USA és a világ

31 feliratkozó

több mint 3 éve
pfefe8 Pittsburgh Steelers 1 203
És ezek az amcsik osztják az észt demokráciából a világnak😊 A lapos tévés blm bohócok után a hazafiak amcsi zászlóba öltözött bohócai megbénítják az országot és a törvényhozásukat😊 Szerencsére a világban már csak fogatlan oroszlánok, az erejük már erősen megkopott.

Steelers fan
több mint 3 éve
Cuchulain82 New England Patriots 985
Engem az zavar de baromira, pedig elfogadó vagyok és hiszek az egyenjogúságban származástól függetlenül, hogy az összes ún. sztár (sportoló, zenész, színész, akármi) Instagram sztorija, akiket követek, azzal van tele hogy "bezzeg ha feketék törtek volna be a Capitoliumba, akkor nem csak egyet lőttek volna le, helló fehér felsőbbrendűség."

Az anyátok picsáját már komolyan, hát már bennem is kezdenek negatív érzéseket kelteni az egész egyenjogúsági mozgalommal kapcsolatban ezek a kirakat BLM harcosok.
Mikey
Ez tipikusan olyan dolog hogy ha okosabbat nem tudnak mondani akkor inkább fogják be a szájukat. Ezeknek a megszólalásoknak nulla haszna van csak tovább fokozzák az indulatokat.
Mondom ezt úgy hogy amikor az első képeket láttam arról hogy a "tüntetők" bent vannak az épületben, akkor nekem is eszembe jutott hogy ha ehhez hasonlót kicsit sötétebb bőrű emberek csinálnának már rég halottak hevernének a folyosókon.
több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 521 — The Mathematician
sztem sem feltétlen jó dolog azzal most előjönni, de azért van kettősség


The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
Borbinho Indianapolis Colts Old Dominion Monarchs 11 474 — Rent Free - Megrögzött Colts Fan
Engem az zavar de baromira, pedig elfogadó vagyok és hiszek az egyenjogúságban származástól függetlenül, hogy az összes ún. sztár (sportoló, zenész, színész, akármi) Instagram sztorija, akiket követek, azzal van tele hogy "bezzeg ha feketék törtek volna be a Capitoliumba, akkor nem csak egyet lőttek volna le, helló fehér felsőbbrendűség."

Az anyátok picsáját már komolyan, hát már bennem is kezdenek negatív érzéseket kelteni az egész egyenjogúsági mozgalommal kapcsolatban ezek a kirakat BLM harcosok.
Mikey
Miért zavar? Szerinted nincs igazuk?


"Overjoyed, the wolf devours his leg that's been torn off by a trap. Praised be the day that gave me food, he cries."
több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 521 — The Mathematician
 www.bankinfosecurity.com/rioters-open-capitols-doors-to-potential-cyberthreats-a-15715

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
Mikey Cincinnati Bengals 18 583
Engem az zavar de baromira, pedig elfogadó vagyok és hiszek az egyenjogúságban származástól függetlenül, hogy az összes ún. sztár (sportoló, zenész, színész, akármi) Instagram sztorija, akiket követek, azzal van tele hogy "bezzeg ha feketék törtek volna be a Capitoliumba, akkor nem csak egyet lőttek volna le, helló fehér felsőbbrendűség."

Az anyátok picsáját már komolyan, hát már bennem is kezdenek negatív érzéseket kelteni az egész egyenjogúsági mozgalommal kapcsolatban ezek a kirakat BLM harcosok.

Szerkesztette: Mikey
több mint 3 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 21 934
Ez hosszabb videó, látszódnak rajta a rendőrök utána:
több mint 3 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 16 322 — No 1 Zhang Yufei fan
Ha Pelosi-val lett volna, adtam volna 1 like-ot 😊

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 3 éve
NB2 New England Patriots 24 527 — nabege2@yahoo.com
több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 521 — The Mathematician
Hír volt és hír ma is minden nagyobb hírcsatornán. És nem úgy hír, hogy egy kib*szott terrorista volt, hanem bemutatták, hogy ki, és a narratíva az, hogy bár jogszerűen történt, de tragikus történet.

Egyébként meg menj a *****-ba az általánosító feltételezéseiddel. Mert sértő. Mert magamra (is) vettem, mert nem lehet nem magamra venni, ha általánosítasz. És azért sért, mert úgy gondolom, hogy nekem fontos, hogy a történteket önmagukban ítéljem meg, ha összehasonlítom őket, akkor olyan szempontból tegyem, ahogy összehasonlíthatóak. És úgy gondolom, hogy ehhez tartani is szoktam magam.

