Muzikális kulturálódás

15 feliratkozó

12 órája
Helmut Zimmer Buffalo Bills Oregon Ducks 6 152 — én ezt meguntam
Tearz Golden 😊
1 napja
Heisman nádor Denver Broncos Oregon Ducks 22 762 — “Sha-la-la-la-la-la, Thiiiiii-baut Pinot!“
Idén se marad el a 'megnéztem hogy másnak ne kelljen', visszakerestem, 2021 óta dübörög úgyhogy folytatjuk: Avagy Eurovízió 1.elődöntő. Továbbra is a kiemeltek a döntőben. Kivételesen voltak értékelhető produkciók is.

Az első dolog ami fáj hogy végre van sok értelmes magyar előadó akik komoly sikereket tudnának aratni a mezőnyben akár a saját nyelvünkön is, de az MTVA nem így akarja elfoglalni Brüsszelt.

Ciprus: Fiatal lány popszámra táncol, lerombolom előre az illúziókat, nem múlt el 18.
Szerbia: Vucsicsék tudnak propagandájuknak megfelelő számot küldeni értékelhető hanggal, Viktor még kell Azahriah-t fényezned hogy neked is teljesülhessen.
Litvánia: Kimaxolták az elektropoppot, akár szereted akár nem, ez úgy lett csiszolva hogy ha meghallgatod a refrén a fejedbe lesz.
Írország: Az ilyenek miatt nem indít minket Viktor, non-bináris ördögös boszorkányos valami, nem jó.
Ukrajna: Rap a népzenével keresztezve, igazából értem miért tud ez népszerű lenni, még ha ez nem is a kedvencem, de elmegy.
Lengyelország: Kacsinszkiék propi dalai elmúltak, ki is estek, borzalmas staging, nem tudom hogyan értette Magyar Péter, de ez a nő plakáton vagy azon kívül is ijesztő.
Horvátország: A Living on a Prayer refrénje techno verzével, mondjuk a pali egyedül írta a szobájában, mindenkinek van egy pia limitje ami után élvezhető.
Izland: Örülök hogy a Mokkában meg lottósorsoláskor lesz új dal két szünet között, várjuk Emílió feldolgozását.
Szlovénia: A dal nem emlékezetes, a ruha miatt csak a "csöcsök és segg, a kurva élet" jár az ember fejében.
Finnország: Komoly átgondolással, konyhamérlegen kimért készült meme dal, ami így megöli a hangulatot a finn Bottas-imitáló verseny 2. és 13. helyezettjeinek előadásában.
Moldova: Sajnos nekik is van egy Dér Henijük.
Azerbajdzsán: Az énekes elhívta az azeri Ted Lasso-bajszos Álvaro Moratát (😀) társnak, amin legalább jót tudtam röhögni.
Ausztrália: Nem próbálják feldolgozni a bennszülöttek elleni elkövetett bűneiket, de egy Netflix stúdióban felöltöztetett bandát elküldtek kiesni.
Portugália: El tudta énekelni a lány, de a külön versenyben a szerbek lekörözték őket.
Luxemburg: Újabb táncos lány, de ő már elmúlt 18, a francia részből annyit ért az ember hogy dudududududududu.

Automatikus döntősök:
Nagy-Britannia: Puzsér itt törte volna el a poharát azaz "mi ez a pusztító alpáriság", és szegény srác egyszerűen elképesztő borzalmasan énekelt. (Aki ezt igényesebben akarja, keressen rá hogy Ireland 2018)
Németország: 2024-ben hozni egy 2010-es évekből való FIFA dalt hozni eléggé reach, de már a szemem előtt megjelent Marouane Chamakh csatár pozícióban.
Svédország: Svéd pop srácok, aki egyet látott mindet látta.

Összegezve: Nem mondom hogy mindenki szeretni fogja, de a maga stílusában Szerbia, Litvánia, Ukrajna és Horvátország értékelhető, az utolsónak eléggé megvan a maga szubkultúrája ami a "már elég részegek vagyunk ehhez, de még nem a Nélküledet énekeljük hajnal 2-kor". Német srácnak meg jó a hangja.

Aztán meglátjuk a 2.elődöntőben ki mit alkot mert ez csak azon alapul, viszont ha jól számoltam 8 értékelhető produkciót is várok (meg 10 kukát is). Vót már rosszabb, AWS továbbra is a top.

