USA és a világ

31 feliratkozó

több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 017 — The Mathematician
Megnyerte már valamelyik????? 😛
dande
igen, még kedden
csak az eredményt nem tudjuk 😀

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 36 249 — Lájkold a zsűrit!
Uraim, éppen fontos események zajlanak, most számolják a 15 éve meghaltak nevadai szavazatait, a youtube trash-videókkal ráérünk majd akkor is, mikor Joe-t beiktatják és megbicsaklik a nyelve az eskü közben, vagy ilyesmi.
Kampman
Ha már Nevada 😛
 www.youtube.com/watch?v=ui0EgRsFVN8&ab_channel=ElvisPresleyVZL4


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 3 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 40 796 — Így remélem megfelelek nektek.....
Megnyerte már valamelyik????? 😛
több mint 3 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 27 803
Uraim, éppen fontos események zajlanak, most számolják a 15 éve meghaltak nevadai szavazatait, a youtube trash-videókkal ráérünk majd akkor is, mikor Joe-t beiktatják és megbicsaklik a nyelve az eskü közben, vagy ilyesmi.
több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 994 — #NoStress
Szerintem annak kellene lennie a következő miniszterelnöknek, aki a jelöltek közül egy perc alatt többször tudja kimondani hogy "magyar vagyok, vesszen Trianon!" S akkor nem lehetne kérdéses, melyik érdemli meg jobban.
Mikey
Funktasztikus!
 www.youtube.com/watch?v=ypVKMD7glB0
Sobri Jóska
 www.youtube.com/watch?v=_YLEYTwY4sI&ab_channel=FunktonOfficial
empty taxi
 www.youtube.com/watch?v=F0FBZ6dgAOk
Sobri Jóska
 www.youtube.com/watch?v=P_REPBbDLtw&ab_channel=FunktonOfficial
empty taxi
Még 20 éve amikor Kamikáze volt (Busta Zsolitval 😊 ), akkor dolgoztam vele együtt. Azóta jól megkeseredett, de a számait kedvelem.

több mint 3 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 36 249 — Lájkold a zsűrit!
Szerintem annak kellene lennie a következő miniszterelnöknek, aki a jelöltek közül egy perc alatt többször tudja kimondani hogy "magyar vagyok, vesszen Trianon!" S akkor nem lehetne kérdéses, melyik érdemli meg jobban.
Mikey
Funktasztikus!
 www.youtube.com/watch?v=ypVKMD7glB0
Sobri Jóska
 www.youtube.com/watch?v=_YLEYTwY4sI&ab_channel=FunktonOfficial
empty taxi
 www.youtube.com/watch?v=F0FBZ6dgAOk
Sobri Jóska
 www.youtube.com/watch?v=P_REPBbDLtw&ab_channel=FunktonOfficial


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 994 — #NoStress
Szerintem annak kellene lennie a következő miniszterelnöknek, aki a jelöltek közül egy perc alatt többször tudja kimondani hogy "magyar vagyok, vesszen Trianon!" S akkor nem lehetne kérdéses, melyik érdemli meg jobban.
Mikey
Funktasztikus!
 www.youtube.com/watch?v=ypVKMD7glB0
Sobri Jóska
 www.youtube.com/watch?v=_YLEYTwY4sI&ab_channel=FunktonOfficial
empty taxi
 www.youtube.com/watch?v=F0FBZ6dgAOk

több mint 3 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 795 — beers & Packers
Választójogi szabályok átírása, demokráciában példátlan gazdasági és hatalmi koncentráció, kézben tartott ügyészség, a sajtó leigázása, mindenféle normát felrúgó törvényalkotás, az Ab bedarálása, az ÁSZ bevetése ellenzéki pártok anyagi ellehetetlenítésére, a hatalom kontrollját jelentő kezdeményezések elleni hadjárat, megfélemlítés, közpénzek tíz- és százmilliárdjaiból folytatott agymosó propaganda. Folytassam? Az, amit írtál, csak részigazság, és semmiképpen sincs a legfontosabb okok között. (Más kérdés, hogy az ellenzékről is megvan a véleményem.)
nagylaza
Amit te írtál meg sima ellenzéki propaganda, illetve teljesen törvényes ügymenet vagy nem egzakt vádaskodás.
Egy kétharmaddal választot országgyűlés miért nem hozhatna ilyen legitimációval törvényeket?
Mennyiben más hatalmi koncentráció ez, mint a szocik alatt, ami náluk összpontosult?
Stb., stb.
Sobri Jóska
Örülök, hogy humorodnál vagy.
több mint 3 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 897 — SuperBowl Champions 2013/2014
pennsylvaniaban egy alsobb foki birosag ugy dontott, hogy a szavazohelyek kotelesek beengedni gop megfigyeloket akik kovetik a szavazatok szamlalasat.

