Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

USA és a világ

32 feliratkozó

több mint 5 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 58 967 — The Mathematician
Megjött a kapok a Huawei adok-ra. Szép új világ.

 www.wsj.com/articles/china-to-restrict-tesla-usage-by-military-and-state-personnel-11616155643?mod=hp_lead_pos4
peterk2005
+ a huawei minden 5G telefontól licence pénzt fog kérni az 5G patent-t miatt 😀

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 5 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 24 960 — The only discipline that lasts, is self discipline
Megjött a kapok a Huawei adok-ra. Szép új világ.

 www.wsj.com/articles/china-to-restrict-tesla-usage-by-military-and-state-personnel-11616155643?mod=hp_lead_pos4


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 5 éve
undisputedly Seattle Seahawks 12 937 — SuperBowl Champions 2013/2014 II 2025/2026
Trumpot én utálom mint ember, de azt már párszor kifejtettem miért
Negritis
Nekem azzal sincs bajom, ha valaki utalja. Polarizalo karakter, policytol fuggetlenul nekem sem szimpatikus, megertem ha valaki utalja, mint embert, azt is, ha csak mint politikust. En pl, mint politikust, nagyon birom a policyjei miatt, emberileg rengeteg kivetnivalot talalok benne azert. Bident policy szinten utalom, mint embert csak alkalmatlannak tartom a vezeto szerepre a kora miatti hanyatlasa okan.
több mint 5 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 24 960 — The only discipline that lasts, is self discipline
Én is jelentkezem. Én is utálom Trumpot. De mindennek nem tudom mi köze az ő vagy az én politikai nézeteimhez?

Egy csomó közéleti személyiséget bírok - politikustól színészen át zenészig -, egy csomót pedig nem. Függetlenül a politikai nézeteiktől / sport teljesítményüktől / színészi képességeiktől vagy a zenéik minőségétől. Trumpot sem a politikai nézetei miatt utálom, hanem a személyisége miatt. Itthon Orbánt egyáltalán nem utálom, Gyurcsányt viszont igen. Vonát szintén nem utálom, Karácsony kifejezetten szimpatikus, Tarlósnál már vegyesebb a kép, de összességében ő is inkább szimpatikus volt, mint ellenszenves. Van amikor "összeér a kettő", rossznak tartom a politikai működését és utálom is vagy gyengének a zenéjét és unszimpatikusnak is a fazont, vagy fordítva, tetszik amit ír és a személyisége is bejön, de a dolog random módon működik, az egyik nem irányítja a másikat.

Az még nem jutott eszembe, hogy egy politikust azért utáljak, mert az elődjét valakik utálták, akikkel politikailag nem értek egyet. Ez valami új trendi dolog? 😀

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 5 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 58 967 — The Mathematician
Trumpot én utálom mint ember, de azt már párszor kifejtettem miért

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 5 éve
undisputedly Seattle Seahawks 12 937 — SuperBowl Champions 2013/2014 II 2025/2026
Na, amugy 24 ora leforgasa alatt az USA-t megalaztak az oroszok es kina is. Szep 😊

Putin "kihivta" Bident egy elo vitara. Nyilvan ezrt, mert tuja, hogy Biden egy demens ven pocs, aki beiktatasa ota meg csak a barati ujsagiroknak sem mert elo interjut adni szaba kerdesekkel, nem hogy Putyinnal leulni vitazni.

Majd jott kina, es arculkopte az amerikai "kulugyminisztert" es az USA-t, az USA-ban 😀 "USA can no longer 'speak to China from a position of strength" -> "Qrvara nm erdekel amit mondasz, mar nem vagytok erosebbek, szallj le a magas lorol"

undisputedly
Ilyenkor olyan érzésem van, mintha két különböző személyiséged írna ide közénk. Előbb normális stílusban, hogy reméled ezt a politikát majd tettek is követik, most meg jössz ezzel a dumával, hogy demens vén pöcs...
Hát gratulálok a logikai bukfenchez...
Nem mintha egyébként Putyin olyan nagy lenne ezekben a vitákban, mert csak olyannal áll ki interjúra, aki megfelelően alákérdez. Azzal meg hogy szavakban például Kína mit mond, nem tudom, miért a Biden adminisztráció hibás, amikor Trump semmit nem csinált csak követelte tőlük, hogy több amerikai árut vegyenek. Büntetővám ide-oda...ez a nagyszerű megoldás...
Klaci79
Milyen logikai bukfenc?

1. Biden demens, szellemileg es fizikailag sem kepes iranyitani az orszagot, a vak is latja. Egy lepcson nem kepes egyedul felmenni, egyedul a kamerak ele se engedik a feher hazban.

