Helmut Zimmer

Buffalo Bills Oregon Ducks

Helmut Zimmer
Utoljára láttuk
13 órája
Regisztrált
több mint 17 éve
Fórum hozzászólások
6 132


Utolsó 10 fórum hozzászólás

10 napja
Helmut Zimmer Buffalo Bills Oregon Ducks 6 132 — én ezt meguntam
Seahawks are signing former Dolphins linebacker Jerome Baker to a one-year, $7 million contract. The deal was confirmed by Baker’s agents Drew and Jason Rosenhaus.
KeyG
PFF ertekek alapjan egy kozepes LB, passz-cover az erossege, futas ellen nem tul acelos.
undisputedly
Dejó, hogy nem nekem kellett ezt leírnom. Én nem PFF alapján mondom, hanem évi 2 Bills, és 2 Jets meccs alapján.
15 napja
Helmut Zimmer Buffalo Bills Oregon Ducks 6 132 — én ezt meguntam
Trey Lance-ről lemondott a liga ? Nem lehetne ...
Zman77
le
16 napja
Helmut Zimmer Buffalo Bills Oregon Ducks 6 132 — én ezt meguntam
Fúúú, véletlen se olvassatok bele külföldi facebook és insta kommentekbe a csapattal kapcsolatos híreknél. Az emberek teljesen megőrülnek hogy nincs LB-nk március 12-én, mintha holnap kezdődne a szezon.
Hamár LB, az én dream scenariom Gay free agencyn és Colson drafton, meg még egy kezdőpotenciállal bíró rutinos játékos pl Perryman.
Sebii
Ne legyenek Gay álmaid, mert becsomagolnak...
Willie Parker
a melegburkolók…
16 napja
Helmut Zimmer Buffalo Bills Oregon Ducks 6 132 — én ezt meguntam
Látom megy a vérátömlesztés. Brooks meglepett, azt hittem Wagner öregedése miatt majd fellép és hosszú távra megoldás lesz, de annyira engem sem győzött meg.
Amúgy Leonard nálam oké, Fant is, ha végre lesz normális TE játékunk.
garrett27
Leonard amugy szerintem egy jo rendszerben elit lehet, neki nagyon orulok. No kollega szerint ugye a LB kiemelten fontos McD rendszereben, szoval orulok, hogy nincs lekotott szerzodesunk/cap space-unk erre a posztra es sajat maga valaszthatja ki azt akiben megbizik.

Igy, aludva ra, Dissly hianyozni fog, de orulok, hogy Horbi-vel fog egyutt jatszani egy passheavy rendszerben, fogom nezni a Chargers meccseket iden.

Queen-t szivesen latnam a fentiek miatt, talan o az egyetlen nagy nev FA-rol aki eselyes lehet.
undisputedly
Meg egyet irok es utana bekeben hagyom a topikot.
Nem kell Mekinek feltetlenul azt jatszania amit a ravensnel, de ha azt szeretne akkor egy top ILB kelleni fog hozza mind fizikalisan es fejben is.

Queen-t talan o tudja egyedul felmerni mire lenne kepes es emberunk folyamatosan fejlodott. de en nagyon faznek tole, mert nalunk nem volt tole igazan kerve RS szerepe jok ellen. Pedig egy taktikai aranybanya lett volna es megsem. De fiatal es tenyleg fejlodik ( volt honnan mert total szar volt ) es barmi lehet. De nalam o olyan mint Bud Dupree.
no
Ahogy eddig is továbbra is örülünk Neked!

Üdv
Helm
16 napja
Helmut Zimmer Buffalo Bills Oregon Ducks 6 132 — én ezt meguntam
Brooks el...
peet_24
Kár érte. Miután kiesett, szétesett a box. Iszonyatos mit dolgozott Wagner és a safetyk keze alá (mondjuk nem mindig jól, de ez inkább rendszerhiba volt). A legjobbakat neki!
16 napja
Helmut Zimmer Buffalo Bills Oregon Ducks 6 132 — én ezt meguntam
Na bassz.......,még csak egy helyen olvastam,de Gino szezon OFF,edzésen megsérült...
Zman77
Mi történt?! leesett a futógépről. Elvileg csak minősített személyi edző felügyelete alatt nyomhatja. Mondjuk sehol nem láttam a hírt. Nem baj visszajöhet Wilson 😀
20 napja
Helmut Zimmer Buffalo Bills Oregon Ducks 6 132 — én ezt meguntam
Trogloditák! 😀
2000ben Cortez még játszott, szarul, de játszott! 😀
21 napja
Helmut Zimmer Buffalo Bills Oregon Ducks 6 132 — én ezt meguntam
Közvélemény kutat ás.
Ki volt szerinted a Seattle 3-5 legjobb játékosa (nem a legfontosabb, hanem posztján a legjobb)?
2000-2005 közt:
2005-2010 közt:
2010-2015 közt:
2015-2020 közt:

A válaszokat köszönjük, feldolgozzuk.
23 napja
Helmut Zimmer Buffalo Bills Oregon Ducks 6 132 — én ezt meguntam
És Wilson hivatalosan is lapát, gratula Paton, nagy ötlet volt odaadni neki ennyi pénzt
Vonster
Pont most járt volna le az eredeti szerződése, távozhatott volna DM nélkül. Helyette 85M. "One of the best GMs in the league"
Remélem minimum honorable mention lesz majd a legszarabb trade-eket / szerződéseket összesítő listákon...

Végre vége...
StormST
Hmm, nos, hát izé, igazából akkor lesz vége, ha lesz QB-nk. Egyelőre semmivel nem vagyunk közelebb és nem is vagyunk jobb helyzetben, mint mondjuk 2 éve...
De én is úgy érzem hogy egy nagyon rossz dolog végre lezárult. Lesz egy új irányítónk, lehet rosszabb is, de akár jobb is. Csak aztán nehogy kihúzzuk a legjobb bent lévő DB-t az első pickkel QB helyett...
Black_Adder
Nyilván nem úgy értem, hogy vége a szar eredményeknek, mert nincs automatikus korreláció a kettő között. De legalább vége tojáson lépkedésnek és a múltban reménykedésnek, legalább félig, mert SP-nál is még egyelőre inkább a múltja miatt reménykedünk, mint a hozott eredmények alapján...
StormST
Jo dontes szerintem, itt mar emberileg is megromlott annyira a dolog, hogy felesleges volt ujra nekifutni pusztan a salary helyzet miatt, illetve szakmailag sem jott be az SP-RW hazassag olyan szinten, mint amit remeltek a szurkolok. Az RW-project besult, es maga mogott hagyott egy rendkivul nehez fizetesi-sapka helyzetet, ami jelentos befolyassal lesz a kovetkezo evre nezve. SP-nek sok sikert, kivancsi vagyok mit kezd a helyzettel, milyen megoldast talal QB poszton, illetve hogyan probalja meg a rostert managelni es upgradelni ilyen korulmenyek kozott. Erdekes lesz, de ez volt az egyetlen esszeru dontes. Koszonjuk a 2 eves vendeglatast a topicban 😊
undisputedly
Nemrégiben ugyanezt mondtam a feleségemnek is 😀
23 napja
Helmut Zimmer Buffalo Bills Oregon Ducks 6 132 — én ezt meguntam
Kozben KJ Wright elment edzonek a 49ers stabjaba.
undisputedly
Azt mondjuk nem értem, ha volt edzői ambíciója, akkor miért nem ment oda Pete bácsihoz és kérdezte meg, hogy nem-e kell egy ismerős arc az edző stábba?
Most, hogy már nincs senki, aki a régi rezsimből, dobbant Seattle-ből és megy a riválishoz? Talán megsértődött, hogy őt nem keresték.
KB23
Nem, hanem mert ha van csapat, ahol a Staley féle anchor logika működni fog az a Niners. Én rühellem Staley rendszerét, de azért közte és Clint Hurtt közt dobolni is lehetne a különbséget.

Legkedveltebb fórum hozzászólások

több mint 4 éve
Helmut Zimmer Buffalo Bills Oregon Ducks 6 132 — én ezt meguntam
Mindenek előtt jobbulást, és mielőbbi felépülést Bazza barátomnak.
Bazz írt, hogy valamit szedjek össze Darrell Bevellről, úgyhogy ez most róla szól

Kezdeném azzal, hogy nem annyira egyszerű ez a feladat, mert egy olyan csávóról beszélünk, aki elég introvertált, és nehéz megállapítani, hogy az aktuális vezetőedző hol végződik, és hol kezdődik Darrell Bevell. Amikor olyanokat hallasz tőle, hogy good/great competition, tremendous job,……akkor Pete Carrollt hallod konkrétan még ugyanúgy is hangsúlyoz:



Térjünk rá a legfontosabb nyitó kérdésre, hogy lehet, hogy Matt Patricia felvette azt az embert, aki pont ellene hívta azt a végzetes utolsó játékot, amely kísérti a Hawks teljes szervezetét. Ha valaki, akkor Patricia pontosan ismeri kortársait a labda másik oldaláról, szóval ha kora regnáló top 5 DC-je Bevellt választja a csapatába korábbi ellenfelei közül, az elég sokat elmond Bevell képességeiről. (A játék elemzése nem témánk, de röviden annyit, hogy már a snap pillanatában ütemvesztett lett a játék, hemzsegett az egyéni hibáktól).

Seahawksról is fogok írni, de a 2009 es Viking minden tekintetben izgalmasabb csapat. Vikingesben talán többet láttunk az igazi Bevellből, a Hox viszont picit korszerűbb játékot játszott. Annyi még a történeti lezáráshoz, hogy Bevell és Carroll viszonya nem volt harmonikus, nagyrészt Tom Cable szerepe (minden idők legrosszabb OL edzője címszó alatt találtok többet) miatt, másrészt Carroll, és Bevell nem vélekedtek hasonlóan számos kérdésben.

