Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

Gyűlölködjünk

38 feliratkozó

11 hónapja
Willie Parker Pittsburgh Steelers Notre Dame Fighting Irish 17 699
 bpiautosok.hu/sokkolo-manover-a-4-es-fouton-abony-es-szolnok-kozott-jatszott-mindenki-eletevel/
Csak első esethez: ez nálam már bőven kimeríti a leszarom és én mindent megtehetek kategóriát... ez konkrétan szándékosan veszélyeztette mások életét... nem igaz h ezeket nem lehet börtönbe küldeni valahogy.
Beki
Egyrészt nem szándékosan, csak meggondoltlanul, mert agyhalott. Az ostobaság túl elterjedt, nem szankcionálható sajnos.
Másrészt ha mindenkit börtönbe küldenének (kik?!), akik megérdemlik, akkor sokkal többen lennének bent, mint kint.
Őszentsége Sobri Jóska
Értem a gondolatmenetedet, csak mi lenne akkor a jó megoldás? Mivel itt nem rajta múlott h nem lett szerencsétlenség -> egy papíron nyílt egyenes és belátható szakaszon kezdett, hívjuk előzésbe, leszarva mindent és mindenkit... ránézésre az út szerencsére széles volt.
Beki
Törvények, szabályok és valami szervezet ami betartatja ezeket.
Ki kellene találni egy ilyen szervezetet.
kittli
A rendőrség közúti veszélyeztetés miatt indított nyomozást.

Kap egy jó pénzbüntit, büntetőpontot meg egy 3-5 évre eltiltják a vezetéstől. Ezt làtom a maximumnak a mai valóságban.
Willie Parker
ez a elveszik a jogsit akkor bullshit. 15 éve vezetek és összesen egyszer igazoltattak. nagyon elrettentő...
peach
szerinted az mutatja meg a rendőrségi munka hatékonyságának a fokát és az tart vissza bárkit is bármitől, hogy hányszor igazoltatnak a semmiért? ha valaki soha életében nem csinál semmi törvénysértőt, azt miért kéne egyszer is igazoltatni? és miért is bullshit, hogy elveszik valaki jogsiját?
fake.id
miért lenne visszatartó ereje a jogosítvány elvételének, hogy ha vígan csinálhatod tovább a közlekedésnek csúfolt faszságodat szinte 0% eséllyel arra, hogy bármi következménye lesz?
peach
Az arcképfelismerőt simán használhatják arra, hogy felismertetik a mérőkamerákkal az autóvezetőket.
A vezetői engedély nélkül vezetők pedig a legutóbbi módosítással azonnal kaphatnak szabálysértési elzárást, vagyis börtönbe kerülhetnek. Mondjuk 60 napra.
11 hónapja
NB2 New England Patriots 29 047 — nabege2@yahoo.com
itt a válasz, hogy azért miért kéne ellenőrizgetni és esetleg kiszűrni a hülyéket
 index.hu/belfold/2025/07/09/amokfutas-autos-uldozes-rendorseg-kozuti-veszelyeztetes-magyarorszag/
11 hónapja
peach Atlanta Falcons 15 974 — a new hope (again)
 bpiautosok.hu/sokkolo-manover-a-4-es-fouton-abony-es-szolnok-kozott-jatszott-mindenki-eletevel/
Csak első esethez: ez nálam már bőven kimeríti a leszarom és én mindent megtehetek kategóriát... ez konkrétan szándékosan veszélyeztette mások életét... nem igaz h ezeket nem lehet börtönbe küldeni valahogy.
Beki
Egyrészt nem szándékosan, csak meggondoltlanul, mert agyhalott. Az ostobaság túl elterjedt, nem szankcionálható sajnos.
Másrészt ha mindenkit börtönbe küldenének (kik?!), akik megérdemlik, akkor sokkal többen lennének bent, mint kint.
Őszentsége Sobri Jóska
Értem a gondolatmenetedet, csak mi lenne akkor a jó megoldás? Mivel itt nem rajta múlott h nem lett szerencsétlenség -> egy papíron nyílt egyenes és belátható szakaszon kezdett, hívjuk előzésbe, leszarva mindent és mindenkit... ránézésre az út szerencsére széles volt.
Beki
Törvények, szabályok és valami szervezet ami betartatja ezeket.
Ki kellene találni egy ilyen szervezetet.
kittli
A rendőrség közúti veszélyeztetés miatt indított nyomozást.

