Könyvek, színház

19 feliratkozó

több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 347 — #NoStress
Na ma nekiugrok a Holló a Hollónak 😊Bondi
Jó szórakozást hozzá, és ne keseredj el, hogy a végén meghal Kid Dingjust. 😊

több mint 13 éve
Bondi Houston Texans 1 889 — I'm a Texan
Na ma nekiugrok a Holló a Hollónak 😊

több mint 13 éve
zavi27 Las Vegas Raiders Clemson Tigers 4 672 — Amerikai sportok rajongója
Az ítélet eladó nincs benne? Nálam az a No.1. 😊
De persze ízlések és pofonok... 😊
De Grisham is olyan, hogy a legjobb könyve ha 100 pontos, akkor az utolsó 85, tehát fasza mindegyik. Talán az Ártatlan ember nem kiemelkedő.Sobri Jóska
a top3 címen meg nálad hiányzik. 😊

érdekes lenne még több top5-öt látni itt grishamtől, hogy melyik a leggyakrabban előforduló cím. a mi listánkon is csak kettő közös van.DoM
Én majd mindenképpen írok, csak az odébb lesz még 😊Bondi
En harmat olvastam eddig Grishamtol, mindegyik nagyon bejott, de talan a Ceg a legjobban. A masik ketto a Ha olni kell, es az Utolso eskudt volt.
több mint 13 éve
Bondi Houston Texans 1 889 — I'm a Texan
Az ítélet eladó nincs benne? Nálam az a No.1. 😊
De persze ízlések és pofonok... 😊
De Grisham is olyan, hogy a legjobb könyve ha 100 pontos, akkor az utolsó 85, tehát fasza mindegyik. Talán az Ártatlan ember nem kiemelkedő.Sobri Jóska
a top3 címen meg nálad hiányzik. 😊

érdekes lenne még több top5-öt látni itt grishamtől, hogy melyik a leggyakrabban előforduló cím. a mi listánkon is csak kettő közös van.DoM
Én majd mindenképpen írok, csak az odébb lesz még 😊

több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 347 — #NoStress
Amúgy hogy jött ez a 100 pontos értékelési skála? Én csak tízesen mozgok. 😊Bondi
Valójában 1000-esen értékelek, de egyszerűsítettem kicsit. 😊

érdekes lenne még több top5-öt látni itt grishamtől, hogy melyik a leggyakrabban előforduló cím. a mi listánkon is csak kettő közös van.DoM
Ja. De csak annak a listája ér, aki legalább 10et olvasott. 😊
Abban meg szinte biztos, hogy benne lenne a Cég, a Pelikán ügyirat, Ügyfél, azok melyekből film is készült. Bár érdekes, hogy amikből jó film készült, mondjuk a Ha ölni kell, Az ítélet eladó, ott lényegileg más a könyv, és sokkal jobb is értelemszerűen.
***spoiler***
Szerintem az egyik legjobb könyvbefejezés a Ha ölni kell-é. Ami a filmben már nincs, a becsöngetős, rádöbbenős rész. 😊

több mint 13 éve
DoM New England Patriots Northwestern Wildcats 5 160 — vaccpáör fan
Az ítélet eladó nincs benne? Nálam az a No.1. 😊
De persze ízlések és pofonok... 😊
De Grisham is olyan, hogy a legjobb könyve ha 100 pontos, akkor az utolsó 85, tehát fasza mindegyik. Talán az Ártatlan ember nem kiemelkedő.Sobri Jóska
a top3 címen meg nálad hiányzik. 😊

érdekes lenne még több top5-öt látni itt grishamtől, hogy melyik a leggyakrabban előforduló cím. a mi listánkon is csak kettő közös van.
több mint 13 éve
Bondi Houston Texans 1 889 — I'm a Texan
Amúgy hogy jött ez a 100 pontos értékelési skála? Én csak tízesen mozgok. 😊

több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 347 — #NoStress
Az ítélet eladó nincs benne? Nálam az a No.1. 😊
De persze ízlések és pofonok... 😊
De Grisham is olyan, hogy a legjobb könyve ha 100 pontos, akkor az utolsó 85, tehát fasza mindegyik. Talán az Ártatlan ember nem kiemelkedő.

