A Jets kirúgta Robert Saleh főedzőt!

Politika

46 feliratkozó

több mint 12 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 058 — #NoStress
Nézzük egy kicsit racionálisan.
Ha lenne egy szavazás, hogy:
1, Magyarország kap 2-3 milliárd eurót és kiad egy gyilkost,
2, Magyarország nem kap semmit, de még évekig őrizgethet egy gyilkost,
a lakosság 90%-a biztos az elsőre szavazna.
Ahogy én is.
Mert őszintén megmondva sok hasznom nem volt eddig se a gyilkos őrizgetéséből, ezután se lesz.
De a 2-3 milliárdos tőkebeáramlásból pár euróval csak találkozhatok valamilyen formában.
Egyszerűen sokadjára történik meg az, hogy egy teljesen üzleti döntést (és az nem vita tárgya, hogy szabadna e üzletinek lennie, mert hát AZ) sokan megpróbálnak morális oldalról megközelíteni.
Lehetséges, csak teljesen felesleges.
Ahogy minden elbocsájtás, kizsákmámnyolás, áremelés, stb. üzletileg védhető, morálisan nem.

Szerk: esetleg érdekes kérdés lehet e témában, hogy ha mondjuk ez az azeri jövőre Magyarországra jönne, akkor letartóztatnák, vagy semmi se történne, lévén a büntetése letöltöttnek minősül az elnöki kegyelem miatt?Sobri Jóska
Sobri, itt becsületről és elvekről van szó. Ez jobb helyen nem mérhető pénzben.Amadeus91
De ez itt nem jobb hely ezek szerint.

Valójában meg áruld el nyugodtan, mi köze a bevételnek, a profitnak, államháztartási hiány menedzselésnek, stb. a becsülethez, és olyan elvekhez amelyeket nem vallanak azok, akiknek még a becsületük is megkérdőjelezhető?Sobri Jóska
te üzletelnél egy elvtelen és megbízhatatlan emberrel? Én nem. A nevemet nem adnám hozzá....Amadeus91
De én a te nevedben, és más bőrére simán.
És itt ez történik.
Tehát így azt mondom, ha ismered a magyar politikát némileg, hogy ez egy teljesen standard ügymenet momentán.

több mint 12 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 058 — #NoStress
De a 2-3 milliárdos tőkebeáramlásból pár euróval csak találkozhatok valamilyen formában.
Sobri Jóska
HA jön a pénz, de azért ez az azeri vezetés nem éppen arról híres, hogy tartja a szavát 😊

És persze nem értem még mindig, hogy miért jó üzlet 7-10%-ért államkötvényt adni, amikor kaphatunk 4%-ért hitelt is? Mert ugye azt mindenki megértette, hogy csak kölcsön adnak azért a tettért, nem örökbe kapjuk?Gyurma Pappa
HA.
Neked se mindig előre fizetnek, ennyi rizikó az üzleti életben belefér.
Az a 4% hitel meg többe van, mint 7-10%, de az tény, hogy nem vagyok makroközgazdász.
Egy biztos, valakik úgy érzik ez így megéri, jó biznisz. És eszerint járnak el. Ennyi történik itt, semmi más.

több mint 12 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 714
Nézzük egy kicsit racionálisan.
Ha lenne egy szavazás, hogy:
1, Magyarország kap 2-3 milliárd eurót és kiad egy gyilkost,
2, Magyarország nem kap semmit, de még évekig őrizgethet egy gyilkost,
a lakosság 90%-a biztos az elsőre szavazna.
Ahogy én is.
Mert őszintén megmondva sok hasznom nem volt eddig se a gyilkos őrizgetéséből, ezután se lesz.
De a 2-3 milliárdos tőkebeáramlásból pár euróval csak találkozhatok valamilyen formában.
Egyszerűen sokadjára történik meg az, hogy egy teljesen üzleti döntést (és az nem vita tárgya, hogy szabadna e üzletinek lennie, mert hát AZ) sokan megpróbálnak morális oldalról megközelíteni.
Lehetséges, csak teljesen felesleges.
Ahogy minden elbocsájtás, kizsákmámnyolás, áremelés, stb. üzletileg védhető, morálisan nem.

