Könyvek, színház

19 feliratkozó

több mint 13 éve
Rajna Tennessee Titans 7 824 — Nega Scott
Talán ide befér egy kis csúsztatással, de ezt muszáj megosztanom veletek: http://magyarsvejk.blog.hu/
Nem tudom ki ismeri régebben, de annyi a lényeg, hogy egy valódi, XIX. századi magyar katona és mindenes naplója van lejegyezve. Már vagy egy órája olvasgatom és hihetetlen jól bemutatja azt a kort szeritnem.F.Schleck
Jaja, sulis töritanár haverja csinálja, sokat olvastam belőle, nagyon érdekes.

több mint 13 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
Talán ide befér egy kis csúsztatással, de ezt muszáj megosztanom veletek: http://magyarsvejk.blog.hu/
Nem tudom ki ismeri régebben, de annyi a lényeg, hogy egy valódi, XIX. századi magyar katona és mindenes naplója van lejegyezve. Már vagy egy órája olvasgatom és hihetetlen jól bemutatja azt a kort szeritnem.

több mint 13 éve
mirdal Kansas City Chiefs 562 — Chiefs fan
Már csak az hiányzik, hogy az egekbe magasztaljátok a Zabhegyezőt! 😊 Én olvastam sajnos azt is - nejemnek kellett az egyetemen olvasnia, de mivel nem volt ilyenekre ideje, én olvastam el helyette 😊 - meg Orwell Állatfarmját is. Az előbbi szerintem gyatra egy valami, nem tudom, az amcsik mifaszért tartják olyan nagy becsben - vagy velem van a baj? Elmebeteg egy könyv.

Az Állatfarm ellenben nekem totál bejött - tehát tényleg velem van a baj? 😀mirdal
nekem meg Zabhegyező és Állatfarm is ott van az eddig olvasott top könyvek közt 😊 összehasonlíthatatlanok mondjuk, de tény, hogy Zabhegyező amikor először olvastam nagyon tetszett, míg egy évvel később már annyira nem. lehet ezért szeretik amcsik, ott azt hiszem kötelező gimiben..brk
Naná, hogy kötelező. Mint nálunk az Egri csillagok. 😀

Csak az a különbség, hogy náluk ez a könyv állandóan felmerül, az élet bármely területéről van is szó. Salinger-től idéznek fiatalok, meg öregek.

Nekem már elsőre sem tetszett. Sőt, másodszorra sem.

Ellenben az Állatfarm harmadszorra is lekötött.

😊
több mint 13 éve
.brk Green Bay Packers 1 890
Már csak az hiányzik, hogy az egekbe magasztaljátok a Zabhegyezőt! 😊 Én olvastam sajnos azt is - nejemnek kellett az egyetemen olvasnia, de mivel nem volt ilyenekre ideje, én olvastam el helyette 😊 - meg Orwell Állatfarmját is. Az előbbi szerintem gyatra egy valami, nem tudom, az amcsik mifaszért tartják olyan nagy becsben - vagy velem van a baj? Elmebeteg egy könyv.

Az Állatfarm ellenben nekem totál bejött - tehát tényleg velem van a baj? 😀mirdal
nekem meg Zabhegyező és Állatfarm is ott van az eddig olvasott top könyvek közt 😊 összehasonlíthatatlanok mondjuk, de tény, hogy Zabhegyező amikor először olvastam nagyon tetszett, míg egy évvel később már annyira nem. lehet ezért szeretik amcsik, ott azt hiszem kötelező gimiben.
több mint 13 éve
mirdal Kansas City Chiefs 562 — Chiefs fan
A végítéletet is olvastam, persze, hogy tetszett. De a Setét Torony vérbeli fantasy. Egy elmozdult világ, ahol egyszer fejlett technika volt jelen és amely visszasüllyedt a XIX. század elejének technikai szintjére, ahol a lovagok szerepét a harcosok, pontosabban párbajhősök töltik be és mindemellett jelen van a jó és a gonosz küzdelme; minden benne van, ami kell egy fantasy-hoz!