Kap egy jó pénzbüntit, büntetőpontot meg egy 3-5 évre eltiltják a vezetéstől. Ezt làtom a maximumnak a mai valóságban.
Willie Parker
ez a elveszik a jogsit akkor bullshit. 15 éve vezetek és összesen egyszer igazoltattak. nagyon elrettentő...
peach
szerinted az mutatja meg a rendőrségi munka hatékonyságának a fokát és az tart vissza bárkit is bármitől, hogy hányszor igazoltatnak a semmiért? ha valaki soha életében nem csinál semmi törvénysértőt, azt miért kéne egyszer is igazoltatni? és miért is bullshit, hogy elveszik valaki jogsiját?
fake.id
miért lenne visszatartó ereje a jogosítvány elvételének, hogy ha vígan csinálhatod tovább a közlekedésnek csúfolt faszságodat szinte 0% eséllyel arra, hogy bármi következménye lesz?



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
11 hónapja
r.baggio New York Giants UCLA Bruins 65 127 — no es importante
Plusz mobilon is van robotzsaru, nagyon sok értelme már nincs az igazoltatással való vegzálásnak


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
11 hónapja
fake.id 1 940 — sixseveeeeeen
 bpiautosok.hu/sokkolo-manover-a-4-es-fouton-abony-es-szolnok-kozott-jatszott-mindenki-eletevel/
Csak első esethez: ez nálam már bőven kimeríti a leszarom és én mindent megtehetek kategóriát... ez konkrétan szándékosan veszélyeztette mások életét... nem igaz h ezeket nem lehet börtönbe küldeni valahogy.
Beki
Egyrészt nem szándékosan, csak meggondoltlanul, mert agyhalott. Az ostobaság túl elterjedt, nem szankcionálható sajnos.
Másrészt ha mindenkit börtönbe küldenének (kik?!), akik megérdemlik, akkor sokkal többen lennének bent, mint kint.
Őszentsége Sobri Jóska
Értem a gondolatmenetedet, csak mi lenne akkor a jó megoldás? Mivel itt nem rajta múlott h nem lett szerencsétlenség -> egy papíron nyílt egyenes és belátható szakaszon kezdett, hívjuk előzésbe, leszarva mindent és mindenkit... ránézésre az út szerencsére széles volt.
Beki
Törvények, szabályok és valami szervezet ami betartatja ezeket.
Ki kellene találni egy ilyen szervezetet.
kittli
A rendőrség közúti veszélyeztetés miatt indított nyomozást.

Kap egy jó pénzbüntit, büntetőpontot meg egy 3-5 évre eltiltják a vezetéstől. Ezt làtom a maximumnak a mai valóságban.
Willie Parker
ez a elveszik a jogsit akkor bullshit. 15 éve vezetek és összesen egyszer igazoltattak. nagyon elrettentő...
peach
szerinted az mutatja meg a rendőrségi munka hatékonyságának a fokát és az tart vissza bárkit is bármitől, hogy hányszor igazoltatnak a semmiért? ha valaki soha életében nem csinál semmi törvénysértőt, azt miért kéne egyszer is igazoltatni? és miért is bullshit, hogy elveszik valaki jogsiját?

what do you need right now?
i need a bag of weed nigga, wassup?!
11 hónapja
Negritis, a vajda Denver Broncos 58 993 — The Mathematician
 www.reddit.com/r/hungary/comments/1lutt8d/keleti_nyit%C3%A1s_a_debreceni_catl_akkugy%C3%A1r_egyik/

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
11 hónapja
somoskovig Jacksonville Jaguars 12 569 — Chiefs GM
 telex.hu/belfold/2025/07/08/brfk-ongyilkossag-nyomozas

Ezbazmeg...

11 hónapja
ozibozi New York Giants 21 722
Meg kell nézni mikor lesz viszonylag jó idő és meg kell hirdetni a gigatüntetést ez ellen is, gondolom aki kint volt kijön, plussz a
Tisza még rászervez vidékről is.
Jó lehet ez ha tényleg megbüntetik a
Résztvevőket. Sima öngól

Szerkesztette: ozibozi
11 hónapja
Willie Parker Pittsburgh Steelers Notre Dame Fighting Irish 17 699
 bpiautosok.hu/sokkolo-manover-a-4-es-fouton-abony-es-szolnok-kozott-jatszott-mindenki-eletevel/
Csak első esethez: ez nálam már bőven kimeríti a leszarom és én mindent megtehetek kategóriát... ez konkrétan szándékosan veszélyeztette mások életét... nem igaz h ezeket nem lehet börtönbe küldeni valahogy.
Beki
Egyrészt nem szándékosan, csak meggondoltlanul, mert agyhalott. Az ostobaság túl elterjedt, nem szankcionálható sajnos.
Másrészt ha mindenkit börtönbe küldenének (kik?!), akik megérdemlik, akkor sokkal többen lennének bent, mint kint.
Őszentsége Sobri Jóska
Értem a gondolatmenetedet, csak mi lenne akkor a jó megoldás? Mivel itt nem rajta múlott h nem lett szerencsétlenség -> egy papíron nyílt egyenes és belátható szakaszon kezdett, hívjuk előzésbe, leszarva mindent és mindenkit... ránézésre az út szerencsére széles volt.
Beki
Törvények, szabályok és valami szervezet ami betartatja ezeket.
Ki kellene találni egy ilyen szervezetet.
kittli
A rendőrség közúti veszélyeztetés miatt indított nyomozást.

