Kansas City Chiefs

28 feliratkozó

több mint 13 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 813 — SuperLOL
Első körben kit szeretnétek?
Most legyen fordítva, és nem sztárolok posztokat, kiemelve, milyen jó is volna ha lenne. Hanem lebeszélek mindenkit a default Chiefs pickekről.

Szóval most hagyjuk QB picket és társait (pedig nem lehetetlen) meg a többit. Koncentráljunk a mockokban nekünk első körbe jósoltakra.
NT-WR-OT-OLB

NT. Phil Taylor, aki nekem nem meggyőzőbb mint három másik, és újabban a sérülésfaktor is lehúzza a jó öreg Philt. Nem éri meg az első kört. Más meg főleg nem éri meg.

WR. a két top WR nem lesz bent, más nem éri meg. Hankerson vagy Torrey esetleg, de igazából lehet jobb itt is a letrade vagy a kivárás. Akár FA.

OT. Ha tavaly Okung nem kellett és Bulaga sem ,akkor most egy Carimi kelljen? Ez vicc, nem kell. Jó lesz idén is Richardson, Casselnek nem jár jobb. 😛 Futni meg tudunk Richardsonnal is, amint a mellékelt szezon mutatja.

OLB. Nem kell nekünk prémium OLB Egy nem túl drága LOLB kell. Van egy Tamba Halink, nem kell két ász, elég egy jó kiegészítő ember, úgyis ásznak fog tűnni. Mármint nem lehet totál tehetségtelen vagy lassú. De annyit nem nyerünk egy első körös kontra második körös OLB közti különbségen, mint egy olyan csapat ahol tényleg nincs pass rusher. De nekünk van.

Akkor még egyszer. Első körben kit szeretnétek? 😊


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 13 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 813 — SuperLOL
Az első körről én is egy megfigyelést elengedek:

Mostanra leginkább a sokáig első körben OLB (Von Millerrel kezdtük, majd A. Ayers és J. Houston felváltva, néha egy kis Kerrigannel fűszerezve) átalakult mára NTvé (P. Taylor fixen) vagy ROTvé (leginkább Carimi). Tavaly is úgy volt, hogy OT lesz tutira (ugye Lilja és Weigmann érkeztével az OL leszűkült OTre). És Albert lesz ROT, jön majd Trent Williams, Bulaga vagy Okung. Esetleg ha Berry (mert Page lapát, Pollard lapát, az azóta elfelejtett Mike Brown meg totál csőd volt), akkor is lesz OT, csak nem LOT, hanem akkor ROT jön, de jön, ez tuti. Nem is húztunk OT-t végül (egy OG-t igen, Asamoah-t a harmadik körben, de OT-t nem igazán). Ennyit a mock mókákról, mock rókákról.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 13 éve
ehh Kansas City Chiefs 1 942 — Chiefs fan
Köszi a választ.

Amúgy én is így vagyok a Chiefs drafttal. Talán titeket lehet a legkönnyebben megjósolni idén, vagy máshogy fogalmazva, a tieteknek kellene lenni az egyik legkevésbé meglepőnek.
Persze ilyenkor szoktak jönni a meglepik 😊 .Robilluma
hát azért még így sem megjósolható nálunk egyértelműen az első kör...kérdés ki marad benn nálunk aki a legjobban megéri..de ezzel jópár csapat így van
😊
több mint 13 éve
ehh Kansas City Chiefs 1 942 — Chiefs fan
Ellenben a mi draftunk nem lesz gordiuszi feladat. Ha nem akarunk villogni, hogy jól megmutassuk ki a faszagyerek, csak húzzuk sorban amit kell, nulla meglepetéssel, akkor minden kedvező számunkra. Akarunk LOLB-t, az nem kell elit OLB legyen, akarunk ROT-t, szintén. Akarunk NT-t, ebből is van 2-3. körben megfelelő (nem egy). WR-t lehet mindig (ha valamit, ezt lehet) FA piacon is hozni, ha úgy alakul. Kell egy csere CB, de most pont nagyon sok jó CB jön a draftra, lesz 4-5. (két ötödikesünk van) körben is jó csere szintű. Kell csere safety, az is mindig akad. Kell egy csere HB tartaléknak, az is van FA mindig, de drafton is van sok. És ennyi nagyjából. Nem kell zseninek lenni, hogy ezt megoldjuk.ulpianus
Korai körös centerben nem gondolkodtok?Robilluma
én csak a középső köröktől szeretnék látni ilyesmit nálunk
több mint 13 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 813 — SuperLOL
AFC WEST draft értékelő pár szóban 2006tól tavalyig az nfl.com előadásában.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 13 éve
Robilluma Pittsburgh Steelers 2 907 — Whatever it takes
Köszi a választ.

Amúgy én is így vagyok a Chiefs drafttal. Talán titeket lehet a legkönnyebben megjósolni idén, vagy máshogy fogalmazva, a tieteknek kellene lenni az egyik legkevésbé meglepőnek.
Persze ilyenkor szoktak jönni a meglepik 😊 .


