A körkép folytatódik az AFC csapataival.

AFC East - Csanádi Alexander (briareos)

Nézzük mi történt az AFC East csapataival a 4. játékhéten

Buffalo Bills

Terrell Owens a 3. játékhéten, elkapás nélkül zárta a mérkőzést, és tudjuk, hogy ez nála sosem jelent jót. Minden bizonnyal tudták ezt a Billsnél is, hiszen a Miami Dolphins elleni mérkőzésen Trent Edwards 7-szer próbálta átadni a labdát T.O.nak, aki végül 3 elkapást és 60 yardot tudott felmutatni. Owens tehát továbbra sem tud 100 elkapott yard fölé jutni egy mérkőzésen, ami aggasztó lehet a 81-es és a Bills rajongói számára. Trent Edwards dolgát nem segítette a futójáték, a Phins védelme ellen 46 futott yardra voltak képesek a Bills futói, az eltiltásából visszatérő Marshawn Lynch például 8 futásból hozott 4 yardot. Amennyire nem tudott futni a Bills, annyira nem tudta megállítani az ellenfele futását sem, az elmúlt két mérkőzésen összesen 472 yardot futottak ellenük. Ha Jauron nem akarja hálaadáskor az álláshirdetéseket böngészni, sürgősen megoldást kell találnia a támadást, és védekezést érintő problémákra.

New England Patriots

A Patriots egy az utolsó másodpercekig izgalmas mérkőzésen győzte le a Baltimore Ravens csapatát. Randy Moss újabb mérföldkőhöz érkezett karrierje tekintetében, 137. touchdownjával Marshall Faulkot leelőzve, az örökranglista 6. helyét foglalja, el a Patriots 81-ese. További jó hír a New England szimpatizánsok számára, hogy Wes Welker, miután az elmúlt mérkőzéseket térdsérülése miatt, kihagyni kényszerült, visszatért a pályára és 5 elkapással járult hozzá a sikerhez.
A két csapat örökmérlege ezen mérkőzés után már 5-0 a New England Patriots javára.

New York Jets

Mark Sanchez teljesítménye az első 3 játékhét színvonalához képest visszaesett a New Orleans Saints ellen, de az ilyen ingadozások természetesek egy fiatal irányító rookie évében. Miután az első három mérkőzésén csak 3 labdaeladást könyvelhetett el, a Saints védelme ellen 4-szer adta el a labdát. A Kris Jenkins és Bart Scott vezette, Jets védelem, hatékonyan állította meg a Saints félelmetes passzjátékát (Drew Brees 190 yard, TD nélkül), de a Saints védelme még kiválóbban szűrte meg a Jets támadásait, az „újjászületett” Darren Sharper vezetésével 2 TD-vel járultak hozzá a sikerhez.
A Jets hiába tartotta erős nyomás alatt Drew Brees-t nem tudták sackelni az irányítót, ez várhatóan az 5. heti MNF mérkőzésen, a Miami ellen, változni fog...

Miami Dolphins

Jó hír a Delfinek szurkolóinak, hogy csapatuk végre megszerezte az idény első győzelmét, mikor 38-10-zel kerekedtek a Buffalo Bills fölé. Ez volt az első alkalom, hogy Chad Henne kezdőként lépett pályára tétmérkőzésen a Dolphins színeiben. Csupán 22 passzkísérlete volt, adott 1 TD passzt és nem adta el a labdát. Henne a támadásban nagy mértékben tudott támaszkodni a Miami futójátékára, a Dolphins játékosai 250 futott yardot szereztek a mérkőzés során. A védelem oldalán is voltak említésre méltó mozzanatok, Cameron Wake első NFL kezdését, 3 sackkel hálálta meg, míg Vontae Davis egy 23 yardos interception return TD-vel vétette észre magát.

AFC North - Gergelics József (Soldados)

Visszapillantó:
A Baltimore Ravens ugyan elvesztette veretlenségét a New England Patriots vendégeként, de a 27-21-es kudarc akár egy hatalmas diadal is lehetett volna, ha Mark Clayton az utolsó negyedben nem ejti el a felé irányzott tökéletes pontosságú passzokat. A Cincinnati Bengals a vártnál jóval jobban megszenvedett a Cleveland Browns otthonában, de végül hosszabbításban 23-20-ra nyert, így a Barnák nyeretlenek maradtak, hiába lett kezdő Derek Anderson az irányító poszton, még ha jobb is volt Brady Quinn-nél. A Pittsburgh Steelers hazai pályán nagyszerű támadójátékot bemutatva győzte le 38-28-ra a San Diego Chargerst, de a 4. negyedes védelmi ámokfutás továbbra is nyugtalanító.