2. Remelem Blinken es a stabja intezi a dolgokat es kemenyen fellepnek kinaval.

Hol itt a bukfenc? Miert, amig te megvetetted Trumpot, nem remelted, hogy nromalis ugymenet lesz a stabjaban?
undisputedly
Megvetetted Trumpot, Te honnan veszel ilyeneket?
Állítasz ilyen dolgokat...nézd a Te dolgod, én meg azt mondom, hogy ilyen embereket a fészbukon sem olvasok el, mert amíg ezek a komoly érveid, addig szánalmas az egész.
Sajnálom, mert szerettem olvasni a hozzászólásaid, de gondolom úgyse érdekel, úgyhogy maradj csak meg ebben a Steve Bannon stílusban,,,
Klaci79
Bocs, igazabol lehet osszekeverlek massal a forumrol, de teljesen ugy emlekeztem, hogy Trumpot mint embert is utaltad.

Nem kell ahhoz szelsosegesnek lenni, hogy lasd, Biden korantsem all azon a szellemi es fizikai kapacitason, amin korabban. Es nem csak azert rejtegetik, mert gaffe prnone. Teljesen nyilvanvalo szerintem az objektiv szemlelo szamara.

Ettol meg a stabja lehet jo, habaren policy szinten nem ertek egyet a legtobb mindennel amit a stabja kepvisel. Foleg azert, mert a koalicia jegyeben sok mindent kellett adnia a szelbalos szarnynak. Financial committee es belpolitika teren foleg.

Azt tudni kell, hogy USA-ban altalaban a kulpolitika bipartisan elvek mellett megy. Ugye Trump miatt ezt megbontottak a demokratak, de 9/11 ota azert tobbnyire egyutt mozogtak es kifele osszezartak. Az amerikai kulugyi allamapparatus tobb, mint az elnok. Van egy nagy szellemi kapacitas benne, jobbra es balra is, attol fuggoen, ki adja az elnokot, ok dominalnak. Bidennel az Obama admin kulugyi apparatusanak egy nagy resze visszatert, en veluk nem szimpatizalok, gyengek kinaval kapcsolatban (eddig), plusz irant meg csokolgatjak a "boko" helyett, de alapvetoen a liberalisvilagrend keretei es a diskurzuson es egyetlen szuperhatalmi statuszon alapulo demokracia export nem jarhato ut mar, ok meg meg mindig ezt toljak.

De ennek nincs koze ahhoz, hogy Bident teljesen alkalmatlannak tartom a napi szintu feladatokra, szerintem nem is folyik mar bele ugy. 55+ napja nem adott interjut ahol szabadon lehetne kerdezni tole, ha menet kozben meg megtalalja egy-egy riporter, egybol elhuzzak. Rejtegetik, mert mar nem korabbi onmaga.

Amugy nem kotelezo olvasni amit irok, nem neked vagy mas standardjenek valo megfeleles motival, egyszeruen csak elmondom amit gondolok, ha valakit erdekel elolvassa, szerintem semmi problema a stilusommal.
több mint 5 éve
Jughead Dallas Cowboys 6 767
Ebből lesz pár mém 😀

Klaci79
Azért jó a fizikuma az öregnek, ez a 78 évesek nagyrészénél nagyon komoly sérülésekkel járt volna, ő meg felfutott a lépcsőn, mintha mi se történt volna.

Szerkesztette: Jughead
több mint 5 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 373 — #NoStress
1. Biden demens, szellemileg es fizikailag sem kepes iranyitani az orszagot, a vak is latja. Egy lepcson nem kepes egyedul felmenni, egyedul a kamerak ele se engedik a feher hazban.
undisputedly
Ki nem botlott még meg lépcsőn?
A demencia nem kizáró ok, ha egyáltalán az.
Sajtótájékoztatón részt venni elengedhetetlen? Kötelező?
Az ország meg működik.
Én Trump drukker voltam, de Biden nyert, és amit írsz, az ugyanolyan zsigeri haszontalan basztatás, mint amikor Trumpra mondtak mindenfélét, de csak elműködött az USA akkor is.

több mint 5 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Indiana Hoosiers 24 113
Na, amugy 24 ora leforgasa alatt az USA-t megalaztak az oroszok es kina is. Szep 😊

Putin "kihivta" Bident egy elo vitara. Nyilvan ezrt, mert tuja, hogy Biden egy demens ven pocs, aki beiktatasa ota meg csak a barati ujsagiroknak sem mert elo interjut adni szaba kerdesekkel, nem hogy Putyinnal leulni vitazni.

Majd jott kina, es arculkopte az amerikai "kulugyminisztert" es az USA-t, az USA-ban 😀 "USA can no longer 'speak to China from a position of strength" -> "Qrvara nm erdekel amit mondasz, mar nem vagytok erosebbek, szallj le a magas lorol"

undisputedly
Ilyenkor olyan érzésem van, mintha két különböző személyiséged írna ide közénk. Előbb normális stílusban, hogy reméled ezt a politikát majd tettek is követik, most meg jössz ezzel a dumával, hogy demens vén pöcs...
Hát gratulálok a logikai bukfenchez...
Nem mintha egyébként Putyin olyan nagy lenne ezekben a vitákban, mert csak olyannal áll ki interjúra, aki megfelelően alákérdez. Azzal meg hogy szavakban például Kína mit mond, nem tudom, miért a Biden adminisztráció hibás, amikor Trump semmit nem csinált csak követelte tőlük, hogy több amerikai árut vegyenek. Büntetővám ide-oda...ez a nagyszerű megoldás...
Klaci79
Milyen logikai bukfenc?