a szavazohelyek tovabbra sem tesznek eleget a biroi dontesbek es a demokratak megtamadtak azt a legfelsobb birosagon. szoval miert nem szeretnek a demokratak, hogy atlathato legyen a folyamat es reublikanusokat is beengedjenek megfigyelni?

 twitter.com/fleccas/status/1324375683657859072?s=20

Itt eppen egy allami engedellyel rendelkezo republikanus megfigyelot nem engednek be. jogszerutlenul:


undisputedly
Miért? Alapból is kötelesek beengedni a megfigyelőket! Ez még nálunk is így megy.
Klaci79
Ez az. Nincs logikus magyarazat. Nem hiszek a rendszerszintu csalasban vagy az elmeletben, hogy Biden es a kampanya mismasol, de ebben a par szavazokorzetben most tenyleg csak csalasra gondolhat az ember.
undisputedly
Tőled kérdezem, mert engem eddig nem érdekelt, te pedig beleástad magad az amerikai politikai-választási rendszerbe.

1.) A mail-in szavazatok igénylése és kiosztása hogyan történik pontosan? Regisztrálsz egy választási körzetbe lakcímmel, név szerint? Itt, ebben a fázisban van azonosítás egyrészt, hogy létező személy vagy-e, másrészt, hogy valóban ott laksz-e? Vagy lehet trükközni a választási földrajzzal? Honnan tudható, hogy nem regelt egy választó több címmel az ország különböző pontjain? Végignéznek százmillió embert?

2.) A regisztráció visszaigazolása/elfogadása után kiküldik a szavazólapot a regelt lakcímre. Ellenőrzi valami hivatal/választási bizottság akárhogyan, hogy ott kik laknak ténylegesen, ergo az a személy fog-e szavazni, akinek a regelését elfogadták?

3.) Feladod a levélszavazatodat, gondolom előre meghatározott postahivatalon keresztül előre megkötött szavazókörbe.

3/a. Szavazatszámlásánál megnézik a szavazókörben, hogy körzetben feladott levélszavazatról van szó, vagy a posta eleve tudja hová irányítja?
3/b.) Számlálásnál gondolom ellenőrzik, hogy regisztrált címről jött-e a küldemény, de honnan tudják, hogy választópolgár adta-e fel vagy mondjuk egy illegális bevándorló, aki önkényesen elfoglalta a lakást? Gondolom a szavazólapot az anonimitás miatt nem írják alá.
3/c.) Számlálás előtt tudják pontosan, hogy hány regisztrált cím tartozik adott szavazókörzetbe/kerületbe (lényegében nálunk kb pontosan tudják, néhány századszázalékos utolsó pillanatos átjelentkezést kivéve)? Közzéteszik ezt előre, és ha nem, akkor miért nem? (Pl.: Miami Dade megyében mittudomán 5 szavazókörzet van, A-ba 200 ezren, B-be 345037-en regeltek)
3/d.) Szavazatszámlásánál vannak pártmegbízottak minden szavazókörben vagy csak a kiélezett helyekre küldenek delegáltat?
Willie Parker
Allamonkent eltero a valasztasi rendszer, mindenhol mashogy mukodik. Egy honapja kb. irtama levelszavazatokrol bovebben a politika topikban. 10-15 eve volt egy Demokrata es Republikanus vizsgalobizottsag amit egy egykori Demokrata Elnok, Carter vezetett. Azt talaltak, hogy a mail-in szavazas a csalas melegagya.

Altalanossagban ket fo csoport van: van az absentee amit valaki megigenyel elore, kerelemre, mert nem fog tudni elmenni szemelyesen szavazni. Ilyenkor irsz egy kerelmet, kikuldik postan a szavazatot, kitoltotd, visszakuldod, ellenorzik az alairasod vagy a verifikacios es beviszik.

MAsik ami most a pandemia miatt lett az az univerzalis levelszavazat. Akarva akaratlanul minden lakosnak kikuldtek egy szavazolapot. Ebbol lett, hogy volt aki kapott a lakcimere mondjuk 10-et, mert ezek az adatbazsok elavultak es a korabban ottlakok illetve halottak nevere is kikuldtek. Van, ahol haziallat is kapott. Fontos, hogy ez meg onmagaban nem lenne baj, mert hiaba jut barki birtokaba egy ilyen szavazolapnak, ha nem tudja jol alairni, nem hitelesitik visszakuldesnel, DE
a problema ott van, hogy tobb demokrata allamban is az lett a gyakorlat, hogy ha nem egyezik a rendszerben szereplo alairas a visszakuldott szavazaton szereplo alairassal, akkor is hitelesitik. Az elmult 3-4 honapban tobb allam legfelsobb birosaga is igy dontott. Kalifornia bizonyos megyeirol biztosan tudom, hogy elfogadjak ha nem jol irod ala.

