Magyar foci csevegő
35 feliratkozó
több mint 15 éve
kola64
26
Mi lett a vége?
több mint 15 éve
Törölt felhasználó
Itt a link a Wolves meccshez: http://wolves.hu/news_video_stream.htmlA cowboys meccs nem hiszem, hogy nézhető lesz, de ki tudja...
több mint 15 éve
Törölt felhasználó
szerintem meg kell nézni a Huligánokat, mit csinálnak. Egy junior csapatból kihoztak egy egyesületet, aki most lehet simán nyeri a Div2-őt, jövőre elvárom tőlük hogy megnyerjék a Div1-et, és már ott lesznek a legjobb 4 között. őket kell megnézni, mit hogyan csináltak-csinálnak. dícsérőnek tűnő szavaim ellenére nem kedvelem őket, de tanulni senkitől sem szégyenBálint #15Tényleg példát lehet venni. És én tudok a Wolves-ból és Cowboys-ból is jó példákat mondani... (meg máshonnan is)
De ahol van pénz(támogató) és olyan ember a csapatnál, aki tesz még pénzt az egészbe (vagy ismerős van itt-ott), ott nem kicsit könnyebb ez az egész!
több mint 15 éve
Törölt felhasználó
A Cowboys meccset is közvetíti utána?
több mint 15 éve
Boti63
40
az a baj, hogy nálunk szerintem 5-10 junior korú játékos vagy úgyhogy esélytelen, meg szerintem én se játszhatnék már mert novemberben 20 leszek és sajnálom, hogy soha nem játszhattam junior bajnokságban 😕 szivesen kipróbáltam volna magam a sajnát korosztályomban 😊
több mint 15 éve
Én a saját történetemet szeretném elmondani ehez a Jonior dologhoz kapcsolódóan. most vagyok 19éves 16. szülinapom elött egyik haverom mondta, hogy ők amifociznak és milyen jó meg kemény stb. én is lementem velük egy edzésre és megtetszett. Persze a haverom összesen volt 2 edzésen és eltűnt én pedig ott maradtam egyedül, de ez nem ez a lényeg. Szóbal ott voltam 16 évesen 184 cm magasan és 90 kiósan és semmit se tudtam az egészről, DE TETSZETT és tartozni akartam valahova. Edzésre jártam edzettem és edzettem, ez fel is tűnt az embereknek mivel mindig ott voltam! a 2008-s szezonban csere voltam, negyedeket játszottam vagy azt se, de tudtam újonc vagyok és tanulnom kell még. 2008 őszén kiköltözett az elöttem lévő ember angliába és ott voltam, meg kaptam a lehetőséget egy Pécs Gringos elleni őszi barátságos meccsen és szerintem éltem is vele. 2009ben végig kezdő voltam és azóta is 😀 2010ben én lettem az Off MVP, most 2011ben átmentem a védelembe és 19 évesen egyből megválasztottak csaaptkapitánynak úgy, hogy nem is játszottam elötte a védelemben. Sok munka van vele mert edzések + 3-4 kondi egy héten de itt vagyok 194Cm magas 110kg. Ezzel csak azt akarom mondni, hogy a juniorok is tudnak játszani a felnőtt korosztályba és persze jó a jonior bajnokság, de mégis többet lehet erősödni fejlődni a felnőtt bajnokságban. De persze ami alap, hogy EDZÉSRE KELL JÁRNI!!!Boti63Szerintem ez csak a junior bajnokság milyenségétől függ. Nyilván minden csapatnál vannak olyan kaliberű junior korú játékosok, akik nélkülözhetetlenek a felnőtt csapatban is, de valószínűleg pont ti lesztek azok, akiktől erősebb lesz a liga, illetve akik eldönthetnek egy-egy meccset a juniorban. És szerintem nektek is az az érdeketek, hogy segítsétek a junior csapattársaitokat, mert 5-10 év múlva, bizony ők lesznek mellettetek a falban, meg más posztokon is.