Szerk: esetleg érdekes kérdés lehet e témában, hogy ha mondjuk ez az azeri jövőre Magyarországra jönne, akkor letartóztatnák, vagy semmi se történne, lévén a büntetése letöltöttnek minősül az elnöki kegyelem miatt?Sobri Jóska
Sobri, itt becsületről és elvekről van szó. Ez jobb helyen nem mérhető pénzben.Amadeus91
De ez itt nem jobb hely ezek szerint.

Valójában meg áruld el nyugodtan, mi köze a bevételnek, a profitnak, államháztartási hiány menedzselésnek, stb. a becsülethez, és olyan elvekhez amelyeket nem vallanak azok, akiknek még a becsületük is megkérdőjelezhető?Sobri Jóska
te üzletelnél egy elvtelen és megbízhatatlan emberrel? Én nem. A nevemet nem adnám hozzá....

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 12 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 058 — #NoStress
Nézzük egy kicsit racionálisan.
Ha lenne egy szavazás, hogy:
1, Magyarország kap 2-3 milliárd eurót és kiad egy gyilkost,
2, Magyarország nem kap semmit, de még évekig őrizgethet egy gyilkost,
a lakosság 90%-a biztos az elsőre szavazna.
Ahogy én is.
Mert őszintén megmondva sok hasznom nem volt eddig se a gyilkos őrizgetéséből, ezután se lesz.
De a 2-3 milliárdos tőkebeáramlásból pár euróval csak találkozhatok valamilyen formában.
Egyszerűen sokadjára történik meg az, hogy egy teljesen üzleti döntést (és az nem vita tárgya, hogy szabadna e üzletinek lennie, mert hát AZ) sokan megpróbálnak morális oldalról megközelíteni.
Lehetséges, csak teljesen felesleges.
Ahogy minden elbocsájtás, kizsákmámnyolás, áremelés, stb. üzletileg védhető, morálisan nem.

Szerk: esetleg érdekes kérdés lehet e témában, hogy ha mondjuk ez az azeri jövőre Magyarországra jönne, akkor letartóztatnák, vagy semmi se történne, lévén a büntetése letöltöttnek minősül az elnöki kegyelem miatt?Sobri Jóska
Sobri, itt becsületről és elvekről van szó. Ez jobb helyen nem mérhető pénzben.Amadeus91
De ez itt nem jobb hely ezek szerint.

Valójában meg áruld el nyugodtan, mi köze a bevételnek, a profitnak, államháztartási hiány menedzselésnek, stb. a becsülethez, és olyan elvekhez amelyeket nem vallanak azok, akiknek még a becsületük is megkérdőjelezhető?

több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 027 — Egyéb témák lakó
De a 2-3 milliárdos tőkebeáramlásból pár euróval csak találkozhatok valamilyen formában.
Sobri Jóska
HA jön a pénz, de azért ez az azeri vezetés nem éppen arról híres, hogy tartja a szavát 😊

És persze nem értem még mindig, hogy miért jó üzlet 7-10%-ért államkötvényt adni, amikor kaphatunk 4%-ért hitelt is? Mert ugye azt mindenki megértette, hogy csak kölcsön adnak azért a tettért, nem örökbe kapjuk?

