Olimpia

25 feliratkozó

több mint 6 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 5 450 — Steelers fan
Hú de irigyellek benneteket... Húsz éve kívülről fújtam top20-at legyen szó sífutásról, alpesi bármelyik szakágról, síugrásról, sőt gyorskorcsolya, műkörcsolya, a hoki csapatok játékosainak legalább felét fejből felrosoltam. Most meg kb. 2 kanadai hokis nevét ha meg tudom mondani, az is sok. Alpesi síben senki. Na jó, 1-2 osztrák név ismerős, pár idősebb norvég és kész. Egyszerűen nincs időm, és már el is szoktam sajnos tőle, hogy legyen. 😕

Úgyhogy én nem tippelek, de megpróbálom legalább a magyar korcsolyásokat megnézni.

Apropó, náluk hogy működik a kijutás? Számonként kellett kvalifikálni, vagy létszámba kellett kerülni, és aki bent van, mindegyik számban elindulhat?
peterk2005
Bakszi.
Majdnem ugyanez. 88 óta figyelem a sportot szinte minden téren 90től már sokkal több elő is jön bármiből. Olyannyira kiestem mindenből, hogy rákerestem múltkor kiváncsiságból a kedvencemre síugrásból, s döbbenten vettem tudomàsul, hogy Hannavald 2005-ben vonult vissza.... aztaq... alig pár évnek tűnt... s akkoriban kezdtem pl. NFL-t nézni....de akkoriban már túl volt a Penguins a deadlast éveken, Ovecskin és Sid a ligában.....
S akkor pl. eszembe jut koriból Butirszkaja, aki sose volt a lgjobb, de az ő megjelenése rabul ejtett örökre.
S minden csak foltokban van meg, kivéve talán a jégkorong...

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 6 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Hú de irigyellek benneteket... Húsz éve kívülről fújtam top20-at legyen szó sífutásról, alpesi bármelyik szakágról, síugrásról, sőt gyorskorcsolya, műkörcsolya, a hoki csapatok játékosainak legalább felét fejből felrosoltam. Most meg kb. 2 kanadai hokis nevét ha meg tudom mondani, az is sok. Alpesi síben senki. Na jó, 1-2 osztrák név ismerős, pár idősebb norvég és kész. Egyszerűen nincs időm, és már el is szoktam sajnos tőle, hogy legyen. 😕

Úgyhogy én nem tippelek, de megpróbálom legalább a magyar korcsolyásokat megnézni.

Apropó, náluk hogy működik a kijutás? Számonként kellett kvalifikálni, vagy létszámba kellett kerülni, és aki bent van, mindegyik számban elindulhat?


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 6 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 437 — TODDHERREMANS79
Plusz bármennyire is készülnek fel rá, az időjárás óriási faktor. Jeges/puha, nedves/száraz a hó, süt a nap vagy borús az idő, netalántán esik a hó. Minden féle körülmény esetén más és más léceket waxot kell használni. Teljesen másként "rugózik" a kanyarokban egy léc +5, 0, -5 fokon. Rengeteg taktika van benne. Nem véletlen a legdrágább téli sport.
dawyd728
Ez az északi sportokra is igaz mondjuk.
Nyilván ez a legdrágább téli sport, mivel sokkal több speciális körülményt igényel mint mondjuk egy sífutás. Ahhoz nem kell se pálya, se felvonó, se síbérlet. :d

Amit előtte leírtál azzal egyetértek, csak hidd el hogy ebből egy laikus nem sokat fog érzékelni, és elsősorban az órát fogja bámulni hogy hogyan változik.

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 6 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 784 — SHAMEFUR DISPRAY!
1) lesz-e érmünk?
Szerintem nem... valószínű lesz 2-3 koris döntő, de inkább 4-5. helyekre tippelek. A legjobb esélyünk szerintem egy váltó bronz lehet, mondjuk Dél-Korea és Kína mögött, de először ugye döntőbe kell jutni.