több mint 13 éve
DoM New England Patriots Northwestern Wildcats 5 160 — vaccpáör fan
1. The Runaway Jury (Az ítélet eladó)
2. A Time to Kill (Ha ölni kell)
3. The Client (Az ügyfél)
4. The Brethren (Holló a hollónak)
5. Playing for Pizza (Egy amerikai Pármában) - Ez a focis kötődése miatt 😊Sobri Jóska
Eddig nem találkoztam olyan Grisham olvasóval, aki a Brethrent a jobbak között említette volna, pedig nekem is nagyon tetszett. 😊DoM
Olyannyira fasza pedig, ha nem lenne a 3 nagy kedvenc, akkor ez lenne az első. 😊
+++spoiler+++
Ahogy kiteljesedik, hogy valójában ki mibe tenyerel bele, és mit kezd azzal, nagyon csíptem amikor olvastam.
Szeretem az olyan könyveket (filmeket is) ahol nem tudni mi a következő történés, mi a csavar, mert olyan sok lehetőséget magában hordozó az alapszitu, hogy tekeredhet bármerre. És tekeredik is. Ilyen Holló a hollónak.Sobri Jóska
Ehhez nem nagyon volt szükség spoilerre. 😛 Engem már az első "jelenettel" megvettek kilóra. Nagyon tudom értékelni, ha ennyire bejön egy regény felütése. Utána akár jöhetnek mindenféle lassítások 100 oldalon keresztül, nem tud érdekelni.

Ha már lista top 5 Grisham:

The Firm (talán azért mert ez volt az első, amit tőle olvastam)
The Rainmaker
The Partner
The Brethren
A Time to Kill

+1 The Broker
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 347 — #NoStress
1. The Runaway Jury (Az ítélet eladó)
2. A Time to Kill (Ha ölni kell)
3. The Client (Az ügyfél)
4. The Brethren (Holló a hollónak)
5. Playing for Pizza (Egy amerikai Pármában) - Ez a focis kötődése miatt 😊Sobri Jóska
Eddig nem találkoztam olyan Grisham olvasóval, aki a Brethrent a jobbak között említette volna, pedig nekem is nagyon tetszett. 😊DoM
Olyannyira fasza pedig, ha nem lenne a 3 nagy kedvenc, akkor ez lenne az első. 😊
+++spoiler+++
Ahogy kiteljesedik, hogy valójában ki mibe tenyerel bele, és mit kezd azzal, nagyon csíptem amikor olvastam.
Szeretem az olyan könyveket (filmeket is) ahol nem tudni mi a következő történés, mi a csavar, mert olyan sok lehetőséget magában hordozó az alapszitu, hogy tekeredhet bármerre. És tekeredik is. Ilyen Holló a hollónak.

több mint 13 éve
Bondi Houston Texans 1 889 — I'm a Texan
Bondi, látom ráindultál a skandi írók témára, már a 2 sig-ed is mutatja. 😊 (Lehet én is csinálok egyet 😊 )
Sobri Jóska
Gondoltam tisztelgek kedvenc íróim előtt(innen is köszönet Apeszosnak 😊 ), múltkor Grisham-eset akartam csináltatni, de nem találtam megfelelő képet hozzá, aztán meg ki is ment a fejemből.Bondi
Ebből lehetne jót, itt karakteres a feje. 😊
http://content.answcdn.com/main/content/img/getty/9/6/697796.jpg