Kap egy jó pénzbüntit, büntetőpontot meg egy 3-5 évre eltiltják a vezetéstől. Ezt làtom a maximumnak a mai valóságban.
Willie Parker
ez a elveszik a jogsit akkor bullshit. 15 éve vezetek és összesen egyszer igazoltattak. nagyon elrettentő...
peach
Oké, de most érkezett az általános felhatalmazás a rendőrségnek, hogy arcképfelismerő rendszert használhat (a Pride-os módosító salátatörvényben), ami simán vezethet eredményesebb tettenérésekhez.
Willie Parker
te is tudod, hogy valszeg nem erre fogják használni. hanem arra, hogy basztassanak mindenkit szeretettel"aki nem velünk, az ellenünk"
peach
Ha az államkasszának kell a pénz, akkor a HUGO-rendszerrel való feltelepítéssel kb ingyenpénzhez jutnak, annyi bírságot vethetnek ki.
11 hónapja
peach Atlanta Falcons 15 974 — a new hope (again)
 bpiautosok.hu/sokkolo-manover-a-4-es-fouton-abony-es-szolnok-kozott-jatszott-mindenki-eletevel/
Csak első esethez: ez nálam már bőven kimeríti a leszarom és én mindent megtehetek kategóriát... ez konkrétan szándékosan veszélyeztette mások életét... nem igaz h ezeket nem lehet börtönbe küldeni valahogy.
Beki
Egyrészt nem szándékosan, csak meggondoltlanul, mert agyhalott. Az ostobaság túl elterjedt, nem szankcionálható sajnos.
Másrészt ha mindenkit börtönbe küldenének (kik?!), akik megérdemlik, akkor sokkal többen lennének bent, mint kint.
Őszentsége Sobri Jóska
Értem a gondolatmenetedet, csak mi lenne akkor a jó megoldás? Mivel itt nem rajta múlott h nem lett szerencsétlenség -> egy papíron nyílt egyenes és belátható szakaszon kezdett, hívjuk előzésbe, leszarva mindent és mindenkit... ránézésre az út szerencsére széles volt.
Beki
Törvények, szabályok és valami szervezet ami betartatja ezeket.
Ki kellene találni egy ilyen szervezetet.
kittli
A rendőrség közúti veszélyeztetés miatt indított nyomozást.

Kap egy jó pénzbüntit, büntetőpontot meg egy 3-5 évre eltiltják a vezetéstől. Ezt làtom a maximumnak a mai valóságban.
Willie Parker
ez a elveszik a jogsit akkor bullshit. 15 éve vezetek és összesen egyszer igazoltattak. nagyon elrettentő...
peach
Oké, de most érkezett az általános felhatalmazás a rendőrségnek, hogy arcképfelismerő rendszert használhat (a Pride-os módosító salátatörvényben), ami simán vezethet eredményesebb tettenérésekhez.
Willie Parker
te is tudod, hogy valszeg nem erre fogják használni. hanem arra, hogy basztassanak mindenkit szeretettel"aki nem velünk, az ellenünk"



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
11 hónapja
Willie Parker Pittsburgh Steelers Notre Dame Fighting Irish 17 699
 bpiautosok.hu/sokkolo-manover-a-4-es-fouton-abony-es-szolnok-kozott-jatszott-mindenki-eletevel/
Csak első esethez: ez nálam már bőven kimeríti a leszarom és én mindent megtehetek kategóriát... ez konkrétan szándékosan veszélyeztette mások életét... nem igaz h ezeket nem lehet börtönbe küldeni valahogy.
Beki
Egyrészt nem szándékosan, csak meggondoltlanul, mert agyhalott. Az ostobaság túl elterjedt, nem szankcionálható sajnos.
Másrészt ha mindenkit börtönbe küldenének (kik?!), akik megérdemlik, akkor sokkal többen lennének bent, mint kint.
Őszentsége Sobri Jóska
Értem a gondolatmenetedet, csak mi lenne akkor a jó megoldás? Mivel itt nem rajta múlott h nem lett szerencsétlenség -> egy papíron nyílt egyenes és belátható szakaszon kezdett, hívjuk előzésbe, leszarva mindent és mindenkit... ránézésre az út szerencsére széles volt.
Beki
Törvények, szabályok és valami szervezet ami betartatja ezeket.
Ki kellene találni egy ilyen szervezetet.
kittli
A rendőrség közúti veszélyeztetés miatt indított nyomozást.

