Könyvek, színház

19 feliratkozó

több mint 13 éve
süti Los Angeles Rams 4 134 — Rams fan
Nekem a Solaris könyvbe is "csalódás" volt. Mármint egyáltalán nem rossz könyv, de annyira nagyon istenítette mindenki, meg Lem legjobb regénye stbstb, hogy ezek után jobbra számítottam. Az más kérdés, hogy így is két nap alatt olvastamki. 😀 Megvan 3 Lem összes is, de az Édent vagy a Kiberiádát én jobban szerettem. 😊
A Solaris filmet pedig negyed óra után ki is kapcsoltam... A legjobb film se tud annyit adni, mint egy regény.

Gyűrűk Urát pedig mindenképpen érdemes a film után is elolvasni. Nekem is a film volt az első, de a regény jobban bejött. 😊 Annak ellenére, hogy Peter Jackson nem éppen alacsonyra tette a lécet.
több mint 13 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 849 — No es importante
Marmint? Solarisbol melyik volt meg elsore... konyv?

Azert van jonehany kivetel.. (az Upton Sinclari konyv is, amirol beszeltunk.. ott is erdemes megnezni a filmet, nekem az volt abban az evben a kedvenc.. Day-Lewist imadom.)
Sot, akar a Roadot is erdemes.Igor
a könyv, a film már jó ideje ott pihen a gépemen
tudom, hogy vannak kivételek, illene mondjuk elolvasnom a Gyűrűk urát és a Keresztapát is, de egyszerűen nem megy 😊 filmes tantárgyból most a 60-as, 70-es évek Hollywoodja van terítéken, innen a Száll a kakukk fészkére*, ami könyvben és filmben is érdekel

* a Ne bántsátok a feketerigót! akartam írni 😊


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 13 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 783 — SHAMEFUR DISPRAY!
Marmint? Solarisbol melyik volt meg elsore... konyv?

Azert van jonehany kivetel.. (az Upton Sinclari konyv is, amirol beszeltunk.. ott is erdemes megnezni a filmet, nekem az volt abban az evben a kedvenc.. Day-Lewist imadom.)
Sot, akar a Roadot is erdemes.

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 13 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 849 — No es importante
haza kellett jönnöm a mai unalmas óráimról, mert a 22-es csapdáját nem bírtam hangos nevetés nélkül olvasni 😀
mindezt persze úgy, hogy közben a világháborúról szól... óriási könyvJJ
én is így voltam vele (mármint a röhögéssel), tényleg zseniális. viszont a film nekem ezután hatalmas csalódás voltSzobi22
talán már írtam is, de én amit olvasok, azt nem tudom megnézni filmen, amit meg láttam, azt meg nem tudom elolvasni könyvben 😊 egyes adaptációk persze messze eltérhetnek az eredeti műtől, de engem túlságosan befolyásol az egyik ahhoz, hogy befogadjam a másikat (talán a Solaris-szal kivételt teszek)


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 13 éve
Szobi22 Green Bay Packers 2 484 — Bajnok
haza kellett jönnöm a mai unalmas óráimról, mert a 22-es csapdáját nem bírtam hangos nevetés nélkül olvasni 😀
mindezt persze úgy, hogy közben a világháborúról szól... óriási könyvJJ
én is így voltam vele (mármint a röhögéssel), tényleg zseniális. viszont a film nekem ezután hatalmas csalódás volt

több mint 13 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 849 — No es importante
haza kellett jönnöm a mai unalmas óráimról, mert a 22-es csapdáját nem bírtam hangos nevetés nélkül olvasni 😀
mindezt persze úgy, hogy közben a világháborúról szól... óriási könyv


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 347 — #NoStress
Hát igen, Moldovától nehéz rosszat olvasni.
Novellái, kisregényei, regényei, riportkönyvei mind zseniálisak.
A Gázlámpák alatt, A ferencvárosi koktél novelláskötet, a Bűn az élet, az Akit a motdony füstje megcsapott riportkönyv, vagy a Kádárról írt életrajz, a Negyven prédikátor regény mind zseniálisak, ő a huaszdik század legalapabb írója, tőle mindent el kell olvasni, legalábbis amit '90 elött írt, azokat biztosan. Nincs olyan sok. 😊

több mint 13 éve
Vrijbloed Baltimore Ravens 4 295 — No ghosts left to haunt you
Inkább lélektani történések. Sokszor szomorú véggel.
Az óriás kenyere nagyon jó könyv. 😊

