Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

Magyar foci csevegő

35 feliratkozó

több mint 15 éve
pc_x 943 — Red Fist
Hozzátenném, azért nehéz újoncokat toborozni, mert KURVA SOK munkával jár, és nyílván sokan nem hajlandóak/tudnak rááldozni ennyit.
A lemorzsolódás legfőbb oka szerintem, hogy ad-hoc edzők vannak sok helyen, akik nincsenek tisztában az edzősködés alapjaival, a mozgás/ok alapjaival, nincs pedagógiai készségük hozzá. Egy újoncot, új környezetben egy nem megfelelő edző, aki nem tudja mi miért történik elriaszt.
A másik, hogy erőltetik a fejlődést és nincs meg a fokozatosság elve (legalább is nincs betartva). Így persze hogy fájlalják az ütéseket, hiszen meg sem tanulnak ütközni...
Felszereléssel kapcsolatban meg próbáljon a csapat bérelhető cuccokkal szolgálni, máris megjön a gyerek és szülő kedve hozzá...


több mint 15 éve
kutya23c 223
Gyors példa nektek: mostani try out előtt két iskola lett bejárva idő szűke miatt. 100 valahány e-mail címre lett küldve meghívó a felírt srácoknak+ rádió 1-ben a hírekben az egyik napon végig benn voltunk.
10-20 ember jött le, akikkel rengeteg munka lesz, mert csak 3-4 fő rendelkezik valamilyen korábbi sport múlttal ami a mozgásából is látszik illetve némi agresszióval. A többi között is lehet van sportoló de nem látszik a mozgásán😊
A lényeg reálisan és kicsit pesszimistán, ebből a tizen akárhány emberből a fele lemorzsolódik ilyen-olyan okok miatt, így tehát statisztikailag egy vidéki nagyvárosban-mint Fehérvár- vegyünk 100 elküldött e-mailt ami alapján hosszú távon megmarad 4-8 fő maximum.
Végülis ez nem rossz arány,de ebből is látszik hogy menni kell a sulikba és egyéb fórumokra roadshow-zni mert máshogy nem lesz ember. (A miskolci példát érdemes magunkévá tenni, nyilván lakóhely szerint átszabva. én is velük konzultáltam)
Az emberek megtartása pedig az edzés minőségen függ szerintem nagy részt. Itt meg jönnek az újabb gondok: kevesen járnak edzésre, nincs elég felszerelés...😕
Ördögi kör ez.
Ja amit észre vettem, hogy a fiatalokban hála a médiának egy olyan kép alakult ki, hogy csak 190-es Óriások illetve kigyúrt pit-pullok csinálják ezt a sportot(+ Árpa Attila), így elég nehéz meggyőzni a 14-15 éves 50-60 kg-os ropit, hogy gyere le nem halsz meg sőt esetleg valami izmot is szedsz fel, hidd el jó lesz. A válasz inkább nézem TV-ben. :/

"Olyan vagyok, mint egy gép. Teljesítek mindenképp. Ha érzem is, hogy fáradok, holtomig már nincsen fék."

több mint 15 éve
Törölt felhasználó
Azért lett elbaszva, mert tulajdonképpen 3. éve nem történik utánpótlásfronton semmi fejlődés, nem tudtunk 9-ről 11 főre fejlődni. És valahogy ezt úgy kéne hogy a szövetség is részt vállaljon ebből a munkából, ne csak a csapatok, hanem közösen mindenki.
De mindegy, majd meglátjuk mi lesz jövőre, mert idén már marad a 9 fős (presze ha lesz elég induló 😊 )Bruce
Hogy ne történne korábban 3 évig volt 7 fős néhány csapatos kötelező ifi
Tavaly először nem kötelező 9 fős ifi sok csapattal (mi ez ha nem előrelépés)
Most meg megint kényszeríteni a lehetetlent akarják a csapatoktól (mert az olyan jól hangzik)
Idén is simán mehetett volna még a 9 fő (úgy is látszik ha sokan ülnek a kispadon és akkor lépünk tovább. De tavaly is látszott hogy max 22 esek voltak a keretek de sok volt a 16 17 fős keret. Miből gondolja bárki is hogy ez pikk pakk megváltozik 8 csapatnál.
Játszunk idén 9-el ne lépjünk vissza, és ha látjuk hogy sok csapatnak megy a tartalékok a közel 30 as keret kiállítása akkor már ősszel állapodjunk meg a jövőévi tervbe. De úgy hogy mindenki hozza hány leigazolt 19-évnél fiatalabb játékosa van. Ne úgy hogy legyen 11 mert Bruce-nak úgy könnyebb lesz edzősködni (boccs ezt én sem gondolom komolyan de nem hagyhattam ki). Amúgy meg nem egyeztek meg a csapatok hogy 11 főt indítanak. Tavaly a liga értekezleten, abban maradtak, igen jó volna a 11 (szép álom, meg állami támogatás is jó volna, meg oda vissza játszó 10 12 meccses bajnokság volna jó a felnőtteknek, de nem megállapodtak csak álmodoztak, utána minden érdemi munka nélkül) ha van annyi játékosa a csapatoknak és begyűjti a versenybizottság kinek mennyi igazolt 19 alatti játékosa van. A szép volna az megmaradt megragadt, de az érdemi munka a csapatok érdemben való bevonása az nem. Készült egy kiírás 7 11-re milyen alapon?? Miért nem volt benne a 9 ? Komolyan nem értem.
Fejlődés van csak sokszor az álmok a bxxxkodás megöli azt.
Szerintem idén kiváló ez a 6 alapszakaszos rájátszásos szisztéma (ennyi meccs még soha nem volt) de figyeljétek meg most jön a nyavalygás és csak azt érjük el hogy megint 3 4 alapszakaszos bajnokság lesz jövőre. Pedig most az utolsók is annyit játszottak mint tavaly a döntőt játszó csapat!
több mint 15 éve
Ricsi56 369 — VT megafan
Mi az oka annak, hogy nem tudnak a csapatok fiatalokat szerezni?

