Detroit Lions

35 feliratkozó

több mint 10 éve
PintérÁdi Detroit Lions 1 347 — Detroit fan
R.Bush üzenete az amerikai csapatnak a VB-re:
 www.detroitlions.com/media-center/videos/Reggie-Bushs-message-to-USA-Soccer/24b6786f-b655-471f-ab78-ae124afd75a7

(Úgy tudom, hogy Bazzani is drukkol nekik) és tegnapi nap igazán jól alakult nekik a csoportban 😉

One Team
One Detroit
One Pride
több mint 10 éve
PintérÁdi Detroit Lions 1 347 — Detroit fan
Az elemzés érdekes. De a számok kiábrándítóak.
Majd' 70%-os sikeres passz Slay védekezésénél. 116-os QB rating. 15yard elkapasonkent az átlag.
Ez minden csak nem biztató! 😕

One Team
One Detroit
One Pride
több mint 10 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Egy remek elemzés Slay játékáról:
 sidelionreport.com/2014/05/14/darius-slay-scouting-report/

több mint 10 éve
csrnyei San Francisco 49ers 489
csrnyei
Bazzani
de nincs benne igazi vállalás😀
több mint 10 éve
PintérÁdi Detroit Lions 1 347 — Detroit fan
OFF
hálám küldöm a fórum technikai üzemeltetőinek, amiért nem kell minden alkalommal újra és újra bejelentkezni. Örülök, hogy végre meg tud jegyezni a rendszer!

One Team
One Detroit
One Pride
több mint 10 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
csrnyei

Ez jobb és biztosabb.

több mint 10 éve
PintérÁdi Detroit Lions 1 347 — Detroit fan
Köszönjük az elemzést.
Abban egyetértek veled hogy sok múlik a falon és hogy egy közepes secondary is bőven elég lenne.
De az igazság az hogy a mi cornereink nem közepesen.
Kivàncsian várom a fórumozókat, hogy tudnak e gyengébb Corner sort mondani a ligában. (És ha igen, hányat)
Lehet hogy kifognak egy jó évet, de papíron így az offseasonben a leggyengébbeknek tűnik.

One Team
One Detroit
One Pride
több mint 10 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Mivel a család alszik és sok idő van a VB meccsig így kicsit beszélnék bővebben a Chris Houston storyról, leginkább arról ami utána várható.
Vigyázat az írás minden szakmaiságot nélkülöz!


Soha sem tagadtam, hogy Houston volt az egyik kedvenc Lions játékosom. Leginkább azért mert a 0-16os év utáni második évben (a Mayhew magic év, ekkor volt a Rob Sims trade is és jött Burleson, Vanden Bosch, Scheffler, Corey Williams) érkezett és az egyik jelképe lett a változásoknak a szememben.
Aki a Lions drukkerkedésre adja a fejét az idővel hozzászokik, hogy az oroszlán secondary-re a megmosolyogtató a leginkább találó szó a külső megfigyelők szemével nézve. Próbáltam enyhén fogalmazni, talán mégiscsak a röhejes a legjobb megfogalmazás.
Nézzünk kicsit a múltba, hogy Houston érkezése előtt milyen veretes egységekkel találták magukat szembe a Lions ellen felálló elkapó egységek. Gyengébb idegzetű Lions drukkerek itt kapcsolják ki a gépet és inkább nézzék a foci VB-t.


2008
LCB 25 Brian Kelly 23 Keith Smith
RCB 21 Travis Fisher 28 Leigh Bodden 38 Ramzee Robinson
FS 42 Gerald Alexander 24 Kalvin Pearson
SS 26 Dwight Smith 27 Daniel Bullocks

2009
LCB 32 Anthony Henry 41 William James 23 Kevin Hobbs
RCB 31 Phillip Buchanon 29 Eric King 25 Marcus McCauley
FS 40 Marquand Manuel 24 Kalvin Pearson
SS 26 Louis Delmas 30 Ko Simpson
Akik mégjobban a múltba vágyódnak azoknak itt a 2007es  pickingpros.com/nfl/2007/detroit-lions-roster.php és a 2006os  pickingpros.com/nfl/2006/detroit-lions-roster.php roster is. A 2006-oson megtaláljuk Dre Bly-t az utolsó jó Lions CB-t.