Én most Moldovától olvasom a Titkos záradékot. 😊 Óriási könyv, kellő humor, Hitler Magyarországra jön 1970-ben, 25 év után felélesztik, nagyon jó. 😊
több mint 13 éve
süti Los Angeles Rams 4 134 — Rams fan
Agatha Christie-fanok: a Mary Westmacott álnéven írt könyveit is olvastátok? Én azok közül talán csak Az óriás kenyerét, nem krimi, de nagyon bejött (sztem meg is van, esetleg kölcsön tudom adni, ha kell).Szobi22
Én nem. Ha jól tudom azok romantikus regények, így elég messze áll tőlem, de ettől függetlenül be van tevezve, hogy legalább egyet valamikor azok közül is elolvassak. Csak először legyen meg az az összes krimije. 😊
több mint 13 éve
Szobi22 Green Bay Packers 2 484 — Bajnok
Agatha Christie-fanok: a Mary Westmacott álnéven írt könyveit is olvastátok? Én azok közül talán csak Az óriás kenyerét, nem krimi, de nagyon bejött (sztem meg is van, esetleg kölcsön tudom adni, ha kell).

több mint 13 éve
süti Los Angeles Rams 4 134 — Rams fan
Agatha Christie-ket antikváriumokban 2-300 forintokért be lehet szerezni. Többször is dömpingszerűen kiadták őket, ezért erős túltelítettség uralkodik a piacon. Valamint aki tényleg könyvmániás, és szereti meg is venni a könyveket, vagyis nem jó ha kölcsönkéri, vagy kikölcsönzi könyvtárból, annak ajánlom a Pecsánál a bolhapiacot. Ott rendkívül olcsón (50-100-200 ft) lehet gyöngyszemekre bukkanni. Sok kisrác kiviszi a szülők könyveit, lehet csemegézni. 😊Sobri Jóska
Eddig én is onnan szereztem a könyveimet, bár én átáltam a keményfedeles kiadásokra, de az is csak 800-1000 Ft. Elképszető, hogy mennyit lehet azzal is keresni, hogy csinálnak egy új borítót és ugyanabban a minőségben kiadják újra egyre drágábban... Mostanába, ahogy nézem egy átlagos 300 oldalas könyvet már nem is nagyon kapni 3000 Ft alatt a könyvesboltokban... Ezért nem járok már több, mint egy éve könyvesboltba.
Pecsa meg sajnos kicit messze van Miskolctól. 😊 Viszont van nálunk is havi egyszer nagy vásár, akkor általába az egész főutcán csak árusok vannak és tényleg lehet igen nagy kincsekre is bukkanni.
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 347 — #NoStress
Agatha Christie-ket antikváriumokban 2-300 forintokért be lehet szerezni. Többször is dömpingszerűen kiadták őket, ezért erős túltelítettség uralkodik a piacon. Valamint aki tényleg könyvmániás, és szereti meg is venni a könyveket, vagyis nem jó ha kölcsönkéri, vagy kikölcsönzi könyvtárból, annak ajánlom a Pecsánál a bolhapiacot. Ott rendkívül olcsón (50-100-200 ft) lehet gyöngyszemekre bukkanni. Sok kisrác kiviszi a szülők könyveit, lehet csemegézni. 😊