Persze vannak még jó könyvei, de ez a hét könyv igazán remek. Mondjuk az is igaz, hogy ezeket a könyveket vettem ki King-től utoljára a könyvtárból anno, mert az első része nem igazán hozott tűzbe a bele- beleolvasgatások idején. Sőt, amikor itthon elkezdtem olvasni, őszintén szólva majdnem feladtam, mert az égvilágon semmi nem történt asszem a 160. oldal környékéig... Mondjuk igaz, hogy 20 éven át írta King a sztorit, de ha a szívünkre tesszük a kezünket, akkor őszintén mondhatjuk, hogy az első két kötet az, amit még tulajdonképpen kevésbé ismert íróként alkotott, a többire aztán egyre inkább rányomta bélyegét a szórakoztatni vágyás, vagyis azokat már célirányosan úgy írta meg, ahogy azt a "fogyasztók" igényelték. Azaz minden olyan elemet felvonultat benne, ami egy regénytől elvárható. Emlékezzünk csak vissza az első kötetre, szinte SEMMI olyan nincs benne, ami eladhatóvá tette - még maga a szerző is elismerte ezt, és csak a rengeteg levél, melyet barátai és olvasói bíztatásként küldtek neki, vette rá őt arra, hogy ezt az abszolút nem szokványos sztorit folytassa. A végén pedig már, amikor saját magát is belírta, az azért egy kicsit sok lett, bár a történet egészét nézve még bőven belefért - a végén a csattanó pedig tökéletessé tette az egészet.

Aki nem olvasta, olvassa el!
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 347 — #NoStress
King a Setét tornyot 22 éven át írta, nem semmi. Ha tetszett, akkor tetszeni fog tőle a Végítélet (The Stand) is, szerintem az a legjobb fantasy-je. 😊
Német második világháborús könyv témában meg ajánlom Albert Maltz-tól a Tüzes nyíl-at, vagy H.H.Kirst-től a Tisztgyár-at vagy a Farkasok-at. Ezekben csak németek vannak. 😊

több mint 13 éve
mirdal Kansas City Chiefs 562 — Chiefs fan
Sziasztok!

Ha ilyen könyveket olvastok, akkor félek veletek egy társaságba járni! 😀

Már csak az hiányzik, hogy az egekbe magasztaljátok a Zabhegyezőt! 😊 Én olvastam sajnos azt is - nejemnek kellett az egyetemen olvasnia, de mivel nem volt ilyenekre ideje, én olvastam el helyette 😊 - meg Orwell Állatfarmját is. Az előbbi szerintem gyatra egy valami, nem tudom, az amcsik mifaszért tartják olyan nagy becsben - vagy velem van a baj? Elmebeteg egy könyv.

Az Állatfarm ellenben nekem totál bejött - tehát tényleg velem van a baj? 😀

Aztán olvastam még neki Jane Austen-t is. A büszkeség és balítélet nagyon tetszett - mondom én, hogy kisiklottam -, Thomas Hardy Tiszta nője viszont majdnem kifogott rajtam, csak azért kínoztam rajta végig magam, mert muszáj volt olvasónaplót írnom a nejnek...

"Normális", embernek való könyveket is szoktam olvasni. Régebben Nemere István sci-fi-jeit olvastam, meg krimijeit is, Lőrincz L. László regényeit szerettem, Fable humorát imádtam - A pepita macska a legelmebetegebb könyve véleményem szerint -, mostanság pedig a fantasy az, ami bejön. Ezek közül is a Foregotten Realms Drizzt sorozata, de az utóbbi évben megvettem az összes, magyarul kiadott Dragonlance könyvet is. Ezekből kb. 15 éve olvastam a Krónikákat, ezek a legismertebb könyvek a Dragonlance-ből. Most kronológiai - és nem kiadási - sorrendben olvasom az elejétől a köteteket. Nem kis melómba került, míg megtaláltam a listát, ami alapján sorba tudtam rakni...

És akkor Stephen King: szórakoztató könyveket írt, a könyvtárból mindet kivettem és el is olvastam őket, de igazából a legjobban a Setét Torony sorozat tetszett, annyira, hogy meg is vettem mind a hét kötetet. Az egyik legjobb fantasy, ami t eddig olvastam.

Háborús könyvek is jöhetnek, Sven Hassel könyvei mind megvannak. Nyilván nem a történelmi hűsége miatt vannak a polcon, hanem azért, mert végre valaki írt olyan könyvet a háborúról, amiben nem a szövetséges hadsereg katonáinak mindennapjairól olvasok, hanem a németekéről.

Üdv
több mint 13 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 783 — SHAMEFUR DISPRAY!
Na, mostanaban elolvastam ket Philip K. Dick novellaskotetet (ezeket most kivetelesen magyarul - de itt remek volt a forditas.. most nem tudom fejbol a cimeket, majd kikeresem: az egyik az "I hope I will arrive soon"), es most olvasom a Valist (Szabad Albemuth Radio talan magyarul) - ezeket barkinek melegen ajanlom.

