Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

OFF topik

31 feliratkozó

10 napja
bcsarli, Udvari Főkóstoló Pittsburgh Steelers 9 528 — A Heinz Field-en soha sem járt, hozzá nem értő lelkes amatőr
Repülőbuziknak:

zacknorb
Ki tudja beazonosítani a gépet az árnyéka alapján?
Na az az igazi repülőbuzi 😀
bcsarli, Udvari Főkóstoló
pontosan tudod az időt és helyszínt, felmész flightradarra és violà
okosnéger.gif
Fontos_Vidra
Mondjuk én árnyék alapján írtam, de úgyserossz...

10 napja
Fontos_Vidra Green Bay Packers 1 647
Repülőbuziknak:

zacknorb
Ki tudja beazonosítani a gépet az árnyéka alapján?
Na az az igazi repülőbuzi 😀
bcsarli, Udvari Főkóstoló
pontosan tudod az időt és helyszínt, felmész flightradarra és violà
okosnéger.gif

Szerkesztette: Fontos_Vidra
10 napja
bcsarli, Udvari Főkóstoló Pittsburgh Steelers 9 528 — A Heinz Field-en soha sem járt, hozzá nem értő lelkes amatőr
Repülőbuziknak:

zacknorb
Ki tudja beazonosítani a gépet az árnyéka alapján?
Na az az igazi repülőbuzi 😀

11 napja
remontada San Francisco 49ers 1 588
Repülőbuziknak:

zacknorb
Legértelmesebb jelenet volt ezen a meccsen

Szerkesztette: remontada
11 napja
zacknorb Green Bay Packers Cincinnati Bearcats 24 645 — Egy ember vagyok tesó meg egy bankkártya
Repülőbuziknak:
11 napja
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 11 084 — Saturday Night Lights
Kicsit sem érdekes hogy a fórum leálláskor omlott össze a face, insta meg minden szar..
Hmm - Hmm
JC6 (Mr. Miele)
Haverom apja valamit szerelt egy kis falu víztornyán és beleejtette a kedvenc villáskulcsát.
Leeresztette a vizet, lemászott, megkereste az alján, elindította a töltést, majd elégedetten távozott.
Két napig tartott, mire újra lett vízellátás, de az akció sikerült.
Dzsokijuing
És nem lett belőle semmi baja? Ez nem számít úgymond bűncselekménynek vagy gondatlanságnak?
Lúdas Solymi
Mivel persze azt mondta, hogy a teljes körű szereléshez erre szükség van, még hálásak is voltak.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
11 napja
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 11 084 — Saturday Night Lights
Kicsit sem érdekes hogy a fórum leálláskor omlott össze a face, insta meg minden szar..
Hmm - Hmm
JC6 (Mr. Miele)
Haverom apja valamit szerelt egy kis falu víztornyán és beleejtette a kedvenc villáskulcsát.
Leeresztette a vizet, lemászott, megkereste az alján, elindította a töltést, majd elégedetten távozott.
Két napig tartott, mire újra lett vízellátás, de az akció sikerült.
Dzsokijuing
Egy víztoronynyi vizet hova lehet leengedni?
szaba
Gondolom, van alatta csatornahálózat.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
11 napja
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 903 — capitaine du château de Vienne 1487
Kicsit sem érdekes hogy a fórum leálláskor omlott össze a face, insta meg minden szar..
Hmm - Hmm
JC6 (Mr. Miele)
Haverom apja valamit szerelt egy kis falu víztornyán és beleejtette a kedvenc villáskulcsát.
Leeresztette a vizet, lemászott, megkereste az alján, elindította a töltést, majd elégedetten távozott.
Két napig tartott, mire újra lett vízellátás, de az akció sikerült.
Dzsokijuing
Egy víztoronynyi vizet hova lehet leengedni?
szaba
Aúszómedenkédbe