Visszatérve Houston érkezésére elevenítsük fel, hogy milyen röhejes áron érkezett:

The Detroit Lions announced today that they have acquired CB Chris Houston from the Atlanta Falcons for the Lions' sixth round pick in the 2010 NFL Draft and a conditional seventh round pick in the 2011 NFL Draft.
Houston (5-11, 178) spent his first three years in the NFL with the Falcons after being drafted by the club in the second-round (41st overall) of the 2007 NFL Draft. His career numbers include:162 career tackles (145 solo), three interceptions (14 yards; 1 TD), 34 pass defenses, a forced fumble and 2 fumble recoveries. In 2009, Houston played in 12 games (10 starts) before ending the year on the Reserve/Injured list due to a hamstring injury.
Emlékszem, hogy akkor még nagyon kezdő NFL néző voltam így megkérdeztem itt a topikban, hogy mire számíthatunk vele kapcsolatban.
A legtöbb vélemény szerint "kellően gyors de nem megfelelő labdaérzékű" játékost igazoltunk.
Aztán elkezdődött a szezon és az újfent veretes (Houston-Wade-CC Brown-Delmas) secondary legmegbízhatóbb tagja lett. Ha ő játszott soha nem fogott el az az érzés, hogy menten kiugrok az ablakon és nehezéknek a monitort kötöm a lábamra.
Nem volt ő soha egy Revis vagy (hogy a csoportból mondjak valakit) Tillman szinten remek corner de végre egy olyan játékos akire stabilan lehetett számítani (akár Marshall vagy Jennings ellen is) és nem volt minden passz elkapás vagy DPI. Megérkezése óta stabilan a csapat elsőszámú CB-je volt, minden évben új társsal a másik oldalon (2010: Wade, 2011:Wright , 2012: Bentley, 2013:Slay).
Kedvenc megmozdulásom tőle a kedvenc Lions meccsemen történ (2011 december 24, Lions-Chargers):
1st and 10 at DET 45 Rivers pass deep right intended for V.Jackson INTERCEPTED by C.Houston at DET 1. C.Houston to DET 44 for 43 yards
Ez a pillanat volt amikor éreztem, hogy megvan a meccs és az oroszlánok végre a rájátszásba jutottak.
A rossz megmozdulásai (mert azért abból is volt jópár) meg idővel úgyis ködbe vesznek majd. 😊
Nagyon sajnálom, hogy elküldték. Szólnak arról a hírek, hogy nem fekszik neki ez az új press cover játékrendszer (ez miből derült ki amikor még nem is edzett az új stábbal?), olvasni azt is miszerint az egészségi állapota nem megfelelő (az ügynöke szerint rendben lenne a szezonra). Idővel ki fog derülni, hogy mi az igazság, remélem minél hamarabb talál magának csapatot. Saját véleményem, hogy a csapat fiatalabb és fizikálisabb játékosokra kíván építeni és Houston játéka nem ért meg az új stábnak 5milliót évente.

