Könyvek, színház

19 feliratkozó

több mint 13 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 761 — No es importante
most jutott eszembe, hogy már korábban is össze akartam írni a "must read" könyveim listáját
ha valakinek valamelyik meglenne és kölcsön is adná (cserébe én is adnék egy másikat), jó lenne ha megtalálna pm-mel

F. Scott Fitzgerald: A nagy Gatsby
F. Scott Fitzgerald: Az éj szelíd trónján
Harper Lee: Ne bántsátok a feketerigót!
Thomas Pynchon: Súlyszivárvány
Cormac McCarthy: Az út
Nathaniel Hawthorne: A skarlát betű
Upton Sinclair: A mocsár
Jack Kerouac: Úton
Thornton Wilder: Szent Lajos király hídja
Theodore Dreiser: Amerikai tragédia
Richard Brautigan: Pisztrángfogás Amerikában
Dee Brown: A Vadnyugat története indián szemmel
Kenneth Roberts: Északnyugati átjáró
Norman Mailer: Meztelenek és holtak
William Styron: Nat Turner vallomásai


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 236 — #NoStress
Az a baj, hogy nem tudom már mi volt a könyvnek a címe, egy közepesen vékony, barna könyv volt, utoljára kb 20 éve volt a kezemben, ha tudsz linket, ahol fent van a könyv, hamar megtalálom a verset, bekopizom tetszeni fog. 😊

Nem az Üvöltés antológia volt, de úgy beletettem a bogarat a saját fülembe, hogy azóta ezt guglizom. 😊

Nem Európa kiadós könyv volt, hanem Modern könyvtár, így nézett ki, csak barnában:


Tulajdonképpen mindenkinek igaza lett, ez volt az:


több mint 13 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 761 — No es importante
Bár nem engem kérdezel, de én találkoztam Allen Ginsberggel a 90-es évek elején. 😊
Volt egy a 70-es években megjelent magyar antológia (asszem európa könyvsorozat volt), benne sok beat-mozgalmas novellával, verssel, és volt egy teljesen beteg szabadvers, amiben a Washington emlékoszlop becaplatott valahova, és valaki egy egészséges fílmszínháznak adott életet. 😊
A könyv elkavarodott, a neten nem találom, ebben segíts ha tudsz, hogy ki a szerző és mi a vers?Sobri Jóska
az Üvöltés az antológia ugye? a versről még nem hallottam


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 236 — #NoStress
Bár nem engem kérdezel, de én találkoztam Allen Ginsberggel a 90-es évek elején. 😊
Volt egy a 70-es években megjelent magyar antológia (asszem európa könyvsorozat volt), benne sok beat-mozgalmas novellával, verssel, és volt egy teljesen beteg szabadvers, amiben a Washington emlékoszlop becaplatott valahova, és valaki egy egészséges fílmszínháznak adott életet. 😊
A könyv elkavarodott, a neten nem találom, ebben segíts ha tudsz, hogy ki a szerző és mi a vers?

több mint 13 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 761 — No es importante
mailertől a meztelenek és holtak alltime top 3-ban van nálam (bár ezt még nem nagyon sorolnám annyira a beat-hez mint a white negrot)
updike hatalmas, salinger dettó, sillitoe dettóbriareos
ej de sok amerikai könyvet kell még elolvasnom


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 13 éve
Kúrfürst briareos Miami Dolphins Miami Hurricanes 16 814 — StuG Life
mailertől a meztelenek és holtak alltime top 3-ban van nálam (bár ezt még nem nagyon sorolnám annyira a beat-hez mint a white negrot)
updike hatalmas, salinger dettó, sillitoe dettó

több mint 13 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 761 — No es importante
tipikusan az a szerző akit csakis eredeti nyelven szabad olvasni.
első short story kötetemet 12 évesen olvastam tőle. utólag lehet benne valami h nagy hatással volt rám 😀briareos
😀 szerintem jobban jártál, mintha pl. Az alkímista akadt volna a kezedbe 😊

és a beat mozgalmas írókkal hogy állsz?


