Gyűlölködjünk
38 feliratkozó
4 hónapja
Ezt egyébként annyiban pontosítanám, hogy a számlázás megy havi elszámolással a nettónál, viszont maga az áram ára egyáltalán nem csak egy kivonás+szorzás.Egyébként őszintén, lehet tèvedek ès nem èrtek hozzá, de ez egèsz nagy "akkumlátorosdi" egy vakításnak látszik jelen állapotában...Pont ez a "fájdalmas" része a bruttó elszámolásnak hogy havi. Mert szaldósként éves időtávon "elhasználhatod" a nyári plusz villanyt télen, mert csak az éves vételezés és betáplálás különbözetét fizeted. Azzal, hogy a bruttós elszámolás már havi szaldót alkalmaz, a nyári többlet termelést nem tudod télen leírni. Persze kifizetik, de éves szinten sokkal rosszabbul jársz. Ft-osítva ez azt jelenti, hogy nyáron kapsz ~5Ft/kWh-t az extra termelésedért, de télen ~46 Ft/kWh-ért (nem tudom a pontos árakat) veszed a villanyt... A táróló abban segít, hogy a napon belüli termelést el tudod használni este, így éves szinten kisebb mennyiségre adódik ki a 46 vs. 5 Ft-ból adódó bukó.
Ugyanis amikor az áram nagyrèsze termelődik akkor pont nem használok egy annyi áramot, amennyit pluszban termelek, mèg akkor sem ha van klíma, legfeljebb ha èjjel nappal megy... viszont amikor igazán kitudnám használni a felesleget, pl tèlen, fűtèsre, akkor meg nincs mit eltárolni......
Mi mèg 3 èvig szaldósak vagyunk ès vagyunk olyan "szerencsèsek" hogy mivel a villanyóráink a "cèg" nevèn vannak, (nem írattam át az èn nevemre mert 3 is van belőle ès csak bonyadalmat okozna) ezèrt versenypiaci árazasban kapjuk ugyan az áramot (idèn 60 ft) de ezt egy az egybe, a felesleget ki is tudom számlázni nekik. Ki is fizetik a 3-500 ezer forintot. Ha átíratnám az saját nèvre akkor feltehetően borulna az egèsz.
Így feltehetően amúgy sem pályázhatok
Viszont ha a bruttó elszámolás jön, akkor ha jól èrtem a "felesleg"èrt akkor is megkapom a pènzt csak nem egybe èvente elszámolva, hanem havi bontásban. Ha így van, pláne nincs èrtelme ebbe beleugorni.
Persze tudom, aki lakosságiba van az nem tud ilyen kedvezően kiszámlázni.
Homályosítsatok fel ha rosszul èrtelmezem a dolgot 🤗🙏
dande2
Gorcsev
Itt az van, hogy ha te extra áramot betáplálsz a rendszerbe, akkor azt ~5ftért átveszik. Viszont, ha te éjszaka fogasztasz áramot, akkor azt a teljes összegen fogod megvásárolni (nem tudom napelemnél is ennyi-e) 37ft-ért. Szóval akku nélkül ha 10kwh-t termelsz egy nap és 10-et fogyasztasz, amiből mondjuk 5öt éjszaka, akkor bőven minuszos lesz a napod.
Ezért éri meg annak az akku, aki nem szaldóban van, vagy nemsokára kikerül belőle.
4 hónapja
Nekem PL azért jobb otthon lenni mer ott tudok dolgozniCsütörtökön megyünk egy nagy személyes prezentációra, amit holnap délután kell elpróbálni. A próba prezin értelemszerűen szeretném, ha ott lenne mindenki, aki részt vesz rajta másnap.Én azt látom, hogy azok vannak ezeken fennakadva, akik nem csinálnak semmit/magán ügyeiket intézik. Aki dolgozik, annak mindegy hogy telephelyen vagy HO-ban csinálja. Nyilván könnyebbség néha ha nem megy el az idő az utazással vagy el tudsz intézni gyorsan valamit HO-ban. Szóval van aki él és van aki visszaél vele. A kolléganőd az utóbbi csoportba sorolnám.
Kolléganő teljesen kiakadt, hogy milyen szar az egész, mert így a próba miatt holnap, a prezi miatt csütörtökön nem lehet home-officeban és mennyi rengeteg lemondással jár neki ez a tender.