És itt már rá is kanyarodunk a nyomorult apró részletekre. Bevell támadásépítésében az 1 pro los + max 12, és egy pro mélységi bevett paraméter, és ez fontos, mert mindkettő un. terület –ütem passz. (A Pro azt jelenti, hogy a QB opciója a döntés- gimitől, már a fejlesztési folyamat része, az ilyen opciók beépítése). Terület- ütem passznál a szabad területre befutó játékos úgymond proaktívan törekszik az érkezési zóna felé, módosíthat az érkezési routen, de csak ütemen belül, és adott területen belül.
1. pro opció jellemzően egy-két hááá- tehát döntően 2/4, vagy 3/4edes játék. Nem beszélünk róla de amerika páros ütemű kultúra, a beszéd, a zene, a páraratlan ütem egy kicsit idegen. Lehet az első pro opció blitztől/nyomástól „el-felé” játék (underneath, backdoor, stb pl.), de majdnem ugyanígy működik, amikor a blitz mögé játsszuk be a labdát. Egyszerűbben a konkrét route valójában másodlagos, az érkezés a lényeg. A másik ilyen pro opció a mélységi opció, amikor valamit észrevesz a QB. Tipikus esete a Seattle GB NFC döntő utolsó játéka, amikor a GB valahogy elfelejtett Safetyt tenni a pozícióra, de nem is csapdázott. Elég emlékezetes volt, de akinek esetleg nincs meg beteszem az utolsó pár percét a meccsnek, amúgy is lesz még erről szó.



Nem szorosan a téma része de érdemes azt kicsit egyenesbe tenni, ez nem Madden, a támadó játékoknak mindig van egy architektúrája, és ennek része az ütemezés és az egyensúly. Ez a 2 talán legfontosabb dolog, amely köré elvek épülnek. Mindig ütemen belül kell gondolkodni, és nem lehet a megkomponált játékban minden routot piszkálni, mert felborul az egész, ilyenkor át kell hívni, vagy az opciós játéknál nem megtartani a labdát, stb. végső esetben időt kell kérni.

Ütem nagyon fontos. 190+ magas irányító is neccesen látja be a releaset mélységi routenál, főleg kifelé. Ő leginkább zsigerből a 2. ütemnél a „szurikátázásnál” el tudja dönteni, hogy 4. ütemre az emberem, aki területre megy ott lesz, vagy nem lesz ott megjátszható módon. Ha igen, akkor van egy kb 2*3 m ablak amibe be kell dobni, hogy össze tudja szedni, de ez csak az összeszedés, ha azt akarom, hogy pontos legyen a passz, és minimális esélye legen a védőnek az összeszedésre akkor ennek a negyede, és külső váll. Higgyük el, hogy ekkora az az ablak, ezen belül tud még játszani a nyakán a védővel az elkapó. Gimiben már ezt gyakoroljuk rogyásig, mondjuk naponta 40-szer.(ennél több alkalommal nincs értelme terhelni a dobó vállat). A teljes route futás az ütemről szól, és egyértelműen az elkapó kell, hogy irányítsa a folyamatot. Amint a védő átveszi az irányítást ott nem lesz elkapás, ott ütemvesztés lesz. Érezni kell a jammet, a parryt, érezni kell, hogy a corner meddig hátrál, tudnod kell, hol akarod tartani, ha kifelé mész, akkor be kell hoznod, és onnan kell megcsinálni a cselt. Az ilyenekről kicsit kevesebbet beszélünk, pedig lényeges aspektusa a játéknak. Én sajnos egy gitárszólót is zokogva tudok elemezni órákig, nagyon hasonló a helyzet a routekkal. 
Nagyon fontos meccs, a már említett GB Seattle. Az utolsó 5 percig még Baldwin sem volt képes a megfelelő oldalra húzni magát, és ugye ott volt 3 nagyon erős drive a végén, ahol ebbe belenyúlt Bevell. Nagyon érdekes volt, rájött, hogy mi a GB védelem sweetspotja, és ahhoz képest kb. 1 ütemmel eltolta a játékokat (hozzáteszem el is fáradt a GB védelme- ha nem fáradt volna el, akkor nem lett volna ennyire egyszerű a plusz ütemet érvényesíteni). Az utolsó passzoknál, már Lynch is Wilsont védi, hogy meg legyen az idő a következő ütemre, és közepesen mély területre. Az utolsó drive utolsó előtti driveban látja Wilson, hogy a GB a pálya közepét akarja megvédeni (nem is nagyon jól áll fel) a védő, és ahogy a befelé védekező védőt Baldwin kifelé megveri, az kulcs .

Azért emelem ki ezt a meccset, mert ez a meccs a Seahawksnál a romlás kezdete. A meccs jelentős részében a Hox szenvedett, parádézott a Packers védelem, és azért mert igazából feltörték a Seattle alapjátékát + a 2014 évi Seahawksnál voltak gondok a játékok kivitelezésével, voltak gyenge egyéni, és csapat teljesítmények. Ugyanakkor ki kell emelnem, hogy bár kellett több óriási mázli (az Onside kick- a 2 pontos), de a meccs végén a GB védelem, nem tudta hol van, szinte teljesen eszköztelennek látszottak, pedig pokoli jól játszottak 50-55 percig. Pete Carroll ért ennyire a támadó focihoz, hogy belenyúljon, de ez közmegegyezés szerint Bevell műve volt. Láttunk ilyen meccset korábban is pl. a Tampa ellen, egészen komikus volt…. és innentől sok ilyen meccsünk volt, sajnos.
Nagyon sok alkalommal 2017-ig képtelen volt az O pontokat feltenni a táblára a meccs valamelyik kritikus szakaszában. Aztán 17-ben már az volt, hogy az akkor már jórészt értelmezhető fal, és futójáték nélküli Wilson ugyanezzel az ütemmegtolással területre bedobta a labdát, és az arra járó, Richardson, Lockett, Baldwin „valamilyen bravúrral” leszedte, villám TD, még egy villám TD. Rettenetes volt, néha eszembe jutott a legendás (talán 89-e suzukai beszélgetés, Senna és a mérnöke közt… : nincs meg két fokozatom/ ne válts alul!/ miért?/mert a motornak 3000 alatt nincs vezérlő software. Kicsit ezt éreztem én is, olyan volt, mintha a csapatnak nem lett volna elképzelése a támadójátékról, futottunk ész nélkül, aztán Wilson csinált rá korábban nem jellemző 1/6 szakaszokat. Annyira eltért a minta a korábbiaktól, hogy én totálisan zavart állapotnak tekintem, és semmilyen következtetést nem vonnék le. Aztán év végén mind Bevell, mind Cable elmentek. Nélkülük sokkal jobb lett a fal, és sokkal unalmasabb a támadójáték.

Vissza minden idők egyik legtehetségesebb SB-t nem nyerő csapatához 2009 és a Minnesota Vikings-hez. Mi a fontos? Masszív fal, brutális alap futójáték- ne feledjük Peterson-Chester Taylor duót-, amire fel lehet építeni bármit. És ez a bármi egy rendkívül diverzifikált passzjáték, és 6 célpont akit komolyan kell venni, mert a dombról látható mennyiségű elkapása van, és van 2 súlyponti célpont, akire külön figyelni kell.
Ez szinte blueprint, annyira alapvető recept a sikeres támadó alakulatoknál. Emlékezzünk Manning-Edge-Harrison-Wayne-Stokley-Clark alakulatra, vagy Brady, Moss, Welker, Marroney, Faulk, Gaffney+ Stallworth (bár ő mumusnak volt ott).
Ez az alap, és a seattlei út végén az az igazság vár, hogy Bevellnek kell a fal, és kell a futás, mert nagyon diverzifikált a támadójáték, és enélkül nem megy.

Van egy, szerintem elvi hiba a Bevell szemléletében, méghozzá az, hogy nagyon kevés pro típusú ütem-játéka van. Ismeriő a curl, meg a hook, stb (drasztikus irányváltás, vagy stop&go típusú) játékokat, de biztonsági okokból un. edge of breakup poziba, és ütemre teszi, tehát olyan pontra, ahol, már lazul a védelem sűrűsége, kezdenek kialakulni a párok a mozgások. Ugye azért edge of breakup név is, mert a packpedalból, vagy egyéb jam+ r&r mozgássorból, éppen bontakozik ki a támadó és a védő játék, pozíciót váltanak a DB-k, illetve az LB sor is elkezdi lekövetni a támadó játékot (szokták úgy hívni, hogy sodródik a játék felé, vagy polarizálódik). Ilyenkor sebezhető a védelem, mert már irányváltásban vannak a DB-k, az 1 ütem lement a DL nyomásából, LB-k meg a „lestoppollak várj meg” mozgássort gyakorolják. Ez egy nagyon biztonságos hívás, de nem igazán rövid játék ez sem. Baldwin / Berrian milliót csinált. Nagyon fontos, hogy ebben pl. tök más, mint Shanahan, vagy McVay. Shanahan Atlantában tele volt valójában minor read játékokkal emberre, ütemen belül.

Bevell még Brett Favrenál is alig engedett olyan 0 ütemű passzt, amelynél a snapet követően azonnal indul a passz oldalra a slotba, a másik elkapó meg takarít (Manning classic, de a Patriots is gyűjteményes verses kötetet adott ki a témában). Szóval szerintem hiányzik a 0- és az 1 ütem az ő világképéből, hozzáteszem, ezekről sokan hiszik, hogy biztonsági játékok, de valójában nem azok, igazából kúrva veszélyesek.
Még annyi, hogy pont azért, mert Bevell nehezen azonosul kötött route ütem intervallum játékokkal, a Te-eket is inkább nagytestű WR-ként használja. Ebben Schottenheimer sokkal korszerűbb.

Érdekes, hogy Seattleban, és Minnesotában is működött az alábbi evolúció a támadásépítésben: futás, majd néha nem adjuk át és passz, (Russell Wilsonnál nem adjuk át, majd QB sneak.- másik kor, fiatal mobil irányító, bár Favre nagyon tökösen megcsinált kemény futásokat maga is). De már 2009-ben megvoltak a fake handoffok, opciós játékok, méghozzá patika-mérlegen adagolva. Mindegyik játék lényege már ekkor is az időcsinálás, a nagy területjátékhoz.

Nagy vonalakban ennyi. Nézni fogom a Lions meccseit, szeretem ezt a csapatot. Remélem idén a zebrák nem győzik le az oroszlánokat!