Megjegyzem, a nyári Floyd gyilkosságnál bizony nem egy olyan első komment érkezett, hogy egy kib*szott bűnoző előéletű junkie, ne csodálkozzon, hogy így járt. Pedig az az eset első ránézésre is egyértelműen jogszerűtlen rendőri túlkapásnak nézett ki, ahol a k*baszott bűnöző junkie nem tanúsított érdemi ellenállást. És mégis sok ilyen komment érkezett. A tegnapi esetben a leghalványabb kétség nem férhet hozzá, hogy az intézkedés jogszerű volt, mégsem olvashatsz egyetlen - hangsúlyozom, egyetlen - olyan kommentet sem itt, hogy a kib*szott szélsőséges picsa bemászik, meg is érdemelte. A "legdurvább" vélemény az volt, hogy "mégis mire számított amikor be akart mászni oda". Úgyhogy már csak ezért se kellett volna ilyen cinikus általánosító postot elengedned...
peterk2005
Érdekes... A késsel hadonászó lelőtt férfi esetében nem a jogszerű intézkedés, jogos védelmi helyzet és törvényi kötelezettségek érdekeltek, hanem az általad kifacsart "nem ez a törvény szelleme" utólagos okoskodás.

Lehet megsértődni, meg valakit kulturáltnak álcázott módon a picsába küldeni, meg el is lehet gondolkozni, miért írhatta a másik azt, amit.
Gogo
Az általánosító, konkrétumok nélküli "gondolom most is ez fog történni" féle cinikus postokon nincs min elgondolkodni. Ezeket vagy ignorálom, ha nem érint, vagy magamra veszem, ha érint, és elküldöm az íróját melegebb éghajlatra. Mert méltatlan és sértő. Ha problémája van, vegyen elő engem, és konkrétan fogalmazza meg, hogy mi a probléma, mivel nem ért egyet.

Te írtál egy konkrét esetet, személyesen nekem, nem általánosítgatva. Erre válaszolok is neked: nem emlékszem melyik esetre gondolsz. Idézd be légy szíves, mit írtam. Mindenesetre kétlem, hogy a konkrét eset kapcsán bármit is kifacsartam volna. Nem gyakran minősítek direktben eseteket. A Floyd eset ilyen volt, a tegnapi ilyen volt, és még talán 1-2 ilyen lehetett, amik a felvétel alapján jogilag egyértelműnek tűnnek számomra. A többségüket, a különböző ilyen-olyan igazoltatós, aztán vagy ezért vagy azért lövöldözéssel végződő eseteket nem szoktam minősíteni. Általános "fegyver kritikus" véleményem szokott lenni ezekről. Nem vagyok híve az USA fegyvertartási és fegyver használati gyakorlatának. Általában véve elítélem azt, amilyen gyakran és szerintem túl hamar fegyverhez nyúlnak. A fegyvertartási lazaság sem tetszik, és a rendfenntartói fegyverhasználati gyakorlat sem. Ez a véleményem független a konkrét esettől. Elmondtam ezt a Floyd eset kapcsán is - bár ott nem fegyverrel öltek -, elmondtam más esetek kapcsán is, és elmondtam - többször - a tegnapi eset kapcsán is.
peterk2005
asszem akit 7x lőttek hátba ott volt szó arról hogy késsel hadonászik(valamint a képminőség miatt nem biztos hogy az volt van aki kulcsot mondott), de őt se akkor lőtték le hanem utána mikor a kocsihoz ért
szóval ezért se áll meg a hasonlat

Szerkesztette: Negritis, a vajda

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 685 — The only discipline that lasts, is self discipline
Hír volt és hír ma is minden nagyobb hírcsatornán. És nem úgy hír, hogy egy kib*szott terrorista volt, hanem bemutatták, hogy ki, és a narratíva az, hogy bár jogszerűen történt, de tragikus történet.

Egyébként meg menj a *****-ba az általánosító feltételezéseiddel. Mert sértő. Mert magamra (is) vettem, mert nem lehet nem magamra venni, ha általánosítasz. És azért sért, mert úgy gondolom, hogy nekem fontos, hogy a történteket önmagukban ítéljem meg, ha összehasonlítom őket, akkor olyan szempontból tegyem, ahogy összehasonlíthatóak. És úgy gondolom, hogy ehhez tartani is szoktam magam.