Én mondtam, hogy a home-office egy lehetőség, de nyilvánvalóan, ha projekttel ütközik, akkor a projekt élvez elsőbbséget. Erre teljesen kiakadt.
Az, hogy "jár" a home-office az nálam rohadtul nem ezt jelenti, hogy a cég és az ügyfelek ahhoz igazítja a naptárát (ráadásul ennyi embernél ez nem is megvalósítható, csak ha egységesen mindenkinek ugyanazok a HO-i).
Én vagyok a f@sz? Vagy a home-office olyan szent dolog, mintha a gyerekét elütötte volna az autó?
vpi
Matthew99
Nem basztatnak más csoportok random hülyeséggel
Nem egy fos az egér és billentyűzet, saját persze security risk jobb meg nem igényelhető
A légkondi 25 fokon és a kantinban is meh a kaja
Ráadásul egy csomó minden blokkolva így macerás megoldásokat megtalálni
The Stronger you become, the Weaker you really are.
I wanted Champ to be champ!
4 hónapja
Nyilván.Csütörtökön megyünk egy nagy személyes prezentációra, amit holnap délután kell elpróbálni. A próba prezin értelemszerűen szeretném, ha ott lenne mindenki, aki részt vesz rajta másnap.Gen Z kolléganő? 😊
Kolléganő teljesen kiakadt, hogy milyen szar az egész, mert így a próba miatt holnap, a prezi miatt csütörtökön nem lehet home-officeban és mennyi rengeteg lemondással jár neki ez a tender.
Én mondtam, hogy a home-office egy lehetőség, de nyilvánvalóan, ha projekttel ütközik, akkor a projekt élvez elsőbbséget. Erre teljesen kiakadt.
Az, hogy "jár" a home-office az nálam rohadtul nem ezt jelenti, hogy a cég és az ügyfelek ahhoz igazítja a naptárát (ráadásul ennyi embernél ez nem is megvalósítható, csak ha egységesen mindenkinek ugyanazok a HO-i).
Én vagyok a f@sz? Vagy a home-office olyan szent dolog, mintha a gyerekét elütötte volna az autó?
vpi
somoskovig
600 millió meeting tool van, a probahoz miért kell hogy személyesen legyen ott mindenki?Azért szeretném ha a próbán itt lennénk, mert a prezi is személyesen lesz. Mehet amúgy plusz HO-ba a jövő héten e helyett, szóval pláne nem értem.
Mind2 oldalnak van igaza de nincs is
Ha a szerződésben az van hogy jár neki a HO akkor jár és az extra lemondás hogy nincs
Negritis, a vajda
Zsebi, Pilla, Szuszi, Pizsi, Pulcsi, Bolka, Bendegúz, Tihamér, Lolka és Pacsi
4 hónapja
Persze èrtem, amit írsz Kishaszi ès elfogadom, hogy ebben van igazság. A "megtèrülèst" elsősorban abban èrtettem, amire utaltam is, hogy azt talalják ki technikailag a hozzáèrtők, ha ez egyáltalán lehetséges valaha, fizikailag, hogy hosszabb hatótávolságú tárolasi lehetőség jöjjön létre (nyáron megtermelt energia, tèlen felhasználható legyen)."nyáron megtermelt energia, tèlen felhasználható legyen" --> ezt gyakorlatilag lehetetlen kivitelezni és a jövőben sem tudom elképzelni, hogy ez meg tudjon valósulni. A közelében sem vagyunk olyan eszköznek ami ezt ilyen nagyságrendben lehetővé tenné. Sokkal dinamikusabban kell az energiát tárolnunk és elhasználnunk. Erre tényleg csak a nappali tárolás, éjszakai elfogasztás a mód.
Arról nem is beszélve, hogy ha tènyleg ennyi áramot pluszban termelünk, amiről szó van akkor az èn "civil" laikus agyam, nehezen fogadja be hogy ezt hogyan nem tudja az ország felhasználni/elhasználni, ès szükséges Paks meg Paks II....stb....
dande2
Atomerőműre pedig igen is szükség van. Lehet tőle félni, de az egyik legzöldebb és legkiszámíthatóbb energiaforrásunk. Ha normálisan zajlana a beruházás én nagyon támogatnám Paks II-t. Főleg ha cserébe bezárnának néhány szénerőművet.