Kap egy jó pénzbüntit, büntetőpontot meg egy 3-5 évre eltiltják a vezetéstől. Ezt làtom a maximumnak a mai valóságban.
Willie Parker
ez a elveszik a jogsit akkor bullshit. 15 éve vezetek és összesen egyszer igazoltattak. nagyon elrettentő...
peach
Oké, de most érkezett az általános felhatalmazás a rendőrségnek, hogy arcképfelismerő rendszert használhat (a Pride-os módosító salátatörvényben), ami simán vezethet eredményesebb tettenérésekhez.
11 hónapja
peach Atlanta Falcons 15 974 — a new hope (again)
 bpiautosok.hu/sokkolo-manover-a-4-es-fouton-abony-es-szolnok-kozott-jatszott-mindenki-eletevel/
Csak első esethez: ez nálam már bőven kimeríti a leszarom és én mindent megtehetek kategóriát... ez konkrétan szándékosan veszélyeztette mások életét... nem igaz h ezeket nem lehet börtönbe küldeni valahogy.
Beki
Egyrészt nem szándékosan, csak meggondoltlanul, mert agyhalott. Az ostobaság túl elterjedt, nem szankcionálható sajnos.
Másrészt ha mindenkit börtönbe küldenének (kik?!), akik megérdemlik, akkor sokkal többen lennének bent, mint kint.
Őszentsége Sobri Jóska
Értem a gondolatmenetedet, csak mi lenne akkor a jó megoldás? Mivel itt nem rajta múlott h nem lett szerencsétlenség -> egy papíron nyílt egyenes és belátható szakaszon kezdett, hívjuk előzésbe, leszarva mindent és mindenkit... ránézésre az út szerencsére széles volt.
Beki
Törvények, szabályok és valami szervezet ami betartatja ezeket.
Ki kellene találni egy ilyen szervezetet.
kittli
A rendőrség közúti veszélyeztetés miatt indított nyomozást.

Kap egy jó pénzbüntit, büntetőpontot meg egy 3-5 évre eltiltják a vezetéstől. Ezt làtom a maximumnak a mai valóságban.
Willie Parker
ez a elveszik a jogsit akkor bullshit. 15 éve vezetek és összesen egyszer igazoltattak. nagyon elrettentő...



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
11 hónapja
Willie Parker Pittsburgh Steelers Notre Dame Fighting Irish 17 699
 bpiautosok.hu/sokkolo-manover-a-4-es-fouton-abony-es-szolnok-kozott-jatszott-mindenki-eletevel/
Csak első esethez: ez nálam már bőven kimeríti a leszarom és én mindent megtehetek kategóriát... ez konkrétan szándékosan veszélyeztette mások életét... nem igaz h ezeket nem lehet börtönbe küldeni valahogy.
Beki
Egyrészt nem szándékosan, csak meggondoltlanul, mert agyhalott. Az ostobaság túl elterjedt, nem szankcionálható sajnos.
Másrészt ha mindenkit börtönbe küldenének (kik?!), akik megérdemlik, akkor sokkal többen lennének bent, mint kint.
Őszentsége Sobri Jóska
Értem a gondolatmenetedet, csak mi lenne akkor a jó megoldás? Mivel itt nem rajta múlott h nem lett szerencsétlenség -> egy papíron nyílt egyenes és belátható szakaszon kezdett, hívjuk előzésbe, leszarva mindent és mindenkit... ránézésre az út szerencsére széles volt.
Beki
Törvények, szabályok és valami szervezet ami betartatja ezeket.
Ki kellene találni egy ilyen szervezetet.
kittli
A rendőrség közúti veszélyeztetés miatt indított nyomozást.