És most térjünk végre rá, hogy mi várható Houston távozása után, avagy ismerjük meg kicsit jobban a Lions CB egységét.
Én korántsem látom olyan feketén a jövőt mint topmodell barátom,
"Mostantól hivatalos: úgy döntöttünk hogy secondary nélkül próbáljuk meg játszani ezt a játékot." vagy egy másik véleményező aki a Lions secondary legerősebb tagjára vonatkozóan írta ezt a remek felvetést "Someone needs to have a custom Lions Jersey made with a "DEADMONEY" nameplate." . 😀😀
Továbbra is azt gondolom, hogy a csata a falaknál fog eldőlni. Ha a meccsek többségében úgy tudunk játszani mint a Hálaadás napi meccsen vagy a mackók ellen idegenben akkor egy közepes secondary is meg tudja oldani a feladatot, ha nincs nyomás az irányítón akkor egy sokkal jobb sem. Én nagyon bízok a Quin-Ihedigbo safety párosban (ezt majd rám lehet kiabálni a szezon végén), sokkal jobban mint a tavalyi Delmas-Quin duóban.
Nézzük, hogy kik maradtak a csapatnál:
-Darius Slay: A tavalyi második körös pick kezdő volt az első két meccsén, de mindkettőt a padon fejezte be a hibái miatt. A szezon végére azonban (legfőképpen Houston sérülése miatt) újra a kezdőben találta magát és remekül játszott a Flynn vezette Packers és a gyengélkedő Vikings ellen. Rengeteg munka vár még rá, de kellően magas és atletikus ráadásul az Austin féle védelmi rendszer sokkal jobban kedvez a játékának. Egyöntetű vélemény, hogy az eddigi edzések legjobb játékosa és elsőszámú várományosa a Nr.1 CB posztnak.
-Rashean Mathis: Aki olvasta az összefoglalóimat az tudja, hogy mennyire nem kedveltem Mathist a kezdeti időkben. Ez nyilván annak is betudható, hogy a szokásos Jaguars-Lions útvonalat bejárva érkezett a csapathoz. Aztán sokunk nagy meglepetésére a 33 éves Mathis a csapat legjobb cornerback-je lett az év végére és ennek köszönhetően vissza is igazoltuk. Nem egy nagy ballhawk (2011 óta nem jegyzett INT-t), de megbízható játéka alapján a második számú kezdő poszt lehet az övé.
-Bill Bentley: A 2012es 3.körös választottunkról leginkább a sérülés szó jut eszébe a szurkolóknak. Draftolása óta összesen 17 meccsen játszott és még mindig várjuk tőle az első INT-t. Ha egészséges tud maradni akkor a nickel CB poszt elnyerésének legfőbb esélyese. Szélen nem bevethető.
-Nevin Lawson: Idei negyedik körös választott, aki méretbeli limitáltsága ellenére elnyerte a stáb tetszését agresszivitásával és szívósságával. Az egyetemen állandó DPI problémákkal küzdött. Az edzőtábort Bentley cseréjeként a 2.számú nickel poszton játszotta végig. Legvalószínűbb, hogy az évet leginkább a padon tölti majd, de ez a cornereknél nem meglepő.
Egy rövid jellemzés róla Robilluma barátom tollából:
"Igazi agresszív, laza mozgású, press coverben igazán jó CB, aki nem hagy élni, kicsit Finnegan stílusban nyomja. Rángat, rúg, csíp (viszont ha nem vigyáz, akkor igazi holding flag mágnes lesz)."
-Cassius Vaughn: 26 éves kora ellenére a Lions már a harmadik csapata. Az edzéseken remekel, labdát szerzett, energikusan mozgott, bejátszotta a területet. Ficánkolt a belé vetett bizalom miatt. Slay és Mathis kezdő posztjára nem tűnik veszélyesnek de a ST-ben sok szerepet kaphat.
-Jonte Green: A 2012ben draftolt CB-k egyike. Újonc évében a sérülések miatt már kezdőként is játszott és nem vallott szégyent. Azóta viszont kikerült a rotációból. Kellően magas és gyors. Nem lenne meglepetés, ha nem kerülne az 53as keretbe.
-Chris Greenwood: 25 éves és még mindig csak projekt játékos. Újonc szezonját a PS-ban töltötte ahonnan "ellopta" a Cowboys de 3 meccs után visszakerült hozzánk. A csapat egyik legjobb atlétája, de sajnos már két sérvműtéten is átesett. Még mindig jogosult a PS helyre.
-Aaron Hester és Mohammed Seisay: Aron Hester az általunk "nagyon kedvelt" Devin Hester unokaöccse, Seisay egy UDFA a Nebraska egyetemről. Mindketten PS jelöltek. Hester remek méretekkel rendelkezik (6-feet-1 and 207 pounds) de nem túl jó futó. Seisay nagyon nyers de kellően nagy aláírási bónuszt kapott ahhoz, hogy esélyes legyen egy helyre a gyakorló csapatnál.