Mondjuk a 7 fős junior bajnokság viszont egyértelműen visszalépés lenne a te esetben (falmozgások...stb)
több mint 15 éve
Boti63
40
Én a saját történetemet szeretném elmondani ehez a Jonior dologhoz kapcsolódóan. most vagyok 19éves 16. szülinapom elött egyik haverom mondta, hogy ők amifociznak és milyen jó meg kemény stb. én is lementem velük egy edzésre és megtetszett. Persze a haverom összesen volt 2 edzésen és eltűnt én pedig ott maradtam egyedül, de ez nem ez a lényeg. Szóbal ott voltam 16 évesen 184 cm magasan és 90 kiósan és semmit se tudtam az egészről, DE TETSZETT és tartozni akartam valahova. Edzésre jártam edzettem és edzettem, ez fel is tűnt az embereknek mivel mindig ott voltam! a 2008-s szezonban csere voltam, negyedeket játszottam vagy azt se, de tudtam újonc vagyok és tanulnom kell még. 2008 őszén kiköltözett az elöttem lévő ember angliába és ott voltam, meg kaptam a lehetőséget egy Pécs Gringos elleni őszi barátságos meccsen és szerintem éltem is vele. 2009ben végig kezdő voltam és azóta is 😀 2010ben én lettem az Off MVP, most 2011ben átmentem a védelembe és 19 évesen egyből megválasztottak csaaptkapitánynak úgy, hogy nem is játszottam elötte a védelemben. Sok munka van vele mert edzések + 3-4 kondi egy héten de itt vagyok 194Cm magas 110kg. Ezzel csak azt akarom mondni, hogy a juniorok is tudnak játszani a felnőtt korosztályba és persze jó a jonior bajnokság, de mégis többet lehet erősödni fejlődni a felnőtt bajnokságban. De persze ami alap, hogy EDZÉSRE KELL JÁRNI!!!
több mint 15 éve
Szerintem alapból probléma hogy a junior a legtöbb csapatnál olyan játékosokból van összerakva akik simán j végig tolják a felnőtt bajnokságot ( mert aki lejár az fejlődik.... aki lejár nem ül kispadon szezonban ...aki meg ennek az ellentéte az juniorba senem csinálna szart sem) Namármost ... Minden csapat ( tisztelet a kivételnek )akkora junior kerettel tud kiállni amekkora aktív játékos létszáma van 20 év alatt...
Mivelhogy mindenki ott indul ( akár szülői belegyezéssel) ahol akar egyértelmű a felnőtt bajnokságok vannak megcélozva.
A Juniorbajnokságnak nincs akkora tétje.... Utószezonban ,néhány meccs, ne legyünk meglepve.
Tegyük fel - Junior korú játékos csak juniorba játszhatna felnőtt meg csak felnőttbe x csapat igazolt játékosa csak X csapatba( mondjuk egy év csúsztatással) és megszünne a MAFL keretein belül az ide oda játszok fel le ide oda...
Én valami olyasmit gondolnék ( De Nagyon elrugaszkodott a földtől)
Junior kupa a Div I II vel akár előmeccsként...És akár a legkisebb kerettel is de szigorúan utánpótlás jelleggel lenne megrendezve.A DIVI II csapatok sasolnák a junior játékosokat ( mivel csak ott mutatnák meg magukat)
És akár egy egy jobb játékosért lehetne jelentkezni.Vagy küzdeni hogy maradjon pl: Farkas , Titán stbstb
Pesten belül egyértelmű de látjuk hogy dél -délalföld, vagy West is ezt csinálja csak már nagyban
Az egésznek az a baja hogy egy intézményesített dolog kéne az egész amifocinak de az még messze van.. 😐
Ha kicsit káosz akkor sorry
#22
#22
#22"Cornerbacks cover receivers, to defend against pass offenses and make tackles."
több mint 15 éve
feltűnt bárkinek is, h a Wolves-Vukovi meccsről lesz online közvetítés? Mondjuk mióta Wolves-ék eltűntek a hazai színtérről - aminek az oka és indoka is megérne egy külön misét - azóta mintha kevesebbet foglalkozna velük a Sportmédiás oldal. Minő véletlen... Mondhatnánk.e53m62Az online közvetítésről én se tudtam, de sztem inkább az a gond, hogy nem is volt túl sok meccsük (3-4 talán a springbowl-lal együtt). De emlékeim szerint mindegyikről volt vmi szösszenet.
A juniorral kapcsolatban mit nem tartasz megoldhatónak? Tavaly is kreatívan a Tigers-szel csináltatok közöset, és MO 4-ik és 7-ik legnagyobb városa együtt csak össze tud hozni egy juniort 😊
több mint 15 éve
Ez az egész junior dolog, beleértve a különböző gyerek-szakosztályokat, flagfocit egyéb dolgokat + a juniorválogatottat is, a mai magyar viszonyok között egy lázálom.Nekem feltűnt, mert ma kaptam rá meghívót az FB-n 😊
Mielőtt vmelyik Huligán elkezdeni fikázni: nem azt mondtam, h nem kell ebbe az irányba is haladni, de ma ez nem megoldható.