Grishamet én is szeretem, akkor jöhet tőle is egy top5. 😊

1. The Runaway Jury (Az ítélet eladó)
2. A Time to Kill (Ha ölni kell)
3. The Client (Az ügyfél)
4. The Brethren (Holló a hollónak)
5. Playing for Pizza (Egy amerikai Pármában) - Ez a focis kötődése miatt 😊Sobri Jóska
Grishamra én még csak mostanában kattantam rá, úgyhogy még csak 3 könyvét olvastam. Az ügyfél volt az első, lehengerelt a stílusa, utána következett a halott üzlettárs ami eddig a no.1.( tudom háromból még nem nehéz 😊 ) AZ utóbbi a cég volt. De már 3 kivételével sikerült beszereznem az összeset.
Amint befejeztem Ludlum Matarese klánját jöhet ismét Grisham, csak azt kell eldönteni melyiket? Választásom lehet bőven 😊

több mint 13 éve
DoM New England Patriots Northwestern Wildcats 5 160 — vaccpáör fan
1. The Runaway Jury (Az ítélet eladó)
2. A Time to Kill (Ha ölni kell)
3. The Client (Az ügyfél)
4. The Brethren (Holló a hollónak)
5. Playing for Pizza (Egy amerikai Pármában) - Ez a focis kötődése miatt 😊Sobri Jóska
Eddig nem találkoztam olyan Grisham olvasóval, aki a Brethrent a jobbak között említette volna, pedig nekem is nagyon tetszett. 😊
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 347 — #NoStress
Bondi, látom ráindultál a skandi írók témára, már a 2 sig-ed is mutatja. 😊 (Lehet én is csinálok egyet 😊 )
Sobri Jóska
Gondoltam tisztelgek kedvenc íróim előtt(innen is köszönet Apeszosnak 😊 ), múltkor Grisham-eset akartam csináltatni, de nem találtam megfelelő képet hozzá, aztán meg ki is ment a fejemből.Bondi
Ebből lehetne jót, itt karakteres a feje. 😊
http://content.answcdn.com/main/content/img/getty/9/6/697796.jpg

Grishamet én is szeretem, akkor jöhet tőle is egy top5. 😊

1. The Runaway Jury (Az ítélet eladó)
2. A Time to Kill (Ha ölni kell)
3. The Client (Az ügyfél)
4. The Brethren (Holló a hollónak)
5. Playing for Pizza (Egy amerikai Pármában) - Ez a focis kötődése miatt 😊

több mint 13 éve
Bondi Houston Texans 1 889 — I'm a Texan
Bondi, látom ráindultál a skandi írók témára, már a 2 sig-ed is mutatja. 😊 (Lehet én is csinálok egyet 😊 )
Sobri Jóska
Gondoltam tisztelgek kedvenc íróim előtt(innen is köszönet Apeszosnak 😊 ), múltkor Grisham-eset akartam csináltatni, de nem találtam megfelelő képet hozzá, aztán meg ki is ment a fejemből.

több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 347 — #NoStress
Bondi, látom ráindultál a skandi írók témára, már a 2 sig-ed is mutatja. 😊 (Lehet én is csinálok egyet 😊 )
Szerintem se a 2. se a 3. Salander könyv nem visszaesés.
"""Spoiler"""
Technikailag, történetileg, izgalmilag, stb. a második a legütősebb, a harmadik kicsit beleveszik a politikába, és ugyebár végigfetrengi Salander az egészet a korházban, de azt én inkább amolyan átvezetőnek éreztem egy másik területre, amiből aztán nem lett semmi (szerintem se a kedves apuka, se a bátyó nem lett volna ily gyorsan elvarrva), de ezen felesleges is elmélkedni, lévén az író elhalálozott, így örökre benne maradt, hogy mi lett volna.

több mint 13 éve
Bondi Houston Texans 1 889 — I'm a Texan
10 részes sorozat az azért nem lenne semmi. Sajnos már a 2. és a 3. is visszaesett egy kicsit. Kíváncsi vagyok milyen döntést hoznak meg.
Ha már Indridason és Animus, a következő kötet amit kiadnak az a Vetrarborgin című könyve lesz.( Angolul Artic chill, magyarul Hideg nyomon fog megjelenni).