Gyors megállapítások a 4. játékhét után:

Baltimore Ravens:
- A Hollóknak továbbra is komoly problémát okoz a jól passzoló csapatok megállítása. Ez jól látszott a Hazafiak ellen is, ugyanis nem sikerült minimalizálni a rivális légitámadása által okozott károkat. A secondary bántóan sebezhető.
- Idén először megkérdőjelezhető volt a John Harbaugh játékhívása, ugyanis mindössze 17 alkalommal próbálkozott futással, s 49-szer passzal, holott előbbi igencsak jól működött, ami nem is volt meglepő a Patriots védelmét ismerve. Persze a Hollók a meccs nagy részében hátrányban voltak, de nem olyan mértékben, ami indokolttá tette volna az ilyen arányú eltolódást, főleg hogy a földi rohamok igen hatékonyak voltak, már amikor ahhoz nyúlt az edzői stáb.

Cincinnati Bengals:
- A mérleg ellenére sok kétség merül fel a Bengals együttesével kapcsolatban. Nehéz magyarázatot találni arra, hogy miért szenved az együttes támadásban egy olyan gyatra védelem ellen is, mint a Brownsé. Ugyanakkor pozitívum, hogy a meccsdöntő 4. negyedben megembereli magát az egység, s akkor valahogy ismét képes haladni, de ez nem lesz mindig elég, ha nem sikerül hamarabb felpörögni a meccsekre.

Pittsburgh Steelers:
- Rashard Mendenhall egyre nagyobb szerepvállalásán senki ne lepődjön meg, ugyanis a Steelers célja egyértelműen az, hogy kiderüljön, alkalmas-e az 1. számú futónak, mivel Willie Parker szerződése az év végén lejár. Tehát azt is mondhatnám igen jól jött a csapatvezetésnek a korábbi Pro Bowler játékos sérülése, s a hírek szerint nem is oly meglepő módon nem is tér vissza addig, amíg nem lesz 100 %-os. Ha pedig Mendenhall ezalatt bebizonyítja, hogy alkalmas a szerepre, akkor bizony visszatérése után is egyre kevesebb lehetőséghez juthat Fast Willie. Mindenesetre, ahogy Mike Tomlin vezetőedző mondta sokat sejtetően: "Jelenleg Rashard kezében a labda".
- Az együttes egyetlen igazi, de annál nagyobb problémája a védelem 4. negyedes katasztrofális produktuma. Sokat mondó adat, hogy míg a Chargers kiváló támadóit 45 percen át leradírozta a pályáról, addig alig 100 yardot engedett Philip Rivers irányítónak, majd 28-0-ás vezetést követően tulajdonképpen pályán se voltak, villámként masíroztak át rajtuk, ezzel majd a 28 pontos előnyt sikerült 7-re olvasztani. Ez a mentalitás legtöbbször vereséget eredményezhet, mint ahogy a 2. és 3. héten azt is vonta magával, ugyanis nem várható el az amúgy rengeteget fejlődött támadósortól, hogy rendre 20 pont feletti előnyt szerezzen.

Cleveland Browns:
- Bár sokan kritizálták Eric Manginit, hogy négy havi harc után 2,5 meccset követően váltott az irányító poszton, ugyanakkor az első Derek Anderson által vezetett meccs alapján a döntés jónak tűnik. Amíg Brady Quinn egyetlen pillanatig is képtelen volt az egység vezérének lenni, addig érezhetően sokkal nagyobb bizalom árad Anderson felé, s ez természetesen a játékon is látszott.
- A Barnáknak az új fegyverekhez kell nyúlnia! Az újonc Mohamed Massaquoi először kapott nagyobb szerepet, s megállta a helyét, egyértelműen a Browns legnagyobb fegyvere volt. Rajta kívül Jerome Harrison is olyan futóteljesítménnyel örvendeztette meg a sikerre éhes clevelandi rajongókat, amely elgondolkodtatja az embert, hogy talán jobb lenne, ha Jamal Lewis felépülése után is ő maradna a kezdő, elvégre a veterán harcos idén egyszer sem jutott a bűvös 100 yard fölé, Harrison viszont ezúttal igen.