Megjegyzem, a nyári Floyd gyilkosságnál bizony nem egy olyan első komment érkezett, hogy egy kib*szott bűnoző előéletű junkie, ne csodálkozzon, hogy így járt. Pedig az az eset első ránézésre is egyértelműen jogszerűtlen rendőri túlkapásnak nézett ki, ahol a k*baszott bűnöző junkie nem tanúsított érdemi ellenállást. És mégis sok ilyen komment érkezett. A tegnapi esetben a leghalványabb kétség nem férhet hozzá, hogy az intézkedés jogszerű volt, mégsem olvashatsz egyetlen - hangsúlyozom, egyetlen - olyan kommentet sem itt, hogy a kib*szott szélsőséges picsa bemászik, meg is érdemelte. A "legdurvább" vélemény az volt, hogy "mégis mire számított amikor be akart mászni oda". Úgyhogy már csak ezért se kellett volna ilyen cinikus általánosító postot elengedned...
peterk2005
Érdekes... A késsel hadonászó lelőtt férfi esetében nem a jogszerű intézkedés, jogos védelmi helyzet és törvényi kötelezettségek érdekeltek, hanem az általad kifacsart "nem ez a törvény szelleme" utólagos okoskodás.

Lehet megsértődni, meg valakit kulturáltnak álcázott módon a picsába küldeni, meg el is lehet gondolkozni, miért írhatta a másik azt, amit.
Gogo
Az általánosító, konkrétumok nélküli "gondolom most is ez fog történni" féle cinikus postokon nincs min elgondolkodni. Ezeket vagy ignorálom, ha nem érint, vagy magamra veszem, ha érint, és elküldöm az íróját melegebb éghajlatra. Mert méltatlan és sértő. Ha problémája van, vegyen elő engem, és konkrétan fogalmazza meg, hogy mi a probléma, mivel nem ért egyet.

Te írtál egy konkrét esetet, személyesen nekem, nem általánosítgatva. Erre válaszolok is neked: nem emlékszem melyik esetre gondolsz. Idézd be légy szíves, mit írtam. Mindenesetre kétlem, hogy a konkrét eset kapcsán bármit is kifacsartam volna. Nem gyakran minősítek direktben eseteket. A Floyd eset ilyen volt, a tegnapi ilyen volt, és még talán 1-2 ilyen lehetett, amik a felvétel alapján jogilag egyértelműnek tűnnek számomra. A többségüket, a különböző ilyen-olyan igazoltatós, aztán vagy ezért vagy azért lövöldözéssel végződő eseteket nem szoktam minősíteni. Általános "fegyver kritikus" véleményem szokott lenni ezekről. Nem vagyok híve az USA fegyvertartási és fegyver használati gyakorlatának. Általában véve elítélem azt, amilyen gyakran és szerintem túl hamar fegyverhez nyúlnak. A fegyvertartási lazaság sem tetszik, és a rendfenntartói fegyverhasználati gyakorlat sem. Ez a véleményem független a konkrét esettől. Elmondtam ezt a Floyd eset kapcsán is - bár ott nem fegyverrel öltek -, elmondtam más esetek kapcsán is, és elmondtam - többször - a tegnapi eset kapcsán is.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 3 éve
r.baggio Washington Commanders Vanderbilt Commodores 61 944 — no es importante
Logikailag nem értem amúgy, hogy ilyenkor miért nem lehet elélőni egyet,
Toca
no offense, de ebből nyilvánvalóan látszik, hogy mennyire nem kell azoknak okoskodni lőfegyverhasználatról, akik még életükben nem lőttek még, nemhogy hasonló helyzetben lettek volna

a kilőtt lövedékkel szerinted ez esetben mi történik? szépen megáll és lefekveszik a járólapra vagy hogy képzeled ezt el?

szerk.: nem jutott eszembe a szó, de aztán beugrott: "a lövés irányát úgy kell megválasztani, számolva a becsapódást esetlegesen követő gurulattal is"

Szerkesztette: r.baggio


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 3 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 21 934
 tibiatya.blogstar.hu/2021/01/07/ime-a-teljes-video-a-capitolium-hill-i-no-meggyilkolasarol-/104869/?fbclid=IwAR2t4LJWmuEIck18ZfL__Hp9KqbgONIptCDtM2qovq_mN0f3DhrNzqlC2YE
ozibozi
Nem hallható a felszólítás 😀
Mégis mi volt hallható az üvöltözésben? Az mondjuk jól látható, hogy egy fegyver szegeződik a nőre, egy barikáddal elzárt folyosó felől. Tényleg borzalom, amikor valaki erőszakos halált hal, "de tegye már fel a kezét", aki másképp viselkedett volna ilyen helyzetben? Mert kiváncsi lennék, hogy mégis milyen más lehetőség lett volna megállítani a tüntetőket, gondolom a védett személyek előtt. Micsoda egy ostoba vita ez 😕
Klaci79
Szerintem nincs vita a jogosságáról.
Valószínűleg ez volt a parancs.