üdv.
(ui. ezt most gyorsan írtam a régi jegyzeteimből, nem annyira szerkesztettem, lesznek alany állítmány tárgy hibák, de remélem érthető)
több mint 9 éve
Helmut Zimmer Buffalo Bills Oregon Ducks 6 132 — én ezt meguntam
Amikor egy korszak lezárul nem fukarkodnak az emlékezők a nagy ívű, sokszor feleslegesen dagályos jelzőkkel, mondatokkal.
Nem is kezdenék bele ilyenekbe, de távozott egy olyan ember a ligából, aki valószínűleg akartán kívül, de hozzájárult a Seahawks sikereihez. Ez az ember Jim Harbaugh, és lehet ingerküszöb, de még itt a Hox oldalán is érdemes megemlékezni arról, hogy ez a remek szakember mit tett a Ninersért, az NFC Westért, és tulajdonképpen a Seahawksért.
Jim Harbaught nagyon nem érdemtelenül került a Niners vezetői székébe. Egyetemi évei alatt remek szakembergárdát, remek csapatot, és remek egyéni játékosokat nevelt ki, és egy olyan megalkuvásra alkalmatlan mentalitást vitt az egyetemi foci világába, amely a régi nagyokat is felrázta, elveik átértékelésére kényszerítette. És ő ezért fontos nekünk, ez az átértékelés ugyanis elérte Pete Carrollt is.

Jim és Pete, avagy a híres stanfordi kézfogás története
Én első alkalommal akkor hallottam róla, amikor 2007–ben "minden idők legjobbjának" kikiáltott Trojansát fájóan ütötte meg a Stanford, Pasadenában 85.000 ember előtt, egy döbbenetes 17 pontos 4. negyeddel. Életemben akkor láttam először (és azóta sem) igazából zavarban Big Petet. Még emlékszem az interjújára: számos dolgot át kell értékelnünk, számos dolgon változtatni kell.
Aztán 2009-ben (a2008 évi drafton kirabolt) USC-t ki is ütötte a Cards (55-21), komoly űrt lyukat ütve a végzősök önbecsülésén. (Máig nem értem, hogy ez után a meccs után Mays hogyan kerülhetett Friscoba  ). Harbaugh azonban nem csak legyőzte Carrollt, de arcon is csapta azon a meccsen azzal a híres 2 pontossal, amikor már rég eldőlt a meccs. Ekkor hangzott el a híres” What ’s your deal”- avagy ezt most akkor mi a f*szért is kellett?! Ha valaki nem is szereti Carrollt, el kell ismernie a Hox gyönyörűen térdel, amikor vége a meccsnek. Ekkor Carroll már nem frusztrált volt, hanem pipa, nagyon-nagyon pipa. Lehetett is, mert jött ez a fickó, és 1.) konkrétan belerondított a dinasztiába, amit épített, 2.) kiskanállal kellett összeszedni a játékosait a meccs után, 3.) GOTO 1. belerondított a dinasztiába, ráébresztette Carrollt, hogy valami lement a vágányról.
Sokszor hangzott el, hogy PC és Harbaugh utálják egymást. Én az ő viszonyukat sokkal összetettebbnek látom egy szimpla utálatnál. Senkinek ne legyen kétsége afelől, hogy Harbaugh, és Carroll között ez innentől kezdve személyes is. Senkinek ne legyen kétsége afelől, hogy ők inkább ellenségek, mint ellenfelek. Persze a média fújta, de volt is mit.

Hogy ne lettek volna ellenségek, amikor Harb számára PC testesítette meg a USC trónján pöffeszkedő korszerűtlen királyt, aki elszívja a levegőt (és a legjobb prospecteket), és mint a liga gépezeteinek tökéletes ismerője elállja az utat, amely a siker felé vezet. Szerintem ez a disznófejű nagyúrban gyönyörűen benne van 
„Megöl a disznófejű Nagyúr,
Éreztem, megöl, ha hagyom,
Vigyorgott rám és ült meredten:
Az aranyon ült, az aranyon,
Éreztem, megöl, ha hagyom.” 😊

Hogyne lettek volna ellenségek, mikor Harbaugh tüske volt Pete Carroll oldalában, egy olyan tüske, ami emlékeztette, hogy már nem mennek olyan jól a dolgok. Az embernek, még a legtehetségesebbeknek, is meg kell időnként újulniuk, fejlődniük kell! PC számára tehát eljött a megújulás ideje. Az egy fontos emberi érték, hogy ő valójában be is látta ezt. Élete legjobb döntése volt, hogy átjött az NFL-be!
Az egyetemi fejezet lezárásaképpen szerintem feltételezhető, hogy:
annak ellenére, hogy az egyén, főleg egy sikeres vezetőedző fejlődést nem szokás, nem is illik egy ellenfélhez kötni, mégis azt gondolom, hogy ez a rivalizálás komoly hatást gyakorolt mind a két szakember munkájára. Persze mindenki profi és 100%-on pörög, de van az az inspiráció, amikor az a 100% tud még 100%-abb lenni.

Boldog 49. szülinapot mester
PC egy rettenetesen rossz Seattlet vett át, amely az egész NFC West viccbrigádjává silányult. Utolsó év volt Matt Hassel, első éve volt Earlnek, Okungnak, Lynchnek. Még Tatupuról is kiderült, hogy alkalmatlan. Ott álltunk és nem értettük, mi történik! Mike Williams….várj ezt most megpróbálom röhögés nélkül leírni Mike Williams az 1. számú elkapó! A többit tudjuk 7-9, rájátszás, bajnokverés, és földrengés a CL-en. (utána szopó a Soldieren)

NFC W "dominanciánkhoz" kellett, hogy az akkorra bitang erőssé váló 9-erst minden idők legalkalmatlanabb vezetőedzője Samurai Mike képezte olyan szép és nemes, de az NFL szempontjából haszontalan sportokban, mint a szánkóhúzás nyáron hegyre fel, és társai. Vernon Davis unalmában még mindig vertea védőket az edzéseken, Alex Smith, pedig éppen a phd-jára készült, hiszen játékra esélye sem volt, pedig addigra kívülről fujt kb. 5 playbookot Air Coryelltől, a korszerű west coastig (utóbbit leírni is röhejes). Ezek közt talán csak egy korszerű volt, Norv Turneré. Alex ezt szerette is, nem is ment rosszul, de ez senkit nem érdekelt, Samurai Preacherman Mike-ot a legkevésbé.
Szóval ebbe a remek környezetbe érkezett Harb, és valljuk be ő volt az ember, aki nem félt kockáztatni, és tudott újat mutatni. Nagyon ritkán lát az ember annyira komplett tehetséges keretet, mint a 2011 es Niners volt! És ha ez nem lett volna elég mindig tudott remek játékosokat húzni.

Én nem kedveltem Jim Harbaughot az embert, mert egy az élő fába belekötő, krakéler palinak tartom, de tiszteltem a szakit, mert zseniálisakat húzott, főleg uralkodása első éveiben, és dominálta ligát. Imádtam, hogy az erősségekre épített, és nem a gyengeségeket próbálta elfedni. Utóbbi nagyon fontos, mert szerintem nagyon sokan ott rontják el, hogy az erősségek helyett kétségbeesetten próbálják egy csapat, egy játékos vállalható gyengeségeit korrigálni, bármibe is kerül, és ez a legtöbbször egy játékos egyéniségébe kerül, illetve egy csapat lelkébe.

Persze Jim sem kerülhette el a sorsát, az ő kódját is feltörték, őt is legyőzték, sajnos kicsit korán, pont mielőtt eljutott volna a bajnoki címig.
Az első komoly baleset pont a Hawks elleni 12-dec 23 meccsen történt, Jimbo 49. szülinapján. Ez egyben fordulópontot jelentett a két csapat életében. Soha azelőtt nem láttuk Jimet tehetetlennek. Azon túl, hogy brutális verést kapott a nyíltan bajnok aspiráns Niners, a későbbi ellenfelek útmutatót kaptak:
1.) hogyan söpörd a domináns védelmet 2.) hogyan szedd szét Collint, aki akkor éppen konkrétan zseniálisnak tűnt.

Nem gondolom, hogy túl kell értékelni e vereség hatását, mert nem minden elemet lehetett adoptálni rövid idő alatt, de azért adott jó támpontot. Óriási respekt, mert a stáb azonnal tekert a labda mindkét oldalán el is jutottak az SB be, ahol óriási pechhel kaptak ki!

Nincs út felfelé, csapdában
Jimmel még a sors is kibabrált. Van-e annál rosszabb, mint amikor az ősellenséged győz le? Van, amikor a tesód! Hogy ez lélektanilag mit jelenthet, nem tudom. Mindenesetre óriási tisztelet jár Harbaughnak, mert a következő évre úgy jöttek vissza, hogy tekert megint az O-n. Kiismerhetővé vált a felfutó zóna játékuk.

És az NFC döntőn megint kitaláltak valamit! Akkor éreztem a legjobbnak a Ninerst, felkészültek voltak, remek taktikával. A Hawks egy félidő alatt kimatekolta a kódot, és visszajött, a többit tudjuk. Nüánszokon, és egyéni teljesítményen, illetve két fájó sérülésen múlt. Ha SF-ben lett volna, és kikapunk, büszke lettem volna a gárdára, ha annyit ért volna el, mint a Niners Seattleben.

Felhívom a figyelmet az egy fél idő alatt kimatekolta a kódot dologra, ez ugyanis innentől nyomasztó tényező. Itt szeretném megjegyezni, hogy szerintem, ha valaki túlértékelt volt az pont az imádott Vic Fangio. Nem részletezem, ez most Jimről szól!

