Indianapolis Colts

52 feliratkozó

több mint 3 éve
Borbinho Indianapolis Colts Old Dominion Monarchs 11 459 — Rent Free - Megrögzött Colts Fan
Jim Irsay on QB situation: "Our belief is we’re close, that we have a tremendous nucleus of players that are capable of competing for the Super Bowl very soon. Ideally if you can get someone to come in this year who’s ready to go, it gives you your best opportunity."

 twitter.com/MikeWellsNFL/status/1354511976748228611
Bazzani
Felkeszul Andrew Luck!

"Overjoyed, the wolf devours his leg that's been torn off by a trap. Praised be the day that gave me food, he cries."
több mint 3 éve
Stez SMU Mustangs 43 222 — Whoops, looks like something went wrong.
Jajj, Irsay allandoan keveri a szart, oriasi a pali. 😀

több mint 3 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Jim Irsay on QB situation: "Our belief is we’re close, that we have a tremendous nucleus of players that are capable of competing for the Super Bowl very soon. Ideally if you can get someone to come in this year who’s ready to go, it gives you your best opportunity."

 twitter.com/MikeWellsNFL/status/1354511976748228611

több mint 3 éve
Tony Adams Indianapolis Colts 5 195 — Colts Fan
A TE edzőt is vitte Sirriani, igazoljuk le Belicsek kutyáját a helyére, nem volna minőségi visszaesés, és érte tuti kapnánk komp pickket ha elcsavarogna.
több mint 3 éve
Stez SMU Mustangs 43 222 — Whoops, looks like something went wrong.
Aki kedveli a vajon mi tortent a szinfalak mogott jellegu dolgokat:
 www.stampedeblue.com/2021/1/27/22251854/did-qb-philip-rivers-retire-because-he-was-informed-the-colts-were-going-in-a-different-direction
coltman
Kedvelem. Mit mondanak?
wmitty
Röviden azt, hogy Rivers azért vonult vissza, mert a Colts megsúgta neki, hogy másfelé nézelődnek. A pletyka alapja az, hogy Dodds interjúzott GM posztra a Lionsnál, ahol nyilván elmondták neki, hogy Stafford menni fog. Hazahozta a hírt, leültek Ballarddal és megszületett a döntés.

Bowen tudja hogyan kell bedobni egy teóriát, hogy az valószerűnek tűnjön, de én kételkedem. Ballard szeret korrekt lenni a játékosaival, de ennyire azért nem. Semmi értelme bezárni az ajtót az előtt, hogy a másik ajtón belépne. Rivers elmondta, tudja, hogy kettőn áll a vásár. Nem sértődött volna meg, ha nem most, hanem akkor tudja meg, ha már a másik irány biztos. Persze tovább is lehet tolni Bowen teóriáját azzal, hogy már biztos, csak még nem hozták nyilvánosságra. 😊

Stez: sokat jelent, hogy egy játékos olyan rendszerbe kerüljön, ahol megfelelő képzést kap, az erősségeire építenek, stb. Ebben az értelemben szerintem mi a jobb célpontok kozütt vagyunk, nálunk könnyebb lehet / lesz egy fiatal helyzete, mint néhány másik klubnál. De azért a játékoson is rengeteg múlik. Herbert nem azért lett első perctől ennyire jó, mert olyan hűde jó körülményei voltak a Chargersben. Egyszerűen onjáróan jó. Tua sem azért kezdett szerényebben, mert a környezet nem segítette. Szóval van, akin lehet segíteni és van akin nem. És van, akin nem is kell, mert önmagától is jó. (Mahomes szerintem mindenütt jó lett volna, legfeljebb nem ennyire és ilyen gyorsan.)
peterk2005
Azert Herberttel varj meg. Ket kezunkon nem tudjuk megszamolni azokat a fiatalokat, akik jol ugrottak be ujonckent, majd jott a sophomore slump. Herbertben ez boven benne van. Nyilvan nala rogton mindenki azzal fog majd jonni, hogy amugy kiraly, de azert esik vissza, mert elment az edzoje, a koordinatora, etc, de azert meg ovatosan barmifele kijelentesse. Az ujoncoknak elso evukben a mai NFL-ben szerintem abszolut nincs nehez dolguk, ha j rendszert es megfelelo supportot kapnak a stabjuktol.

Azt, hogy itt Rivers mennyire azert vonult vissza, mert hogy jott a pletyka a Lionstol es Staffordtol, es ezert mi mas iranyba akartunk menni, szerintem csupan pletyka, illetve talalgatas, nem tobb. Mas kerdes, hogy abszolut benne van a pakliban. Riversnek szerintem meg lehetett volna piaca, ha nem is nagy, de akkor gondolom o mar nem akar mashol jatszanai, sem koltoztetni a 85 gyereket, esatobbi.

több mint 3 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Aki kedveli a vajon mi tortent a szinfalak mogott jellegu dolgokat:
 www.stampedeblue.com/2021/1/27/22251854/did-qb-philip-rivers-retire-because-he-was-informed-the-colts-were-going-in-a-different-direction
coltman
Kedvelem. Mit mondanak?
wmitty
Röviden azt, hogy Rivers azért vonult vissza, mert a Colts megsúgta neki, hogy másfelé nézelődnek. A pletyka alapja az, hogy Dodds interjúzott GM posztra a Lionsnál, ahol nyilván elmondták neki, hogy Stafford menni fog. Hazahozta a hírt, leültek Ballarddal és megszületett a döntés.