És szerk2.: a dolog azon vetülete szörnyű, hogy inkább vállal a kormány egy ilyen nem is kicsi külpolitikai balhét, mint hogy mondjuk azt mondja, hogy lesz 30%-os SZJA kulcs vagy esetleg kevesebbet költünk nemzeti konzultációra. Szerintem úgy gondolták, hogy ebből nem lesz belpolitikai ügy, hát lett.

több mint 12 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 16 322 — No 1 Zhang Yufei fan
Majd ha megkapjuk azt a 2-3 milliárd eurót.. simán benne van, hogy semmit nem kapunk, az csak a másik érdekes problémakör 😛

Másrészt meg van mellékelt költsége is a dolognak.. örményektől most biztos egy centet se látunk hónapokig/évekig. Ezt nem tudom mennyi, biztos vannak okosabbak a gazdasági hivatalban akik ezt statisztikákban mérik.. na mindegy.

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 12 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 714
Nézzük egy kicsit racionálisan.
Ha lenne egy szavazás, hogy:
1, Magyarország kap 2-3 milliárd eurót és kiad egy gyilkost,
2, Magyarország nem kap semmit, de még évekig őrizgethet egy gyilkost,
a lakosság 90%-a biztos az elsőre szavazna.
Ahogy én is.
Mert őszintén megmondva sok hasznom nem volt eddig se a gyilkos őrizgetéséből, ezután se lesz.
De a 2-3 milliárdos tőkebeáramlásból pár euróval csak találkozhatok valamilyen formában.
Egyszerűen sokadjára történik meg az, hogy egy teljesen üzleti döntést (és az nem vita tárgya, hogy szabadna e üzletinek lennie, mert hát AZ) sokan megpróbálnak morális oldalról megközelíteni.
Lehetséges, csak teljesen felesleges.
Ahogy minden elbocsájtás, kizsákmámnyolás, áremelés, stb. üzletileg védhető, morálisan nem.

Szerk: esetleg érdekes kérdés lehet e témában, hogy ha mondjuk ez az azeri jövőre Magyarországra jönne, akkor letartóztatnák, vagy semmi se történne, lévén a büntetése letöltöttnek minősül az elnöki kegyelem miatt?Sobri Jóska
Sobri, itt becsületről és elvekről van szó. Ez jobb helyen nem mérhető pénzben.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 12 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 058 — #NoStress
Nézzük egy kicsit racionálisan.
Ha lenne egy szavazás, hogy:
1, Magyarország kap 2-3 milliárd eurót és kiad egy gyilkost,
2, Magyarország nem kap semmit, de még évekig őrizgethet egy gyilkost,
a lakosság 90%-a biztos az elsőre szavazna.
Ahogy én is.
Mert őszintén megmondva sok hasznom nem volt eddig se a gyilkos őrizgetéséből, ezután se lesz.
De a 2-3 milliárdos tőkebeáramlásból pár euróval csak találkozhatok valamilyen formában.
Egyszerűen sokadjára történik meg az, hogy egy teljesen üzleti döntést (és az nem vita tárgya, hogy szabadna e üzletinek lennie, mert hát AZ) sokan megpróbálnak morális oldalról megközelíteni.
Lehetséges, csak teljesen felesleges.
Ahogy minden elbocsájtás, kizsákmámnyolás, áremelés, stb. üzletileg védhető, morálisan nem.

Szerk: esetleg érdekes kérdés lehet e témában, hogy ha mondjuk ez az azeri jövőre Magyarországra jönne, akkor letartóztatnák, vagy semmi se történne, lévén a büntetése letöltöttnek minősül az elnöki kegyelem miatt?

több mint 12 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 21 401 — KARTAL CITY CHIEFS örökös fantasy 2. helyezett
Ez faszság, valójában csak az eurovíziós dalfesztiválra gyűjtjük az azeri szavazatokat 😀