Kap egy jó pénzbüntit, büntetőpontot meg egy 3-5 évre eltiltják a vezetéstől. Ezt làtom a maximumnak a mai valóságban.
11 hónapja
kittli Pittsburgh Steelers 2 947 — Steelers fan
 bpiautosok.hu/sokkolo-manover-a-4-es-fouton-abony-es-szolnok-kozott-jatszott-mindenki-eletevel/
Csak első esethez: ez nálam már bőven kimeríti a leszarom és én mindent megtehetek kategóriát... ez konkrétan szándékosan veszélyeztette mások életét... nem igaz h ezeket nem lehet börtönbe küldeni valahogy.
Beki
Egyrészt nem szándékosan, csak meggondoltlanul, mert agyhalott. Az ostobaság túl elterjedt, nem szankcionálható sajnos.
Másrészt ha mindenkit börtönbe küldenének (kik?!), akik megérdemlik, akkor sokkal többen lennének bent, mint kint.
Őszentsége Sobri Jóska
Értem a gondolatmenetedet, csak mi lenne akkor a jó megoldás? Mivel itt nem rajta múlott h nem lett szerencsétlenség -> egy papíron nyílt egyenes és belátható szakaszon kezdett, hívjuk előzésbe, leszarva mindent és mindenkit... ránézésre az út szerencsére széles volt.
Beki
Törvények, szabályok és valami szervezet ami betartatja ezeket.
Ki kellene találni egy ilyen szervezetet.

"Kegyes Urunk soká éljen,
egészségben, dicsőségben!"
Zászló, zászló, szív.
11 hónapja
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 387 — #NoStress
 bpiautosok.hu/sokkolo-manover-a-4-es-fouton-abony-es-szolnok-kozott-jatszott-mindenki-eletevel/
Csak első esethez: ez nálam már bőven kimeríti a leszarom és én mindent megtehetek kategóriát... ez konkrétan szándékosan veszélyeztette mások életét... nem igaz h ezeket nem lehet börtönbe küldeni valahogy.
Beki
Egyrészt nem szándékosan, csak meggondoltlanul, mert agyhalott. Az ostobaság túl elterjedt, nem szankcionálható sajnos.
Másrészt ha mindenkit börtönbe küldenének (kik?!), akik megérdemlik, akkor sokkal többen lennének bent, mint kint.
Őszentsége Sobri Jóska
Értem a gondolatmenetedet, csak mi lenne akkor a jó megoldás? Mivel itt nem rajta múlott h nem lett szerencsétlenség -> egy papíron nyílt egyenes és belátható szakaszon kezdett, hívjuk előzésbe, leszarva mindent és mindenkit... ránézésre az út szerencsére széles volt.
Beki
Nem mindenre van jó megoldás. Pláne ott, ahol elbaszott egókról van szó.

11 hónapja
Beki New York Jets 2 893
 bpiautosok.hu/sokkolo-manover-a-4-es-fouton-abony-es-szolnok-kozott-jatszott-mindenki-eletevel/
Csak első esethez: ez nálam már bőven kimeríti a leszarom és én mindent megtehetek kategóriát... ez konkrétan szándékosan veszélyeztette mások életét... nem igaz h ezeket nem lehet börtönbe küldeni valahogy.
Beki
Egyrészt nem szándékosan, csak meggondoltlanul, mert agyhalott. Az ostobaság túl elterjedt, nem szankcionálható sajnos.
Másrészt ha mindenkit börtönbe küldenének (kik?!), akik megérdemlik, akkor sokkal többen lennének bent, mint kint.
Őszentsége Sobri Jóska
Értem a gondolatmenetedet, csak mi lenne akkor a jó megoldás? Mivel itt nem rajta múlott h nem lett szerencsétlenség -> egy papíron nyílt egyenes és belátható szakaszon kezdett, hívjuk előzésbe, leszarva mindent és mindenkit... ránézésre az út szerencsére széles volt.
11 hónapja
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 387 — #NoStress
 bpiautosok.hu/sokkolo-manover-a-4-es-fouton-abony-es-szolnok-kozott-jatszott-mindenki-eletevel/
Csak első esethez: ez nálam már bőven kimeríti a leszarom és én mindent megtehetek kategóriát... ez konkrétan szándékosan veszélyeztette mások életét... nem igaz h ezeket nem lehet börtönbe küldeni valahogy.
Beki
Egyrészt nem szándékosan, csak meggondoltlanul, mert agyhalott. Az ostobaság túl elterjedt, nem szankcionálható sajnos.
Másrészt ha mindenkit börtönbe küldenének (kik?!), akik megérdemlik, akkor sokkal többen lennének bent, mint kint.

11 hónapja
Beki New York Jets 2 893
 bpiautosok.hu/sokkolo-manover-a-4-es-fouton-abony-es-szolnok-kozott-jatszott-mindenki-eletevel/
Csak első esethez: ez nálam már bőven kimeríti a leszarom és én mindent megtehetek kategóriát... ez konkrétan szándékosan veszélyeztette mások életét... nem igaz h ezeket nem lehet börtönbe küldeni valahogy.
11 hónapja
Jan Pittsburgh Steelers 5 698 — Steelers fan
Természetes szelekció. A topicválasztás nem a medvének szól...

 hvg.hu/vilag/20250704_romania-erdely-medve-medvetamadas-szelfi-olasz-turista?utm_term=Autofeed&utm_medium=Social&utm_source=Facebook#Echobox=1751625276
somoskovig
Nézzük kicsit a hátterét a sztorinak.