Bowen tudja hogyan kell bedobni egy teóriát, hogy az valószerűnek tűnjön, de én kételkedem. Ballard szeret korrekt lenni a játékosaival, de ennyire azért nem. Semmi értelme bezárni az ajtót az előtt, hogy a másik ajtón belépne. Rivers elmondta, tudja, hogy kettőn áll a vásár. Nem sértődött volna meg, ha nem most, hanem akkor tudja meg, ha már a másik irány biztos. Persze tovább is lehet tolni Bowen teóriáját azzal, hogy már biztos, csak még nem hozták nyilvánosságra. 😊

Stez: sokat jelent, hogy egy játékos olyan rendszerbe kerüljön, ahol megfelelő képzést kap, az erősségeire építenek, stb. Ebben az értelemben szerintem mi a jobb célpontok kozütt vagyunk, nálunk könnyebb lehet / lesz egy fiatal helyzete, mint néhány másik klubnál. De azért a játékoson is rengeteg múlik. Herbert nem azért lett első perctől ennyire jó, mert olyan hűde jó körülményei voltak a Chargersben. Egyszerűen onjáróan jó. Tua sem azért kezdett szerényebben, mert a környezet nem segítette. Szóval van, akin lehet segíteni és van akin nem. És van, akin nem is kell, mert önmagától is jó. (Mahomes szerintem mindenütt jó lett volna, legfeljebb nem ennyire és ilyen gyorsan.)


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 3 éve
wmitty Indianapolis Colts 709 — Colts fan
Aki kedveli a vajon mi tortent a szinfalak mogott jellegu dolgokat:

 www.stampedeblue.com/2021/1/27/22251854/did-qb-philip-rivers-retire-because-he-was-informed-the-colts-were-going-in-a-different-direction
coltman
Kedvelem. Mit mondanak?

Otthonom MisColts
több mint 3 éve
deleted account 1 758
Aki kedveli a vajon mi tortent a szinfalak mogott jellegu dolgokat:

 www.stampedeblue.com/2021/1/27/22251854/did-qb-philip-rivers-retire-because-he-was-informed-the-colts-were-going-in-a-different-direction
több mint 3 éve
Stez SMU Mustangs 43 222 — Whoops, looks like something went wrong.
Nem is azt kell megjosolni, hogy egy prospectbol mi lesz az NFL-ben. Ez tul szeles skala. Egy jo GM es HC azt nezi, hogy a csapat es a stab rendszerebe ki passzolhat, es ki nem. En amondo vagyok, hogy itt a lenyeg a rendszeren van, mert igenis egy Mahomes is szenvedhetne peldaul Jacksonville-ben vagy New Yorkban.

Viszont ha ezt nezem, akkor a draft sorrend semmit sem jelent, az iranyito eseten egyes csapatoknal nagyon kulonbozhet. Ezeket attol fuggetlenul rakjak ossze a szakik, hogy akarcsak rapillantananak, hogy xy milyen rendszerben jatszott eddig, es hova lehet jo. Szimplan felallitanak egy sorrendet, hogy szerintuk ki mennyire jo. A Coltsnak olyan jatekos kell, aki fit Reich rendszerebe. Ilyen van talan Wilsonon es Lorenzon kivul ket darab. Es nem top5os prospectekrol beszelunk. Semmivel sem kerulnenek tobbe, mint nehany eve voltak a felmozgasok a kubekert. De innentol a kubek sorrendje igazabol valamilyen szinten fel is borul. De igaz ez sok mas posztra is igazabol.

Ugyhogy en szerintem tul van misztifikalva ez a "drafton alig lehet franchise kubet talalni" felfogas. Maximum Manningeket es Mahomesokat nehez talalni.

Na mindegy, ez csak az en velemenyem. Arrol nem tudok nyilatkozni, hogy Stafford kellene e vagy magasan huzni kubet. Mindkettonek lennenek pozitiv es negativ oldalai. En igazabol mindkettonek orulnek. Az mondjuk biztos, hogy ha draftolunk, akkor szerintem az illeto nem kezdene rogton, es egy ev menne a kukaba, amog felepiti Reich a fiatalt. Stafforddal az elao perctol kezdve tudnad, mit kaptal.

több mint 3 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Klayton Adams (asszisztens oline coach) mégse meg az Arizona State-be, marad Indyben.
És egy volt Jax edző lesz az új QB coach. 😊 Na jó, valószínűleg nem ez döntött a rezümében. Bár a MInshew (rookie) évben nem a QB coach volt Jacksonville-ben sem a legnagyobb gond.



Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 3 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Hát gyerekek, lehet statokat bújni meg nézegetni, hogy mi lesz a carreer projection, de egyszerűbb ennél megnézni őt a pályán. Tíz éve ott van. Ha csak az ellenünk játszott meccseit vesszük (aki semmi mást nem néz), akkor egyszer elbúbolt bennünket idehaza Luck-ostól (győztes drive-ot vitt és szórt nekünk majdnem 40 pontot), egyszer pedig kikapott tőlünk otthon úgy, hogy akkor is szórt vagy 34 vagy mennyi pontot, de a rookie Luck god mode-ba kapcsolt és csinált egy csoda utolsó néhány percet. Stafford meg az oldalvonalról nézte.

Azért ennél jóval több meccsét láttuk (én legalább 50-et), és nem kell stat ahhoz, hogy az ember lássa, hogy nem egy Garoppolo. A kérdés inkább az, hogy tud-e még a nem koros Rivers szintjén játszani? Top10 környékén ill. azon belül, és esetleg egy-egy kifutott top5 jobb évvel? Erre nem tudom a választ, mindenesetre a floorja nincs kívül a liga első felén várhatóan. Ami _elég_ jó lehet nekünk.