A másik: feltűnt bárkinek is, h a Wolves-Vukovi meccsről lesz online közvetítés? Mondjuk mióta Wolves-ék eltűntek a hazai színtérről - aminek az oka és indoka is megérne egy külön misét - azóta mintha kevesebbet foglalkozna velük a Sportmédiás oldal. Minő véletlen... Mondhatnánk.e53m62
több mint 15 éve
Ez az egész junior dolog, beleértve a különböző gyerek-szakosztályokat, flagfocit egyéb dolgokat + a juniorválogatottat is, a mai magyar viszonyok között egy lázálom.Mielőtt vmelyik Huligán elkezdeni fikázni: nem azt mondtam, h nem kell ebbe az irányba is haladni, de ma ez nem megoldható.
A másik: feltűnt bárkinek is, h a Wolves-Vukovi meccsről lesz online közvetítés? Mondjuk mióta Wolves-ék eltűntek a hazai színtérről - aminek az oka és indoka is megérne egy külön misét - azóta mintha kevesebbet foglalkozna velük a Sportmédiás oldal. Minő véletlen... Mondhatnánk.
A defense lineman could tear apart a refridgerator with his teeth.
The offense lineman can tell you how to put it back together spring by spring...
több mint 15 éve
😀 😀... és már ott lesznek a legjobb 4 között... Bálint #15Már ha úgy tekintjük, hogy a HFL-ben indul a legjobb három.deacon75

több mint 15 éve
Törölt felhasználó
... és már ott lesznek a legjobb 4 között... Bálint #15Már ha úgy tekintjük, hogy a HFL-ben indul a legjobb három.
több mint 15 éve
Törölt felhasználó
szerintem meg kell nézni a Huligánokat, mit csinálnak. Egy junior csapatból kihoztak egy egyesületet, aki most lehet simán nyeri a Div2-őt, jövőre elvárom tőlük hogy megnyerjék a Div1-et, és már ott lesznek a legjobb 4 között. őket kell megnézni, mit hogyan csináltak-csinálnak. dícsérőnek tűnő szavaim ellenére nem kedvelem őket, de tanulni senkitől sem szégyen
több mint 15 éve
Nem a tornaóra a lényeg, hanem az, hogy ott járnak az emberek meccsekre, High School, NCAA, NFL, stb. Azt látja a gyerek a profi sportban, hogy a játékos mennyire megbecsült/erős/ügyes/gazdag kinek, kinek igénye szerint. Amíg a sportnak, sportolóknak megvan a presztizse, akkor minden kölyök hasonlítani akar a saját kedvencére és aki komolyan gondolja tesz ért. Elkezd sportolni.Azért ne dicsőítsük szerintem egekbe az amerikaiakat... Igaz, hogy mi 3-ok vagyunk a világon kövérségben, de tudtommal ők az elsők. És igenis olyan olimpiai sportokat is nagyon sok fiatal lelkesen csinál, amikből legfeljebb egy kézen megszámolható sportoló él meg hazánkban. Persze, hogy a náluk kialakított rendszerben sokkal több fiatalt vonz ez a sport, de ha itthon is minden általános/középiskolában lenne hivatalos csapat ingyen cuccal/edzéssel, szted nem lenne itthon is népszerű? Főleg annak tudatában, hogy több tízezer sportoló él meg belőle.
Nálunk ez sokkal nehezebb, mert arról kell meggyőzni a kölyköket, hogy a sport jobb, mint a semmittevés, bagózás, piálás, plázázás. Természetesen nem lehetetlen, de ahogy többen leírták nagyon sok meló.