nem szeretnek mozogni?
nincs idejuk?
nincs penzuk a felszerelesre?
nem is tudnak a focsirol?

Kivancsi volnek az valodi indokra! Tudja ezt valaki avagy mivel itt mindenki szereti a focsit, ezert nem itt kellene megkerdeznem.xtaki
Sztem:
lejön a gyerek, megtetszi neki és látja h a "nagyok" mit csinálnak egy edzésen.
DE: egy átlag munkás család nem nagyon ugrik fejest a mélyvizbe ha a gyereknek tetszik, és fizessen ki a védőfelszerelésére 50-100.000 huf-t, hogy 2 hónap után azt mondja h ez fáj, ezt mégsem csinálom. Így erre letöbben azt mondják h ma ha megkeresed magadnak kisfiam akkor járhastz. ÉS van akinek anyagilag belefér, de ök meg megunják mert csak 4-8 an vannak mindig.

Crushers #12
több mint 15 éve
Patkany 28 — Back
Mi az oka annak, hogy nem tudnak a csapatok fiatalokat szerezni?

nem szeretnek mozogni?
nincs idejuk?
nincs penzuk a felszerelesre?
nem is tudnak a focsirol?

Kivancsi volnek az valodi indokra! Tudja ezt valaki avagy mivel itt mindenki szereti a focsit, ezert nem itt kellene megkerdeznem.xtaki
Tapasztalat alapján a legtöbbjük az első tackle után úgy gondolja, hogy ez neki fáj, ezért ez nemfasza. Elmegy a kedvük, mert nem csak TD-ket kell futni, hanem kidolgozni a beledet, és edzés végére a seggeden venni a levegőt. A socceren nevelkedett sok fiatalnak nem igazán fekszik ez.shawnka
Szerintem is....a fő probléma a rendszerességben keresendő.

A néha lejárok eredménye a sérülés, kispad , kudarc.

Ezután pedig a 4 kérdés valamelyike jó hivatkozási alap.

#22
#22
#22
"Cornerbacks cover receivers, to defend against pass offenses and make tackles."
több mint 15 éve
Ricsi56 369 — VT megafan
Tapasztalat alapján a legtöbbjük az első tackle után úgy gondolja, hogy ez neki fáj, ezért ez nemfasza. Elmegy a kedvük, mert nem csak TD-ket kell futni, hanem kidolgozni a beledet, és edzés végére a seggeden venni a levegőt. A socceren nevelkedett sok fiatalnak nem igazán fekszik ez.shawnka
nálunk pont nem így van. aki lejön, az nagyrészt itt is maradSzobi22
akkor ti cukorkát osztogattok edzés végén? 😊

Crushers #12
több mint 15 éve
Szobi22 Green Bay Packers 2 484 — Bajnok
Tapasztalat alapján a legtöbbjük az első tackle után úgy gondolja, hogy ez neki fáj, ezért ez nemfasza. Elmegy a kedvük, mert nem csak TD-ket kell futni, hanem kidolgozni a beledet, és edzés végére a seggeden venni a levegőt. A socceren nevelkedett sok fiatalnak nem igazán fekszik ez.shawnka
nálunk pont nem így van. aki lejön, az nagyrészt itt is marad

több mint 15 éve
zsomborparrag Buffalo Bills Ohio State Buckeyes 15 702 — Tyrone Creek
Mi az oka annak, hogy nem tudnak a csapatok fiatalokat szerezni?

nem szeretnek mozogni?
nincs idejuk?
nincs penzuk a felszerelesre?
nem is tudnak a focsirol?