A fiatal irányítóval kapcsolatban lássuk azért a realitást. Mi nem leszünk a közeljövőben top10-ben. Még Brissettel se. A top5 - ahol _valódi_ esély lenne egy class top irányító megszerzésére - meg szinte teljesen kizárt. Nekünk az a lehetőség adott, hogy vagy a kör végén / második körben kapirgálunk, vagy benevezünk a rulette és meglépünk egy Chiefshez, Texanshoz hasonlót, felmenve az adott class 3./4. irányítójáért (ha az adott classban egyáltlán van ennyi első körös talent), aztán összerakni a két kezünket és várni. Ha megütjük a főnyereményt, akkor lehet egy Watsonunk nekünk is. De mennyi erre az esély? Mennyi az esély arra, hogy így egy transzcendens tehetségre bukkanunk? Én nagyon bízom Ballardban, de azért lássuk be, ehhez mázli is kell. Egyszerűen, senki nem képes megmondani előre, hogy az erős karú, lábmunka problémás, védelem olvasást alig tanult college irányítók közül kiből lesz Herbert és kiből Paxton Lynch vagy Haskins. Ha képesek lennének, nem lenne ennyi mellé nyúlás. És nem fordulhatna elő, hogy egy Herberttől mindenki félt (ahogy megjegyzem Allentől is pár éve), aztán Herbert beáll, és az _első passzától_ kezdve úgy néz ki, mint egy once in a decade 1/1 tehetség. Egy virtuális offseason után, amikor még NFL edzésen is alig vett részt. Ez a Herbert ugyanaz a Herbert amelyik az egyetemen volt, ugyanazokkal a kérdőjelekkel, csak a fassetudja miért, ő képes volt fogni magát és első másodpercben alkalmazkodni. Miközben húszból 19 másik nem.

Én továbbra is amellett vagyok, hogy ezt a rulettet meg kéne játszani egyszer. Bízom annyira Ballardban, hogy adjak neki egy esélyt. De. Muszáj idén? Muszáj úgy, hogy nincs kezdő irányítónk? Ha nincs más választásunk, akkor persze. De ha van? Én amondó vagyok, hogy most nincs értelme rulettezni. Most rá kell menni a sokkal biztosabbra. Stafford reálls floorja egy stabil top15 teljesítmény, ami top10 felé is tud hajazni. Amiben az is benne lehet - feltéve, hogy elhisszük, hogy Reich rendszere QB barát -, hogy nyom egy Tannehillt. Erre már fogadást nem tennék, de nem kizárt. A plafon nincs - nála sincs - lebetonozva. De nekünk jelen pillanatban nem a plafon a lényeges, hanem a floor. Mert van egy olyan keretünk, ami _elég jó_ floorral bíró irányítóval versenyképes lehet. Stafford elég jó.

Aztán rakjuk meg a rulettet mondjuk 2 v. 3 év múlva úgy, ahogy a Chiefs tette Smith-el a kezdőben. Ha bejön akkor mi leszünk az új Chiefs, de ha nem, akkor tudunk továbbmenni Smith-el (Stafforddal) is még pár évet. Most nekem ez tűnik ésszerű választásnak. A keret is abban az állapotban van most, amelyik ezt az irányt sugallja számomra. Nekünk most nem még két tehetséges fiatalra van szükségünk, akik majd 1-2 éven belül jók lehetnek. Igazából azt se éreznénk most meg, ha elpuntolnánk egy teljes draft classt, annyi a fiatal. Nyilván ne puntoljuk el, de érthető mire utalok. Nekünk egy irányító hiányzik most nagyon. Ha ezt megoldjuk Stafforddal, akkor meg most lesz itt az ideje, hogy kimenjünk a piacra és elhozzuk azt az 1-2 hiányzó láncszemet, akikkel odaérhetünk. Az elérhető egyik legjobb pass rusher, és mondjuk Allen Robinson. Vagy egy LT, vagy Rhodes mellé még egy korrekt corner. Nem kell mindent elverni, de megvan erre a keret, és idén a piac is nekünk kedvez, nyomott lesz a kereslet. Én most ez céloznám be.

(Az idei rulettezés ellen szól az is, hogy a covid miatt a szokásosnál is sokkal kevesebb scout munkát lehetett és lehet végezni. Nagyobb lehet a rizikó, még a tavalyinál is, mert nem csak a draft időszak lesz virtuális, de sok játékos alig játszott az elmúlt évben. Aztán... ki tudja. Lehet, hogy éppen ez kedvez a jobb scout teameknek, ilyenkor jön majd ki jobban a jobb és kevésbé jó teamek között a különbség. Mindenesetre nem biztos, hogy ezt egy masszív feltrade-el próbálnám ki. Ha Ballard előnyt jelent, jöjjön az inkább ki jobb normál pickekben.)

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 3 éve
deleted account 1 758
A futojatekot sok koze nincs ahhoz, h mit csinalt Stafford 6000+ passznal.
Nyilvan jobb ha van kompetens vedelmed meg futojatekod, de azok minimalisan befolyasoljak a QB jatekat, foleg ekkora mintaval.
Ezert nem ertem azt sem, hogy mekkora aranyban jonnek be.

Rookieknal erdekes, h egyetemrol hasonlo jatekosok alapjan (fizikai parameterek, statisztikak, system, draftpozicio, stb) projektalnak, de mar a ligaban jatszo jatekosnal "szepen kialakul".
Meg az elejen ingadozhat, ha valaki nagyon rosszul/jol kezd es utana fordul. De minel tobbet jatszik valaki, annal valoszinubb, h teszi ezt egy bizonyos szinten, ami az o valos tudasa (van termeszetes emelkedese es csokkenese is a gorbenek, ahogy valaki javul az elso heteiben/eveiben es romlik az utolso eveiben, de karrier szinten elhanyagolhato). Staffordnal ez 10 ev adata alapjan mondja azt, amit.