4 hónapja
horváth andrás (yt-n megnézhető) vett magának "tárolót", amivel eltárolja a feleslegetmost persze az kérdés, hogy meddig képes tárolni
4 hónapja
Köszönöm ès köszönöm, Gorcsevnek is a választ. Meglátjuk akkor majd hogyan jön ki az árkèpzès a valóságban, mèg így is nehezen látom át,. illetve 3 èv alatt lehet bármi.Egyébként őszintén, lehet tèvedek ès nem èrtek hozzá, de ez egèsz nagy "akkumlátorosdi" egy vakításnak látszik jelen állapotában...Megéri, nem éri meg: paradigma váltás kell ehhez részben. Persze mindenki úgy szeret beruházni, hogy az meg is térüljön - ha mikro szintre bontjuk a dolgot, de bizonyos vélemények szerint "nem szabadna" így gondolkozni elsődlegesen, hanem akként, hogy az ilyen jellegű megújuló energiaforrások is elsősorban befektetés a jövőbe, unokáknak pl.. Alapvetően ez energetikai kérdés, ami az életünket befolyásolja már most is, és nem szabadna csak úgy tekinteni erre, hogy hú de jó pénzt hoz. Egyéni oldalról persze érthető, és innentől mindenkinek magának kell eldöntenie, hogy belefér-e a büdzsébe, Meg persze, hogy ne fikázzuk, ha nincs, meg ne akarjuk ráerőltetni. //Amúgy az külön téma, hogy most már amúgy is kurvára vissza kellene venni belőle, mert az energiabiztonságot nem hogy növeli a már most elért volument, hanem egyenesen drasztikusan rontja, de ez hosszú téma.//
Ugyanis amikor az áram nagyrèsze termelődik akkor pont nem használok egy annyi áramot, amennyit pluszban termelek, mèg akkor sem ha van klíma, legfeljebb ha èjjel nappal megy... viszont amikor igazán kitudnám használni a felesleget, pl tèlen, fűtèsre, akkor meg nincs mit eltárolni......
Mi mèg 3 èvig szaldósak vagyunk ès vagyunk olyan "szerencsèsek" hogy mivel a villanyóráink a "cèg" nevèn vannak, (nem írattam át az èn nevemre mert 3 is van belőle ès csak bonyadalmat okozna) ezèrt versenypiaci árazasban kapjuk ugyan az áramot (idèn 60 ft) de ezt egy az egybe, a felesleget ki is tudom számlázni nekik. Ki is fizetik a 3-500 ezer forintot. Ha átíratnám az saját nèvre akkor feltehetően borulna az egèsz.
Így feltehetően amúgy sem pályázhatok
Viszont ha a bruttó elszámolás jön, akkor ha jól èrtem a "felesleg"èrt akkor is megkapom a pènzt csak nem egybe èvente elszámolva, hanem havi bontásban. Ha így van, pláne nincs èrtelme ebbe beleugorni.
Persze tudom, aki lakosságiba van az nem tud ilyen kedvezően kiszámlázni.
Homályosítsatok fel ha rosszul èrtelmezem a dolgot 🤗🙏
dande2
kishaszi
Persze èrtem, amit írsz Kishaszi ès elfogadom, hogy ebben van igazság. A "megtèrülèst" elsősorban abban èrtettem, amire utaltam is, hogy azt talalják ki technikailag a hozzáèrtők, ha ez egyáltalán lehetséges valaha, fizikailag, hogy hosszabb hatótávolságú tárolasi lehetőség jöjjön létre (nyáron megtermelt energia, tèlen felhasználható legyen).
Arról nem is beszélve, hogy ha tènyleg ennyi áramot pluszban termelünk, amiről szó van akkor az èn "civil" laikus agyam, nehezen fogadja be hogy ezt hogyan nem tudja az ország felhasználni/elhasználni, ès szükséges Paks meg Paks II....stb....
4 hónapja
Csütörtökön megyünk egy nagy személyes prezentációra, amit holnap délután kell elpróbálni. A próba prezin értelemszerűen szeretném, ha ott lenne mindenki, aki részt vesz rajta másnap.Kolléganőnek köszönd meg az eddigi munkáját és kívánj neki sok sikert a további pályafutásához. Máshol.
Kolléganő teljesen kiakadt, hogy milyen szar az egész, mert így a próba miatt holnap, a prezi miatt csütörtökön nem lehet home-officeban és mennyi rengeteg lemondással jár neki ez a tender.