Az, hogy a TV-ben nézi már jó alap, mert szereti magát a sportot. A közvetítések előtt kellene olyan NFL filmeket adni amik elmagyarázzák a szabályokat, felszerelést, stb. Anno a DSF-en voltak ilyenek.santos35
Nem hiszem, hogy a fiatalokat kell hibáztatni, amiért kevesen találnak rá erre a remek sportra. Ha meg csak nézni szereti, akkor hívjátok el a meccsekre, és legalább bővíti a drukkertábort 😉
több mint 15 éve
Törölt felhasználó
Be kellene jutni az iskolakba, ahol szereles nelkul ismerkedhetnenek a gyerekek a tojaslabdaval. Kellene TF kepzes a tanaroknak, hogy legyen merszuk odadobni a kosarlabda mellett ezt is! Avagy ha nem TF kepzes, akkor mi valthatna' ezt ki? Amig a tanar nem tud valami alapveto jatekot [ nem kell annak tacke, vagy flag szabalynak lenni] addig nem tud mit jatszatni. A soccert sem a 11-es rugassal kezdik tanitani. Mit tanitanak a gyerekeknek az USA-ban a tornaorakon?xtakiNem a tornaóra a lényeg, hanem az, hogy ott járnak az emberek meccsekre, High School, NCAA, NFL, stb. Azt látja a gyerek a profi sportban, hogy a játékos mennyire megbecsült/erős/ügyes/gazdag kinek, kinek igénye szerint. Amíg a sportnak, sportolóknak megvan a presztizse, akkor minden kölyök hasonlítani akar a saját kedvencére és aki komolyan gondolja tesz ért. Elkezd sportolni.
Nálunk ez sokkal nehezebb, mert arról kell meggyőzni a kölyköket, hogy a sport jobb, mint a semmittevés, bagózás, piálás, plázázás. Természetesen nem lehetetlen, de ahogy többen leírták nagyon sok meló.
Az, hogy a TV-ben nézi már jó alap, mert szereti magát a sportot. A közvetítések előtt kellene olyan NFL filmeket adni amik elmagyarázzák a szabályokat, felszerelést, stb. Anno a DSF-en voltak ilyenek.
több mint 15 éve
jvic
115
Mit tanitanak a gyerekeknek az USA-ban a tornaorakon?xtakiHát, ahol én voltam, ott semmit. De tényleg. Ha valaki akar, akkor az nem a tornaórán, hanem a délutáni edzésen szed magára tudást, feltéve, hogy bekerül a csapatba, avagy délután az utcán/pályán játszik a haverokkal. A tornaóra az rosszabb volt, mint itt kishazánkban. Hozzáteszem, én 1994-ben voltam a Gaskill Middle School-ban, Niagara Falls, NY-ban, azt a tapasztalatot tudom elmondani.
több mint 15 éve
Be kellene jutni az iskolakba, ahol szereles nelkul ismerkedhetnenek a gyerekek a tojaslabdaval. Kellene TF kepzes a tanaroknak, hogy legyen merszuk odadobni a kosarlabda mellett ezt is! Avagy ha nem TF kepzes, akkor mi valthatna' ezt ki? Amig a tanar nem tud valami alapveto jatekot [ nem kell annak tacke, vagy flag szabalynak lenni] addig nem tud mit jatszatni. A soccert sem a 11-es rugassal kezdik tanitani. Mit tanitanak a gyerekeknek az USA-ban a tornaorakon?Meg kell még koncepció több évre előre, tájékoztatás magáról a sportágról.saját tapasztalat. még én is junior vagyok rengeteg osztálytársamat haveromat leakarom csábítani edzésre és fő indokok mindig azok amiket felsoroltál. általában szeretnek mozogni érdekelné is őket DE:nincs idejük..(tanulás,barátnő és még 100 indok) ,a család nem engedheti meg magának ,hogy megvegye a felszerelést ,főleg azt nem ha a gyerek beleun hónapok múlva. (szerencsére én lízingbe vehettem és az érdeklődésem mindig megvolt ennyivel könnyebb helyzetbe voltam) ,nem engedhetik meg maguknak hogy havonta a felszerelés mellett esetlegesen tagdíjat is fizessenek ,nem tudnak az amerikai fociról: lejönnek egy meccsre nagyon tetszik nekik hogy kemény jó sok ütközés ,de nem értik a szabályokat nem tudnak semmit a sportról.szampi#33Ez az a KURVA SOK munka, amit fentebb is írtam. Sajnos nem csak ennyiből áll, hogy lecsábítom őket edzésrepc_x
Az internet világában az már nem lehet gond, hogy néhány alap infót tartalmazó anyagot elküldjetek a jelentkezőknek. Megfelelően kell foglalkozni a jelentkezőkkel, mert a törődésnek igen is megvan az eredménye, példa erre: csak az elmúlt két-három hónapban, több mint 20 junior és serdülő korú srác csatlakozott hozzánk.
Na és a tudat, hogy a kemény edzések és edzőtábor (igen fontos csapatépítő eszköz!) végén vár rájuk nem kevés mérkőzés, ahol komoly rutint tudnak megszerezni.