Bradynel meg 20 evnyi adat. Nezd meg a qb adatokak, a PFF-nel legalabb 15 evig vissza lehet nezni, az EPA-nal is van v 20 evnyi public data.

Nem azt mondom h nem jo QB, de max top10 szele sztem. Ami nem hiszem, h eleg az SB-hez.

Rivers volt mondjuk top 15. Elorelepes. Eleg? 1.korert?v tobbert?
Borbinho
Ouch, ez fájt 😀 Azért ezt gondold végig még egyszer 😉 Hint : amikor Manningnek volt olyan 3 meccse, amikor a 3rd string futó is kirohadt a csapatból, és szinte folyamatosan passzal kellett mennie (azt hiszem 103 futott yard) : 6 INT-et dobott ezalatt az időszak alatt 😉

De ok, neked nem jön be Stafford, accepted, case closed from my side 😀
coltman
Te is gondold at, hogy a 6000 passzkiserlet alapjan kapott osztalyzat/statisztikai ertekhez mi koze annak, h futnak. Evidens, h segit ha van (jo) futojatek. Soha nem vitattam. Az is mas, ha a szar futas miatt 2&9rol kell passzolni. De en nem adok olyan kibuvot, h 10 even at rossz volt a coaching es nem volt futojatek. Foleg nem az elozo 2 evtized utan, ahogy atalakult a sport.



Mar leirtam tobbszor is, h birom Staffordot, az egyik kedvencem all-time, de nem hiszem, h o akkora kulonbseget jelentene, mint itt sokan gondoljatok.

Cafoljon ram, nem leszek merges 😊

Csak ezt pont az elvesztegetett projektnek gondolnam (2-3-4 ev elmenne ra, a mostani roster gerincenek karrierjenek jelentos resze).
De azt is el tudom kepzelni, h Stafford tenyleg ugy tolna nalunk Reich alatt, mint legjobb eveiben, es akar 1.eveben SB-ig megyunk.

Csak mondjuk 5% eselyt adnek ra.
Az mar majdnem ott van, mint h betalalunk egy korai rookienal rookie (nalam, nem komoly statok).
Borbinho
Pedig nem volt, check the stats 😀
több mint 3 éve
Borbinho Indianapolis Colts Old Dominion Monarchs 11 459 — Rent Free - Megrögzött Colts Fan
A futojatekot sok koze nincs ahhoz, h mit csinalt Stafford 6000+ passznal.
Nyilvan jobb ha van kompetens vedelmed meg futojatekod, de azok minimalisan befolyasoljak a QB jatekat, foleg ekkora mintaval.
Ezert nem ertem azt sem, hogy mekkora aranyban jonnek be.

Rookieknal erdekes, h egyetemrol hasonlo jatekosok alapjan (fizikai parameterek, statisztikak, system, draftpozicio, stb) projektalnak, de mar a ligaban jatszo jatekosnal "szepen kialakul".
Meg az elejen ingadozhat, ha valaki nagyon rosszul/jol kezd es utana fordul. De minel tobbet jatszik valaki, annal valoszinubb, h teszi ezt egy bizonyos szinten, ami az o valos tudasa (van termeszetes emelkedese es csokkenese is a gorbenek, ahogy valaki javul az elso heteiben/eveiben es romlik az utolso eveiben, de karrier szinten elhanyagolhato). Staffordnal ez 10 ev adata alapjan mondja azt, amit.

Bradynel meg 20 evnyi adat. Nezd meg a qb adatokak, a PFF-nel legalabb 15 evig vissza lehet nezni, az EPA-nal is van v 20 evnyi public data.

Nem azt mondom h nem jo QB, de max top10 szele sztem. Ami nem hiszem, h eleg az SB-hez.

Rivers volt mondjuk top 15. Elorelepes. Eleg? 1.korert?v tobbert?
Borbinho
Ouch, ez fájt 😀 Azért ezt gondold végig még egyszer 😉 Hint : amikor Manningnek volt olyan 3 meccse, amikor a 3rd string futó is kirohadt a csapatból, és szinte folyamatosan passzal kellett mennie (azt hiszem 103 futott yard) : 6 INT-et dobott ezalatt az időszak alatt 😉

De ok, neked nem jön be Stafford, accepted, case closed from my side 😀
coltman
Te is gondold at, hogy a 6000 passzkiserlet alapjan kapott osztalyzat/statisztikai ertekhez mi koze annak, h futnak. Evidens, h segit ha van (jo) futojatek. Soha nem vitattam. Az is mas, ha a szar futas miatt 2&9rol kell passzolni. De en nem adok olyan kibuvot, h 10 even at rossz volt a coaching es nem volt futojatek. Foleg nem az elozo 2 evtized utan, ahogy atalakult a sport.

De sztem volt is hozva neki OC, es karrierje nagyreszeben amugy is egy pass heavy offenseben volt.

Mar leirtam tobbszor is, h birom Staffordot, az egyik kedvencem all-time, de nem hiszem, h o akkora kulonbseget jelentene, mint itt sokan gondoljatok.

Cafoljon ram, nem leszek merges 😊

Csak ezt pont az elvesztegetett projektnek gondolnam (2-3-4 ev elmenne ra, a mostani roster gerincenek karrierjenek jelentos resze).
De azt is el tudom kepzelni, h Stafford tenyleg ugy tolna nalunk Reich alatt, mint legjobb eveiben, es akar 1.eveben SB-ig megyunk.