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Kittli csak provokált, de szerintem van az a pénz, amiért a fidesz egy magyart is kiadna itthon elkövetett, magyar jog szerint is büntetendő bűncselekményért
Nem Neked címeztem csak jeleztem, hogy volt választási lehetőség. Innentől felesleges szoksájogra, viszonosságra hivatkozni, lévén a kiadatási kérdések mindig konkrét ügyhöz kötődnek. Egy évet sikerült gondolkodni zen a döntésen. Az a baj, hogy álságos állandóan hangzatos ideológiák és értékrendek mögé bújni, majd arcul köpni ugyanazokat.
Boston
Hát ha megfizetik 😛
Ha már ide süllyedtünk, remélem legalább volt valami licit az örmények és az azeriek között a magyar állampapírokra, hogy menjen vagy maradjon az ember 😀

több mint 12 éve
Boston New England Patriots Boston College Eagles 2 350 — dart@freestart.hu
Jó, csak itt egy etnikai alapon elkövetett gyilkosság tetteséről van szó, aki nemzeti hős a hazájában azért, mert álmában lemészárolt egy örményt.
Mivel nem köteles Magyarország kiadni egy idegen állampolgárt a hazánkban elkövetett jogsértése miatt, volt választási lehetőség.
Nem tudom van-e itt olyan, aki nyugodt szívvel kiadott volna egy gyilkost abban a tudatban, hogy biztosan megússza büntetés nélkül. Egy demokratikus állam (nem olyan mint a miénk) ezt egyszerűen nem engedte volna meg magának. Boston
Hol írtam hogy kötelesek voltunk kiadni?

Ja, sehol.
Csak vázoltam kittli felvetésére a dolgokat, nem a konkrét ügyre reagáltam (azt már megtettem tegnap, nem éppen egyetértve a lépéssel)atapapa
Nem Neked címeztem csak jeleztem, hogy volt választási lehetőség. Innentől felesleges szoksájogra, viszonosságra hivatkozni, lévén a kiadatási kérdések mindig konkrét ügyhöz kötődnek. Egy évet sikerült gondolkodni zen a döntésen. Az a baj, hogy álságos állandóan hangzatos ideológiák és értékrendek mögé bújni, majd arcul köpni ugyanazokat.
Szerk.: Kittli példája amúgy is sántított mert más szabályok vonatkoznak a magyar állampolgár által Magyarországon elkövetett jogsértésekre. Ahogy ezt írtad is amúgy.

Do your job
több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Jó, csak itt egy etnikai alapon elkövetett gyilkosság tetteséről van szó, aki nemzeti hős a hazájában azért, mert álmában lemészárolt egy örményt.
Mivel nem köteles Magyarország kiadni egy idegen állampolgárt a hazánkban elkövetett jogsértése miatt, volt választási lehetőség.
Nem tudom van-e itt olyan, aki nyugodt szívvel kiadott volna egy gyilkost abban a tudatban, hogy biztosan megússza büntetés nélkül. Egy demokratikus állam (nem olyan mint a miénk) ezt egyszerűen nem engedte volna meg magának. Boston
Hol írtam hogy kötelesek voltunk kiadni?

Ja, sehol.
Csak vázoltam kittli felvetésére a dolgokat, nem a konkrét ügyre reagáltam (azt már megtettem tegnap, nem éppen egyetértve a lépéssel)

több mint 12 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
Jó, csak itt egy etnikai alapon elkövetett gyilkosság tetteséről van szó, aki nemzeti hős a hazájában azért, mert álmában lemészárolt egy örményt.
Mivel nem köteles Magyarország kiadni egy idegen állampolgárt a hazánkban elkövetett jogsértése miatt, volt választási lehetőség.
Nem tudom van-e itt olyan, aki nyugodt szívvel kiadott volna egy gyilkost abban a tudatban, hogy biztosan megússza büntetés nélkül. Egy demokratikus állam (nem olyan mint a miénk) ezt egyszerűen nem engedte volna meg magának. Boston
Ezt nem vitatja senki, a vita ezen szála általános esetről szólt.

több mint 12 éve
Boston New England Patriots Boston College Eagles 2 350 — dart@freestart.hu
Jó, csak itt egy etnikai alapon elkövetett gyilkosság tetteséről van szó, aki nemzeti hős a hazájában azért, mert álmában lemészárolt egy örményt.
Mivel nem köteles Magyarország kiadni egy idegen állampolgárt a hazánkban elkövetett jogsértése miatt, volt választási lehetőség.
Nem tudom van-e itt olyan, aki nyugodt szívvel kiadott volna egy gyilkost abban a tudatban, hogy biztosan megússza büntetés nélkül. Egy demokratikus állam (nem olyan mint a miénk) ezt egyszerűen nem engedte volna meg magának.