Ez mar onmagaban elkepeszto para, de a legnagyobb veszely megis ott van, hogy a levelszavazat nem kerul alairas utan egybol rendszerbe, hanem sokszor az utcan levo gyujtodobozba teszik, vagy valameiylen masik modon tovabbitjak a valasztasi bozottsagoknak, es utkozben baja eshet. Pl ez a Bostoni foszer egy hete felgyujtott egy ilyen szavazatgyujtot:

 www.boston.com/news/local-news/2020/10/25/fire-set-in-boston-ballot-drop-box-fbi-asked-to-probe-fire

Video is van rola, FBI e is tartoztatta. Es ez csak egy a rengeteg ilyen sztoribol. Sokszor nem is buknak le.

Foridaban pl 2 ferfi egy hete azert lett lecsukva mert kilopkodtak a szavazoboxbol a bedobott szavazatokat:

 apnews.com/article/election-2020-miami-florida-elections-theft-eea1ef433f7eaa555202276268b5c9aa

Szoval ezert nagyon para a teljes, univezalis mail in voting, mert egyreszt nagyobb esely van a csalasra a biroi es valasztasi bizottsagi gyakorlat miatt, masreszt adig is rengeteg minden tortenhet a szavazatoddal amig beer a helyere.

Arrol, hogy a posta hogyan tovabbitja a valasztasi bizottsaghoz, nem tudok.

Maga az adatbazis ami van, az kulon valasztasi adatbazis allamonkent, megyenkent. Ezek tobnyire elavultak, ahogy fent is irtam.

Szerkesztette: undisputedly
több mint 3 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 36 249 — Lájkold a zsűrit!
Szerintem annak kellene lennie a következő miniszterelnöknek, aki a jelöltek közül egy perc alatt többször tudja kimondani hogy "magyar vagyok, vesszen Trianon!" S akkor nem lehetne kérdéses, melyik érdemli meg jobban.
Mikey
Funktasztikus!
 www.youtube.com/watch?v=ypVKMD7glB0
Sobri Jóska
 www.youtube.com/watch?v=_YLEYTwY4sI&ab_channel=FunktonOfficial

Szerkesztette: empty taxi


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 3 éve
Mikey Cincinnati Bengals 18 551
Komolyan azon dolgoznak, hogy senki se higgye el az eredmenyeket:
undisputedly
Ez a baj, ha a "hit" mint olyan az ember viselkedésének, valóságbefogadásának a része.
Mert "hinni" bármit lehet, ha nem hagyod magad összezavarni adatokkal, tényekkel, valóságokkal.
Sobri Jóska
Ja, lásd pl. választások, maszkviselés. Elhinni amit a politikusok nyomatnak, hiába cáfolja meg minden számszerű adat, amit mondanak, vagy pl. elhinni hogy a maszk semmi védelmet nem nyújt a vírus ellen, hiába cáfolja meg szakértői vélemény, és ezekhez hasonló finomságok.

Nagy igazság, hogy a buta embereket a tévhitjeikben nem tudják megzavarni a tények és a számok. 😊
több mint 3 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 801
Nevada szerintem hamarosan be lesz jelentve hivatalosan Bidennek. Semmi út nincs ott vissza Trumpnak.
Maka
most 11 ezer kb a különbség....de még van elég sok szavazat.
Mondjuk közelebb nem jött Trump Bidenhez, a feldolgozott 5-6% ellenére.

Viszont Georgia kezd elúszni...túl lassan jön fel Biden
Klaci79
Igen, de Clark County 70%-ban kék, mail-in szavazatoknál ez még nagyobb, nehéz látni, hogy hirtelen Trump 90%-ot fordít az elváráson.

Szerintem Georgia is meglesz neki, de az lesz a legszorosabb state, ez egyértelmű.
Maka
Ámen...én csak szkeptikus vagyok, de örömmel elfogadnám a leírtakat 😊
több mint 3 éve
Maka Jacksonville Jaguars Tulane Green Wave 2 750
Nevada szerintem hamarosan be lesz jelentve hivatalosan Bidennek. Semmi út nincs ott vissza Trumpnak.
Maka
most 11 ezer kb a különbség....de még van elég sok szavazat.
Mondjuk közelebb nem jött Trump Bidenhez, a feldolgozott 5-6% ellenére.

Viszont Georgia kezd elúszni...túl lassan jön fel Biden
Klaci79
Igen, de Clark County 70%-ban kék, mail-in szavazatoknál ez még nagyobb, nehéz látni, hogy hirtelen Trump 90%-ot fordít az elváráson.

