Politika

46 feliratkozó

több mint 11 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 942 — Saturday Night Lights
Anélkül, hogy azt modanám, hogy ugyanaz a kettő, de erre mondták, hogy Hitler is törvényesen járt el a maga idejében. Az, hogy ez egyébként etikus, erkölcsös, undorító vagy embertelen, az nem számít, mert a "papír" szerint minden ok voltzinedine5
Ha jól emléxem, Hitler munkahelyeket is teremtett és kivezetett egy országot a gazdasági válságból... és nem is kellett előtte háborúba vezetnie azt (mint egyeseknek). Aki nem is hitt az eszméiben, az igazolva látta azt a környezetében és az életszínvonalában.toxique
Én csak arra szerettem volna rávilágítani, hogy meg lehet védeni döntéseket mert jogszerűek, csak az nem jelenti feltétlenül azt, hogy a döntés az államot, embereket stb. szolgálja.zinedine5
Ez így van, DE ezt ki dönti el realtime?
Ha 1936-ban mindenki tisztán látja hova vezet Hitler ügyködése, hidd el, megakadályozzák.
Most azzal érvelni Orbán ellen, hogy etikátlan, tisztességtelen, stb azért badarság, mert jelen állás szerint az ország lakosságának nagy, döntő, kétharmadnyi százalékának felhatalmazásával teszi amit tesz.
Most magunk közt, ha bármelyikünket megválasztanak egy tisztségre, és a választóink ezt markánsan, kétharmaddal teszik, akkor miközben tesszük amit teszünk, ki foglalkozna azzal a néhány (bár a médiában erősen felnagyított) elégedetlenkedővel, akiknek nem tetszünk? Én biztos nem.
Ráadásul ha van egy hír, hogy mondjuk 5.000 ember tüntetett ellenem, akkor ezt értelmezhetem úgy is, hogy 7.995.000 meg nem.
Egyszerűen fel kell fogni, hogy attól, hogy valami ellen tiltakozik az ember igazságérzete, vagy erkölcsileg aggályosnak lát valamit, ha van benne empátia, képes beleélni magát azok helyébe, akik viszont úgy érzik, hogy törvényes legitimációval teszik, amit ők helyesnek gondolnak.
Magánbeszélgetésekben mindenkinek azt mondom, hogy elkezdett dübörögni a kétharmad, nem kellett volna senkinek ekkora lehetőséget adni, mivel emberek vagyunk, és ha valaki nekáll használni, ez jön ki belőle.
De mivel megadtuk, ezért vagy megkérdőjelezzük a demokráciát amiben élünk, vagy lehet morfondírozni jobb ügyintézési metóduson.
De addig csak a hülyék hőbörögnek. Ahogy Magyarországon még soha nem intéződött el semmi sem az utcán, úgy most se fog.Sobri Jóska
Néhány szócserét leszámítva pontos leírását adtad a Kádár-rendszernek.
Engem már csak az zavar, hogy

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 082 — #NoStress
Anélkül, hogy azt modanám, hogy ugyanaz a kettő, de erre mondták, hogy Hitler is törvényesen járt el a maga idejében. Az, hogy ez egyébként etikus, erkölcsös, undorító vagy embertelen, az nem számít, mert a "papír" szerint minden ok voltzinedine5
Ha jól emléxem, Hitler munkahelyeket is teremtett és kivezetett egy országot a gazdasági válságból... és nem is kellett előtte háborúba vezetnie azt (mint egyeseknek). Aki nem is hitt az eszméiben, az igazolva látta azt a környezetében és az életszínvonalában.toxique
Én csak arra szerettem volna rávilágítani, hogy meg lehet védeni döntéseket mert jogszerűek, csak az nem jelenti feltétlenül azt, hogy a döntés az államot, embereket stb. szolgálja.zinedine5
Ez így van, DE ezt ki dönti el realtime?
Ha 1936-ban mindenki tisztán látja hova vezet Hitler ügyködése, hidd el, megakadályozzák.
Most azzal érvelni Orbán ellen, hogy etikátlan, tisztességtelen, stb azért badarság, mert jelen állás szerint az ország lakosságának nagy, döntő, kétharmadnyi százalékának felhatalmazásával teszi amit tesz.
Most magunk közt, ha bármelyikünket megválasztanak egy tisztségre, és a választóink ezt markánsan, kétharmaddal teszik, akkor miközben tesszük amit teszünk, ki foglalkozna azzal a néhány (bár a médiában erősen felnagyított) elégedetlenkedővel, akiknek nem tetszünk? Én biztos nem.
Ráadásul ha van egy hír, hogy mondjuk 5.000 ember tüntetett ellenem, akkor ezt értelmezhetem úgy is, hogy 7.995.000 meg nem.
Egyszerűen fel kell fogni, hogy attól, hogy valami ellen tiltakozik az ember igazságérzete, vagy erkölcsileg aggályosnak lát valamit, ha van benne empátia, képes beleélni magát azok helyébe, akik viszont úgy érzik, hogy törvényes legitimációval teszik, amit ők helyesnek gondolnak.
Magánbeszélgetésekben mindenkinek azt mondom, hogy elkezdett dübörögni a kétharmad, nem kellett volna senkinek ekkora lehetőséget adni, mivel emberek vagyunk, és ha valaki nekáll használni, ez jön ki belőle.
De mivel megadtuk, ezért vagy megkérdőjelezzük a demokráciát amiben élünk, vagy lehet morfondírozni jobb ügyintézési metóduson.
De addig csak a hülyék hőbörögnek. Ahogy Magyarországon még soha nem intéződött el semmi sem az utcán, úgy most se fog.