Do your job
több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Én csak annyit kérdeznék, hogy ha mondjuk én Magyarországon megölök egy azerit és (értelemszerűen) lecsuknak ezért a pénzért engem is kiadnak ha kérik? (persze itt más lenne kikérés miértje) Rövidebben és érthetőbben. Van az a pénz amennyiért a MAGYAR kormány egy MAGYAR állampolgárt is elad? kittli
Ez nagy baromság, ha te magyarként megölsz egy szlovákot Spanyolországban 100%, hogy az ítélet után kiadnak.Rajna
Ki beszél itt Spanyolországról? Itthontörténik, itthon töltöm a büntetésem. Szerintem ez evidens.kittli
Ha egykori tanulmányi emlékeim nem csalnak, a most sokat emlegetett egyezmény szerint Magyarország nem adhat ki magyar állampolgárt az itthon elkövetett bűncselekménye miatt.
E tárgyban hoztak egy EU-s (Azerbajdzsán kizárva) egyezményt, amely alapján kiadható EU-s államnak a magyar állampolgár, ha ott követte el a bcs-t, de ugye a példád még erről sem szól.
Különben nem jellemző, hogy olyan nagyon könnyen kiadnánk a magyarokat, de ha nem is adja ki őt az ország, akkor is el kell küldeni az ügyet a magyar hatóságnak, és a külföldön elkövetett, magyar jog szerint is bűncselekmény miatt hozhat ítéletet a magyar bíróság, bár azt nem tudom ez mennyire jellemző.

Ez az ítéletvégrehajtás miatti kiadatás elvileg egy liberális vívmány, ami akkor kapott lábra, amikor egyesek rájöttek, hogy a börtönnek nem csak a büntetéssel, hanem a reszocializációval is kell foglalkoznia, és elvileg erre a legalkalmasabb a hazai közeg.

több mint 12 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 714
 hvg.hu/itthon/20120901_jobbik_azeri_ugy

Heh, nincs még1 szélső - önmagát nemzetinek tartó - radikális párt Európában, amelyik a muszlim oldalra állna. Kedves jobbikosok, ti is kilóra adjátok el magatokat.

Shalom

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 12 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 16 322 — No 1 Zhang Yufei fan
Hiba, de erős tippem, hogy ha nem adjuk ki, és ezért az azeriek magyar zászlót égetnének + nem vennének állampapírokat, akkor a fórum közönsége ugyanígy háborogna. Rajna
Én biztos nem.. az ugyanis az azerieket minősítené.

Költői kérdés, hány éve ül nálunk börtönben a csávó?Igor
Lehet, de egész biztosan akkor is menne valamilyen szinten a sírás. Csak az azeriek eddig követelő határozatokon kívül nem csináltak nagy dolgot az ügyből, gondolom hasonlóra számítottak az örményektől is. Hibásan, mint már ezerszer mondtam.Rajna
Sírás mindig megy.. de egy dolog, ha 20-30% sír (a mindig meglévő ellenzék), vagy az ország 80-90%-a, mert olyan kapitális baromságot csinálsz, ami abszolúte védhetetlen.

Ha eddig ült a börtönben, és nem lett nagy ügy belőle, ezután sem lett volna semmi, ha nem adjuk ki. Az, hogy 8 azeri kiment volna zászlót égetni.. nagy ívbe szart volna rá mindenki, és nem zavar vizet.