több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 347 — #NoStress
A Skandináv krimik az Animusnak egy sorozata. És az számít annak, amit ezen sorozat keretein belül adtak ki. 😊
A Salander könyveket meg Stieg Larsson 10 részesre tervezte, úgy volt neki meg a forgatókönyv, cselekményvázlat, mondhatni.
Tudtommal, amikor meghalt, az élettársa, aki addig is besegített a könyv el-, és előkészítésébe írta át úgy -kiadói kérésre- hogy a könyv legyen egy kerek trilógia. A 3 könyv kiadására csak Larsson halála után került sor. Magyarul, gondolom, Larsson csak a 10. végén zárta volna le a Salander sagát, de az élet közbeszólt.
Valamint most megy a huzavona az író örökösei és a volt élettárs között a hagyatékban megtalálható feljegyzésekről, jegyzetekről, skiccekről, fejezetrészekről, mivel a nő úgy érzi tudná tovább írni, de megegyezés egyelőre nincsen.

több mint 13 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 147 — Saturday Night Lights
Azért az kérdés, hogy mi számít skandináv kriminek. Skandi szerző vagy északi fíling? Nekem az utóbbi, úgyhogy Indridasonra szavazok 😊

Egy kis Tetovált-SPOILER!

A tetovált lány nagyon erős, kár, hogy a kettes-hármas (főleg az utolsó) komoly színvonalesés, az uccsóban kifejezetten idegesített, hogy teljes hepiendre hegyezi ki a könyvet a szerző.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 347 — #NoStress
Azért nagy különbség nem lehet, ha te is elolvastál vagy 20 skandináv krimit, meg én is, és mindkettőnknek tetszett szinte mindegyik. 😊
Az, hogy mondjuk a én 100 pontból és a Nemeszisznek adok 90-et, és a Vörösbegynek 85-öt, te meg esetleg fordítva, nem nagy differencia.
Mankell meg tuti lesz. 😊

több mint 13 éve
Bondi Houston Texans 1 889 — I'm a Texan
Egyébként Camilla Lackberg 2 könyvét olvastad? Nekem a 2. könyve hatalmas meglepetés volt az elsőhöz képest, pozitív irányba.Bondi
Mondtam, hogy mindet olvastam. 😊
Hát más volt, az biztos, de a Prédikátor is jó volt, és a Jéghercegnő is. nekem speciel a Jéghercegnő tetszett jobban. 😊
Nem tudom ismered e, de ajánlom a Henning Mankell könyveket is igencsak, ha az is Skandináv krimiként jelent volna meg, akkor legalább 4 könyve is top10-es lenne simán, az Ötödik asszony, a Hamis nyomon, a Fehér nőstény oroszlán még top5 esélyes is. 😊
Amúgy milyen érdekes, nekem a 4 Nesbo könyv közül pont a Nemeszisz tetszett leginkább, mig neked a másik három. 😊Sobri Jóska
Úgy látom, hogy pont ellentétes az ízlésünk 😊
Már nézegettem a Mankell könyveket, lehet, hogy valamikor beruházok azokra is. De mondjuk már így is nagy a sor ami rám vár 😊

több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 347 — #NoStress
Egyébként Camilla Lackberg 2 könyvét olvastad? Nekem a 2. könyve hatalmas meglepetés volt az elsőhöz képest, pozitív irányba.Bondi
Mondtam, hogy mindet olvastam. 😊
Hát más volt, az biztos, de a Prédikátor is jó volt, és a Jéghercegnő is. nekem speciel a Jéghercegnő tetszett jobban. 😊
Nem tudom ismered e, de ajánlom a Henning Mankell könyveket is igencsak, ha az is Skandináv krimiként jelent volna meg, akkor legalább 4 könyve is top10-es lenne simán, az Ötödik asszony, a Hamis nyomon, a Fehér nőstény oroszlán még top5 esélyes is. 😊
Amúgy milyen érdekes, nekem a 4 Nesbo könyv közül pont a Nemeszisz tetszett leginkább, mig neked a másik három. 😊

több mint 13 éve
Bondi Houston Texans 1 889 — I'm a Texan
Indridasson Vérvonala nincs bent a top 5-ben? Ezt szomorúan olvasom 😊Bondi
Nálam nincs. A többi jobb volt. De ez szubjektív lista. Nálad attól még bentlehet. 😊Sobri Jóska
Az én top 5-öm 😊