Perszet Vic is a gárda része volt, akárcsak Roman, és Kaepernick.És itt a csapda, ha konok vagy és kitartasz két, három állítás mellett, akkor hogy békíted ki az állításaidat, ha azok feloldhatatlan ellentétbe kerülnek. Ime az állítások állítás:
1.) Roman remek koordinátor+
2.) Kaepernick rendkívüli tehetség=
3.) remek támadójáték

De nem megy a támadójáték. Min változtatsz? Rájössz, hogy valójában már tényleg feltörték a rendszered, és ahogy egyre többet variálsz adott rendszeren belül, úgy érzik magukat a játékosaid egyre kevésbé komfortosan. A játék, ami az erősségekre épített elérte a zenitet, ennyi volt. Újabb tekerés esetén mélyíted a válságot, vagy bevezetsz strukturális változást, de az 1,5-2 év, és közben széteshet a csapat. Persze ez nem gáz, sikeres edzők évek óta ebben az állapotban vannak, sztár irányító, jó receiver corps, egész OK O Line gyenge csoport csodákat tesz éveken át, anélkül, hogy bele kéne nagyon nyúlni. De Harbaughnak ez nincs meg, Kaepernick nem az a top 10 irányító, akinek gondolta. A csoport pedig maga Doberdo.
Nincsenek kétségeim, Jimbo okos,ő már egy éve pontosan tudta, hogy innen most egy ideig már csak lefelé vezet az út. Felismerte akkor is, a változás szükségességét, amikor Alexet lecserélte. Ismerte Alex korlátait is, az első perctől. Beletett Alexbe sok energiát, de tudta, hogy srtuktúrális változás szükséges, hogy a 9-ers támadójáték feljebb lépjen. Ehhez Alex kevés volt szerinte. Csak azt nem mérte fel, hogy Kaepernick mentálisan nincs felkészülve a feladatra.Nem is láthatta, senki sem látta. Harbaugh utoljára egyetlen egy másik irányítónak szavazott ekkora kreditet… Andrew Lucknak.

Quo Vadis Jim
Mi csak azt láttuk, hogy egy ideje nem volt már jó a viszonya az FO-val. Ott volt a hiszti az offseasonban, a brownsos story. Pont akkor, amikor pick, és idő is lett volna a Niners átépítésének megkezdéséhez. De mi történt? Elfogyott a bizalom? Nem volt elég jó terve Harbaughnak? Lehet! Csak azért, mert valaki nem mindig jó arc nem kerül légüres térbe. Jimbo pedig abban volt, a 2013-2014 közötti offseasonban, tehát pont, amikor a legnagyobb szükség volt a közös munkára. Egy sikeres év után, vagy várjunk buksz egy NFC bajnoki címet az sikeres év? Bár, ha csak az SB win az egyetlen siker az FO számára, akkor nem. Ha Jim becsületes volt és elmondta, hogy most két év átépítés jön,mert ez ennyit tudott, akkor értem miért fogyott el a levegő. Ez amolyan filozófiai különbség.

Hogy mi történt pontosan, azt lehet sosem fogjuk megtudni. Jöttek a sérülések, már a D sem szuperált, elmaradtak az eredmények. A játékosok el kezdtek mutogatni. (mondjuk az FO-nak talán ezzel kellett volna foglalkoznia). Kb. itt a vége. Ilyen környezetben nem lehet komoly szakmai munkát végezni.

Sok elintézetlen ügyet hagyott itt Jim Harbaugh. Ne becsüljük le az NCAA-t, hiszen oda sem kell kevesebb tudás, vagy kevésbé profi mentalitás, ráadásul kellenek olyan soft skillek, amelyek pl. a profiknál annyira már nem hangsúlyosak, de ha hiányoznak, szétesik a csapat, szóval meglétük, vagy hiányuk jelenti a különbséget siker és bukás közt.
Nekem az a hipotézisem, hogy pont ezek a soft skillek hiányoznak, hogy Jimbo igazi nagy edző lehessen. Szerintem a legjobb döntést hozta, mert még meg kell tapasztalnia, és tanulnia azt, ami ahhoz kell, hogy bajnok legyen. Erre most az NFL-ben reálisan nincs esélye. Hozzáteszem, nem tudom megfogalmazni egyszerűen, hogy mi ez, talán meg kell tanulnia legyőzni Jimet.
Csak az a baj, hogy a megalodonnak szűk lesz az a tenger. Fogjuk még őt az NFL ben látni, és ha megtanul ember lenni, akkor lesz ő még bajnok.
több mint 1 éve
Helmut Zimmer Buffalo Bills Oregon Ducks 6 132 — én ezt meguntam
A lányomat felvették a zenekonziba- ösztöndíjjal. 😊 😊 😊
több mint 3 éve
Helmut Zimmer Buffalo Bills Oregon Ducks 6 132 — én ezt meguntam
Annyira szeretnék valami vigasztalót írni. Nem fogok olyat írni, hogy kit kéne kivágni. Nem is a dolgom, nem vagyok fan, de hater sem, és nagyon szerettem Ben pályáját.
Tudom, hogy főleg azoknak, akik az utóbbi években nézték egy öreg sérülékeny torony maradt meg időnként vegyes megoldásokkal, de akik látták csikó korában, nem felejtik a debütöt, és, hogy igazi megoldó ember volt, aki nem félt a kockázattól. Annyira más volt, mint Brady, vagy Manning, igazi badass volt.

Mai foci szabályai... hát.... mások, mint amit én szerettem. Némi túlzással ez 2004-ben egy másik sport volt, de mindenképpen egy gorombább dolog, mint ma.

Ben még annak a kornak a gyermeke, amikor egy irányítónak állnia kellett az ütést. Ő már 15 éve is az utolsó irányítók egyike volt, akiről elhittem, hogy érti miért tojás-labdával játsszák a sportot, hogy mennyire fontos a szerencse, de a szerencse csak amellé áll, aki hajlandó ezért áldozni. És Ben tényleg "összetörte magát" ezért. Nem kért kegyelmet.

Nekem Bent mindig az a Santonio Holmes passz fogja definiálni, amivel megnyertétek az XLIII-t.

A haterek mennyiségén, meg nem kell csodálkozni, le kell őket szarni.
több mint 3 éve
Helmut Zimmer Buffalo Bills Oregon Ducks 6 132 — én ezt meguntam
Szevasz!
 www.nfl.com/games/buccaneers-at-saints-2020-reg-1

Nem Pats téma, de gondoltam kicsit lebontom. sokadszor visszanézve az 1. int nem Brady olvasási sara. Kb a 25. mp a lényeges.
Nézzétek csak meg Evanst és Bradyt! Mi az a mozzanat, ami után bradi passzol?? 😊

Még ezt nem akartam leírni, mert még javában tartott Saints meccse. TB már akkor 0 TD, egy INT-tel állt, de benne volt, hogy lesz esetleg javulás. Szóval elég nehéz felmérni ilyen rövid felkészülésnél, hogy mire lesz alkalmas a támadó egység. Ebből a szempontból komoly hátránnyal indulnak azok a csapatok, ahol új a QB.
Kollega
TB eleve TD-vel indított, szóval nem lehetett előbb INT-je😊 Jó, futotta a TD-t, de akkor is előbb volt.
Egyébként jöttek a pikírt megjegyzések TB-re a követőben, de egy meccs alapján kár leírni őket. A szentek egy rutinos, jobban egyben lévő társaság akik kihasználták TB és a TB hibáit. Ha jól számoltam ebből 17 pontot csináltak a szentek.
(bocs, nem fogok itt nagyon TB-vel foglalkozni, csak ezt meg akartam írni)
NB2
Igazad van, de tévedsz. Ugyanis futott TD je volt, nem passzolt 😊

Én nem írom le és pikirt sem akartam lenni. Csak arra akartam rávilágítani, hogy mennyire nehéz felépíteni egy új offenset. Pláne úgy, hogy ennyire limitált a felkészítés.
Kollega
Itt jön be az edző kérdés.. Bill rászabatta Newtonra a playbookot, ,Bradynek ez nem adatott meg, sokkal egyszerübb dolgokat kellet volna nyomatni még az elején nem trükközni.. Evans azt se tudta néha milyen routja van. Brady meg dobja ahol lennie kéne ebből meg van az int, meg a többi
ParadSEC
Arians viszont azt mondta, hogy Evans jól olvasta védelmet, Brady pedig nem. Ebből nekem nem az jött le, hogy Evans hibázott a route-on, legalábbis az edzője szerint. Hozzá kell tegyem, hogy ha jól dobta meg a passzt, Bradynek oda kellett volna dobni a labdát, ahol a védő állt, nem is értettem, miért erőlteti , ilyenkor szokott jönni a második opció vagy egy checkdown passz,
Burkus
Helmut Zimmer
Most emlékezetből van meg a visszajátszás illetve megnéztem a videót is, én úgy látom, hogy itt igazából nem voltak egy összhangon, kicsit olyan mint ami a Patsnél előfordult nem egyszer.

Valszeg 2 opciós volt a route Evans meg amikor megverte az első védőt, aki befele indult el vagy Spy volt, lelasított és oda várta a labdát, Brady meg a hosszúra dobta, gondolván, hogy majd megveri az emberét.
Igaz, ott meg két védő volt, de valszeg meg tudta volna oldani.

Látszott Evanson is, hogy nem érti mi történt, üresen volt és jó helyen.

Talán rámondhatjuk, hogy Brady hibázott, elvégre ő jött új rendszerbe és nem neki hoztak új elkapót, fordított esetben az van ekézve.

A Patsnél megjátszhatta ezeket a playeket, itt most, még nem.
Solymi
Figyelj, Evans konkrétan befelé néz, és tart a bal 5 (talán curl után), pont a sárga vonalon és Brady ezt követően dobja meg a passzt.
Helmut Zimmer
Bakker Helm,ne húzd már az agyamat,mert átharapom az asztalt 😁! Mondd már el ,hogy mit láttál!
kolok1972
OFF
Talán emlékeztek sokat beszéltünk a felprogramozott játékokról, illetve, hogy Geoff feje miért mozdulatlan. Na ez ugyanaz a téma. Bármilyen kínos is, Tom Brady, és a TB O felprogramozva játszik. Csak mondjuk Kis Shanahan/McVay ilyet a kezéből nem adott volna ki. És ez elég kínos.
Solymi felvetésére. Jogos, de valójában ez egy Lead Option, egy csodásan megkomponált 21. századi diverzifikált játék, ami eleve nagy játéknak született, azzal a céllal, hogy egy ligaelit WR ütemre beér az általa választott zónába, és megcsinálja a nagy-játékot, és ahogy látni fogjuk nem is nagyon van más valós opció. Legyük őszinték, ilyen van Russell Wilson Metcalf 4&5-ra húzott TD játéka nem sokban tért el, felfogásában. Ott annyi opció volt, hogy látták a felállásban a hibát. Ott DK a lead, nincs is nagy gondolkodás. Egy - kettő- paf. De Matty is kioszt 2-3 ilyen passzt Julionak. Ez kifejezetten egy demonstratív játék. Kifelé, 4.ütemre területre, külső vállra, befelé emberre, magas légtérbe, ahol sanszosan az elkapó szedi le, és a megfelelő trestók kíséretében felkúrja a védelmet. Ryan, Garoppolo, Goffry, ezt játsszák nagyon sokszor, de vannak náluk nagyobb mesterek.