Igen urak, ez bizony igen sok munkával jár, mint ahogy ezt PC már többször is leírta.
Persze jó lenne osztrák mintára szervezni az utánpótlás toborzást, de úgy tűnik erre mostanában nem fog sor kerülni, és a sportágunk fejlődését magunknak kell megoldani.HZsóka
több mint 15 éve
HZsóka
67
Meg kell még koncepció több évre előre, tájékoztatás magáról a sportágról.Ez az a KURVA SOK munka, amit fentebb is írtam. Sajnos nem csak ennyiből áll, hogy lecsábítom őket edzésrepc_xMi az oka annak, hogy nem tudnak a csapatok fiatalokat szerezni?saját tapasztalat. még én is junior vagyok rengeteg osztálytársamat haveromat leakarom csábítani edzésre és fő indokok mindig azok amiket felsoroltál. általában szeretnek mozogni érdekelné is őket DE:nincs idejük..(tanulás,barátnő és még 100 indok) ,a család nem engedheti meg magának ,hogy megvegye a felszerelést ,főleg azt nem ha a gyerek beleun hónapok múlva. (szerencsére én lízingbe vehettem és az érdeklődésem mindig megvolt ennyivel könnyebb helyzetbe voltam) ,nem engedhetik meg maguknak hogy havonta a felszerelés mellett esetlegesen tagdíjat is fizessenek ,nem tudnak az amerikai fociról: lejönnek egy meccsre nagyon tetszik nekik hogy kemény jó sok ütközés ,de nem értik a szabályokat nem tudnak semmit a sportról.szampi#33
nem szeretnek mozogni?
nincs idejuk?
nincs penzuk a felszerelesre?
nem is tudnak a focsirol?
Kivancsi volnek az valodi indokra! Tudja ezt valaki avagy mivel itt mindenki szereti a focsit, ezert nem itt kellene megkerdeznem.xtaki
Az internet világában az már nem lehet gond, hogy néhány alap infót tartalmazó anyagot elküldjetek a jelentkezőknek. Megfelelően kell foglalkozni a jelentkezőkkel, mert a törődésnek igen is megvan az eredménye, példa erre: csak az elmúlt két-három hónapban, több mint 20 junior és serdülő korú srác csatlakozott hozzánk.
Na és a tudat, hogy a kemény edzések és edzőtábor (igen fontos csapatépítő eszköz!) végén vár rájuk nem kevés mérkőzés, ahol komoly rutint tudnak megszerezni.
Igen urak, ez bizony igen sok munkával jár, mint ahogy ezt PC már többször is leírta.
Persze jó lenne osztrák mintára szervezni az utánpótlás toborzást, de úgy tűnik erre mostanában nem fog sor kerülni, és a sportágunk fejlődését magunknak kell megoldani.
több mint 15 éve
Srácok az ok nagyon egyszerű és ott van mindenki szeme előtt!!!Az első dolog ami megfordul bennük az az hogy minek törjem össze magam ha megye 18-ban a kispadon is kapok úgy havi 10ezret...
Na ezzel van probléma!!! Hogy kurvára a buzi foci uralja az agyukat és nem tudnak csapatban játszani...
Büszke vagyok arra hogy ennek a csapatnak a tagja lehetek és hogy egy ilyen defense lehet velünk! (Vasyl Jordan Nyíregyháza Tigers QB)

több mint 15 éve
az okok megvannak a megoldást kéne kitalálni. ami valószínüleg a sport népszerűsítése lenne. de erről is volt már szó korábban/fentebb.Ez az a KURVA SOK munka, amit fentebb is írtam. Sajnos nem csak ennyiből áll, hogy lecsábítom őket edzésrepc_xMi az oka annak, hogy nem tudnak a csapatok fiatalokat szerezni?saját tapasztalat. még én is junior vagyok rengeteg osztálytársamat haveromat leakarom csábítani edzésre és fő indokok mindig azok amiket felsoroltál. általában szeretnek mozogni érdekelné is őket DE:nincs idejük..(tanulás,barátnő és még 100 indok) ,a család nem engedheti meg magának ,hogy megvegye a felszerelést ,főleg azt nem ha a gyerek beleun hónapok múlva. (szerencsére én lízingbe vehettem és az érdeklődésem mindig megvolt ennyivel könnyebb helyzetbe voltam) ,nem engedhetik meg maguknak hogy havonta a felszerelés mellett esetlegesen tagdíjat is fizessenek ,nem tudnak az amerikai fociról: lejönnek egy meccsre nagyon tetszik nekik hogy kemény jó sok ütközés ,de nem értik a szabályokat nem tudnak semmit a sportról.szampi#33
nem szeretnek mozogni?
nincs idejuk?
nincs penzuk a felszerelesre?
nem is tudnak a focsirol?
