Könyvek, színház

19 feliratkozó

több mint 13 éve
konqueror 2 491 — ...
Vki tudna esetleg ajánlani nekem NBA-ről szóló könyvet? Nem hátrány ha magyar, de az angol is jó.
Lakers és Team USA téma előnyben.MattMiller
http://www.amazon.com/Book-Basketball-NBA-According-Sports/dp/034551176X

http://www.alexandra.hu/scripts/cgi/webshop.cgi/GetBook?ID=6D7109D70C064658B1FC3517DF9DFB9E5370E2AD0BC7A4136679C284E29D73CA2487DBA55B307F62B12C&UserID=&SessionID=2376E914867991FA9DAA32DF237E610055E00C3D4736&Page=1&SrcWord=&SrcField=sf&SrcOrder=oMegnev&CategoryID=KC&BookID=172680&GotoBook=True&CBCategory=&CBStock=CHECKED&LastDays=7

http://www.libri.hu/konyv/kosarlabda-atlantatol-washingtonig.html
több mint 13 éve
MattMiller New England Patriots 396 — Jerod Mayo fan
Vki tudna esetleg ajánlani nekem NBA-ről szóló könyvet? Nem hátrány ha magyar, de az angol is jó.
Lakers és Team USA téma előnyben.

több mint 13 éve
Sonics Seattle Seahawks Washington Huskies 488 — Seahawks fan
Frank Schätzing : Limit című könyvén gondolkodom, hogy megvegyem-e.

Ha valaki olvasta volna, írhatna róla egy rövid véleményt....

Köszi szépen!

több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 342 — #NoStress
Az első Kozmosz könyv 1969-ben jelent meg, Asimov - A halhatatlanság halála. na fater akkor huszonévesen rákattant, és utána megvett mindent kb 1990-ig. Akkor jött a fantasy-dömping, és Skandar Graunéknál ő már besokallt. Én még egy darabig próbáltam követni a megjelenéseket, de aztán én is elvesztettem a fonalat. 😊
Szóval 1969-1990 között ami magyarul megjelent scifi, az mind megvan, utána már vannak hiányosságok.

több mint 13 éve
Vrijbloed Baltimore Ravens 4 295 — No ghosts left to haunt you
Igen, nekem is faterom szedte össze a 60as évektől az összes magyar nyelvű scifi-t.
Majd egyszer nekidurálom magam, és írok egy félig szubjektív-félig objektív listát scifi-kből, amelyek elismertek, jól megírtak, és szívesen tudom ajánlani őket. 😊Sobri Jóska
Az enyém a '70-es évektől. 😂 Van egy pár itthon, bár most másban "utazom". 😊
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 342 — #NoStress
Igen, nekem is faterom szedte össze a 60as évektől az összes magyar nyelvű scifi-t.
Majd egyszer nekidurálom magam, és írok egy félig szubjektív-félig objektív listát scifi-kből, amelyek elismertek, jól megírtak, és szívesen tudom ajánlani őket. 😊

több mint 13 éve
tenorx Pittsburgh Steelers 13 366 — Wrath of Khan
Jó látni, hogy mennyi sci-fi fan van az oldalon 😀
Nekem gyakorlatilag megvan az összes régi Galaktika anyának köszönhetően, aki már akkor elkezdte gyűjteni, +500-600 könyv (általános iskolában meg gimiben nem is értettem, hogy hogy vannak olyan emberek, akik nem olvasnak). Bár bevallom így egyetem mellett nincs annyi időm olvasni, mint amennyit szeretnék, de azért ismét elkezdtem elolvasni Asimov összes műveit, örök kedvenc.
több mint 13 éve
süti Los Angeles Rams 4 134 — Rams fan
De rosszul. 😊
Nem egy fájlban talál benedict egy információmorzsát, és Sim nem volt csaló. Ahogy a hátulján írják, ugyebár.
Na, majd megnézem mi Galaktika kiadás, és ajánlok abból. 😊Sobri Jóska
Azt már megnem mondom hol is találja meg az információ morzsát, mert kutakodott adatbázisokban, versekben meg szimulációkban is. Viszont az nem állítja, hogy csaló volt, csak azt, hogyha bebizonyosodnak az információ morzyák. 😊

