USA és a világ

31 feliratkozó

több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 527 — The Mathematician
Nem mindegy azért, hogy milyen szolgáltatásról van szó, milyen erőforrás igényekkel. Nem ismerem ezt a parlert, de ha adatközponti teljesítményekre van szüksége, azt nem nagyon lehet drón hátára felpakolni...

Egyébként meg valószínűleg maguknak keresték a bajt. Azok alapján amiket hallottam, kifejezetten ráhajtottak a máshonnan kitiltott felhasználókra. Akkor pedig a tartalom is olyan lehetett gondolom, mert azok a felhasználók aligha írtak mást a parlerre, mint írtak korábban máshova. És valószínűleg a cenzúra is laza volt, különben nekik is ki kellett volna tiltani ezeket a usereket igen hamar. Márpedig, ha a szolgáltató nem teszi meg az elvárhatót, hogy szűrje, eltávolítsa a szennyes tartalmat, akkor maga szolgáltató is lelőhető.
peterk2005
nem a drone a lényeg, mer az illegális tevékenység esetén kell
maga az hogy a parlor menjen az nem bonyolult, veszel 2 szekrény hp gen10et és kész
"minimális" RND hogy ne AWS-be fusson hanem mondjuk kubernetesen de megoldható

az hogy a playstore és a applestore levette őket az a nagyobb érvágás

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 685 — The only discipline that lasts, is self discipline
Nem mindegy azért, hogy milyen szolgáltatásról van szó, milyen erőforrás igényekkel. Nem ismerem ezt a parlert, de ha adatközponti teljesítményekre van szüksége, azt nem nagyon lehet drón hátára felpakolni...

Egyébként meg valószínűleg maguknak keresték a bajt. Azok alapján amiket hallottam, kifejezetten ráhajtottak a máshonnan kitiltott felhasználókra. Akkor pedig a tartalom is olyan lehetett gondolom, mert azok a felhasználók aligha írtak mást a parlerre, mint írtak korábban máshova. És valószínűleg a cenzúra is laza volt, különben nekik is ki kellett volna tiltani ezeket a usereket igen hamar. Márpedig, ha a szolgáltató nem teszi meg az elvárhatót, hogy szűrje, eltávolítsa a szennyes tartalmat, akkor maga szolgáltató is lelőhető.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 527 — The Mathematician

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 527 — The Mathematician
 www.theguardian.com/us-news/2021/jan/16/us-capitol-rioters-donald-trump-pardons

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
Burkus New England Patriots Alabama Crimson Tide 5 873 — Küzdve küzdj és bízva bízzál...
"Egy olyan országban élünk, ahol lényegében nincs fekete, de mégis alig tudsz elmenni úgy focimeccsre, hogy a nézőtérről ne banántneki-zzenek le egy fekete focistát. " Ez egy ordas nagy hazugság a részedről. Bérletes vagyok a Fradi focin és női kézin is, de semmi ilyesmi nincs már régóta nálunk az biztos és máshol sem nagyon. ellenben a nyugati bajnokságokban a balhék elég sűrűn előfordulnak Németországtól kezdve a összesnél. Jó felmondani a baloldali hazugságokat a magyar sporttal kapcsolatban?
pfefe8
Én se hallottam ilyet az utóbbi tíz évben. Persze az angyalföldi c*gányok, b**szátok az anyátok kezdetű örökbecsűt annál többször, kb minden tábortól 😄
warr_b
Nyilván a Fradi táborban ez megszűnt, de ennek oka az, hogy ha valaki elkezdené, akkor TCS-én brigádja az otthonában keresné fel. Nem 1-2 embert ismerek, aki ugyan "örömmel" lenne rasszista, de saját jól felfogott érdekéből inkább visszafogja magát. Ez is persze egy megoldás hozzáteszem.
Sajnos az is igaz, hogy a Fradin kívül sehol nincsenek sokan, de azért még Dózsa pályán vagy Diósgyőrben egy "jóleső" zsidózást mindig hall az ember.
Klaci79
Ahhoz képest, ami egy Lazio - Roma derbin vagy egy Feyenoord - Ajax meccsen folyik, a magyar szurkolók filoszemita ministránslányok. Hozzáteszem, a Fradinál az MTK elleni meccsen leginkább a "libások, libások" kórus szokott lenni, ezt kifogásolták az MTK részéről, miközben az MTK kabalaállata Márton, a liba... A szokásos kettős mérce. (Amikor a Szentföldön voltam, a 80 éves idegenvezető azzal szórakozott, hogy azt mondta, hogy "én zsidózhatok, de maguk nem, mert akkor maguk antiszemiták." Ezen napjában legalább k2x mulatott. Kb. ugyanez az eset a liba is.) Amikor B-közép az "Indul a vonat Auschwitzba" című nótát fújta, az teljesen más tészta, de abból nagy balhé is lett.
Burkus
Speciel azt meg sosem hallottam, hogy “libások” bár biztos van olyan szurkoló akik eddig megy, és szerintem ezzel nincs gond. A mocskos zsidókat többet hallom, bár tény, azokhoz az időkhöz képest, amikor az indul a vonat ment, szinte szokatlan ritkaság. Nagyon helyesen amúgy, csak kérdés, hogy ez azért van, mert be lettek fenyitve sokan, vagy mert a magyar társadalom ezen már túl van. Ez utóbbi kiindulva a múltkori magyar-izraeli meccs után kissé nevetségesen hangzik.
Amúgy tényleg sokszor lehet hallani, hogy kérjük a szurkolókat, hogy sportszerűen buzdítsák csapatukat. Pl egy Kisvárda, ZTE, stb. De a Fradi tényleg más mostanában.
Klaci79
A "libások" az MTK neve, amióta világ a világ. Ha Fradi meccsre járó ember vagy, meglep hogy nem hallottad még a "gágágá, b.zi MTK" rigmussal együtt. Hozzáteszem, sokszor az a benyomásom, hogy klubok is csak tessék-lássék tiltakoznak ezek a rigmusok ellen, annál is inkább, mert ezeknek nem rasszista éle van, inkább hagyományos gúnyolódás. (A "libások" egyrészt a liba mint zsidó étel hagyományából fakad, másrészt abból, hogy az MTK-t állítólag zsidó libakereskedők alapították.) A "büdös nép az újpesti, szereti a hagymát... " kezdetű rigmus (nem fejezem be, mert nem szalonképes 😊 ) is elhangzik szinte minden meccsen, - nemcsak a Dózsa ellenin - és szinte minden meccs után kap a Fradi néhány millió forint bírságot, amit klub egykedvűen és különösebb intézkedés nélkül tudomásul vesz.

Amikor a románokkal, a szlovákokkal játszunk, akkor a Trianon rigmusok jönnek, pedig nem hiszem, hogy az ezeket ordítók bármilyen módon érzelmileg ténylegesen tömegesen involválva lennének a kérdésben.
több mint 3 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 685 — The only discipline that lasts, is self discipline
És ha a Lazio - Roma meccs durvább, attól nálunk jobb lesz?

Vannak erről nemzetközi tanulmányok bőven. Összehasonlítóak is. Mindenütt vannak gondok, de összehasonlításban nem állunk jól sajna. Jó lenne, ha nem így lenne, de ez van. Hogy éppen mittudomén Újpest meccsen manapság nincs, az nem oszt, nem szoroz. A kocsmában van, a neten van, a mindennapokban van. Legfeljebb nem viszik ki X meccsre, mert elveszik érte a bérletet vagy tudomisén. Más meccsre meg kiviszik.

Jó messze kanyarodtunk az amcsi elnökválasztástól, amcsi problémák kibeszélésétől. 😊


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 3 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 21 935
"Egy olyan országban élünk, ahol lényegében nincs fekete, de mégis alig tudsz elmenni úgy focimeccsre, hogy a nézőtérről ne banántneki-zzenek le egy fekete focistát. " Ez egy ordas nagy hazugság a részedről. Bérletes vagyok a Fradi focin és női kézin is, de semmi ilyesmi nincs már régóta nálunk az biztos és máshol sem nagyon. ellenben a nyugati bajnokságokban a balhék elég sűrűn előfordulnak Németországtól kezdve a összesnél. Jó felmondani a baloldali hazugságokat a magyar sporttal kapcsolatban?
pfefe8
Én se hallottam ilyet az utóbbi tíz évben. Persze az angyalföldi c*gányok, b**szátok az anyátok kezdetű örökbecsűt annál többször, kb minden tábortól 😄
warr_b
Nyilván a Fradi táborban ez megszűnt, de ennek oka az, hogy ha valaki elkezdené, akkor TCS-én brigádja az otthonában keresné fel. Nem 1-2 embert ismerek, aki ugyan "örömmel" lenne rasszista, de saját jól felfogott érdekéből inkább visszafogja magát. Ez is persze egy megoldás hozzáteszem.
Sajnos az is igaz, hogy a Fradin kívül sehol nincsenek sokan, de azért még Dózsa pályán vagy Diósgyőrben egy "jóleső" zsidózást mindig hall az ember.
Klaci79
Ahhoz képest, ami egy Lazio - Roma derbin vagy egy Feyenoord - Ajax meccsen folyik, a magyar szurkolók filoszemita ministránslányok. Hozzáteszem, a Fradinál az MTK elleni meccsen leginkább a "libások, libások" kórus szokott lenni, ezt kifogásolták az MTK részéről, miközben az MTK kabalaállata Márton, a liba... A szokásos kettős mérce. (Amikor a Szentföldön voltam, a 80 éves idegenvezető azzal szórakozott, hogy azt mondta, hogy "én zsidózhatok, de maguk nem, mert akkor maguk antiszemiták." Ezen napjában legalább k2x mulatott. Kb. ugyanez az eset a liba is.) Amikor B-közép az "Indul a vonat Auschwitzba" című nótát fújta, az teljesen más tészta, de abból nagy balhé is lett.
Burkus
Speciel azt meg sosem hallottam, hogy “libások” bár biztos van olyan szurkoló akik eddig megy, és szerintem ezzel nincs gond. A mocskos zsidókat többet hallom, bár tény, azokhoz az időkhöz képest, amikor az indul a vonat ment, szinte szokatlan ritkaság. Nagyon helyesen amúgy, csak kérdés, hogy ez azért van, mert be lettek fenyitve sokan, vagy mert a magyar társadalom ezen már túl van. Ez utóbbi kiindulva a múltkori magyar-izraeli meccs után kissé nevetségesen hangzik.
Amúgy tényleg sokszor lehet hallani, hogy kérjük a szurkolókat, hogy sportszerűen buzdítsák csapatukat. Pl egy Kisvárda, ZTE, stb. De a Fradi tényleg más mostanában.
több mint 3 éve
Burkus New England Patriots Alabama Crimson Tide 5 873 — Küzdve küzdj és bízva bízzál...
"Egy olyan országban élünk, ahol lényegében nincs fekete, de mégis alig tudsz elmenni úgy focimeccsre, hogy a nézőtérről ne banántneki-zzenek le egy fekete focistát. " Ez egy ordas nagy hazugság a részedről. Bérletes vagyok a Fradi focin és női kézin is, de semmi ilyesmi nincs már régóta nálunk az biztos és máshol sem nagyon. ellenben a nyugati bajnokságokban a balhék elég sűrűn előfordulnak Németországtól kezdve a összesnél. Jó felmondani a baloldali hazugságokat a magyar sporttal kapcsolatban?
pfefe8
Én se hallottam ilyet az utóbbi tíz évben. Persze az angyalföldi c*gányok, b**szátok az anyátok kezdetű örökbecsűt annál többször, kb minden tábortól 😄
warr_b
Nyilván a Fradi táborban ez megszűnt, de ennek oka az, hogy ha valaki elkezdené, akkor TCS-én brigádja az otthonában keresné fel. Nem 1-2 embert ismerek, aki ugyan "örömmel" lenne rasszista, de saját jól felfogott érdekéből inkább visszafogja magát. Ez is persze egy megoldás hozzáteszem.
Sajnos az is igaz, hogy a Fradin kívül sehol nincsenek sokan, de azért még Dózsa pályán vagy Diósgyőrben egy "jóleső" zsidózást mindig hall az ember.
Klaci79
Ahhoz képest, ami egy Lazio - Roma derbin vagy egy Feyenoord - Ajax meccsen folyik, a magyar szurkolók filoszemita ministránslányok. Hozzáteszem, a Fradinál az MTK elleni meccsen leginkább a "libások, libások" kórus szokott lenni, ezt kifogásolták az MTK részéről, miközben az MTK kabalaállata Márton, a liba... A szokásos kettős mérce. (Amikor a Szentföldön voltam, a 80 éves idegenvezető azzal szórakozott, hogy azt mondta, hogy "én zsidózhatok, de maguk nem, mert akkor maguk antiszemiták." Ezen napjában legalább k2x mulatott. Kb. ugyanez az eset a liba is.) Amikor B-közép az "Indul a vonat Auschwitzba" című nótát fújta, az teljesen más tészta, de abból nagy balhé is lett.
több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 527 — The Mathematician
A CDC azt mondja, hogy a következő 3 hétben 100+ ezer áldozata is lehet a covidnak. Lesz dolga az új adminisztrációnak...
peterk2005
a mostani 4k helyett 5k naponta
nem elképzelhetetlen

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 292 — capitaine du château de Vienne 1487
"Egy olyan országban élünk, ahol lényegében nincs fekete, de mégis alig tudsz elmenni úgy focimeccsre, hogy a nézőtérről ne banántneki-zzenek le egy fekete focistát. " Ez egy ordas nagy hazugság a részedről. Bérletes vagyok a Fradi focin és női kézin is, de semmi ilyesmi nincs már régóta nálunk az biztos és máshol sem nagyon. ellenben a nyugati bajnokságokban a balhék elég sűrűn előfordulnak Németországtól kezdve a összesnél. Jó felmondani a baloldali hazugságokat a magyar sporttal kapcsolatban?
pfefe8
Én se hallottam ilyet az utóbbi tíz évben. Persze az angyalföldi c*gányok, b**szátok az anyátok kezdetű örökbecsűt annál többször, kb minden tábortól 😄
warr_b
Nyilván a Fradi táborban ez megszűnt, de ennek oka az, hogy ha valaki elkezdené, akkor TCS-én brigádja az otthonában keresné fel. Nem 1-2 embert ismerek, aki ugyan "örömmel" lenne rasszista, de saját jól felfogott érdekéből inkább visszafogja magát. Ez is persze egy megoldás hozzáteszem.
Sajnos az is igaz, hogy a Fradin kívül sehol nincsenek sokan, de azért még Dózsa pályán vagy Diósgyőrben egy "jóleső" zsidózást mindig hall az ember.
Klaci79
utyammá, az első adandó alkalommal lepereg a fényezés...

debiztos én hallucináltam a fejemfölött zúgó Krisz ti á nó homosexual, homosexuál rigmusokat is, én szégyelltem magam

van valami perverzió, hogy fényesre kell nyalni azt kirakni a kirakatba a véleményszabadságosokat, - tahó, tahó, csak akkor meg nem kell a mama szoknyájához futni, ha beverik az arcát, jaj bántottak jaja megveszett liberálisok, jajakomenisták jajaja mindenki összeesküdött szegény szegény nagyszájú tahó ellen

errőlvanittnagybaszó


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 3 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 21 935
"Egy olyan országban élünk, ahol lényegében nincs fekete, de mégis alig tudsz elmenni úgy focimeccsre, hogy a nézőtérről ne banántneki-zzenek le egy fekete focistát. " Ez egy ordas nagy hazugság a részedről. Bérletes vagyok a Fradi focin és női kézin is, de semmi ilyesmi nincs már régóta nálunk az biztos és máshol sem nagyon. ellenben a nyugati bajnokságokban a balhék elég sűrűn előfordulnak Németországtól kezdve a összesnél. Jó felmondani a baloldali hazugságokat a magyar sporttal kapcsolatban?
pfefe8
Én se hallottam ilyet az utóbbi tíz évben. Persze az angyalföldi c*gányok, b**szátok az anyátok kezdetű örökbecsűt annál többször, kb minden tábortól 😄
warr_b
Nyilván a Fradi táborban ez megszűnt, de ennek oka az, hogy ha valaki elkezdené, akkor TCS-én brigádja az otthonában keresné fel. Nem 1-2 embert ismerek, aki ugyan "örömmel" lenne rasszista, de saját jól felfogott érdekéből inkább visszafogja magát. Ez is persze egy megoldás hozzáteszem.
Sajnos az is igaz, hogy a Fradin kívül sehol nincsenek sokan, de azért még Dózsa pályán vagy Diósgyőrben egy "jóleső" zsidózást mindig hall az ember.
több mint 3 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 685 — The only discipline that lasts, is self discipline
A CDC azt mondja, hogy a következő 3 hétben 100+ ezer áldozata is lehet a covidnak. Lesz dolga az új adminisztrációnak...


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 3 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 685 — The only discipline that lasts, is self discipline
"Egy olyan országban élünk, ahol lényegében nincs fekete, de mégis alig tudsz elmenni úgy focimeccsre, hogy a nézőtérről ne banántneki-zzenek le egy fekete focistát. " Ez egy ordas nagy hazugság a részedről. Bérletes vagyok a Fradi focin és női kézin is, de semmi ilyesmi nincs már régóta nálunk az biztos és máshol sem nagyon. ellenben a nyugati bajnokságokban a balhék elég sűrűn előfordulnak Németországtól kezdve a összesnél. Jó felmondani a baloldali hazugságokat a magyar sporttal kapcsolatban?
pfefe8
Vajon miért éppen egy Fradista kelt ki magából emiatt? 😀 Háboroghatsz, attól nem lesz más a helyzet. Nem a magyar sport ilyen, hanem a magyar emeber. Én már akkor meccsre jártam, amikor szerintem te még meg se születtél. Már akkor is huhogott a szurker, pedig akkor még volt, hogy elvitt a rendőr érte. A komcsi rendőr. Majd pont mostanra szűnt meg, amikor újra világ divatja is lett, és mellé olajozgatják is a magyar büszke lelkecskénket kurucinfók meg jobbik félék. Vagy az abból szétesett pártocskák ... közpénz támogatással. Hátpersze. Demiakkorse. Nem csináljuk, mert felnőttünk. Ja. Az M4-en meg biztos a jereváni rádiót hagyják véletlenül bekapcsolva focimeccsek alatt, onnan jöhetnek a zajok, nem a nézőtérről. 😀

"Egy olyan országban élünk, ahol lényegében nincs fekete, de mégis alig tudsz elmenni úgy focimeccsre, hogy a nézőtérről ne banántneki-zzenek le egy fekete focistát. " Ez egy ordas nagy hazugság a részedről. Bérletes vagyok a Fradi focin és női kézin is, de semmi ilyesmi nincs már régóta nálunk az biztos és máshol sem nagyon. ellenben a nyugati bajnokságokban a balhék elég sűrűn előfordulnak Németországtól kezdve a összesnél. Jó felmondani a baloldali hazugságokat a magyar sporttal kapcsolatban?
pfefe8
Én se hallottam ilyet az utóbbi tíz évben. Persze az angyalföldi c*gányok, b**szátok az anyátok kezdetű örökbecsűt annál többször, kb minden tábortól 😄
warr_b
Tíz éve? Akkor biztos csak álmodtam, hogy a minap még itt is tiszteletét tette egy banánozó honfitársunk. 😀 Biztos csak itt jön rá, a meccseken elfelejti. Vagy tele van a szája szotyival és nincs rá ideje. 😀
peterk2005
Tényleg kezded kicsit túltolni ezt a minden magyar csúnyagonoszrasszistanáci dolgot. 🤔😗
warr_b
Nemigaz, én nem vagyok az. 😊


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 3 éve
warr_b Washington Commanders 23 676 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
"Egy olyan országban élünk, ahol lényegében nincs fekete, de mégis alig tudsz elmenni úgy focimeccsre, hogy a nézőtérről ne banántneki-zzenek le egy fekete focistát. " Ez egy ordas nagy hazugság a részedről. Bérletes vagyok a Fradi focin és női kézin is, de semmi ilyesmi nincs már régóta nálunk az biztos és máshol sem nagyon. ellenben a nyugati bajnokságokban a balhék elég sűrűn előfordulnak Németországtól kezdve a összesnél. Jó felmondani a baloldali hazugságokat a magyar sporttal kapcsolatban?
pfefe8
Vajon miért éppen egy Fradista kelt ki magából emiatt? 😀 Háboroghatsz, attól nem lesz más a helyzet. Nem a magyar sport ilyen, hanem a magyar emeber. Én már akkor meccsre jártam, amikor szerintem te még meg se születtél. Már akkor is huhogott a szurker, pedig akkor még volt, hogy elvitt a rendőr érte. A komcsi rendőr. Majd pont mostanra szűnt meg, amikor újra világ divatja is lett, és mellé olajozgatják is a magyar büszke lelkecskénket kurucinfók meg jobbik félék. Vagy az abból szétesett pártocskák ... közpénz támogatással. Hátpersze. Demiakkorse. Nem csináljuk, mert felnőttünk. Ja. Az M4-en meg biztos a jereváni rádiót hagyják véletlenül bekapcsolva focimeccsek alatt, onnan jöhetnek a zajok, nem a nézőtérről. 😀

"Egy olyan országban élünk, ahol lényegében nincs fekete, de mégis alig tudsz elmenni úgy focimeccsre, hogy a nézőtérről ne banántneki-zzenek le egy fekete focistát. " Ez egy ordas nagy hazugság a részedről. Bérletes vagyok a Fradi focin és női kézin is, de semmi ilyesmi nincs már régóta nálunk az biztos és máshol sem nagyon. ellenben a nyugati bajnokságokban a balhék elég sűrűn előfordulnak Németországtól kezdve a összesnél. Jó felmondani a baloldali hazugságokat a magyar sporttal kapcsolatban?
pfefe8
Én se hallottam ilyet az utóbbi tíz évben. Persze az angyalföldi c*gányok, b**szátok az anyátok kezdetű örökbecsűt annál többször, kb minden tábortól 😄
warr_b
Tíz éve? Akkor biztos csak álmodtam, hogy a minap még itt is tiszteletét tette egy banánozó honfitársunk. 😀 Biztos csak itt jön rá, a meccseken elfelejti. Vagy tele van a szája szotyival és nincs rá ideje. 😀
peterk2005
Tényleg kezded kicsit túltolni ezt a minden magyar csúnyagonoszrasszistanáci dolgot. 🤔😗


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 3 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 685 — The only discipline that lasts, is self discipline
"Egy olyan országban élünk, ahol lényegében nincs fekete, de mégis alig tudsz elmenni úgy focimeccsre, hogy a nézőtérről ne banántneki-zzenek le egy fekete focistát. " Ez egy ordas nagy hazugság a részedről. Bérletes vagyok a Fradi focin és női kézin is, de semmi ilyesmi nincs már régóta nálunk az biztos és máshol sem nagyon. ellenben a nyugati bajnokságokban a balhék elég sűrűn előfordulnak Németországtól kezdve a összesnél. Jó felmondani a baloldali hazugságokat a magyar sporttal kapcsolatban?
pfefe8
Vajon miért éppen egy Fradista kelt ki magából emiatt? 😀 Háboroghatsz, attól nem lesz más a helyzet. Nem a magyar sport ilyen, hanem a magyar emeber. Én már akkor meccsre jártam, amikor szerintem te még meg se születtél. Már akkor is huhogott a szurker, pedig akkor még volt, hogy elvitt a rendőr érte. A komcsi rendőr. Majd pont mostanra szűnt meg, amikor újra világ divatja is lett, és mellé olajozgatják is a magyar büszke lelkecskénket kurucinfók meg jobbik félék. Vagy az abból szétesett pártocskák ... közpénz támogatással. Hátpersze. Demiakkorse. Nem csináljuk, mert felnőttünk. Ja. Az M4-en meg biztos a jereváni rádiót hagyják véletlenül bekapcsolva focimeccsek alatt, onnan jöhetnek a zajok, nem a nézőtérről. 😀

"Egy olyan országban élünk, ahol lényegében nincs fekete, de mégis alig tudsz elmenni úgy focimeccsre, hogy a nézőtérről ne banántneki-zzenek le egy fekete focistát. " Ez egy ordas nagy hazugság a részedről. Bérletes vagyok a Fradi focin és női kézin is, de semmi ilyesmi nincs már régóta nálunk az biztos és máshol sem nagyon. ellenben a nyugati bajnokságokban a balhék elég sűrűn előfordulnak Németországtól kezdve a összesnél. Jó felmondani a baloldali hazugságokat a magyar sporttal kapcsolatban?
pfefe8
Én se hallottam ilyet az utóbbi tíz évben. Persze az angyalföldi c*gányok, b**szátok az anyátok kezdetű örökbecsűt annál többször, kb minden tábortól 😄
warr_b
Tíz éve? Akkor biztos csak álmodtam, hogy a minap még itt is tiszteletét tette egy banánozó honfitársunk. 😀 Biztos csak itt jön rá, a meccseken elfelejti. Vagy tele van a szája szotyival és nincs rá ideje. 😀


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 3 éve
warr_b Washington Commanders 23 676 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
"Egy olyan országban élünk, ahol lényegében nincs fekete, de mégis alig tudsz elmenni úgy focimeccsre, hogy a nézőtérről ne banántneki-zzenek le egy fekete focistát. " Ez egy ordas nagy hazugság a részedről. Bérletes vagyok a Fradi focin és női kézin is, de semmi ilyesmi nincs már régóta nálunk az biztos és máshol sem nagyon. ellenben a nyugati bajnokságokban a balhék elég sűrűn előfordulnak Németországtól kezdve a összesnél. Jó felmondani a baloldali hazugságokat a magyar sporttal kapcsolatban?
pfefe8
Én se hallottam ilyet az utóbbi tíz évben. Persze az angyalföldi c*gányok, b**szátok az anyátok kezdetű örökbecsűt annál többször, kb minden tábortól 😄


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 3 éve
pfefe8 Pittsburgh Steelers 1 203
Nem csak az azsiai, de ok vittek perre. Feherek ugyanugy hatranyosan vannak megkulonboztetve, mivel a feketek pozitivan.
A tamogatas pedig nem anyagi, osztondij jellegu, hanem a kivalasztasnal kerulnek "erdemi alapon" a borszinuk miatt elonybe.
undisputedly
Kerüljenek is.

Tudod mit nem értek? Hogy egy európai fehér ember hogy a *csába navigálhatja magát ebbe a sértett, "el vagyunk nyomva" pozícióba, hogy minden követ felemel, minden kő alá benéz, hogy találjon valami mondvacsinált "elnyomást"? Bántottak a bőrszíned miatt az életedben, vagy miért? A szüleidet megverték a bőrszínük miatt? Ha nem, akkor mi az oka? Baszki, engem ért már az életemben nem egy, nem két hátrányos megkülönböztetés, néztek rám ferde szemmel, éreztem azt, hogy "rosszabb minőség" vagyok, de soha nem a bőrszínem miatt. Éreztem ezt azért, mert vidéki "parasztgyerek" vagyok Budapesten, éreztem azért, mert kelet-európai "vadember vagyok" a civilizált nyugaton, és sok hasonló. De, hogy a bőrszínem miatt soha, semmikor, sehol, az tuti. Mondok jobbat. Én még abban a komcsi rendszerben voltam gyerek, amikor a vidéki parasztgyerekeket pozitívan diszkriminálták, amikor az első diplomás családok gyerekeit (ahol nem volt diplomás a szülők között) plusz felvételi pontokkal díjazták, amikor papíron úgy lehetett kollégiumi helyhez jutni, ha kétkezi melós családból jöttél. Elvileg pozitívan voltam diszkriminálva. Mégis tele voltak a kollégiumok pesti középosztálybeli jogászok / mérnökök gyerekeivel, miközben én - meg rengeteg vidéki évfolyamtársam - fizettük a pesti albérletet, mert "nem volt kolesz hely". "Papír" vs valóság. Hát így voltunk pozitívan diszkriminálva. Akkor lettem nem negatívan diszkriminálva, amikor a kolesz igazgatóval olyan jóba nem lettem, hogy ki tudtam magamnak járni a kolesz helyet. Onnantól nem volt probléma. "Papír" vs valóság.

Namost, nekem az életem során gyakorlatilag nem volt olyan színesbőrű (fekete, arab, mindegy) kollegám, barátom, aki ne tapasztalná vagy így vagy úgy meg napi rendszerességgel, hogy színes a bőre. Nem csak úgy, hogy elmeséli nekem a sztorit, hanem számtalan esetben úgy is, hogy _én vele voltam_. A saját szememmel láttam amikor megtörtént.

Egy olyan országban élünk, ahol lényegében nincs fekete, de mégis alig tudsz elmenni úgy focimeccsre, hogy a nézőtérről ne banántneki-zzenek le egy fekete focistát. Az USA esetén meg ugye egy olyan országról beszélünk, ahol ötven éve még a jog megengedte, hogy a feketéket külön buszra kényszerítsék, ahol kétszáz éves múltra tekint vissza Ku-Klux-Klan, ami ma is legális szervezet. Ahol a nyomorult narkóstól sikeressé vált milliomos sportolókig mondják egységesen azt, hogy bármikor kilépnek az utcára, minden nap érzik, hogy a bőrszínük miatt máshogy kezeli őket a társadalom, mint a fehéreket. És ahol ma is megválasztott politikusok mondják bele mikrofonba, vagy írják le tanulmányokba lényegében kertelés nélkül, "egyenesben", hogy a pártjuk fennmaradásának kulcsa, hogy minden eszközzel távol tartsák a feketéket a választási urnától. Ez a sok fekete, a narkóstól a dimplomás, IT-s munkatársamig mind tévedne? Mind félreértelmezné a helyzetét? Biztos ez? Téged milyen hátrány ért életedben? Az amerikai - gondolom fehér - feleségedet milyen hátrány érte színesbőrűekkel szemben az életében?

Bocs, nem a magánéletedben akarok kutakodni, csak tényleg nem értem. Ezeket a fehér panaszkodásokat - magam is fehér vagyok - ugyanannyira érzem hitelesnek, mint amikor tetőfedő vállalkozó volt osztálytársam panaszkodik, hogy milyen szar neki, mert agyonnyomja a rengeteg adó meg járulék. Miközben tudom, hogy minden melósát vagy feketén, vagy féllegálisan, minimálbérre bejelentve alkalmazza ... úgy, hogy napi 140 rugó a napidíja emberenként .... számla nélkül. És azt teszi ezt a srácot vállalkozóvá - az általa félfeketén foglalkoztatott ugyanolyan tetőfedővel szemben -, hogy van egy furgonja, meg egy telefonja, amire a munka megkeresések érkeznek. Ami telefont amúgy az apjától örökölt. Meg az is nagyon hiteles volt, amikor az egyik alkalmazottja végül megunta, és úgy döntött, hogy inkább ő is vesz egy használt furgont meg egy telefont, akkor az osztálytársam a vállamon sírta ki magát, hogy hova jutott a világ, hogy már az alkalmazottjának se elég semmi. 😀 Na, körülbelül ennyire érzem hitelesnek - úgy, hogy én is fehér vagyok, ebben a helyzetben élek - azt, amikor egy fehér a negatív diszkriminációra, vagy a feketék / színesek pozitív diszkriminációjára panaszkodik. 😊 Ja. Persze. Szar is ez az élet nekünk fehéreknek.
peterk2005
"Egy olyan országban élünk, ahol lényegében nincs fekete, de mégis alig tudsz elmenni úgy focimeccsre, hogy a nézőtérről ne banántneki-zzenek le egy fekete focistát. " Ez egy ordas nagy hazugság a részedről. Bérletes vagyok a Fradi focin és női kézin is, de semmi ilyesmi nincs már régóta nálunk az biztos és máshol sem nagyon. ellenben a nyugati bajnokságokban a balhék elég sűrűn előfordulnak Németországtól kezdve a összesnél. Jó felmondani a baloldali hazugságokat a magyar sporttal kapcsolatban?

Steelers fan
több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 059 — #NoStress
Most abban a korban elunk, ahol a baloldali kulturalis marxizmus es buntudatparti mozgalom elerte, hogy forditott diszkriminacio valosuljon meg, igy ez zavar.
undisputedly
Pedig ez a lényeg, és te is látod.
Most a posztmodernben ezt éljük.
Az elnyomás nem eltörlődik, elfelejtődik, megszűnik, az esélyek, lehetőségek nem kiegyenlítődnek, hanem a korábban valóban létező libikóka, most átbillen a másik oldalára.
De ez nem azt jelenti, hogy 100 évvel ezelőtt a feketék voltak elnyomva, most meg a fehérek, hanem inkább azt mondom, hogy 100 évvel ezelőtt a feketék erősen mínuszba voltak nyomva, most meg páran pluszba vannak emelve, miközben a fehérek, nemfeketék, a többségi társadalom kb. ugyanúgy ott van középen/nullán, mint eddig.
És bár egyrészt teljesen jól látod, hogy ez így nincs jól, és azt is, hogy ez pozitív diszkrimináció, mégis sokszor úgy éled meg, mintha nem "csupán" kivételezés lenne odafelé, hanem elnyomás idefelé. Ami viszont nem igaz, nincs elnyomás, csak -ahogy te is írod- pozitív vagy fordított diszkrimináció, kivételezés.

Erre azt tudom mondani, hogy érthető ha zavar, de szerintem ne zavarjon.
Megmondom miért.
Én ezt úgy képzelem el, hogy élem az életem, elvagyok, nem taszítok nyomorba senkit, de mondjuk van Géza a hajléktalan, akinek se melegvíz, se fedél a feje felett, se egy ágya vagy fix megélhetése nincsen, vagyis alattam van sokkal. Nem miattam, de kábé leszarom. Ha holnap nyerne a lottón 5 milliárdot, akkor ezt nem érezném igazságtalannak, mert bár hozzá képest egy csóró lettem, de valójában ugyanolyan jól élek, mint eddig, az én életemre nem hat ki, hogy ő nyert, és meggazdagodott, ahogy az se, amikor nincstelen volt. Így a milliárdos Gézát is leszarom. Nem része az életemnek, nem hat ki rám, leszartam csórón is, leszarom gazdagon is.
Ugyanez van a feketékkel is.
Évszázadokig szoptak, most néhányan profitálnak a bőrszínűkből. Zágson. Nem az én káromra.
Nem is a tiedre.
Hát ezért ne zavarjon.
És nyugtasson meg a tudat, hogy 100 év múlva nem lesz se fehér, se fekete, mindenki kínai lesz úgyis.

És ha azzal jössz, hogy mondjuk akkor kihatna e, ha a feketék pozitív diszkriminálása miatt nem kerülhetnék be egyetemre, akkor azt mondanám, hogy kizárt. Nem hatna ki.
Hiszen ha tudom, hogy 450/500 pont kell, akkor nekem mindegy, hogyha 420-al azért nem kerülök be, mert sok fekete kapott plusz 50 pontokat, és ezért lett magasabb a limit, vagy azért, mert százszázalékban fehér srácok jobban teljesítettek, mint én, és azért maradtam le, és nem fértem be abba az ezerbe akit felvettek. Ahogy kaphat 100-at is a fekete, ha rajtam múlik majd szerzek 500-at, és akkor ígyis úgyis bekerülök. Szóval nem fogok sajnálkozni a fehér (vagy mint a példában volt, ázsiai) középszerért, ha pár fekete kinyomta azzal, hogy fekete. Ha annyira érdemdúsak lettek volna, akkor nem tudják kinyomni őket.

Szóval szerintem irreleváns józan paraszti ésszel azon problémázni, hogy párszáz évnyi szopatás után most túl vannak kompenzálva.
És főként nem kevernék bele egyébként káros, ártalmas és társadalmilag haszontalan jelenségeket, mozgalmakat, mint a túltolt feminizmus vagy az életszerűtlen genderstudies, a kivitelezhetetlen nőikvóta, vagy a szélsőbalos, társadalom- és kapitalizmusellenes antifa, BLM, és hasonlók.
Sobri Jóska
Amit te irsz, az vagyoni, szocialis eselyegyenloseg. Semmi problema nincs azzal, ha egy hajlektalanon a vagyoni helyzete miatt segit az allam. Ez a feladata.

Az viszont mar teljesen mas kerdes, hogy 2 hajlektalan kozul csak ez egyiknek segit, mert a bore fekete vagy sarga vagy piros, a masiknak meg nem.
undisputedly
Nem ment át az üzenet ezek szerint. 😕
Az lett volna a lényeg, hogy a feketék eddig eleget szoptak, illetve a kompenzációból nekünk semmi kárunk nincs.

több mint 3 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 932 — SuperBowl Champions 2013/2014
Most abban a korban elunk, ahol a baloldali kulturalis marxizmus es buntudatparti mozgalom elerte, hogy forditott diszkriminacio valosuljon meg, igy ez zavar.
undisputedly
Pedig ez a lényeg, és te is látod.
Most a posztmodernben ezt éljük.
Az elnyomás nem eltörlődik, elfelejtődik, megszűnik, az esélyek, lehetőségek nem kiegyenlítődnek, hanem a korábban valóban létező libikóka, most átbillen a másik oldalára.
De ez nem azt jelenti, hogy 100 évvel ezelőtt a feketék voltak elnyomva, most meg a fehérek, hanem inkább azt mondom, hogy 100 évvel ezelőtt a feketék erősen mínuszba voltak nyomva, most meg páran pluszba vannak emelve, miközben a fehérek, nemfeketék, a többségi társadalom kb. ugyanúgy ott van középen/nullán, mint eddig.
És bár egyrészt teljesen jól látod, hogy ez így nincs jól, és azt is, hogy ez pozitív diszkrimináció, mégis sokszor úgy éled meg, mintha nem "csupán" kivételezés lenne odafelé, hanem elnyomás idefelé. Ami viszont nem igaz, nincs elnyomás, csak -ahogy te is írod- pozitív vagy fordított diszkrimináció, kivételezés.

Erre azt tudom mondani, hogy érthető ha zavar, de szerintem ne zavarjon.
Megmondom miért.
Én ezt úgy képzelem el, hogy élem az életem, elvagyok, nem taszítok nyomorba senkit, de mondjuk van Géza a hajléktalan, akinek se melegvíz, se fedél a feje felett, se egy ágya vagy fix megélhetése nincsen, vagyis alattam van sokkal. Nem miattam, de kábé leszarom. Ha holnap nyerne a lottón 5 milliárdot, akkor ezt nem érezném igazságtalannak, mert bár hozzá képest egy csóró lettem, de valójában ugyanolyan jól élek, mint eddig, az én életemre nem hat ki, hogy ő nyert, és meggazdagodott, ahogy az se, amikor nincstelen volt. Így a milliárdos Gézát is leszarom. Nem része az életemnek, nem hat ki rám, leszartam csórón is, leszarom gazdagon is.
Ugyanez van a feketékkel is.
Évszázadokig szoptak, most néhányan profitálnak a bőrszínűkből. Zágson. Nem az én káromra.
Nem is a tiedre.
Hát ezért ne zavarjon.
És nyugtasson meg a tudat, hogy 100 év múlva nem lesz se fehér, se fekete, mindenki kínai lesz úgyis.

És ha azzal jössz, hogy mondjuk akkor kihatna e, ha a feketék pozitív diszkriminálása miatt nem kerülhetnék be egyetemre, akkor azt mondanám, hogy kizárt. Nem hatna ki.
Hiszen ha tudom, hogy 450/500 pont kell, akkor nekem mindegy, hogyha 420-al azért nem kerülök be, mert sok fekete kapott plusz 50 pontokat, és ezért lett magasabb a limit, vagy azért, mert százszázalékban fehér srácok jobban teljesítettek, mint én, és azért maradtam le, és nem fértem be abba az ezerbe akit felvettek. Ahogy kaphat 100-at is a fekete, ha rajtam múlik majd szerzek 500-at, és akkor ígyis úgyis bekerülök. Szóval nem fogok sajnálkozni a fehér (vagy mint a példában volt, ázsiai) középszerért, ha pár fekete kinyomta azzal, hogy fekete. Ha annyira érdemdúsak lettek volna, akkor nem tudják kinyomni őket.

Szóval szerintem irreleváns józan paraszti ésszel azon problémázni, hogy párszáz évnyi szopatás után most túl vannak kompenzálva.
És főként nem kevernék bele egyébként káros, ártalmas és társadalmilag haszontalan jelenségeket, mozgalmakat, mint a túltolt feminizmus vagy az életszerűtlen genderstudies, a kivitelezhetetlen nőikvóta, vagy a szélsőbalos, társadalom- és kapitalizmusellenes antifa, BLM, és hasonlók.
Sobri Jóska
Amit te irsz, az vagyoni, szocialis eselyegyenloseg. Semmi problema nincs azzal, ha egy hajlektalanon a vagyoni helyzete miatt segit az allam. Ez a feladata.

Az viszont mar teljesen mas kerdes, hogy 2 hajlektalan kozul csak ez egyiknek segit, mert a bore fekete vagy sarga vagy piros, a masiknak meg nem.
több mint 3 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 292 — capitaine du château de Vienne 1487
hogy közvetlen tuggyak kapcsolódni Sobrihoz, s egyúttal megértsem Undit és el is távolodjak tőle

ugye a vallási dolgok, precedensben egy hagyományos vallás alapjainak, téziseinek dogmatizálása elvisz a nagy MI szeparációba, én úgygondolom, hogy már-már eljutottunk odáig, hogy a Függetlenségi nyilatkozat is dogma, egy szabadsághívő szekta szent irata, s hajlamosak vagyunk úgy is kezelni. Node jön a csavar a szent iratok ÉRTELMEZÉSE, itt repednek szét az alapvallások, ahogy most az FNy szerint, ugyanazokon az alapokon szétreped az antirasszizmus meg a fegyverviselés, mert nem tudjuk kontextusba helyezni, hogy egy történelmi kordokomentum, bár előretekint, de nem tudja megbaszni magát, nem lehet dogma, mert abból ez lesz nyelvtanológia meg egyházjogászkodás és akkor a MI szabadsága teljesen mástfog jelenteni, mint a MI2 szabadsága, sőt a MI3 szabadsága már utálkozást vált ki


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 3 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 685 — The only discipline that lasts, is self discipline
Az elnyomás nem eltörlődik, elfelejtődik, megszűnik, az esélyek, lehetőségek nem kiegyenlítődnek, hanem a korábban valóban létező libikóka, most átbillen a másik oldalára. De ez nem azt jelenti, hogy 100 évvel ezelőtt a feketék voltak elnyomva, most meg a fehérek, hanem inkább azt mondom, hogy 100 évvel ezelőtt a feketék erősen mínuszba voltak nyomva, most meg páran pluszba vannak emelve, miközben a fehérek, nemfeketék, a többségi társadalom kb. ugyanúgy ott van középen/nullán, mint eddig. És bár egyrészt teljesen jól látod, hogy ez így nincs jól, és azt is, hogy ez pozitív diszkrimináció, mégis sokszor úgy éled meg, mintha nem "csupán" kivételezés lenne odafelé, hanem elnyomás idefelé. Ami viszont nem igaz, nincs elnyomás, csak -ahogy te is írod- pozitív vagy fordított diszkrimináció, kivételezés.Sobri Jóska
Minden elnyomás úgy működik, mint a szita. Hogy vannak rajta lyukak, amiken keveseknek át lehetett és át lehet furakodni, de a tömeget, a többséget nem engedi. Az ókorban is, a középkorban is, ma is. Volt rabszolgából lehetett uralkodó, eunuchból birodalom legerősebb embere, minden gyapotföld tulajdonosnak volt házvezető rabszolgája, akit taníttattak, öltöztettek, sokan közülük fel is lettek szabadítva. Ettől még nem volt a rendszer kevésbé elnyomó.

Abban egyetértünk, hogy alapvetően nem jó, hogy létezik a pozitív diszkrimináció. Csak ugye a helyzet az, hogy nem jókedvében alkalmaz a társadalom pozitív diszkriminációt, hanem azért, mert van egy probléma, amit képtelen megoldani, és nincs jobb eszköze, hogy javítson a helyzeten, mint a pozitív diszkrimináció. Meg kell oldani az alap problémát, és máris nem lesz szükség diszkriminációra.

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 3 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 685 — The only discipline that lasts, is self discipline
Ha a valóság az, hogy X csoportot - mindegy, hogy a bőrszíne, neme, vallása miatt, vagy mondjuk azért, mert mozgássérült - hátrányosan kezel a társadalom, akkor kell jönnie a policynak, a szabályozónak, a pozitív diszkriminációnak, ami ezen megpróbál javítani.
peterk2005
Nem.
Nem kell.
Akkor igaz amit írsz, ha olyanért éri hátrányos megkülönböztetés, amiről nem tehet.
De ha azért diszkriminálódik, ami egy döntésének az eredménye, mint pl., hogy vírustagadó, jobbikos, vallásos, verekedett, okiratot hamisított, szcientológus, szexista, effélék, akkor abban benne van, hogy hátrányosan lesz kezelve.Sobri Jóska
Triviális, nyilván egyetértek. Hozzátéve, hogy önmagában azért nem jár diszkrimináció, ha vírustagadó, szcientológus, hisz a marslakókban, amíg az a közösségre nézve nem káros. A négy fal között mindenki szabadon és hátrány nélkül lehet hülye. Akkor van hátrányosan kezelve, ha a közösség számára káros tevékenységet is folytat. Amit nem én vagy te döntünk el, hanem konszenzus. Együtt szavazunk róla, és mindkettőnknek egyet kell vele értenie.

Ahogy egyébként a pozitív diszkriminációról is. Az is csak úgy történhessen meg, ha egyetértés van, mindketten megszavazzuk. Már akkor, ha a közösből adunk. Te magad annak adsz és annyit, amennyit csak akarsz.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 3 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 36 309 — Lájkold a zsűrit!
a semmiből nem lesz valami,
Sobri Jóska
De a semmi is valami, nem? 😊
Ha a semmi nem lenne valami, nem lenne rá szavunk sem 😛
warr_b
 www.youtube.com/watch?v=IEDzFLSKY-I&ab_channel=MrLeslietleslie


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 059 — #NoStress
Ha a valóság az, hogy X csoportot - mindegy, hogy a bőrszíne, neme, vallása miatt, vagy mondjuk azért, mert mozgássérült - hátrányosan kezel a társadalom, akkor kell jönnie a policynak, a szabályozónak, a pozitív diszkriminációnak, ami ezen megpróbál javítani.
peterk2005
Nem.
Nem kell.
Akkor igaz amit írsz, ha olyanért éri hátrányos megkülönböztetés, amiről nem tehet.
De ha azért diszkriminálódik, ami egy döntésének az eredménye, mint pl., hogy vírustagadó, jobbikos, vallásos, verekedett, okiratot hamisított, szcientológus, szexista, effélék, akkor abban benne van, hogy hátrányosan lesz kezelve.

Arról senki nem tehet, hogy milyen a bőrszíne, a neme, hogy mozgássérülét, de arról igen, hogy katolikus, muszlim, hitgyülis, adventista, buddhista, vagyis a vallásáról.
Legnagyobb sajnálatomra a "vallásszabadság" még mindig együtt van említve származásbéli dolgokkal, amikről nem tehet az ember, bizonyára azért, mert párszáz éve valóban egy haladó gondolat lehetett, de az elmúlt 100 évben bebizonyosodott -legalábbis számomra-, hogy már ideje volna kibaszni az emberi jogok nyilatkozatából, meg úgy egyáltalán a mindennapi életünkből a hitet, a tudatlanságot, de főként a különböző vallásokat, mert bizony kurvára káros, és a legtöbb gyilkosság, háború, halálos áldozat mind vallási faszságokhoz és hitbéli dolgokhoz köthető, és iszonyatosan avétos, idejétmúlt, ósdi, és haszontalan. Minden vallás, egytől egyig.

több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 059 — #NoStress
Most abban a korban elunk, ahol a baloldali kulturalis marxizmus es buntudatparti mozgalom elerte, hogy forditott diszkriminacio valosuljon meg, igy ez zavar.
undisputedly
Pedig ez a lényeg, és te is látod.
Most a posztmodernben ezt éljük.
Az elnyomás nem eltörlődik, elfelejtődik, megszűnik, az esélyek, lehetőségek nem kiegyenlítődnek, hanem a korábban valóban létező libikóka, most átbillen a másik oldalára.
De ez nem azt jelenti, hogy 100 évvel ezelőtt a feketék voltak elnyomva, most meg a fehérek, hanem inkább azt mondom, hogy 100 évvel ezelőtt a feketék erősen mínuszba voltak nyomva, most meg páran pluszba vannak emelve, miközben a fehérek, nemfeketék, a többségi társadalom kb. ugyanúgy ott van középen/nullán, mint eddig.
És bár egyrészt teljesen jól látod, hogy ez így nincs jól, és azt is, hogy ez pozitív diszkrimináció, mégis sokszor úgy éled meg, mintha nem "csupán" kivételezés lenne odafelé, hanem elnyomás idefelé. Ami viszont nem igaz, nincs elnyomás, csak -ahogy te is írod- pozitív vagy fordított diszkrimináció, kivételezés.

Erre azt tudom mondani, hogy érthető ha zavar, de szerintem ne zavarjon.
Megmondom miért.
Én ezt úgy képzelem el, hogy élem az életem, elvagyok, nem taszítok nyomorba senkit, de mondjuk van Géza a hajléktalan, akinek se melegvíz, se fedél a feje felett, se egy ágya vagy fix megélhetése nincsen, vagyis alattam van sokkal. Nem miattam, de kábé leszarom. Ha holnap nyerne a lottón 5 milliárdot, akkor ezt nem érezném igazságtalannak, mert bár hozzá képest egy csóró lettem, de valójában ugyanolyan jól élek, mint eddig, az én életemre nem hat ki, hogy ő nyert, és meggazdagodott, ahogy az se, amikor nincstelen volt. Így a milliárdos Gézát is leszarom. Nem része az életemnek, nem hat ki rám, leszartam csórón is, leszarom gazdagon is.
Ugyanez van a feketékkel is.
Évszázadokig szoptak, most néhányan profitálnak a bőrszínűkből. Zágson. Nem az én káromra.
Nem is a tiedre.
Hát ezért ne zavarjon.
És nyugtasson meg a tudat, hogy 100 év múlva nem lesz se fehér, se fekete, mindenki kínai lesz úgyis.

És ha azzal jössz, hogy mondjuk akkor kihatna e, ha a feketék pozitív diszkriminálása miatt nem kerülhetnék be egyetemre, akkor azt mondanám, hogy kizárt. Nem hatna ki.
Hiszen ha tudom, hogy 450/500 pont kell, akkor nekem mindegy, hogyha 420-al azért nem kerülök be, mert sok fekete kapott plusz 50 pontokat, és ezért lett magasabb a limit, vagy azért, mert százszázalékban fehér srácok jobban teljesítettek, mint én, és azért maradtam le, és nem fértem be abba az ezerbe akit felvettek. Ahogy kaphat 100-at is a fekete, ha rajtam múlik majd szerzek 500-at, és akkor ígyis úgyis bekerülök. Szóval nem fogok sajnálkozni a fehér (vagy mint a példában volt, ázsiai) középszerért, ha pár fekete kinyomta azzal, hogy fekete. Ha annyira érdemdúsak lettek volna, akkor nem tudják kinyomni őket.

Szóval szerintem irreleváns józan paraszti ésszel azon problémázni, hogy párszáz évnyi szopatás után most túl vannak kompenzálva.
És főként nem kevernék bele egyébként káros, ártalmas és társadalmilag haszontalan jelenségeket, mozgalmakat, mint a túltolt feminizmus vagy az életszerűtlen genderstudies, a kivitelezhetetlen nőikvóta, vagy a szélsőbalos, társadalom- és kapitalizmusellenes antifa, BLM, és hasonlók.