Én mondtam, hogy a home-office egy lehetőség, de nyilvánvalóan, ha projekttel ütközik, akkor a projekt élvez elsőbbséget. Erre teljesen kiakadt.
Az, hogy "jár" a home-office az nálam rohadtul nem ezt jelenti, hogy a cég és az ügyfelek ahhoz igazítja a naptárát (ráadásul ennyi embernél ez nem is megvalósítható, csak ha egységesen mindenkinek ugyanazok a HO-i).
Én vagyok a f@sz? Vagy a home-office olyan szent dolog, mintha a gyerekét elütötte volna az autó?
vpi
Az ilyeneket nagyon nem bírom, fordítva van befűzve a film náluk. Nem a cég van őérte, hanem ő a cégért, nem ő alkalmazza a céget, hanem a cég őt. Ezt kéne tudatosítani a fejekben.
4 hónapja
Csütörtökön megyünk egy nagy személyes prezentációra, amit holnap délután kell elpróbálni. A próba prezin értelemszerűen szeretném, ha ott lenne mindenki, aki részt vesz rajta másnap.Gen Z kolléganő? 😊
Kolléganő teljesen kiakadt, hogy milyen szar az egész, mert így a próba miatt holnap, a prezi miatt csütörtökön nem lehet home-officeban és mennyi rengeteg lemondással jár neki ez a tender.
Én mondtam, hogy a home-office egy lehetőség, de nyilvánvalóan, ha projekttel ütközik, akkor a projekt élvez elsőbbséget. Erre teljesen kiakadt.
Az, hogy "jár" a home-office az nálam rohadtul nem ezt jelenti, hogy a cég és az ügyfelek ahhoz igazítja a naptárát (ráadásul ennyi embernél ez nem is megvalósítható, csak ha egységesen mindenkinek ugyanazok a HO-i).
Én vagyok a f@sz? Vagy a home-office olyan szent dolog, mintha a gyerekét elütötte volna az autó?
vpi
4 hónapja
Csütörtökön megyünk egy nagy személyes prezentációra, amit holnap délután kell elpróbálni. A próba prezin értelemszerűen szeretném, ha ott lenne mindenki, aki részt vesz rajta másnap.Én azt látom, hogy azok vannak ezeken fennakadva, akik nem csinálnak semmit/magán ügyeiket intézik. Aki dolgozik, annak mindegy hogy telephelyen vagy HO-ban csinálja. Nyilván könnyebbség néha ha nem megy el az idő az utazással vagy el tudsz intézni gyorsan valamit HO-ban. Szóval van aki él és van aki visszaél vele. A kolléganőd az utóbbi csoportba sorolnám.
Kolléganő teljesen kiakadt, hogy milyen szar az egész, mert így a próba miatt holnap, a prezi miatt csütörtökön nem lehet home-officeban és mennyi rengeteg lemondással jár neki ez a tender.
Én mondtam, hogy a home-office egy lehetőség, de nyilvánvalóan, ha projekttel ütközik, akkor a projekt élvez elsőbbséget. Erre teljesen kiakadt.
Az, hogy "jár" a home-office az nálam rohadtul nem ezt jelenti, hogy a cég és az ügyfelek ahhoz igazítja a naptárát (ráadásul ennyi embernél ez nem is megvalósítható, csak ha egységesen mindenkinek ugyanazok a HO-i).
Én vagyok a f@sz? Vagy a home-office olyan szent dolog, mintha a gyerekét elütötte volna az autó?
vpi

A baseball 90% fejjáték. A másik fele fizikai. Nincs ez elbaszva, csak másra lesz jó. A legrosszabb, mikor a hülyeség szorgalommal párosul.