1. Biden demens, szellemileg es fizikailag sem kepes iranyitani az orszagot, a vak is latja. Egy lepcson nem kepes egyedul felmenni, egyedul a kamerak ele se engedik a feher hazban.

2. Remelem Blinken es a stabja intezi a dolgokat es kemenyen fellepnek kinaval.

Hol itt a bukfenc? Miert, amig te megvetetted Trumpot, nem remelted, hogy nromalis ugymenet lesz a stabjaban?
undisputedly
Megvetetted Trumpot, Te honnan veszel ilyeneket?
Állítasz ilyen dolgokat...nézd a Te dolgod, én meg azt mondom, hogy ilyen embereket a fészbukon sem olvasok el, mert amíg ezek a komoly érveid, addig szánalmas az egész.
Sajnálom, mert szerettem olvasni a hozzászólásaid, de gondolom úgyse érdekel, úgyhogy maradj csak meg ebben a Steve Bannon stílusban,,,
több mint 5 éve
undisputedly Seattle Seahawks 12 937 — SuperBowl Champions 2013/2014 II 2025/2026
Na, amugy 24 ora leforgasa alatt az USA-t megalaztak az oroszok es kina is. Szep 😊

Putin "kihivta" Bident egy elo vitara. Nyilvan ezrt, mert tuja, hogy Biden egy demens ven pocs, aki beiktatasa ota meg csak a barati ujsagiroknak sem mert elo interjut adni szaba kerdesekkel, nem hogy Putyinnal leulni vitazni.

Majd jott kina, es arculkopte az amerikai "kulugyminisztert" es az USA-t, az USA-ban 😀 "USA can no longer 'speak to China from a position of strength" -> "Qrvara nm erdekel amit mondasz, mar nem vagytok erosebbek, szallj le a magas lorol"

undisputedly
Ilyenkor olyan érzésem van, mintha két különböző személyiséged írna ide közénk. Előbb normális stílusban, hogy reméled ezt a politikát majd tettek is követik, most meg jössz ezzel a dumával, hogy demens vén pöcs...
Hát gratulálok a logikai bukfenchez...
Nem mintha egyébként Putyin olyan nagy lenne ezekben a vitákban, mert csak olyannal áll ki interjúra, aki megfelelően alákérdez. Azzal meg hogy szavakban például Kína mit mond, nem tudom, miért a Biden adminisztráció hibás, amikor Trump semmit nem csinált csak követelte tőlük, hogy több amerikai árut vegyenek. Büntetővám ide-oda...ez a nagyszerű megoldás...
Klaci79
Milyen logikai bukfenc?

1. Biden demens, szellemileg es fizikailag sem kepes iranyitani az orszagot, a vak is latja. Egy lepcson nem kepes egyedul felmenni, egyedul a kamerak ele se engedik a feher hazban.

2. Remelem Blinken es a stabja intezi a dolgokat es kemenyen fellepnek kinaval.

Hol itt a bukfenc? Miert, amig te megvetetted Trumpot, nem remelted, hogy nromalis ugymenet lesz a stabjaban?
több mint 5 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Indiana Hoosiers 24 113
Ebből lesz pár mém 😀
több mint 5 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 24 960 — The only discipline that lasts, is self discipline
Ez nagyon nem vicces sajnos. Ez az eredménye annak, hogy az USA az utóbbi években jól leblamálta magát mind a külpolitikai tevékenységével, mind a belpolitikai cirkuszaival. Kurva nehéz úgy számon kérni a világot, hogy ott van a múltjukban egy Irak. A jogállamot is nehéz úgy számon kérni, ha a saját kapitóliumukat lerohanhatja a saját csőcselékük. És a polgárjokokat se könnyebb, ha közben a saját utcáikon hónapokig tartó tüntetés sorozat zajlik, mert a saját rendőreik a saját polgáraik nyakán térdelnek. Akik ebbe időnként bele is halnak.

Kína már régen elég erős ahhoz, hogy katonai eszköz kizárt legyen, és már gazdasági eszközökkel se lehessen mit kezdeni, mert lassan a nyugat jobban függ tőlük, mint ők a nyugattól. Az egyetlen eszköz ami maradt, és úgy ahogy használható lenne, az a nyilvános és egységes "ejnye-bejnye". Kellemetlenné tenni nekik annyira a nemzetközi kapcsolatokat, hogy az kellemetlenebb legyen, mint egy kis apró helyi nép baszogatása, vagy HongKong baszogatása. Ezek a kellemetlenebb a másik kellemetlennél tudnak működni a politikában azért. Csak az ilyen "ejnye-bejnye" esélye nulla jelenleg azzal, hogy az USA leírta magát, mint a világ demokratikus, jogállami mintaképe. Éppen az előző bekezdésben írtak miatt. Jelenleg a Putyin és Kina félék egyszerűen kiröhögik őket, és visszamutogatnak. (A kisebbek is, de ott legalább a gazdasági eszközök még működhetnek.)