több mint 11 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 367 — Ajmo Vatreni
Anélkül, hogy azt modanám, hogy ugyanaz a kettő, de erre mondták, hogy Hitler is törvényesen járt el a maga idejében. Az, hogy ez egyébként etikus, erkölcsös, undorító vagy embertelen, az nem számít, mert a "papír" szerint minden ok voltzinedine5
Ha jól emléxem, Hitler munkahelyeket is teremtett és kivezetett egy országot a gazdasági válságból... és nem is kellett előtte háborúba vezetnie azt (mint egyeseknek). Aki nem is hitt az eszméiben, az igazolva látta azt a környezetében és az életszínvonalában.toxique
Én csak arra szerettem volna rávilágítani, hogy meg lehet védeni döntéseket mert jogszerűek, csak az nem jelenti feltétlenül azt, hogy a döntés az államot, embereket stb. szolgálja.
több mint 11 éve
toxique Las Vegas Raiders 1 440 — A Cowboys szimpatizáns
Anélkül, hogy azt modanám, hogy ugyanaz a kettő, de erre mondták, hogy Hitler is törvényesen járt el a maga idejében. Az, hogy ez egyébként etikus, erkölcsös, undorító vagy embertelen, az nem számít, mert a "papír" szerint minden ok voltzinedine5
Ha jól emléxem, Hitler munkahelyeket is teremtett és kivezetett egy országot a gazdasági válságból... és nem is kellett előtte háborúba vezetnie azt (mint egyeseknek). Aki nem is hitt az eszméiben, az igazolva látta azt a környezetében és az életszínvonalában.
több mint 11 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 942 — Saturday Night Lights
Nem hittem volna, hogy ez a novella még aktuális lesz ebben az országban. A korszak ideológiai paneljei helyére nyugodtan behelyettesíthető a "NER", "nemzeti", "alaptörvény" és társai.

ÖRKÉNY ISTVÁN: KÖZVÉLEMÉNY-KUTATÁS
Nálunk is megalakult s már meg is kezdte működését az első hazai közvélemény-kutató intézet.
Kérjük a lakosság megértő támogatását.
Mutatóba közöljük első vizsgálatunkat, melyet annak a kérdésnek szentelünk, hogy miképpen vélekednek az emberek hazánk múltjáról, jelenéről és jövőjéről. Az eredmény megbízhatósága érdekében 2975 különböző rendű, rangú, munkakörű és felekezetű személynek az alábbi kérdőívet küldtük ki:
1. VÉLEMÉNYE A JELENLEGI RENDSZERRŐL
a) Jó.
b) Rossz.
c) Se jó, se rossz, de azért egy kicsikét jobb is lehetne.
d) Bécsbe vágyik.
2. ÉRZI-E A 20. SZÁZAD EMBERÉNEK MAGÁNYOSSÁGÁT
a) Egészen magányos.
b) Majdnem egészen magányos.
c) Úgyszólván egészen magányos.
d) Néha beszélget a házfelügyelővel.
3. KULTURÁLIS IGÉNYEI
a) Moziba, meccsre, kocsmába jár.
b) Néha kinéz az ablakon.
c) Még az ablakon se néz ki.
d) Helyteleníti Mao Ce-Tung nézeteit.
4. MILYEN A FILOZÓFIAI KÉPZETTSÉGE?
a) Marxista.
b) Antimarxista.
c) Csak Rejtő Jenőt olvas.
d) Alkoholista.
EREDMÉNY
1. Az elmúlt húsz évben minden a lehető legjobb volt.
2. Most is jó minden, csak a 19-es busz közlekedik ritkán.
3. A jövő még jobb lesz, föltéve, hogy a 19-es busz járatait sűrítik.
(Megjegyzés: sűrítik.)