A hét támadója:
Rashard Mendenhall, Steelers RB - A másodéves futó Willie Parker sérülésével jutott főszerephez, s ezt 165 futott, 26 elkapott yarddal, továbbá 2 TD-vel hálálta meg. Ami viszont a számoknál is meggyőzőbb, az maga a mutatott játék, ugyanis erővel és hatalmas elszántsággal futott, nem lehetett levinni az első szerelési kísérlet alkalmával, továbbá kettőből két gólvonalas szituációt oldott meg, ami eddig a Steelers támadóinak nagy hiányossága volt.

A hét védője:
Terrell Suggs, Ravens OLB - A kiváló linebacker őrületbe kergette Matt Lightot. Rendre megverte az emberét, s ennek a 3. negyedben lett igazán eredménye, amikor kiverte Tom Brady kezéből a labdát, s a szabadlabdára Dwan Edwards vetődött rá, ezzel touchdownt szerezve, melynek révén a Hollók visszajöttek a meccsbe. De a játék kulcsa egyértelműen Suggs klasszis megmozdulása volt.

A hét újonca:
Mohamed Massaquoi, Browns WR - Végre nemcsak Mike Wallace-t, a Steelers elkapóját említhetjük az AFC North remeklő újoncaként. A Georgia korábbi kiválósága 8 elkapásából 148 yardot hozott a Barnáknak.

A hét nyertese:
Shayne Graham, Bengals kicker - A Bengals ismét őrületes hajrát nyitott 20-14-es hátránya után. Ahogy a Steelers, úgy a Browns ellen is levezényelte a győztes támadássorozatot Carson Palmer, csakhogy Graham extrapontját blokkolták, miként a meccs elején a 23 yardos mezőnygólkísérletét is, így hosszabbítás következhetett, azaz könnyen negatív hős lehetett volna a a rúgóból. Hibáit kijavítva azonban a ráadásban értékesítette a 31 yardos mezőnygólt, ezzel megnyerte a meccset együttesének.

A hét vesztese:
Mark Clayton, Ravens WR - Clayton ugyan 5 elkapásból 45 yardot hozott a Hollóknak, csakhogy az utolsó, győzelemért vezetett támadásnál két labdát is elejtett az end zone-ban, s ezzel a Ravens elszenvedte első vereségét a szezonban, pedig ő lehetett volna a meccs hőse, igaz így is az lett, csak negatív értelemben.

Előretekintés:
A Ravens a Bengals-t fogadja, s az elmúlt hetek teljesítménye alapján nehéz elképzelni, hogy a vendégsiker szülessen. A Hollók szárnyalnak, még ha legutóbb vesztesen hagyták is el a pályát, míg a Dzsungellakók a 4. negyedet leszámítva szenvednek, hiába nyerték meg utóbbi három meccsüket. A Steelersnek papíron nem okozhat gondot idegenben sem a Lions legyőzése, ráadásul kétséges a hazaiak 1/1-es irányítója, Matt Stafford játéka. Ellenben Mendenhall ismét játszi könnyedséggel galoppozhat bizonyítva, hogy tavaly miért is az első körben választották a Kohászok. A Browns a Buffalo Bills vendége lesz, s ez egy olyan meccs, ahol akár az első siker is összejöhet Eric Mangini irányítása alatt, ugyanis a hazaiak is számos gonddal küzdenek, így szoros mérkőzésre van kilátás.

Extra pont:
A Browns Mangini korábbi munkaadójához, a Jetshez cserélte 1. számú, de balhés elkapóját, Braylon Edwardsot. Érte egy-egy 2010-es 3. és 5. körös pick, továbbá két játékos, Chansi Stuckey elkapó és Jason Trusnik linebacker érkezett Clevelandbe. Elsőre nem tűnik rossz üzletnek, mivel Edwardsnak az idény végén lejárt volna a szerződése, s nem kívánt Ohióban maradni, további balhéi és rengeteg elejtett labdája miatt az elmúlt 1,5 évben sokat csökkent az értéke.

AFC South - Geist Miklós (Ork)

Délen a helyzet változatlan. A Colts hibátlanul az élen és a Titans nyeretlenül az utolsó helyről figyeli, ahogy a Texans és a Jaguars lépést próbál tartani a csoportelsővel.

