Politika

46 feliratkozó

több mint 12 éve
hajdu New Orleans Saints 937 — Hajrá Saints!
 hvg.hu/velemeny.nyuzsog/20120818_Mamoros_zsidozas_a_lelaton#rss

Olimpiát és EB-t a magyar népnek.Amadeus91
Mi ez a latino gyűlölet? Tény, hogy nem szépen játszottak a spanyolok ma, de inkább ezerszer ők, mint a német-angol-francia trió (talán még az angolok)! A többi nem fájna.....csi77
talán mert cigányok? 😀Amadeus91
Ezt a soccer topicba sikerült írnod öreg, még az eb alatt. Történetesen igazad van, de nem igazán te vagy a hiteles felháborodó ebben a kérdésben..............csi77
Ja, most az a projekt, hogy utáljuk a cigányokat? Ha átmégy mondjuk Pozsonyba, ott meg az, hogy utáljuk a magyarokat, mert...
Jut eszembe, Vereckén megint lefirkálták a Honfoglalási Emlékművet valami elmebeteg ukránok. Most akkor gyűlöljem az összes ukránt?hajdu
Nem nem utáljuk, cigánybűnözés nincs, cigányok 99% dolgozik és nem a segélyből/lopásból/csalásból él és alapjában is csak fajilag van velük probléma nem az, hogy képtelenek beilleszkedni bármilyen rendszerben/folyamatosan dolgozni vagy hogy kb a villamoson azért rettegsz nehogy a hátadba állítsa a kést amivel előbb fenyítette be a kalauzt.
Bezzeg a szlovákok és a ukránok... Ne keverjünk már a szezon a fazonnal...
Ui.:Mondjuk ebbe a kérdésbe inkább ne menjünk bele, mert már párszor átrágtuk és felesleges.Toca
Nézd koma, én nem rágtam át semmit itt, de abban igazad van, hogy felesleges a vita. Gyűlölj, ha neked úgy jobb. Gyakorlatilag leszarom.
több mint 12 éve
Toca Minnesota Vikings 19 235 — Vikings fan
 hvg.hu/velemeny.nyuzsog/20120818_Mamoros_zsidozas_a_lelaton#rss

Olimpiát és EB-t a magyar népnek.Amadeus91
Mi ez a latino gyűlölet? Tény, hogy nem szépen játszottak a spanyolok ma, de inkább ezerszer ők, mint a német-angol-francia trió (talán még az angolok)! A többi nem fájna.....csi77
talán mert cigányok? 😀Amadeus91
Ezt a soccer topicba sikerült írnod öreg, még az eb alatt. Történetesen igazad van, de nem igazán te vagy a hiteles felháborodó ebben a kérdésben..............csi77
Ja, most az a projekt, hogy utáljuk a cigányokat? Ha átmégy mondjuk Pozsonyba, ott meg az, hogy utáljuk a magyarokat, mert...
Jut eszembe, Vereckén megint lefirkálták a Honfoglalási Emlékművet valami elmebeteg ukránok. Most akkor gyűlöljem az összes ukránt?hajdu
Nem nem utáljuk, cigánybűnözés nincs, cigányok 99% dolgozik és nem a segélyből/lopásból/csalásból él és alapjában is csak fajilag van velük probléma nem az, hogy képtelenek beilleszkedni bármilyen rendszerben/folyamatosan dolgozni vagy hogy kb a villamoson azért rettegsz nehogy a hátadba állítsa a kést amivel előbb fenyítette be a kalauzt.
Bezzeg a szlovákok és a ukránok... Ne keverjünk már a szezon a fazonnal...
Ui.:Mondjuk ebbe a kérdésbe inkább ne menjünk bele, mert már párszor átrágtuk és felesleges.
több mint 12 éve
hajdu New Orleans Saints 937 — Hajrá Saints!
 hvg.hu/velemeny.nyuzsog/20120818_Mamoros_zsidozas_a_lelaton#rss