több mint 13 éve
süti Los Angeles Rams 4 134 — Rams fan
Szerintem szerezd be az Ackroydot 😊 Messze a legjobb.tenorx
Az a baj, hogy körülbelül ezer könyv biztos van a listámon amiket be szeretnék szerezni. 😀 Eddig úgy voltam vele, hogy előbb utóbb csak elolvasom az összeset még ebben az életemben, de már nem tudom mi lesz így belőle, hogy nemrég jelent meg a Metró 2033 és a Timothy Zahn féle Terminátor: Megváltás előzménye is. :o Bár annyi baj legyen, hogy bőven van lehetőség a jó könyvek között vállogatni. 😊
több mint 13 éve
tenorx Pittsburgh Steelers 13 366 — Wrath of Khan
Szerintem szerezd be az Ackroydot 😊 Messze a legjobb.
több mint 13 éve
süti Los Angeles Rams 4 134 — Rams fan
Mondjuk messze a legjobb Christie könyv Az Ackroyd-gyilkosság. Valami elképesztően jó, nagyon nagyon bejött. A legtöbb Christie könyvnek nagyjából kitalálom a végét, de ez 😊tenorx
Én pont azt szeretem benne, hogy Christie megad minden infót, hogy az olvasó is kitalálhassa ki volt a gyilkos. Az Ackroyd-gyilkossághoz még sajnos nem volt szerencsém. Eddig az alábbiakat olvastam: Gyilkosság az Orient Expresszen, Gyilkosság Mezopotámiában, Halál a Níluson, Paddington 16.50, Rejtély az Antillákon és A Bertram szálló. Nálam az Orient Expressz vezet, annak ellenére, hogy olvasáskor azt mondtam, hogy nane, ez már túl abszurd és a Marple regények is jobban bejönnek, mint amelyikben Poirot a főszereplő. 😊
több mint 13 éve
tenorx Pittsburgh Steelers 13 366 — Wrath of Khan
Mondjuk messze a legjobb Christie könyv Az Ackroyd-gyilkosság. Valami elképesztően jó, nagyon nagyon bejött. A legtöbb Christie könyvnek nagyjából kitalálom a végét, de ez 😊
több mint 13 éve
süti Los Angeles Rams 4 134 — Rams fan
Húú, A titokzatos kék vonatot még nem olvastam Christietől, pedig eddig azt hittem, hogy mindegyiket olvastam. A tíz kicsi néger meg a Macska a galambok között viszont nekem nagyon bejött.tenorx
Én is próbálom szép lassan beszerezni az összes Christie regényt. Eddig van 9 és a Paddington 16.50 és a Gyilkosság az Orient expresszen nagyon bejött remélem az új vonatos is hasonló rtékeket képvisel majd. 😊 A Tíz kicsi néger pedig eddig a legjobb regénynek nevezett meg az összes AC fan ismerősöm, úgyhogy várom már nagyon. 😊
több mint 13 éve
Deny 5 832 — Z-O-U!!!
Húú, A titokzatos kék vonatot még nem olvastam Christietől, pedig eddig azt hittem, hogy mindegyiket olvastam. A tíz kicsi néger meg a Macska a galambok között viszont nekem nagyon bejött.tenorx
Nekem a négerkék nem, de a vonatot még én se láttam, pedig én is azt hittem, hogy szinte mind vagy már meg van, vagy el is van olvasva. Egyébként nekem a Tíz kicsi néger kicsit csalódás volt, pár ismerősöm, rokonom nagyon hype-olta, és nem azt kaptam, amit vártam. Mint ahogyan anno az Orient Expressz esetén sem.

De ha már AC, a Spar-Interspar-Kaisers hármasban biztosan, de talán az inmedio-relay újságosoknál megy egy sorozat, heti egy Agatha Christie könnyvel 990 Ft-ért. Most éppen a Nemezis van terítéken, múlt héten Lord Edgware meghal volt.
több mint 13 éve
tenorx Pittsburgh Steelers 13 366 — Wrath of Khan
Húú, A titokzatos kék vonatot még nem olvastam Christietől, pedig eddig azt hittem, hogy mindegyiket olvastam. A tíz kicsi néger meg a Macska a galambok között viszont nekem nagyon bejött.
több mint 13 éve
süti Los Angeles Rams 4 134 — Rams fan
Mostani betevő:
Clarke A Mars titka,
Szrugackij fivérek Menekülési kisérlet,
Agatha Christie A titokzatos kék vonat, Macska a galambok között, Tíz kicsi néger
Stephen King Állattemető, A ragyogás