Az van ilyenkor, hogy a közhiedelemmel ellentétben, a QB másodlagosan olvas. Nem feltétlenül csak a védelmet, hanem a lead receivert, és annak a döntését olvassa. Ha az elkottázza akkor olvas újra az irányító, Vissza Wilsonra 3, ra ott már általában nincs zseb, tehát menekülés van az életért, és valami megoldás.

A "Lead receivernek", opciós joga van, hogy területi diverzifikációt követően (bővebben Jack Neumeier One back Spread) meghatározza melyik zónába megy be.
Ezek programsor alapú vagy programozott -játékok deadline paraméterrel. Ti ezt ismeritek 10+ éve ezt játsszátok tökéletesen... mentesítő Gronkkal.
A deadline típusú játékoknál, tehát meghatározott ideje van mindenkinek, hogy un. pozícióra játssza magát. Úgy számoljunk, hogy egy-két-há-és- mindezt 4/4-ben. Ezt össze kell rakni, különben szar lesz!

Arians világában nincs egy. Nincs, neki ez az ütem, az a turbolyuk, vagy a futójáték, vagy nem tudom. Palmer löbbölt passzai 2015-ben 2-re jöttek. Vissza a problémához:
Itt volt a bal szélen egy 5 vissza, ez itt a kettő - nézzük meg mit csinál a corner és az LB-k. Ennek a routenak nincs a megosztáson túl más értelme, mert a statisztikák szerint ez a "parry -time", tehát az igazi pick six peredájz, amit olvas is a corner, és oda is ér sűrűn. Tehát ez nem valós opció. A másik oldalon Painted World of Bruce Arian(i)s van, tehát egy végtelen hosszú, majd egyszer lesz ott valami típusú route, ami szintén inkább diverzifikál.
A három volt a döntés, és a négy a játék.
Háromnál 5 vissza továbbra sem opció, jobb közép TE megjátszhatatlan, jobb alul még bőven routban az ember vissza sem néz, megjátszhatatlan. Foglaljuk össze, ha ez direkt van akkor rosszabb, mint ha így sikerült. Még mindig három van és Evans befele néz és át is teszi a súlypontot. Ez látható abban a pillanatban, amikor átlépi a sárga vonalat.
Ezt olvassa Brady. A logikus döntés a külső zóna. De nem arra indult az ember. Ettől még lehet ez egy szar dobás (és szerintem szar is) . De egy felprogramozott lead opciós játéknál ne mondjuk már azt, hogy rosszul olvasott az irányító. Annyira nincs ez összerakva, meg ütemben.
Én nem mentegetem Bradyt, mert ez gyenge volt, de azért na!
Amúgy Oregonon, vagy az arany medvéknél 3-ad éves edző hallgató, aki már szigorlatozott "játékszervezési elméletből" az pontosan tudja, hogy ez nem volt korrekt. Szomorú ez...nagyon!
több mint 4 éve
Helmut Zimmer Buffalo Bills Oregon Ducks 6 132 — én ezt meguntam
Hát eljött a napja, hogy elment...
Sokkal csendesebben, mint ahogy vártam.

Tom Brady sokkal fontosabb szereplője volt az AFC-nek annál, hogy a róla való megemlékezést Pats szurkolókra lehessen bízni... 😊 Nyilván viccelek, ők sokkal avatottabbak nálam, de azért mégis end of an era, illik pár szót szólni erről az egészen elképesztő játékosról. Viszont én most lehetek szubjektív, elengedhetem a számokat, mert Bills szurkoló vagyok. Ezért nem is megyek le kutyába (ráadásul itt azért mind ismerjük őt).

Kezdem azzal, hogy nagyon csíptem a fiatal Bradyt, nagyon tetszett az eltökéltsége, a hozzáállása. Brady maga az amerikai álom tán utolsó igazi kolosszális ikonja. A legkisebb fiúként feljutott a csúcsra. Nem sok ilyen történet van ma már. Mindezt fiatalon olyan cool módon tette, hogy az ember csak röhögni tudott egy-egy reakcióján. Én 2006-ig komolyan azt gondoltam, hogy Brady az egyik legnagyobb figura a bolygón. Érdemes megnézni, ahogy az SB XL-en reagál, amikor több alkalommal hívják, mint SB MVP-t, illetve viccesen fog kezet Bennel.

Ő volt kora legnagyobb irányítója? Melyik koré? Soha senki nem tudott ennyi ideig a csúcson maradni. Hány alkalommal olvastuk Brady vagy McNabb, Brady, vagy Manning, Brady vagy ARod, Brady, vagy az új generációs sztárok közül gyakorlatilag akárki, és ez a csávó mindig viszonyítási pont maradt.

Ha egy kicsit mélyebben tekintünk a számaira, látható, hogy korszakai voltak a játékának aszerint, hogy hogyan mozgott együtt Brady, és a Pats teljesítménye.
Két dolgot azonban nagyon mély együtt-mozgás elemzés nélkül is lehet látni.

1.) Gyakorlatilag nem volt olyan éra, ahol "Brady csak azért volt jó, mert a csapat jó körülötte"- Amúgy meg voltak elég "vegyes" csapatok New Englandben.- Ha valaki megnézi mondjuk a 2006-ost, akkor épp ésszel szinte nem is érti azt a teljesítményt.

2.) Végig kiemelkedően stabil volt mind a csapat, mind Brady teljesítménye éven belül (lehettek gyengébb meccsek, voltak is, de mi itt érákat nézünk).
Ha a természetes errorokat kivesszük (2008-as év pl) és csak éveket nézünk, látszik hogy érák vannak, és az érák között van markáns különbség, de az éra maga stabil, és ha a korszak többi irányítójához viszonyítjuk a mért, és kompozit értékeket, akkor Brady sosem rossz, legfeljebb "jobb, mint az átlag". Egyébként van nála stabilabban jó irányító korszakonként, de kiemelkedő így is.

Viszont szeretném rögtön jelezni, hogy számomra Tom Brady sohasem a számokról szólt, hanem röviden arról hogy az in time of need legény a gáton. Nyilván itt is van error, de azért, mert annyit kellet gáton állnia, hogy abba becsúszik egy-egy a sokaságból lefelé kilógó teljesítmény.

Brady olyan klasszikus értéket testesít meg számomra, mint az olvasás, a zseb presence, pontosság, az összpontosítás képessége, a soha fel nem adás, játékértés, a belerakott meló. Tényleg döbbenetes mit dolgozott, hogy ez így legyen. Egyetemek szakedzői karain legendák keringtek arról, hogy Brady minden edzésen hevederrel edz a zsebben, mennyi egyensúlyi edzése van, hogy a magasságából adódó "esetlenségét" javítsa, hogy a mozgását hányszor elemzi, és amint talál valamit azonnal javít, hogy jógázik, mennyit jógázik, mennyit lóg a csapattársakkal, mennyire partner, mennyire a foci az első.

Brady személyisége cheap shot lenne itt, de annyit el kell mondani, hogy vannak korszakok árnyalatnyi különbségekkel. Nálam a Moynahan éra végén valami elszállt. Én ítélkeztem, és ami ott történt, az nekem nem jött be. Ritkán teszek ilyet, mivel a tényeket nem ismerem részleteiben, de ez valahogy gyomorból nem volt gyere be.

Csak azért fontos a személyiség változás, mert a "Gisele érában" szerintem valami változott, a humble guyból az "én életérzés" egy picit előrébb került, talán.
A pályán a szorgos, dolgos, okos, vezér Brady jelentős része megmaradt, sőt nagyon-nagyon sokat fejlődött azáltal, hogy 2007-ben ki tudott próbálni számos dolgot, amit korábban nem.
Igen 2007-ben jött egy könnyű utalás arra, hogy "tudok én olyan lenni, sőt olyanabb, mint Manning" ...csak a Manningek ketten voltak.

Mindenesetre az évek múlásával egyre-egyre több hisztit láttunk akár társakkal, akár edzőkkel, akár sporikkal... már-már csaknem annyi alkalommal kérte számon a sárga zászló a bíróktól, mint Mahomez egy átlagos bemelegítés során, tehát régi önmagához képest sok alkalommal.

Nyilván nem lehet elmenni amellett, hogy a Pats a 2007 utáni "nagy menetet" követően, mintha-mintha már identitásválságba jutott volna, ami azt jelentette, hogy meg lett a kulcs az akkori Pats feltöréséhez, az igazán warrior csapatoknak. Így az akkori Pats "szánalmas módon" az AFC döntőben, vagy az SB-ben ki is kapott. mindig, már már a csúcson lévő Billst idézve.
Aztán 13-ban homlokon csókolta a múzsa Belichicket, amikor is jött egy nagy megújulás. De ez egy másik történet, mindenesetre Brady frusztrációja, főleg a kihagyott 08-as szezont követően érthető volt.

DE a teljesítményt meg kell süvegelni, csodálatos koreográfia, végtelen "kireszeltséggel', megtervezett, kigyakorolt játékok. Bár nem feltétlenül az imprókról emlékszünk Bradyre, amikor azért játék közben észrevett valamit, óriási játékokat húzott be, vagy emlékezzünk a Statue of Libertyaminek volt állítólag impró része.