Csak mondjuk 5% eselyt adnek ra.
Az mar majdnem ott van, mint h betalalunk egy korai rookienal rookie (nalam, nem komoly statok).

Szerkesztette: Borbinho

"Overjoyed, the wolf devours his leg that's been torn off by a trap. Praised be the day that gave me food, he cries."
több mint 3 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 13 724
Ez kurva jó elemzés, game winning drive lehetőségek, megoldások (más QB-nál még nem láttam olyat, h hányszor nem sikerült GW):

 sidelionreport.com/2020/05/19/detroit-lions-definitive-matthew-stafford-clutch-stat/amp/4/

Pörgethető!

Meg a csávó ilyeneket tud:

https://res.cloudinary.com/nflleague/image/private/t_editorial_landscape_12_desktop/league/k90x8peh0jusk2gcvfmf
Mind-blowing stats: Matthew Stafford
Check out the numbers behind Matthew Stafford's success.


Minden győzelemnél hátrányból indulsz, hát kösz, bazmeg!

Szerkesztette: Willie Parker
több mint 3 éve
deleted account 1 758
A futojatekot sok koze nincs ahhoz, h mit csinalt Stafford 6000+ passznal.
Nyilvan jobb ha van kompetens vedelmed meg futojatekod, de azok minimalisan befolyasoljak a QB jatekat, foleg ekkora mintaval.
Ezert nem ertem azt sem, hogy mekkora aranyban jonnek be.

Rookieknal erdekes, h egyetemrol hasonlo jatekosok alapjan (fizikai parameterek, statisztikak, system, draftpozicio, stb) projektalnak, de mar a ligaban jatszo jatekosnal "szepen kialakul".
Meg az elejen ingadozhat, ha valaki nagyon rosszul/jol kezd es utana fordul. De minel tobbet jatszik valaki, annal valoszinubb, h teszi ezt egy bizonyos szinten, ami az o valos tudasa (van termeszetes emelkedese es csokkenese is a gorbenek, ahogy valaki javul az elso heteiben/eveiben es romlik az utolso eveiben, de karrier szinten elhanyagolhato). Staffordnal ez 10 ev adata alapjan mondja azt, amit.

Bradynel meg 20 evnyi adat. Nezd meg a qb adatokak, a PFF-nel legalabb 15 evig vissza lehet nezni, az EPA-nal is van v 20 evnyi public data.

Nem azt mondom h nem jo QB, de max top10 szele sztem. Ami nem hiszem, h eleg az SB-hez.

Rivers volt mondjuk top 15. Elorelepes. Eleg? 1.korert?v tobbert?
Borbinho
Ouch, ez fájt 😀 Azért ezt gondold végig még egyszer 😉 Hint : amikor Manningnek volt olyan 3 meccse, amikor a 3rd string futó is kirohadt a csapatból, és szinte folyamatosan passzal kellett mennie (azt hiszem 103 futott yard) : 6 INT-et dobott ezalatt az időszak alatt 😉

De ok, neked nem jön be Stafford, accepted, case closed from my side 😀

Szerkesztette: deleted account
több mint 3 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 13 724
A futojatekot sok koze nincs ahhoz, h mit csinalt Stafford 6000+ passznal.
Nyilvan jobb ha van kompetens vedelmed meg futojatekod, de azok minimalisan befolyasoljak a QB jatekat, foleg ekkora mintaval.
Ezert nem ertem azt sem, hogy mekkora aranyban jonnek be.

Rookieknal erdekes, h egyetemrol hasonlo jatekosok alapjan (fizikai parameterek, statisztikak, system, draftpozicio, stb) projektalnak, de mar a ligaban jatszo jatekosnal "szepen kialakul".
Meg az elejen ingadozhat, ha valaki nagyon rosszul/jol kezd es utana fordul. De minel tobbet jatszik valaki, annal valoszinubb, h teszi ezt egy bizonyos szinten, ami az o valos tudasa (van termeszetes emelkedese es csokkenese is a gorbenek, ahogy valaki javul az elso heteiben/eveiben es romlik az utolso eveiben, de karrier szinten elhanyagolhato). Staffordnal ez 10 ev adata alapjan mondja azt, amit.

Bradynel meg 20 evnyi adat. Nezd meg a qb adatokak, a PFF-nel legalabb 15 evig vissza lehet nezni, az EPA-nal is van v 20 evnyi public data.

Nem azt mondom h nem jo QB, de max top10 szele sztem. Ami nem hiszem, h eleg az SB-hez.

Rivers volt mondjuk top 15. Elorelepes. Eleg? 1.korert?v tobbert?
Borbinho
Ja, ha csak a Super Bowl a mérce, akkor bocs nem szóltam, maradjatok inkább Brikettnél.

Lance-nél nincs benne pl egy Wentz-féle leolvadás btw?
több mint 3 éve
Szokol Pittsburgh Steelers 6 872 — Steelers fan
A futojatekot sok koze nincs ahhoz, h mit csinalt Stafford 6000+ passznal.
Nyilvan jobb ha van kompetens vedelmed meg futojatekod, de azok minimalisan befolyasoljak a QB jatekat, foleg ekkora mintaval.
Ezert nem ertem azt sem, hogy mekkora aranyban jonnek be.
Borbinho
Az ismert norvég riportert idézve: oioioioi!