Szinten atolvastam a 96-os Everest expedicioval kapcsolatos ket konyvet: a hiresebb a Krakauer-fele Into Thin Air, o irta az Into the Wild cimu konyvet is amugy.. es ez az ami olvasmanyosabb/sokkal jobb stilusban irodott; de muszaj hozzaolvasni a Boukreev-DeWalt-fele The Climbot is. Ez azert kicsit szenvedosebb, mert DeWalt pocsek iro... de mindenkepp muszaj hozzaolvasni, mert Krakauer objektivizmusa/szakertelme azert itt-ott megkerdojelezheto, es az egyik bunbak az o konyveben epp Boukreev.
Nekem tetszett ez a paros is.. de ezt joval szelektivebb kozonsegnek ajanlom inkabb, aki szeret kirandulni/hegyet maszni.. vagy mondjuk bejott neki az Into the Wild.

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 13 éve
Jakehomer Carolina Panthers Kentucky Wildcats 21 446 — Panthers fan
Not a huge fan of Csányi Sándor

Perception is reality.
több mint 13 éve
MattMiller New England Patriots 396 — Jerod Mayo fan
Jól van, meggyőztetek 😊 Köszi mindenkinek a reagálást. Régóta tervezzük, most megszületett az elhatározás. Majd beszámolok róla.

több mint 13 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 426 — TODDHERREMANS79
Nem tudtam melyik topikba írjam, ha nem ide kellett volna akkor sorry.
Barátnőmmel tervezzük, hogy elmegyünk egy dumaszínházas előadásra. Kiss - Kőhalmi.
Ha esetleg volt valaki akkor megosztaná velem, hogy egy előadó kb mennyit dumál vagy hogy hogy néz ki egy ilyen?MattMiller
Hát hogy mondjam. Élőben szvsz. Magyarországon Bödőcs és Kőhalmi a legjobbak. Ők szoktak a leghosszabb ideig stand upolni, és ők azok akik nagyon ritkán ismételnek, Kőhalmiban megnyugodhatsz, olyat nem fog mondani ami már volt a TV-ben, maximum olyat amit majd a jövőben fog mondani. Én amikor Kőhalmi önálló esten voltam, akkor több mint egy óráig nyomatta a dumát (e téren Bödőcs a rekorder nálam, neki volt hogy másfél órásra sikeredett a műsora 😀). Kiss Ádám néha-néha azért szokott ismételgetni, de nem vészes. És persze élőben jobban átjön a duma, ez egyértelmű.

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 13 éve
süti Los Angeles Rams 4 134 — Rams fan
Én is voltam már többen is, egyedül ami bekavar, hogy nem tudnak minden fellépésre új szöveget kitalálni, így lehet azt mesélik el ami már volt a tv-ben is. Bár most vége a szezonnak szerintem ez se lesz gond meg előbe azért mégis másabb, mert ott a legnagyobb röhögéseket nem vágják ki. Barátnővel külön ajánlatos elmenni.
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 347 — #NoStress
Nem tudtam melyik topikba írjam, ha nem ide kellett volna akkor sorry.
Barátnőmmel tervezzük, hogy elmegyünk egy dumaszínházas előadásra. Kiss - Kőhalmi.
Ha esetleg volt valaki akkor megosztaná velem, hogy egy előadó kb mennyit dumál vagy hogy hogy néz ki egy ilyen?MattMiller
Legyen meglepetés. De nem lesz rossz, garantálom. 😊Sobri Jóska
Hát jó 😊 Te kiket láttál?MattMiller
Kőhalmi, Fábry, KAP, Hadházi, Beliczai, Aranyosi, meg pár akinek nem tudom a nevét. De nem lesz unalmas, vagy álmosító, ne parázz. Móka és kacagás.

több mint 13 éve
MattMiller New England Patriots 396 — Jerod Mayo fan
Nem tudtam melyik topikba írjam, ha nem ide kellett volna akkor sorry.
Barátnőmmel tervezzük, hogy elmegyünk egy dumaszínházas előadásra. Kiss - Kőhalmi.
Ha esetleg volt valaki akkor megosztaná velem, hogy egy előadó kb mennyit dumál vagy hogy hogy néz ki egy ilyen?MattMiller
Legyen meglepetés. De nem lesz rossz, garantálom. 😊Sobri Jóska
Hát jó 😊 Te kiket láttál?

