűlölet csak halált szül" és ehhez hasonló "tanulságot" | , ezen kívül tele van baromsággal. Értem én, hogy sci-fi, de azért | az életében először fegyvert látó csimpánz, csípőből tüzelve, célzás nélkül eltalálja amit akar, a ló (ami egyébként semmitől sem ijed meg) szőre és a majomszőr tűzálló dolog | már túlmegy a tudományos fantasztikum határán is.
Egyébként hozta az első rész felépítését, lassú kezdet és folytatás, majd a végén jön az akció. Ha ehhez hozzáveszem a szűk helyet, az alig működő klímát és az egyik néző fertelmes lábszagát, nem érte meg, pláne nem "3D"-ben (mert a 3D-hez nem sok köze volt).Tony
Az nem lábszag, hanem a majmok bundájának illata. 4D. 😉