Nézd meg az idei Steelerst: mennyivel könnyebb dolga volt az ellenfél védelmének így, hogy BB-nek nagyrészt passzolnia kellett, mert nem volt futójátéka. Ezáltal mennyibel nehezebb dolga Lőcsnek, hogy tudták a védők, hogy passzolni fog.

Továbbá: Stafford alatt elég sokat volt hátrányban a Lions, amikor is megint többet kellett passzolnia, azaz kiszámíthatóbb volt a védelmeknek.

Ezek torzítják erősen a mintát.
több mint 3 éve
Borbinho Indianapolis Colts Old Dominion Monarchs 11 459 — Rent Free - Megrögzött Colts Fan
A futojatekot sok koze nincs ahhoz, h mit csinalt Stafford 6000+ passznal.
Nyilvan jobb ha van kompetens vedelmed meg futojatekod, de azok minimalisan befolyasoljak a QB jatekat, foleg ekkora mintaval.
Ezert nem ertem azt sem, hogy mekkora aranyban jonnek be.

Rookieknal erdekes, h egyetemrol hasonlo jatekosok alapjan (fizikai parameterek, statisztikak, system, draftpozicio, stb) projektalnak, de mar a ligaban jatszo jatekosnal "szepen kialakul".
Meg az elejen ingadozhat, ha valaki nagyon rosszul/jol kezd es utana fordul. De minel tobbet jatszik valaki, annal valoszinubb, h teszi ezt egy bizonyos szinten, ami az o valos tudasa (van termeszetes emelkedese es csokkenese is a gorbenek, ahogy valaki javul az elso heteiben/eveiben es romlik az utolso eveiben, de karrier szinten elhanyagolhato). Staffordnal ez 10 ev adata alapjan mondja azt, amit.

Bradynel meg 20 evnyi adat. Nezd meg a qb adatokak, a PFF-nel legalabb 15 evig vissza lehet nezni, az EPA-nal is van v 20 evnyi public data.

Nem azt mondom h nem jo QB, de max top10 szele sztem. Ami nem hiszem, h eleg az SB-hez.

Rivers volt mondjuk top 15. Elorelepes. Eleg? 1.korert?v tobbert?

"Overjoyed, the wolf devours his leg that's been torn off by a trap. Praised be the day that gave me food, he cries."
több mint 3 éve
deleted account 1 758
Azért a 10-15-öt erősnek tartom - nem látom, hogy lehetne 14 QB-t mondani jelenleg Stafford elé - max statok alapján (de szerintem még úgy se), de azért az eyetest sem árt 😉

De hogy statozzunk, 1 4000 yard alatti szezonja volt, míg Wilson vagy Elisha is pl simán hoztak több szezont is kevesebbel. Ebron mint legjobb TE azért szintén nem a csúcskategória. Elkapóknál meg egyet kiemelni szerintem necces, mert nálunk is volt Luck éra alatt, amikor volt TY, és utána DHB és hasonló nagy képességűek sorakoztak - szenvedett is Luck ahogy kell. De ami sokkal többet nyom a latban szerintem, hogy Lionsnak sosem volt érdemi, komoly futójátéka, és így tudta folyamatosan hozni a 4000+ szezonokat - láttuk Pagano érában mekkora szívás tud ez a felfogás lenni. Ettől még benne lehet, hogy minőségi WR corp-pal, és jó futójátékkal sem fog jobban teljesíteni, de ezt nem látom, hogy statból bárhol is ki lehetne jelenleg hozni...

Egyébként csak apró sidenote, hogy kíváncsi lennék arra, hogy ezen statisztikák kimutatásai hány százalékban jönnek be - mert szép dolog mindig ezeket bedobálni, azt 5 év múlva már senki nem is emlékszik rá, hogy ki mit mondott, és hogy hányszor lett igazuk és hányszor lőttek über mellé 😉
coltman
Nézz rá a mellette nem létező futójátékra és a pass/run arányokra, majd írd le nekem, hogy ki volt a legjobb RB-je.

Utána gondolj bele, hol tart Jonathan Taylor.
Willie Parker
Az egy szem Reggie Bush-on kívül nem tudom kire gondolsz, aki annyira über beelőzné Taylort. De RB-nek is egy szezonban sikerült nagyot alkotnia, 1000+ yard. De most nem igazán értem mire gondolsz, btw...
coltman
Borbi kb nagyon lehúzza Staffordot, holott futástámogatása mindig is NULLA, Zéró, semmi még minimum se volt.

Taylor kb instant a legjobb futója lenne, szóval máshogy szórna az a golyószóró, mint Detroitban.

Kvázi dicsértem.
Willie Parker
Ja ok, este van 😀 | meg agyhalott vagyok 😀 |
több mint 3 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 13 724
Azért a 10-15-öt erősnek tartom - nem látom, hogy lehetne 14 QB-t mondani jelenleg Stafford elé - max statok alapján (de szerintem még úgy se), de azért az eyetest sem árt 😉

De hogy statozzunk, 1 4000 yard alatti szezonja volt, míg Wilson vagy Elisha is pl simán hoztak több szezont is kevesebbel. Ebron mint legjobb TE azért szintén nem a csúcskategória. Elkapóknál meg egyet kiemelni szerintem necces, mert nálunk is volt Luck éra alatt, amikor volt TY, és utána DHB és hasonló nagy képességűek sorakoztak - szenvedett is Luck ahogy kell. De ami sokkal többet nyom a latban szerintem, hogy Lionsnak sosem volt érdemi, komoly futójátéka, és így tudta folyamatosan hozni a 4000+ szezonokat - láttuk Pagano érában mekkora szívás tud ez a felfogás lenni. Ettől még benne lehet, hogy minőségi WR corp-pal, és jó futójátékkal sem fog jobban teljesíteni, de ezt nem látom, hogy statból bárhol is ki lehetne jelenleg hozni...