Ha most tippelnem kellene (nincs túl nehéz dolgom) akkor a Slay-Mathis párossal vágunk neki a szezonnak a kezdőben, Bentley lesz a nickel míg Vaughn lesz az első számú csere. Nem lennék meglepve azonban ha a keretszűkítéseknél érkezne egy használható (leginkább szélen bevethető, magas és fizikális) játékos az egységbe.
A Flowers pletykákat gyorsan cáfolták, mivel az ex KC játékos is abban a sémában gyengélkedett ami Houstonnak sem feküdt, nem mellesleg Suh új szerződéséig semmi helyünk nincs újfent a sapka alatt.

GO LIONS!

több mint 10 éve
PintérÁdi Detroit Lions 1 347 — Detroit fan
Akkor jöhet a SUH szerződés 😉

One Team
One Detroit
One Pride
több mint 10 éve
PintérÁdi Detroit Lions 1 347 — Detroit fan
Annak azért örüljünk hoy Ebron aláírt. És ezzel minden újoncunknak adtuk már szerződést!

One Team
One Detroit
One Pride
több mint 10 éve
PintérÁdi Detroit Lions 1 347 — Detroit fan
Mostantól hivatalos: úgy döntöttünk hogy secondary nélkül próbáljuk meg játszani ezt a játékot.
Tavaly rossz szezonja volt Houstonnak, de egy serules is hátráltatta. 3 éve hihetetlen jól jatszott.
Most viszont az elso két cornerünk olyan, hogy sehol máshol nem lehetne kezdő! De lehet harmadik szàmú sem !

One Team
One Detroit
One Pride
több mint 10 éve
csrnyei San Francisco 49ers 489
több mint 10 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Nem a sérülése miatt vágtuk ki.
Hozzuk el helyette gyorsan a szintén most kirakott Flowerst. 😊
Jelenleg Slay az elsőszámú CB a csapatnál.

több mint 10 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Hát erre nem tudom, hogy mit mondjak. Nem illik a press cover sémába, sérült is de mégiscsak tavaly kapott új szerződést.
Nagyon meglepődtem.

több mint 10 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 36 278 — Lájkold a zsűrit!
Adam Caplan @caplannfl
#Lions announced: Released CB Chris Houston.


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 10 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 923 — SuperBowl Champions 2013/2014
Most láttam,hogy milyen vita ment a topic kapcsán. Én Tate miatt 2-3 naponta belesek ide, szóval köszi az összefoglalókat. Nem szoktam kommentelni,de olvasom 😊
több mint 10 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
OFF
Hamár lassan indul a foci VB:

Úgyis az amcsiknak szurkolok. 😊
ON

több mint 10 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Bazzani
A PS-be jósolt játékosok közül ki iránt lehet leginkább kereslet a többi csapat részéről?DoM
Én hasból Greenwood-ot vagy Fullert mondanám, de aztán rájöttem, hogy baromság mert tavaly sem kellett Fuller senkinek Greenwoodot meg elvitte a Dallas aztán kirakta.
Abram állítólag remek kis RB/FB míg Couplinról korábban leírtam, hogy milyen sokra tartom. Fogalmam sincs, hogy értük más csapat volt e versenyben az UDFA piacon.
Hogy konkrétan válaszoljak szerintem senkit nem visznek el azok közül akit én oda jósoltam.
(Gondolom egyik idén draftolt játékosunkat sem rakjuk PS-ba, értük nyilván volna kereslet.)

több mint 10 éve
DoM New England Patriots Northwestern Wildcats 5 164 — vaccpáör fan
Bazzani
A PS-be jósolt játékosok közül ki iránt lehet leginkább kereslet a többi csapat részéről?
több mint 10 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Ráérő időmben csináltam egy kis 53as roster jóslatot (+megjelöltem a PS legnagyobb esélyeseit, többet mint a végleges 8 de azt megtippelni már végképp lehetetlen).
Pirossal kiemelve a kezdők.