If you are looking for the identity of the Steelers franchise in 2013, just stop it.
- 2013 Pittsburgh Steelers running game: 86,4 yard/game, 27th in the league (3,5 y/c, 29th).
- 2013, Steelers@Patriots 31-55, 610 total yards by the Patriots. More points and more yards than any team ever had amassed against a Steelers franchise in business now for 81 NFL seasons.
- The Steelers' run defense allowed 115,6 yards per game (4,3 y/c) in 2013.
WAKE UP TOMLIN!
több mint 13 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 813 — SuperLOL
Ellenben a mi draftunk nem lesz gordiuszi feladat. Ha nem akarunk villogni, hogy jól megmutassuk ki a faszagyerek, csak húzzuk sorban amit kell, nulla meglepetéssel, akkor minden kedvező számunkra. Akarunk LOLB-t, az nem kell elit OLB legyen, akarunk ROT-t, szintén. Akarunk NT-t, ebből is van 2-3. körben megfelelő (nem egy). WR-t lehet mindig (ha valamit, ezt lehet) FA piacon is hozni, ha úgy alakul. Kell egy csere CB, de most pont nagyon sok jó CB jön a draftra, lesz 4-5. (két ötödikesünk van) körben is jó csere szintű. Kell csere safety, az is mindig akad. Kell egy csere HB tartaléknak, az is van FA mindig, de drafton is van sok. És ennyi nagyjából. Nem kell zseninek lenni, hogy ezt megoldjuk.ulpianus
Korai körös centerben nem gondolkodtok?Robilluma
Nem tudom. Az van, hogy Weigmann a center, mögötte van egy stabil csere, aki volt kezdő is, amíg Weigmann Denverben tanulta a ZB-t.
Weigmann nagyon strapabíró (azt szoktam felhozni, hogy 10ezer snapet játszott kihagyás nélkül), szal ha nem vonul vissza, akkor nincs center pick. Ha igen, akkor van. De nem igazán van jó center idén. Lehet kihúzzuk akkor is valami FA vagy késői körös emberrel, aztán hozunk ,ha majd lesz. Bár ZB center van pár (ha kell valakinek, írok neveket), fene tudja.

A lényeg még, hogy a rosteren alig van lyuk. 4 starter kell max, amiből kettőre van most is megoldás, ha úgy alakul. Valamint 4-5 csere kell mellé. Bármi lehet, de korai körben center csak Weigmann nyugdíjazása esetén lesz, egyébként ráér jövőre, mert akkor elvileg még kevesebb lyuk lesz a rosteren (ha nagyjából a most hozott (FA+draft) emberek fele beválik vagy 2/3-a, tavaly mind bevált, csak egy sérült volt, de ennyi). Talán jövőre egy jó center is akad.
Főleg, ha lesz ROT pick korán, nem fognak két rookiet OLbe tenni. ZBben az nem megy (most ugye két veteránt tettek be (Weigmann+Lilja RG) az más. És egy gyakorlatilag félig rookiet (Richardson ROT) aki 2009ben már tanulta a rendszert. Meg nem is ő lett volna, csak O'Callaghan lesérült. Más kérdés, hogy Richardson jobb lett utólag.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 13 éve
Robilluma Pittsburgh Steelers 2 907 — Whatever it takes
Ellenben a mi draftunk nem lesz gordiuszi feladat. Ha nem akarunk villogni, hogy jól megmutassuk ki a faszagyerek, csak húzzuk sorban amit kell, nulla meglepetéssel, akkor minden kedvező számunkra. Akarunk LOLB-t, az nem kell elit OLB legyen, akarunk ROT-t, szintén. Akarunk NT-t, ebből is van 2-3. körben megfelelő (nem egy). WR-t lehet mindig (ha valamit, ezt lehet) FA piacon is hozni, ha úgy alakul. Kell egy csere CB, de most pont nagyon sok jó CB jön a draftra, lesz 4-5. (két ötödikesünk van) körben is jó csere szintű. Kell csere safety, az is mindig akad. Kell egy csere HB tartaléknak, az is van FA mindig, de drafton is van sok. És ennyi nagyjából. Nem kell zseninek lenni, hogy ezt megoldjuk.ulpianus
Korai körös centerben nem gondolkodtok?


If you are looking for the identity of the Steelers franchise in 2013, just stop it.
- 2013 Pittsburgh Steelers running game: 86,4 yard/game, 27th in the league (3,5 y/c, 29th).
- 2013, Steelers@Patriots 31-55, 610 total yards by the Patriots. More points and more yards than any team ever had amassed against a Steelers franchise in business now for 81 NFL seasons.
- The Steelers' run defense allowed 115,6 yards per game (4,3 y/c) in 2013.
WAKE UP TOMLIN!
több mint 13 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 813 — SuperLOL
ehh kedvéért egy kis ILB bulvár.
Rick Gosselin (dallasi újságíró), aki minden évben kihozza a maga elég sajátságos drat rankings 100as listáját (ami nem szakértelemből hanem belső infók alapján építkezik, ugyanis rengeteg embert ismer Rick mindenhonnan). Szóval mindig sok meglepő dolog van ott levésve. Hankerson a tizedik WR (álam harmadik), Pouncey elsőszámú center, guardként nem is szerepel. Stb.

De legnagyobb döbbenet számomra, hogy a numero uno ILB szte Akeem Dent (Sturdivant a hatodik). A jó öreg Akeem másoknál nagyjából 6-7. körös reménység.
A Dzsordzsa Bulldogs ILBje, ismeri a 3-4-et. Nagyon jól szerel, (2010ben 125 tackle, 2.5 sack, 2 FF) keményen hajt, soha le nem áll, edzésen szintúgy. El is viszi a lendület gyakran. Úgy értem coverben nem jó, testcsellel verhető, túl keményem indul meg adott irányba, nem tud visszaváltani időben. Valamint egyszerűen nem figyel a cut blockra, ami elég sérülés veszélyes. Ez utóbbi elkerülését meg lehet tanulni hamar. De a jobb koncentrációt, vagy ösztönöket nehezebb. Valamint óra ellen nem gyors. De sztem az nem számít annyit Power ILBként.