Logikailag nem értem amúgy, hogy ilyenkor miért nem lehet elélőni egyet, ha tovább jön meg bele. Azért nem olyan gyorsan mozgott át a nő.
Persze valszeg nem ez a process és ilyenkor a szerint járnak el.
Toca
Nem tudom én se...csak azt gondolom, (tippelem) hogy ezek az öltönyösök már a közvetlen testőrség, akik másképp vannak képezve, nem úgy, mint egy rendfenntartó. Az szerintem biztos, hogy a nő látta, hogy mi van bent, de biztos, hogy mondta is neki, hogy maradjon ott. Náluk már talán nem opció, hogy figyelmeztessenek jobban. Eléggé elbarikádozták azt a területet, gondolom képviselőkkel lehetett tele, akár az alelnökkel is. Sajnálom, hogy ideáig fajult és a rendőrség ennyire felkészületlen volt.
Klaci79
na még a végén kiderül, hogy "baráti" tűz terítette le
slowmotion
szeretném ezt érteni, de nem megy 😊
milyen baráti tűz? micsoda?
több mint 3 éve
slowmotion Dallas Cowboys 24 328 — Cowboys fan
 tibiatya.blogstar.hu/2021/01/07/ime-a-teljes-video-a-capitolium-hill-i-no-meggyilkolasarol-/104869/?fbclid=IwAR2t4LJWmuEIck18ZfL__Hp9KqbgONIptCDtM2qovq_mN0f3DhrNzqlC2YE
ozibozi
Nem hallható a felszólítás 😀
Mégis mi volt hallható az üvöltözésben? Az mondjuk jól látható, hogy egy fegyver szegeződik a nőre, egy barikáddal elzárt folyosó felől. Tényleg borzalom, amikor valaki erőszakos halált hal, "de tegye már fel a kezét", aki másképp viselkedett volna ilyen helyzetben? Mert kiváncsi lennék, hogy mégis milyen más lehetőség lett volna megállítani a tüntetőket, gondolom a védett személyek előtt. Micsoda egy ostoba vita ez 😕
Klaci79
Szerintem nincs vita a jogosságáról.
Valószínűleg ez volt a parancs.

Logikailag nem értem amúgy, hogy ilyenkor miért nem lehet elélőni egyet, ha tovább jön meg bele. Azért nem olyan gyorsan mozgott át a nő.
Persze valszeg nem ez a process és ilyenkor a szerint járnak el.
Toca
Nem tudom én se...csak azt gondolom, (tippelem) hogy ezek az öltönyösök már a közvetlen testőrség, akik másképp vannak képezve, nem úgy, mint egy rendfenntartó. Az szerintem biztos, hogy a nő látta, hogy mi van bent, de biztos, hogy mondta is neki, hogy maradjon ott. Náluk már talán nem opció, hogy figyelmeztessenek jobban. Eléggé elbarikádozták azt a területet, gondolom képviselőkkel lehetett tele, akár az alelnökkel is. Sajnálom, hogy ideáig fajult és a rendőrség ennyire felkészületlen volt.
Klaci79
na még a végén kiderül, hogy "baráti" tűz terítette le
több mint 3 éve
Gogo New England Patriots Army Black Knights 2 428 — Tuskó Hopkins
Hír volt és hír ma is minden nagyobb hírcsatornán. És nem úgy hír, hogy egy kib*szott terrorista volt, hanem bemutatták, hogy ki, és a narratíva az, hogy bár jogszerűen történt, de tragikus történet.

Egyébként meg menj a *****-ba az általánosító feltételezéseiddel. Mert sértő. Mert magamra (is) vettem, mert nem lehet nem magamra venni, ha általánosítasz. És azért sért, mert úgy gondolom, hogy nekem fontos, hogy a történteket önmagukban ítéljem meg, ha összehasonlítom őket, akkor olyan szempontból tegyem, ahogy összehasonlíthatóak. És úgy gondolom, hogy ehhez tartani is szoktam magam.

Megjegyzem, a nyári Floyd gyilkosságnál bizony nem egy olyan első komment érkezett, hogy egy kib*szott bűnoző előéletű junkie, ne csodálkozzon, hogy így járt. Pedig az az eset első ránézésre is egyértelműen jogszerűtlen rendőri túlkapásnak nézett ki, ahol a k*baszott bűnöző junkie nem tanúsított érdemi ellenállást. És mégis sok ilyen komment érkezett. A tegnapi esetben a leghalványabb kétség nem férhet hozzá, hogy az intézkedés jogszerű volt, mégsem olvashatsz egyetlen - hangsúlyozom, egyetlen - olyan kommentet sem itt, hogy a kib*szott szélsőséges picsa bemászik, meg is érdemelte. A "legdurvább" vélemény az volt, hogy "mégis mire számított amikor be akart mászni oda". Úgyhogy már csak ezért se kellett volna ilyen cinikus általánosító postot elengedned...
peterk2005
Érdekes...