Szerintem Georgia is meglesz neki, de az lesz a legszorosabb state, ez egyértelmű.

https://www.facebook.com/makamazsom/
https://twitter.com/makamazsom
több mint 3 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 801
Nevada szerintem hamarosan be lesz jelentve hivatalosan Bidennek. Semmi út nincs ott vissza Trumpnak.
Maka
most 11 ezer kb a különbség....de még van elég sok szavazat.
Mondjuk közelebb nem jött Trump Bidenhez, a feldolgozott 5-6% ellenére.

Viszont Georgia kezd elúszni...túl lassan jön fel Biden
több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 994 — #NoStress
Ameddig nem lesz egy hiteles valaki, aki a vidéket és úgy mindenkit megszólít, addig álom minden változásról ábrándozni. amit felsoroltál az nagyjából megállja a helyét, mégis ott tartunk, hogy kétharmad vagy sima győzelmük lesz.
pfefe8
hacsak nem jön valami teljesen váratlan dolog, mint pl. egy világjárvány.
Ami jócskán bekavarhat minden demokratikus választásba, irreálisan a protes felé tolva a végkimenetelt, még hiteles valaki nélkül is.
Vagyis úgy mondom, hogy egy világjárvány közepette egy kifordult világban még Dobrev is lehet hiteles.

több mint 3 éve
Maka Jacksonville Jaguars Tulane Green Wave 2 750
Nevada szerintem hamarosan be lesz jelentve hivatalosan Bidennek. Semmi út nincs ott vissza Trumpnak.

Ez csak azért érdekes, mert így pl. a Fox Newsnál már hivatalosan is elnök.

Szerkesztette: Maka

https://www.facebook.com/makamazsom/
https://twitter.com/makamazsom
több mint 3 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 27 803
Ezt a szavazósdit ideje lenne örökre elfelejteni. Ósdi módszer. Nálunk is inkább az alapján kellene dönteni a min.elnökről, hogy ki énekli szebben a Nélküledet, vagy ki tudja hosszabb ideig rázni az öklét, esetleg kinek a falujában van szebb stadion. Azt hiszem, a legutóbbi egyben a legjobb ötlet is.
nagylaza
lehet, hogy inkább azon kellene elgondolkozni nálunk is, hogy mi miatt nyeri rommá magát a sok hibája ellenére Viktor? a stadionokat meg a 90 % utálja, de attól még nem ezen múlik , hogy ki hova húzza az x-et a fülkében. Ameddig a baloldalon és az ellenzékben olyanok politizálnak akik a Budapesti romkocsmákban ,a belvárosban, Budán otthonosan mozognak, viszont vidéket csak akkor látnak amikor az M7-en a balatoni nyaralóba utazva kinéznek az ablakon. Talán ezeken kellene elgondolkozni, nem sírni és a világ fájdalmat a világba kiáltozni naponta 10 alkalommal.
pfefe8
Választójogi szabályok átírása, demokráciában példátlan gazdasági és hatalmi koncentráció, kézben tartott ügyészség, a sajtó leigázása, mindenféle normát felrúgó törvényalkotás, az Ab bedarálása, az ÁSZ bevetése ellenzéki pártok anyagi ellehetetlenítésére, a hatalom kontrollját jelentő kezdeményezések elleni hadjárat, megfélemlítés, közpénzek tíz- és százmilliárdjaiból folytatott agymosó propaganda. Folytassam? Az, amit írtál, csak részigazság, és semmiképpen sincs a legfontosabb okok között. (Más kérdés, hogy az ellenzékről is megvan a véleményem.)
nagylaza
Szerintem meg nagyon fontos amiről írtam. Ameddig nem lesz egy hiteles valaki, aki a vidéket és úgy mindenkit megszólít, addig álom minden változásról ábrándozni. amit felsoroltál az nagyjából megállja a helyét, mégis ott tartunk, hogy kétharmad vagy sima győzelmük lesz.
pfefe8
Akárki lenne hiteles azonnal bedarálná a rendszer. Te mondhatsz bármi szépet és hihetőt az embereknek, utana minden arról fog szólni, hogy Gyurcsánnyal jársz vacsorázni, Sorossal tervezed a bevándorlást, Brüsszelben árukat magyarokat, stb. Ezt aztán az M1-en és az országban mindenhol nézheted óriásplakátok ezrein, majd amikor vége a választásnak a bíróság eltiltja a kormányt ettől, de addigra már röhögnek, mert mindegy. A falvakat megnyerni ma ellenzékből kb 0 esélyed van...
Klaci79
talán a baloldalnak először gyurcsányt kellene bármilyen eszközzel eltakarítani arról az oldalról, és akkor már egy dolog ki is van pipálva.
pfefe8
Nem kell, hogy ott legyen. Elég az is, ha egyszer találkozott vele, de megkockáztatom arra sincs szükség. Ha ugyanazon a platformon van a Jobbik, már az is elég egy Gyurcsányozáshoz. Gyurcsány nem egy személy, egy érvrendszer, amit ha elég egyszerűen gondolkodsz, akkor örömmel tudod magadénak. Egyszerű és tiszta és baromi mindegy, hogy van e mögötte tartalom vagy nem. Ha nem tetszik amit mondasz, akkor gyurcsány, ha hitelteleníteni akarnak, akkor gyurcsány, stb-stb
Klaci79
Mondjuk az nem segít, amikor Ferivel együtt állnak a Parlament lépcsőjén és esküdöznek a demokrácia megmentésére.
Kampman
Világnézeti kérdés, de semmivel nem tartom rosszabbnak Fletót, mint Vityát. Ezeket az alakokat érdemeljük, mert tényleg forradalmat kellett volna csinálni.
Na majd folytatjuk odaát, ez itt csak off
Klaci79
Igaz, amúgy is ígértem megyei eredményeket és elemzést.