Ott van a posztján nálunk most Belcher. Ő sem gyors óra ellen, de nem számít neki sem. Mert a lényeg a rengeteg sikeres, megbízható tackle, a blokkokról leválás, a shuffle (ez különösen tetszik nála), és hogy ne lökjék fel se könnyen, sem sehogy. És a hit után ne legyen se yard se inch.

Azonban van egy nagy különbség. Belcher középiskolai szinten háromszoros All american birkózó volt. Szóval neki könnyen mennek ezek a dolgok. Haley anno nyilatkozta is 2009ben, mikor Belcher hoztuk, hogy erre alapoznak nála (ahogy sok TE kosaras volt Gonzo (power forward) is, Gates is például). A DLben (és itt ILBként) ez óriási előny, ha valaki sokat birkózott. Alacsonyan tartja ösztönösen a súlypontját, kiváló az egyensúlya (naná, vagy minden meccset elvesztene). Valamint a másik fele is megy. Amikor fel kell borítani másokat, vagy ki kell szabadulni a blokkból, vagy épp meg kell állítani valakit, és sehova tovább egy centit se.
Dent nem ilyen, sztem kimondottan problémát okoz neki a blokk gyors áttörése. És Belcher UDFA volt, Dent sem lesz sokkal előnyösebb, bár segít neki a gyenge felhozatal. De hogy legjobb ILB?? Ez nem fér a fejembe.

Az hogy sok a tackle, az engem önmagában nem győz meg. Mindenki tanítható, Belcher is (Bowe is középiskolai junior éve előtt nem is focizott egy percet sem), csak Dentnél pont a nehezen tanítható részek nem mennek.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 13 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 813 — SuperLOL
Érdeklődtünk egy Bama játékos iránt, ami mindig érdekes. SEC játékos mindig az a Chefsnél.
Bár Preston Dial TE nem egy nagy név a drafton. Valamint TE mellett talán csak SS felhozatal gyengébb idén (ha már itt tartunk a CB messze a legjobb, ami nekünk pont jól jöhet ki).
Végül pedig nem is kell TE. Most hoztunk egy rookiet, aki kiváló volt első évében is (Tony Moeaki).

Viszont nem az első, és nem is második H back típusú embert nézzük meg a személyében. És nem is korai körről van szó. Sőt leginkább utolsónak draftolt (Chiefs) vagy UDFA emberről. Annyit megérhet.ulpianus
ő szerintem max. fullback/spec teamer lesz
ha lesz
blokkolni tud és a kezei sem utolsók
mondjuk szeressük nálunk az ilyen késői de talán használható dolgokat
sokat nem kell nekik fizetni
😊ehh
Ez amolyan vésztartalék terv. Ha minden jól alakul ,akkor több a pickünk, mint a need. És akkor Cox (FB) vagy Castille (FB) helyére hozunk, ahogy te is mondod egy ócsó embert. Ők sem a tiszta FB játékot tolták eddig sem. Az évi 20 elkapást hozza bárki, aki kicsit tehetséges, csak blokkoljon nagyjából jól, és lábon legyen gyors, azt kész.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 13 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 813 — SuperLOL
Azért ezt a táblát borzasztó nézni :o Valahogy szépíthettél volna a dolgon, mondjuk meztelen nőkkel 😂ender1112
Még mindig jobb ez, mintha elmarad az egész. Bár tény, hogy meztelennel nőkkel az is jobban elviselhető.

A csoportelsőségünk ára a kemény schedule többek közt, meg nincs NFC West.
Kicsit erőn felül teljesített a Chiefs 2010ben, szóval így elég húzós lesz akár csak tartani a szintet (nem a 10-6ot, az nem fog menni. Hanem a normális védelmet és jó futójátékot. A hullámzó passzjátékot azért lehet hozni 😛)

Ellenben a csoportban igazából sztem még akár jobban is végezhetünk, ahogy a dolgok jelenleg állnak. Nekünk már csak pár helyen kell befejezni a csapatépítést, a Rechargersnek is. A Raidersnél első kérdés, hogy Al visszatér-e a tavaly előtti hírhedt korai pick hóbortjához? Ha igen (nincs első körük, ez akkor a másodikost jelenti), nehéz helyzetben lesznek. Mert például OL-t építeni hátsó körből nem lehet, csak hosszútávon, HA szerencsésen választasz projecteket. Ha megint jó drafot látunk (tavaly sztem egyik legjobb volt az övék), akkor sem könnyű eset.
A Donkeys pedig nagyjából minden tekintetben megújul. Edzők+védelem főleg túl nagy falat lesz a lockouttal együtt. Ehhez jön a sok lyuk a rosteren. Nem látom, hogy lesz ebből működő csapat szezonkezdésre? Hosszútávon jók lehetnek, de most a 2011es szezonról beszélünk.

Ellenben a mi draftunk nem lesz gordiuszi feladat. Ha nem akarunk villogni, hogy jól megmutassuk ki a faszagyerek, csak húzzuk sorban amit kell, nulla meglepetéssel, akkor minden kedvező számunkra. Akarunk LOLB-t, az nem kell elit OLB legyen, akarunk ROT-t, szintén. Akarunk NT-t, ebből is van 2-3. körben megfelelő (nem egy). WR-t lehet mindig (ha valamit, ezt lehet) FA piacon is hozni, ha úgy alakul. Kell egy csere CB, de most pont nagyon sok jó CB jön a draftra, lesz 4-5. (két ötödikesünk van) körben is jó csere szintű. Kell csere safety, az is mindig akad. Kell egy csere HB tartaléknak, az is van FA mindig, de drafton is van sok. És ennyi nagyjából. Nem kell zseninek lenni, hogy ezt megoldjuk.