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 11 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 942 — Saturday Night Lights
én sajnálom, hogy Áder aláírja, mert az előzetes boozásom ellenére mutatott olyan jeleket, hogy korrekt köztársasági elnök lesz. Kár.Amadeus91
Korrekt köztársasági elnökhöz méltóan nem lép ki közjogi funkciójából. A köztársasági elnöknek nem funkciója politikai okokból lázítani a népet, bármennyire szeretnéd.Rajna
a népet kéne szolgálnia és nem a pártját. (fiatal vagyok és romantikus)Amadeus91
Csak törvényesen járt el. Ennyi.apeszos
És ha holnaptól az lesz benne az alkotmányban, hogy minden SZJA-t egyből a Fidesz kasszájába utalnak, betiltják a pártokat és OV örök életére miniszterelnök lesz, akkor annak aláírása is nyilván törvényes lesz (szándékosan hoztam túlzó példákat).somoskovig
Jóreggelt kívánok, tetszik kapisgálni, hogy mit jelent a kétharmad.
Ha ez lesz benne az alaptörvényben, akkor törvényes lesz.
Az alkotmány ugyanis nem tud alkotmányellenes lenni.
Dehát Magyarország azt akarta, hogy 1 db párt is módosíthassa az alkotmányt.
Tessék megköszönni Gyurcsány Ferencnek, aki sosem látott egységbe kovácsolta 2010-re a jobboldalt, és hozzájuk terelte a bizonytalanokat is.Sobri Jóska
... és aki szétverte a Kádár-korból megörökölt baloldalt, majd az őszödi beszéddel hiteltelenítette az egész "életművét".

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 11 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 367 — Ajmo Vatreni
Anélkül, hogy azt modanám, hogy ugyanaz a kettő, de erre mondták, hogy Hitler is törvényesen járt el a maga idejében. Az, hogy ez egyébként etikus, erkölcsös, undorító vagy embertelen, az nem számít, mert a "papír" szerint minden ok volt.

Ettől függetlenül, ha lesz (lenne) valaki aki elzavarja őket a halál faszára, akkor az a jelenlegi szabályok szerint nem lehetetlen.
több mint 11 éve
slowmotion Dallas Cowboys 24 346 — Cowboys fan
Feltéve, ha ezt a választási szabályok lehetővé teszik. Ezek után már vannak kételyeim.somoskovig
Hát miután az egyéni körzetek súlya jelentősen nő, a kétharmados váltás esélye is, szóval nemtom, ezen mit akadályoz a jelenlegi válsztási rendszer.Rajna
Még messze van az a választás. Addig még kétszer átírhatják a törvényt.

(....)Az EU-s liberók már most a szavazati jogunk felfüggesztését akarják.atapapa
És ez mivel járna?apeszos
Viktor elkezdene csontig benyalni Putyinnak (ha eddig még nem tette volna meg).
bár a módszerei kezdenek lassan hasonlítani Vologyáéra...
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 082 — #NoStress
én sajnálom, hogy Áder aláírja, mert az előzetes boozásom ellenére mutatott olyan jeleket, hogy korrekt köztársasági elnök lesz. Kár.Amadeus91
Korrekt köztársasági elnökhöz méltóan nem lép ki közjogi funkciójából. A köztársasági elnöknek nem funkciója politikai okokból lázítani a népet, bármennyire szeretnéd.Rajna
a népet kéne szolgálnia és nem a pártját. (fiatal vagyok és romantikus)Amadeus91
Csak törvényesen járt el. Ennyi.apeszos
És ha holnaptól az lesz benne az alkotmányban, hogy minden SZJA-t egyből a Fidesz kasszájába utalnak, betiltják a pártokat és OV örök életére miniszterelnök lesz, akkor annak aláírása is nyilván törvényes lesz (szándékosan hoztam túlzó példákat).somoskovig
Jóreggelt kívánok, tetszik kapisgálni, hogy mit jelent a kétharmad.
Ha ez lesz benne az alaptörvényben, akkor törvényes lesz.
Az alkotmány ugyanis nem tud alkotmányellenes lenni.
Dehát Magyarország azt akarta, hogy 1 db párt is módosíthassa az alkotmányt.
Tessék megköszönni Gyurcsány Ferencnek, aki sosem látott egységbe kovácsolta 2010-re a jobboldalt, és hozzájuk terelte a bizonytalanokat is.