Egyébként csak apró sidenote, hogy kíváncsi lennék arra, hogy ezen statisztikák kimutatásai hány százalékban jönnek be - mert szép dolog mindig ezeket bedobálni, azt 5 év múlva már senki nem is emlékszik rá, hogy ki mit mondott, és hogy hányszor lett igazuk és hányszor lőttek über mellé 😉
coltman
Nézz rá a mellette nem létező futójátékra és a pass/run arányokra, majd írd le nekem, hogy ki volt a legjobb RB-je.

Utána gondolj bele, hol tart Jonathan Taylor.
Willie Parker
Az egy szem Reggie Bush-on kívül nem tudom kire gondolsz, aki annyira über beelőzné Taylort. De RB-nek is egy szezonban sikerült nagyot alkotnia, 1000+ yard. De most nem igazán értem mire gondolsz, btw...
coltman
Borbi kb nagyon lehúzza Staffordot, holott futástámogatása mindig is NULLA, Zéró, semmi még minimum se volt.

Taylor kb instant a legjobb futója lenne, szóval máshogy szórna az a golyószóró, mint Detroitban.

Kvázi dicsértem.
több mint 3 éve
deleted account 1 758
Azért a 10-15-öt erősnek tartom - nem látom, hogy lehetne 14 QB-t mondani jelenleg Stafford elé - max statok alapján (de szerintem még úgy se), de azért az eyetest sem árt 😉

De hogy statozzunk, 1 4000 yard alatti szezonja volt, míg Wilson vagy Elisha is pl simán hoztak több szezont is kevesebbel. Ebron mint legjobb TE azért szintén nem a csúcskategória. Elkapóknál meg egyet kiemelni szerintem necces, mert nálunk is volt Luck éra alatt, amikor volt TY, és utána DHB és hasonló nagy képességűek sorakoztak - szenvedett is Luck ahogy kell. De ami sokkal többet nyom a latban szerintem, hogy Lionsnak sosem volt érdemi, komoly futójátéka, és így tudta folyamatosan hozni a 4000+ szezonokat - láttuk Pagano érában mekkora szívás tud ez a felfogás lenni. Ettől még benne lehet, hogy minőségi WR corp-pal, és jó futójátékkal sem fog jobban teljesíteni, de ezt nem látom, hogy statból bárhol is ki lehetne jelenleg hozni...

Egyébként csak apró sidenote, hogy kíváncsi lennék arra, hogy ezen statisztikák kimutatásai hány százalékban jönnek be - mert szép dolog mindig ezeket bedobálni, azt 5 év múlva már senki nem is emlékszik rá, hogy ki mit mondott, és hogy hányszor lett igazuk és hányszor lőttek über mellé 😉
coltman
Nézz rá a mellette nem létező futójátékra és a pass/run arányokra, majd írd le nekem, hogy ki volt a legjobb RB-je.

Utána gondolj bele, hol tart Jonathan Taylor.
Willie Parker
Az egy szem Reggie Bush-on kívül nem tudom kire gondolsz, aki annyira über beelőzné Taylort. De RB-nek is egy szezonban sikerült nagyot alkotnia, 1000+ yard. De most nem igazán értem mire gondolsz, btw...
több mint 3 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 13 724
Azért a 10-15-öt erősnek tartom - nem látom, hogy lehetne 14 QB-t mondani jelenleg Stafford elé - max statok alapján (de szerintem még úgy se), de azért az eyetest sem árt 😉

De hogy statozzunk, 1 4000 yard alatti szezonja volt, míg Wilson vagy Elisha is pl simán hoztak több szezont is kevesebbel. Ebron mint legjobb TE azért szintén nem a csúcskategória. Elkapóknál meg egyet kiemelni szerintem necces, mert nálunk is volt Luck éra alatt, amikor volt TY, és utána DHB és hasonló nagy képességűek sorakoztak - szenvedett is Luck ahogy kell. De ami sokkal többet nyom a latban szerintem, hogy Lionsnak sosem volt érdemi, komoly futójátéka, és így tudta folyamatosan hozni a 4000+ szezonokat - láttuk Pagano érában mekkora szívás tud ez a felfogás lenni. Ettől még benne lehet, hogy minőségi WR corp-pal, és jó futójátékkal sem fog jobban teljesíteni, de ezt nem látom, hogy statból bárhol is ki lehetne jelenleg hozni...

Egyébként csak apró sidenote, hogy kíváncsi lennék arra, hogy ezen statisztikák kimutatásai hány százalékban jönnek be - mert szép dolog mindig ezeket bedobálni, azt 5 év múlva már senki nem is emlékszik rá, hogy ki mit mondott, és hogy hányszor lett igazuk és hányszor lőttek über mellé 😉
coltman
Nézz rá a mellette nem létező futójátékra és a pass/run arányokra, majd írd le nekem, hogy ki volt a legjobb RB-je.