Jut eszembe, kell egy csere QB, aki annyit játszik mint Croyle. Semennyit nagyjából. De ha mégis szerencsénk lesz vele, akkor jó, szal én számítok egy QB pickre is. Ha nem, akkor meg hozunk valaki veteránt Cassel mögé, azt jónapot, elnapoljuk a kérdést.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 13 éve
ender1112 Kansas City Chiefs 2 052 — Víí aaaar dö cseempjönsz.
ulpianus
Azért ezt a táblát borzasztó nézni :o Valahogy szépíthettél volna a dolgon, mondjuk meztelen nőkkel 😂
több mint 13 éve
ehh Kansas City Chiefs 1 942 — Chiefs fan
Érdeklődtünk egy Bama játékos iránt, ami mindig érdekes. SEC játékos mindig az a Chefsnél.
Bár Preston Dial TE nem egy nagy név a drafton. Valamint TE mellett talán csak SS felhozatal gyengébb idén (ha már itt tartunk a CB messze a legjobb, ami nekünk pont jól jöhet ki).
Végül pedig nem is kell TE. Most hoztunk egy rookiet, aki kiváló volt első évében is (Tony Moeaki).

Viszont nem az első, és nem is második H back típusú embert nézzük meg a személyében. És nem is korai körről van szó. Sőt leginkább utolsónak draftolt (Chiefs) vagy UDFA emberről. Annyit megérhet.ulpianus
ő szerintem max. fullback/spec teamer lesz
ha lesz
blokkolni tud és a kezei sem utolsók
mondjuk szeressük nálunk az ilyen késői de talán használható dolgokat
sokat nem kell nekik fizetni
😊
több mint 13 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 813 — SuperLOL
Érdeklődtünk egy Bama játékos iránt, ami mindig érdekes. SEC játékos mindig az a Chefsnél.
Bár Preston Dial TE nem egy nagy név a drafton. Valamint TE mellett talán csak SS felhozatal gyengébb idén (ha már itt tartunk a CB messze a legjobb, ami nekünk pont jól jöhet ki).
Végül pedig nem is kell TE. Most hoztunk egy rookiet, aki kiváló volt első évében is (Tony Moeaki).

Viszont nem az első, és nem is második H back típusú embert nézzük meg a személyében. És nem is korai körről van szó. Sőt leginkább utolsónak draftolt (Chiefs) vagy UDFA emberről. Annyit megérhet.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 13 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 813 — SuperLOL
Képbe került Jerrel Powe DT (újfent). Nekem tetszene. Vannak jó NT jelöltek idén, főleg a második-harmadik körben kéne keresgélni. Powe is ilyen lehet, harmadik-negyedik körre várják most. Igazából nagyon jó prospect sztem. Jó egyetemről jön (és SECből 😊), Dexter és K. Lewis csapattársa volt (Ole Miss).
Sokszor megemlítik a korát. Sztem ez így hülyeség. 24 éves, ami az ő posztján akkor is több alapból, mintha egy RB vagy CB beválik és kezdőposztra kerül akár azonnal.

De inkább azért, mert jobb egy jó játékos 10 évre, mint egy rossz 11 évre. Úgy értem, egy rossz játékost 1-2-3 év múlva vagy xFLben vagy STben találni meg. Esetleg backup és ST. Csak DTként nem sok ST poszt marad.
Akkor meg legyen a jobb játékos. Nem 30 éves, szal sztem egy kicsit túl van ez figurázva.

A lényeg, hogy Powe mint 3-4 es Nose első naptól kezdő is lehet, vagy nagyon hamar. Futás ellen kiemelkedően játszik, nagyon erős, így a double teamet is könnyen bírja. A bull rush technikája jó. A méretei jók. És egy NTnek mást nagyon nem kell tudni igazából. Lehetne kicsit agilisebb (kis távon megkerülhetetlen így is, de klasszikus pass rushoz ez érezhetően kevés). Valamint (a súlya miatt?) a meccs végére elfáradhat. De ez utóbbit itt úgyis megoldják, kőkemény az edzés Kansas Cityben. Keményen hajt, lehet ezért is fárad el, ha többet pihenhet (vagy ugye nem a def van a pályán állandóan), akkor ez megoldódhat ilyeténképpen is.

Ekkora súlynál (335 font) a sérülés veszélye fokozott, de jó nyápic NTk nincsenek. A csuklója rosszalkodik, ez nem jó, bár lehetne rosszabb (térd mondjuk).

Igazából Pioli szereti a lehető legjobb elérhető játékost vinni posztra. Függetlenül attól, hogy a mért ideje vagy a fekve-nyomása, (vagy a kora ugye) mit is mutat a kiszemeltnek. Ő focistákat keres, akik bizonyítottak a posztjukon, és Powe ezt tette. Fontos szempont még, hogy küzdeni akaró ember legyen, továbbá szeresse a focit (Powe imádja), és csapatjátékos legyen, ne primadonna. Lewis is lassú mért idővel jött 8a pályán láthattuk egyetemen is hogy jó, itt is az, de meglepő), és sorolhatnánk. Powe például nem egy észlény. De ez itt nem számít. A pályán hajtson mint állat, és ott legyen eredményes, ne a konditeremben, akkor Piolit meggyőzte.