Környezetvédők nyomására 2016-ban Romániában betiltották a medve vadászatát. Ennek következtében az állomány annyira felszaporodott, hogy természetes élőhelyükön nem találnak elég táplálékot, és beszoknak a lakott területekre, ahol komoly károkat okoznak.

Emiatt 2024-ben újra engedélyezték 480 medve elejtését, de ebből 55 a sürgősségi kvóta, amit csak olyan esetben szabad alkalmazni, ha emberélet közvetlen veszélyben van. és az elhárítására nincs más mód.

"...közleményében az RMDSZ rámutatott: a medvéket nem a kihalás veszélye fenyegeti Romániában, hanem éppenséggel túlszaporodásuk okoz tarthatatlan helyzetet, amit a populációszabályozás betiltása idézett elő.

A településekre bejáró nagyvadak nemcsak tetemes anyagi károkat okoztak, hanem az elmúlt öt-hat évben több mint 150 esetben támadtak emberre, és emiatt 14 haláleset is történt.
" (tavalyi cikk a 3szék.ro oldalról)

A román környezetvédők tiltakoztak az állományszabályzó vadászat engedélyezése ellen, szerintük nem indokolt.

Az sem véletlen, hogy pont az RMDSZ foglakozik aktívan a témával. Az ország földrajzi sajátosságai miatt, a medve probléma az tipikusan erdélyi-magyar probléma. A Kárpátokon túli román területeken nincs medve, tehát ők nagyon könnyen mondják, hogy nem gond a túlszaporodás, mert a haszonállatokban-terményekben-emberéletben okozott károk nem náluk jelentkeznek, hanem főleg a magyarlakta erdélyi részeken.

Szlovákiában hasonló probléma van alakulóban, csak ott a farkasokkal.
Jan
A problémát és az állomány szabályozás szükségességét értem, a szelfizést meg nem. Illetve gondolom az állomány szabályozása sem boccsal rendelkező anya medvére vonatkozik.
somoskovig
Megvannak a pontos szabályok, elvileg tilos kilőni azokat a medvéket, amik 2 évnél fiatalabb bocsokat vezetnek, illetve a domináns hímeket - egy bizonyos méret felett.

A sürgősségi kvóta kivétel, ott értelemszerűen az emberélet védelme az elsődleges, nem számít milyen medvéről van szó.

Amúgy én, amikor még fiatal voltam és kellett a pénz 😉 , dolgoztam vadgazdálkodásban pár évet, és tudom, hogy egy 6-7 kg-os róka is qurva nagyot tud harapni, ha bajban érzi magát. Akkor ahhoz képest egy pár száz kilós medve? Egyáltalán nem bánom, hogy nálunk nincs visszatelepítve semmilyen nagytestű ragadozó.

Hungary has for some time felt like two different worlds running in tandem.

On Sunday night, those two worlds collided, and only one was real.

P.Kirby BBC 2026.04.13.
11 hónapja
Foresz Denver Broncos 956 — Broncos
Sógor mesélte - Csíkcsomortán - hogy volt olyan hülye szomszédja,hogy a megmaradt ételt kivitte az udvar végébe.Persze hogy megjelent a maci....olyan nózijuk van hogy kilométerekről kiszagolják az ételt.
Persze volt baj,de hát valamit valamiért. 😀
11 hónapja
Cowboykarcsi90 3 587 — …not me…Im in my prime!
Ahogy Hadházy Laci is megmondta, a medvével szemben az egyetlen esélyed, ha nem vagy ott.

The ring dang doo, now what is that?
Its soft and round like a pussy cat!
Got a hole in the middle, and it's split in two
and that's what you call the ring dang doo!
11 hónapja
slowmotion Dallas Cowboys 28 159 — Cowboys fan
Természetes szelekció. A topicválasztás nem a medvének szól...

 hvg.hu/vilag/20250704_romania-erdely-medve-medvetamadas-szelfi-olasz-turista?utm_term=Autofeed&utm_medium=Social&utm_source=Facebook#Echobox=1751625276
somoskovig
el kellene magyarázni a taljánoknak, hogy neeeem ééééérteeeed? a meeedvee neeeem jáááátééék!
11 hónapja
eaglesmcnabb Cleveland Browns Virginia Tech Hokies 23 452 — je suis poloska
Természetes szelekció. A topicválasztás nem a medvének szól...

 hvg.hu/vilag/20250704_romania-erdely-medve-medvetamadas-szelfi-olasz-turista?utm_term=Autofeed&utm_medium=Social&utm_source=Facebook#Echobox=1751625276
somoskovig
Nézzük kicsit a hátterét a sztorinak.