több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 347 — #NoStress
Nem tudtam melyik topikba írjam, ha nem ide kellett volna akkor sorry.
Barátnőmmel tervezzük, hogy elmegyünk egy dumaszínházas előadásra. Kiss - Kőhalmi.
Ha esetleg volt valaki akkor megosztaná velem, hogy egy előadó kb mennyit dumál vagy hogy hogy néz ki egy ilyen?MattMiller
Legyen meglepetés. De nem lesz rossz, garantálom. 😊

több mint 13 éve
MattMiller New England Patriots 396 — Jerod Mayo fan
Nem tudtam melyik topikba írjam, ha nem ide kellett volna akkor sorry.
Barátnőmmel tervezzük, hogy elmegyünk egy dumaszínházas előadásra. Kiss - Kőhalmi.
Ha esetleg volt valaki akkor megosztaná velem, hogy egy előadó kb mennyit dumál vagy hogy hogy néz ki egy ilyen?

több mint 13 éve
süti Los Angeles Rams 4 134 — Rams fan
Én a Dűnét nemrég kezdtem el olvasni, még nem értem a végére sajnos az összes könyvnek, de nagyon tetszik. Teljesen más stílus, mint mondjuk egy Asimov, de nekem tetszik ez a kicsit pszichológiaibb leírás (van egyáltalán ilyen szó? 😀 )tenorx
Én is jobban szeretem a mélyen szántó gondolatokat tartalmazó regényeket. Ez is az egyik dolga a könyveknek, hogy a mögöttes tartalommal értékesebb embert faragjon belőled. Emellett külön szeretem amikor a regény végén nincs elvarva minden szál és tovább tudom gondolni a történetet. Első komoly sci-fi könyv amit olvastam Stanislaw Lem Éden c. kötete volt, ennek már jó pár éve, de a mai napig mindig eszembe jut, hogy vajon mi lett azóta a történet szereplőivel. 😊
több mint 13 éve
tenorx Pittsburgh Steelers 13 366 — Wrath of Khan
Én a Dűnét nemrég kezdtem el olvasni, még nem értem a végére sajnos az összes könyvnek, de nagyon tetszik. Teljesen más stílus, mint mondjuk egy Asimov, de nekem tetszik ez a kicsit pszichológiaibb leírás (van egyáltalán ilyen szó? 😀 )
több mint 13 éve
süti Los Angeles Rams 4 134 — Rams fan
Köszi Sobri!

A Dűnéből megvan a legelső 1987-es kiadás. 😊 Simán a legjobb sci-fi.
Zsoldos Péter könyveire pedig régóta vadászok, eddig elég kevés sikerrel. :/
Asimov, Guin, Card könyvek szintén fellelhetők a listámon, a többieknek pedig utána nézek. 😊

Viszont most bezárt a kedvenc antikváriumom. 😕 Lehet át kell majd térni a különféle aukciós oldalakra...

Ha pedig már kultúrás topik akkor szerintem a versek is elférnek. Most megint elővettem a kedvencemet. Hihetetlen, hogy szinte minden este igénylem az elolvasását... 😊

Edgar Allan Poe: The Raven: http://www.heise.de/ix/raven/Literature/Lore/TheRaven.html
Tóth Árpád fordításában: http://epa.oszk.hu/00000/00022/00333/10067.htm
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 347 — #NoStress
Aha, öt Alapítvány könyvre gondoltam én is.
3 könyv trilógia, 4 tetralógia, valamiért azt gondoltam, hogy az 5 az kvadrológia. 😊 Már késő volt amikor írtam. 😊
De átjavítom pentalógiának.

több mint 13 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 152 — Saturday Night Lights
Ígértem egy sci-fi ajánlót, elkészítettem egy (kicsit svindler) top12-t, csak Kozmosz és Galaktika könyvekből, nagyrészük antikváriumban beszerezhető. Ha valamelyikről van kérdés, csak bátran

Zsoldos Péter: A feladat
Zsoldos Péter: Ellenpont
Zsoldos Péter: Távoli tűz
Lengyel Péter: Ogg második bolygója
Isaac Asimov Alapítvány kvadrológia
Ursula K. Le Guin: Szigetvilág tetralógia
Frank Herbert: A Dűne
Walter M. Miller Jr.: Hozsánna néked, Leibowitz!
Poul Anderson: Majd ha az Orion felszáll
Orson Scott Card: Végjáték
Ötvenedik (novellák)
J.L.Borges: Körkörös romok (novellák)Sobri Jóska
Jó, ezeket megkeresem, csak az Asimovot, a Hebertet és a Borgest olvastam.