Ezért gondolom, hogy Powe akár valóban célpont lehet, nem csak ködösítésről van szó. Ez nem jelent semmi többet, csak hogy célpont, mint oly' sokan, ha nem tévedek.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 13 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 813 — SuperLOL


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 13 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 813 — SuperLOL
megvannak a menetrendek
ha lesz szezon persze
😊
3 prime time meccs is jutott nekünk
Week 8 - San Diego Chargers (Monday Night)
Week 11 - @ New England (Monday Night)
Week 12 - Pittsburgh Steelers (Sunday Night)ehh
Jól jártunk ezekkel a meccsekkel. Ország világ előtt szopunk ki, nem fog elsikkadni. De majd persze Cassel megmutatja Bradynek ,hogy játsszák ezt a játékot nyugaton. Fog irigykedni. 😀

Bár most már sztem érdemes bevárni a schedule elemzésekkel a szezon előtt a két draftot, hogy lemenjenek. 😛


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 13 éve
ehh Kansas City Chiefs 1 942 — Chiefs fan
megvannak a menetrendek
ha lesz szezon persze
😊
3 prime time meccs is jutott nekünk
Week 8 - San Diego Chargers (Monday Night)
Week 11 - @ New England (Monday Night)
Week 12 - Pittsburgh Steelers (Sunday Night)
több mint 13 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 813 — SuperLOL
Nagyon jó cikk. Kösz!

Nekem nagy gondom ezt illetően, hogy Flowers és mások is nem véletlen voltak annyira kőkemények (és így eredményesek), továbbá kerülték el a sérüléseket. Azért (is), mert a Chiefsnél bevezették az extra kegyetlen edzéseket.
Még amikor a szezon közben egyik meccsen jöttek az egyéni hibák, lemaradtak az ellenfélről egyszer-egyszer, azon nyomban elkezdték az off seasonben használt brutális edzéseket visszavezetni. Ezt a választ adta ki a rendszer mindenre. Mit mondjak, működik végül is, szóval van benne valami, ezt elismerem.

Épp ettől tartok, hogy ha elhúzódik a lockout, akkor ez elmaradhat, ami nem lesz kívánatos. Pont a fordítottja lesz, mint tavaly. Sok sérült, de legalább rosszabb játék. Nekünk ez nagyon nem jó. Másnak sem jobb. Viszont itt ez a defense és nagyjából az offense lényege is, hogy nagy hajtás, nagy sebesség, játékoskoncentráció a play irányába, megelőzve az ellenfelet. Vagyis emberelőnyt szerezni folyton sebességből+fizikálisan felőrölni a másikat. kockázatos, mert komplett csapatrészek fogyhatnak el, de elég felkészült emberekkel tud működni is. Ilyen embereket is igazoltunk, drafton és FA is. Szóval ez a fizikális játék fizikális játékosok nélkül elég oximoron lesz.
És nyilatkozhat bárki bármit, de senki nem edz úgy magában, vagy "gyúrunk vazze" alapon haverral, mint egy edzővel.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 13 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 813 — SuperLOL
Front sevenről jut eszembe. Sokan azt mondják nekünk kell egy pass rusher első körben ninsc mese. Ez azért így nem igaz.

Elsőre azzal érvelnék, hogy van pass rusherünk Tamba Hali. Tehát nekünk LOLB kell.
Azzal folytatnám, hogy nem volt ergya a pass rush. Csak az LOLB poszton Vrabel volt lassú ehhez, és a cseréje Studebaker. A többi poszton viszont jól állunk e téren (is). DJ ILBként, Arenas CBként, Gilberry és Dorsey DEként, Berry safetyként mind kiváló passzsiettetők. Nem véletlen ők vannak fönt Nickelben, és Williams is néha ILBként Belcher helyett (aki run stuffer ILB).

12. helyen zártuk a szezont sack/csapat listán (38 sack), szal, ha egy LOLB lesz, nem lesz akkora gond ezzel.
Volt 196 QB pressure. 53 QB hit.
Viszonyításképpen az ebben ligaelső Steelersnek volt 223 pressure (48 sack). Vagyis 27 az eltérés. QB hit nekik is pont 53.

Tehát a 3-4 akármilyen sokszínű, de a két OLB a fő letéteményese a pass rushnak, és mi egy OLBvel értük el ezeket a számokat, mondhatni. Ezért tehát a fenti Taylor mint NT vagy más normális NTben gondolkoznak a főnökök, nem kell mindenképp az első két picket a front sevenre költeni, vagy ha igen, akkor az nagyon komoly eredményt is hozhat.

(A Chiefs secondary a teljesség kedvéért már most kész van, működik szépen (Flowers-Carr CB, Lewis-Berry S duó+ Arenas nickelCB)).


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 13 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 813 — SuperLOL
Érdekesség, hogy az eddig első körbe várt NT Phil Taylor (Baylor) a nemrég megjelent lábsérülés probléma miatt csúszik. Így most sokan a második körbe várják leginkább. De továbbra is a Chiefshez.
Én nem vagyok híve Taylornak (sztem harmadik körben van annyi potenciális NT, hogy ott érdemes keresgélni), de tény, hogy másodikosként Taylor nagyon megérén nekünk. Csak addig maradjon bent. Azért ő Dorsey és Shaun Smith közt, továbbá a mi jó LB sorunk közt bőőőven király F7-t alkothatna. Már persze ha azt számolom, hogy lesz egy LOLB is akárhonnan normális. Taylor esetén nem is kell prémium.
De komolyan. FA nem annyira lesz LOLB, aki nekünk megérné (NT sem), inkább WRt kéne szabadügynököt húzni (ha lehet) továbbra is ezt vallom, az reálisabb, pénz meg lenne rá.

Viszont akkor eljátszva a gondolattal, hogy Taylor (vagy más) NT jön 2. körben, elsőre WR nem igazán lesz, aki megéri. Szóval akkor vagy LOLB=elég meggyőző front seven. Vagy elsőre ROT (esetleg C?) a legvalószínűbb. Az sem rossz megoldás, mert ROT lesz azonnal kezdő is első körben=két jó fal (DL+OL).