OFFENSE (25)

QB: Stafford, Orlovsky
(PS: Franklin , cut/waive:Moore)
Egyből meglepetés, hiszen 3 irányítóval szoktunk nekivágni a szezonnak. Kellen Moore azonban nincs annyira jó, hogy fenntartsunk neki egy külön helyet a csapatban.

RB: Bush, Bell, Riddick, Leshoure
(cut/waive: Miller, Owens)
Bush és Bell helye atombiztos, Riddick az eddigieknél nagyobb szerepet kap majd míg LeShoure utolsó esélye, hogy bizonyítson.

FB: Collins
(PS: Abram)
Újra valódi FB a rosteren. Kezdőnek nem jelöltem mivel alighanem a két TE-s felállás lesz az alap.

WR: Megatron, Tate, Broyles, Durham, TJ Jones, Ross
(PS: Fuller , cut/waive:Roosevelt, Peackok, Wilson, Ogletree, Edwards)
Nehéz, nagyon nehéz. Sokat vacilláltam, hogy Durham vagy Ogletree maradjon benn. Stafford miatt esett a választásom végül Durhamre, nagyobb vele a kohézió. TJ Jones lehet az év meglepetésembere az offense-ben míg Ross a visszahordásaival vívja ki a kerettagságot.

TE: Ebron, Pettigrew, Fauria
(PS: Thompson, cut/waive:Maxwell)
Itt nem kellett sokat gondolkoznom max, hogy ki kerül a két fennmaradó játékos közül a PS-ba. Nem lepődnék meg, ha ide érkezne még veterán segítség a keretszűkítések után.

OT: Reiff, Waddle, Hilliard, Lucas
(PS: Williams, cut/waive: Shutgarts, Dalton)
Az egyetlen kérdőjel, hogy Waddle vagy Hilliard lesz a kezdő RT. Szerintem Waddle és Hilliard a csere LT poszton várakozik majd míg Waddle cseréje a hasonló felépítésű Lucas lesz.
Nagyon érdekes Williams helyzete akit éppen most képzünk át TE-ből OT-be ezért egy PS hely mindenképpen kinéz neki.

OG: Sims, Warford, Austin
(PS: Keyton, cut/waive: Morrell, Bullard)
"Csak három guard?" kérdezhetné a Lions dolgaiban kevésbé járatos olvasó. Szerintem ennyi lesz mivel Swanson a csere center poszt mellett csere guardként is bevethető. Ha valahol várható még egy tapasztalt játékos érkezése az ez a poszt. Keyton center poszton is tud játszani így a PS kinéz neki is.

C: Raiola, Swanson
Hát ez tükörsima. Raiola utolsó éve, Swanson egy évig tanul vagy (sérülés esetén) guard poszton vetjük be.

DEFENSE: (25)

DE: Jones, Ansah, Taylor, Tapp, Webster
(cut/waive: Kashama, Johnson)
Normál esetben csak 4 DE-t raktam volna be a végső keretbe. Viszont Tapp és Webster közül egyik sem olyan jó, hogy kiszorítsa a másikat ellenben az egyik egy korán draftolt projekt játékos a másik pedig a DL edző "embere" így egyiket sem tudtam kihagyni. Egyikük sem túl biztos megoldás sajnos.

DT: Suh, Fairley, CJ Mosley, Reid
(PS: Proctor, cut/waive: Fluellen, Hickman, Saddler-McQueen)
Nem sokat gondolkoztam rajta. Fluellen férhet még a kerettagság közelébe, de szerintem csak valami sérülés esetén. Mondjuk ez már nem a Schwartz éra, hogy mindig visszaigazoljuk.