NFL : Denver Broncos / NCAA : Oregon Ducks, BYU, Penn State, Iowa / Peyton Manning, Marcus Mariota
Soccer : Arsenal, Levante, Lazio, Millwall, Stuttgart
National Teams : HUN, ESP, Players : Håland, Vardy, Szoboszlai, Bardhi, Kroos, Ramsdale, Saka, Zaccagni
NBA : Mavericks [Doncic] / NHL : Ducks, Maple Leafs / MLB : Twins, Astros
F1 : Lewis Hamilton / MotoGP : Marc & Alex Marquez, Pedro Acosta (és igazából mindenki más) / NASCAR : #22 Joey Logano
Cycling : Pogacar, Meintjes, Valter, Quintana, Contador, Cras, Juan Ayuso
Darts : Nathan Aspinall, Chris Dobey, Gerwyn Price, Ricky Evans
UFC : Justin Gaethje, Cody Garbrandt, Nate Diaz, Brandon Moreno
Euroleague : Valencia Basket / Tennis : Federer, Alcaraz
5 napja
ozibozi New York Giants 15 472
 telex.hu/after/2024/05/03/raphaboru-beef-hiphop-kendrick-lamar-drake-future-metro-boomin-j-cole-rick-ross

Még a halottakat is feltámasztanák a legnagyobb amerikai rapháborúhoz

Szerkesztette: ozibozi
10 napja
YoungZeeZee 7 954
nas - illmatic 30 eves mult.
repul az ido
YoungZeeZee
 telex.hu/after/2024/04/27/telex-after-playlistek-nas-illmatic-30-eves-evfordulo-glsch
Dzsokijuing
egesz jo cikk.
11 napja
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 188 — Saturday Night Lights
nas - illmatic 30 eves mult.
repul az ido
YoungZeeZee
 telex.hu/after/2024/04/27/telex-after-playlistek-nas-illmatic-30-eves-evfordulo-glsch

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
11 napja
YoungZeeZee 7 954
jaa es az outcast elso lemeze is 30eves mar
12 napja
YoungZeeZee 7 954
nem kedvencem...nyaron uj eminem

13 napja
YoungZeeZee 7 954
nas - illmatic 30 eves mult.
repul az ido
YoungZeeZee
ez pedig ma lett 29 éves.

 i.ibb.co/pvXysr9/afayy2396iwc1.jpg
deyell
minden idok egyik legjobb 2.lemeze ha a fejlodest nezzuk az elsohoz.

mellette szorosan vagy elotte a the score van a fugeestol.

amugy nekem nem ez a kedvenc mobb deep lemezem.
jok a "slagerek" rajta, de meg nagyon egyszeru zeneileg.

nalam a hell on earth a befuto es szamomra az az igazi new yorki hangzas ami kimaxolta a mintazos boom bap-et.etalon
13 napja
gyeek LSU Tigers 7 979 — Stromfeld Aurél fan
Ha már jubileum, ez az album 3 napon belül lesz 20 éves. 🥰


blikk.hu : Sajnos ki vagy tiltva 9999-12-31 23:59:00-ig, mert •
Káromkodás, csúnya szavak használata, alapvető beszélgetési normák be nem tartása.
13 napja
deyell Las Vegas Raiders 10 540
nas - illmatic 30 eves mult.
repul az ido
YoungZeeZee
ez pedig ma lett 29 éves.


choose life
18 napja
YoungZeeZee 7 954
nas - illmatic 30 eves mult.
repul az ido
YoungZeeZee
és ma ki is jött a 30. anny és Record store day apropóján egy remix/különlegességek kiadás:
 recordstoreday.com/SpecialRelease/16498
(igaz, CD-n már kijött az Illmatic XX-en is anno)
bogjosi
meg ki is jott egy preemo nas nota es iden jon kozos cuccuk..a baj az h foleg preemo nem az igazi mar nen tudott jol megujulni.
szoval vagy 25 evet csuszott ez a cucc



ja es jon common x pete rock album is.
kesett 25 evet ez is

18 napja
warr_b Washington Commanders 20 946 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Egyszemélyes indián black metal:
warr_b
Te vagy a szakértője, ezért kérdezem tőled: akkor nem inkább red metal?
gyeek
Mi sem lehetünk redskins, szóval asszem nem 😄


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
18 napja
bogjosi New England Patriots 1 186
nas - illmatic 30 eves mult.
repul az ido
YoungZeeZee
és ma ki is jött a 30. anny és Record store day apropóján egy remix/különlegességek kiadás:
 recordstoreday.com/SpecialRelease/16498
(igaz, CD-n már kijött az Illmatic XX-en is anno)

Szerkesztette: bogjosi

...ne gondolkodd túl a dolgokat, ÉLVEZD!
18 napja
gyeek LSU Tigers 7 979 — Stromfeld Aurél fan
Egyszemélyes indián black metal:
warr_b
Te vagy a szakértője, ezért kérdezem tőled: akkor nem inkább red metal?