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 13 éve
Kúrfürst briareos Miami Dolphins Miami Hurricanes 16 814 — StuG Life
tipikusan az a szerző akit csakis eredeti nyelven szabad olvasni.
első short story kötetemet 12 évesen olvastam tőle. utólag lehet benne valami h nagy hatással volt rám 😀

több mint 13 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 761 — No es importante
régi kedvencet ajánlok:
charles bukowski
akinek nem volt meg semmi tőle szégyellje magátbriareos
itthon mostanában lett felkapott (azaz a 2000-es években került csak kiadásra több műve), szóval ez azért szerintem még megbocsátható bűn... de persze teljesen érthető, hogy számodra miért alap 😊

sok jó csajt meg kell kefélned
és néhány kiváló szerelmes verset
is meg kell írnod


az esztendők ne izgassanak
és a fel-felbukkanó új tehetségek se


csak nyakald a sört
minél többet


és hetente legalább egyszer
menj ki a lóversenyre


és nyerj
ha csak teheted.


több könyvéből született film, kezdésként mondjuk ezeket, főleg a Tótumfaktumot ajánlanám


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 13 éve
Kúrfürst briareos Miami Dolphins Miami Hurricanes 16 814 — StuG Life
régi kedvencet ajánlok:
charles bukowski
akinek nem volt meg semmi tőle szégyellje magát

több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 236 — #NoStress
elkezdtem olvasni ezt az "új" Dan Brownt, sztem borzasztó. egy az egyben az Angyalok és Démonok mintájára épül fel, plusz felfedezhetők benne motívumok a Da Vinci kódból, és a Megtévesztés fokából is. szájbarágós, tele felesleges késleltetésekkel (az egész könyv ezekből áll), nem tetszik az a helyzet....brk
Aki egy Dan Brown-t olvasott, az mindet olvasta. 😊
Viszont akinek egy tetszett, annak mind tetszik, legalábbis én így voltam vele. Egyik se valami hűdenagy szám (100pontból 50-60 közt mozog mind), de kb. lekötött annyira, mint egy másfél órás akciófilm, ráadásul dupla ideig.
Ez a késleltetős technikája volt, ami sok kritikusnak bejött a Da Vinci kódban, hát kitart mellette. 😊

több mint 13 éve
.brk Green Bay Packers 1 890
elkezdtem olvasni ezt az "új" Dan Brownt, sztem borzasztó. egy az egyben az Angyalok és Démonok mintájára épül fel, plusz felfedezhetők benne motívumok a Da Vinci kódból, és a Megtévesztés fokából is. szájbarágós, tele felesleges késleltetésekkel (az egész könyv ezekből áll), nem tetszik az a helyzet...
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 236 — #NoStress
Na ma nekiugrok a Holló a Hollónak 😊Bondi
Jó szórakozást hozzá, és ne keseredj el, hogy a végén meghal Kid Dingjust. 😊

több mint 13 éve
Bondi Houston Texans 1 886 — I'm a Texan
Na ma nekiugrok a Holló a Hollónak 😊

több mint 13 éve
zavi27 Las Vegas Raiders Clemson Tigers 4 648 — Amerikai sportok rajongója
Az ítélet eladó nincs benne? Nálam az a No.1. 😊
De persze ízlések és pofonok... 😊
De Grisham is olyan, hogy a legjobb könyve ha 100 pontos, akkor az utolsó 85, tehát fasza mindegyik. Talán az Ártatlan ember nem kiemelkedő.Sobri Jóska
a top3 címen meg nálad hiányzik. 😊

érdekes lenne még több top5-öt látni itt grishamtől, hogy melyik a leggyakrabban előforduló cím. a mi listánkon is csak kettő közös van.DoM
Én majd mindenképpen írok, csak az odébb lesz még 😊Bondi
En harmat olvastam eddig Grishamtol, mindegyik nagyon bejott, de talan a Ceg a legjobban. A masik ketto a Ha olni kell, es az Utolso eskudt volt.
több mint 13 éve
Bondi Houston Texans 1 886 — I'm a Texan
Az ítélet eladó nincs benne? Nálam az a No.1. 😊
De persze ízlések és pofonok... 😊
De Grisham is olyan, hogy a legjobb könyve ha 100 pontos, akkor az utolsó 85, tehát fasza mindegyik. Talán az Ártatlan ember nem kiemelkedő.Sobri Jóska
a top3 címen meg nálad hiányzik. 😊