Kivancsi volnek az valodi indokra! Tudja ezt valaki avagy mivel itt mindenki szereti a focsit, ezert nem itt kellene megkerdeznem.xtaki
Tapasztalat alapján a legtöbbjük az első tackle után úgy gondolja, hogy ez neki fáj, ezért ez nemfasza. Elmegy a kedvük, mert nem csak TD-ket kell futni, hanem kidolgozni a beledet, és edzés végére a seggeden venni a levegőt. A socceren nevelkedett sok fiatalnak nem igazán fekszik ez.
több mint 15 éve
xtaki Pittsburgh Steelers 3 813
Mi az oka annak, hogy nem tudnak a csapatok fiatalokat szerezni?

nem szeretnek mozogni?
nincs idejuk?
nincs penzuk a felszerelesre?
nem is tudnak a focsirol?

Kivancsi volnek az valodi indokra! Tudja ezt valaki avagy mivel itt mindenki szereti a focsit, ezert nem itt kellene megkerdeznem.
több mint 15 éve
Kalo 137
😀 jól van, ezt megúsztad 😀

Olyan kíváncsi lennék arra a bizonyos 1%-ra 😀

Én is, és a HFL/DIV1/DIV2 játékosainak 99%-a kisebb, lassabb, gyengébb mint a posztján szereplő átlag NFL játékosTred
Kalo
Tonny Simmons 😀Tred
több mint 15 éve
Tred Minnesota Vikings 317 — Red Fist
Olyan kíváncsi lennék arra a bizonyos 1%-ra 😀

Én is, és a HFL/DIV1/DIV2 játékosainak 99%-a kisebb, lassabb, gyengébb mint a posztján szereplő átlag NFL játékosTred
Kalo
Tonny Simmons 😀

M. Vikings
Always open!
több mint 15 éve
Kalo 137
Olyan kíváncsi lennék arra a bizonyos 1%-ra 😀

Én is, és a HFL/DIV1/DIV2 játékosainak 99%-a kisebb, lassabb, gyengébb mint a posztján szereplő átlag NFL játékosTred
több mint 15 éve
Tred Minnesota Vikings 317 — Red Fist
Amúgy bocs, hogy megint Labdarúgással példálózok, csak szúrta a szememet, hogy valaki NB3-as közvetítést emlegetett. Európoi fociban úgy van, hogy a legalacsonyabb oszályt (megye3: 6-od/7-ed osztály) kivéve nem indíthatsz el felnőtt csapatot bajnokságban, ha nincs a csapatnak utánpótlás csapatuk indítva U19-ben. És van aki elindít 11-12 fős csapatokat, akiket szarrá ver mindenki, de legalább a szövetség nyugtázhatja, hogy nevelődik az utánpótlás.
Amerikai fociból meg már junior válogatottat akarunk kiállítani, de összesen van !!3 CSAPAT!! MO-n, aki egyáltalán 11 fős juniorban gondolkozik. Sztem nem ok az, hogy kicsik, meg hogy kevés ember van falposztra...stb. Én is, és a HFL/DIV1/DIV2 játékosainak 99%-a kisebb, lassabb, gyengébb mint a posztján szereplő átlag NFL játékos, és biztos vagyok abban is, hogy bármelyik magyar falembert Jared Allen minden playben seggre fejelne.
Akkor felnőttben is játszunk 7-9 fős bajnokságot, mert kisebbek vagyunk?

M. Vikings
Always open!
több mint 15 éve
Patkany 28 — Back
Azért lett elbaszva, mert tulajdonképpen 3. éve nem történik utánpótlásfronton semmi fejlődés, nem tudtunk 9-ről 11 főre fejlődni. És valahogy ezt úgy kéne hogy a szövetség is részt vállaljon ebből a munkából, ne csak a csapatok, hanem közösen mindenki.
De mindegy, majd meglátjuk mi lesz jövőre, mert idén már marad a 9 fős (presze ha lesz elég induló 😊 )Bruce
Szerintem ez az egész már olyan mint amikor valami "csakazértismuszájhogylegyen"
Volt egy év -és lehet hogy az emlékek megszépülnek-
De volt
DIVI DIVII DIVIII azt hiszem junior bajnokság is volt.
volt "felhozó liga" volt "premier"
volt szó a kötelező juniorról.
sok az elmúlt szezonokban veszett kérdésre meglenne a válasz. Akkor már nem emlékszem miért nem az maradt -mondjuk lekövetni is nehéz ezt a dolgot, mert félévente változik minden-