több mint 11 éve
slowmotion Dallas Cowboys 24 346 — Cowboys fan
én sajnálom, hogy Áder aláírja, mert az előzetes boozásom ellenére mutatott olyan jeleket, hogy korrekt köztársasági elnök lesz. Kár.Amadeus91
Korrekt köztársasági elnökhöz méltóan nem lép ki közjogi funkciójából. A köztársasági elnöknek nem funkciója politikai okokból lázítani a népet, bármennyire szeretnéd.Rajna
a népet kéne szolgálnia és nem a pártját. (fiatal vagyok és romantikus)Amadeus91
Csak törvényesen járt el. Ennyi.apeszos
És ha holnaptól az lesz benne az alkotmányban, hogy minden SZJA-t egyből a Fidesz kasszájába utalnak, betiltják a pártokat és OV örök életére miniszterelnök lesz, akkor annak aláírása is nyilván törvényes lesz (szándékosan hoztam túlzó példákat).somoskovig
ami törvényes, az nem feltétlenül igazságos, és ami igazságos, az nem feltétlenül törvényes.
több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 727

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
(....)Az EU-s liberók már most a szavazati jogunk felfüggesztését akarják.atapapa
És ez mivel járna?apeszos
Nem szavazhatnánk a Tanácsban.atapapa
Nem kötözködni akarok, tényleg nem tudom.apeszos
Ennek az EU-s érdekérvényesítés szempontjából komoly hátrányai lennének, van annyis zavazatunk, hogy néhány fontosabb érdekünkben álló döntést átvigyünk, főleg, ha összefogunk a környékbeliekkel. Az összes európai lobbink erejét vesztené.Rajna
Uhh.. Köszi.
több mint 11 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
(....)Az EU-s liberók már most a szavazati jogunk felfüggesztését akarják.atapapa
És ez mivel járna?apeszos
Nem szavazhatnánk a Tanácsban.atapapa
Nem kötözködni akarok, tényleg nem tudom.apeszos
Ennek az EU-s érdekérvényesítés szempontjából komoly hátrányai lennének, van annyis zavazatunk, hogy néhány fontosabb érdekünkben álló döntést átvigyünk, főleg, ha összefogunk a környékbeliekkel. Az összes európai lobbink erejét vesztené.

több mint 11 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
(....)Az EU-s liberók már most a szavazati jogunk felfüggesztését akarják.atapapa
És ez mivel járna?apeszos
Nem szavazhatnánk a Tanácsban.atapapa
Nem kötözködni akarok, tényleg nem tudom.
több mint 11 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
Feltéve, ha ezt a választási szabályok lehetővé teszik. Ezek után már vannak kételyeim.somoskovig
Hát miután az egyéni körzetek súlya jelentősen nő, a kétharmados váltás esélye is, szóval nemtom, ezen mit akadályoz a jelenlegi válsztási rendszer.Rajna
És Te garantálod, hogy 2014-ben ezen szabályok alapján lesznek a választások? 😀

Mindegy, valószínűleg én túl idealista vagyok, másrészt nem tudom elfogadni az állam ilyen mértékű túlhatalmát az élet egyre több területén, ezért nem veszi be a gyomrom ezt az egészet. Majd mindjárt jön Sobri és elmagyarázza, hogyan is működik ez az egész...somoskovig
Nem, de jelenleg nem tudok másra gondolni, majd ha eltörlik a választásokat, akkor majd pörögni fogok ezen, ígérem. A regisztráció szerintem alapvetően nem alkított volna komolyan a választási eredményeken, de elleneztem azt is.