Környezetvédők nyomására 2016-ban Romániában betiltották a medve vadászatát. Ennek következtében az állomány annyira felszaporodott, hogy természetes élőhelyükön nem találnak elég táplálékot, és beszoknak a lakott területekre, ahol komoly károkat okoznak.

Emiatt 2024-ben újra engedélyezték 480 medve elejtését, de ebből 55 a sürgősségi kvóta, amit csak olyan esetben szabad alkalmazni, ha emberélet közvetlen veszélyben van. és az elhárítására nincs más mód.

"...közleményében az RMDSZ rámutatott: a medvéket nem a kihalás veszélye fenyegeti Romániában, hanem éppenséggel túlszaporodásuk okoz tarthatatlan helyzetet, amit a populációszabályozás betiltása idézett elő.

A településekre bejáró nagyvadak nemcsak tetemes anyagi károkat okoztak, hanem az elmúlt öt-hat évben több mint 150 esetben támadtak emberre, és emiatt 14 haláleset is történt.
" (tavalyi cikk a 3szék.ro oldalról)

A román környezetvédők tiltakoztak az állományszabályzó vadászat engedélyezése ellen, szerintük nem indokolt.

Az sem véletlen, hogy pont az RMDSZ foglakozik aktívan a témával. Az ország földrajzi sajátosságai miatt, a medve probléma az tipikusan erdélyi-magyar probléma. A Kárpátokon túli román területeken nincs medve, tehát ők nagyon könnyen mondják, hogy nem gond a túlszaporodás, mert a haszonállatokban-terményekben-emberéletben okozott károk nem náluk jelentkeznek, hanem főleg a magyarlakta erdélyi részeken.

Szlovákiában hasonló probléma van alakulóban, csak ott a farkasokkal.
Jan
Otthon Gyergyóban is mindennapos a maci, főleg ilyenkor nyáron. Pár éve konkrétan a szomszédba ment be bárányt zabálni, a mezőre meg alapból ritkán tudsz úgy kimenni hogy ne láss legalább egyet. Asszonyt nem is merem elvinni gombászni ha hazamegyünk, biztos ami biztos. A vaddisznókat is szépen ritkították a medvék, 20-25 éve még probléma volt a vaddisznók okozta vadkár, mára már megszűnt létezni. Egy biztos, nem mostanában fogok a fogarasokba menni kerékpártúrázni, sajna, pedig a táj és az út adná magát.

Ettől függetlenül a motoros idióta volt, és csak magának köszönheti. De nem újkeletű azért, minden évben van 1-2 ilyen barom.
eaglesmcnabb
akkor még szereted az asszonyt 😊
NB2
igazából csak az a baj, hogy 50 méteren lesprintel 😛

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Myles Garrett, Jerry Jeudy, Tre Harris, Jayden Higgins és Nick Chubb fan!!!
11 hónapja
NB2 New England Patriots 29 047 — nabege2@yahoo.com
Természetes szelekció. A topicválasztás nem a medvének szól...

 hvg.hu/vilag/20250704_romania-erdely-medve-medvetamadas-szelfi-olasz-turista?utm_term=Autofeed&utm_medium=Social&utm_source=Facebook#Echobox=1751625276
somoskovig
Nézzük kicsit a hátterét a sztorinak.

Környezetvédők nyomására 2016-ban Romániában betiltották a medve vadászatát. Ennek következtében az állomány annyira felszaporodott, hogy természetes élőhelyükön nem találnak elég táplálékot, és beszoknak a lakott területekre, ahol komoly károkat okoznak.

Emiatt 2024-ben újra engedélyezték 480 medve elejtését, de ebből 55 a sürgősségi kvóta, amit csak olyan esetben szabad alkalmazni, ha emberélet közvetlen veszélyben van. és az elhárítására nincs más mód.

"...közleményében az RMDSZ rámutatott: a medvéket nem a kihalás veszélye fenyegeti Romániában, hanem éppenséggel túlszaporodásuk okoz tarthatatlan helyzetet, amit a populációszabályozás betiltása idézett elő.

A településekre bejáró nagyvadak nemcsak tetemes anyagi károkat okoztak, hanem az elmúlt öt-hat évben több mint 150 esetben támadtak emberre, és emiatt 14 haláleset is történt.
" (tavalyi cikk a 3szék.ro oldalról)

A román környezetvédők tiltakoztak az állományszabályzó vadászat engedélyezése ellen, szerintük nem indokolt.