4 hónapja
Egyébként őszintén, lehet tèvedek ès nem èrtek hozzá, de ez egèsz nagy "akkumlátorosdi" egy vakításnak látszik jelen állapotában...Megéri, nem éri meg: paradigma váltás kell ehhez részben. Persze mindenki úgy szeret beruházni, hogy az meg is térüljön - ha mikro szintre bontjuk a dolgot, de bizonyos vélemények szerint "nem szabadna" így gondolkozni elsődlegesen, hanem akként, hogy az ilyen jellegű megújuló energiaforrások is elsősorban befektetés a jövőbe, unokáknak pl.. Alapvetően ez energetikai kérdés, ami az életünket befolyásolja már most is, és nem szabadna csak úgy tekinteni erre, hogy hú de jó pénzt hoz. Egyéni oldalról persze érthető, és innentől mindenkinek magának kell eldöntenie, hogy belefér-e a büdzsébe, Meg persze, hogy ne fikázzuk, ha nincs, meg ne akarjuk ráerőltetni. //Amúgy az külön téma, hogy most már amúgy is kurvára vissza kellene venni belőle, mert az energiabiztonságot nem hogy növeli a már most elért volument, hanem egyenesen drasztikusan rontja, de ez hosszú téma.//
Ugyanis amikor az áram nagyrèsze termelődik akkor pont nem használok egy annyi áramot, amennyit pluszban termelek, mèg akkor sem ha van klíma, legfeljebb ha èjjel nappal megy... viszont amikor igazán kitudnám használni a felesleget, pl tèlen, fűtèsre, akkor meg nincs mit eltárolni......
Mi mèg 3 èvig szaldósak vagyunk ès vagyunk olyan "szerencsèsek" hogy mivel a villanyóráink a "cèg" nevèn vannak, (nem írattam át az èn nevemre mert 3 is van belőle ès csak bonyadalmat okozna) ezèrt versenypiaci árazasban kapjuk ugyan az áramot (idèn 60 ft) de ezt egy az egybe, a felesleget ki is tudom számlázni nekik. Ki is fizetik a 3-500 ezer forintot. Ha átíratnám az saját nèvre akkor feltehetően borulna az egèsz.
Így feltehetően amúgy sem pályázhatok
Viszont ha a bruttó elszámolás jön, akkor ha jól èrtem a "felesleg"èrt akkor is megkapom a pènzt csak nem egybe èvente elszámolva, hanem havi bontásban. Ha így van, pláne nincs èrtelme ebbe beleugorni.
Persze tudom, aki lakosságiba van az nem tud ilyen kedvezően kiszámlázni.
Homályosítsatok fel ha rosszul èrtelmezem a dolgot 🤗🙏
dande2
"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
4 hónapja
Csütörtökön megyünk egy nagy személyes prezentációra, amit holnap délután kell elpróbálni. A próba prezin értelemszerűen szeretném, ha ott lenne mindenki, aki részt vesz rajta másnap.600 millió meeting tool van, a probahoz miért kell hogy személyesen legyen ott mindenki?
Kolléganő teljesen kiakadt, hogy milyen szar az egész, mert így a próba miatt holnap, a prezi miatt csütörtökön nem lehet home-officeban és mennyi rengeteg lemondással jár neki ez a tender.
Én mondtam, hogy a home-office egy lehetőség, de nyilvánvalóan, ha projekttel ütközik, akkor a projekt élvez elsőbbséget. Erre teljesen kiakadt.
Az, hogy "jár" a home-office az nálam rohadtul nem ezt jelenti, hogy a cég és az ügyfelek ahhoz igazítja a naptárát (ráadásul ennyi embernél ez nem is megvalósítható, csak ha egységesen mindenkinek ugyanazok a HO-i).
Én vagyok a f@sz? Vagy a home-office olyan szent dolog, mintha a gyerekét elütötte volna az autó?
vpi
Mind2 oldalnak van igaza de nincs is
Ha a szerződésben az van hogy jár neki a HO akkor jár és az extra lemondás hogy nincs
The Stronger you become, the Weaker you really are.
I wanted Champ to be champ!
4 hónapja
Egyébként őszintén, lehet tèvedek ès nem èrtek hozzá, de ez egèsz nagy "akkumlátorosdi" egy vakításnak látszik jelen állapotában...Pont ez a "fájdalmas" része a bruttó elszámolásnak hogy havi. Mert szaldósként éves időtávon "elhasználhatod" a nyári plusz villanyt télen, mert csak az éves vételezés és betáplálás különbözetét fizeted. Azzal, hogy a bruttós elszámolás már havi szaldót alkalmaz, a nyári többlet termelést nem tudod télen leírni. Persze kifizetik, de éves szinten sokkal rosszabbul jársz. Ft-osítva ez azt jelenti, hogy nyáron kapsz ~5Ft/kWh-t az extra termelésedért, de télen ~46 Ft/kWh-ért (nem tudom a pontos árakat) veszed a villanyt... A táróló abban segít, hogy a napon belüli termelést el tudod használni este, így éves szinten kisebb mennyiségre adódik ki a 46 vs. 5 Ft-ból adódó bukó.