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 5 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Indiana Hoosiers 24 113
Na, amugy 24 ora leforgasa alatt az USA-t megalaztak az oroszok es kina is. Szep 😊

Putin "kihivta" Bident egy elo vitara. Nyilvan ezrt, mert tuja, hogy Biden egy demens ven pocs, aki beiktatasa ota meg csak a barati ujsagiroknak sem mert elo interjut adni szaba kerdesekkel, nem hogy Putyinnal leulni vitazni.

Majd jott kina, es arculkopte az amerikai "kulugyminisztert" es az USA-t, az USA-ban 😀 "USA can no longer 'speak to China from a position of strength" -> "Qrvara nm erdekel amit mondasz, mar nem vagytok erosebbek, szallj le a magas lorol"

undisputedly
Ilyenkor olyan érzésem van, mintha két különböző személyiséged írna ide közénk. Előbb normális stílusban, hogy reméled ezt a politikát majd tettek is követik, most meg jössz ezzel a dumával, hogy demens vén pöcs...
Hát gratulálok a logikai bukfenchez...
Nem mintha egyébként Putyin olyan nagy lenne ezekben a vitákban, mert csak olyannal áll ki interjúra, aki megfelelően alákérdez. Azzal meg hogy szavakban például Kína mit mond, nem tudom, miért a Biden adminisztráció hibás, amikor Trump semmit nem csinált csak követelte tőlük, hogy több amerikai árut vegyenek. Büntetővám ide-oda...ez a nagyszerű megoldás...
több mint 5 éve
undisputedly Seattle Seahawks 12 937 — SuperBowl Champions 2013/2014 II 2025/2026
Na, amugy 24 ora leforgasa alatt az USA-t megalaztak az oroszok es kina is. Szep 😊

Putin "kihivta" Bident egy elo vitara. Nyilvan ezrt, mert tuja, hogy Biden egy demens ven pocs, aki beiktatasa ota meg csak a barati ujsagiroknak sem mert elo interjut adni szaba kerdesekkel, nem hogy Putyinnal leulni vitazni.

Majd jott kina, es arculkopte az amerikai "kulugyminisztert" es az USA-t, az USA-ban 😀 "USA can no longer 'speak to China from a position of strength" -> "Qrvara nm erdekel amit mondasz, mar nem vagytok erosebbek, szallj le a magas lorol"


Szerkesztette: undisputedly
több mint 5 éve
undisputedly Seattle Seahawks 12 937 — SuperBowl Champions 2013/2014 II 2025/2026
Es erre nem sok minden tortent valaszul. Trump ugye surun latogatta Indiat es Japant, plusz Koreat, probalt osszehozni egy erosebb egyuttmukodest, Blinkenektol ezt meg nem latom. Amugy az is aggaszto, hogy kina bekebelezte Ausztraliat. Szerintem ez olyan, tortenelmi viszonylatban, mint amikor a nemetek lerohantak ausztriat. A nyugat razta az oklet, de semmit nem tett. Na itt allunk most mi is Ausztraliaval kb, habar talan par even belul Taiwant fizikailag is lerohanjak, es akkor tenyleg az lesz a mi korunk Egyesitese.

undisputedly
Blinken ha jól tudom most van hivatalos látogatáson Dél-Koreában, Kim Dzsongun húga el is kezdett fenyegetőzni, h emellé még közös amerikai-koreai hadgyakorlat is lesz.
Egyébként meg a Trump-adminisztráció alatt döntöttek a szöuli amerikai katonai bázis kiürítéséről, ahol 2500 katona állomásozott. Szal Trump lehet h a diplomáciában törekedett a szorosabb együttműködésre katonailag, de magát a jelenlétet viszont csökkentette a térségben.
empty taxi
Annak nem kinahoz volt koze, hanem eszak-koreahoz. Trump -joggal- kifogasolta a del-koreaiak koltsegmegosztasat az amerikai katonai jelenletre, szerinte kihasznaltak az USA-t.

 www.reuters.com/article/us-usa-southkorea-trump-defense-exclusiv-idUSKCN21S1W7
 foreignpolicy.com/2020/10/02/south-korea-us-military-withdrawal-north-korea-trump/

Kina fekentartasara naval capacity kell az USA-tol, hogy a vitatott csendes-oceani teruleteken jarorozzon es megelozze a tovabbi mesterseges szigetepitest (navynek ugye van jelentos vadaszgepallomanya is, mint pl a Top Gun-ban bemutattak 😊. Az a 2500 gyalogos vagy gepesitett infantry arra kellett, hogy elriassza eszakot del lerohanasatol, nem volt koze Kinahoz. (Nem veletlen amugy, hogy Kina csak azutan mert nyiltan szembeszallni mar az USA-val, hogy kifejlesztettek a sajat anyahajojukat illetve a raketaallomanyukat olyan szintre, hogy elpusztithassak a teljes amerikai csendesoceani flottat egy raketa esovel.)