A késsel hadonászó lelőtt férfi esetében nem a jogszerű intézkedés, jogos védelmi helyzet és törvényi kötelezettségek érdekeltek, hanem az általad kifacsart "nem ez a törvény szelleme" utólagos okoskodás.

Lehet megsértődni, meg valakit kulturáltnak álcázott módon a picsába küldeni, meg el is lehet gondolkozni, miért írhatta a másik azt, amit.

I swung a saber and I was a young Hussar

"Theirs not to make reply, / Theirs not to reason why, / Theirs but to do and die."
több mint 3 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 685 — The only discipline that lasts, is self discipline
Szerintem nincs vita a jogosságáról. Valószínűleg ez volt a parancs.
Logikailag nem értem amúgy, hogy ilyenkor miért nem lehet elélőni egyet, ha tovább jön meg bele. Azért nem olyan gyorsan mozgott át a nő. Persze valszeg nem ez a process és ilyenkor a szerint járnak el.
Toca
Ez a Kapitólium, nem egy utcasarok, vagy egy civil lakás hátsó kertje. Itt még az USA viszonyokhoz képest is strict biztonsági protokollok és szabályok érvényesek. Tegnap említettem, hogy pár hónapja egy élő Trump sajtótájékoztató közben történt a Fehér Házon kívül - a kerítésein is kívül - egy incidens, lelőttek valakit, mert rossz helyre ment be a terelő kordonok környékén. Ez az eset pedig hat éve történt, éppen itt a Kapitóliumnál. Egy éppen megfordulni igyekvő nőtt lőttek le a saját autójában - úgy, hogy a hátsó ülésén ott volt a kisgyereke -, mert elb*szta a visszakanyarodást valamelyik Kapitólium környéki kordonnál.

Én nagyon nem vagyok híve ennek a gyakorlatnak - nem normális, ha egy állami épület környéként meg lehet halni azért, mert elrontasz egy visszafordulót -, de az USA egy ilyen ország. És ha ez a "protokoll", ha egy kerítésen kívüli rossz forduló miatt is kilőhetnek az autóban a gyerekeddel a hátsó ülésen, akkor valójában az a csoda, hogy tegnap csak egy haláleset történt.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 3 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 21 934
 tibiatya.blogstar.hu/2021/01/07/ime-a-teljes-video-a-capitolium-hill-i-no-meggyilkolasarol-/104869/?fbclid=IwAR2t4LJWmuEIck18ZfL__Hp9KqbgONIptCDtM2qovq_mN0f3DhrNzqlC2YE
ozibozi
Nem hallható a felszólítás 😀
Mégis mi volt hallható az üvöltözésben? Az mondjuk jól látható, hogy egy fegyver szegeződik a nőre, egy barikáddal elzárt folyosó felől. Tényleg borzalom, amikor valaki erőszakos halált hal, "de tegye már fel a kezét", aki másképp viselkedett volna ilyen helyzetben? Mert kiváncsi lennék, hogy mégis milyen más lehetőség lett volna megállítani a tüntetőket, gondolom a védett személyek előtt. Micsoda egy ostoba vita ez 😕
Klaci79
Szerintem nincs vita a jogosságáról.
Valószínűleg ez volt a parancs.

Logikailag nem értem amúgy, hogy ilyenkor miért nem lehet elélőni egyet, ha tovább jön meg bele. Azért nem olyan gyorsan mozgott át a nő.
Persze valszeg nem ez a process és ilyenkor a szerint járnak el.
Toca
Nem tudom én se...csak azt gondolom, (tippelem) hogy ezek az öltönyösök már a közvetlen testőrség, akik másképp vannak képezve, nem úgy, mint egy rendfenntartó. Az szerintem biztos, hogy a nő látta, hogy mi van bent, de biztos, hogy mondta is neki, hogy maradjon ott. Náluk már talán nem opció, hogy figyelmeztessenek jobban. Eléggé elbarikádozták azt a területet, gondolom képviselőkkel lehetett tele, akár az alelnökkel is. Sajnálom, hogy ideáig fajult és a rendőrség ennyire felkészületlen volt.
több mint 3 éve
ozibozi New York Giants 16 723
A videón a nő mögött nem fegyveres rendőrök vagy katonák vannak? Simán őket is eltalálhatta volna baráti tűzzel ha mellé lő, vagy Gellert kap a golyó.
Legalábbis a videó alapján ott jöttek fel a lépcsőn.