Ugyanis amikor az áram nagyrèsze termelődik akkor pont nem használok egy annyi áramot, amennyit pluszban termelek, mèg akkor sem ha van klíma, legfeljebb ha èjjel nappal megy... viszont amikor igazán kitudnám használni a felesleget, pl tèlen, fűtèsre, akkor meg nincs mit eltárolni......
Mi mèg 3 èvig szaldósak vagyunk ès vagyunk olyan "szerencsèsek" hogy mivel a villanyóráink a "cèg" nevèn vannak, (nem írattam át az èn nevemre mert 3 is van belőle ès csak bonyadalmat okozna) ezèrt versenypiaci árazasban kapjuk ugyan az áramot (idèn 60 ft) de ezt egy az egybe, a felesleget ki is tudom számlázni nekik. Ki is fizetik a 3-500 ezer forintot. Ha átíratnám az saját nèvre akkor feltehetően borulna az egèsz.
Így feltehetően amúgy sem pályázhatok
Viszont ha a bruttó elszámolás jön, akkor ha jól èrtem a "felesleg"èrt akkor is megkapom a pènzt csak nem egybe èvente elszámolva, hanem havi bontásban. Ha így van, pláne nincs èrtelme ebbe beleugorni.
Persze tudom, aki lakosságiba van az nem tud ilyen kedvezően kiszámlázni.
Homályosítsatok fel ha rosszul èrtelmezem a dolgot 🤗🙏
dande2
Szerkesztette: Gorcsev
"Aki itt erős akar lenni, az úgy jár mint a vas. (...) addig lesz ütve, amíg meleg." /Rejtő Jenő/
4 hónapja
Csütörtökön megyünk egy nagy személyes prezentációra, amit holnap délután kell elpróbálni. A próba prezin értelemszerűen szeretném, ha ott lenne mindenki, aki részt vesz rajta másnap.Kolléganő teljesen kiakadt, hogy milyen szar az egész, mert így a próba miatt holnap, a prezi miatt csütörtökön nem lehet home-officeban és mennyi rengeteg lemondással jár neki ez a tender.
Én mondtam, hogy a home-office egy lehetőség, de nyilvánvalóan, ha projekttel ütközik, akkor a projekt élvez elsőbbséget. Erre teljesen kiakadt.
Az, hogy "jár" a home-office az nálam rohadtul nem ezt jelenti, hogy a cég és az ügyfelek ahhoz igazítja a naptárát (ráadásul ennyi embernél ez nem is megvalósítható, csak ha egységesen mindenkinek ugyanazok a HO-i).
Én vagyok a f@sz? Vagy a home-office olyan szent dolog, mintha a gyerekét elütötte volna az autó?
Zsebi, Pilla, Szuszi, Pizsi, Pulcsi, Bolka, Bendegúz, Tihamér, Lolka és Pacsi
4 hónapja
Ez a mostani pályázat pont arról szól, hogy legyen tároló kapacitás is a napelemek mellé.Igen, de amit tavasszal-nyáron megtermelek, azt őszre-tèlre nem tudom eltárolni. Jelen technikai feltételek mellett. Minimális a "nyereség" rajta. Ha el tudnám ezt tárolni, akkor no brainer, de így 🤷 ?vagy èn tudok valamit rosszul.
somoskovig
4 hónapja
Egyébként őszintén, lehet tèvedek ès nem èrtek hozzá, de ez egèsz nagy "akkumlátorosdi" egy vakításnak látszik jelen állapotában...Muterek asszem ramennek mer nekik is lassan vége a szaldonak és ők ugye autót is töltenének este
Ugyanis amikor az áram nagyrèsze termelődik akkor pont nem használok egy annyi áramot, amennyit pluszban termelek, mèg akkor sem ha van klíma, legfeljebb ha èjjel nappal megy... viszont amikor igazán kitudnám használni a felesleget, pl tèlen, fűtèsre, akkor meg nincs mit eltárolni......
Mi mèg 3 èvig szaldósak vagyunk ès vagyunk olyan "szerencsèsek" hogy mivel a villanyóráink a "cèg" nevèn vannak, (nem írattam át az èn nevemre mert 3 is van belőle ès csak bonyadalmat okozna) ezèrt versenypiaci árazasban kapjuk ugyan az áramot (idèn 60 ft) de ezt egy az egybe, a felesleget ki is tudom számlázni nekik. Ki is fizetik a 3-500 ezer forintot. Ha átíratnám az saját nèvre akkor feltehetően borulna az egèsz.