Szívesen fogadok más ajánlásokat is, rengeteget olvasok, antikváriumokban is rendszeres látogató vagyok. 😊 Most van egy olyan tervem, hogy az összes Nebula- és Hogo-díjas regényt elolvassam... 😀
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 342 — #NoStress
Ha szereted a sci-fi-ket, akkor tudok majd még ajánlani. Az 1990ig magyarul megjelent összeset olvastam (nem volt nagy kunszt, akkoriban csak Kozmosz könyvek voltak, meg pár Kriterion, és elenyésző egyéb), az azóta megjelentek közül is elég sokat, kb 1997ig teljesen képben voltam. 😊
Aztán jött a fantasy-áradat, és már nem tudtam naprakész lenni.
Ja, és a 10 soros tartalmakat SOHA ne olvasd el! 😊 A Több mint emberi teljesen más mint King 'Az'-a, de pár sorban leírni úgyse lehet, ráadásul sokszor van az, hogy aki ezeket írja, el sem olvassa a könyvet, csak más tartalmakat magyarít. (Pl a Született stratéga hátoldalán se jól van leírva a könyv tartalma, valamint ha a sztorit le is lehet írni pár sorban, de attól még a könyv lehet jó, rossz, zseniális, és sablonos is, simán. Adott tartalommal.)Sobri Jóska
Boldogan fogadom az ajánlásaidat. 😊 Elsősorban a mostani Galaktika kiadásokról érdeklődnék, mert tőlük kapok recenziós példányokat. 😊 Igazából onnan az összes könyv érdekelne, úgyhogy nagyban megkönnyítenéd a dolgom, ha a jobbakat kiemelnéd. 😊
Tudom, hogy teljesen más az "Az", de mégis a szereplőkről egyből beugrott. 😊
A Született stratégánál gyakorlatilag az egész cselekmény le van írva pár sorba. 😀 Viszont ez nem a magyar kiadó hibája, mert az eredetin is így szerepel. :/süti
De rosszul. 😊
Nem egy fájlban talál benedict egy információmorzsát, és Sim nem volt csaló. Ahogy a hátulján írják, ugyebár.
Na, majd megnézem mi Galaktika kiadás, és ajánlok abból. 😊

több mint 13 éve
süti Los Angeles Rams 4 134 — Rams fan
Ha szereted a sci-fi-ket, akkor tudok majd még ajánlani. Az 1990ig magyarul megjelent összeset olvastam (nem volt nagy kunszt, akkoriban csak Kozmosz könyvek voltak, meg pár Kriterion, és elenyésző egyéb), az azóta megjelentek közül is elég sokat, kb 1997ig teljesen képben voltam. 😊
Aztán jött a fantasy-áradat, és már nem tudtam naprakész lenni.
Ja, és a 10 soros tartalmakat SOHA ne olvasd el! 😊 A Több mint emberi teljesen más mint King 'Az'-a, de pár sorban leírni úgyse lehet, ráadásul sokszor van az, hogy aki ezeket írja, el sem olvassa a könyvet, csak más tartalmakat magyarít. (Pl a Született stratéga hátoldalán se jól van leírva a könyv tartalma, valamint ha a sztorit le is lehet írni pár sorban, de attól még a könyv lehet jó, rossz, zseniális, és sablonos is, simán. Adott tartalommal.)Sobri Jóska
Boldogan fogadom az ajánlásaidat. 😊 Elsősorban a mostani Galaktika kiadásokról érdeklődnék, mert tőlük kapok recenziós példányokat. 😊 Igazából onnan az összes könyv érdekelne, úgyhogy nagyban megkönnyítenéd a dolgom, ha a jobbakat kiemelnéd. 😊
Tudom, hogy teljesen más az "Az", de mégis a szereplőkről egyből beugrott. 😊
A Született stratégánál gyakorlatilag az egész cselekmény le van írva pár sorba. 😀 Viszont ez nem a magyar kiadó hibája, mert az eredetin is így szerepel. :/
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 342 — #NoStress
Ha szereted a sci-fi-ket, akkor tudok majd még ajánlani. Az 1990ig magyarul megjelent összeset olvastam (nem volt nagy kunszt, akkoriban csak Kozmosz könyvek voltak, meg pár Kriterion, és elenyésző egyéb), az azóta megjelentek közül is elég sokat, kb 1997ig teljesen képben voltam. 😊
Aztán jött a fantasy-áradat, és már nem tudtam naprakész lenni.
Ja, és a 10 soros tartalmakat SOHA ne olvasd el! 😊 A Több mint emberi teljesen más mint King 'Az'-a, de pár sorban leírni úgyse lehet, ráadásul sokszor van az, hogy aki ezeket írja, el sem olvassa a könyvet, csak más tartalmakat magyarít. (Pl a Született stratéga hátoldalán se jól van leírva a könyv tartalma, valamint ha a sztorit le is lehet írni pár sorban, de attól még a könyv lehet jó, rossz, zseniális, és sablonos is, simán. Adott tartalommal.)