Az egy dolog, hogy nem értesz egyet a módosítással, szerintem sokan vagyunk így, ez ellen szavazni kell a jelenlegi rendszerben. Amíg lehet, addig biztosan. Amúgy engem ez sokkal kevésbé zavar, mint mondjuk a Költségvetési Tanács vétólehetősége, mert aki kétharmaddal tényleg kőkemény diktatúrát akar, az enélkül is meg tudná csinálni, a KT viszont minden helyzetben totál antidemokratikusan beleszólhat az ország legfontosabb közügyeibe.

több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
(....)Az EU-s liberók már most a szavazati jogunk felfüggesztését akarják.atapapa
És ez mivel járna?apeszos
Nem szavazhatnánk a Tanácsban.

több mint 11 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 10 268 — 49ers GM
Feltéve, ha ezt a választási szabályok lehetővé teszik. Ezek után már vannak kételyeim.somoskovig
Hát miután az egyéni körzetek súlya jelentősen nő, a kétharmados váltás esélye is, szóval nemtom, ezen mit akadályoz a jelenlegi válsztási rendszer.Rajna
És Te garantálod, hogy 2014-ben ezen szabályok alapján lesznek a választások? 😀

Mindegy, valószínűleg én túl idealista vagyok, másrészt nem tudom elfogadni az állam ilyen mértékű túlhatalmát az élet egyre több területén, ezért nem veszi be a gyomrom ezt az egészet. Majd mindjárt jön Sobri és elmagyarázza, hogyan is működik ez az egész...

több mint 11 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Feltéve, ha ezt a választási szabályok lehetővé teszik. Ezek után már vannak kételyeim.somoskovig
Hát miután az egyéni körzetek súlya jelentősen nő, a kétharmados váltás esélye is, szóval nemtom, ezen mit akadályoz a jelenlegi válsztási rendszer.Rajna
Még messze van az a választás. Addig még kétszer átírhatják a törvényt.

(....)Az EU-s liberók már most a szavazati jogunk felfüggesztését akarják.atapapa
És ez mivel járna?
több mint 11 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
Feltéve, ha ezt a választási szabályok lehetővé teszik. Ezek után már vannak kételyeim.somoskovig
Hát miután az egyéni körzetek súlya jelentősen nő, a kétharmados váltás esélye is, szóval nemtom, ezen mit akadályoz a jelenlegi válsztási rendszer.

több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Feltéve, ha ezt a választási szabályok lehetővé teszik. Ezek után már vannak kételyeim.somoskovig
Vagy 12 éve is ezt hallottam: Orbán lefújja majd a választásokat 😀
Pont hogy a bevezetett változások miatt könnyebb lesz kétharmadot szerezni, mint eddig.

Ha meg nem lesznek szabad választások, vagy egyáltalán nem lesznek, annak a mai világban, eu-tagként nem olyan következményei lennének, mint 100 éve lettek volna.
Az EU-s liberók már most a szavazati jogunk felfüggesztését akarják.

több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 727
Én nem a felelősségét vitatom, csak azt a kérdést próbáltam már tegnap is feszegetni, hogy meddig lehet ehhez asszisztálni a törvényekre mutogatva, illetve az erkölcs/morál/akármi oltárán áldozva nem lenne-e érdemes egy kicsit tágabban értelmezni bizonyos szereplőknek a saját pozíciójukat.

Nagyon durva példa, és nem is a párhuzam miatt mondom, de ilyen alapon fel kellett volna menteni minden SS katonát is, mert parancsra cselekedtek, és biztos volt olyan törvény, hogy a zsidókat ki kell irtani.somoskovig
volt is. (később a volt SS katonáknak nem járt nyugdíj, azoknak sem, akik a fronton harcoltak és nem a lágerekben öltek futószalagon). sőt, még komisszár parancs is volt, hogy a Vörös Hadsereg összes foglyul ejtett politikai tisztjét agyon kell helyben lőni.

mindezektől még nem lettek azok a tettek legitimek vagy erkölcsösek.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 10 268 — 49ers GM
én sajnálom, hogy Áder aláírja, mert az előzetes boozásom ellenére mutatott olyan jeleket, hogy korrekt köztársasági elnök lesz. Kár.Amadeus91
Korrekt köztársasági elnökhöz méltóan nem lép ki közjogi funkciójából. A köztársasági elnöknek nem funkciója politikai okokból lázítani a népet, bármennyire szeretnéd.Rajna
a népet kéne szolgálnia és nem a pártját. (fiatal vagyok és romantikus)Amadeus91
Csak törvényesen járt el. Ennyi.apeszos
És ha holnaptól az lesz benne az alkotmányban, hogy minden SZJA-t egyből a Fidesz kasszájába utalnak, betiltják a pártokat és OV örök életére miniszterelnök lesz, akkor annak aláírása is nyilván törvényes lesz (szándékosan hoztam túlzó példákat).somoskovig
Nem csak hogy törvényes lesz, hanem az alkotmány által diktált kötelesség.
Majd egy hét múlva lelövik Orbánt, mint Csau bácsit.