Szóval nem fog hiányozni! 😊 Nem fog, mert egy korszakot testesít meg, amikor csak szívtunk. Ha teljesen őszinte akarok lenni, szívtunk volna nélküle is, mert rosszak voltunk, mert rosszak vagyunk. Nekünk 20 éve nincs koncepciónk 20 éve nem tudjuk eldönteni, hogy milyen csapat a Bills, és mit akar játszani, márpedig a Path of the Damned Solo mode csak így fog működni. Tom Brady 20 éven át tükröt tartott nekünk, és ezért valahol köszönettel tartozunk neki is.

Én azt gondolom, hogy ismét "identitás-válságban" van a Pats -tehát minket oda vissza simáz -, és valszeg megint megcsókolta a múzsa Belichicket, ahogy nagyjából 7 évente teszi. Ilyenkor az "agg Föld tán vendéghajat veszen..."

Ebbe most nem fért már bele Brady...
A legjobbakat Neki! 😊
több mint 2 éve
Helmut Zimmer Buffalo Bills Oregon Ducks 6 132 — én ezt meguntam
Offtopic ez mindenütt. A magányról- ultrasúlyos.
A magány 11-06 közeledtével ez egyre rosszabb, és rosszabb.

Ma 14 éve -egy keddi napon-döntöttünk úgy a kutatótársammal, barátnőmmel, későbbi feleségemmel, hogy aláírjuk a szerződést, amivel eladtuk 3 évnyi kutatásunk eredményét, ami egy algoritmus. Ez az algoritmus tette lehetővé, hogy kiköltözzünk, és szinteket átugorva komoly kutatásokban vehessünk részt.
Az első éveinket Oakland külvárosban éltük, mert egyszerűen nem hittük el, hogy tartósan megmaradunk kint, és annyi pénzt akartunk félretenni, amennyit csak lehet. Na Oaklandban rendszeresen betörtek (3 alkalommal 2 év alatt-mondjuk a végén nem maradt mit) Viszont ennek az időszaknak köszönhetem, hogy kijövök a legtöbb afro-amerikaival, hispánnal. Sok barátságom mai napig él és virul. Befogadtak.

Viszont a feleségem gyakorlatilag belebetegedett ebbe az egészbe. Rengeteg rossz dolog történt (gázrobbanás+balest , amiben megsemmisült az autónk és a motorom, stb.) Egyre többet balhéztunk, és szét is esett mind a kettőnk élete. Ő hazament, rá egy évre elváltunk | , majd 2 évre rá elment. San Diegoban ért a hír, hogy menjek mert vége lesz. Már nem érem oda időben.

Amióta ez lezajlott velem van a magány. Azt hittem csak azért vagyok magányos, mert "furcsa" emberek vesznek körül, akik szintén magányosak, de nem. Egyszerűen nem tudok szabadulni attól, hogy ha maradunk ez nem történik meg. Én akartam menni, és nem a pénz miatt, mert ma is elég módjával élek, főleg ahhoz képest, hogy a 4 csaj körülöttem mi pénzt elver. Egyszerűen gyűlöltem a közeget, ami körbevett. Az, hogy mennyire döglött a tudományos élet, hogy a beszélő fejek idióták, hogy az értelmiség mennyire nem képes saját magát meghaladni. Az emberek beszélnek, de nem mondanak semmit. Persze rájöttem, hogy a beszélő fejek mindenütt idióták, és az értelmiség nagyon ritka kivételtől eltekintve mindenütt gyáva, vagy csak kényelmes, megalkuvó. A történet szempontjából nem is lényeges.
|

Nem tudom mi lett volna, ha maradunk, csak azt tudom, hogy a csajom brilliáns elme, és nehéz eset volt, de a részem volt. Ő kijavította a felíró táblám. És mióta ezt nem teszi már nem is fejtek ki koncepciót, csak koncepciót alkotok, és vezetem a nálam okosabb srácokat. Hogy utóbbiban vissza tudtam szerezni a magabiztosságom az Becky érdeme. Ő nem javítja ki a felíróm, de egyszerűen ő az én erődöm. Ő és a lányok a mindenem.

Viszont ez a mai nap ez rettenetes minden évben.
Hát köszönöm, hogy elolvastál- ez az én legsötétebb órám 😊
több mint 6 éve
Helmut Zimmer Buffalo Bills Oregon Ducks 6 132 — én ezt meguntam
Ez egy játék... nem a tesótokat verték meg, nem az apátokat rabolták ki, nem a melóhelyetek szűnik meg, nem a srácotokat gázolták el, ez csak egy játék!

Bizonyított jelenség a győzteshez húzás? Igen.
Vannak, akik utálják az ilyen embereket? Igen.
Akkor meg mi a francért tépitek egymást hülyeségekkel?

Senki nem ír arról, hogy min változtatott a Pats a 2. félifőben, de ha próbálna, akkor is elsodorná a felböfögött indulat.
Briliáns meccset láttunk tegnap, remek edzői húzásokkal, megsüvegelendő teljesítményekkel.....
több mint 6 éve
Helmut Zimmer Buffalo Bills Oregon Ducks 6 132 — én ezt meguntam
Nem, ez egy teljesen más megközelítés, amit le fogok írni.
Ma már külön tudomány DMAIC cikluson alapul.
Helmut Zimmer
Na annak baromira örülni fogok, ha leírod Helmut!! Én is csak sejtegetem 1-1 cikkből miről is van szó...
Define Measure Analyze Improve Control
Számos, ellenőrzős, folyamatos dolog 😊

Analytics témában egy jó cikk addig is:
 www.si.com/mmqb/2017/06/27/nfl-analytics-what-nfl-teams-use-pff-stats-llc-tendencies-player-tracking-injuries-chip-kelly

Amúgy nem tudom, hogy Reggie menyire használja például a draft során...
Rolni
Teljesítményprogramozás-emberi gyártástervezés! 1. fejezet.
Nagyon nehéz dolgot kértek tőlem, mert a dehumanizációnak nem vagyok jó prófétája. Óriási témáról beszélünk, amely úgy számol le a hősökkel, ahogy Clint Eastwood számolt le az alkoholista Szőkével a „Nincs bocsánat” című filmben. Nem sok romantika lesz abban, amit írok, de legalább megpróbálom anélkül megtenni, hogy eloszlásfüggvényekkel bombáználak Titeket. Éppen ezért szégyellem is magam, mert a számomra fontos témákról nem szeretek „ismeretterjesztő jelleggel” írni.

1. pont Gyártható e ember?:
A Lexus bezárt egy macskát az autójába, hogy a tömítéseket ellenőrizzék, a macskát 3 nap után ki kellett szedni, mert majdnem megfulladt. A Chrysler megcsinálta ugyanezt a kísérletet, és a macska a 2. napon megszökött.
Amikor 96-ban a Toyota gyártói rendszereinek tanulmányozását követően Womackék megírták a Lean thinking című könyvet kb. akkora hatású mű született, mint az enciklopédia. Minden megváltozott.
Sajnálom, hogy Döme nincs itt köztünk, mert alá tudná támasztani az állításom…
A Seymour Duncan, a Dimarzio, a Fender nem nagyon tudták legyártani ugyanazt a hangszedőt kétszer egymás után… A hangszedő egy egyszerű gép, nincs benne mozgó alkatrész, indukciós elven működik, egy ház (bobbin), tekercs, mágnes vasmag-ennyi…… és mégsem tud 3 ugyanolyan hangszedő akkor sem ugyanúgy szólni adott gitár adott pozíciójában, ha egyébként az ellenállási adatok megegyeznek.
Az egy illúzió, hogy a tömeggyártás akár a legegyszerűbb gépek esetében tudta biztosítani a tökéletes reprodukció lehetőségét. Legalábbis így volt a alkalmazott TQM-TPM rendszerek tudománnyá fejlődéséig, illetve a 6 szigma módszertanok DMAIC cikluson keresztül történő beszivárgásáig.
A PDCA ciklus már korábban megszületett, de a DMAIC elv a 6 szigma módszertanának terjedésével törte át a falat.
A módszer alapjaiban értékelte át az ipari gyártásban a reprodukció lehetőségét. Ma a világ egyik legkorszerűbb, legmegbízhatóbb autógyára a Toyota török üzemegysége. Mára elértük, hogy akárhol dobsz le egy gyártósort, és egységes lean elveken telepíted, stabil beszállítói infrastruktúrával, ugyanazt a terméket fogod legyártani (nyílván lehetnek különbségek, pl hatóanyag- gyártóknál ahol a kockázat miatt nagyon magas 1. fajú hibával dolgoznak pl.)
Hogy mi köze ennek a foootballhoz? Ht annyi, hogy míg a 90-es évek az aszfaltcowboyok, és nagy tehetségek és nagy stratégák játszótere volt, addig korunk a „gyártásra alkalmasságról”, az „előkészítésről”, és a „gyártásról” szól. Ezt hívjuk úgy, hogy program.
Embert nem tudunk reprodukálni, de feladatelvégzésre alkalmas, döntéshozatalra képes alanyt igen. Ebben nincs újdonság, ezt teszik a szakiskolák, egyetemek. (Az úgynevezett értelmiségi az egy másik kategória)

2. Az iparstatisztika, és kísérlettervezés
Van egy fontos kérdés. Hány zseni kell egy pályára, és hány döntésképes feladatára alkalmas alany?

Mint a legtöbb természeti eseménynél igaz, hogy van egy optimum, és az optimum felett minden újabb alany túlnevelése, és túlprogramozása, esetleg „magasabb képességi osztályba” sorolható alannyal történő helyettesítése csökkenő határhaszonnal jár, és aránytalan határköltségekkel.
Van egy franchise, amely ezt felismerte nagyon régen, ez a Patriots. Van egy franchise, amely ezt nem ismerte fel, ez a Seahawks. (Hozzátenném, hogy Belichick természetes intelligenciája nem lebecsülendő a kérdésben)
Van-e optimum függvény? Van és nagyon okos matematikusok, akik főként kísérlettervezésben profik csodálatosan tudnak ezzel dolgozni. Miért van szükség kísérlettervezésre? Mert se időd, se erőforrásod nincs a tökéletes kezdőcsapat kititrálásához. Mondok egy egyszerű példát. Pálinkát (lekvárt) főzöl, és a legmagasabb „bukéhatásra" hajtasz)
Csak 4 tényeződ van: gyümölcskoncentrátum, hőmérséklet, cukor mennyisége, főzési idő. Hány variációt kéne kipróbálnod? Skálázhatóságtól függően mondjuk mindegyiket 10 fokú skálán értékeled, akkor 10 a 4-en- 10000. Van erre időd, és pénzed? Na ezért tervezünk kísérletet.