több mint 13 éve
süti Los Angeles Rams 4 134 — Rams fan
Nekem mind a 3 bejött. Vedd hozzá, hogy az első után 15 évvel írta a másik kettőt. És mint krimi talán a Polaris a legjobb, de persze nézőpont kérdése.
A Wyndham könyv is frankó, és több, mint ötven éves.
Ha nagyon jó scifit akarsz olvasni, akkor ajánlom Sturgeon Több mint emberi-jét. Most adták ki megint.Sobri Jóska
Tudom, hogy kséőbb írta, először nem úgy tervezte. Bár első is csak azért jelent meg mert az asszony nyagatta érte. 😀
Régebbi könyvekkel nincsen bajom, meg talán sci-finél külön izgalmasabb is, hogy 50-60 évvel ezelőtt milyennek látták a jövőt. Clarke A gyermekkor vége c. regénye is lassan 60 éves, de szerintem azon se látszik a kor. 😊 Wyndhamtől ez lesz az első könyvem, de talán eddig a legérdekesebb történettel ez rendelkezik, és nem kevés sci-fit olvastam már.
A több mint emberi-t pedig felírtam a listámra, köszi az ajánlást. A történetről Stephen King Az c regénye ugrott be. 😊

Jah meg a lényeg...
Polarisba már a 140. oldalon járok és most hogy beindultak az események tényleg kezd izgalmas lenni. 😊 Az elején talán azért is tűnt "gyengébbnek", mert az első 100 oldal történéseit leírja a tartalom is... :/
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 342 — #NoStress
A Polaris is, és az Elveszett kolónia is jobb, mint a Született stratéga, szóval nem fogsz csalódni 😊Sobri Jóska
Megvan a két könyv, plusz John Wyndham Szemünk fényei kötet. :cool:
Polarisba ma kezdtem bele, valahogy annyira nem ragadott magával mint a Született stratéga, de a külső szemlélős nézőpont egész bejövős.süti
Nekem mind a 3 bejött. Vedd hozzá, hogy az első után 15 évvel írta a másik kettőt. És mint krimi talán a Polaris a legjobb, de persze nézőpont kérdése.
A Wyndham könyv is frankó, és több, mint ötven éves.
Ha nagyon jó scifit akarsz olvasni, akkor ajánlom Sturgeon Több mint emberi-jét. Most adták ki megint.

több mint 13 éve
süti Los Angeles Rams 4 134 — Rams fan
A Polaris is, és az Elveszett kolónia is jobb, mint a Született stratéga, szóval nem fogsz csalódni 😊Sobri Jóska
Megvan a két könyv, plusz John Wyndham Szemünk fényei kötet. :cool:
Polarisba ma kezdtem bele, valahogy annyira nem ragadott magával mint a Született stratéga, de a külső szemlélős nézőpont egész bejövős.
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 342 — #NoStress
A Polaris is, és az Elveszett kolónia is jobb, mint a Született stratéga, szóval nem fogsz csalódni 😊

Patkánykirály a legjobb Clawell könyv, telitalálat, spoiler nélkül, de a vége is nagyon életszerű, nagyot üt, sok élethelyzetre jó analógia, szóval mindenképp érdemes elolvasni.

neuw: Gaimantól az Amerikai isteneket olvastam, és nálam az teljesen ergyának tűnt, így nem is olvastam mást. Érdemes ezek szerint, és csak az AI a kisiklás tőle?