Amugy itt egy iras az elozo hetrol, reszben James Mattis-tol, aki Trump kulugyere volt 2 evig. Itt irnak arrol, hogy az ugynevezett "QUAD szovetseg" a kulcs kina fekentartasara, ami India, Japan es Ausztralia az USA mellett, tehat szerintuk pl del-korea nem is tagja.

 foreignpolicy.com/2021/03/10/getting-the-quad-right-is-bidens-most-important-job/

Ez tegnaprol:
 time.com/5947674/quad-biden-china/

Ez januarbol:
 www.globaltimes.cn/page/202101/1214032.shtml

Washington is willing to see them develop deep-ocean offense abilities to cooperate with the US Navy to ensure it has a greater presence in the Western Pacific region.

Szerkesztette: undisputedly
több mint 5 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Indiana Hoosiers 24 113
Es erre nem sok minden tortent valaszul. Trump ugye surun latogatta Indiat es Japant, plusz Koreat, probalt osszehozni egy erosebb egyuttmukodest, Blinkenektol ezt meg nem latom. Amugy az is aggaszto, hogy kina bekebelezte Ausztraliat. Szerintem ez olyan, tortenelmi viszonylatban, mint amikor a nemetek lerohantak ausztriat. A nyugat razta az oklet, de semmit nem tett. Na itt allunk most mi is Ausztraliaval kb, habar talan par even belul Taiwant fizikailag is lerohanjak, es akkor tenyleg az lesz a mi korunk Egyesitese.

undisputedly
Blinken ha jól tudom most van hivatalos látogatáson Dél-Koreában, Kim Dzsongun húga el is kezdett fenyegetőzni, h emellé még közös amerikai-koreai hadgyakorlat is lesz.
Egyébként meg a Trump-adminisztráció alatt döntöttek a szöuli amerikai katonai bázis kiürítéséről, ahol 2500 katona állomásozott. Szal Trump lehet h a diplomáciában törekedett a szorosabb együttműködésre katonailag, de magát a jelenlétet viszont csökkentette a térségben.
empty taxi
Ha jól emlékszem a japókkal is fizettetett volna a jelenlétért, meg az EU-s "szövetségesekkel" is
több mint 5 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 37 318 — NFL bracket champion '26
Es erre nem sok minden tortent valaszul. Trump ugye surun latogatta Indiat es Japant, plusz Koreat, probalt osszehozni egy erosebb egyuttmukodest, Blinkenektol ezt meg nem latom. Amugy az is aggaszto, hogy kina bekebelezte Ausztraliat. Szerintem ez olyan, tortenelmi viszonylatban, mint amikor a nemetek lerohantak ausztriat. A nyugat razta az oklet, de semmit nem tett. Na itt allunk most mi is Ausztraliaval kb, habar talan par even belul Taiwant fizikailag is lerohanjak, es akkor tenyleg az lesz a mi korunk Egyesitese.

undisputedly
Blinken ha jól tudom most van hivatalos látogatáson Dél-Koreában, Kim Dzsongun húga el is kezdett fenyegetőzni, h emellé még közös amerikai-koreai hadgyakorlat is lesz.
Egyébként meg a Trump-adminisztráció alatt döntöttek a szöuli amerikai katonai bázis kiürítéséről, ahol 2500 katona állomásozott. Szal Trump lehet h a diplomáciában törekedett a szorosabb együttműködésre katonailag, de magát a jelenlétet viszont csökkentette a térségben.


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 5 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Indiana Hoosiers 24 113
Korábban @undisputedly voltak fenntartásaid az új amerikai vezetés soft Kína politikája miatt. Még mindig fenntartod ezt?
 www.portfolio.hu/global/20210319/elhuzodo-sertegetesbe-es-durva-vadaskodasba-csapott-at-a-biden-kormany-elso-csucstalalkozoja-kinaval-474844
Klaci79
Igen. Policy-kat szeretnek latni amik folytatjak az elozo 4 ev gyakorlatat es bokszkesztyuvel nyulnak kina fele, nem pedig nyitott tenyerrel.

Mar Trumpek is keson leptek hatalomra, Obamanak kellett volna kemenyen elebe mennie a problemanak, de az, hogy Blinken es a kulugy megengedobb hangnemben kezdte a kormanyzast kinaval szemben, szerintem aggaszto.

A linkednek orulok, ugy tunik Blinkenek sem teljesen hulyek, de azert szeretnem latni, hogy mi lesz policy szinten, mert a kommunikacio az meg nem jelent semmit. Pont tegnap elott irtam a politika topikban, hogy a pentagon legujabb nyilvanossagra hozott modellezese es a vezerkari fonok vagy a csendesoceani command center vezetoje lenyilatkozta, hogy kina teljesen ellehetetleniti az eddigi, "safe harbour-bol indulo, eloretolt proxy haboru" strategiat, mert rogton romma bombaznak az amerikai csendesoceani bazisokat es hajorajokat, igy pillanatok alatt elveszitenenek barmilyen komoly osszetuzest, ezert Taiwant es a terseget mar nem tudjak megvedeni egy haboru eseten.