Szerkesztette: ozibozi
több mint 3 éve
slowmotion Dallas Cowboys 24 328 — Cowboys fan
 tibiatya.blogstar.hu/2021/01/07/ime-a-teljes-video-a-capitolium-hill-i-no-meggyilkolasarol-/104869/?fbclid=IwAR2t4LJWmuEIck18ZfL__Hp9KqbgONIptCDtM2qovq_mN0f3DhrNzqlC2YE
ozibozi
Nem hallható a felszólítás 😀
Mégis mi volt hallható az üvöltözésben? Az mondjuk jól látható, hogy egy fegyver szegeződik a nőre, egy barikáddal elzárt folyosó felől. Tényleg borzalom, amikor valaki erőszakos halált hal, "de tegye már fel a kezét", aki másképp viselkedett volna ilyen helyzetben? Mert kiváncsi lennék, hogy mégis milyen más lehetőség lett volna megállítani a tüntetőket, gondolom a védett személyek előtt. Micsoda egy ostoba vita ez 😕
Klaci79
Szerintem nincs vita a jogosságáról.
Valószínűleg ez volt a parancs.

Logikailag nem értem amúgy, hogy ilyenkor miért nem lehet elélőni egyet, ha tovább jön meg bele. Azért nem olyan gyorsan mozgott át a nő.
Persze valszeg nem ez a process és ilyenkor a szerint járnak el.
Toca
túlreagálás. persze nem tudhatták, mit akar, teszem azt mi van a hátizsákban.
több mint 3 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 685 — The only discipline that lasts, is self discipline
Elon Musk posztolt egyet twitteren. Szerinte domino hatas all fenn a Facebook letrehozasa es a tegnapi Q-army ostrom kozott. Alatta egy komment, Carl Sagan konyvebol linkel egy oldalt. Egesz jol eltalalta 1995-ben, hogy mi lesz a tarsadalom problemaja 2020-ban:

Magyarul kb. ennyit tesz: Van egy rossz erzese azzal az Amerikaval akpcsoaltban amiben majd a gyereke es unokaja fog elni. Amikor az USA szolgaltatasokon es informacion alapulo tarsadalom lesz, amikor majd minden iparagat a kulcsfontossaguak kozul, kulfoldre vittek, amikor lenyugozo technologiak hatalma egy maroknyi ember kezeben lesz, es azok kozul akik a kozerdeket kepviselik, senki sem erti majd a problemat, amikor mar nem az emberek dontenek es nem kepesek kello modon kerdore vonna a hatalmon levoket, amikor mar nem tudunk kulonbseget tenni a kozott ami az igazsag es a kozott ami jol esik, akkor csuszunk vissza a sotetsegbe.

Amerika lebutatisanak legjobb peldaja az elkepesztoen befolyasos mediaban fellelheto komoly tartalom hianya, a 30 masodperces rovidhirek amik vegul 10 masodpercesek lesznek, hiszekenyseg az altudomanyokkal kapcsolatban, de legfokeppen az ignorancia unneplese.undisputedly
Kicsit olyan ez a Musk post, mintha úgy gondolná, hogy ez a folyamat determinált. Szerintem nem az. A tömeg mindig is befolyásolható volt, soha nem tudta önerőből eldönteni, hogy mi a tényszerű valóság, és mi az alakított valóság. Se ötezer éve, se ötszáz éve, se ötven éve, se manapság. Hogy éppen mennyi szarság származik ebből, az hullámzó, vannak rosszabb időszakok, aztán jobbak. Nem merem megjósolni, hogy ez a social media által okozott "behülyülés" meddig tarthat - lehet, hogy még évtizedekig hülyülünt tőle, lehet, hogy fél évtizeden belül túllépünk valahogy rajta -, de abban biztos vagyok, hogy ez nem egy egyirányú utca, ebből is kilépünk majd. Hogy belelépjünk valami másféle, más jelenség / újdonság által okozott sz*rba. 😀


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 3 éve
Toca Minnesota Vikings 19 235 — Vikings fan
 tibiatya.blogstar.hu/2021/01/07/ime-a-teljes-video-a-capitolium-hill-i-no-meggyilkolasarol-/104869/?fbclid=IwAR2t4LJWmuEIck18ZfL__Hp9KqbgONIptCDtM2qovq_mN0f3DhrNzqlC2YE
ozibozi
Nem hallható a felszólítás 😀
Mégis mi volt hallható az üvöltözésben? Az mondjuk jól látható, hogy egy fegyver szegeződik a nőre, egy barikáddal elzárt folyosó felől. Tényleg borzalom, amikor valaki erőszakos halált hal, "de tegye már fel a kezét", aki másképp viselkedett volna ilyen helyzetben? Mert kiváncsi lennék, hogy mégis milyen más lehetőség lett volna megállítani a tüntetőket, gondolom a védett személyek előtt. Micsoda egy ostoba vita ez 😕
Klaci79
Szerintem nincs vita a jogosságáról.
Valószínűleg ez volt a parancs.