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
11 napja
szaba Los Angeles Chargers 12 899
Kicsit sem érdekes hogy a fórum leálláskor omlott össze a face, insta meg minden szar..
Hmm - Hmm
JC6 (Mr. Miele)
Haverom apja valamit szerelt egy kis falu víztornyán és beleejtette a kedvenc villáskulcsát.
Leeresztette a vizet, lemászott, megkereste az alján, elindította a töltést, majd elégedetten távozott.
Két napig tartott, mire újra lett vízellátás, de az akció sikerült.
Dzsokijuing
Egy víztoronynyi vizet hova lehet leengedni?
11 napja
Lúdas Solymi New England Patriots 9 503
Kicsit sem érdekes hogy a fórum leálláskor omlott össze a face, insta meg minden szar..
Hmm - Hmm
JC6 (Mr. Miele)
Haverom apja valamit szerelt egy kis falu víztornyán és beleejtette a kedvenc villáskulcsát.
Leeresztette a vizet, lemászott, megkereste az alján, elindította a töltést, majd elégedetten távozott.
Két napig tartott, mire újra lett vízellátás, de az akció sikerült.
Dzsokijuing
És nem lett belőle semmi baja? Ez nem számít úgymond bűncselekménynek vagy gondatlanságnak?
11 napja
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 11 084 — Saturday Night Lights
Kicsit sem érdekes hogy a fórum leálláskor omlott össze a face, insta meg minden szar..
Hmm - Hmm
JC6 (Mr. Miele)
Haverom apja valamit szerelt egy kis falu víztornyán és beleejtette a kedvenc villáskulcsát.
Leeresztette a vizet, lemászott, megkereste az alján, elindította a töltést, majd elégedetten távozott.
Két napig tartott, mire újra lett vízellátás, de az akció sikerült.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
12 napja
Toto21 Chicago Bears 8 638
Full lehalt a FB, itt a világvége.
Dzsokijuing
Megint mindenki hülye lesz ebben a fél órában
remontada
Insta is, pedig 1 év után újra 1 képet akartam felrakni. Erre kidobott. 😅
KeyG
Akkor te vagy ez mögött
remontada
AI átvette az uralmat az internet felett
12 napja
JC6 (Mr. Miele) Denver Broncos 9 279
Kicsit sem érdekes hogy a fórum leálláskor omlott össze a face, insta meg minden szar..
Hmm - Hmm
12 napja
remontada San Francisco 49ers 1 588
Full lehalt a FB, itt a világvége.
Dzsokijuing
Megint mindenki hülye lesz ebben a fél órában
remontada
Insta is, pedig 1 év után újra 1 képet akartam felrakni. Erre kidobott. 😅
KeyG
Akkor te vagy ez mögött
12 napja
NB2 New England Patriots 29 037 — nabege2@yahoo.com
messenger már megy mobilon
12 napja
KeyG Baltimore Ravens 14 655
Full lehalt a FB, itt a világvége.
Dzsokijuing
Megint mindenki hülye lesz ebben a fél órában
remontada
Insta is, pedig 1 év után újra 1 képet akartam felrakni. Erre kidobott. 😅

Real Madrid & Boston Celtics & Los Angeles Dodgers

We are just the Ravens!
12 napja
remontada San Francisco 49ers 1 588
Full lehalt a FB, itt a világvége.
Dzsokijuing
Megint mindenki hülye lesz ebben a fél órában
12 napja
Negritis, a vajda Denver Broncos 58 967 — The Mathematician
Full lehalt a FB, itt a világvége.
Dzsokijuing

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
12 napja
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 11 084 — Saturday Night Lights
Full lehalt a FB, itt a világvége.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
14 napja
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 11 084 — Saturday Night Lights
 24.hu/tudomany/2026/06/09/alzheimer-kor-demencia-varazsgomba-pszilocibin/

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
16 napja
Willie Parker Pittsburgh Steelers Notre Dame Fighting Irish 17 699
Jogban járatos fórumtársak segítéségét kérném. 3 hete hunyt el édesanyám. Minden felesben öröklünk bátyámmal, nincs is vita ezügyben. A netbankjához hozzáférek, be tudok lépni, viszont a hagyatéki végzésig elvileg az nem a mi pénzünk. Lehet-e abból probléma, hogy a hagyatéki végzés előtt én belépek és utalok róla pénzt?
Sebii
RIP
Asszony hagyatéki ügyintéző. Nem közjegyző, de a másik oldalára is rálát, illetve jogvégzett.
Lehet gond.. volt olyan esetem, amikor a bank ATM pénzfelvétel miatt feljelentést tett rendőrségen ismeretlen tettes ellen..
Egyébként az örökösök kötelezettsége a bankba bejelenteni a halálesetet, mert a bank olyankor zárolja a számlát, hogy se ki, se be ne legyen pénzmozgás.. A hagyatékba egyébként a halál napjának egyenlege számít.. Tehát ha a napján volt rajta 100.000 Ft és utána azt kiveszik, akkor aki kivette esetleg az felel azzal a pénzzel a másik örökössel szemben.
Harmadik dolog, hogy ha volt az anyukának halál esetére szóló rendelkezése a számlára, akkor az akire szólt a rendelkezés, az minden hagyatéki eljárástól független rendelkezhet a pénzről.. Ez nem összekeverendő a meghatalmazással.. A meghatalmazás a halál napjával megszűnik és a meghatalmazott nem nyúlhat a számlához.

dawyd728
Először is részvétem Sebi!

Ez így van, ha adott halál esetére szóló rendelkezési jogot a számla felett, akkor a felhatalmazott személy korlátlanul intézkedhet.
Közüzemi számlák rendezéséről, csop beszedési megbízásokról, banki hitel fizetésének folytatásáról stb.
Más pénzt nem kezelhet, ha nem ő az egyedüli örökös is egyben. Ez a szabályos ügymenet.