Alapítvány kvadrológiát írsz. Sztem a trilógián és az Alapítvány peremén kívül még az Alapítvány és Föld is olvasható. Az Alapítvány előtt már komoly színvonalcsökkenés, a Robot-könyvek és társaik pedig egyszerűen nem jöttek be. Persze ez saját hasfájás.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 347 — #NoStress
Ígértem egy sci-fi ajánlót, elkészítettem egy (kicsit svindler) top12-t, csak Kozmosz és Galaktika könyvekből, nagyrészük antikváriumban beszerezhető. Ha valamelyikről van kérdés, csak bátran

Zsoldos Péter: A feladat
Zsoldos Péter: Ellenpont
Zsoldos Péter: Távoli tűz
Lengyel Péter: Ogg második bolygója
Isaac Asimov Alapítvány pentalógia
Ursula K. Le Guin: Szigetvilág tetralógia
Frank Herbert: A Dűne
Walter M. Miller Jr.: Hozsánna néked, Leibowitz!
Poul Anderson: Majd ha az Orion felszáll
Orson Scott Card: Végjáték
Ötvenedik (novellák)
J.L.Borges: Körkörös romok (novellák)

több mint 13 éve
Sonics Seattle Seahawks Washington Huskies 488 — Seahawks fan
Én a Lautlos óta nagy Schätzing fan vagyok, a Raj Der Schwarm, egyike a kedvenc könyveimnek. Elég magas elvárásokkal nyúltam tehát hozzá a Limithez, pláne mivel perverz módon rajongok a terjedelmes könyvekért, és azért ez is belekarcol az 1300 oldalba.

Nagyon lassan indul. Értsd úgy, hogy nagyon lassan. Rengeteg a szereplő, és schätzing a szokásához híven, nagyon alaposan körbejár egy kifejezetten érdekes témát, de sok idő kell míg beindul a könyv. Első olyan kb 200-300 oldal, hát nem mondom azt, hogy szenvedés, de míg a raj egy két napos könyv volt nekem, a Limittel megszenvedtem. Aztán beindul rendesen, szóval valamennyire hozza a szintet. Nem a legjobb könyve, vannak gyenge pillanatok, de érdemes elolvasni, rengeteg szál, rengeteg szereplő, egy élmény amikor összeér minden.briareos
köszi szépen!

több mint 13 éve
MattMiller New England Patriots 396 — Jerod Mayo fan
Vki tudna esetleg ajánlani nekem NBA-ről szóló könyvet? Nem hátrány ha magyar, de az angol is jó.
Lakers és Team USA téma előnyben.MattMiller
http://www.amazon.com/Book-Basketball-NBA-According-Sports/dp/034551176X

http://www.alexandra.hu/scripts/cgi/webshop.cgi/GetBook?ID=6D7109D70C064658B1FC3517DF9DFB9E5370E2AD0BC7A4136679C284E29D73CA2487DBA55B307F62B12C&UserID=&SessionID=2376E914867991FA9DAA32DF237E610055E00C3D4736&Page=1&SrcWord=&SrcField=sf&SrcOrder=oMegnev&CategoryID=KC&BookID=172680&GotoBook=True&CBCategory=&CBStock=CHECKED&LastDays=7

http://www.libri.hu/konyv/kosarlabda-atlantatol-washingtonig.htmlkonqueror
Nagyon köszi konq!

több mint 13 éve
Kúrfürst briareos Miami Dolphins Miami Hurricanes 16 868 — StuG Life
Frank Schätzing : Limit című könyvén gondolkodom, hogy megvegyem-e.

Ha valaki olvasta volna, írhatna róla egy rövid véleményt....

Köszi szépen!Sonics
Én a Lautlos óta nagy Schätzing fan vagyok, a Raj Der Schwarm, egyike a kedvenc könyveimnek. Elég magas elvárásokkal nyúltam tehát hozzá a Limithez, pláne mivel perverz módon rajongok a terjedelmes könyvekért, és azért ez is belekarcol az 1300 oldalba.

Nagyon lassan indul. Értsd úgy, hogy nagyon lassan. Rengeteg a szereplő, és schätzing a szokásához híven, nagyon alaposan körbejár egy kifejezetten érdekes témát, de sok idő kell míg beindul a könyv. Első olyan kb 200-300 oldal, hát nem mondom azt, hogy szenvedés, de míg a raj egy két napos könyv volt nekem, a Limittel megszenvedtem. Aztán beindul rendesen, szóval valamennyire hozza a szintet. Nem a legjobb könyve, vannak gyenge pillanatok, de érdemes elolvasni, rengeteg szál, rengeteg szereplő, egy élmény amikor összeér minden.