Erre mondom én azt, hogy ha nem jön be Taylor másodikosnak, akkor sincs semmi, ezért kár elvinni első körben. Mert harmadikban is meg lehet ezt oldani, első kettő lehet ROT+LOLB. Az sem rossz megoldás.
Hacsak egy olyan WR nem marad bent második harmadikban, aki tetszik a FOnak (Hankerson+Torrey Smith+Cobb például lehet nagyon elgondolkoztatna bárkit. Ne feledjük a sok mock guru elmélete ez első 10 pick után bedől legkésőbb általában).

Aztán persze lehet, hogy Piolinak kapásból egy HB tetszik meg és mindenki csak pislogni fog.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 13 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 813 — SuperLOL
Megnéztünk párat a helyimenőcsávó classból. A lényeg a "Metropolitan area player", ami ezt lehetővé teszi. Kicsit érdekes értelmezni ezt, de a lényeg, hogy van aki beletartozik, és érdekel minket "ingyen".
Azért nem jelenti ,hogy akit megnézhet a csapat, és meg is néz (fizikai felmérő+poszt függő drillek+wonderlic (IQ) vizsga), az jó játékos mind. Vagy, hogy egyáltalán draft kompatibilis. Tavaly megnéztünk 17 srácot, abból csak a S Darrell Stuckey lett draftolva. Negyedik körben a Boltshoz, játszott vagy egy meccsen.
Csak a dolog súlyát akarom érzékeltetni.

Idén 18 alany került mikroszkóp alá. A posztjaikat is érdemes nézni. Nem fordítom le, elég egyértelmű mi mit jelent:

LB J.R. Bryant (6’3, 240)

William Jewell (Wayne County, GA)

Briefly a member of Oklahoma’s football program, Bryan transferred to William Jewell last season. He recently explained the reasoning behind his transfer to D. Orlando Ledbetter of the Atlanta Journal Constitution, citing a misunderstanding with the OU coaching staff. Bryant ran a 4.55 40-yard dash in front of NFL scouts at Missouri’s Pro day and also posted a 38 ½ inch vertical jump.

TE Demarco Cosby (6’2, 230)

Central Missouri (Lincoln Prep)

Cosby was a first-team All-MIAA performer at tight end for the Mules in 2010. In 14 starts, Cosby hauled in 71 passes for 970 yards and 10 TDs. Over the past two seasons, Cosby has been the most productive tight end across all NCAA levels with 110 receptions for 1,483 yards and 15 TDs.

OL Erik Dahl (6’3, 299)

Missouri State (Shawnee Mission Northwest)

A two-time NJCAA All- American at Butler County Community College, Dahl started 22 consecutive games at center after transferring to Missouri State. He was a Missouri Valley All-Academic selection in 2010.

LB Jake Duren (6-1, 225)

Mid-America Nazarene (Littleton, CO)

The former University of Colorado and University of Northern Colorado linebacker finally found a home in Olathe, KS. He thrived in his new environment, earning first-team NAIA All-American honors at Mid-America Nazarene University. Former Chiefs QB Jonathan Quinn, who is now the head coach at MANU, believes that Duren will get a shot in the NFL despite off-field issues that forced him into the NAIA ranks.

Duren was a unanimous first-team all-HAAC defensive selection last season.

LB Stephen Franklin (6-0, 235)

Southern Illinois (North Kansas City)

Franklin played in front of NFL scouts at the inaugural Eastham Energy College Football All-Star Game this January. A team captain, he led Southern Illinois with 76 tackles in 2010 and was a second-team all-Missouri Valley selection. Franklin played in every SIU football game (50) since joining the program as a true freshman in 2007.

LB Andrew Gachkar (6-2, 229)

Missouri (Blue Valley West)

Gatchkar was a first-team all-Big 12 selection as a senior in 2010. He led the Tigers in tackles (81), interceptions (2), forced fumbles (2), fumble recoveries (2) and blocked kicks (2). Though he didn’t receive a combine invite, Gatchkar worked out for scouts at Missouri’s pro day last month. His 4.58 40-time would have ranked among the top-five times posted by linebackers at the combine.

TE Beau Gadwood (6-3, 260)

Fort Hays State (Shawnee Mission Northwest)

Gadwood earned honorable mention all-MIAA accolades for the second consecutive season after finishing the year with 38 receptions for 523 yards and a touchdown. He spent one year at Butler County Community College prior to joining the Tigers.

QB Mike Garrison (6-4, 215)

Fort Hays State (Shawnee Mission Northwest)

A transfer from Butler County Community College, Garrison enjoyed a productive senior season at Fort Hays State. He completed 250-of-420 pass attempts for 3,513 yards with 25 TDs and 12 INTs to finish second in the MIAA.

DB William Griffin (6-1, 205)

Mid-America Nazarene (Grandview)

Griffin played three seasons at MANU, tallying 86 tackles and 11 INTs. He picked off five passes for the Pioneers last season, returning one for a touchdown. Griffin earned first-team all-HAAC honors in 2010.

OL Derek Hall (6-5, 303)

Stanford (Rockhurst)

After beginning his collegiate career as a defensive lineman, Hall started at right tackle for Stanford as a senior. He’s been generating some late-round buzz of late despite only spending one season as a starter. Hall was named honorable mention all-Pac 10 by conference coaches.

LB Willie Horn (6-1, 225)

Northwest Missouri State (Blue Springs South)

Horn started all 14 games for the Bearcats and finished second on the team with 104 tackles. He was a first-team all-MIAA selection.