Ez kicsit más kaliberű diplomáciai move, és hatalmas baklövés.

Aki meg nem számít arra, hogy a csávó nem fog pardont kapni (legrosszabb esetben is mondjuk hónapokon belül.. az hogy órákon belül megkapta, engem is picit meglepett.. de annyira azért nem), az nem ismeri a saját szakterületét (a két ország viszonyát), és azt hogy hogy mennek arrafele a dolgok - az ne a külügyben dolgozzon.

Dilettáns, amatőr banda.. ha meg nem kértek ki szakmai tanácsot/ignorálták, akkor pláne röhejes.
És az, hogy ebből akartunk pénzt csinálni, az meg a legnagyobb kreténség.

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 12 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
Hiba, de erős tippem, hogy ha nem adjuk ki, és ezért az azeriek magyar zászlót égetnének + nem vennének állampapírokat, akkor a fórum közönsége ugyanígy háborogna. Rajna
Én biztos nem.. az ugyanis az azerieket minősítené.

Költői kérdés, hány éve ül nálunk börtönben a csávó?Igor
Lehet, de egész biztosan akkor is menne valamilyen szinten a sírás. Csak az azeriek eddig követelő határozatokon kívül nem csináltak nagy dolgot az ügyből, gondolom hasonlóra számítottak az örményektől is. Hibásan, mint már ezerszer mondtam.

több mint 12 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
Én csak annyit kérdeznék, hogy ha mondjuk én Magyarországon megölök egy azerit és (értelemszerűen) lecsuknak ezért a pénzért engem is kiadnak ha kérik? (persze itt más lenne kikérés miértje) Rövidebben és érthetőbben. Van az a pénz amennyiért a MAGYAR kormány egy MAGYAR állampolgárt is elad? kittli
Ez nagy baromság, ha te magyarként megölsz egy szlovákot Spanyolországban 100%, hogy az ítélet után kiadnak.Rajna
Ki beszél itt Spanyolországról?kittli
Mondtam egy országot. Most mondjam Azerbajdzsánt? Valsz onnan is kiadnának, bár az kevésbé kulturált hely, min t látjuk.

több mint 12 éve
kittli Pittsburgh Steelers 2 205 — Steelers fan
Én csak annyit kérdeznék, hogy ha mondjuk én Magyarországon megölök egy azerit és (értelemszerűen) lecsuknak ezért a pénzért engem is kiadnak ha kérik? (persze itt más lenne kikérés miértje) Rövidebben és érthetőbben. Van az a pénz amennyiért a MAGYAR kormány egy MAGYAR állampolgárt is elad? kittli
Ez nagy baromság, ha te magyarként megölsz egy szlovákot Spanyolországban 100%, hogy az ítélet után kiadnak.Rajna
Ki beszél itt Spanyolországról? Itthontörténik, itthon töltöm a büntetésem. Szerintem ez evidens.
több mint 12 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
Én csak annyit kérdeznék, hogy ha mondjuk én Magyarországon megölök egy azerit és (értelemszerűen) lecsuknak ezért a pénzért engem is kiadnak ha kérik? (persze itt más lenne kikérés miértje) Rövidebben és érthetőbben. Van az a pénz amennyiért a MAGYAR kormány egy MAGYAR állampolgárt is elad? kittli
Ez nagy baromság, ha te magyarként megölsz egy szlovákot Spanyolországban 100%, hogy az ítélet után kiadnak.Rajna
Tóásó miért van még Bolíviában?apeszos
Jó kérdés, fel is illik rajta háborodni. Nincs velük kiadatási egyezményünk (Azerbajdzsánnal se mondjuk), tehát nem kötelességük, de illene meglépni. Csak a magyar állam számára mondjuk Tóásó nem nemzeti hős, ezért ebből nem fog nagy diplomáciai vihart kavarni, ami az azerieknél várható lett volna.

több mint 12 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 16 322 — No 1 Zhang Yufei fan
Hiba, de erős tippem, hogy ha nem adjuk ki, és ezért az azeriek magyar zászlót égetnének + nem vennének állampapírokat, akkor a fórum közönsége ugyanígy háborogna. Rajna
Én biztos nem.. az ugyanis az azerieket minősítené.