Az eddig gyengén teljesítő Texans védelem most egy nagyon könnyű ellenfelet kapott az Oakland személyében. Ezen a meccsen debütált a Houstonban a szezon előtt a Chiefstől menesztett safety Bernard Pollard, aki új csapatában egyből kezdőként léphetett pályára. Az eddig 400 yardokat kapó védelem most 8 first downon és alig több mint 160 yardon tartotta ellenfelét és 3 sack mellett még egy safetyt is felmutatott. A safetyt a rookie Brian Cushing érte el azzal, hogy sikerült az endzoneban levinnie a Raiders futóját Justin Fargast. A safety nem csak 2 pontot hozott a Texansnak mivel az azt követő puntból Jacoby Jones egyből touchdownra futott vissza. Mivel az Oakland csak két field goalt ért el ezért nem volt akkora szükség a támadókra, akik magukhoz képest kicsit alulteljesítettek, de idén először a futók együttesen több mint 100 yardot értek el. Slaton elég gyengén kezdte a meccset és még egy labdát is elvesztett, de a meccs végére megszerezte az idei első futott touchdownját, amit meg is ünnepelt utána egy elkapottal is. A Texans következő ellenfele a bye weekről visszatérő Arizona Cardinals lesz.

Az eheti csoporton belüli mérkőzést a Jaguars és a Titans játszotta és az előbbi meggyőző sikerével zárult. A Jaguars kihasználta, hogy sérülések miatt meggyengült a Titans secondaryje és David Garrard újdonsült legjobb barátjával, Mike Sims-Walkerel gyilkos ütéseket vittek be. A Jaguars nagyon erősen kezdte a mérkőzést az első 6 drivejukból 5-ben is pontot tudtak elérni. A félidő végére már 24 pontos hátrányban volt a Tennessee így hiába tudott sikeresen futni Chris Johnson, ismét Kerry Collins kezébe került a Titans sorsa és Collins ismét nem tudta győzelemre vezetni őket. A Titans a héten a Coltsot fogja fogadni és ha a secondary nem fog feljavulni akkor az ideális felzárkózási lehetőségből egy súlyos vereség is lehet, elnézve, hogy Peyton Manning milyen jó formában van. A Jaguarsra jóval könnyebb ellenfél vár, hiszen ők a Colts által megpuhított Seahawks otthonába utaznak.

Az Indianapolis Colts könnyed győzelmet aratott a Seneca Wallace vezette Seattle Seahawks felett. A Jaguarshoz hasonlóan a Colts is gyorsan nagy előnyre tett szert így az előző heti Cardinals elleni meccshez hasonlatosan a Seahawks sem tudta kihasználni a Colts gyenge futás elleni védelmét. Seneca Wallace nem adta el a labdát és kiemelkedő százalékban voltak sikeresek a passzai, de a Seahawks támadófalát darabokra szedte a Colts defensive end hármasa. Brock és Freeney egyszer, míg Mathis háromszor tudta sackelni Wallacet ráadásul Mathis két sackje után még a labdást is megszerezte a Colts. A támadóknál a szokásos főszereplő Peyton Manning, Reggie Wayne és Dallas Clark mellett most egy rookie teljesített jól. Az idei negyedik körös választott Austin Collie megbízható elkapója volt Manningnek és jól vette át a sérült Anthony Gonzalez szerepét és még az első félidőben meg is szerezte karrierje első touchdown elkapását is. A jó játék mellett a Colts drukkerek örülhetnek annak is, hogy a két meccset kihagyó Gary Brackett minden bizonnyal a hétvégén már újra játszani fog és Bob Sanders az offseasonbeli műtéte után először ismét edzeni tudott.

AFC West - Kiss Ferenc (Fucu)

Denver Broncos

Josh McDaniels és játékosai hazai pályán fogadták a Dallas Cowboys-t. Ez volt az első igazán komoly megmérettetés, amivel az idáig remeklő védelem találkozott. Nem is vallottak szégyen. Az első negyedben engedtek 10 pontot a Dallas támadóinak, de az utána következő három negyedben lehúzták a rolót és nem engedtek több pontot. Öt alkalommal sikerült sack-elni Tony Romo-t ebből kétszer Elvis Dumervil, aki így már nyolc „zsákolásnál” tart ebben a szezonban. A meccs másik kulcsfigurája Champ Baley volt, aki a mérkőzés vége felé szerzett egy INT-t, valamint a győzelmet bebiztosító passzvédekezés - 4. kísérletnél az endzone-ban - szintén az ő nevéhez fűződik. A támadószekció megbízhatóan teljesített. Kyle Orton 69%-os pontossággal érte el a 243 yard 2TD-os teljesítményét. Legfőbb segítője Brandon Marshall volt, aki a Broncos utolsó TD-ját is szerezte egy 51-yardos elkapással, ami igazából egy rövid passz utáni cikázás volt a védők között, de végül az endzone-ba ért. Marshall végül 4 elkapással 91 yardot és egy TD-t ért el. A futó szekciónál Correll Buckhalter jól indította a mérkőzést, amíg bokasérülést nem szenvedett (37 futott és 55 elkapott yardal zárt). Helyét az újonc Knowshon Moreno vette át aki 14 futásból ért el 65 yardot.
A Broncos ezzel a sikerrel, négy győzelemmel áll négy mérkőzés után, amire eddig hat alkalommal volt példa a franchise történetében. A Denver következő ellenfele a New Engalnd Patriots lesz.