1. Indridason: Vérvonal
2. Larsson: Tetovált lány
3. Nesbo: Vörösbegy
4. Nesbo: Boszorkányszög/A megváltó
5. Indridason: Távoli hangok/Hidegzóna

Belátom kicsit elfogult vagyok 😂

Egyébként Camilla Lackberg 2 könyvét olvastad? Nekem a 2. könyve hatalmas meglepetés volt az elsőhöz képest, pozitív irányba.

több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 347 — #NoStress
Indridasson Vérvonala nincs bent a top 5-ben? Ezt szomorúan olvasom 😊Bondi
Nálam nincs. A többi jobb volt. De ez szubjektív lista. Nálad attól még bentlehet. 😊

több mint 13 éve
Bondi Houston Texans 1 889 — I'm a Texan
Elolvastam az eddig az Animus-nál megjelent összes Skandináv krimit.
Lehet mondani, ha valakinek bejön az északi feeling, akkor bármelyiket elolvashatja, nem fog csalódni.
1-2-t kivéve mindegyikben jó, ötletes a sztori, jól megírva, rendesen kidolgozva, fenntartva a feszültséget, stb.
Azért ajánlok egy (ravasz) top5-öt:
Stieg Larsson: Millenium trilógia
Bár eredetileg az író 10! részesre tervezte, azért ez a 3 könyv is teljes egész. Annyira bejövős, hogy még az USA-ban is kasszasiker, pedig nem egyszerű, nem bugyuta a sztori, James Ellroy is büszke lenne, ha ő írta volna. (Valamint a svédek már filmre is vitték - de egy ilyen összetett könyvet nem lehet jól. Ha a könyv 100as, akkor a film 30as maximum. És már Hollywoodban is elkezdték a forgatást, Fincher rendezi, hátha ő feltornázza egy erős 50esre.)
Ha elkezdi valaki, valóban nem tudja letenni, a 3 könyv erősen kapcsolódik egymáshoz.
Jo Nesbo: Vörösbegy - Nemeszisz - Boszorkányszög
Három teljesen különálló történet, de van egy szál, ami végigvonul mindhárom könyvön, nem klasszikus trilógia, egyenként is élvezetes, de jobb egyben olvasni. Nesbo könyveiben van jelen leginkább a humor, valamint rengeteg érdekes adat is szintén az egylendülettelkiolvasós kategóriába sorolja.
Arnaldur Indridason: Hidegzóna
Kevés könyv játszódik Izlandon úgy, hogy magyar szereplője is legyen, hát ez ilyen. Nekem nagyon bejön a sztori is, a feeling is, és az író többi története dettó.
Hakan Nesser: A Borkmann-elv
Igazi klasszikus történetvezetésű krimi, karakteres szereplőkkel, izgalmas bűnesettel, pár filozófikus okfejtéssel, de így is igazi könnyed szórakozás.
Yrsa Sigurdardóttir: Az utolsó rítus
Ez is Izlandon játszódik, jó kis misztikus történetnek indul, aztán lehet agyalni, hogy ki kivel van. A legkevésbbé hasonlít a többi skandináv krimihez, de így is pörgős, fasza.