Költői kérdés, hány éve ül nálunk börtönben a csávó?

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 12 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
Ki mondta, hogy az? Azt mondom, hogy a különlegesen szigorú (mellesleg jelen esetben jogos) bánásmódon kiakadt azeriek felháborodása sem biztos, hogy kisebb lett volna, legalábbis így számolhattak a minisztériumban, hibásan.

Az meg, hogy az amerikaiak rápörögtek az ügyre, elsősorban azért van, mert ők az örmények melltt állnak a konfliktusban, ha egy örmény gyilkos kerülne hasonló helyzetbe, szájzár lenne a Fehér Házon.

Azt továbbra is tartom, hogy nagy hiba volt a lépés, de egyáltalán nem akkora dilettáns hülyeség, mint azt mindenki láttatni akarja itt szerintem.Rajna
Éppenséggel Te írtad...
Értem, Te tudod, hogy az örmények mellett áll az USA, én meg azt teszem hozzá, hogy valamilyen rejtélyes oknál fogva az oroszok is. A magyar kormány mégis az azeri felháborodástól retteg, s nem jut eszébe hónapok alatt, amit mi itt három perc alatt összerakunk. (Btw mi a túróért háboroghatnának az azeriek?? A kiadás lehetőség nem szükségszerűség.)
De, ez egy dilettáns hülyeség volt, s ez csak az egyik - talán a jobbik - lehetséges megoldás.tomi-tomi
Én nem írtam, azt írtam, hogy az azeriek nem örülnének a kivételezésnek, és szokásos kiadásnak állítanák/állítják be.

Nem rejtélyes okok ezek, az azeriek mellett csak a tröökök állnak elsősorban kulturális és gazdasági érdekek miatt (egyik ország sem muszlim és az azeri energiahordozók sem nekik dolgoznak). Nem azért, mert az örmények, akik megszállás latt tartják Karabahot jófejek, az elnökükkel az élen 😊

A kiadás alapvető szokás, a legritkább esetben tagadják meg (az ír esetben egy írt nem adnak ki nekünk, az más, mint amikor egy elítélt hazájában töltheti le a kiszabott büntetését). Ez a elgritkább eset kéne legyen, de nem nehéz kitalálni, hogy az azeriek nem értenének egyet a döntéssel. Más kérdés, hogy az örmények durvábban reagáltak, amivel hiba volt nem számolni. Hiba, de erős tippem, hogy ha nem adjuk ki, és ezért az azeriek magyar zászlót égetnének + nem vennének állampapírokat, akkor a fórum közönsége ugyanígy háborogna.

több mint 12 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan

Egy nagyon enyhe köpönyegforgatás.
(Félreértés elkerülése végett semmi bajom azzal, hogy zsidó származású.)Bazzani
Ellenkező irányba jár a damaszkuszi úton, Paulusból lesz Saulus.😀
Nem gondolom köpönyegforgatásnak, valami pszichológiai kifejezés jobban illik erre szerintem. (identitás keresés, valahová tartozás igénye stb.)

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 12 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Én csak annyit kérdeznék, hogy ha mondjuk én Magyarországon megölök egy azerit és (értelemszerűen) lecsuknak ezért a pénzért engem is kiadnak ha kérik? (persze itt más lenne kikérés miértje) Rövidebben és érthetőbben. Van az a pénz amennyiért a MAGYAR kormány egy MAGYAR állampolgárt is elad? kittli
Ez nagy baromság, ha te magyarként megölsz egy szlovákot Spanyolországban 100%, hogy az ítélet után kiadnak.Rajna
Tóásó miért van még Bolíviában?