Az sem véletlen, hogy pont az RMDSZ foglakozik aktívan a témával. Az ország földrajzi sajátosságai miatt, a medve probléma az tipikusan erdélyi-magyar probléma. A Kárpátokon túli román területeken nincs medve, tehát ők nagyon könnyen mondják, hogy nem gond a túlszaporodás, mert a haszonállatokban-terményekben-emberéletben okozott károk nem náluk jelentkeznek, hanem főleg a magyarlakta erdélyi részeken.

Szlovákiában hasonló probléma van alakulóban, csak ott a farkasokkal.
Jan
Otthon Gyergyóban is mindennapos a maci, főleg ilyenkor nyáron. Pár éve konkrétan a szomszédba ment be bárányt zabálni, a mezőre meg alapból ritkán tudsz úgy kimenni hogy ne láss legalább egyet. Asszonyt nem is merem elvinni gombászni ha hazamegyünk, biztos ami biztos. A vaddisznókat is szépen ritkították a medvék, 20-25 éve még probléma volt a vaddisznók okozta vadkár, mára már megszűnt létezni. Egy biztos, nem mostanában fogok a fogarasokba menni kerékpártúrázni, sajna, pedig a táj és az út adná magát.

Ettől függetlenül a motoros idióta volt, és csak magának köszönheti. De nem újkeletű azért, minden évben van 1-2 ilyen barom.
eaglesmcnabb
akkor még szereted az asszonyt 😊
11 hónapja
eaglesmcnabb Cleveland Browns Virginia Tech Hokies 23 452 — je suis poloska
Természetes szelekció. A topicválasztás nem a medvének szól...

 hvg.hu/vilag/20250704_romania-erdely-medve-medvetamadas-szelfi-olasz-turista?utm_term=Autofeed&utm_medium=Social&utm_source=Facebook#Echobox=1751625276
somoskovig
Nézzük kicsit a hátterét a sztorinak.

Környezetvédők nyomására 2016-ban Romániában betiltották a medve vadászatát. Ennek következtében az állomány annyira felszaporodott, hogy természetes élőhelyükön nem találnak elég táplálékot, és beszoknak a lakott területekre, ahol komoly károkat okoznak.

Emiatt 2024-ben újra engedélyezték 480 medve elejtését, de ebből 55 a sürgősségi kvóta, amit csak olyan esetben szabad alkalmazni, ha emberélet közvetlen veszélyben van. és az elhárítására nincs más mód.

"...közleményében az RMDSZ rámutatott: a medvéket nem a kihalás veszélye fenyegeti Romániában, hanem éppenséggel túlszaporodásuk okoz tarthatatlan helyzetet, amit a populációszabályozás betiltása idézett elő.

A településekre bejáró nagyvadak nemcsak tetemes anyagi károkat okoztak, hanem az elmúlt öt-hat évben több mint 150 esetben támadtak emberre, és emiatt 14 haláleset is történt.
" (tavalyi cikk a 3szék.ro oldalról)

A román környezetvédők tiltakoztak az állományszabályzó vadászat engedélyezése ellen, szerintük nem indokolt.

Az sem véletlen, hogy pont az RMDSZ foglakozik aktívan a témával. Az ország földrajzi sajátosságai miatt, a medve probléma az tipikusan erdélyi-magyar probléma. A Kárpátokon túli román területeken nincs medve, tehát ők nagyon könnyen mondják, hogy nem gond a túlszaporodás, mert a haszonállatokban-terményekben-emberéletben okozott károk nem náluk jelentkeznek, hanem főleg a magyarlakta erdélyi részeken.

Szlovákiában hasonló probléma van alakulóban, csak ott a farkasokkal.
Jan
Otthon Gyergyóban is mindennapos a maci, főleg ilyenkor nyáron. Pár éve konkrétan a szomszédba ment be bárányt zabálni, a mezőre meg alapból ritkán tudsz úgy kimenni hogy ne láss legalább egyet. Asszonyt nem is merem elvinni gombászni ha hazamegyünk, biztos ami biztos. A vaddisznókat is szépen ritkították a medvék, 20-25 éve még probléma volt a vaddisznók okozta vadkár, mára már megszűnt létezni. Egy biztos, nem mostanában fogok a fogarasokba menni kerékpártúrázni, sajna, pedig a táj és az út adná magát.

Ettől függetlenül a motoros idióta volt, és csak magának köszönheti. De nem újkeletű azért, minden évben van 1-2 ilyen barom.

Szerkesztette: eaglesmcnabb

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Myles Garrett, Jerry Jeudy, Tre Harris, Jayden Higgins és Nick Chubb fan!!!