Utána gondolj bele, hol tart Jonathan Taylor.
több mint 3 éve
deleted account 1 758
Azért a 10-15-öt erősnek tartom - nem látom, hogy lehetne 14 QB-t mondani jelenleg Stafford elé - max statok alapján (de szerintem még úgy se), de azért az eyetest sem árt 😉

De hogy statozzunk, 1 4000 yard alatti szezonja volt, míg Wilson vagy Elisha is pl simán hoztak több szezont is kevesebbel. Ebron mint legjobb TE azért szintén nem a csúcskategória. Elkapóknál meg egyet kiemelni szerintem necces, mert nálunk is volt Luck éra alatt, amikor volt TY, és utána DHB és hasonló nagy képességűek sorakoztak - szenvedett is Luck ahogy kell. De ami sokkal többet nyom a latban szerintem, hogy Lionsnak sosem volt érdemi, komoly futójátéka, és így tudta folyamatosan hozni a 4000+ szezonokat - láttuk Pagano érában mekkora szívás tud ez a felfogás lenni. Ettől még benne lehet, hogy minőségi WR corp-pal, és jó futójátékkal sem fog jobban teljesíteni, de ezt nem látom, hogy statból bárhol is ki lehetne jelenleg hozni...

Egyébként csak apró sidenote, hogy kíváncsi lennék arra, hogy ezen statisztikák kimutatásai hány százalékban jönnek be - mert szép dolog mindig ezeket bedobálni, azt 5 év múlva már senki nem is emlékszik rá, hogy ki mit mondott, és hogy hányszor lett igazuk és hányszor lőttek über mellé 😉
több mint 3 éve
Borbinho Indianapolis Colts Old Dominion Monarchs 11 459 — Rent Free - Megrögzött Colts Fan
 www.pff.com/news/nfl-matthew-stafford-trade-value-detroit-lions

sorry, nem néztem h előfizus tartalom.

lényeg:
Stafford szitu (cserét kért, Lions mondja: oké), kik jöhetnek szóba: QB nélküli csapatok (pl mi), vagy ahol nem biztos a jelenlegi QB helyzet (pl 49ers).

10 szezonja során, amikor volt legalább 300 dropbackje, 3x volt a PFF-nél az év végén a top10 QB közt (qb grade). 6.volt a legjobb helye.
A legtöbb advanced statban QB8-QB16 között volt karrierje során (grade-ek, epa/play van említve példaként, de a legtöbb statban is így áll).

A legjobb éve a 2019-es szezon volt, de akkor csak 8 meccset játszott (kérdéses, teljes szezonban is olyan számokat hozott volna-e. a matek szerint valószínű, h nem).

Az elmúlt évek draftjainak (+ egy idei esetleges jó évfolyamnak) köszönhetően a top10-ből többnyire már kiszorult és kiszorulhat. ezért is lehet 10-15 közé rakni.

innen picit matekos, amihez a grade-jeiket, meg az azokból kalkulált WAR-t használták többek közt


Bayes-tétel (valószínűségszámítás) alapján projektalt "karrierkimenetel": Staffordból valószínűtlen, h elit QB legyen (utolsó 10-15% a jobb oldalt). JimmyG-ben benne van (de az még valószínűbb, h gyengébb lesz, mint Stafford). Mert JimmyG habár csak 3 évvel fiatalabb, mint Stafford, mégis csak ötöd annyi snapje van, így kevesebb adatból lehet prediktálni.

+


Sokan azt hozzák fel, h azért kell cserélni érte, mert upside-ot jelent, miközben a statisztika azt mutatja, hogy egy "magas padlójú" irányítóról van szó, akinek van sok évnyi jó, de nem kiemelkedő teljesítménye.

Pár nonszensz h már 33.éves és valszeg csak 4-5 évnyi kiemelkedő teljesítményre lehetne szó maximum. Meg h 0/3 a PO-ban és h nem volt pro bowlban meg all pro-ban (who cares).
Ezekkel arra utal, h aki 1.körnél többet feladna érte, az kb abban reménykedne, h jobban fog játszani, mint eddigi karrierje során.

A védelmet szokták elővenni Stafford gyenge eredményeivel kapcsolatban, meg hogy nem volt körülötte jó offense.
A Lions védelme nem segítette ki, 1x voltak a top15-ben a PFF-nél 2011-2020 közt. De a védelem teljesítménye kevésbé befolyásolja a támadósor működését (egy szint nyilván), ami a fenti statokból látszik, hogy átlag/átlag feletti picivel többnyire.

A fala passzblokkban kifejezetten jónak mondható volt, 6x voltak a top10-ben az előző évtizedben.

Elkapónak viszont volt egy HoF Megatronja, egy karrierje csúcsán lévő Golden Tate, majd Marvin Jones (és Golladay).

Sok féle fegyvere egyszerre nem volt viszont, Ebron mint az egyik legjobb TE az adott időszakból, aki inkább a droppjairól híres mindenhol.

A legtöbb helyezés, statisztika az ő adataik alapján készült, azok vannak a cikkben is (de többé-kevésbé a többi hasonló metrika is ugyan ezt mutatja).

Szerkesztette: Borbinho

"Overjoyed, the wolf devours his leg that's been torn off by a trap. Praised be the day that gave me food, he cries."
több mint 3 éve
deleted account 1 758
Azert az nem lenne semmi, hogy Manning utan Luck, majd egy Evre Rivers es esetleg Stafford. Kivancsi vagyok igazak-e a pletykak, hogy ide akar jonni.
undisputedly
Már azt pletykálják, hogy ide akar jönni? Nem bánnám ha igaz lenne. 😊
peterk2005
Igen.
Ezt én is olvastam.
Bazzani
This is a spot Stafford most definitely has his eyes on, from what I’m hearing. And NFL execs starting telegraphing this one last month.

“Makes a lot of sense, which is why the Colts will really look into making this work,” an NFC exec said.


És még az utolsó meccse előtt mondta több NFL analyst is, hogy ilyen sérüléssel, out of PO nagy sansz van rá, hogy azért játszik, hogy mutassa magát a GM-eknek.