Es erre nem sok minden tortent valaszul. Trump ugye surun latogatta Indiat es Japant, plusz Koreat, probalt osszehozni egy erosebb egyuttmukodest, Blinkenektol ezt meg nem latom. Amugy az is aggaszto, hogy kina bekebelezte Ausztraliat. Szerintem ez olyan, tortenelmi viszonylatban, mint amikor a nemetek lerohantak ausztriat. A nyugat razta az oklet, de semmit nem tett. Na itt allunk most mi is Ausztraliaval kb, habar talan par even belul Taiwant fizikailag is lerohanjak, es akkor tenyleg az lesz a mi korunk Egyesitese.

Btw. nem tudom olvastatok-e, de allitolag kina lekapcsolta az aramellatast india egy jelentosebb reszen valamikor a tavalyi evben, ugymond erot mutatva amikor mentek a hatarvillongasok. Hivatalosan csak a rossz rendszer mondta be az unalmast...

Ezek semmibol nem ertenek, csak az erobol, a nyugat kollektiven meg egyre inkabb keptelen erot mutatni (mert egyre gyengebbek vagyunk).
undisputedly
Én bevallom őszintén, nem követem naponta a Kína ügyet, mivel inkább a belpolitikában tartom magam naprakésznek.
Kína viszont nagy veszély a világra, de minél jobban megy nekik egyre nehezebb lesz a saját rendszerük fenntartása, legalábbis a történelmi tapasztalatok szerint. Ugyanakkor óvatosnak kell lenni velük, mert már igazi nagyhatalom, egy ország pedig nem megy neki egy nagyhatalomnak csak azért mert éppen olyan kénye-kedve van.
Azzal tökéletesen egyetértek, hogy Indiát, Koreát, Japánt kell összehangolni egy oldalra...ehhez lenne jó persze például a vakcinadiplomácia is. Az mindenesre biztos, hogy szinte korlátlan erőforrás áll Kína rendelkezésére munkaerőből (főleg a táboraikban 😕 ), ritkaföldfémekből, aranyból és olyan országokból, akik egy kis extráért cserébe képesek bármire, hogy vezetőiket hatalmon tartsák.
Hosszú és kemény küzdelem lesz...de én bízom benne, hogy a Biden adminisztráció az élére fog állni és nem csak szavakban.
több mint 5 éve
undisputedly Seattle Seahawks 12 937 — SuperBowl Champions 2013/2014 II 2025/2026
Korábban @undisputedly voltak fenntartásaid az új amerikai vezetés soft Kína politikája miatt. Még mindig fenntartod ezt?
 www.portfolio.hu/global/20210319/elhuzodo-sertegetesbe-es-durva-vadaskodasba-csapott-at-a-biden-kormany-elso-csucstalalkozoja-kinaval-474844
Klaci79
Igen. Policy-kat szeretnek latni amik folytatjak az elozo 4 ev gyakorlatat es bokszkesztyuvel nyulnak kina fele, nem pedig nyitott tenyerrel.

Mar Trumpek is keson leptek hatalomra, Obamanak kellett volna kemenyen elebe mennie a problemanak, de az, hogy Blinken es a kulugy megengedobb hangnemben kezdte a kormanyzast kinaval szemben, szerintem aggaszto.

A linkednek orulok, ugy tunik Blinkenek sem teljesen hulyek, de azert szeretnem latni, hogy mi lesz policy szinten, mert a kommunikacio az meg nem jelent semmit. Pont tegnap elott irtam a politika topikban, hogy a pentagon legujabb nyilvanossagra hozott modellezese es a vezerkari fonok vagy a csendesoceani command center vezetoje lenyilatkozta, hogy kina teljesen ellehetetleniti az eddigi, "safe harbour-bol indulo, eloretolt proxy haboru" strategiat, mert rogton romma bombaznak az amerikai csendesoceani bazisokat es hajorajokat, igy pillanatok alatt elveszitenenek barmilyen komoly osszetuzest, ezert Taiwant es a terseget mar nem tudjak megvedeni egy haboru eseten.

Es erre nem sok minden tortent valaszul. Trump ugye surun latogatta Indiat es Japant, plusz Koreat, probalt osszehozni egy erosebb egyuttmukodest, Blinkenektol ezt meg nem latom. Amugy az is aggaszto, hogy kina bekebelezte Ausztraliat. Szerintem ez olyan, tortenelmi viszonylatban, mint amikor a nemetek lerohantak ausztriat. A nyugat razta az oklet, de semmit nem tett. Na itt allunk most mi is Ausztraliaval kb, habar talan par even belul Taiwant fizikailag is lerohanjak, es akkor tenyleg az lesz a mi korunk Egyesitese.

Btw. nem tudom olvastatok-e, de allitolag kina lekapcsolta az aramellatast india egy jelentosebb reszen valamikor a tavalyi evben, ugymond erot mutatva amikor mentek a hatarvillongasok. Hivatalosan csak a rossz rendszer mondta be az unalmast...