Logikailag nem értem amúgy, hogy ilyenkor miért nem lehet elélőni egyet, ha tovább jön meg bele. Azért nem olyan gyorsan mozgott át a nő.
Persze valszeg nem ez a process és ilyenkor a szerint járnak el.
több mint 3 éve
kristóf17 Indianapolis Colts 3 426 — Colts fan
Fiatal nőnek tűnik. Tragikus 😕

Ezen a felveteln latni ahogyan probaljak ellatni a lelott not.
Csak eros idegzetueknek, met kicsit megrazo az elettelen test:


undisputedly
peterk2005
Elkezdték megerősíteni, hogy meghalt.
Tényleg nem tudom mire számítottak. Mi volt a terv bent? Mármint a végső cél odabent?
shawnka
Majd megy érte is a pray for, meg egyesek ide is kirakják aláírásba, mert, ugyebár ő is a szabadságáért ment csak más megközelítésből. Ja várj, nem így lesz. Ez csak egy (szerk': fehér) repi volt. Akkor nem hír.
kristóf17
Hír volt és hír ma is minden nagyobb hírcsatornán. És nem úgy hír, hogy egy kib*szott terrorista volt, hanem bemutatták, hogy ki, és a narratíva az, hogy bár jogszerűen történt, de tragikus történet.

Egyébként meg menj a *****-ba az általánosító feltételezéseiddel. Mert sértő. Mert magamra (is) vettem, mert nem lehet nem magamra venni, ha általánosítasz. És azért sért, mert úgy gondolom, hogy nekem fontos, hogy a történteket önmagukban ítéljem meg, ha összehasonlítom őket, akkor olyan szempontból tegyem, ahogy összehasonlíthatóak. És úgy gondolom, hogy ehhez tartani is szoktam magam.

Megjegyzem, a nyári Floyd gyilkosságnál bizony nem egy olyan első komment érkezett, hogy egy kib*szott bűnoző előéletű junkie, ne csodálkozzon, hogy így járt. Pedig az az eset első ránézésre is egyértelműen jogszerűtlen rendőri túlkapásnak nézett ki, ahol a k*baszott bűnöző junkie nem tanúsított érdemi ellenállást. És mégis sok ilyen komment érkezett. A tegnapi esetben a leghalványabb kétség nem férhet hozzá, hogy az intézkedés jogszerű volt, mégsem olvashatsz egyetlen - hangsúlyozom, egyetlen - olyan kommentet sem itt, hogy a kib*szott szélsőséges picsa bemászik, meg is érdemelte. A "legdurvább" vélemény az volt, hogy "mégis mire számított amikor be akart mászni oda". Úgyhogy már csak ezért se kellett volna ilyen cinikus általánosító postot elengedned...
peterk2005
Mivel itt nem volt olyan, aki védte az egyértelműen bűnös illetőt. Aki szegény azt kapta, amire számíthatott. Nem fokozódtak addig a kedélyek, hogy ilyen előjöjjön, hiszen egyetértés van. Dehogy olyan mélységű hír. Az, de itt találkoztam a történtekkel először, holott a face meg az insta alapján szoktam idejönni, hogy na, akkor mi is van. És sokszor itt még állásfoglalás sincsen ilyen szinten, mint most.
És hát köszönöm a megtisztelő megjegyzést. Remélem megtalálod a békédet. 😊
kristóf17
Számodra a face meg az insta a hírforrás. Értelek.
nagylaza
Sajnos akkor nem értesz. Bár nem csodálom, hiszen nem is szeretnél. Az emberek reakcióját, a visszhangokat, a megosztott cikkeket, a véleményeket, azaz a hírértéket nem egy origós cikkből fogom megtudni, és nem is a televózióból.
kristóf17
Ebben az esetben félreérthetően fogalmaztál. A "nem hír" azt jelenti, hogy a sajtó nem számol be róla. Amit te szerettél volna írni: a sajtó beszámol róla, de az embereket nem érdekli. (Ez sem feltétlenül igaz. Speciel az én buborékomban minden tele van vele.) Ugyanígy a "hírérték" kifejezést is félreérthetően használod.
nagylaza
Ellenben a mondanivalómból hibátlanul kikövetkeztethetted, csak nem szeretted volna megérteni. Nagyon sokszor nincs itt pontos fogalmazás, szóval túl lehet ám ezen lendülni. De tudom, kötekedni, oktatni mindig jó érzés. 😊
több mint 3 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 21 934
 tibiatya.blogstar.hu/2021/01/07/ime-a-teljes-video-a-capitolium-hill-i-no-meggyilkolasarol-/104869/?fbclid=IwAR2t4LJWmuEIck18ZfL__Hp9KqbgONIptCDtM2qovq_mN0f3DhrNzqlC2YE
ozibozi
Nem hallható a felszólítás 😀
Mégis mi volt hallható az üvöltözésben? Az mondjuk jól látható, hogy egy fegyver szegeződik a nőre, egy barikáddal elzárt folyosó felől. Tényleg borzalom, amikor valaki erőszakos halált hal, "de tegye már fel a kezét", aki másképp viselkedett volna ilyen helyzetben? Mert kiváncsi lennék, hogy mégis milyen más lehetőség lett volna megállítani a tüntetőket, gondolom a védett személyek előtt. Micsoda egy ostoba vita ez 😕
több mint 3 éve
ozibozi New York Giants 16 723
 tibiatya.blogstar.hu/2021/01/07/ime-a-teljes-video-a-capitolium-hill-i-no-meggyilkolasarol-/104869/?fbclid=IwAR2t4LJWmuEIck18ZfL__Hp9KqbgONIptCDtM2qovq_mN0f3DhrNzqlC2YE
több mint 3 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 967 — beers & Packers
Fiatal nőnek tűnik. Tragikus 😕