2016-hoz hasonlóan ismét kétharmados többséggel nyert Trump az iowai Kossuth megyében.

Az Alaszka legeslegészakibb, már konkrétan sarkvidéki részén található körzetben Biden 45-25-re vezet. Félreértés ne essék ez nem százalék, hanem szavazatszám.

Upper Michigan megyéit simán oda kéne csatolni Wisconsinhoz, ahová földrajzilag amúgy is tartozniuk kéne. Ezzel Michigan végleg elveszne Trumpéknak, viszont behúznák Wisconsint.

Nyugat-Virginia minden megyéjét Trump nyerte, pedig még a csont republikánus államokban is a demokraták szokták nyerni a fővárost / legnépesebb várost. Ebben az államban érkezett rá a legnagyobb százalékú szavazat.

Szerkesztette: Kampman
több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 994 — #NoStress
Választójogi szabályok átírása, demokráciában példátlan gazdasági és hatalmi koncentráció, kézben tartott ügyészség, a sajtó leigázása, mindenféle normát felrúgó törvényalkotás, az Ab bedarálása, az ÁSZ bevetése ellenzéki pártok anyagi ellehetetlenítésére, a hatalom kontrollját jelentő kezdeményezések elleni hadjárat, megfélemlítés, közpénzek tíz- és százmilliárdjaiból folytatott agymosó propaganda. Folytassam? Az, amit írtál, csak részigazság, és semmiképpen sincs a legfontosabb okok között. (Más kérdés, hogy az ellenzékről is megvan a véleményem.)
nagylaza
Amit te írtál meg sima ellenzéki propaganda, illetve teljesen törvényes ügymenet vagy nem egzakt vádaskodás.
Egy kétharmaddal választot országgyűlés miért nem hozhatna ilyen legitimációval törvényeket?
Mennyiben más hatalmi koncentráció ez, mint a szocik alatt, ami náluk összpontosult?
Stb., stb.

több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 994 — #NoStress
Nem a csalas miat tettem be, hanem azrt, hogy mutassam mennyire amator es pocsek amit csinalnak. 18k elonynel minek jelenti be, hogy 25 ezer szavazat van mar csak hatra, ha nem tudja igazabol mennyi van? Ezert veszitik el az emberek a hituket, mert ha most megforditja Biden, hogyan mosod le a csalas latszatat?
undisputedly
Sehogy.
Nem is kell lemosni.
Maga a kormányzás, a politika önmagában végtelenül unalmas, bürokratikus dolog.
De az emberek szeretnek szórakozni, szeretik a trasht, a realityket, és így biztosítva van a szórakozásuk.
A politikusoknak meg a nyugtuk, mert így senki nem a nagy gazdasági hatású döntéseikkel (mutyijaikkal, lobbyzásokkal) van elfoglalva, hanem jelentéktelen, felszínes, de kellően bulváros faszságokkal.


Komolyan azon dolgoznak, hogy senki se higgye el az eredmenyeket:
undisputedly
Ez a baj, ha a "hit" mint olyan az ember viselkedésének, valóságbefogadásának a része.
Mert "hinni" bármit lehet, ha nem hagyod magad összezavarni adatokkal, tényekkel, valóságokkal.