LB: Tulloch, Levy, Van Noy, Palmer, Whitehead, Lewis
(PS: Hepburn, cut/waive: Greenwood, Jackson, Stanford)
Egyelőre Palmer kapja a több snap-et a kezdő csapatban az edzéseken de biztosra veszem, hogy Van Noy lesz a kezdő és Palmer az elsőszámú tartalék OLB és MLB poszton is. Greenwood kiesését a sérülésének köszönheti pedig ST-ben használható játékos. Hepburn tavalyi 7.körös pick ezért PS-ba kerülhet.

CB: Slay, Mathis, Houston, Bentley, Vaughn, Lawson
(PS: Greenwood, cut/waive Green, Seisay, Hester)
Ez volt a legnehezebb. Green és Greenwood kihagyása nagyon nehezemre esik és könnyen lehet, hogy (talán) Vaughn vagy egy offense játékos kárára egyikük befér majd. Houston sérülésének komolysága befolyásolja majd leginkább a helyzetet, nem is mertem kezdőnek jelölni emiatt. Egyelőre semmi érdemi infó nincs a visszatérésének időpontjáról.

S: Quin, Ihedigbo, Carey, Abdul-Quddus
(PS: Couplin, cut/waive: Lyn, Gomes)
A negyedik számú S poszton gondolkoztam csak. Végül Abdul-Quddus javára a tapasztalat döntött Couplin-al szemben, de Gomes is könnyen odaférhet mert jól szerepel az edzéseken.

SPECIAL TEAM (3)

K: Freese
P: Martin
LS: Muhlbach
KR/PR: Ross
(cut/waive: Tavecchio)
Egyedül a kicker poszton van versenyhelyzet de nem hinném, hogy eldobnánk az idén választott kickert bármilyen jó is lesz Tavecchio az edzéseken.

több mint 10 éve
PintérÁdi Detroit Lions 1 347 — Detroit fan
Akit érdekel más detroiti franchise is, az nézze meg az ESPN 30 for 30: Bad boys című részét! S02e18 ! Nagyon jól sikerult dokumentum film!
Bemutatja a legendás Bad Boys csapatot. Azt, hogy hogyan állította meg: Bird, Magic vagy Jordan csapatát, ez az igazán keményen játszó csapat.
(Sajnos őket én is csak a történelemből ismerem, mert a kilencvenes évek közepétől szurkolok a Detroitnak)



Tudom, hogy OFF téma, de OFFseasonben belefér 😉

One Team
One Detroit
One Pride
több mint 10 éve
Törölt felhasználó
Van Noy arcra full úgy néz ki, mint Levy 😊
több mint 10 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Pár kép a hétről:

-találtam egy remek képet a stadionról:


-Fairley kezdődobást végzett el a Tigers meccsén majd pózolt a robotzsaruval. Fogalmam sincs, hogy miért volt ott a robotrendőr a meccsen. Annyit tudok, hogy az eredeti film Detroitban játszódik.


- Kyle Van Noy is aláírta a szerződését a héten, egyedül Ebron maradt kontraktus nélkül (egyelőre nincs hely a cap alatt).

Amúgy Van Noy ma nősül, felesége (lesz) Miss Utah:


-Legyen egy kis foci is, egy remek Tate elkapás a heti (szezonbérletesek számára megtekinthető) edzésről:


-Megatron és Burleson egy jótékonysági softball meccsen:

Calvin szerint Burleson úgy néz ki mint aki most szökött a börtönből. 😀

több mint 10 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 79 317 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Rookie kártya Ebronról, a múlt hét végi Rookie Premierről.

több mint 10 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Ma is van OTA edzés.
Hiányzók: LB Kyle Van Noy, RB Joique Bell, WR Golden Tate, DE Ziggy Ansah, TE Joe Fauria, WR Kris Durham, S Ihedigbo. Caraun Reid pedig a diplomaosztóján van.
Fairley és Greenwood visszatért igaz még csak limitáltan.
Fairley állítólag remek formában van, visszafogyott az egyetemi súlyára.