érdekes lenne még több top5-öt látni itt grishamtől, hogy melyik a leggyakrabban előforduló cím. a mi listánkon is csak kettő közös van.DoM
Én majd mindenképpen írok, csak az odébb lesz még 😊

több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 236 — #NoStress
Amúgy hogy jött ez a 100 pontos értékelési skála? Én csak tízesen mozgok. 😊Bondi
Valójában 1000-esen értékelek, de egyszerűsítettem kicsit. 😊

érdekes lenne még több top5-öt látni itt grishamtől, hogy melyik a leggyakrabban előforduló cím. a mi listánkon is csak kettő közös van.DoM
Ja. De csak annak a listája ér, aki legalább 10et olvasott. 😊
Abban meg szinte biztos, hogy benne lenne a Cég, a Pelikán ügyirat, Ügyfél, azok melyekből film is készült. Bár érdekes, hogy amikből jó film készült, mondjuk a Ha ölni kell, Az ítélet eladó, ott lényegileg más a könyv, és sokkal jobb is értelemszerűen.
***spoiler***
Szerintem az egyik legjobb könyvbefejezés a Ha ölni kell-é. Ami a filmben már nincs, a becsöngetős, rádöbbenős rész. 😊

több mint 13 éve
DoM New England Patriots Northwestern Wildcats 5 160 — vaccpáör fan
Az ítélet eladó nincs benne? Nálam az a No.1. 😊
De persze ízlések és pofonok... 😊
De Grisham is olyan, hogy a legjobb könyve ha 100 pontos, akkor az utolsó 85, tehát fasza mindegyik. Talán az Ártatlan ember nem kiemelkedő.Sobri Jóska
a top3 címen meg nálad hiányzik. 😊

érdekes lenne még több top5-öt látni itt grishamtől, hogy melyik a leggyakrabban előforduló cím. a mi listánkon is csak kettő közös van.
több mint 13 éve
Bondi Houston Texans 1 886 — I'm a Texan
Amúgy hogy jött ez a 100 pontos értékelési skála? Én csak tízesen mozgok. 😊

több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 236 — #NoStress
Az ítélet eladó nincs benne? Nálam az a No.1. 😊
De persze ízlések és pofonok... 😊
De Grisham is olyan, hogy a legjobb könyve ha 100 pontos, akkor az utolsó 85, tehát fasza mindegyik. Talán az Ártatlan ember nem kiemelkedő.

több mint 13 éve
DoM New England Patriots Northwestern Wildcats 5 160 — vaccpáör fan
1. The Runaway Jury (Az ítélet eladó)
2. A Time to Kill (Ha ölni kell)
3. The Client (Az ügyfél)
4. The Brethren (Holló a hollónak)
5. Playing for Pizza (Egy amerikai Pármában) - Ez a focis kötődése miatt 😊Sobri Jóska
Eddig nem találkoztam olyan Grisham olvasóval, aki a Brethrent a jobbak között említette volna, pedig nekem is nagyon tetszett. 😊DoM
Olyannyira fasza pedig, ha nem lenne a 3 nagy kedvenc, akkor ez lenne az első. 😊
+++spoiler+++
Ahogy kiteljesedik, hogy valójában ki mibe tenyerel bele, és mit kezd azzal, nagyon csíptem amikor olvastam.
Szeretem az olyan könyveket (filmeket is) ahol nem tudni mi a következő történés, mi a csavar, mert olyan sok lehetőséget magában hordozó az alapszitu, hogy tekeredhet bármerre. És tekeredik is. Ilyen Holló a hollónak.Sobri Jóska
Ehhez nem nagyon volt szükség spoilerre. 😛 Engem már az első "jelenettel" megvettek kilóra. Nagyon tudom értékelni, ha ennyire bejön egy regény felütése. Utána akár jöhetnek mindenféle lassítások 100 oldalon keresztül, nem tud érdekelni.