Szerintem annak kellene lennie a következő miniszterelnöknek, aki a jelöltek közül egy perc alatt többször tudja kimondani hogy "magyar vagyok, vesszen Trianon!" S akkor nem lehetne kérdéses, melyik érdemli meg jobban.
Mikey
Funktasztikus!
 www.youtube.com/watch?v=ypVKMD7glB0

több mint 3 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 15 273
pennsylvaniaban egy alsobb foki birosag ugy dontott, hogy a szavazohelyek kotelesek beengedni gop megfigyeloket akik kovetik a szavazatok szamlalasat.

a szavazohelyek tovabbra sem tesznek eleget a biroi dontesbek es a demokratak megtamadtak azt a legfelsobb birosagon. szoval miert nem szeretnek a demokratak, hogy atlathato legyen a folyamat es reublikanusokat is beengedjenek megfigyelni?

 twitter.com/fleccas/status/1324375683657859072?s=20

Itt eppen egy allami engedellyel rendelkezo republikanus megfigyelot nem engednek be. jogszerutlenul:


undisputedly
Miért? Alapból is kötelesek beengedni a megfigyelőket! Ez még nálunk is így megy.
Klaci79
Ez az. Nincs logikus magyarazat. Nem hiszek a rendszerszintu csalasban vagy az elmeletben, hogy Biden es a kampanya mismasol, de ebben a par szavazokorzetben most tenyleg csak csalasra gondolhat az ember.
undisputedly
Tőled kérdezem, mert engem eddig nem érdekelt, te pedig beleástad magad az amerikai politikai-választási rendszerbe.

1.) A mail-in szavazatok igénylése és kiosztása hogyan történik pontosan? Regisztrálsz egy választási körzetbe lakcímmel, név szerint? Itt, ebben a fázisban van azonosítás egyrészt, hogy létező személy vagy-e, másrészt, hogy valóban ott laksz-e? Vagy lehet trükközni a választási földrajzzal? Honnan tudható, hogy nem regelt egy választó több címmel az ország különböző pontjain? Végignéznek százmillió embert?

2.) A regisztráció visszaigazolása/elfogadása után kiküldik a szavazólapot a regelt lakcímre. Ellenőrzi valami hivatal/választási bizottság akárhogyan, hogy ott kik laknak ténylegesen, ergo az a személy fog-e szavazni, akinek a regelését elfogadták?

3.) Feladod a levélszavazatodat, gondolom előre meghatározott postahivatalon keresztül előre megkötött szavazókörbe.