Ezek semmibol nem ertenek, csak az erobol, a nyugat kollektiven meg egyre inkabb keptelen erot mutatni (mert egyre gyengebbek vagyunk).
több mint 5 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Indiana Hoosiers 24 113
Korábban @undisputedly voltak fenntartásaid az új amerikai vezetés soft Kína politikája miatt. Még mindig fenntartod ezt?
 www.portfolio.hu/global/20210319/elhuzodo-sertegetesbe-es-durva-vadaskodasba-csapott-at-a-biden-kormany-elso-csucstalalkozoja-kinaval-474844
több mint 5 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 24 960 — The only discipline that lasts, is self discipline
Jólesett? Kiadtad magadból? 😊
peterk2005
Belőletek kiindulva, lehet évekig tolni a ferde gondolatokat. Hátha Undi is így van a normálisakkal. 😊
kristóf17
JA varj, nem kaptam ertesitest, mert nem nekem valaszolt 😊
Peterk megszokta, hogy bebofogi egy kommentbe az osszes statisztikat amit olvasott, aztan valami zavaros manoverezes folytan kihozza, hogy rAsSzIzMuS. Most is ugye szepen hozza a kerek szamokat, amik ugye a "china virus" folyomanya.undisputedly
Peterk nem hozott semmit. Egy kérdésre válaszolt, leírva a kérdezőnek, hogy mi történt, és mire gyanakszik a rendőrség. Majd odaírta arra kérdésre, hogy "ez vajon azért van-e", hogy nem tudja. Majd a rendőrség kivizsgálja és eldönti.

És erre jött Undi, hozta az ellen-statisztikáit, és a biztosnemúgyvótat. És erre Peterk érdeklődve megkérdezte, hogy jólesett-e, kiadta-e a gőzt. 😊

Félre az iróniával. Nem szeretem, amikor te szállsz be egy nem politizáló vitába egy elfogult véleménnyel, majd eljátszod, hogy a másik kezdte. Hát nem a másik kezdte. Velem is előfordul, hogy elfogult vagyok, de nem adok a szádba feltételezett szövegeket. Ha kritizállak, akkor azt kritizálom, amit ténylegesen leírsz. Ezt szeretném viszont is megkapni.

U.i.:
Ezt az ügyet legjobb lenne skippelni. Tanulságos, hogy mennyire könnyen a bánya mélyén sikerült landolni azzal, hogy ebbe is sikerült belekavarni a "rasszista, de nem is rasszista" narratívát. Ez neked is szól, meg minden youtubernek meg tweetelőnek, aki partner ebben, mindegy melyik oldalon.

Ennek akkor sincs köze rasszizmushoz, ha esetleg kiderül, hogy tényleg direkt ázsiaiakat ölt a gyilkos- Az amerikai társadalomban nincs hagyománya ázsiaiakkal szembeni rasszizmusnak. Az atrocitások megnövekedő száma sem vezethető vissza erre. Ez egy blame game. Sok marha az "ázsiaiakat" hibáztatja a vírusért. Nem faji alapon, hanem "te csináltad bazdmeg" alapon. A marhák egy másik csoportja meg a latínó migránsokat hibáztatja. Megint más csoport meg az "arabokat" hibáztatja a terrorizmusért. A latinók meg a gingókat hibáztatják a kizsákmányolt helyzetükért. Ezek is ellentétek, ezek is tudnak erőszakosak lenni (sőőt, vérengzéssé is tudnak fajulni), de ettől ezek még hol nemzetiségi problémák, hol simán bizonyos - nem is feltétlenül nemzetiség szerint megnevezhető - csoportok ellen fellángoló majd elcsendesedő utálat, gyűlölet, hisztéria. Semmi közük a rasszizmushoz. Ahogy az ír/angol, baszk/spanyol problémáknak, ellentéteknek sincs. Vagy a melegek elleni atrocitásoknak sincs. Úgyhogy gratulálok. Mindenkinek, aki ebbe a játékba beleszállt. Itt is, meg a díszes amerikában is. Mindkét oldalon.

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 5 éve
Borbinho Indianapolis Colts Old Dominion Monarchs 11 535 — Rent Free - Megrögzött Colts Fan


Nem biztos h objektivan meg tudja itelni, hogy mi a rasszista eredetu hate crime.

"Overjoyed, the wolf devours his leg that's been torn off by a trap. Praised be the day that gave me food, he cries."
több mint 5 éve
undisputedly Seattle Seahawks 12 937 — SuperBowl Champions 2013/2014 II 2025/2026
Vajon a tegnapi meszarlas akkor is megtortenik, ha nincs Trump meg a "China virus"?

A gyulolet mindig csak gyuloletet szulhet
Borbinho
????
Negritis
Atlanta környékén tegnap este volt egy nagyobb sorozatgyilkosság, 8 embert ölt meg egy 21 éves fiatal fehér. Az áldozatok 1 kivétellel ázsiai nemzetiségű amerikaiak voltak, arra gyanakszanak, hogy faji motiváció állhat esetleg az ügy mögött. (Az utóbbi évben valami 300 százalékkal emelkedett meg az erőszakos, és 500%-al a negatív/verbális inzultus ázsiaiak irányába a "china virus" sztori folyománaként.)