Valamint nem az Animusnál, de a szintén svéd Henning Mankell-nek is megjelent már vagy 10 könyve, majdnem mindnek Wallander felügyelő a főszereplője, és mindegyik eredeti, aprólékosan megírt krimi, ami elmegy társadalomkritikának épp úgy, mint letehetetlen kriminek.
Ezen kívül Karin Fossumnak (ő a norvég "krimikirálynő) is megjelent már 4 regénye. Ezek tljesen mások mint az eddig ajánlottak. Kevesebb a szereplő, de azokat sokkal részletesebben bemutatja, szinte már nem is krimik, amiket ír, hanem kortárs irodalom, őszintén ajánlom.

Mivel a sakndináv témát teljesen feldolgoztam, ezért bárkinek bármelyik könyvvel kapcsolatban szívesen szolgálok még plusz infóval. 😊Sobri Jóska
Indridasson Vérvonala nincs bent a top 5-ben? Ezt szomorúan olvasom 😊

több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 347 — #NoStress
Elolvastam az eddig az Animus-nál megjelent összes Skandináv krimit.
Lehet mondani, ha valakinek bejön az északi feeling, akkor bármelyiket elolvashatja, nem fog csalódni.
1-2-t kivéve mindegyikben jó, ötletes a sztori, jól megírva, rendesen kidolgozva, fenntartva a feszültséget, stb.
Azért ajánlok egy (ravasz) top5-öt:
Stieg Larsson: Millenium trilógia
Bár eredetileg az író 10! részesre tervezte, azért ez a 3 könyv is teljes egész. Annyira bejövős, hogy még az USA-ban is kasszasiker, pedig nem egyszerű, nem bugyuta a sztori, James Ellroy is büszke lenne, ha ő írta volna. (Valamint a svédek már filmre is vitték - de egy ilyen összetett könyvet nem lehet jól. Ha a könyv 100as, akkor a film 30as maximum. És már Hollywoodban is elkezdték a forgatást, Fincher rendezi, hátha ő feltornázza egy erős 50esre.)
Ha elkezdi valaki, valóban nem tudja letenni, a 3 könyv erősen kapcsolódik egymáshoz.
Jo Nesbo: Vörösbegy - Nemeszisz - Boszorkányszög
Három teljesen különálló történet, de van egy szál, ami végigvonul mindhárom könyvön, nem klasszikus trilógia, egyenként is élvezetes, de jobb egyben olvasni. Nesbo könyveiben van jelen leginkább a humor, valamint rengeteg érdekes adat is szintén az egylendülettelkiolvasós kategóriába sorolja.
Arnaldur Indridason: Hidegzóna
Kevés könyv játszódik Izlandon úgy, hogy magyar szereplője is legyen, hát ez ilyen. Nekem nagyon bejön a sztori is, a feeling is, és az író többi története dettó.
Hakan Nesser: A Borkmann-elv
Igazi klasszikus történetvezetésű krimi, karakteres szereplőkkel, izgalmas bűnesettel, pár filozófikus okfejtéssel, de így is igazi könnyed szórakozás.
Yrsa Sigurdardóttir: Az utolsó rítus
Ez is Izlandon játszódik, jó kis misztikus történetnek indul, aztán lehet agyalni, hogy ki kivel van. A legkevésbbé hasonlít a többi skandináv krimihez, de így is pörgős, fasza.

Valamint nem az Animusnál, de a szintén svéd Henning Mankell-nek is megjelent már vagy 10 könyve, majdnem mindnek Wallander felügyelő a főszereplője, és mindegyik eredeti, aprólékosan megírt krimi, ami elmegy társadalomkritikának épp úgy, mint letehetetlen kriminek.
Ezen kívül Karin Fossumnak (ő a norvég "krimikirálynő) is megjelent már 4 regénye. Ezek tljesen mások mint az eddig ajánlottak. Kevesebb a szereplő, de azokat sokkal részletesebben bemutatja, szinte már nem is krimik, amiket ír, hanem kortárs irodalom, őszintén ajánlom.

Mivel a sakndináv témát teljesen feldolgoztam, ezért bárkinek bármelyik könyvvel kapcsolatban szívesen szolgálok még plusz infóval. 😊