Kansas City Chiefs

Az eddig nyeretlen Chiefs hazai pályán fogadta az eddig veretlen New York Giants-et. A papírforma beigazolódott és a new york-i alakulat győzelemmel térhetett haza a Nagy Almába. A támadók teljesen alulmaradtak ellenfelük védelmével szemben, összesen 193 yardot értek el a mérkőzés során. A 3rd down kísérleteket ezen a héten sikerült némileg javítani, a múlt heti Eagles elleni 11-ből 0 után, a Giants ellen 15-ből 2-szer sikerült 1st down-t elérni a harmadik lehetőségből. A 193-ból Matt Cassel 127 yardot passzolt és igaz volt két TD átadása is, de ezeket a mérkőzés végén érte el. Larry Johnson 53 yardot ért el 18 kísérletből, ez sem mondható elfogadhatónak. A hihetetlenül kevés levegőben szerzett yardból a TE Sean Ryan kapott 58-at (és egy TD-t is). A védelem nem tudott mit kezdeni a Giants támadóival és a 27 kapott pont papír formának is tekinthető. Megemlítendő Tamba Hali teljesítményét, aki 6 tackle-el egy sack-el és egy kiharcolt fumble-al zárta a mérkőzést.
A Chiefs az eltelt négy mérkőzésből hármon 200 yard alatt maradt az összes támadó yardok tekintetében. Egy négy mérkőzéses NFC East csapatok elleni sorozat közepén jár a Kansas City. Következő ellenfelük a Dallas lesz, hazai pályán.

Oakland Raiders

Az Oakland a 4. héten Houstonba látogatott, hogy megszerezze a szezonbeli második győzelmét. Azonban vereséggel kellett távozniuk Texas államból, köszönhetően a még mindig nem működőképes támadó alakulatnak. A mérkőzés előtt a Texans az egyik legrosszabb futás elleni védelemmel rendelkezett és joggal bízhattak a Raiders szurkolók egy jó teljesítményben a McFadden-Bush-Fargas triótól. A Houston védelme nem így gondolta és 45 futott yardon tartották a már említett hármast. McFadden meg is sérült a mérkőzés során és úgy tűnik az 5. héten nem játszhat. JaMarcus Russell kritikán alul teljesített. A passzokat 36%-os pontossággal (?) jutatta az elkapókhoz, összesen 128 yardot szerezve. A védelem a liga egyik legjobb támadó alakulatával nézett szembe, de a támadók tehetetlensége miatt sokat kellett a pályán lenniük. Tommy Kelly DT létére 13 tackle-t jegyzett, ami kiemelkedő teljesítménynek mondható a posztján.
A Raiders 2003 óta 10 győzelem mellett 40 vereséget szerzett az idegenbeli túrái során. Következő fordulóban New Yorkba látogatnak a Giants vendégeként.

San Diego Chargers

A Chargers Pittsburgh-be látogatott vasárnap este, hogy megmérkőzzenek a Steelers-el. Nem tudni, hogy a hosszú utazás vagy valami más miatt, de már az első félidőben kiderült, hogy „feleslegesen” utaztak ennyit. A Super Bowl-győztes alakulat két negyed után már 21-0ra vezetett és előnyét 28 pontra növelte a második félidő elején. Futójátékot nem erőltette a San Diego a nagy hátrány következtében, így LaDainian Tomlinson a sérüléséből visszatérve 7 kísérletből ért el 15 yardot. Phillip Rivers számai csalókák, mivel nagy részüket a második félidőben szerezte tetemes hátrányban. Rivers 254 yarddal és 3 TD-al zárt, ebből a TE Antonio Gates 124 yardal és 2 TD-al vette ki részét. A védelem úgy tűnik vissza tért tavalyi formájához, mivel nem sok nyomást tudott rakni Roethlisbergerre és kritikán aluli futás elleni védekezést mutattak. Összesen majd 500 támadó yardot szereztek ellenük, a földön 177, a levegőben 320 yardot engedve. Örömteli, hogy Larry English, a San Diego első körös draft választása megszerezte első NFL-es sack-jét.
A Chargers 2-2es mérleggel vonul egy hetes pihenőre és úgy tűnik lesz mit csinálni ezen a héten.