#22
#22
#22
"Cornerbacks cover receivers, to defend against pass offenses and make tackles."
több mint 15 éve
Bruce Las Vegas Raiders UCLA Bruins 11 930 — Salus populi suprema lex esto
Azért lett elbaszva, mert tulajdonképpen 3. éve nem történik utánpótlásfronton semmi fejlődés, nem tudtunk 9-ről 11 főre fejlődni. És valahogy ezt úgy kéne hogy a szövetség is részt vállaljon ebből a munkából, ne csak a csapatok, hanem közösen mindenki.
De mindegy, majd meglátjuk mi lesz jövőre, mert idén már marad a 9 fős (presze ha lesz elég induló 😊 )
több mint 15 éve
Törölt felhasználó
egyébként kötve hiszem, hogy pl. egy osztrák junior csapat ugyanabból, de még messzebb megyek, szerintem nem is hasonló 'bookból dolgozik, mint a 'nagy' csapat...
az a fontos, hogy egy junior játékos átfogó ismereteket szerezzen a pályán, sajátítsa, gyakorolja élesben a technikákat, mozgásokat...
szerintem!Harminch37
Épp ez a lényeg. Ha nem is ugyanabból, de felnőtt csapat playbookjának egy kicsit csökkentett, mondhatjuk lebutított változatából dolgoznak, ugyanazokkal az alapokkal és koncepciókkal, amit az adott utánpótlás csapat képességeire és lehetőségeire készítenek. Hogy meglegyen a folyamatos fejlődés. És mire a kis osztrák gyerkőc végigmegy a mini, schüler, jugend, junior korcsoportokon és feljut a felnőttekhez, addigra a playbookot is készség szinten ismeri (a technikai dolgokról persze nem is beszélve). Ha pedig menet közben változik a head coach a felnőtt csapatnál, az az esetek döntő többségében (nyilván az off-seasonben) ez némi változást jelent az utánpótlás playbookokra nézve is. Mert alapvetően arra készítik fel a srácokat, hogy ha nagyok lesznek, ott fognak játszani a felnőtt csapatban.Francesco
Teljesen egyetértek! de mindig a lehetőségekhez képest.
Ez a mostani kiírás (ifi) is olyan nem túl korrekt
7 11-et kérdeztek meg a csapatoktól
Majd most 9 is belerakták de úgy hogy csak ha nem jön össze a 6 csapat a hét főre
nem értem.
Tavaly volt egy sokcsapatos 9 fős (ez egy kompromisszum több mint a 7 de kevesebb mint a 11) Azért a támadóknál csak a két Guard hiányzik tehát a húzás nélküli játékok akár még hasonlíthatnak is a 11-re.
Lehet 11-et akarni de ha nem tudja sok csapat összerakni akkor ők dögöljenek meg??
Ha 3 - 4 kirakja 11 főt akkor ő szarik a többire?
Vagy ha a 11 nem megy akkor már legyen rosszabb (7 fős) de jóval rosszabb??
A 9 fős most egy jó kompromisszum lenne. De ahogy nézem ez már most jól el lett B. szarintva.
több mint 15 éve
Bruce Las Vegas Raiders UCLA Bruins 11 930 — Salus populi suprema lex esto
Alapvetően, nálunk Mo-n is ennek kell lennie a koncepciónak. Egyelőre még az út elején járunk, de én hiszek benne, hogy ez lesz itt is előbb utóbb. Jelenleg ugye még csak egy korcsoport van, de idővel el kell jutni arra a szintre, hogy kettő, akár három korcsoport is legyen. Ausztriában 30 évvel előttünk járnak és ott most már van ugye 4 korcsoport, de pl a mini korcsoportban még csak 3 csapat van, de az U14-ben már 8 csapat (A Raiffeisen Vikingsnek pl 2 is volt ebben a korcsoportban).