2) hány (rövidpályás kori) döntőnk lesz?
2 v 3.. leszek optimista én is 3-at tippelek. (Szerintem olyan nem lesz, hogy 2 magyar egy számban döntőzne... nem látom erre hol van reális esély)

3) ki lesz az olimpia legeredményesebb atlétája?
Szerintem ez Fourcade v J. Boe lesz... én az utóbbira tippelek, mert szerintem váltóban jobbak a norvégok, és az utóbbi hetekben azért Fourcade-ot is szétfutotta. Lehet, hogy éremszámban Fourcade jobb lesz, de ha az aranyakat nézzük sztem Boe nyer.
Nem sok más embernek van esélye 3 aranyra (sífutóknál azért most szorosabb a mezőny szerintem), talán csak valamelyik dél-koreai rövidpályás korisnak.

4) nyer-e aranyat Svindal?
Ez nálam nagyon 50/50.. azt mondom nem, de hoz 2 érmet.

5) hány és milyen érmet nyer Shiffrin?
2A, 1B

+1) ki lesz az olimpia legnagyobb meglepetése, pozitív szempontból?

Írok néhány tippet azokra a sportokra, amiket követek...

alpesi sí
férfiaknál Fill v Kriechmayr, nőknél Goggia

biatlon
férfiaknál Hoferből nézek ki meglepetést, ha bárki képes rá (de szerintem itt a két nagy név tarol), nőknél Olsbu, és a belorusz váltó

sífutás
svédek jóval többet fognak nyerni, mint amire számítunk...

síugrás
Japán nyeri a csapatversenyt 😀 (álmodozni lehet 😊)

6) Bjørgen lesz-e minden idők legeredményesebb téli olimpikonja (nem Σ éremszám)?
Nem

7) Hirscher megszerzi első aranyát?
Igen - de kombinációban (kikap Kristofferssentől szlalomban)

8) Mind a 4 aranyat megnyerik a németek szánkóban? Összesen hány érmet nyernek szánkóban?
Lövésem sincs....

9) Kié lesz az első arany (a linkelt timetable segítségével gyorsan lehet szűkíteni a jelölteket)?
Ha jól nézem, ez a női 7.5+7.5-es skiathlon... ezért Kalla.

10) Lesz-e doppingeset már az olimpia ideje alatt?
Igen.

11) Ki nyeri az éremtáblázatot (nem Σ éremszám alapján)?
Norvégok.

12) Déli félteke szerez-e érmet?
Igen, ausztrálok azért mindig jók 1-2-re.

Szerkesztette: Igor

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 6 éve
dawyd728 3 698
én csak az északi-sí sportokat nézem és a 2 fajta gyorskorcsolyát. A többi sohasem érdekelt, számomra unalmas az aalpesi sí, kb annyi taktika van benne hogy mennyire kockáztatsz
eaglesmcnabb
Ne viccelj. Az alpesi síben nincs taktika? 😀 Kb a legtaktikusabb az összes közül, na jó az a curling. A verseny előtt 1000x lejönnek fejben a pályán. Minden kis apró egyenetlenséget tanulnak, hol milyen a fény-árnyék váltakozás, a beláthatatlan kanyarokban külső viszonyítási pontokat határoznak meg maguknak stbstb. Főleg a gyors számok olyanok, mint az autó- és motorversenyek. Tudni kell milyen ívekre vagy képes, direkt szűk, vagy kövér íveket tudsz jobban húzni. Ismerni kell a pályát, hol vannak tojástartós szakaszok, amit megelőző kanyarokban a minél jobb "kigyorsításra" kell menni, mert ha ott elrontod, rengeteget tudsz veszteni a lapos szakaszokon. Hiába akarna Miklós Edit pályának azokon a szakaszain, ami megköveteli a direkt íveket, kevésbé kövér(bejáratot kívülről kezded és a kijáraton is kijjebb kerülsz) íveken közlekedni lesiklásban, ha 2x annyit vesztene rajta,mert ő nem képes arra. Inkább megy eredendően hosszabb íven és időt veszt, mintsem 2x annyi időt veszítsen olyan ívválasztással, amire technikailag nem képes. Plusz az igazán nagyokat az különbözteti meg, h tudják mi lenne ott a legjobb ív, de az egyik megcsinálja úgy, h 1-2 km/h-val több tempót hoz ki belőle mint a másik. Plusz bármennyire is készülnek fel rá, az időjárás óriási faktor. Jeges/puha, nedves/száraz a hó, süt a nap vagy borús az idő, netalántán esik a hó. Minden féle körülmény esetén más és más léceket waxot kell használni. Teljesen másként "rugózik" a kanyarokban egy léc +5, 0, -5 fokon. Rengeteg taktika van benne. Nem véletlen a legdrágább téli sport.