Amit mindenképpen ajánlani tudok, azok O.S.Card könyvei, Az Ender könyvek, Teremtő Alvin ciklus, és a Múltfigyelők is fasza.

több mint 13 éve
vadibandi 1 438 — Giants fan
En atlapoztam nehany konnyebb konyvet karacsony-ujev alatt (Clawell konyveibol kettot: Tai-pan es Noble House) - kifejezetten pihentetoek, asszem megnezem a Japanos konyveit is a temaban.Igor
Én a Sógunt olvastam magyarul és angolul és a Patkánykirályt magyarul. A többi még kimaradt, az általad említetteken kívül a Gaidzsin is, de jó lenne ezeket is elolvasni, mert bejött a stílusa és a témája is az általam olvasottaknak.vadibandi
A Rat King-et erdemes? Oszinten szolva epp a temavalasztasa miatt (bortonsztori) valahogy annyira nem vonzott mint a tobbi.. ha fokepp e kore epul, akkor lehet inkabb kihagyom.
Inkabb a kelet-nyugat kozotti konfliktus ezekben az orszagban (amit HK-nal sztem remekul eltalalt), meg persze a romantikus tortenetszovese. A hatodik kotet, a Whirlwind detto kihagyos nalam.. az mar megint mas orszag/korszak, most annyira nem vonzott.

Plane, hogy ott pihen meg a ket Ayn Rand-konyv a polcon a karacsonyi adagbol.. ezekrol JJ mar aradozott 😊 ok lesznek a kovetkezok, majd irok azokrol is valamit.Igor
A Rat King-et is érdemes. Megpróbálok kedvet csinálni. Japán őrök, angol-amerikai hadifoglyok. Mi ez, ha nem a kultúrák találkozása? Ráadásul az egyik főhős, mielőtt elkapták hónapokig a malájok között élt és eléggé asszimilálódott. Számomra a könyv arról szól, hogy speciális élethelyzetekben (hadifogoly tábor) mennyire megváltozik az emberek értékrendje és egészen átrendeződik a hierarchia a külső világhoz képest.

Konkréten egy amerikai altiszt annyira érti, kihasználja és uralja az egész ottani világot, hogy szinte lubickol benne, míg az angol ezredeseket csak eszi a sárga irigység, de jön a felszabadítás és huss elszáll a jól felépített rendszer.




több mint 13 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 783 — SHAMEFUR DISPRAY!
En atlapoztam nehany konnyebb konyvet karacsony-ujev alatt (Clawell konyveibol kettot: Tai-pan es Noble House) - kifejezetten pihentetoek, asszem megnezem a Japanos konyveit is a temaban.Igor
Én a Sógunt olvastam magyarul és angolul és a Patkánykirályt magyarul. A többi még kimaradt, az általad említetteken kívül a Gaidzsin is, de jó lenne ezeket is elolvasni, mert bejött a stílusa és a témája is az általam olvasottaknak.vadibandi
A Rat King-et erdemes? Oszinten szolva epp a temavalasztasa miatt (bortonsztori) valahogy annyira nem vonzott mint a tobbi.. ha fokepp e kore epul, akkor lehet inkabb kihagyom.
Inkabb a kelet-nyugat kozotti konfliktus ezekben az orszagban (amit HK-nal sztem remekul eltalalt), meg persze a romantikus tortenetszovese. A hatodik kotet, a Whirlwind detto kihagyos nalam.. az mar megint mas orszag/korszak, most annyira nem vonzott.

Plane, hogy ott pihen meg a ket Ayn Rand-konyv a polcon a karacsonyi adagbol.. ezekrol JJ mar aradozott 😊 ok lesznek a kovetkezok, majd irok azokrol is valamit.