Így feltehetően amúgy sem pályázhatok
Viszont ha a bruttó elszámolás jön, akkor ha jól èrtem a "felesleg"èrt akkor is megkapom a pènzt csak nem egybe èvente elszámolva, hanem havi bontásban. Ha így van, pláne nincs èrtelme ebbe beleugorni.
Persze tudom, aki lakosságiba van az nem tud ilyen kedvezően kiszámlázni.
Homályosítsatok fel ha rosszul èrtelmezem a dolgot 🤗🙏
dande2
The Stronger you become, the Weaker you really are.
I wanted Champ to be champ!
4 hónapja
Ez a mostani pályázat pont arról szól, hogy legyen tároló kapacitás is a napelemek mellé.
4 hónapja
Egyébként őszintén, lehet tèvedek ès nem èrtek hozzá, de ez egèsz nagy "akkumlátorosdi" egy vakításnak látszik jelen állapotában...Ugyanis amikor az áram nagyrèsze termelődik akkor pont nem használok egy annyi áramot, amennyit pluszban termelek, mèg akkor sem ha van klíma, legfeljebb ha èjjel nappal megy... viszont amikor igazán kitudnám használni a felesleget, pl tèlen, fűtèsre, akkor meg nincs mit eltárolni......
Mi mèg 3 èvig szaldósak vagyunk ès vagyunk olyan "szerencsèsek" hogy mivel a villanyóráink a "cèg" nevèn vannak, (nem írattam át az èn nevemre mert 3 is van belőle ès csak bonyadalmat okozna) ezèrt versenypiaci árazasban kapjuk ugyan az áramot (idèn 60 ft) de ezt egy az egybe, a felesleget ki is tudom számlázni nekik. Ki is fizetik a 3-500 ezer forintot. Ha átíratnám az saját nèvre akkor feltehetően borulna az egèsz.
Így feltehetően amúgy sem pályázhatok
Viszont ha a bruttó elszámolás jön, akkor ha jól èrtem a "felesleg"èrt akkor is megkapom a pènzt csak nem egybe èvente elszámolva, hanem havi bontásban. Ha így van, pláne nincs èrtelme ebbe beleugorni.
Persze tudom, aki lakosságiba van az nem tud ilyen kedvezően kiszámlázni.
Homályosítsatok fel ha rosszul èrtelmezem a dolgot 🤗🙏
Szerkesztette: dande2
4 hónapja
jah srácok tegnap délelőtt nem ment a Kaü, lehet az volt a gondkolléganőm sem tudott jelenteni valakit EFO-ba
4 hónapja
Mivel budapesti az ingatlan és még nincs napelem, hanem nulláról menne a dolog, úgyis a létező leghátrébb vagyunk a prioritási listán, szóval asszem nem ezen múlik... 😊Sokan ezt mondják. Nekem meg haveromnak ezek szerint szerencséje volt.Én ma szépen nyugodtan megoldottam. 😊 Tegnap akármennyit próbálkoztam, csak össze-vissza dobált a várakozás meg a belépő oldal között.Online pályázati ügyintézés 2026., én így szeretlek.Napelem? Neked hogy sikerült?
somoskovig
Én olyan 9:50kor megnyitottam, akkor 4+ órát írt. 10:25 körül adtam be kb. Kiváncsi leszek.
dugo93
somoskovig
Dühítő lehet, úgy hogy a sorrend is számít.
dugo93
4 hónapja
Sokan ezt mondják. Nekem meg haveromnak ezek szerint szerencséje volt.Én ma szépen nyugodtan megoldottam. 😊 Tegnap akármennyit próbálkoztam, csak össze-vissza dobált a várakozás meg a belépő oldal között.Online pályázati ügyintézés 2026., én így szeretlek.Napelem? Neked hogy sikerült?
somoskovig
Én olyan 9:50kor megnyitottam, akkor 4+ órát írt. 10:25 körül adtam be kb. Kiváncsi leszek.
dugo93
somoskovig
Dühítő lehet, úgy hogy a sorrend is számít.
