NFL eredménykövetés NFL eredménykövetés - 1 aktív topik

Könyvek, színház

19 feliratkozó

több mint 13 éve
zavi27 Las Vegas Raiders Clemson Tigers 4 671 — Amerikai sportok rajongója
Ian M Banks konyveirol velemeny?zavi27
Én csak az első 2 magyarul megjelent sci-fi-jét olvastam, de azokról lesújtó. 😊
Az rendben, hogy felvázol egy világot, rendesen ki is dolgozza, de az a jól kidogozott világ egyszerűen unalmas.
Sokat elmond erről a pár könyvről, hogy már nem is emlékszem a sztorira, csak a feelingjére.
Bár lehet ezzel a véleményemmel egyedül maradok, mert sok rajongója van, de én mint sci-fi fan nem tartom sokra.
Sok jobb sci-fit tudok ajánlani. 😊Sobri Jóska
Egy kollegam ajalotta, hogy o a Jatekmester cimu muvet olvasta es szerinte az nagyon erdekes, izgalmas volt.
több mint 13 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 144 — Saturday Night Lights
Jobb nincs, de sok ugyanennyire kurva jó van.
Mankell-eket ajánlom még bőszen, és ha az ötödik asszonnyal kezded, akkor felteszed őt is a csúcsra, azon nyomban.Sobri Jóska
Megnézem, kösz a tippet.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 342 — #NoStress
Ian M Banks konyveirol velemeny?zavi27
Én csak az első 2 magyarul megjelent sci-fi-jét olvastam, de azokról lesújtó. 😊
Az rendben, hogy felvázol egy világot, rendesen ki is dolgozza, de az a jól kidogozott világ egyszerűen unalmas.
Sokat elmond erről a pár könyvről, hogy már nem is emlékszem a sztorira, csak a feelingjére.
Bár lehet ezzel a véleményemmel egyedül maradok, mert sok rajongója van, de én mint sci-fi fan nem tartom sokra.
Sok jobb sci-fit tudok ajánlani. 😊

több mint 13 éve
zavi27 Las Vegas Raiders Clemson Tigers 4 671 — Amerikai sportok rajongója
Ian M Banks konyveirol velemeny?
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 342 — #NoStress
Jobb nincs, de sok ugyanennyire kurva jó van.
Mankell-eket ajánlom még bőszen, és ha az ötödik asszonnyal kezded, akkor felteszed őt is a csúcsra, azon nyomban.

több mint 13 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 144 — Saturday Night Lights
Megjelent a legújabb Indridason könyv Hideg Nyomon címmel 😉Bondi
Két hete, ja. 😊
SPOILER
Szerintem ez nem a csúcsműve, de egynek elmegy a többi közé, simán olvasható, szórakoztató, de a Vérvonal, a Hidegzóna, Kihantolt bűnök mind simán jobbak. Kb. a Távoli hangok kategóriája, de Erlendur-rajongóknak azért kötelező. 😊
Sobri Jóska
Nekem nagyon bejött, tetszett, hogy a rasszista vonal nem dominálta agyon a sztorit. Miután túlestem a Millennium 3 könyvén/filmjén és Jo Nesbo Vörösbegyén, még mindig azt mondom, hogy Indridasonnál nincsen jobb ebben a skandi-krimi műfajban.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 342 — #NoStress
Megjelent a legújabb Indridason könyv Hideg Nyomon címmel 😉Bondi
Két hete, ja. 😊
SPOILER
Szerintem ez nem a csúcsműve, de egynek elmegy a többi közé, simán olvasható, szórakoztató, de a Vérvonal, a Hidegzóna, Kihantolt bűnök mind simán jobbak. Kb. a Távoli hangok kategóriája, de Erlendur-rajongóknak azért kötelező. 😊

És jön az új Mankell is, a Pekingi férfi, neten már rendelhető:
http://www.polc.hu/konyv/a_pekingi_ferfi/711973/

több mint 13 éve
Bondi Houston Texans 1 889 — I'm a Texan
Megjelent a legújabb Indridason könyv Hideg Nyomon címmel 😉

több mint 13 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 783 — SHAMEFUR DISPRAY!
Jeffrey Archer könyveket olvastatok már, vélemények? Én amerre nézeődtem szétdícsérték mindenhol, negatív vélemént nem is láttam.zavi27
Az angol Csurka - irokent nem rossz, sot... mas teruleten, hmmm.