3/a. Szavazatszámlásánál megnézik a szavazókörben, hogy körzetben feladott levélszavazatról van szó, vagy a posta eleve tudja hová irányítja?
3/b.) Számlálásnál gondolom ellenőrzik, hogy regisztrált címről jött-e a küldemény, de honnan tudják, hogy választópolgár adta-e fel vagy mondjuk egy illegális bevándorló, aki önkényesen elfoglalta a lakást? Gondolom a szavazólapot az anonimitás miatt nem írják alá.
3/c.) Számlálás előtt tudják pontosan, hogy hány regisztrált cím tartozik adott szavazókörzetbe/kerületbe (lényegében nálunk kb pontosan tudják, néhány századszázalékos utolsó pillanatos átjelentkezést kivéve)? Közzéteszik ezt előre, és ha nem, akkor miért nem? (Pl.: Miami Dade megyében mittudomán 5 szavazókörzet van, A-ba 200 ezren, B-be 345037-en regeltek)
3/d.) Szavazatszámlásánál vannak pártmegbízottak minden szavazókörben vagy csak a kiélezett helyekre küldenek delegáltat?
több mint 3 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 801
Ezt a szavazósdit ideje lenne örökre elfelejteni. Ósdi módszer. Nálunk is inkább az alapján kellene dönteni a min.elnökről, hogy ki énekli szebben a Nélküledet, vagy ki tudja hosszabb ideig rázni az öklét, esetleg kinek a falujában van szebb stadion. Azt hiszem, a legutóbbi egyben a legjobb ötlet is.
nagylaza
lehet, hogy inkább azon kellene elgondolkozni nálunk is, hogy mi miatt nyeri rommá magát a sok hibája ellenére Viktor? a stadionokat meg a 90 % utálja, de attól még nem ezen múlik , hogy ki hova húzza az x-et a fülkében. Ameddig a baloldalon és az ellenzékben olyanok politizálnak akik a Budapesti romkocsmákban ,a belvárosban, Budán otthonosan mozognak, viszont vidéket csak akkor látnak amikor az M7-en a balatoni nyaralóba utazva kinéznek az ablakon. Talán ezeken kellene elgondolkozni, nem sírni és a világ fájdalmat a világba kiáltozni naponta 10 alkalommal.
pfefe8
Választójogi szabályok átírása, demokráciában példátlan gazdasági és hatalmi koncentráció, kézben tartott ügyészség, a sajtó leigázása, mindenféle normát felrúgó törvényalkotás, az Ab bedarálása, az ÁSZ bevetése ellenzéki pártok anyagi ellehetetlenítésére, a hatalom kontrollját jelentő kezdeményezések elleni hadjárat, megfélemlítés, közpénzek tíz- és százmilliárdjaiból folytatott agymosó propaganda. Folytassam? Az, amit írtál, csak részigazság, és semmiképpen sincs a legfontosabb okok között. (Más kérdés, hogy az ellenzékről is megvan a véleményem.)
nagylaza
Szerintem meg nagyon fontos amiről írtam. Ameddig nem lesz egy hiteles valaki, aki a vidéket és úgy mindenkit megszólít, addig álom minden változásról ábrándozni. amit felsoroltál az nagyjából megállja a helyét, mégis ott tartunk, hogy kétharmad vagy sima győzelmük lesz.
pfefe8
Akárki lenne hiteles azonnal bedarálná a rendszer. Te mondhatsz bármi szépet és hihetőt az embereknek, utana minden arról fog szólni, hogy Gyurcsánnyal jársz vacsorázni, Sorossal tervezed a bevándorlást, Brüsszelben árukat magyarokat, stb. Ezt aztán az M1-en és az országban mindenhol nézheted óriásplakátok ezrein, majd amikor vége a választásnak a bíróság eltiltja a kormányt ettől, de addigra már röhögnek, mert mindegy. A falvakat megnyerni ma ellenzékből kb 0 esélyed van...
Klaci79
talán a baloldalnak először gyurcsányt kellene bármilyen eszközzel eltakarítani arról az oldalról, és akkor már egy dolog ki is van pipálva.
pfefe8
Nem kell, hogy ott legyen. Elég az is, ha egyszer találkozott vele, de megkockáztatom arra sincs szükség. Ha ugyanazon a platformon van a Jobbik, már az is elég egy Gyurcsányozáshoz. Gyurcsány nem egy személy, egy érvrendszer, amit ha elég egyszerűen gondolkodsz, akkor örömmel tudod magadénak. Egyszerű és tiszta és baromi mindegy, hogy van e mögötte tartalom vagy nem. Ha nem tetszik amit mondasz, akkor gyurcsány, ha hitelteleníteni akarnak, akkor gyurcsány, stb-stb
Klaci79
Mondjuk az nem segít, amikor Ferivel együtt állnak a Parlament lépcsőjén és esküdöznek a demokrácia megmentésére.
Kampman
Világnézeti kérdés, de semmivel nem tartom rosszabbnak Fletót, mint Vityát. Ezeket az alakokat érdemeljük, mert tényleg forradalmat kellett volna csinálni.
Na majd folytatjuk odaát, ez itt csak off
több mint 3 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 27 803
Ezt a szavazósdit ideje lenne örökre elfelejteni. Ósdi módszer. Nálunk is inkább az alapján kellene dönteni a min.elnökről, hogy ki énekli szebben a Nélküledet, vagy ki tudja hosszabb ideig rázni az öklét, esetleg kinek a falujában van szebb stadion. Azt hiszem, a legutóbbi egyben a legjobb ötlet is.
nagylaza
lehet, hogy inkább azon kellene elgondolkozni nálunk is, hogy mi miatt nyeri rommá magát a sok hibája ellenére Viktor? a stadionokat meg a 90 % utálja, de attól még nem ezen múlik , hogy ki hova húzza az x-et a fülkében. Ameddig a baloldalon és az ellenzékben olyanok politizálnak akik a Budapesti romkocsmákban ,a belvárosban, Budán otthonosan mozognak, viszont vidéket csak akkor látnak amikor az M7-en a balatoni nyaralóba utazva kinéznek az ablakon. Talán ezeken kellene elgondolkozni, nem sírni és a világ fájdalmat a világba kiáltozni naponta 10 alkalommal.
pfefe8
Választójogi szabályok átírása, demokráciában példátlan gazdasági és hatalmi koncentráció, kézben tartott ügyészség, a sajtó leigázása, mindenféle normát felrúgó törvényalkotás, az Ab bedarálása, az ÁSZ bevetése ellenzéki pártok anyagi ellehetetlenítésére, a hatalom kontrollját jelentő kezdeményezések elleni hadjárat, megfélemlítés, közpénzek tíz- és százmilliárdjaiból folytatott agymosó propaganda. Folytassam? Az, amit írtál, csak részigazság, és semmiképpen sincs a legfontosabb okok között. (Más kérdés, hogy az ellenzékről is megvan a véleményem.)
nagylaza
Szerintem meg nagyon fontos amiről írtam. Ameddig nem lesz egy hiteles valaki, aki a vidéket és úgy mindenkit megszólít, addig álom minden változásról ábrándozni. amit felsoroltál az nagyjából megállja a helyét, mégis ott tartunk, hogy kétharmad vagy sima győzelmük lesz.
pfefe8
Akárki lenne hiteles azonnal bedarálná a rendszer. Te mondhatsz bármi szépet és hihetőt az embereknek, utana minden arról fog szólni, hogy Gyurcsánnyal jársz vacsorázni, Sorossal tervezed a bevándorlást, Brüsszelben árukat magyarokat, stb. Ezt aztán az M1-en és az országban mindenhol nézheted óriásplakátok ezrein, majd amikor vége a választásnak a bíróság eltiltja a kormányt ettől, de addigra már röhögnek, mert mindegy. A falvakat megnyerni ma ellenzékből kb 0 esélyed van...
Klaci79
talán a baloldalnak először gyurcsányt kellene bármilyen eszközzel eltakarítani arról az oldalról, és akkor már egy dolog ki is van pipálva.
pfefe8
Nem kell, hogy ott legyen. Elég az is, ha egyszer találkozott vele, de megkockáztatom arra sincs szükség. Ha ugyanazon a platformon van a Jobbik, már az is elég egy Gyurcsányozáshoz. Gyurcsány nem egy személy, egy érvrendszer, amit ha elég egyszerűen gondolkodsz, akkor örömmel tudod magadénak. Egyszerű és tiszta és baromi mindegy, hogy van e mögötte tartalom vagy nem. Ha nem tetszik amit mondasz, akkor gyurcsány, ha hitelteleníteni akarnak, akkor gyurcsány, stb-stb
Klaci79
Mondjuk az nem segít, amikor Ferivel együtt állnak a Parlament lépcsőjén és esküdöznek a demokrácia megmentésére.
több mint 3 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 897 — SuperBowl Champions 2013/2014
pennsylvaniaban egy alsobb foki birosag ugy dontott, hogy a szavazohelyek kotelesek beengedni gop megfigyeloket akik kovetik a szavazatok szamlalasat.