Kivancsi volnek az valodi indokra! Tudja ezt valaki avagy mivel itt mindenki szereti a focsit, ezert nem itt kellene megkerdeznem.xtaki
több mint 15 éve
Ez az a KURVA SOK munka, amit fentebb is írtam. Sajnos nem csak ennyiből áll, hogy lecsábítom őket edzésreMi az oka annak, hogy nem tudnak a csapatok fiatalokat szerezni?saját tapasztalat. még én is junior vagyok rengeteg osztálytársamat haveromat leakarom csábítani edzésre és fő indokok mindig azok amiket felsoroltál. általában szeretnek mozogni érdekelné is őket DE:nincs idejük..(tanulás,barátnő és még 100 indok) ,a család nem engedheti meg magának ,hogy megvegye a felszerelést ,főleg azt nem ha a gyerek beleun hónapok múlva. (szerencsére én lízingbe vehettem és az érdeklődésem mindig megvolt ennyivel könnyebb helyzetbe voltam) ,nem engedhetik meg maguknak hogy havonta a felszerelés mellett esetlegesen tagdíjat is fizessenek ,nem tudnak az amerikai fociról: lejönnek egy meccsre nagyon tetszik nekik hogy kemény jó sok ütközés ,de nem értik a szabályokat nem tudnak semmit a sportról.szampi#33
nem szeretnek mozogni?
nincs idejuk?
nincs penzuk a felszerelesre?
nem is tudnak a focsirol?
Kivancsi volnek az valodi indokra! Tudja ezt valaki avagy mivel itt mindenki szereti a focsit, ezert nem itt kellene megkerdeznem.xtaki

több mint 15 éve
Mi az oka annak, hogy nem tudnak a csapatok fiatalokat szerezni?saját tapasztalat. még én is junior vagyok rengeteg osztálytársamat haveromat leakarom csábítani edzésre és fő indokok mindig azok amiket felsoroltál. általában szeretnek mozogni érdekelné is őket DE:nincs idejük..(tanulás,barátnő és még 100 indok) ,a család nem engedheti meg magának ,hogy megvegye a felszerelést ,főleg azt nem ha a gyerek beleun hónapok múlva. (szerencsére én lízingbe vehettem és az érdeklődésem mindig megvolt ennyivel könnyebb helyzetbe voltam) ,nem engedhetik meg maguknak hogy havonta a felszerelés mellett esetlegesen tagdíjat is fizessenek ,nem tudnak az amerikai fociról: lejönnek egy meccsre nagyon tetszik nekik hogy kemény jó sok ütközés ,de nem értik a szabályokat nem tudnak semmit a sportról.
nem szeretnek mozogni?
nincs idejuk?
nincs penzuk a felszerelesre?
nem is tudnak a focsirol?
Kivancsi volnek az valodi indokra! Tudja ezt valaki avagy mivel itt mindenki szereti a focsit, ezert nem itt kellene megkerdeznem.xtaki
több mint 15 éve
Nálunk talán 3 éve volt rengeteg junior korú játékos, akiknek be is lett szerezve a felszerelés, hogy ne azért menjenek el mert nincs pénz a cuccra. Gatyát, 7részest, és fogvédőt és a cipőt kellett mindenkinek megvenni. Amíg nem voltak felszereléses edzések, addig voltak kb 30-35-en, aztán amikor végre kiosztásra kerültek a cuccok, akkor nagyon gyorsan elkezdtek morzsolódni az emberek, és mára megmaradt 2 játékos a 30 pár közül. Sajnos nagyon kevés fiatalban van meg az a türelem, elszántság, és elkötelezettség amit ez a sport kíván. Nagyon sokan vannak olyanok, akik lejönnek 2x, csinálnak magukról otthon 3 fényképet felszerelésben, és azt mutogatják fészbúkon, meg mindenhol a haveroknak, mert bezzeg ők milyen kemény amerikaifocisták, és ennyivel véget is ér a "karrierjük", mert dolgozni, edzeni, tanulni, gyakorolni már csak nagyon kevesen veszik a fáradtságot.
Just a simple Lineman... ZP#76