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 13 éve
zavi27 Las Vegas Raiders Clemson Tigers 4 671 — Amerikai sportok rajongója
Jeffrey Archer könyveket olvastatok már, vélemények? Én amerre nézeődtem szétdícsérték mindenhol, negatív vélemént nem is láttam.
több mint 13 éve
danyly Miami Dolphins Georgia Bulldogs 8 439 — Dolphins fan
Én most (pár hete) elkezdtem olvasni Henryk Sienkiewicz trilógiáját.
1. Tűzzel-vassal
2. Özönvíz (Potop)
3. A kislovag
Mind kb. 600 oldal körül van v. inkább több, de nagyon jól és részletesen vázolja fel az akkori lengyel állapotokat (17. sz.) bár sokszor erős túlzásokat közöl a lengyel nemesség és "nemesi arany szabadság" pozitív megjelenítésében.
De nagyon olvasmányos regények, központban a szabadság és a szerelem.

Mindegyik regény megfilmesítésre is került, melyek szintén nagyon jók Jerzy Hoffmann rendezésében.

Mindenkinek csak ajánlani tudom, mind a regényt mind a filmeket.

Az életben nem az tragédia, ha valaki nem éri el a célját. A tragédia az, ha valakinek nincs célja.
több mint 13 éve
neuw 271 — Patriots fan
Három nővér a Nemzeti Színházban

egyszerűen zseniális a darab, nagyon jól meg van csinálva, az egyetlen dolog, ami miatt szerintem sajnos nem lesz sikeres a POSZTon az az, hogy a díszletek és a színpadtechnika a nemzetire van kitalálva, nagyon nagy teret játszanak be a színészek közben és ráadásul a színpad egyes részeivel, a padlóból labirintus szerű kiemelkedéssel is nagyon sokat hozzátesznek a darabhoz, sajnos kevésbé lesz olyan alternatív és jó, mint a Nemzetiben, de így is nagyon jó darab 😊
aki teheti nézze meg

annak aki látott mostanában Nemzetis előadást (pl Úri muri vagy Lear király) , csak ajánlani tudom...hasonlóan alternatív megoldásokkal és jó színészekkel van tele mindhárom darab

--------------------------------------------------
több mint 13 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 845 — No es importante
Ha a Faulkneri életműben A hang és a téboly mondjuk 1, a Fiam, Absolon pedig 2, akkor a kettő közé kb. hova helyeznétek a Megszületik augusztus-bant? Mert míg az első az egyik kedvenc könyvem, az utóbbit 100 oldalnyi szenvedés után feladtam...


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 13 éve
tenorx Pittsburgh Steelers 13 350 — Wrath of Khan
😀 Hát ha ennyire könnyen el lenne intézve 😀 Majd ha a 2. ZHt is elbaszom, na akkor buktam el a tárgyat, mert a ZHk fele pótolható (2szer is).

Egyébként nyugisabb hét lesz, szóval szerintem még a hétvégén elolvasom és majd nyilatkozok, hogy hogy tetszett.
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 342 — #NoStress
Nah megvettem a Tetovált lányt, a hétvégén szerintem neki is állok két progházi között kicsit kikapcsolódni, remélem nem lesz csalódás a mű a nagy hype után 😊tenorx
Vedd meg a másik kettőt is, hidd el, hobb ha be van készítve, és nem kell az első befejezése után másnapig várnod. 😉Sobri Jóska
Ha tetszik rohanok és veszem is meg őket 😀
Mondjuk nem tudom mennyi időm lesz most normálisan olvasni, gimiben valahogy könyebb volt időt szakítani 😀tenorx
Most buktál meg, időd, mint a tenger. 😊
Amúgy meg a könyv úgyis beszippant, 100 oldal után már nem tudod letenni, akár van időd, akár nincs.

több mint 13 éve
tenorx Pittsburgh Steelers 13 350 — Wrath of Khan
Nah megvettem a Tetovált lányt, a hétvégén szerintem neki is állok két progházi között kicsit kikapcsolódni, remélem nem lesz csalódás a mű a nagy hype után 😊tenorx
Vedd meg a másik kettőt is, hidd el, hobb ha be van készítve, és nem kell az első befejezése után másnapig várnod. 😉Sobri Jóska
Ha tetszik rohanok és veszem is meg őket 😀
Mondjuk nem tudom mennyi időm lesz most normálisan olvasni, gimiben valahogy könyebb volt időt szakítani 😀
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 342 — #NoStress
Nah megvettem a Tetovált lányt, a hétvégén szerintem neki is állok két progházi között kicsit kikapcsolódni, remélem nem lesz csalódás a mű a nagy hype után 😊tenorx
Vedd meg a másik kettőt is, hidd el, hobb ha be van készítve, és nem kell az első befejezése után másnapig várnod. 😉

több mint 13 éve
tenorx Pittsburgh Steelers 13 350 — Wrath of Khan
Nah megvettem a Tetovált lányt, a hétvégén szerintem neki is állok két progházi között kicsit kikapcsolódni, remélem nem lesz csalódás a mű a nagy hype után 😊
több mint 13 éve
süti Los Angeles Rams 4 134 — Rams fan
Találtam egy ilyet, hátha vannak más SW fanok is. Szukits által tervezett kiadások, körülbelül a sorrend is ez, de pontos dátum még nincs:

Drew Karpyshyn: Rule of Two
Drew Karpyshyn: Dynasty of Evil
Michael A. Stackpole: I, Jedi
Sean Williams: The Force Unleashed
Joe Schreiber: Death Troopers
Sean Williams: The Old Republic – Fatal Alliance
Paul S. Kemp: The Old Republic – Deceived
Sean Stewart: Yoda – Dark Rendezvous
Matthew Stover: Luke Skywalker and the Shadows of Mindor
Michael Reaves and Steve Perry: Death Star
Timothy Zahn: Allegiance

Egész jó felhozatal. Bane trilógia a legjobb könyvek között szerepel az I, Jedi pedig talán a legjobb SW könyv. Death Trooperst már régen kinéztem magamnak, a Deceived pedig jövőhéten jelenik meg angolul, így dicséretes, hogy hamar lefordítják. Gondolom MMORPG-hez igazították. Timothy Zahn is alap, bár az Allegiance nem tartozik a jobb könyvei közé.
Mindenesetre dicséretes a változatos felhozatal (csak a fordítást el ne b*sszák...), és remélem 1-2 régebbit is újranyomnak még azért.
több mint 13 éve
süti Los Angeles Rams 4 134 — Rams fan
Én követtem el, de blognak nem nevezném, csak számítógépes könyvkiadás órán kellett ily módon jegyzetelni
a tanárom az egyik magyar kiadó vezetője volt, ezért tudtam meg egy keveset a könyvkiadásrólJJ
Akkor jól emlékeztem. Szerintem jó volt, legalábbis engem érdekelnek a könyvekkel kapcsolatos mindenféle dolgok is.

Aki könyvbevásárlás előtt tart annak ajánlom az alexandra.hu-t, most van 40% az Európás kötetekre. :rolleyes:
több mint 13 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 845 — No es importante
Az, hogy mi adja egy könyv árát, hogy készül tisztába vagyok. Ha jól emlékszem volt valamelyik fórumos szerkesztőnek róla blogja is (JJ te voltál talán?). Marketinget is tanultam, az ilyen ügyekkel nagyjából tisztába is vagyok, de valahogy nem tudom megemészteni, hogyha nem veszem meg az első 2-3 hónapba a könyvek, akkor legközelebb már csak vaterán lesz csillagászati átakon....süti
Én követtem el, de blognak nem nevezném, csak számítógépes könyvkiadás órán kellett ily módon jegyzetelni
a tanárom az egyik magyar kiadó vezetője volt, ezért tudtam meg egy keveset a könyvkiadásról


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 13 éve
süti Los Angeles Rams 4 134 — Rams fan
Oké 😊
Bár én az Inkvizítor után Watson-ellenes lettem, de ha látom, akkor intézkedek azonnal.
Hasznos link:
http://hiperter.blogspot.com/2007/12/ian-watson-inkvizitor-1-3-rsz.htmlSobri Jóska
Én sajnos még nem olvastam, de az ismerősömnek se tetszett, mert elvileg nem nagyon történik benne semmi, de a kötet többi darabjáról ódákat zeng. Pedig nem is nagy Warhammer fan. 😊
Köszi. Ha tényleg ez lesz akkor építek neked egy bronz szobrot. 😀
Köszi a linket is, ezt még nem ismertem. 😊

Amúgy van egy olyan megérzésem, hogy addig kéne abbahagyni az Állattemető olvasását, amíg nyugodtan alszom... 100. oldal előtt járok, de már érzem, hogy egy hónapig alhatok majd lámpafénynél... 😀 Ez a beteg thriller/horror műfaj a legeslegmesszebb áll tőlem, de King egyszerűen annyira jól ír, hogy muszáj vagyok tőle olvasni még így is... 😊
több mint 13 éve
tenorx Pittsburgh Steelers 13 350 — Wrath of Khan
Én is ismerek egy ilyen könyvet: Hudson-Nelson: Útban a Modern Fizikához. Kihalás útján terjed, de elvileg tervben van az utánnyomás 😀 Használtan 6-7 ezerért adják az emberek.tenorx
Újonnan is annyi. 😊Sobri Jóska
Hát ezaz 😀 Csak nem találsz újonnant sehol.
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 342 — #NoStress
Én is ismerek egy ilyen könyvet: Hudson-Nelson: Útban a Modern Fizikához. Kihalás útján terjed, de elvileg tervben van az utánnyomás 😀 Használtan 6-7 ezerért adják az emberek.tenorx
Újonnan is annyi. 😊

több mint 13 éve
tenorx Pittsburgh Steelers 13 350 — Wrath of Khan
Én is ismerek egy ilyen könyvet: Hudson-Nelson: Útban a Modern Fizikához. Kihalás útján terjed, de elvileg tervben van az utánnyomás 😀 Használtan 6-7 ezerért adják az emberek.