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 13 éve
süti Los Angeles Rams 4 134 — Rams fan
A 3 Jack McDevitt is megéri, tavaly jelentek meg. (Született stratéga, Polaris, Elveszett kolónia)Sobri Jóska
Köszönöm! Végre valaki aki a közelemből olvasta. 😀
Én is tudom ajánlani, bár a Polaris és az Elveszett kolónia csak most érkezik, de a Született stratéga nagyon bejött. Izgalmas múltban kutakodós krimi sci-fi univerzumba költöztetve. Ha pedig abból indulok ki, hogy a Polarist már jelölték Nebula-díjra az Elveszett kolónia pedig meg is nyerte csak jobbak lehetnek. A könyvtrailerét többször meg is szoktam nézni annyira jóra sikeredett, várom már nagyon a könyvet. 😊
több mint 13 éve
vadibandi 1 438 — Giants fan
En atlapoztam nehany konnyebb konyvet karacsony-ujev alatt (Clawell konyveibol kettot: Tai-pan es Noble House) - kifejezetten pihentetoek, asszem megnezem a Japanos konyveit is a temaban.Igor
Én a Sógunt olvastam magyarul és angolul és a Patkánykirályt magyarul. A többi még kimaradt, az általad említetteken kívül a Gaidzsin is, de jó lenne ezeket is elolvasni, mert bejött a stílusa és a témája is az általam olvasottaknak.




több mint 13 éve
Kúrfürst briareos Miami Dolphins Miami Hurricanes 16 856 — StuG Life
mort nekem nem tetszett, de a reaper men ott tündököl Death 😀
Na meg a soul musicban is 😀

több mint 13 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 783 — SHAMEFUR DISPRAY!
Thx! Direkt ugy valasztottam, hogy a harom fo karakter(csoport) mindegyikebol (Rincewind, Death, meg az Orseg) elolvasom az elsot, aztan meglatom melyik tetszik.. es legjobban az utobbi jott be (pedig egy masik baratom anno a Mort-ra eskudozott nagyon) - no meg elmelkedek egy sort majd..

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 13 éve
Kúrfürst briareos Miami Dolphins Miami Hurricanes 16 856 — StuG Life
En atlapoztam nehany konnyebb konyvet karacsony-ujev alatt (Clawell konyveibol kettot: Tai-pan es Noble House) - kifejezetten pihentetoek, asszem megnezem a Japanos konyveit is a temaban + elvolvastam eletem elso Pratchett-konyveit (Colour of Magic, Mort, Guards, guards!) - valaki nagy rajongo esetleg ajanlana, hogy mit erdemes meg? Oszinten szolva nem utott annyira, mint vartam (foleg az Orsegrol szolo tetszett), bar sztem kicsit keson alltam neki, tizeneves koromban kellett volna..

Ezeket tudom ajanlani, bar ertelemszeruen mind olvasmanyosabb.Igor
Guards Guards nekem nagy kedvenc,
további jók:
Reaper man,
Men at arms,
Soul Music
the last continent
Interesting times (nekem annó ez volt az első tőle)

több mint 13 éve
neuw 271 — Patriots fan
elvolvastam eletem elso Pratchett-konyveit (Colour of Magic, Mort, Guards, guards!) - valaki nagy rajongo esetleg ajanlana, hogy mit erdemes meg?Igor
Good Omens?
Az a Neil Gaimannel közös könyve, én imádtam, bár én alapvetően elég nagy Gaiman-fan vagyok, karácsonykor végre volt időm elolvasni a Fragile Things-t is, az is tetszett 😊

--------------------------------------------------
több mint 13 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 846 — No es importante
én F. Scott Fitzgerald ismert könyvét, A nagy Gatsby-t keresem, megvan esetleg valakinek? Cserébe örömmel odaadnám mondjuk A tökfilkók paradicsomát J.K. Toole-tól vagy valami mást


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 13 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 783 — SHAMEFUR DISPRAY!
En atlapoztam nehany konnyebb konyvet karacsony-ujev alatt (Clawell konyveibol kettot: Tai-pan es Noble House) - kifejezetten pihentetoek, asszem megnezem a Japanos konyveit is a temaban + elvolvastam eletem elso Pratchett-konyveit (Colour of Magic, Mort, Guards, guards!) - valaki nagy rajongo esetleg ajanlana, hogy mit erdemes meg? Oszinten szolva nem utott annyira, mint vartam (foleg az Orsegrol szolo tetszett), bar sztem kicsit keson alltam neki, tizeneves koromban kellett volna..

Ezeket tudom ajanlani, bar ertelemszeruen mind olvasmanyosabb.

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)