Szerkesztette: dawyd728
több mint 6 éve
dawyd728 3 698
Pont beszélgettünk róla emptyvel tegnap... néhány kérdés, kicsit felrázni a topicot.

1) lesz-e érmünk?
2) hány (rövidpályás kori) döntőnk lesz?
3) ki lesz az olimpia legeredményesebb atlétája?
4) nyer-e aranyat Svindal?
5) hány és milyen érmet nyer Shiffrin?
....
+1) ki lesz az olimpia legnagyobb meglepetése, pozitít szempontból?

Illetve
 fantasy-olympics.com
Igor
+
6) Bjørgen lesz-e minden idők legeredményesebb téli olimpikonja (nem Σ éremszám)?
7) Hirscher megszerzi első aranyát?
8) Mind a 4 aranyat megnyerik a németek szánkóban? Összesen hány érmet nyernek szánkóban?
9) Kié lesz az első arany (a linkelt timetable segítségével gyorsan lehet szűkíteni a jelölteket)?
10) Lesz-e doppingeset már az olimpia ideje alatt?
11) Ki nyeri az éremtáblázatot (nem Σ éremszám alapján)?
12) Déli félteke szerez-e érmet?

Ha még eszembe jut vmi, még írok.
több mint 6 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 437 — TODDHERREMANS79
én csak az északi-sí sportokat nézem és a 2 fajta gyorskorcsolyát. A többi sohasem érdekelt, számomra unalmas az aalpesi sí, kb annyi taktika van benne hogy mennyire kockáztatsz

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 6 éve
dawyd728 3 698
Én benne vagyok mindenféle tippversenyben.

Viszont már fáj a szívem, h ez lesz az első olimpiám, ami idejére nem tudtam magamnak szabadidőt felszabadítani. Ami nagy szó, mert anno a torinói olimpia harmadik napján még a bokaszalagjaimat is elszakítottam, h láthassam elejétől végéig. 😀
Marad az alpesi ( 😊 ) és freestyle sí, snowboard, műkorcsolya (meh) és a curling + jégkorong torna csoportmeccseinek egy csekély kis része.
Amit nagyon sajnálok, főleg magyarként, h hétköznap a nagy- és rövidpályás gyorskorcsolyáról teljesen lemaradok. Plusz sajnálom, h az északi sí & biathlon is magyar idő szerint délelőtt - kora délután lesz. Ezeket szezon közben rendszeresen követem. A bob, szánkó, szkeletont annyira nem siratom, mivel amúgy is elég rendszertelenül nézem, ha egyáltalán nézem, plusz talán bob versenyt kb Sochi óta nem láttam, így az nem olyan nagy gond.
több mint 6 éve
dawyd728 3 698
A döntőt hogy értjük? Ha ketten jutnak be egy döntőbe az hánynak számít?
gabokocka
Szerintem az 2 döntő, bármennyire is csak egy valójában.
több mint 6 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 24 788 — Keep pounding
A döntőt hogy értjük? Ha ketten jutnak be egy döntőbe az hánynak számít?

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 6 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 437 — TODDHERREMANS79
Pont beszélgettünk róla emptyvel tegnap... néhány kérdés, kicsit felrázni a topicot.

1) lesz-e érmünk?
2) hány (rövidpályás kori) döntőnk lesz?
3) ki lesz az olimpia legeredményesebb atlétája?
4) nyer-e aranyat Svindal?
5) hány és milyen érmet nyer Shiffrin?
....
+1) ki lesz az olimpia legnagyobb meglepetése, pozitít szempontból?

Illetve
 fantasy-olympics.com
Igor
1, igen
2, 3 döntő (tehát 3 döntőben leszünk érdekeltek)
3, 1. Hirscher, 2. Frenzel Shiffrin (de azért reménykedem hogy Fourcade lesz az 1.)
4, nem
5, 2 arany S, GS
................................................
+1 Justine Braisaz ha nem magyar, ha magyar akkor valamelyik Liu érme lesz

Szerkesztette: eaglesmcnabb

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 6 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 784 — SHAMEFUR DISPRAY!
Pont beszélgettünk róla emptyvel tegnap... néhány kérdés, kicsit felrázni a topicot.