Olimpiát és EB-t a magyar népnek.Amadeus91
Mi ez a latino gyűlölet? Tény, hogy nem szépen játszottak a spanyolok ma, de inkább ezerszer ők, mint a német-angol-francia trió (talán még az angolok)! A többi nem fájna.....csi77
talán mert cigányok? 😀Amadeus91
Ezt a soccer topicba sikerült írnod öreg, még az eb alatt. Történetesen igazad van, de nem igazán te vagy a hiteles felháborodó ebben a kérdésben..............csi77
Ja, most az a projekt, hogy utáljuk a cigányokat? Ha átmégy mondjuk Pozsonyba, ott meg az, hogy utáljuk a magyarokat, mert...
Jut eszembe, Vereckén megint lefirkálták a Honfoglalási Emlékművet valami elmebeteg ukránok. Most akkor gyűlöljem az összes ukránt?
több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 025 — Egyéb témák lakó
Nem skót hozzáállás ez, mindenhol vannak, akik így gondolják, és vannk, akik nem. A harminc évnyi háború elsőorban úgy él, mint párhuzom a harmincéves háborúval, amely szakaszai között mvolt bőven béke is, mégis egy harcfolyamnak tekintjük.Rajna
A régi harmincéves háború azért egészen más, ott egy sokkal "nagyobb" világban folytak a harcok, míg az első vh, de főleg a második vh gépesítése folytán egy "kisebb" világban voltak csaták (a hírközlésről már ne is beszéljünk), és szerintem sokkal behatárolhatóbb a háború és a béke.

Persze értem, amit mondani akarsz, de nem tudom elfogadni, hogy gyakorlatilag a két világháború egy volt.

több mint 12 éve
csi77 Chicago Bears Illinois Fighting Illini 8 683 — Bears & Illinois fan
 hvg.hu/velemeny.nyuzsog/20120818_Mamoros_zsidozas_a_lelaton#rss

Olimpiát és EB-t a magyar népnek.Amadeus91
Mi ez a latino gyűlölet? Tény, hogy nem szépen játszottak a spanyolok ma, de inkább ezerszer ők, mint a német-angol-francia trió (talán még az angolok)! A többi nem fájna.....csi77
talán mert cigányok? 😀Amadeus91
Ezt a soccer topicba sikerült írnod öreg, még az eb alatt. Történetesen igazad van, de nem igazán te vagy a hiteles felháborodó ebben a kérdésben..............

Hajrá Bad Bones!
A lányos apukáknak a legjobb!!
http://orig08.deviantart.net/fa61/f/2015/248/f/d/matt_forte_by_anyegin-d98fqaw.png
több mint 12 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
Ja, erre már teljes az immunitásom, mióta megtudtam, hogy 1914 óta tartott 1945-ig az angol-német háború.Gyurma Pappa
Szerintem nem volt 30 évig háború a két ország között, és ez egy borzasztó nagy kisarkítása a történelemnek. Ha az lett volna, már az Anschluss idején mozdulnia kellett volna a nagyhatalmaknak, de nem tették, sőt akár Csehország után is beavatkozhattak volna, és a szóbeli hadüzenettől eltekintve sok minden nem is történt sokáig Lengyelország megtámadása után sem.

Mindegy, nyilván nem akarom felülírni a skót történelem oktatást, és persze úgy tanítják a történelem ahogy akarják.Rajna
Nem skót hozzáállás ez, mindenhol vannak, akik így gondolják, és vannk, akik nem. A harminc évnyi háború elsőorban úgy él, mint párhuzom a harmincéves háborúval, amely szakaszai között mvolt bőven béke is, mégis egy harcfolyamnak tekintjük.Gyurma Pappa

több mint 12 éve
Toca Minnesota Vikings 19 235 — Vikings fan
kurva mind1 kinek milyen a nemzeti hova tartozása, ez amiről linkeltem istentelenül alja dolog. Olyan országba meg, ahol ez nem hogy nem büntetett, de még el is van társadalmilag fogadva, nem való világesemény. Mondhatsz rám bármit - erre való a fórum - ettől még ez nem lesz emelkedettebb. Ez nem magyarfóbia, ez tény. Hovatovább én nekem nem a magyar emberekkel van bajom - rengeteg tehetséges és rendes embert ismerek aki magyarnak vallja magát - nem, nekem a magyar társadalommal és az azt jellemző gondolkodással van bajom. Amadeus91
Nyilván az nem magyarfóbia, hogy mivel van egy réteg Mo-n akiknek a véleménye nem tetszik, ráhúzod a teljes társadalomra és szerinted mivel van egy ilyen réteg az egész ország szar. Mondjuk meglehetősen vicces, hogy egyik pillanatban egyik oldalról osztod az észt másikban átállsz,de biztos ez is normális.

Ui.:Hupsz 2 hsz kimaradt, bocs az ismétlésért
több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
 www.azzurri.co.hu/Inter/Kinai-befektetokkel-erositett-az-Inter-uj-korszak-vette-kezdetet-Milanoban

már csak a sárga majmok hiányoztak... Inter.Amadeus91
Te vagy ezen az egész kibaszott fórumon a legnagyobb rasszista és közben folytan arról pofázol, hogy mekkora szar Magyarországon minden, mekkora rasszisták a magyarok stb. stb.
Ezt te tényleg nem érzed nevetségesnek?? Mert akkor valami komoly baj lehet nálad...

Bocsi az offért, de ez már iszonyúan kikívánkozott belőlem.Schleck
Egyszerű: amikor Amadeus rasszista, azt magyarként teszi, amikor a rasszista magyarokat szidja, akkor előtte németre vált.

Így nem lehet hibázni 😊

több mint 12 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
 www.azzurri.co.hu/Inter/Kinai-befektetokkel-erositett-az-Inter-uj-korszak-vette-kezdetet-Milanoban

már csak a sárga majmok hiányoztak... Inter.Amadeus91
Te vagy ezen az egész kibaszott fórumon a legnagyobb rasszista és közben folytan arról pofázol, hogy mekkora szar Magyarországon minden, mekkora rasszisták a magyarok stb. stb.
Ezt te tényleg nem érzed nevetségesnek?? Mert akkor valami komoly baj lehet nálad...


Bocsi az offért, de ez már iszonyúan kikívánkozott belőlem.

több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
én nekem nem a magyar emberekkel van bajom - rengeteg tehetséges és rendes embert ismerek aki magyarnak vallja magát - nem, nekem a magyar társadalommal és az azt jellemző gondolkodással van bajom. Amadeus91
És a magyar társadalmat milyen egyének alkotják, belgák?

Engem az zavar, hogy rutinszerűen vonsz le bizonyos szűk csoportokra jellemző tulajdonságokból széleskörű következtetéseket. Nem az általad ismert "rengeteg tehetséges és rendes, magát magyarnak valló emberből" általánosítasz, ha magyarozni támad kedved, hanem hülye jobbikosokból, eszetlen huligánokból, etikátlan politikusokból.
Szerintem te is joggal háborodnál fel, ha a drezdai focihuligánok, az NSU rémtettei vagy a plagizáló miniszter, Guttenberg alapján ekézném a német társadalom egészét.

több mint 12 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 291 — capitaine du château de Vienne 1487
Tényleg rasszista, azt ebadta antiturán


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 12 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 708
kurva mind1 kinek milyen a nemzeti hova tartozása, ez amiről linkeltem istentelenül alja dolog. Olyan országba meg, ahol ez nem hogy nem büntetett, de még el is van társadalmilag fogadva, nem való világesemény. Mondhatsz rám bármit - erre való a fórum - ettől még ez nem lesz emelkedettebb. Ez nem magyarfóbia, ez tény. Hovatovább én nekem nem a magyar emberekkel van bajom - rengeteg tehetséges és rendes embert ismerek aki magyarnak vallja magát - nem, nekem a magyar társadalommal és az azt jellemző gondolkodással van bajom.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Igazad van, félreérthető volt valamennyire.

Nem akarok mélyen belemenni Amadeus személyiségének elemzésébe, egyrészt olyan sok közöm nincs hozzá, másrészt annyit tudok róla, amennyit ez a felület átereszt, és nem is ez a topic témája, de nekem rendre úgy jön le, hogy a "magyaroknál a szálkát is, más nemzetnél meg a gerendát se".
Aminek megélésében nyilván segítségére van a gyakran hangsúlyozott német identitása.

Persze lehet hogy ezt csak én értem rendre félre, és lefordíthatjuk az egészet úgy is, hogy csak jóindulatból "szigorú" velünk, amihez hozzárendelhetjük azt is, hogy engem személy szerint zavar (a magyarok részéről) az az attitűd, ami a magyarokat szereti bármilyen negatív tulajdonsággal egybeforrasztani.

Nem rendelném magunkat egy nemzet alá vagy fölé se, mi se vagyunk hibátlan náció. Sőt az egyik legnagyobb hibánk szerintem a permanens önbaszogatás olyanformán, mintha az önbaszogató személy kívül állna a közösségen és a saját csoportjának lehordása nem lenne egyben önbélyegzés is.

több mint 12 éve
gdavid New England Patriots 3 894 — Patriots fan
 hvg.hu/velemeny.nyuzsog/20120818_Mamoros_zsidozas_a_lelaton#rss

Olimpiát és EB-t a magyar népnek.Amadeus91
Megint a rohadt magyarok. Bezzeg a lengyel-ukrán EB-n egy rasszista botrányról se hallottunk. atapapa
Ha más paraszt, akkor nekünk is szabad annak lennünk?gdavid
Ha ismernél, eszedbe se jutna a véleményem ilyen síkú értelmezése, teljesen elutasítom ezt a magatartást.
Amadeus menetrendszerű "magyarfób" kiszólására kívántam csak reagálni (aki amúgy egy-egy laza pillanatában szintén hajlamos rasszista megjegyzésekre), mert igen, mint kiderült, ilyen szurkolók mellett is lehet(ne) rendezni világversenyt. atapapa
Máskor vágj a végére valami smiley-t és akkor egyértelmű lesz 😉 Mellesleg beszéltünk már párszor itt a politika topikban, nem egy oldalon állunk, de alapvető dolgokban egyet értünk. Ezért is lepődtem meg a kommenteden, és írtam választ. Meglepődtem, no 😊

Nem hiszem, hogy Amadeus "magyarfób" lenne, inkább úgy látom, hogy sokkal érzékenyebben reagál, ha magyarok követnek el valami nem szép dolgot. Kettős mércét használ, ez igaz, de a jobbik irányban. A mi kutyánk kölykével, nemhogy elnézőbb, szigorúbb.

Ott voltam Szakmázgató születésénél :cool:
több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
 hvg.hu/velemeny.nyuzsog/20120818_Mamoros_zsidozas_a_lelaton#rss

Olimpiát és EB-t a magyar népnek.Amadeus91
Megint a rohadt magyarok. Bezzeg a lengyel-ukrán EB-n egy rasszista botrányról se hallottunk. atapapa
Ha más paraszt, akkor nekünk is szabad annak lennünk?gdavid
Ha ismernél, eszedbe se jutna a véleményem ilyen síkú értelmezése, teljesen elutasítom ezt a magatartást.
Amadeus menetrendszerű "magyarfób" kiszólására kívántam csak reagálni (aki amúgy egy-egy laza pillanatában szintén hajlamos rasszista megjegyzésekre), mert igen, mint kiderült, ilyen szurkolók mellett is lehet(ne) rendezni világversenyt.
Hülyék szinte mindenhol vannak, csak valahol nem engedik be őket vagy esetleg nem tudják kifizetni a méregdrága jegyeket.

több mint 12 éve
gdavid New England Patriots 3 894 — Patriots fan
 hvg.hu/velemeny.nyuzsog/20120818_Mamoros_zsidozas_a_lelaton#rss

Olimpiát és EB-t a magyar népnek.Amadeus91
Megint a rohadt magyarok. Bezzeg a lengyel-ukrán EB-n egy rasszista botrányról se hallottunk. atapapa
Ha más paraszt, akkor nekünk is szabad annak lennünk?

Ott voltam Szakmázgató születésénél :cool:
több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
 hvg.hu/velemeny.nyuzsog/20120818_Mamoros_zsidozas_a_lelaton#rss

Olimpiát és EB-t a magyar népnek.Amadeus91
Megint a rohadt magyarok. Bezzeg a lengyel-ukrán EB-n egy rasszista botrányról se hallottunk.

több mint 12 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 708
 hvg.hu/velemeny.nyuzsog/20120818_Mamoros_zsidozas_a_lelaton#rss

Olimpiát és EB-t a magyar népnek.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 12 éve
Szabler 1 360 — Tristero Courier
Mondjuk az is megérne egy misét, de legalábbis néhány leírt gondolatot, hogy pl 2012-ben a történelem, mint olyan, valójában mennyire is lényeges a mindennapokban. Vagy lehet e mondani, hogy bizony semmit se tanultunk belőle, se az elmúlt évekéből, se az elmúlt évszázadból, pláne nem a teljes 1000 évből?
Rengeteg ember tökéletesen érdektelen a múlt iránt, és megelégszik a történelemből annyival, hogy aug.20-án lesz tüzijáték, márc.15-én meg okt.23-án pedig nem kell dolgozni/suliba menni. Hogy melyik alkalommal mi történt, miért történt, miért nem sikerült, mi a következménye, stb. tökéletesen hidegen hagyja.
Ezzel gondolom sokan egyetértünk, hogy ilyen ország vagyunk.
Viszont ami már vitaalapnak is megteszi, hogy vajon jól van ez így, vagy probléma e ez?
Hogy a múlton kell e rágódni, töprengeni, kell e ismerni, tanulságokat levonni, vagy úgyis csak azok a forintok számítanak, amiket az ember megkeres/összeügyeskedik, és tök mindegy ma már mit akart és tett Kossuth vagy Nagy Imre?
Jobb lesz ha olvas az ember Kádárról, Horthyról, vagy elég tudni, hogy most Orbán van? Vagy még az is felesleges? Hiszen úgyis mindenkinek magával kell törődnie, és különben is mindenről a komcsik, Kádár, a rendszerváltás, Gyurcsány, Orbán, a cigányok, a zsidók, a libsik, az amcsik tehetnek?Sobri Jóska
Ezen valóban hosszan el lehetne rágódni. A személyes véleményem az, hogy a történelem tanulmányozása során valóban lehet hasznos tanulságokat levonni, szélesíteni a látókört stb. Ám ez a hatás csak akkor érhető el, ha valaki kellően aktív ebben a sajátos interakcióban önmaga és a múlt között. Erre a legtöbb embernek - érthetően módon - sem ideje, sem energiája nincs.
Még az aktívaknál sem mindegy, hogy mi motiválja az illetőt. Valóban sokoldalú megismerésre vágyik? Vagy csupán egy előre gyártott koncepció aládúcolásához van szüksége ténymozaikokra, a múlt patinájába vont eszmékre?
Nekem segített a történelem behatóbb vizsgálata, hogy megszabaduljak jó néhány korábbi prekoncepciótól, tévhittől, előítélettől. Hogy közben néhány illúzióval is szegényebb lettem, azt cseppet sem bánom.

Report all obscene mail to your Potsmaster!
több mint 12 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 058 — #NoStress
Mondjuk az is megérne egy misét, de legalábbis néhány leírt gondolatot, hogy pl 2012-ben a történelem, mint olyan, valójában mennyire is lényeges a mindennapokban. Vagy lehet e mondani, hogy bizony semmit se tanultunk belőle, se az elmúlt évekéből, se az elmúlt évszázadból, pláne nem a teljes 1000 évből?
Rengeteg ember tökéletesen érdektelen a múlt iránt, és megelégszik a történelemből annyival, hogy aug.20-án lesz tüzijáték, márc.15-én meg okt.23-án pedig nem kell dolgozni/suliba menni. Hogy melyik alkalommal mi történt, miért történt, miért nem sikerült, mi a következménye, stb. tökéletesen hidegen hagyja.
Ezzel gondolom sokan egyetértünk, hogy ilyen ország vagyunk.
Viszont ami már vitaalapnak is megteszi, hogy vajon jól van ez így, vagy probléma e ez?
Hogy a múlton kell e rágódni, töprengeni, kell e ismerni, tanulságokat levonni, vagy úgyis csak azok a forintok számítanak, amiket az ember megkeres/összeügyeskedik, és tök mindegy ma már mit akart és tett Kossuth vagy Nagy Imre?
Jobb lesz ha olvas az ember Kádárról, Horthyról, vagy elég tudni, hogy most Orbán van? Vagy még az is felesleges? Hiszen úgyis mindenkinek magával kell törődnie, és különben is mindenről a komcsik, Kádár, a rendszerváltás, Gyurcsány, Orbán, a cigányok, a zsidók, a libsik, az amcsik tehetnek?

több mint 12 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Kár ezen agyalni. Hogy éppen mikor milyen forradalom volt, van, és lesz (esetleg szabadságharc), azt majd a kedves vezetőnk megmondja. Történelem? Hisz azt is Orbán írja... Fülkeforradalom címen...apeszos
A történelmet mindenki írja. Csak alkalmasint senkit nem érdekel a személyes históriánk. Igen, az országét a mindenkori kormányok és politikai ellenzékei is írják, de a különböző korok társadalomtörténeti vetületei sokkal érdekesebbek, mint az, amit majd az iskolában tanítanak.
A jelent sohasem az formálja történelemmé, hogy mit érzünk és hogyan gondolkodunk róla, hanem az, hogy mit mondanak 200 év múlva.
hajdu
Hát ez az.
több mint 12 éve
hajdu New Orleans Saints 937 — Hajrá Saints!
Kár ezen agyalni. Hogy éppen mikor milyen forradalom volt, van, és lesz (esetleg szabadságharc), azt majd a kedves vezetőnk megmondja. Történelem? Hisz azt is Orbán írja... Fülkeforradalom címen...apeszos
A történelmet mindenki írja. Csak alkalmasint senkit nem érdekel a személyes históriánk. Igen, az országét a mindenkori kormányok és politikai ellenzékei is írják, de a különböző korok társadalomtörténeti vetületei sokkal érdekesebbek, mint az, amit majd az iskolában tanítanak.
A jelent sohasem az formálja történelemmé, hogy mit érzünk és hogyan gondolkodunk róla, hanem az, hogy mit mondanak 200 év múlva.
több mint 12 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Kár ezen agyalni. Hogy éppen mikor milyen forradalom volt, van, és lesz (esetleg szabadságharc), azt majd a kedves vezetőnk megmondja. Történelem? Hisz azt is Orbán írja... Fülkeforradalom címen...
több mint 12 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 058 — #NoStress
Najó, '56 három évtizeden keresztül ellenforradalom volt, amit nem igazán tartunk ma már legitim történelem értelmezésnek.Gyurma Pappa
Azért abban a három évtizedben teljesen logikus volt, hogy ellenforradalomnak nevezték.
És ha elfogadjuk a proletariátus forradalmi győzelmét, mint a diktatúra alapját, akkor pusztán logikailag illetve terminológiailag '56 most is ellenforradalomnak nevezendő.Persze önmagában ez a kifejezés, hogy "ellenforradalom" semmiféle információt nem hordoz, az érdekesek a felhangok, melyek ugye 89-ig negatívak voltak, azóta pozitívak.Sobri Jóska
1956-ban legnagyobbrészt a munkások - ha úgy tetszik a proletárok - lázadtak fel a kommunista rezsim ellen, így még csak véletlenül sem tudjuk elfogadni a proletariátus forradalmi győzelmét, sőt: ebben a harcban a proletariátus vereséget szenvedett. Az ellenforradalmi erőként a Kádár-kormányt tudjuk értékelni. hajdu
Így oké, de ha onnan nézed, hogy a proletárforradalomnak köszönhetően jött létre Rákosi kommunista diktatúrája, akkor 56 ennek ment ellen, ergo ellenforradalom volt.
Ami, mint mondtam morbid, mert ezt a kifejezést a történelem valójában nem ismeri, hisz lényegében egy önellentmondás, forradalom a forradalom ellen, de hát így megy ez, ha már a forradalom se forradalom.

több mint 12 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 291 — capitaine du château de Vienne 1487
ők ugye most akarnának függetlenedni nem?Amadeus91
Ja egészen pontosan ezerhaccászháromtól kezdve, illetve már a Higland kinyilatkoztatta előtte is Willijam Walasz által, hogy nem kérnek az angliusokból. Tizennégybe lesz a szavazás, Mekklód győz, illetve mostara csak MekkExxon onnantól leszarják az alsógatyaviselést, sarkiöböl államként tengetik a tengetnivalót és az első törvény a mindörökké Szeltik nevet viseli majd.


Aki nem hiszi, annak utánajárnak