Az egyetemek évek óta adják a szakembereket ezekhez a feladatokhoz. Mi kell még okos statisztikusokon kívül, kísérletek, mintavételek, de inkább mégis kísérletek.
Bruce kérdésére a válasz, a legfontosabb különbség nem az egyéni döntésképesség kialakítása, hanem a csapategység szintű döntés, és működőképesség felismerése, magyarul az illeszthetőség.

Ezért a drillek (egyéni, páros, egység, csapat) szint mind-mind úgynevezett rétegzési eljárásokat segítenek, hogy a mért eredményeket (Measure) jelenségeket az egyes rétegekben megfigyelve külön lehessen értékelni(Analyse). Tehát a drillek jelentős részének a célja nem a gyakorlás, hanem a mintavétel, a zajmentes mérés biztosítása, a kísérlettervezéshez, az illeszthetőség bizonyításához.
Amennyiben az illeszthetőség (kompatibilitás) biztosítható, megkezdődhet a "felprogramozás" az adott célfüggvény alapján.
A következő fontos tényező az az, hogy mi az optimum, célfüggvény, amire lövöd a programot.

Ez önmagában egy hatalmas téma, „a tökéletes játék”, és az „éppen elég jó játék” elvei szerint ez le fogom írni. Utolsó rész a gyártás/illesztés, változáskezelés
Folyt köv. (de most dolgoznom kell)
több mint 2 éve
Helmut Zimmer Buffalo Bills Oregon Ducks 6 132 — én ezt meguntam
-Egy top 15 körüli edző az NFL-ben.
akdestroyer
Ezzel a legendaval kellene leszamolni. Nem, nem az. Amugy meg mit jelent a top15 a gyakorlatban? Pont 14 hely van a PO-ban, tehat a legjobb 15. azt jelenti, hogy pont rajatszasba nem juto (ha vegytisztan igy dolne el). Hol volt 15 masik edzonek ilyen iranyitoja 10 evig?

Ezzel legyunk elegedettek? Meg amugy is egy bohoc. Es latni kellene, hogy o nem csak edzokent bukott meg, hanem VP of football operations-kent is. Nezzunk mar ra erre a rosterre. Liga bottom kozeli. Ki tehet rola? Ki csinalta meg a frencsajz tortenetenek legrosszabb trade-jet? PC
undisputedly
Azt, hogy a középmezőnybe sorolom, az nem azt jelenti hogy középszerű HC-nak tartom, csupán azt hogy a liga hátsó felében még vállalhatatlanabb kóklerek cirkulálnak végtelen hosszan.

Értem a forradalmi hevületet, hidd el én is szívesen picsánrúgnám, de attól még ez nem legenda, hanem a valóság.
(Azzal már nem is akartam kihúzni a gyufát, hogy nálam inkább top10, mint 15. 😀)

És nem, nem gondolom hogy meg kéne elégedünk ezzel, ilyet nem mondtam, de szerintem az is hibás megközelítés, hogy az emelkedő szervízköltégektől rettegve pánikszerűen cseréljük le a Renault Mégane-ünket mondjuk egy BMW 318i compactra, mert hát az csak jobb lehet...

Hiába gondolod hogy a gödör alján vagy, mindig jöhet még szarabb.
Ha nem hiszed, kérdezd meg Bazzát.

| Ui: Shurmur, Patricia, Lynn, Garrett, O'Brien, Marrone, Bowles, M.Lewis, Gase, Campbell, Sirianni (és ez csak az, ami hirtelen eszembe jutott) - mind ráérnek jövőre. |
akdestroyer
Szerintem eltero a vegcelunk, azert latjuk maskent.

Neked ugy tunik a konstansan PO hataron mozgas eleg ilyen korulmenyek kozott, mig nalam ez nagyon keves.

Mirt? Mar tobbszor leirtam, hogy 32 csapat van, de a klasszikus amerikai versenyszervezesi modell miatt pusztan egy gyoztes lehet. Tehat a csapatok (es a szurkolok 90+ %-a is) kb. 96%-a vesztesen tavozik az ideny vegen.

Ennek ellenere megis 10milliok rajonganak a ligaert es kovetik a csapatukat minden evben, mert ott a REMENY. A remeny arra, hogy jobb lesz. --> Ez nem veletlenul van igy. A liga strukturaja is arra lett kitalalva, hogy egy frencsajz se legyen remenytelen. Persze van 1-2 akinek annak ellenere sikerul remenytelen melysegbe manovereznie magat, hogy a liga ugy lett kitalalva, kiegyensulyozza az eselyeket. Meg a Browns is kepes volt osszeszedni magat!

Ami viszont nalunk van, az teljes remenytelenseg. 5-6 eve lejtmenetben vagyunk, minden evben egy picivel rosszabb es pontosan tudjuk, hogy ebben tobb lett volna, de a legfontosabb, hogy a jovobeli siker remenyet is elvette PC. Mindenki tudja, hogy itt nem lesz semmi mar.

Szoval nekem qrvara nem eleg, hogy PO kaliber csapat vagyunk RW-vel (lassan mar az sem!). Inkabb jojjon par szar ev, de legyen remeny arra, hogy megtalaljuk a kovetkezo generaciot jatekosban/edzoben akikkel ismet mehetunk a dontoert.
undisputedly
Hát szerintem attól ti meg messze vagytok.
Az a Lions, Jets, Jaguars szint.
Bazzani
Szerintem nem. Persze Lions fankent megertem az allaspontod, de meg egy atlagos lions drukker is joggal bizhat abban, hogy kiteszik a jelenlegi staffot es jobb lesz jovore (mint ahogyan az elozo 5 valtasnal is bizakodhattatok). Seahakws fankent miben bizol? Mitol lesz jobb?

Olyan rendszerszintu problemak vannak amiket a fanok evekig szajkoztak, majd PC tobb eves kesessel reagal rajuk, kozben meg szaguldunk le a szakadek fele.
undisputedly
Pete Carroll számomra a foci Bowieja, ő az igazi Ziggy Stardust.

Pete Carroll megöregedett, sajnos. Csodát hozott az életünkbe. Most nem jó a helyzet, de előtte 10 évig top csapat voltunk. Számtalan a vétke, de mindig a csapatért dolgozott.... A fanbaseről fogok írni. Vettünk mintát -és nem picit- a fanbasek fociértéséből, hát parádé!. Olyan közösség, mint ez, alig van.

Washington nem Texas, nem Alabama, vagy Mississippi. Itt Steve Largent óta van nagyjából a foci az érdeklődés centrumában. Pedig az egyetemek adtak tehetséget előtte is. Washington államban a football kultúra azon a szinten volt Carroll érkezésekor, hogy mindenki a Sonicsot siratta.

Teszi a dolgát Carrol 12 éve (49-ers szurkolóként, NOCAL homeboyként).

A csávó egy teljesen új buildet hozott be az NFL-be. Ez nem olyan, mint Tony Dungy, aki transzformálta a 77-81 Steelers smash formációit, amelyet átneveztek Tampa 2-nek. Ne vicceljünk , olyan buildet hozott, hogy azonnal szabályokat kellett módosítani. Ez a Level Mel Blount & the Steel Curtain!!! Ez önmagában elég ahhoz, hogy HOF legyen. Hány zseniális srácot talált meg. Lynchet valami 4. körért hoztuk el, Clemmons meg special teamer volt az Eaglesben Megtalálta Wilsont, fel is építette... nem tudom hány irányítónak volt ennyire tartós szép karrierje, ami közel sem ért véget.

Nem ő hívta a fasz játékot a 2. SB végén, csak beleállt! Nem ő nem olvasta a mozgásokat, nem ő cseszte el a snapet, nem ő nem blokkolta ki az embert rendesen. Viszont Lane kéztörésekor tudott váltani Brady, és BB ellen, úgy hogy a kocsmában mellettem a vége előtt zokogtak a Pats fanok, hogy utána persze azonnal gúnyolódjanak. Én hülye meg vigasztaltam őket.

Az változott, hogy 3 éve nincs rendesen felkészítve a csapat. Ennek az okát nem tudom, csak sejtem, hogy elfogyott a legendás energia. Ugye sikerült kiutálni Tom Cablet, aki az executionért felelős Assistens HC volt. És sikerült kiutálni Bevellt. Megjegyzem a sackek száma kb ugyanott. Csodás volt nézni, ahogy 2 év alatt 4000+ passzolt yardról lementünk 3000-re. És amikor tartósan visszamentünk 4000- re a levegőben, és összesen 5900-ra, akkor megint jött a csere.
Most pedig, hogy itt az új OC aki maga az elérkezett 21. század, konkrétan összeomlott a támadójátékunk.

Ezt az analitika meg elemzés dolgot szerintem tegyük a helyére. A félidei elemzés egy bullshit, pont nincs idő csodát tenni, ha nincs a tárban töltény (értsd kigyakorolt játék) . Ezt pont 3 hete megerősítette ELI Manning. Mellesleg az NFL pont 20 évvel van lemaradva adatgyűjtésben és elemzésben mondjuk az ipari környezethez képest. Akartam küldeni anno doktoranduszt NFL csapathoz, csak az ipar pont 2x annyi pénzt ajánlott neki....na ennyit erről.

Visszatérve a témához: MINDEN HÉTEN KAPOK 3-5 LEVELET, AMELYBEN VALAKI CÁFOLJA HOGY A PÁRHUZAMOSOK TALÁLKOZNÁNAK A VÉGTELENBEN!!!!! A FIZIKAI TANSZÉK UGYANENNYIT, AMELYBEN VALAKI MEGÉPÍTETTE a PERPETUM MOBILET!!!!!!! Mert ma mindenki ért mindenhez, mert amiért én még 10 évet ültem az egyetemen, írtam könyveket, tanítottam éveket, azt egy Youtube videó alapján meg lehet érteni. És utána jó hangosan lehet sikoltozni a hülyeségeket.