4 hónapja
Én ma szépen nyugodtan megoldottam. 😊 Tegnap akármennyit próbálkoztam, csak össze-vissza dobált a várakozás meg a belépő oldal között.Online pályázati ügyintézés 2026., én így szeretlek.Napelem? Neked hogy sikerült?
somoskovig
Én olyan 9:50kor megnyitottam, akkor 4+ órát írt. 10:25 körül adtam be kb. Kiváncsi leszek.
dugo93
4 hónapja
Online pályázati ügyintézés 2026., én így szeretlek.Napelem? Neked hogy sikerült?
somoskovig
Én olyan 9:50kor megnyitottam, akkor 4+ órát írt. 10:25 körül adtam be kb. Kiváncsi leszek.
4 hónapja
De aranyosan ki van téve egy 30-as tábla az egyik részen, és azzal feltételezem hosszú időre megoldottnak tekintik a problémát.Ez pontosan így van. Aki ismeri a régi Fóti út környékén az aluljárót, ott villamos sín is van. Úgy volt, hogy tesóm ment meccset fújni a Zenecába, és akkor az első manóval volt nagypocakos a neje, és az volt a terv, hogy ő is megy vele, aztán valamiért mégsem vele utazott. Na most, konkrétan ott keresztbe fordult az autó a nem túl nedves úton és a középen lévő hídtartó oszlopot kapta telibe jobbról a kocsival. 2000-es évek vége, 900- ezres kár a kocsiban, persze le van szarva, még jó, hogy nem volt ott a "család". Fun fact, még a helyszínelésnél őt akarták feljelenteni, hogy biztosan "száguldott", de hát ugye ott is az lett a megoldás, hogy kibasztak egy 30-as táblát, ahelyett, hogy megcsinálták volna azt a szakaszt.
Persze először nem értettem miért van kint, aztán jött az hogy 0.2 mp alatt reagálnom kellett a 10 centi mély gödör miatt. Szerencsére sikerült éppen kikerülni.
Természetesen olyan táblát nem tettek ki hogy úthibák vannak. Nehogy a paraszt legalább tudja mire számítson.
Kurva anyjukat, de komolyan.
Mikey
Szerkesztette: kishaszi
"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
4 hónapja
Ez a 3 nap tel ugy hazavagta az amugy is fantasztikus minosegu utakat hogy most valami botrany. Nincs ertelme normalis autonak itt eskuszom 10 evet oregszem ahogy menet kozben erzem elszallni forintokat a kibaszott troger balkan utak miatt.. Bar mar ez a mondas se igaz mert ilyen szerintem mar sehol nincs.Szombaton este jöttem Kecskemétről BP-re, kétszer kb majdnem kiszakadt alólam a kerék. Több napos esőzés, sötét, 100-as tábla és konkrét tankcsapdák vannak a bevezetőn.
JéBé
4 hónapja
De aranyosan ki van téve egy 30-as tábla az egyik részen, és azzal feltételezem hosszú időre megoldottnak tekintik a problémát.Az 1-es főúton, de néhol a reptérre vezető úton is konkrétan legalább 10 centi mély gödrök vannak. Konkrétan életveszélyesek.Nekem ez végképp felfoghatatlan, a kökinél levő helyzettel együtt (két hajléktalan kvázi a metróbejáratnál él).
Mikey
Ennek az országnak és városnak ennyire nincs gazdája, basszus ez az, amivel majdnem minden Magyarországra érkező szembesül, és mégse tesznek ellene az égvilágon semmit (gondolom részben azért, hogy a kormány és karácsony egymásra tudjanak mutogatni).
r.baggio
Persze először nem értettem miért van kint, aztán jött az hogy 0.2 mp alatt reagálnom kellett a 10 centi mély gödör miatt. Szerencsére sikerült éppen kikerülni.
Természetesen olyan táblát nem tettek ki hogy úthibák vannak. Nehogy a paraszt legalább tudja mire számítson.
Kurva anyjukat, de komolyan.
Itt Tatabányán is, az elmúlt napokban rengetegen defektet kaptak az 1-es úton hasonlók miatt. Mondjuk itt még 30-as tábla sincs, csak a meglepetés.
Kész akadálypálya az úthálózat Magyarországon. És nem elég hogy a sok idióta barom miatt életveszélyben vagy sokszor, még az útminőség miatt is.
Szerkesztette: Mikey
KYLE LARSON – TWO-TIME NASCAR CUP SERIES CHAMPION
A Liverbird upon my chest
We are men of Shankly's best
A team that plays the Liverpool way
And wins the championship in May