a szavazohelyek tovabbra sem tesznek eleget a biroi dontesbek es a demokratak megtamadtak azt a legfelsobb birosagon. szoval miert nem szeretnek a demokratak, hogy atlathato legyen a folyamat es reublikanusokat is beengedjenek megfigyelni?

 twitter.com/fleccas/status/1324375683657859072?s=20

Itt eppen egy allami engedellyel rendelkezo republikanus megfigyelot nem engednek be. jogszerutlenul:


undisputedly
Miért? Alapból is kötelesek beengedni a megfigyelőket! Ez még nálunk is így megy.
Klaci79
Ez az. Nincs logikus magyarazat. Nem hiszek a rendszerszintu csalasban vagy az elmeletben, hogy Biden es a kampanya mismasol, de ebben a par szavazokorzetben most tenyleg csak csalasra gondolhat az ember.
undisputedly
minél több ilyen és hasonló eset van, annál jobban ki fogják vizsgálni...pont ezért gondolom hülyeségnek az ilyen csalást....
lesz dolga a bíróságoknak az tuti
Klaci79
En elkepzelhetetlennek tartok allamokon ativelo csalast. Kb. Lehetetlen lebukas nelkul megcsinalni, de amit Philladelphiaban ez a par szavazokorzet csinal, az mar egbekialto. Veezuelaban latsz ilyet, nem az USA-ban.
több mint 3 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 944 — Egyéb témák lakó


Nailed it

több mint 3 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 801
pennsylvaniaban egy alsobb foki birosag ugy dontott, hogy a szavazohelyek kotelesek beengedni gop megfigyeloket akik kovetik a szavazatok szamlalasat.

a szavazohelyek tovabbra sem tesznek eleget a biroi dontesbek es a demokratak megtamadtak azt a legfelsobb birosagon. szoval miert nem szeretnek a demokratak, hogy atlathato legyen a folyamat es reublikanusokat is beengedjenek megfigyelni?

 twitter.com/fleccas/status/1324375683657859072?s=20

Itt eppen egy allami engedellyel rendelkezo republikanus megfigyelot nem engednek be. jogszerutlenul:


undisputedly
Miért? Alapból is kötelesek beengedni a megfigyelőket! Ez még nálunk is így megy.
Klaci79
Ez az. Nincs logikus magyarazat. Nem hiszek a rendszerszintu csalasban vagy az elmeletben, hogy Biden es a kampanya mismasol, de ebben a par szavazokorzetben most tenyleg csak csalasra gondolhat az ember.
undisputedly
minél több ilyen és hasonló eset van, annál jobban ki fogják vizsgálni...pont ezért gondolom hülyeségnek az ilyen csalást....
lesz dolga a bíróságoknak az tuti