DB Ryan Jones (5-11, 195)

Northwest Missouri State (Liberty)

Jones worked out at the University of Missouri Pro Day in March. He is a Division II All-America selection after recording 56 tackles and intercepting six passes (two for TDs) last season. Most draft analysts are giving Jones a late-round grade. He reportedly visited with the Bears last week.

WR David Leonard (6-4, 203)

Wyoming (Shawnee Mission West)

Leonard led the Cowboys in receiving as a junior and senior. His best season came in 2009 when he posted the fourth best single-season receiving total in Wyoming history with 77 receptions. Leonard was also an effecting punt returner throughout his collegiate career.

RB Jake Lynch (6-0, 225)

William Jewell (Belton)

Lynch was a two-year letterman at Emporia State prior to transferring to William Jewell in 2009. At Jewell, Lynch earned second-team all-conference honors in 2010 and was a third-team selection in 2009. He led the Cardinals with 470 rushing yards on 102 carries last season.

DB Marcus Martin (6-1, 210)

Northwest Missouri State (Holden)

Martin logged 67 tackles, 5.0 tackles for loss and a forced fumble in six starts for Northwest Missouri State last season.

OL Ian Vistine (6-6, 295)

Washburn (Blue Springs)

Vistine was a three-year starter for the Ichabods, playing both guard positions. With Vistine serving as an 11-game starter in 2009, Washburn gave up just 11 sacks all season and set a school record with a 4.9 yards per carry rushing average.

DB Justin Welch (5-11, 190)

Northwest Missouri State (Belton)

Welch started all 14 games for the Bearcats and finished his senior season with 37 tackles, an interception and nine pass break-ups to earn second-team all-MIAA honors. His father, Mike Welch, is a long-time member of the Chiefs IT department.

P Jared Witter (6-2, 212)

Pittsburg State (Shawnee Mission West)

Witter handled punting duties at Pitt State the last four seasons. He also served as the Gorillas place kicker as a freshman, sophomore and junior. Witter was the only member of his team to earn first-team all-MIAA recognition last season and ranking eighth nationally with a 43.3-yard punting average. He was also included as an honorable mention All-American on the Don Hanson’s NCAA Division II All-America Team.
__________________________________________________________


Érdekes lehet, hogy privát workouton volt nálunk egy ILB is. Nevesen: North Carolina LB Quan Sturdivant. Belső linebacker nyilván Belcher helyére (LILB), de én valahogy továbbra sem hiszek ebben. LOLB lesz hozva gondolom, és két rookie egymás mellett mire jó? Amikor az LB sorunk 3 jó emberből áll most.
De az tény, hogy kiváló ILB lenne, és ha egy normális NT (nem sztár) akad, akár Big Ron hozza az év első felében nyújtott formáját, akár más. Akkor ilyen LB sorral még jobban állnánk.
Ugyanis Sturdivant az egyik (ha nem a) legjobb ILB prospect. 5 meccset hagyott ki sérülés miatt, és egy marihuánás esete is volt. Az visszaveti jelenleg, de így is TOP 2-3 prospect, első három körbe várható, van aki szerint másodikban kimegy így is.

Sophomoreként 122 szerelés (87) egyéni), 2 IT, 2 sack, 1 FF, 6.5 TFL.
A sebessége elég jó (4.63) akár OLBnek is, de fontosabb 3-4 LILBként, hogy képes fogni egy profi TE-et (rövid távon, mert aztán lemarad). Van is hozzá tehetsége, ahogy zónázni is kiválóan tud. Főleg azért, mert nagyon jól érzékeli a játékot, együtt tud élni vele, jó a koncentrációja hosszú távon is.
Ellenben nem egy nagy ütköző, viszont megbízhatóan szerel, és faltól falig védekezik fuás ellen (is). Nem pass rusher. Ami nem gond, mert nekünk nem kell pass rusher belül, az a DL+OLBk másik ILB (DJ) dolga, neki anynit kellene menni blitzre mint Arenasnak (nickel back). Berry is többet lesz blitzen, inkább majd az OLB legyen ebben jó, akit szerzünk (nagyon ajánlom :cool: ).


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 13 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 813 — SuperLOL
Egyre nagyobb szerep hárul manapság a sub felállásokra, és emiatt egyre többet fognak érni az ilyen specialisták és , és azok az endek a 34-ben, akik folyamatosan a pályán tudnak és meglátásom szerint a behemót NT-k szerepe egyre hátrébb szorul.DoM
Erre a részre külön válaszolok. Anélkül is csapongok, nem még ha egybe írom. 😛

Szóval egyrészt behemót NT. Kizárt, hogy nem az NT lenne a fontosabb. Megközelítem érdekes de aktuális szempontból. Ha teszem azt egy csapatnak kell DE és NT is, mert mondjuk most állt át 3-4re. Jön a draft, on de klokk és bent van egy király DE megy egy király NT. NT.
Csak túl sokan álltak át 3-4re. Kevés a fóka alkatú NT, és sok a tehetségvadász. Pár éve még a 3-4es csapatok könnyen vittek tweener embereket, mert nekk megérte első körben, ami 4-3ban második. Másodikban, aki 4-3ban harmadik körös. És volt (van) is a ligában pár szuper 3-4 defense. Majd a 4-3 is csodásnak fog tűnni, ha túlságosan eltolódik az arány.
De az NT a lényeg. Bár a behemóttal is vitatkoznék. Mert izom és súly kell. de magasság nem. Ideális NT az 6'1-6'3. Annyira, hogy a DE magasabb 6'3-6'4, bár egyes rendszerekben a DE is lehet alacsony (pont a Chiefsben), de akkor is inkább ő a magasabb, nem a NT. Persze az NT akkor tud ultra erős lenni, ha van rajta extra izom sok (és zsír is az alacsony súlypont miatt). És ezért egy NT lehet hogy magas is. De ez nem cél.