1) lesz-e érmünk?
2) hány (rövidpályás kori) döntőnk lesz?
3) ki lesz az olimpia legeredményesebb atlétája?
4) nyer-e aranyat Svindal?
5) hány és milyen érmet nyer Shiffrin?
....
+1) ki lesz az olimpia legnagyobb meglepetése, pozitít szempontból?

Illetve
 fantasy-olympics.com

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 6 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 24 788 — Keep pounding
És végül 19-en leszünk, kijutott az alpesi sí csapat is, feltételezhetően nyomnak egy meccset az osztrákokkal, jó móka lesz 😊

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 6 éve
dawyd728 3 698
Poroljuk le ezt a topicot is.

Elvileg ez az utolsó és már hivatalos timetable:
 www.olympics.ie/wp-content/uploads/2017/12/PyeongChang-Olympic-Comp-Schedule-Version-10_30112017_Final.pdf
több mint 6 éve
dawyd728 3 698
RUS helyett lesz OAR. 😀
Igazán tökös húzás volt az IOC részéről. | nem |
több mint 6 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 24 788 — Keep pounding
Ez az oroszok nem, de mégis elég érdekes döntés. Nem merték meghúzni, hogy ne legyenek ott a hokitornán, ami amúgy is elég gyér lesz az NHL miatt.

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 6 éve
Toca Minnesota Vikings 18 663 — Vikings fan
Csak összejött, és Liu Sándornak az arany is. Hajrá! 😊
dande
Szomorú lett volna ha pont a kazahok ejtenek ki...
több mint 6 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 39 539 — Így remélem megfelelek nektek.....
Csak összejött, és Liu Sándornak az arany is. Hajrá! 😊
több mint 6 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 24 788 — Keep pounding
A kazahok nem kerülhetnek dobogóra. Illetve ha odakerülnek akkor még abban bízhatunk, hogy az oroszokat eltiltják.

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 6 éve
dawyd728 3 698
A szakkommentátor állandóan kazah győzelemről beszélt, mint egyetlen negatív opció. Akkor most top3-ba nem szabad kerülniük? A másik, h a stúdióban arról hadováltak, h holnap még korizunk a B döntőben. Ami megint WTF? Egyáltalán a 8. helyért megkapjuk a pontokat?
több mint 6 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 24 788 — Keep pounding
Na a fiúkat sikerült elkiabálni, geci bírók, még izgulni kell hogy a kazahok ne legyenek dobogón.
Amúgy nonszensz, hogy az egész sorozatban kb minden ítélet ellenünk van.

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 6 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 24 788 — Keep pounding
Kvótát szerzett a női váltó és a fiúk is 99%-ig biztos hogy kijutottak shortrackben. Ergo két 8. hely legrosszabb esetben már van 😊 Amúgy kíváncsi vagyok mi lesz a ruszkikkal, azért nagyon nem mindegy, hogy indulhatnak-e, például ezen váltók versenyében is két éremesélyes csapat hullana ki mellőlünk.

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 6 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 24 788 — Keep pounding
Elfelejtettem linkelni:
 www.nemzetisport.hu/teli_sportok/dopping-ket-szocsi-ermet-buktak-az-oroszok-a-negy-ujabb-eltiltassal-2602115
Kemény! Norvégok agyonnyerik majd magukat sífutásban 😊
NB2
...amíg valaki rá nem jön, hogy ők mit használtak...
slowmotion
ajakkrémet 😀

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 6 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 737 — Cowboys fan
Elfelejtettem linkelni:
 www.nemzetisport.hu/teli_sportok/dopping-ket-szocsi-ermet-buktak-az-oroszok-a-negy-ujabb-eltiltassal-2602115
Kemény! Norvégok agyonnyerik majd magukat sífutásban 😊
NB2
...amíg valaki rá nem jön, hogy ők mit használtak...
több mint 6 éve
NB2 New England Patriots 21 970 — nabege2@yahoo.com
Elfelejtettem linkelni:
 www.nemzetisport.hu/teli_sportok/dopping-ket-szocsi-ermet-buktak-az-oroszok-a-negy-ujabb-eltiltassal-2602115
Kemény! Norvégok agyonnyerik majd magukat sífutásban 😊