A parlamenti kétharmad alkotmányos joga 23 éve ilyen korlátlanul alakítani az alkotmányt, mivel ez (és nem a KE, nem az AB) a legfőbb népképviseleti szerv. Ha a népnek nem tetszik, akkor jövőre leváltja őket, ha nagyon nem tetszik, kétharmaddal teszi ezt (mint tette azt az előző garnitúrával) .atapapa
Feltéve, ha ezt a választási szabályok lehetővé teszik. Ezek után már vannak kételyeim.

több mint 11 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 10 268 — 49ers GM
Én nem a felelősségét vitatom, csak azt a kérdést próbáltam már tegnap is feszegetni, hogy meddig lehet ehhez asszisztálni a törvényekre mutogatva, illetve az erkölcs/morál/akármi oltárán áldozva nem lenne-e érdemes egy kicsit tágabban értelmezni bizonyos szereplőknek a saját pozíciójukat.

Nagyon durva példa, és nem is a párhuzam miatt mondom, de ilyen alapon fel kellett volna menteni minden SS katonát is, mert parancsra cselekedtek, és biztos volt olyan törvény, hogy a zsidókat ki kell irtani.

több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
én sajnálom, hogy Áder aláírja, mert az előzetes boozásom ellenére mutatott olyan jeleket, hogy korrekt köztársasági elnök lesz. Kár.Amadeus91
Korrekt köztársasági elnökhöz méltóan nem lép ki közjogi funkciójából. A köztársasági elnöknek nem funkciója politikai okokból lázítani a népet, bármennyire szeretnéd.Rajna
a népet kéne szolgálnia és nem a pártját. (fiatal vagyok és romantikus)Amadeus91
Csak törvényesen járt el. Ennyi.apeszos
És ha holnaptól az lesz benne az alkotmányban, hogy minden SZJA-t egyből a Fidesz kasszájába utalnak, betiltják a pártokat és OV örök életére miniszterelnök lesz, akkor annak aláírása is nyilván törvényes lesz (szándékosan hoztam túlzó példákat).somoskovig
Nem csak hogy törvényes lesz, hanem az alkotmány által diktált kötelesség.
Majd egy hét múlva lelövik Orbánt, mint Csau bácsit.

A parlamenti kétharmad alkotmányos joga 23 éve ilyen korlátlanul alakítani az alkotmányt, mivel ez (és nem a KE, nem az AB) a legfőbb népképviseleti szerv. Ha a népnek nem tetszik, akkor jövőre leváltja őket, ha nagyon nem tetszik, kétharmaddal teszi ezt (mint tette azt az előző garnitúrával) .

több mint 11 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
én sajnálom, hogy Áder aláírja, mert az előzetes boozásom ellenére mutatott olyan jeleket, hogy korrekt köztársasági elnök lesz. Kár.Amadeus91
Korrekt köztársasági elnökhöz méltóan nem lép ki közjogi funkciójából. A köztársasági elnöknek nem funkciója politikai okokból lázítani a népet, bármennyire szeretnéd.Rajna
a népet kéne szolgálnia és nem a pártját. (fiatal vagyok és romantikus)Amadeus91
Csak törvényesen járt el. Ennyi.apeszos
És ha holnaptól az lesz benne az alkotmányban, hogy minden SZJA-t egyből a Fidesz kasszájába utalnak, betiltják a pártokat és OV örök életére miniszterelnök lesz, akkor annak aláírása is nyilván törvényes lesz (szándékosan hoztam túlzó példákat).somoskovig
Ha nem akarta volna aláírni, mert meggyőződése ellen volt, akkor inkább mondott volna le, majd utána lapítana pártot vagy kezdene el töntetni a diktatúra ellen. A nem aláírás közjogilag vállalhatatlan lett volna.