Ha már lista top 5 Grisham:

The Firm (talán azért mert ez volt az első, amit tőle olvastam)
The Rainmaker
The Partner
The Brethren
A Time to Kill

+1 The Broker
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 236 — #NoStress
1. The Runaway Jury (Az ítélet eladó)
2. A Time to Kill (Ha ölni kell)
3. The Client (Az ügyfél)
4. The Brethren (Holló a hollónak)
5. Playing for Pizza (Egy amerikai Pármában) - Ez a focis kötődése miatt 😊Sobri Jóska
Eddig nem találkoztam olyan Grisham olvasóval, aki a Brethrent a jobbak között említette volna, pedig nekem is nagyon tetszett. 😊DoM
Olyannyira fasza pedig, ha nem lenne a 3 nagy kedvenc, akkor ez lenne az első. 😊
+++spoiler+++
Ahogy kiteljesedik, hogy valójában ki mibe tenyerel bele, és mit kezd azzal, nagyon csíptem amikor olvastam.
Szeretem az olyan könyveket (filmeket is) ahol nem tudni mi a következő történés, mi a csavar, mert olyan sok lehetőséget magában hordozó az alapszitu, hogy tekeredhet bármerre. És tekeredik is. Ilyen Holló a hollónak.

több mint 13 éve
Bondi Houston Texans 1 886 — I'm a Texan
Bondi, látom ráindultál a skandi írók témára, már a 2 sig-ed is mutatja. 😊 (Lehet én is csinálok egyet 😊 )
Sobri Jóska
Gondoltam tisztelgek kedvenc íróim előtt(innen is köszönet Apeszosnak 😊 ), múltkor Grisham-eset akartam csináltatni, de nem találtam megfelelő képet hozzá, aztán meg ki is ment a fejemből.Bondi
Ebből lehetne jót, itt karakteres a feje. 😊
http://content.answcdn.com/main/content/img/getty/9/6/697796.jpg

Grishamet én is szeretem, akkor jöhet tőle is egy top5. 😊

1. The Runaway Jury (Az ítélet eladó)
2. A Time to Kill (Ha ölni kell)
3. The Client (Az ügyfél)
4. The Brethren (Holló a hollónak)
5. Playing for Pizza (Egy amerikai Pármában) - Ez a focis kötődése miatt 😊Sobri Jóska
Grishamra én még csak mostanában kattantam rá, úgyhogy még csak 3 könyvét olvastam. Az ügyfél volt az első, lehengerelt a stílusa, utána következett a halott üzlettárs ami eddig a no.1.( tudom háromból még nem nehéz 😊 ) AZ utóbbi a cég volt. De már 3 kivételével sikerült beszereznem az összeset.
Amint befejeztem Ludlum Matarese klánját jöhet ismét Grisham, csak azt kell eldönteni melyiket? Választásom lehet bőven 😊

több mint 13 éve
DoM New England Patriots Northwestern Wildcats 5 160 — vaccpáör fan
1. The Runaway Jury (Az ítélet eladó)
2. A Time to Kill (Ha ölni kell)
3. The Client (Az ügyfél)
4. The Brethren (Holló a hollónak)
5. Playing for Pizza (Egy amerikai Pármában) - Ez a focis kötődése miatt 😊Sobri Jóska
Eddig nem találkoztam olyan Grisham olvasóval, aki a Brethrent a jobbak között említette volna, pedig nekem is nagyon tetszett. 😊
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 236 — #NoStress
Bondi, látom ráindultál a skandi írók témára, már a 2 sig-ed is mutatja. 😊 (Lehet én is csinálok egyet 😊 )
Sobri Jóska
Gondoltam tisztelgek kedvenc íróim előtt(innen is köszönet Apeszosnak 😊 ), múltkor Grisham-eset akartam csináltatni, de nem találtam megfelelő képet hozzá, aztán meg ki is ment a fejemből.Bondi
Ebből lehetne jót, itt karakteres a feje. 😊
http://content.answcdn.com/main/content/img/getty/9/6/697796.jpg

Grishamet én is szeretem, akkor jöhet tőle is egy top5. 😊

1. The Runaway Jury (Az ítélet eladó)
2. A Time to Kill (Ha ölni kell)
3. The Client (Az ügyfél)
4. The Brethren (Holló a hollónak)
5. Playing for Pizza (Egy amerikai Pármában) - Ez a focis kötődése miatt 😊