A növekvő sub felállás meg a pass happy miatt van. Ott van a Colts. Eleve nem is jönnek fel FBel, vagyis 3 WR van. Ami default nickel, még futás ellen is.
Más csapatok ha már nem futnak elsőre sem, akkor incomplete esetén 2&10 jön. Az passzjáték esélyes. Vagyis megint jöhet a nickel, és így tovább.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 13 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 813 — SuperLOL
Én nem csodálkoznék, ha valaki bejelentkezne érte (drafton vagy bármikor), mert kipróbálnák 4-3ban LDE vagy UT poszton. Nem kell érte sokat fizetni, de fiatal (három éve profi (KC only) és 26 éves), nem sérülékeny, jó pass rusher, 3-4ben is megáll középen, vagyis ott nem egy run stopper, de nem tolják el, szal lehet 4-3ban azt is megoldja, ha nem duplázzák.
Egyébként ő is része a Chiefs relatív "nagy számú" Alabamáról igazolt játékosai sorának. Csak a SEC, az a tutikirály. 😊ulpianus
A Patsnél is azt hittük Mike Wrightról, hogy majd elviszi egy 43-as csapat kezdő UT-nek a pass rush képességei miatt aztán 7.5 milláért maradt négy évre. Pedig négytagú védőfalban még talán futás ellen is jónak nevezhető lenne. Egyre nagyobb szerep hárul manapság a sub felállásokra, és emiatt egyre többet fognak érni az ilyen specialisták és , és azok az endek a 34-ben, akik folyamatosan a pályán tudnak és meglátásom szerint a behemót NT-k szerepe egyre hátrébb szorul.DoM
Én örülök, ha marad. Azt gondolom maradni fog 80%ban. Csak lehet, mert olcsó, jó, fiatal, nem sérült, valaki lát benne fantáziát.

Továbbá az én felfogásom szerint nem a sztárokkal lehet nagy csapatot építeni. Azt, bármilyen fura, könnyebb szerezni. Jó sokba kerülnek, de úgy bármikor. Rányomsz egy első kört drafton, vagy másodikat. Igazolsz brutál drágán és ott a sztárod. Vagy mindenkinek van szerencséje is, beválik valaki és megfizeted.

Sokkal inkább az számít, hogy vannak-e olyan másodhegedűseid, akik hagyják érvényesülni a csillagaidat? Itt van a Chiefs legnagyobb hype királya: az említett Berry. Zseni ő is, de azért látni kell, hogy a rookie társa Lewis (FS) szintén mára erősségként van elkönyvelve minden kommentátor és szakértő, legtöbb szurkoló szerint. Van aki utálja, de az mindig van. Will Shieldsnek is van, Tony Gonzaleznek is. (egyszer láttam TVben, hogy a riporter kitalált egy "népet" mittomén abakuszok, és az emberek egy része utálta őket. Nem is léteztek.)

Szóval Lewis is jó FS, valamint a CB párosunk Flowers és Carr (aki ugyanúgy szerepelhetne a fenti PFF site titkos sztár sorozatában) is nagyon jók. Vagyis Berry ezért olyan jó. Mert egyrészt tényleg az de facto. Másrészt meg is teheti, mert a saját munkáját végezheti, a többiek elvégzik a magukét. Van ahol nem így van. Látok (ellenünk is) kiváló játékosokat, akik egyedül küzdenek hülyék közt. Úgy nehéz. Mert állandóan arra kell figyelned, hogy ki helyett mit kell menteni, ha nem akarsz benyalni 50yardot?

Konklúzióként: a Gilberry féle emberek tesznek naggyá egy csapatot, ha van belőlük elég. De őket nagyon nehéz megtalálni, mert nem költhetsz rájuk. Ezért én csak megfelelő ellenértékért örülnék, ha menne, de egyébként inkább maradjon. Hozzáteszem DE poszton erősek vagyunk, van 3 kiváló DE a csapatban, tényleg kibírnánk Gilberry távozását, úgysem fog több snapet kapni,


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 13 éve
DoM New England Patriots Northwestern Wildcats 5 160 — vaccpáör fan
Én nem csodálkoznék, ha valaki bejelentkezne érte (drafton vagy bármikor), mert kipróbálnák 4-3ban LDE vagy UT poszton. Nem kell érte sokat fizetni, de fiatal (három éve profi (KC only) és 26 éves), nem sérülékeny, jó pass rusher, 3-4ben is megáll középen, vagyis ott nem egy run stopper, de nem tolják el, szal lehet 4-3ban azt is megoldja, ha nem duplázzák.
Egyébként ő is része a Chiefs relatív "nagy számú" Alabamáról igazolt játékosai sorának. Csak a SEC, az a tutikirály. 😊ulpianus
A Patsnél is azt hittük Mike Wrightról, hogy majd elviszi egy 43-as csapat kezdő UT-nek a pass rush képességei miatt aztán 7.5 milláért maradt négy évre. Pedig négytagú védőfalban még talán futás ellen is jónak nevezhető lenne. Egyre nagyobb szerep hárul manapság a sub felállásokra, és emiatt egyre többet fognak érni az ilyen specialisták és , és azok az endek a 34-ben, akik folyamatosan a pályán tudnak és meglátásom szerint a behemót NT-k szerepe egyre hátrébb szorul.