Mindegy, amit én érzek Carroll kapcsán az nem az utálat ez nem is bánat, ez a mélységes gyász.

Helmut Zimmer
Szerintem max 4 evig volt igazi top csapatunk.
En akkora zseninek sem tartom. Az ujitast sem latom. Jott az oldschool strategiaval, amit nem o talalt fel, egy olyan korban amikor mindenki a passzra kezdett atallni. Ennyiben volt a zsenialitasa, de igazabol ez sem volt az, mert nem azert eroltette a run-run-boomot, mert felismerte, hogy igy elonyhoz jut,hanem azert, mert csak ehhez ert.

Strategiailagabszolut alkalmatlan a legkisebb merteku megujulasra.

Masreszt a szervezet fejekent is megbukott (hogyan tavozotak innet az all-seahawks vedok?), illetve a rosterert felelos vezetokent is.

Volt 3-4 jo evunk, amit egy korszakos futo es egy bemakolt secondary tett naggya. Ezert jar neki a koszonet. De az en szememben se nem zseni, se nem top edzo.
undisputedly
Lécci mutasd be, hogy a Press 3-t ki alkalmazta Carroll előtt az NFL-ben, sikeresen.
Bemákolt, persze, mert ilyen van. Emögött nincs vízió, karizma, meg értés... Persze. 😀 😀 😀
Ez 11-17-ig egy ütőképes csapat volt -12-től 15-ig meg gyilkos 16 soso.
Helmut Zimmer
PC a sajat bevallada szerint is Monte Kiffin rendszeret futtatja, plusz Bill McPhersontol emelt el dolgokat meg.

Cover 3-at se o talalta ki, max kicsit finomitott, hogy milyen kulcsokat olvasson a db, es mennyire legyen agressziv.

Igen, bemakolta Shermant es a LOB-ot. Azota sem sikerult megannnyi pickbol ertekelheto sacondaryt epitenie.

Melyik viziorol beszelsz? Amelyiket a Rams minden evben bucira veri?

Milyen karizma? Ami miatt csunyabban valtunk meg ET-tol vagy Shermtol, mint Bill Gatestol a felesege?

Fel ne kenjuk mar PC-t, mint valami szent tudas orzojet. Konkretan 5-6 eve keptelen megujulni football strategiailag (vagy akar hagyni, hogy valaki segitsen ebben).
undisputedly
Nem akarlak bosszantani, de szerintem már annyira utálod Carrollt, hogy lement a dolog a vágányról. Most erre próbálok úgy felelni, ahogy egy régi cimborának, harcostársnak szokás. Nem leszek paraszt.

Monte Kiffin rendszeréből Carroll & Dan Quinn, csak elveket vettek át, amelyet az alábbiak:
-Speed over size and strength
-Preventing scores over preventing yardage.
-Attacking and causing turnovers
-Multiple defenses from one look


Ez a Monte Kiffin, és Bill McPherson dolog, olyan mint amikor megkérdezték a Slayert 86-ban a Reign in Blood lemez után, hogy kik a hatások, és képesek voltak felsorolni az UFO-t, meg a Scorpionst, meg ilyen kecsó brit bandákat.. 😀

Kiffin egy zseniális figura. Gus Bradley az elején valóban ilyesmivel próbálkozott, hiszen Kiffin tanítvány de a sikerkorszakban, mikor összeállt az LOB már nagyon nem ez volt műsoron. A Tampa 2-t elfújta az idő és a feledés. ....meg a zone blitz rendszerek, és a mobil irányítók, meg Tom Brady meg az 5. generációs O playbook, meg hogy nehezen tanítható, és ha valaki rosszul csinálja akkor irgalmatlanul el lehet rontani. 😊 .
Ma a szuper-atléták világában, amikor kevésbé megy a matek, és az összefüggések megértése, stresszhelyzetben, de 70000-el nyomunk fekve miközben lefutjuk az éhes gepárdot, sajnos okafogyott lett a rendszer. Ma az egyszerűen tanítható prevent rendszerek mennek. Ez pedig nem az. A C3P sem az, és semmilyen csapda alapú, vagy hibát kikényszerítő rendszer nem az. És ez komoly gond. Ma a plugin típusú játékosok korában lehet, hogy rég paradigmát kellett volna váltani Carrollnak. Egyébként ebben jogos a kritika. A nagyon vicces, hogy mikor Thomasnak volt egy nyilatkozata a Ravensben, hogy neki soha ennyi szabályt nem kellett megtanulnia, meg, hogy mennyire komplex az védelem, akkor mindenki elmondta, hogy, mert primitív a Hox rendszer. Hát pont nem, csak a Hox rendszerhez processzor kell, és nem Ram. Szegény Thomasnak túl is pörgött a processzora. Thomas életében első alkalommal játszott felprogramozott rendszerben. Szét is esett tőle. De tényleg nem divat a keretrendszer ma már.

A Cover 3 rendszert nem Monte Kiffin találta ki, nem is Dungy, és nem is a Tampa 2 volt az első ilyen rendszer. George Perles nevű Steelers D géniusz rendszere a smash/stunt 4-3 rendszer. Oka egy fájó vereség a Boystól.
A trükk az volt, hogy Jack Lambert váltogatta a szögeket Greene mögött, aki a technikákat is váltotta és sok alkalommal nem látszott, hogy ki mit csinál. Ebből rengeteg labdaszerzés, és sack lett, mert olvashatatlan lett a védelmek vertikális mozgása, pl, amikor fellépett az LB. Amúgy a másik pennsylvaniai csapat az Eagles akkori védő koordinátora és Perles haverja volt ..Bill McPherson. Na az pl. egy C3 prototípus rendszer volt, de ugyanúgy ott vannak a zone blitz rendszerek alapjai is.

Kiffin rendszere a stunt 4-3 továbbépítése egy adott irányba pl 4-3 over/under 3-3-5 nickel konverziója. Ez az ős alap Tampa 2 97-98-ból- amely 6-8 évre meghatározza az NFL-t. A Kiffin féle verziónál (más mint Dungyé a Coltsban, és más mint Marinellié) a nikkel azért 3-3-5 Nickel (Blitz), mert opciós játékoknál (!!!!) a 5-1-5 technikán a DL-t (amelynek nem része ekkoriban még az AllPro terrorlegény Simeon Rice) rendszeresen kisöpörte, a Green Bay, vagy a Minesota fala. Ezek akkoriban még csoportellenfelek voltak A Nickel mindig magasabbról indult, és fellépett, kvázi scoutolt, és csapdázott egyszerre. Pl ez nálunk Jamal Adamsnek nem megy... nem érti, nem érzi.

Itt meg is érkeztünk a Seattlehez. Többek közt a mi rendszereink lényeges eleme a nikkel!
Dan Quinn érában a nikkel az 425, és csapda. 3-3-5 non-techniqe (7-1-5, stb.) felállásokat Gus Bradley hívott 2011-ben. 2012-től ez szépen lassan felszívódott, és a Niners elleni legendás agyonverésnél, amikor felavattuk a LOB-ot se híre, se hamva. 3-3-5 prevent volt, és inkább 3-2-6, akkor volt 3-3-5 ha éppen nem volt épkézláb DB sor.

Nálunk nem játszottak soha olyan 100-105 kilós LB-k mint pl. Cato June, vagy Derrick Brookes. Nálunk a a rear 7 az nem könnyűlovasság.... Keressünk 2 hasonlóságot a Brian Kelly Rhonde Barber/ Richard Sherman-Brandon Browner páros közt, akár fizimiskára, akár stílusra, akár skillsetre. Amikor 2 felnőtt két gyereket visz suliba.

A 4-3 under 2 gap, amit Willie emleget az egy érdekes elem, és igen más nem alkalmazta igazán sikeresen. -Ezt Willie tök jól írta

És a legfontosabb: Tampa 2 nehezen tud Free Safety, köré épülni. Dexter Jackson úgy lett SB MVP, ahogy nálunk Butler. Bills megpróbálta Byrddel, egy idő után kiürült a poszt. Marinelli megpróbálta, kiürült a poszt. Ahhoz Thomas szeme és sebessége kellett, meg egy teljesen szinkronban mozgó társ. Seattleben a Freakek hátul vannak. Kiffin rendszerében a Frontban. Ezért is gondolom én elég tudatosnak azt a buildet az elejétől kezdve.

Szóval elég sok különbség van még... ezért nem Tampa 2-nek hívják. 😀

Hogy ki mit olvas a secondaryban, és hogy lép fel, és hogy váltják ki a zónákat, na ez pont a rendszer sava borsa, Ez nem finomítás, főleg azon a szinten nem, ahogy az LOB nyomta, elváltás nélkül. Pont ebben a szegmensben van az összes rule. 2016-ig gyönyörűen meg voltak komponálva és össze voltak téve a ruleok. Ezek nem voltak bonyolultak, de működtek, mert Thomas KJ, Bobby gyorsak voltak fejben, és lábon.

Bemákolni nem lehet egy LOB-t 😊
Hogy? Jajj véletlenül a Tampa 2 rendszerhez illő Cornerbackek helyett hozok 2 roadblockert. Véletlenül behúzta Kancellárt az enforcert, a mögött is csak szerencse volt, semmi tudatosság, semmi vízió, megtetszett .😀
Pont Te írtad, amikor elment a ma már tudjuk, hogy mentálisan beteg Earl Thomas, hogy ezt már nem lehet megismételni ilyen többet nem lesz, más lesz. Én egyet is értettem, ilyen többet nem lesz.

Az a baj, hogy nem érdekelt megint a tételmondatom. "Carroll megöregedett", és hogy "számtalan a bűne".
Persze, hogy már nem jó, Ralph Wilson,ALDAVIS, Chuck Noll, Don Shula, Marv Levy, mind-mind megöregedtek. Monte Kiffin utolsó védelme a Dallasban közepes volt, egy remek támadógépezet mellett.
Megöregedtek, ahogy Carroll is.

Én értem, hogy utálod, de az érdemeit ne vitassuk már el. Ez szerintem ez azért méltatlan. Én dokumentáltan utálom évek óta, de azért van egy határ. 😊