A temetési költségeket nem tudom, azt alapesetben a hagyatéki eljárásban lehet érvényesíteni az örökösökkel szemben.
Mondjuk ha ketten örökölnek, akkor célszerű elfelezni és minden számlàt megőrizni, és akkor a hagyatékiban nem gond.
Bankja válogatja, h erre hagyja-e felvenni a pénzt a hagyatéki előtt, azt ott kell konkrétan érdeklődni.

Pl családunkban az OTP a halál esetére jogosítottnak 10 évvel ezelőtt engedte felvenni a kb kalkulált temetési összeget, az MBH meg 3 éve nem, azt meg kellett finanszíroznia a rokonnak.
16 napja
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 903 — capitaine du château de Vienne 1487
Jogban járatos fórumtársak segítéségét kérném. 3 hete hunyt el édesanyám. Minden felesben öröklünk bátyámmal, nincs is vita ezügyben. A netbankjához hozzáférek, be tudok lépni, viszont a hagyatéki végzésig elvileg az nem a mi pénzünk. Lehet-e abból probléma, hogy a hagyatéki végzés előtt én belépek és utalok róla pénzt?
Sebii
Zároljak a számlát, mihelyst értesülnek a halotti bizonyítvanytól. Onnantól, amíg nincs hagyatéki zárolják. Ezért amíg ez nem történik meg le kell fejni a számlát - temetési költseg, tor, rezsibefizetés. Az elhunyt végakarata, hogy a temetése, megemlékezése rendben legyen - minden számlát rakjatok el, hogy mire lett költve. Aztán uzsgyi a szolgáltatókhoz - telefon, tévé, víz,mgáz, áram ha van akkor a társasház is. Technikailag, ha eddig tulajdonosok voltatok a lakásban kérheted, hogy más számláról vonják a költségeket - ha nem, a halottaira kérsz halasztâst, vagy adjanak csekket. Âltalában nem szőrőzik senki csak a bank, nem köll vesződni velük, ügyis visszamentek a hagyatéki után, azt akkor elküldheted őket a pixába


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
16 napja
dawyd728 4 268
Jogban járatos fórumtársak segítéségét kérném. 3 hete hunyt el édesanyám. Minden felesben öröklünk bátyámmal, nincs is vita ezügyben. A netbankjához hozzáférek, be tudok lépni, viszont a hagyatéki végzésig elvileg az nem a mi pénzünk. Lehet-e abból probléma, hogy a hagyatéki végzés előtt én belépek és utalok róla pénzt?
Sebii
RIP
Asszony hagyatéki ügyintéző. Nem közjegyző, de a másik oldalára is rálát, illetve jogvégzett.
Lehet gond.. volt olyan esetem, amikor a bank ATM pénzfelvétel miatt feljelentést tett rendőrségen ismeretlen tettes ellen..
Egyébként az örökösök kötelezettsége a bankba bejelenteni a halálesetet, mert a bank olyankor zárolja a számlát, hogy se ki, se be ne legyen pénzmozgás.. A hagyatékba egyébként a halál napjának egyenlege számít.. Tehát ha a napján volt rajta 100.000 Ft és utána azt kiveszik, akkor aki kivette esetleg az felel azzal a pénzzel a másik örökössel szemben.
Harmadik dolog, hogy ha volt az anyukának halál esetére szóló rendelkezése a számlára, akkor az akire szólt a rendelkezés, az minden hagyatéki eljárástól független rendelkezhet a pénzről.. Ez nem összekeverendő a meghatalmazással.. A meghatalmazás a halál napjával megszűnik és a meghatalmazott nem nyúlhat a számlához.
16 napja
NB2 New England Patriots 29 037 — nabege2@yahoo.com
Én úgy tudom zárolják, és én is azt tudom javasolni másoknak amit dande írt, ha látja az ember, hogy nincs visszaút, akkor gyorsan leszedni a pénzt.
Ha nyugdíjas, akkor még jön rá pénteken nyugdíj is.

És természetesen részvétem édesanyád miatt.
NB2
A közüzemi számlák fizetése arról a számláról történt csoportos díjbeszedéssel, akkor azok is megszűnnek vagy azok mennek tovább amíg máshogy nem rendelkezünk?
Sebii
zárolják, arról ki semmi
vagy csekk vagy gyorsan el a szolgáltatókhoz és átírni a bankot (ami jobb esetben 7-8 szolgáltatót is jelenthet)
16 napja
Sebii Seattle Seahawks Oregon Ducks 4 050
Én úgy tudom zárolják, és én is azt tudom javasolni másoknak amit dande írt, ha látja az ember, hogy nincs visszaút, akkor gyorsan leszedni a pénzt.
Ha nyugdíjas, akkor még jön rá pénteken nyugdíj is.

És természetesen részvétem édesanyád miatt.
NB2
A közüzemi számlák fizetése arról a számláról történt csoportos díjbeszedéssel, akkor azok is megszűnnek vagy azok mennek tovább amíg máshogy nem rendelkezünk?