Körülbeli egy havi olvasnivaló... 😀
több mint 13 éve
Bondi Houston Texans 1 889 — I'm a Texan
Na ma nekiugrok a Holló a Hollónak 😊Bondi
Jó szórakozást hozzá, és ne keseredj el, hogy a végén meghal Kid Dingjust. 😊Sobri Jóska
Na végeztem vele, kemény volt ez a pénzkereseti "dolog" 😊
Én azt hittem, hogy a társakkal is az fog történni mint Kid Dingjusttal

több mint 13 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 849 — No es importante
miért nem veszed ki őket könyvtárból?
megvan minden, és még csajozni is lehet 😀briareos
alap esetben természetesen nem sírnék emiatt (könyvtáros hallgatóként vicces is lenne 😊), de mivel a tavaszi félévben alig leszek fenn Pesten, most nem hosszabbítottam meg a bérleteimet...JJ Tiller
McCarthy-t, Hellert, Wildert sajátból tudom hozni, a többit (bár szakmából fakadóan menne 😊), nem tudom hozni, nagyon megszigorították a könyvmozgást, voltak hiányok a leltárnál.Dzsokijuing
ez a három így kezdésnek tökéletes is lenne 😊 szívesen odaadnám helyette mondjuk (szándékosan nem szépirodalmat írok) Feldman Meat Marketjét, a Football Coaching Bible-t átlapozásra, vagy kedvenc egyetemi tanárom könyvét, A modern film irányzatait


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 13 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 147 — Saturday Night Lights
Faulkner a legjobb 😊 A hang és a téboly a kedvenc könyvem, olvasnék tőle mást is, csak a hsz-emre se sokan jelentkeztek...JJ Tiller
miért nem veszed ki őket könyvtárból?
megvan minden, és még csajozni is lehet 😀briareos
alap esetben természetesen nem sírnék emiatt (könyvtáros hallgatóként vicces is lenne 😊), de mivel a tavaszi félévben alig leszek fenn Pesten, most nem hosszabbítottam meg a bérleteimet...JJ Tiller
McCarthy-t, Hellert, Wildert sajátból tudom hozni, a többit (bár szakmából fakadóan menne 😊), nem tudom hozni, nagyon megszigorították a könyvmozgást, voltak hiányok a leltárnál.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 13 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 849 — No es importante
Sziasztok, ha már kortárs (modern) amerikai irodalom, dráma...
Óriási örömmel láttam hogy a Víg műsorára tűzte Tracy Letts: Augustus Oklahomában című művét (August: Osage County). Ez a darab szó szerint megrázta a Broadwayt, Letts meg is kapta a Pulitzer díjat érte, de színházba ugye nem ezért járunk.

Mindenesetre én most amíg otthon voltam megnéztem, nem bántam meg. Eszenyi Enikő rendezte, rendben van. Mint minden újabb keletű nagy hatású művet, ezt is lehet boncolgatni, persze mindenkinek mást mond, van aki egyenesen azt gondolja, hogy az "utolsó kegyeletteljes arconrúgás a hippigenerációnak". Ebben is van valami.
Aki tudja nézze meg, nagyon jó az előadás. Maga a mű témája nem annyira mellbe vágó, vagy forradalmi, ám a szemlélet mindenképpen érdekes. Zseniálisan felépített darab! Nyomasztó, fájó vígjáték ez, aminek a végén senkinek sincs kedve röhögni!

Amúgy meg közhely de Tennessee Williamst és Faulkner! Akkor is ha fáj, pár év múlva pedig aktuális lesz a "nyúl"!!!Helmut Zimmer
Faulkner a legjobb 😊 A hang és a téboly a kedvenc könyvem, olvasnék tőle mást is, csak a hsz-emre se sokan jelentkeztek...JJ Tiller
miért nem veszed ki őket könyvtárból?
megvan minden, és még csajozni is lehet 😀briareos
alap esetben természetesen nem sírnék emiatt (könyvtáros hallgatóként vicces is lenne 😊), de mivel a tavaszi félévben alig leszek fenn Pesten, most nem hosszabbítottam meg a bérleteimet...


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 13 éve
Helmut Zimmer Buffalo Bills Oregon Ducks 6 134 — én ezt meguntam
JJ!

És a fordítás is denagyon rendben van 😊 !

Én azt mondom, hogy a Megszületik augusztusban-t ne hagyd ki! 😊