Ezen a felveteln latni ahogyan probaljak ellatni a lelott not.
Csak eros idegzetueknek, met kicsit megrazo az elettelen test:


undisputedly
peterk2005
Elkezdték megerősíteni, hogy meghalt.
Tényleg nem tudom mire számítottak. Mi volt a terv bent? Mármint a végső cél odabent?
shawnka
Majd megy érte is a pray for, meg egyesek ide is kirakják aláírásba, mert, ugyebár ő is a szabadságáért ment csak más megközelítésből. Ja várj, nem így lesz. Ez csak egy (szerk': fehér) repi volt. Akkor nem hír.
kristóf17
Hír volt és hír ma is minden nagyobb hírcsatornán. És nem úgy hír, hogy egy kib*szott terrorista volt, hanem bemutatták, hogy ki, és a narratíva az, hogy bár jogszerűen történt, de tragikus történet.

Egyébként meg menj a *****-ba az általánosító feltételezéseiddel. Mert sértő. Mert magamra (is) vettem, mert nem lehet nem magamra venni, ha általánosítasz. És azért sért, mert úgy gondolom, hogy nekem fontos, hogy a történteket önmagukban ítéljem meg, ha összehasonlítom őket, akkor olyan szempontból tegyem, ahogy összehasonlíthatóak. És úgy gondolom, hogy ehhez tartani is szoktam magam.

Megjegyzem, a nyári Floyd gyilkosságnál bizony nem egy olyan első komment érkezett, hogy egy kib*szott bűnoző előéletű junkie, ne csodálkozzon, hogy így járt. Pedig az az eset első ránézésre is egyértelműen jogszerűtlen rendőri túlkapásnak nézett ki, ahol a k*baszott bűnöző junkie nem tanúsított érdemi ellenállást. És mégis sok ilyen komment érkezett. A tegnapi esetben a leghalványabb kétség nem férhet hozzá, hogy az intézkedés jogszerű volt, mégsem olvashatsz egyetlen - hangsúlyozom, egyetlen - olyan kommentet sem itt, hogy a kib*szott szélsőséges picsa bemászik, meg is érdemelte. A "legdurvább" vélemény az volt, hogy "mégis mire számított amikor be akart mászni oda". Úgyhogy már csak ezért se kellett volna ilyen cinikus általánosító postot elengedned...
peterk2005
Mivel itt nem volt olyan, aki védte az egyértelműen bűnös illetőt. Aki szegény azt kapta, amire számíthatott. Nem fokozódtak addig a kedélyek, hogy ilyen előjöjjön, hiszen egyetértés van. Dehogy olyan mélységű hír. Az, de itt találkoztam a történtekkel először, holott a face meg az insta alapján szoktam idejönni, hogy na, akkor mi is van. És sokszor itt még állásfoglalás sincsen ilyen szinten, mint most.
És hát köszönöm a megtisztelő megjegyzést. Remélem megtalálod a békédet. 😊
kristóf17
Számodra a face meg az insta a hírforrás. Értelek.
nagylaza
Sajnos akkor nem értesz. Bár nem csodálom, hiszen nem is szeretnél. Az emberek reakcióját, a visszhangokat, a megosztott cikkeket, a véleményeket, azaz a hírértéket nem egy origós cikkből fogom megtudni, és nem is a televózióból.
kristóf17
Ebben az esetben félreérthetően fogalmaztál. A "nem hír" azt jelenti, hogy a sajtó nem számol be róla. Amit te szerettél volna írni: a sajtó beszámol róla, de az embereket nem érdekli. (Ez sem feltétlenül igaz. Speciel az én buborékomban minden tele van vele.) Ugyanígy a "hírérték" kifejezést is félreérthetően használod.