10 év múlva el kell jutnunk arra a szintre, hogy minden csapatnak legyen utánpótlásbázisa, ilyen vagy olyan mennyiségű, de legyen. Mostanság még inkább úgy lehet ezt megoldani, hogy a kisebb csapatok akik nem képesek kellő számú fiatalt megfogni, azok fúzionálnak egy másik csapattal és ketten már megfelelő létszámot tudnak elérni. Aztán folytatni kell tovább a toborzást és megpróbálni saját lábra állni. De a fúziók is viszik előre mind magát a sportot, mind magát a két fuzionáló csapatot.
több mint 15 éve
Törölt felhasználó
egyébként kötve hiszem, hogy pl. egy osztrák junior csapat ugyanabból, de még messzebb megyek, szerintem nem is hasonló 'bookból dolgozik, mint a 'nagy' csapat...
az a fontos, hogy egy junior játékos átfogó ismereteket szerezzen a pályán, sajátítsa, gyakorolja élesben a technikákat, mozgásokat...
szerintem!Harminch37
Épp ez a lényeg. Ha nem is ugyanabból, de felnőtt csapat playbookjának egy kicsit csökkentett, mondhatjuk lebutított változatából dolgoznak, ugyanazokkal az alapokkal és koncepciókkal, amit az adott utánpótlás csapat képességeire és lehetőségeire készítenek. Hogy meglegyen a folyamatos fejlődés. És mire a kis osztrák gyerkőc végigmegy a mini, schüler, jugend, junior korcsoportokon és feljut a felnőttekhez, addigra a playbookot is készség szinten ismeri (a technikai dolgokról persze nem is beszélve). Ha pedig menet közben változik a head coach a felnőtt csapatnál, az az esetek döntő többségében (nyilván az off-seasonben) ez némi változást jelent az utánpótlás playbookokra nézve is. Mert alapvetően arra készítik fel a srácokat, hogy ha nagyok lesznek, ott fognak játszani a felnőtt csapatban.
több mint 15 éve
Harminch37 Las Vegas Raiders 103
a junior csapat feltétlenül 19 éves korig van? tehát ha mondjuk olyan felépítésű a játékos, akkor sem játszhatna juniorban?stitch90
képes lennél vadibandit juniorban játszatni...?!...😀


több mint 15 éve
Ricsi56 369 — VT megafan
a junior csapat feltétlenül 19 éves korig van? tehát ha mondjuk olyan felépítésű a játékos, akkor sem játszhatna juniorban?stitch90
De, ha 30 éves csak 60 kilót nyom fekve akkor játszhat! 😉kisdani
mennyi sok ilyen van .... :/

Crushers #12
több mint 15 éve
kisdani Minnesota Vikings 305 — Jászberény Wolverines fan
a junior csapat feltétlenül 19 éves korig van? tehát ha mondjuk olyan felépítésű a játékos, akkor sem játszhatna juniorban?stitch90
De, ha 30 éves csak 60 kilót nyom fekve akkor játszhat! 😉


Wolverines #79 C
több mint 15 éve
stitch90 256
a junior csapat feltétlenül 19 éves korig van? tehát ha mondjuk olyan felépítésű a játékos, akkor sem játszhatna juniorban?

Vamos Gringos!
több mint 15 éve
Harminch37 Las Vegas Raiders 103
Azért amit írtam már több soron is, hogy az lenne az igazi, mert a 9 fősben teljesen más a taktika meg minden!
Bruce
A junioroknak elsősorban technikát kell gyakorolniuk, nem taktikát... szerintem.deacon75
...... Kérdés, hogy mennyire tekintünk előre...Francesco
nyilván Ausztriában ez vicc kategória, de ha már kilences focival lehetne rendezni komoly (kezelje mindenki helyén) bajnokságot itthon, tulajdonképpen a taktikai rész lenne a legutolsó, ami tényleg számítana!
egyébként kötve hiszem, hogy pl. egy osztrák junior csapat ugyanabból, de még messzebb megyek, szerintem nem is hasonló 'bookból dolgozik, mint a 'nagy' csapat...
az a fontos, hogy egy junior játékos átfogó ismereteket szerezzen a pályán, sajátítsa, gyakorolja élesben a technikákat, mozgásokat...
szerintem!


több mint 15 éve
Törölt felhasználó
Azért amit írtam már több soron is, hogy az lenne az igazi, mert a 9 fősben teljesen más a taktika meg minden!
Bruce
A junioroknak elsősorban technikát kell gyakorolniuk, nem taktikát... szerintem.deacon75
...... Kérdés, hogy mennyire tekintünk előre...
több mint 15 éve
Törölt felhasználó
33. Salzburg Bulls .000 6 0 6 0 35:406
Hajrá!Atari
Azért kezeljük a helyén ezt a statot : Európa elitjével játszanak, akik ellen a listán szereplő számos csapat nem hogy pontot nem szerezne, de megkockáztatom, hogy negatív offense stattal végezne...