blikk.hu : Sajnos ki vagy tiltva 9999-12-31 23:59:00-ig, mert •
Káromkodás, csúnya szavak használata, alapvető beszélgetési normák be nem tartása.
18 napja
YoungZeeZee 7 954
nas - illmatic 30 eves mult.
repul az ido
18 napja
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 39 578 — Így remélem megfelelek nektek.....
Akkor most már tudom mi volt az MVM Domeban mikor eljöttem mellette ☺️

 index.hu/kultur/2024/04/20/slash-myles-kennedy-the-conspirators-koncert-mvm-dome/

Szerkesztette: dande2
19 napja
warr_b Washington Commanders 20 946 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Ínyenceknek és a kuriózumok kedvelőinek 😊

Egyszemélyes indián black metal:



És iráni metál (black-nek írják ezt is, de szerintem inkább death), ilyenből nem lehet olyan rengeteg:



Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
20 napja
NB2 New England Patriots 22 058 — nabege2@yahoo.com
 www.spotify.com/hu/premium/?utm_source=meta_hu_2p_broad_webconversions_&utm_medium=paidsocial_&utmcampaign=2024h1_performance_single_premiumbusiness_evergreenpremiummyo_hu+hu+see+eur+20240417+meta+asc

spotify premium 3 hónapig ingyen
23 napja
gyeek LSU Tigers 7 979 — Stromfeld Aurél fan
Remek dokmentumfilm a Nola sludge szcénáról. Engem akit nehéz lekötni tartósan, kíváncsian figyeltem hajnali 3kor miről beszélnek.

Phil sitting there barefoot and telling stories...he looks like somekind of Bilbo Sludgins of Louisiana.


blikk.hu : Sajnos ki vagy tiltva 9999-12-31 23:59:00-ig, mert •
Káromkodás, csúnya szavak használata, alapvető beszélgetési normák be nem tartása.
1 hónapja
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 188 — Saturday Night Lights
 fonogram.hu/jeloltek
zacknorb
Hagyományos slágerzene!

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
1 hónapja
zacknorb Green Bay Packers Cincinnati Bearcats 7 941 — Kinek mit intézett a kormánya
 fonogram.hu/jeloltek
1 hónapja
YoungZeeZee 7 954
kvazi visszateres 12 ev utan 😀

"MP feat Különvélemény & ......loading
"Bocs, hogy késtünk, nem volt mi táplálja a tüzet, mégis világít a lámpa és újra tollas lett a füzet...
Százszor jobb ez, mint ha muszáj lenne, viszont így nem lesz sajnos alkotás csak 10 évente!"
#visszatrack2024

https://scontent.xx.fbcdn.net/v/t15.5256-10/419784492_347033174879806_1363313099905682405_n.jpg?_nc_cat=102&ccb=1-7&_nc_sid=f4080e&_nc_ohc=WKhc2EEBkSUQ7kNvgFsMQba&_nc_oc=AdhuXRmbubScI91dXtnoxETzhIUBpQ38e4AGs28QjC_AEkZb1N4ihkVq_ByZRRbSOPM&_nc_ht=scontent.xx&oh=00_AfBdm43PVKju4tvOBht04RXnRFhYl5Sgv4JFenvA2QrxkQ&oe=663EC90B
MP feat Különvélemény & ......loading☝️💥 "Bocs, hogy késtünk, nem volt mi táplálja a tüzet, mégis világít a lámpa és újra tollas lett a füzet...... | By Minimal ProjectFacebook
MP feat Különvélemény & ......loading☝️💥 "Bocs, hogy késtünk, nem volt mi táplálja a tüzet, mégis világít a lámpa és újra tollas lett a füzet......


"
1 hónapja
YoungZeeZee 7 954
persze van erteke a kb instant aranylemezeknek, de vhogy ezek jobban tetszenek. egy "tartosan" jo lemezt mutat nem pedig egy hype miatt megvett plasztik cuccot.

 offmedia.hu/20-ev-utan-aranylemez-lett-a-madvillainy/


gza 2. lemeze is 20 ev utan lett platina
1 hónapja
gyeek LSU Tigers 7 979 — Stromfeld Aurél fan
Még egy live session a homeboyoktól!


blikk.hu : Sajnos ki vagy tiltva 9999-12-31 23:59:00-ig, mert •
Káromkodás, csúnya szavak használata, alapvető beszélgetési normák be nem tartása.
1 hónapja
warr_b Washington Commanders 20 946 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Küldeném mindenkinek, aki szereti a melodic trance-death műfajt 😊



Ezt meg kisérőnek, leöblíteni 😊



Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta