USA és a világ

31 feliratkozó

több mint 3 éve
davemayer Chicago Bears 14 712 — "Grammar maci"
1. "Az egyértelműen, tisztán" nyugodtan javítsd ki vélhetőenre
2. Nem tudom az USA-ban hogy van a szabályozás de én olyanról tudok hogy van egy "lépcső" ahogy bevetheti az eszközeit a rendfenntartó, és ha jól tudom halálos eszközt csak akkor alkalmazhat ha ténylegesen fennáll a lehetősége annak hogy rá is ilyen eszközzel támadnak. Ebböl következően nem lehet ugyanannak venni az igazoltatásnál felszólítás ellenére sötétben matató illetve akár fenyegető mozdulatot tevő és azt ha valaki bemászik éppen valahova.

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 3 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 685 — The only discipline that lasts, is self discipline
Persze betörés, de vajon ha ősszel a lootolokat is így lőtték volna le, most mi lenne?
NB2
Ha egyértelműen jogszerűen teszik, akkor semmi. De mondok jobbat: ha egyértelműen jogszerűen lövik le Floydot, akkor az egész tüntetéshullám se történt volna meg.
peterk2005
Hahaha ezt te sem gondolod komolyan
davemayer
Hány olyan tüntetés-sorozatot tudsz mondani az elmúlt 50 évből, ami olyan eset után robbant ki, ami egyértelműen, tisztán jogszerű volt?

Nálam akkor lett volna jogos a nő lelövése ha egyértelműen fenyegetően lép fel fegyverrel vagy erre utaló magatartást tesz (pl pisztolyt imitálva mutogat befele), de az hogy be akar mászni... leütöm, lesokkolom, esetleg vállon lövöm de nem ölöm meg
davemayer
Jó helyen tapogatod a problémát. A "jogos"-t ugye abban az értelemben nincs értelme felvetni, hogy a törvény szerint jogszerű legyen, mert a törvények alapján minden valószínűséggel ez az eset jogszerű volt. Úgy van értelme a "jogos" felvetésének, hogy a törvény szerint jogszerű legyen és egyúttal szükségszerű is, azaz más / nem halálos megoldásra nem volt lehetőség.

Ha utóbbiról beszélünk, akkor vastagon egyetértek. Az lenne a kívánatos, hogy a jog adja meg a zöld lámpát az erőszak alkalmazására a rendfenntartónak (rendőrnek, ügynöknek, katonának), hogy az ne legyen eszköztelen. De egyúttal várja el, hogy életet csak akkor támadjon, ha azon felül, hogy a jog megengedi, nincs is más, nem halálos megoldási lehetőség.

A kutya ott van elásva, hogy ez az elv csak akkor tud működni úgy, hogy a társadalom el is fogadja, ha mindenkivel szemben így működik. Aki nem fenyeget életet, azzal szemben nincs halálos eszközhasználat, mindegy, hogy éppen a parlament épületében egy ablakon próbál bemászni, vagy az utcasarkon letartóztatják, mert gyanúsan viselkedik. Vagy akár a fehér felsőbbrendűséget hirdető szétvarrt kukluxklános. Vagy a fehér elnyomásban vakon hívő fekete szélsőséges. Mindegy kiről van szó, mindegy, hogy ellenszenves vagy rokonszenves, amíg nem fenyeget egyértelműen halálosan, addig nem oltjuk ki az életét.

(Megj.: Meg kell dolgozni azért, hogy a helyes ponton húzzuk meg a határt, mert figyelembe kell venni mindenkinek az érdekét. Az intézkedő rendfenntartóét is és azért is aki ellen intézkedik. Nem is biztos, hogy mindig sikerül megtalálni, de csak úgy van rá esély, ha mindenki erre törekszik. Komolyan. Nem csak egyik, vagy másik esetben, hanem mindig.)

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 3 éve
Toca Minnesota Vikings 19 235 — Vikings fan
Nálam akkor lett volna jogos a nő lelövése ha egyértelműen fenyegetően lép fel fegyverrel vagy erre utaló magatartást tesz (pl pisztolyt imitálva mutogat befele), de az hogy be akar mászni... leütöm, lesokkolom, esetleg vállon lövöm de nem ölöm meg
davemayer
Én továbbra is azt mondom ez a logikus számomra is, ahogy számodra.
De neki valószínűleg annyi volt a parancsa, hogy állítsa meg azt aki be akar jönni. Lelőtte, valószínűleg nem megölni akarta csak megállítani így sikerült.
Felelősségre szerintem nem vonható a munkáját végezte.
több mint 3 éve
davemayer Chicago Bears 14 712 — "Grammar maci"
Nálam akkor lett volna jogos a nő lelövése ha egyértelműen fenyegetően lép fel fegyverrel vagy erre utaló magatartást tesz (pl pisztolyt imitálva mutogat befele), de az hogy be akar mászni... leütöm, lesokkolom, esetleg vállon lövöm de nem ölöm meg

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 3 éve
davemayer Chicago Bears 14 712 — "Grammar maci"
Persze betörés, de vajon ha ősszel a lootolokat is így lőtték volna le, most mi lenne?
NB2
Ha egyértelműen jogszerűen teszik, akkor semmi. De mondok jobbat: ha egyértelműen jogszerűen lövik le Floydot, akkor az egész tüntetéshullám se történt volna meg.
peterk2005
Hahaha ezt te sem gondolod komolyan

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 3 éve
davemayer Chicago Bears 14 712 — "Grammar maci"
Fiatal nőnek tűnik. Tragikus 😕

Ezen a felveteln latni ahogyan probaljak ellatni a lelott not.
Csak eros idegzetueknek, met kicsit megrazo az elettelen test:


undisputedly
peterk2005
Elkezdték megerősíteni, hogy meghalt.
Tényleg nem tudom mire számítottak. Mi volt a terv bent? Mármint a végső cél odabent?
shawnka
Majd megy érte is a pray for, meg egyesek ide is kirakják aláírásba, mert, ugyebár ő is a szabadságáért ment csak más megközelítésből. Ja várj, nem így lesz. Ez csak egy (szerk': fehér) repi volt. Akkor nem hír.
kristóf17
Betörés áldozata lett egy betörő. Megesik az ilyen főleg kint.
Toca
Ok akkor csak ártalmatlanítottak fekete bűnözőket

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 521 — The Mathematician
 telex.hu/tech/2021/01/07/a-facebook-es-az-instagram-az-elnoksege-vegeig-kitiltotta-donald-trumpot
warr_b
Vicces ez azután hogy megkapták hogy ők az okai az egész megvalósításanak 😊

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
warr_b Washington Commanders 23 672 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
 telex.hu/tech/2021/01/07/a-facebook-es-az-instagram-az-elnoksege-vegeig-kitiltotta-donald-trumpot


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 3 éve
slowmotion Dallas Cowboys 24 328 — Cowboys fan
 tibiatya.blogstar.hu/2021/01/07/ime-a-teljes-video-a-capitolium-hill-i-no-meggyilkolasarol-/104869/?fbclid=IwAR2t4LJWmuEIck18ZfL__Hp9KqbgONIptCDtM2qovq_mN0f3DhrNzqlC2YE
ozibozi
Nem hallható a felszólítás 😀
Mégis mi volt hallható az üvöltözésben? Az mondjuk jól látható, hogy egy fegyver szegeződik a nőre, egy barikáddal elzárt folyosó felől. Tényleg borzalom, amikor valaki erőszakos halált hal, "de tegye már fel a kezét", aki másképp viselkedett volna ilyen helyzetben? Mert kiváncsi lennék, hogy mégis milyen más lehetőség lett volna megállítani a tüntetőket, gondolom a védett személyek előtt. Micsoda egy ostoba vita ez 😕
Klaci79
Szerintem nincs vita a jogosságáról.
Valószínűleg ez volt a parancs.

Logikailag nem értem amúgy, hogy ilyenkor miért nem lehet elélőni egyet, ha tovább jön meg bele. Azért nem olyan gyorsan mozgott át a nő.
Persze valszeg nem ez a process és ilyenkor a szerint járnak el.
Toca
Nem tudom én se...csak azt gondolom, (tippelem) hogy ezek az öltönyösök már a közvetlen testőrség, akik másképp vannak képezve, nem úgy, mint egy rendfenntartó. Az szerintem biztos, hogy a nő látta, hogy mi van bent, de biztos, hogy mondta is neki, hogy maradjon ott. Náluk már talán nem opció, hogy figyelmeztessenek jobban. Eléggé elbarikádozták azt a területet, gondolom képviselőkkel lehetett tele, akár az alelnökkel is. Sajnálom, hogy ideáig fajult és a rendőrség ennyire felkészületlen volt.
Klaci79
na még a végén kiderül, hogy "baráti" tűz terítette le
slowmotion
szeretném ezt érteni, de nem megy 😊
milyen baráti tűz? micsoda?
Klaci79
Szikretszörvisz
Arrafelé volt a Veep, és nem akartak kockáztatni
több mint 3 éve
warr_b Washington Commanders 23 672 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Természetesen elismerem még mindig a katonai erejüket
pfefe8
Jól teszed.
Amíg több ezer légi járművel és tíz repülőgéphordozóval rendelkeznek, valamint többet költenek a seregükre, mint a top10 másik 9 országa együttesen addig botorság volna nem az USA-t tartani a legerősebb haderőnek.


 pervenimus.blog.hu/2019/04/23/a_vilag_10_legerosebb_hadserege
Sobri Jóska
úgy, hogy ebből a 9 országból 6 szövetséges biztosan (Indiában nem vagyok biztos).
csebi
Szerintem India igen:
 www.state.gov/u-s-relations-with-india/

De Töröko. annak tekinthető? 🤔
warr_b
NATO-tag.
nagylaza
Azt tudom. Attól még nem biztos hogy puszipajtások 🙂😉


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 3 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 967 — beers & Packers
Természetesen elismerem még mindig a katonai erejüket
pfefe8
Jól teszed.
Amíg több ezer légi járművel és tíz repülőgéphordozóval rendelkeznek, valamint többet költenek a seregükre, mint a top10 másik 9 országa együttesen addig botorság volna nem az USA-t tartani a legerősebb haderőnek.


 pervenimus.blog.hu/2019/04/23/a_vilag_10_legerosebb_hadserege
Sobri Jóska
úgy, hogy ebből a 9 országból 6 szövetséges biztosan (Indiában nem vagyok biztos).
csebi
Szerintem India igen:
 www.state.gov/u-s-relations-with-india/

De Töröko. annak tekinthető? 🤔
warr_b
NATO-tag.
több mint 3 éve
NB2 New England Patriots 24 527 — nabege2@yahoo.com
Természetesen elismerem még mindig a katonai erejüket
pfefe8
Jól teszed.
Amíg több ezer légi járművel és tíz repülőgéphordozóval rendelkeznek, valamint többet költenek a seregükre, mint a top10 másik 9 országa együttesen addig botorság volna nem az USA-t tartani a legerősebb haderőnek.


 pervenimus.blog.hu/2019/04/23/a_vilag_10_legerosebb_hadserege
Sobri Jóska
úgy, hogy ebből a 9 országból 6 szövetséges biztosan (Indiában nem vagyok biztos).
csebi
Szerintem India igen:
 www.state.gov/u-s-relations-with-india/

De Töröko. annak tekinthető? 🤔
warr_b
Hát szerintem még Erdogan sem tudja, hogy most ő kihez húz igazán 😊
több mint 3 éve
ozibozi New York Giants 16 723
szövetség ide-oda de a klasszik vicc szerint ha egy töltényed van, és a kobra vlmt az indiai áll az utadban akkor egyszerű a döntés 😊
több mint 3 éve
warr_b Washington Commanders 23 672 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Természetesen elismerem még mindig a katonai erejüket
pfefe8
Jól teszed.
Amíg több ezer légi járművel és tíz repülőgéphordozóval rendelkeznek, valamint többet költenek a seregükre, mint a top10 másik 9 országa együttesen addig botorság volna nem az USA-t tartani a legerősebb haderőnek.


 pervenimus.blog.hu/2019/04/23/a_vilag_10_legerosebb_hadserege
Sobri Jóska
úgy, hogy ebből a 9 országból 6 szövetséges biztosan (Indiában nem vagyok biztos).
csebi
Szerintem India igen:
 www.state.gov/u-s-relations-with-india/

De Töröko. annak tekinthető? 🤔


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 3 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 570 — Lucas Scott
Természetesen elismerem még mindig a katonai erejüket
pfefe8
Jól teszed.
Amíg több ezer légi járművel és tíz repülőgéphordozóval rendelkeznek, valamint többet költenek a seregükre, mint a top10 másik 9 országa együttesen addig botorság volna nem az USA-t tartani a legerősebb haderőnek.


 pervenimus.blog.hu/2019/04/23/a_vilag_10_legerosebb_hadserege
Sobri Jóska
úgy, hogy ebből a 9 országból 6 szövetséges biztosan (Indiában nem vagyok biztos).

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 3 éve
Cuchulain82 New England Patriots 985
Kritizáljuk eleget az amerikai demokráciát - joggal -, de azért azt is érdemes látni, hogy akármennyire is "rajtuk röhög a világ", amikor ide jut a helyzet, akkor az a demokrácia olyant tud, hogy az elnök kormánya éppen felkészül, hogy ha az elnök agya végképp elszáll, akkor leváltsa, átvegye a maradék két hétre az irányítást, és békében átadja a hatalmat a demokratikusan megválasztott új elnöknek. Akit demokrata és republikánus államok is kivétel nélkül mind az alkotmányt és törvényt követve be-elektáltak a hatalomba.

Meg olyant tud, hogy betörnek a parlamentbe, aztán pár órára rá a szenátus, amiben a hatalmon levők vannak többségében szentesíti a saját elnökük által éppen szét twitter-bombázott tekintélyű választás törvényes nyertesét.

Meg olyan tud, hogy - beleszámolva az utóbbi 2 hónap történéseit is - az utóbbi pár emberöltő legidiótább négy éve után az idiótát elzavaró párt nem kerül olyan hatalmi pozícióba, hogy csak úgy nekiállhasson "fülkeforradalmat" csinálni, és saját alkotmányt írni, meg bíróságokat, ügyészségeket átalakítani, a saját arcára szabni ésatöbbi. Úgy sem, hogy az idióta elődje az utóbbival megpróbálkozott.

Szóval miközben elhúzzuk a szánkat a történtek láttán, azért az a demokrácia export halkan mondva még mindig nem jönne olyan rosszul. Mondjuk nekünk.
peterk2005
Azt hiszed a következő ciklus majd gyökeres változásokat hoz jó irányban? Pont a te demokrácia bajnokaid őrjongenek amiatt mert kisebbségbe kerültek a legfelsőbb bíróságon a legutóbbi tag kinevezése miatt. Ha lesz lehetőségük felemelnek a létszámát, mert nem tetszik nekik a kialakult helyzet.
pfefe8
csak megjegyzem hogy a repik baromi pofátlan módon borították meg a kvázi egyensúlyt a legfelsőbb bíróságban, szóval ha megváltoztatják a létszámát /ami hosszú távon szerintem nagyon rossz döntés lenne/ akkor azt az amerikai jobboldal a saját gátlástalanságának köszönheti
Cuchulain82
Egyik oldal sem különb ott a másiknál. Csak meg kell nézni ki a leköszönő és ki az új elnökük. Ennyit tudott kitermelni a nagy demokraciajuk. Vicc.
pfefe8
kezdem azzal hogy nem vagyok valami nagy Biden rajongó, de szerintem az elmúlt 20 évben normális repi elnök /elnökjelölt se nagyon/ nem volt Amerikában, akár Bushhoz akár Trumphoz képest messze jobb választás még Biden is
több mint 3 éve
pfefe8 Pittsburgh Steelers 1 203
Természetesen elismerem még mindig a katonai erejüket
pfefe8
Jól teszed.
Amíg több ezer légi járművel és tíz repülőgéphordozóval rendelkeznek, valamint többet költenek a seregükre, mint a top10 másik 9 országa együttesen addig botorság volna nem az USA-t tartani a legerősebb haderőnek.


 pervenimus.blog.hu/2019/04/23/a_vilag_10_legerosebb_hadserege
Sobri Jóska
Ezek a számok. És ebből már Koránt sem tudnak olyan előnyt kihozni mint amit régebben meg szoktunk tőlük.

Steelers fan
több mint 3 éve
pfefe8 Pittsburgh Steelers 1 203
Kritizáljuk eleget az amerikai demokráciát - joggal -, de azért azt is érdemes látni, hogy akármennyire is "rajtuk röhög a világ", amikor ide jut a helyzet, akkor az a demokrácia olyant tud, hogy az elnök kormánya éppen felkészül, hogy ha az elnök agya végképp elszáll, akkor leváltsa, átvegye a maradék két hétre az irányítást, és békében átadja a hatalmat a demokratikusan megválasztott új elnöknek. Akit demokrata és republikánus államok is kivétel nélkül mind az alkotmányt és törvényt követve be-elektáltak a hatalomba.

Meg olyant tud, hogy betörnek a parlamentbe, aztán pár órára rá a szenátus, amiben a hatalmon levők vannak többségében szentesíti a saját elnökük által éppen szét twitter-bombázott tekintélyű választás törvényes nyertesét.

Meg olyan tud, hogy - beleszámolva az utóbbi 2 hónap történéseit is - az utóbbi pár emberöltő legidiótább négy éve után az idiótát elzavaró párt nem kerül olyan hatalmi pozícióba, hogy csak úgy nekiállhasson "fülkeforradalmat" csinálni, és saját alkotmányt írni, meg bíróságokat, ügyészségeket átalakítani, a saját arcára szabni ésatöbbi. Úgy sem, hogy az idióta elődje az utóbbival megpróbálkozott.

Szóval miközben elhúzzuk a szánkat a történtek láttán, azért az a demokrácia export halkan mondva még mindig nem jönne olyan rosszul. Mondjuk nekünk.
peterk2005
Azt hiszed a következő ciklus majd gyökeres változásokat hoz jó irányban? Pont a te demokrácia bajnokaid őrjongenek amiatt mert kisebbségbe kerültek a legfelsőbb bíróságon a legutóbbi tag kinevezése miatt. Ha lesz lehetőségük felemelnek a létszámát, mert nem tetszik nekik a kialakult helyzet.
pfefe8
csak megjegyzem hogy a repik baromi pofátlan módon borították meg a kvázi egyensúlyt a legfelsőbb bíróságban, szóval ha megváltoztatják a létszámát /ami hosszú távon szerintem nagyon rossz döntés lenne/ akkor azt az amerikai jobboldal a saját gátlástalanságának köszönheti
Cuchulain82
Egyik oldal sem különb ott a másiknál. Csak meg kell nézni ki a leköszönő és ki az új elnökük. Ennyit tudott kitermelni a nagy demokraciajuk. Vicc.

Steelers fan
több mint 3 éve
Cuchulain82 New England Patriots 985
Kritizáljuk eleget az amerikai demokráciát - joggal -, de azért azt is érdemes látni, hogy akármennyire is "rajtuk röhög a világ", amikor ide jut a helyzet, akkor az a demokrácia olyant tud, hogy az elnök kormánya éppen felkészül, hogy ha az elnök agya végképp elszáll, akkor leváltsa, átvegye a maradék két hétre az irányítást, és békében átadja a hatalmat a demokratikusan megválasztott új elnöknek. Akit demokrata és republikánus államok is kivétel nélkül mind az alkotmányt és törvényt követve be-elektáltak a hatalomba.

Meg olyant tud, hogy betörnek a parlamentbe, aztán pár órára rá a szenátus, amiben a hatalmon levők vannak többségében szentesíti a saját elnökük által éppen szét twitter-bombázott tekintélyű választás törvényes nyertesét.

Meg olyan tud, hogy - beleszámolva az utóbbi 2 hónap történéseit is - az utóbbi pár emberöltő legidiótább négy éve után az idiótát elzavaró párt nem kerül olyan hatalmi pozícióba, hogy csak úgy nekiállhasson "fülkeforradalmat" csinálni, és saját alkotmányt írni, meg bíróságokat, ügyészségeket átalakítani, a saját arcára szabni ésatöbbi. Úgy sem, hogy az idióta elődje az utóbbival megpróbálkozott.

Szóval miközben elhúzzuk a szánkat a történtek láttán, azért az a demokrácia export halkan mondva még mindig nem jönne olyan rosszul. Mondjuk nekünk.
peterk2005
Azt hiszed a következő ciklus majd gyökeres változásokat hoz jó irányban? Pont a te demokrácia bajnokaid őrjongenek amiatt mert kisebbségbe kerültek a legfelsőbb bíróságon a legutóbbi tag kinevezése miatt. Ha lesz lehetőségük felemelnek a létszámát, mert nem tetszik nekik a kialakult helyzet.
pfefe8
csak megjegyzem hogy a repik baromi pofátlan módon borították meg a kvázi egyensúlyt a legfelsőbb bíróságban, szóval ha megváltoztatják a létszámát /ami hosszú távon szerintem nagyon rossz döntés lenne/ akkor azt az amerikai jobboldal a saját gátlástalanságának köszönheti
több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 058 — #NoStress
Természetesen elismerem még mindig a katonai erejüket
pfefe8
Jól teszed.
Amíg több ezer légi járművel és tíz repülőgéphordozóval rendelkeznek, valamint többet költenek a seregükre, mint a top10 másik 9 országa együttesen addig botorság volna nem az USA-t tartani a legerősebb haderőnek.


 pervenimus.blog.hu/2019/04/23/a_vilag_10_legerosebb_hadserege

több mint 3 éve
pfefe8 Pittsburgh Steelers 1 203
Kritizáljuk eleget az amerikai demokráciát - joggal -, de azért azt is érdemes látni, hogy akármennyire is "rajtuk röhög a világ", amikor ide jut a helyzet, akkor az a demokrácia olyant tud, hogy az elnök kormánya éppen felkészül, hogy ha az elnök agya végképp elszáll, akkor leváltsa, átvegye a maradék két hétre az irányítást, és békében átadja a hatalmat a demokratikusan megválasztott új elnöknek. Akit demokrata és republikánus államok is kivétel nélkül mind az alkotmányt és törvényt követve be-elektáltak a hatalomba.

Meg olyant tud, hogy betörnek a parlamentbe, aztán pár órára rá a szenátus, amiben a hatalmon levők vannak többségében szentesíti a saját elnökük által éppen szét twitter-bombázott tekintélyű választás törvényes nyertesét.

Meg olyan tud, hogy - beleszámolva az utóbbi 2 hónap történéseit is - az utóbbi pár emberöltő legidiótább négy éve után az idiótát elzavaró párt nem kerül olyan hatalmi pozícióba, hogy csak úgy nekiállhasson "fülkeforradalmat" csinálni, és saját alkotmányt írni, meg bíróságokat, ügyészségeket átalakítani, a saját arcára szabni ésatöbbi. Úgy sem, hogy az idióta elődje az utóbbival megpróbálkozott.

Szóval miközben elhúzzuk a szánkat a történtek láttán, azért az a demokrácia export halkan mondva még mindig nem jönne olyan rosszul. Mondjuk nekünk.
peterk2005
Azt hiszed a következő ciklus majd gyökeres változásokat hoz jó irányban? Pont a te demokrácia bajnokaid őrjongenek amiatt mert kisebbségbe kerültek a legfelsőbb bíróságon a legutóbbi tag kinevezése miatt. Ha lesz lehetőségük felemelnek a létszámát, mert nem tetszik nekik a kialakult helyzet.

Steelers fan
több mint 3 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 938
Kritizáljuk eleget az amerikai demokráciát - joggal -, de azért azt is érdemes látni, hogy akármennyire is "rajtuk röhög a világ", amikor ide jut a helyzet, akkor az a demokrácia olyant tud, hogy az elnök kormánya éppen felkészül, hogy ha az elnök agya végképp elszáll, akkor leváltsa, átvegye a maradék két hétre az irányítást, és békében átadja a hatalmat a demokratikusan megválasztott új elnöknek. Akit demokrata és republikánus államok is kivétel nélkül mind az alkotmányt és törvényt követve be-elektáltak a hatalomba.

Meg olyant tud, hogy betörnek a parlamentbe, aztán pár órára rá a szenátus, amiben a hatalmon levők vannak többségében szentesíti a saját elnökük által éppen szét twitter-bombázott tekintélyű választás törvényes nyertesét.

Meg olyan tud, hogy - beleszámolva az utóbbi 2 hónap történéseit is - az utóbbi pár emberöltő legidiótább négy éve után az idiótát elzavaró párt nem kerül olyan hatalmi pozícióba, hogy csak úgy nekiállhasson "fülkeforradalmat" csinálni, és saját alkotmányt írni, meg bíróságokat, ügyészségeket átalakítani, a saját arcára szabni ésatöbbi. Úgy sem, hogy az idióta elődje az utóbbival megpróbálkozott.

Szóval miközben elhúzzuk a szánkat a történtek láttán, azért az a demokrácia export halkan mondva még mindig nem jönne olyan rosszul. Mondjuk nekünk.
peterk2005
Big like.

Amúgyis, amikor valaki azon hőbörög, hogy mindenképpen a "csatlósai" leszünk valakinek, azért nem mindegy, hogy egy olyannak akivel tudsz tárgyalni (Nyugat) vagy olyannak akivel nem (Oroszo/Kína).
több mint 3 éve
pfefe8 Pittsburgh Steelers 1 203
És ezek az amcsik osztják az észt demokráciából a világnak😊 A lapos tévés blm bohócok után a hazafiak amcsi zászlóba öltözött bohócai megbénítják az országot és a törvényhozásukat😊 Szerencsére a világban már csak fogatlan oroszlánok, az erejük már erősen megkopott.
pfefe8
katonailag még mindig ők harapnak a legnagyobbat
Negritis
Korántsem. Ázsiát elvesztetették, Afrikát is. Az arab világban vagy egy Szaudi állam amit támogatnak és ennyi. Gyakorlatilag az arab világban a biztonságos zöld zónákon kívül a katonáik konkrét életveszélyben vannak. Minden szövetségesüket előbb utóbb hátba szúrtak és odadobtak koncnak. kurdok, afgánok, stb. Nem véletlen, hogy elmúltak azok az idők amikor háborút kezdeményeznek, mert ahhoz már koránt sincs meg az erejük. Irak , Szíria stb már nem ők voltak akik diktáltak, hanem sokad szereplők lettek. Trum már meg sem próbálkozott semmilyen komolyabb beavatkozással.
pfefe8
de az politika, én azt mondom hogy ha odamennek valahova a sereggel akkor takarítanak
hogy mi a következménye más kérdés
Negritis
Már nem mennek oda sereggel. azok az idők elmúltak. eljátszották mindenhol a szavukat és a konkrét erejük sincs meg egy szárazföldi beavatkozáshoz. Ha az amcsikkal szövetséget kötsz és katonai segítséget kérsz tőlük, akkor tuti hogy előbb utóbb hátba támadnak és odadobnak az ellenségeidnek. Nem véletlen, hogy a kínaiak, oroszok az utóbbi időben komoly sikereket értek el az amerikaiak kárára.
pfefe8
Azért ne felejtsd el, hogy hatalmas hadseregről beszélünk, akik a világban MINDENHOL ott vannak. Nagyon gyorsan tudnak lépni, bárhol, míg egy Kína vagy Oroszország csak a saját birodalma szomszédságában erős. Arról nem beszélve, hogy Amerikában nem igazán örülnek a hullazsákoknak, ott elég óvatosan kell háborúskodni.
De amúgy igen tudom, hogy milyen szinten játszották ki a szövetségeseiket, döfték őket hátba a saját érdekeiknek megfelelően és utálom a demokráciaexportjukat. De még mindig veszélyes ellenség, ugyanakkor lennének olyanok akik nem sírnának, ha a kialakult politikai helyzet miatt Amerikában polgárháború lenne, tovább gyengítve ezzel a pozíciójukat.
NB2
Természetesen elismerem még mindig a katonai erejüket, viszont amit hosszú ideig meg szoktunk tőlük a világban, hogy ők játszák a csendőr szerepét az már a múlt. A sorozatos hibás döntéseik levét isszák manapság. Polgárháború reméljük nem lesz náluk, de totál szét van szakadva a társadalmunk. Olyan ellentétek feszítik őket amit talán már nem is tudnak feloldani soha. Faji ellentétek, vidék kontra városi szembenállás, szegények gazdagok, és végül ez a kétpólusú politika kompromisszumok nélkül. Ráadásul van egy rosszul képzett rendőrségük , amivel nem tudnak mit kezdeni.

Steelers fan
több mint 3 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 685 — The only discipline that lasts, is self discipline
Kritizáljuk eleget az amerikai demokráciát - joggal -, de azért azt is érdemes látni, hogy akármennyire is "rajtuk röhög a világ", amikor ide jut a helyzet, akkor az a demokrácia olyant tud, hogy az elnök kormánya éppen felkészül, hogy ha az elnök agya végképp elszáll, akkor leváltsa, átvegye a maradék két hétre az irányítást, és békében átadja a hatalmat a demokratikusan megválasztott új elnöknek. Akit demokrata és republikánus államok is kivétel nélkül mind az alkotmányt és törvényt követve be-elektáltak a hatalomba.

Meg olyant tud, hogy betörnek a parlamentbe, aztán pár órára rá a szenátus, amiben a hatalmon levők vannak többségében szentesíti a saját elnökük által éppen szét twitter-bombázott tekintélyű választás törvényes nyertesét.

Meg olyan tud, hogy - beleszámolva az utóbbi 2 hónap történéseit is - az utóbbi pár emberöltő legidiótább négy éve után az idiótát elzavaró párt nem kerül olyan hatalmi pozícióba, hogy csak úgy nekiállhasson "fülkeforradalmat" csinálni, és saját alkotmányt írni, meg bíróságokat, ügyészségeket átalakítani, a saját arcára szabni ésatöbbi. Úgy sem, hogy az idióta elődje az utóbbival megpróbálkozott.

Szóval miközben elhúzzuk a szánkat a történtek láttán, azért az a demokrácia export halkan mondva még mindig nem jönne olyan rosszul. Mondjuk nekünk.

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 3 éve
NB2 New England Patriots 24 527 — nabege2@yahoo.com
És ezek az amcsik osztják az észt demokráciából a világnak😊 A lapos tévés blm bohócok után a hazafiak amcsi zászlóba öltözött bohócai megbénítják az országot és a törvényhozásukat😊 Szerencsére a világban már csak fogatlan oroszlánok, az erejük már erősen megkopott.
pfefe8
katonailag még mindig ők harapnak a legnagyobbat
Negritis
Korántsem. Ázsiát elvesztetették, Afrikát is. Az arab világban vagy egy Szaudi állam amit támogatnak és ennyi. Gyakorlatilag az arab világban a biztonságos zöld zónákon kívül a katonáik konkrét életveszélyben vannak. Minden szövetségesüket előbb utóbb hátba szúrtak és odadobtak koncnak. kurdok, afgánok, stb. Nem véletlen, hogy elmúltak azok az idők amikor háborút kezdeményeznek, mert ahhoz már koránt sincs meg az erejük. Irak , Szíria stb már nem ők voltak akik diktáltak, hanem sokad szereplők lettek. Trum már meg sem próbálkozott semmilyen komolyabb beavatkozással.
pfefe8
de az politika, én azt mondom hogy ha odamennek valahova a sereggel akkor takarítanak
hogy mi a következménye más kérdés
Negritis
Már nem mennek oda sereggel. azok az idők elmúltak. eljátszották mindenhol a szavukat és a konkrét erejük sincs meg egy szárazföldi beavatkozáshoz. Ha az amcsikkal szövetséget kötsz és katonai segítséget kérsz tőlük, akkor tuti hogy előbb utóbb hátba támadnak és odadobnak az ellenségeidnek. Nem véletlen, hogy a kínaiak, oroszok az utóbbi időben komoly sikereket értek el az amerikaiak kárára.
pfefe8
Azért ne felejtsd el, hogy hatalmas hadseregről beszélünk, akik a világban MINDENHOL ott vannak. Nagyon gyorsan tudnak lépni, bárhol, míg egy Kína vagy Oroszország csak a saját birodalma szomszédságában erős. Arról nem beszélve, hogy Amerikában nem igazán örülnek a hullazsákoknak, ott elég óvatosan kell háborúskodni.
De amúgy igen tudom, hogy milyen szinten játszották ki a szövetségeseiket, döfték őket hátba a saját érdekeiknek megfelelően és utálom a demokráciaexportjukat. De még mindig veszélyes ellenség, ugyanakkor lennének olyanok akik nem sírnának, ha a kialakult politikai helyzet miatt Amerikában polgárháború lenne, tovább gyengítve ezzel a pozíciójukat.