Borbinho: passz. A vizsgálat majd kideríti.
peterk2005
elvileg még durvább amúgy az emelkedés pár helyen
ráadásul főleg az idősekre fókuszál
Negritis
Sajat elmondasa szerint nem faji alapon valogatott. 8 aldozatbol 2 feher, 6 azsiai, persze mar mindenki az azsiaiak elleni gyuloletbuncselekmenyrol beszel, ahogyan "kell".

Amugy statisztikak szerint nagyobb az eselye, hogy fekete elkoveto kovet el gyuloletbuncselekmenyt azsiai ellen, mint feher, just sayin.

 www.foxnews.com/us/atlanta-shooting-suspect-police-attacks-not-racially-motivated-sex-addiction
undisputedly
ő azt mondja hogy a szexuális frusztráció volt
a szemtanuk meg hogy "megölök minden ázsiait"
dönts el kinek hiszel, nem biztos hogy egy 8-9xes gyilkosnak fogok
Negritis
Hol olvastal ilyet? A rendorfonok nyilatkozta, hogy nincs rasszista inditekra utalo jel.

Hol olvastad, hogy szemtanuk ezt mondtak?

Amugy a fajgyulolok pont azert csinalnak ilyeneket, mert buszkek ra, nem azert, hogy elsunnyogjak. A degeneralt vilagukban ez dicsosegea dolog, ezert irnak kialtvanyt, streamelik facebookon stb.
undisputedly


ebben a videóban hangzott el:
 www.youtube.com/watch?v=7VgjQOaIElQ
és csatolva van a forrás
Negritis
Ez az account amit linkeltel, nyiltan feherellenes aki egy random koreai ujsagiro hivatkozva irja, hogy szemtanuk ezt mondtak, semmi es senki mas nem erositette meg.

A rendorkapitany szerint eddig semmi jele rasszista motivacionak. Amugy 3 rendorfokapitany/sheriff van a kepben.



A Youtube video meg szoszerint egy blogger aki igy kezdi: “8 ember meghalt egy egyertelmu rasszista tamadasban”. Ezek egyelore sajat maguk hangjat erositik, valos es valod forras nelkul.

Szerkesztette: undisputedly
több mint 5 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 58 967 — The Mathematician
Vajon a tegnapi meszarlas akkor is megtortenik, ha nincs Trump meg a "China virus"?

A gyulolet mindig csak gyuloletet szulhet
Borbinho
????
Negritis
Atlanta környékén tegnap este volt egy nagyobb sorozatgyilkosság, 8 embert ölt meg egy 21 éves fiatal fehér. Az áldozatok 1 kivétellel ázsiai nemzetiségű amerikaiak voltak, arra gyanakszanak, hogy faji motiváció állhat esetleg az ügy mögött. (Az utóbbi évben valami 300 százalékkal emelkedett meg az erőszakos, és 500%-al a negatív/verbális inzultus ázsiaiak irányába a "china virus" sztori folyománaként.)

Borbinho: passz. A vizsgálat majd kideríti.
peterk2005
elvileg még durvább amúgy az emelkedés pár helyen
ráadásul főleg az idősekre fókuszál
Negritis
Sajat elmondasa szerint nem faji alapon valogatott. 8 aldozatbol 2 feher, 6 azsiai, persze mar mindenki az azsiaiak elleni gyuloletbuncselekmenyrol beszel, ahogyan "kell".

Amugy statisztikak szerint nagyobb az eselye, hogy fekete elkoveto kovet el gyuloletbuncselekmenyt azsiai ellen, mint feher, just sayin.

 www.foxnews.com/us/atlanta-shooting-suspect-police-attacks-not-racially-motivated-sex-addiction
undisputedly
ő azt mondja hogy a szexuális frusztráció volt
a szemtanuk meg hogy "megölök minden ázsiait"
dönts el kinek hiszel, nem biztos hogy egy 8-9xes gyilkosnak fogok
Negritis
Hol olvastal ilyet? A rendorfonok nyilatkozta, hogy nincs rasszista inditekra utalo jel.

Hol olvastad, hogy szemtanuk ezt mondtak?

Amugy a fajgyulolok pont azert csinalnak ilyeneket, mert buszkek ra, nem azert, hogy elsunnyogjak. A degeneralt vilagukban ez dicsosegea dolog, ezert irnak kialtvanyt, streamelik facebookon stb.
undisputedly


ebben a videóban hangzott el:
 www.youtube.com/watch?v=7VgjQOaIElQ
és csatolva van a forrás

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 5 éve
undisputedly Seattle Seahawks 12 937 — SuperBowl Champions 2013/2014 II 2025/2026
Vajon a tegnapi meszarlas akkor is megtortenik, ha nincs Trump meg a "China virus"?

A gyulolet mindig csak gyuloletet szulhet
Borbinho
????
Negritis
Atlanta környékén tegnap este volt egy nagyobb sorozatgyilkosság, 8 embert ölt meg egy 21 éves fiatal fehér. Az áldozatok 1 kivétellel ázsiai nemzetiségű amerikaiak voltak, arra gyanakszanak, hogy faji motiváció állhat esetleg az ügy mögött. (Az utóbbi évben valami 300 százalékkal emelkedett meg az erőszakos, és 500%-al a negatív/verbális inzultus ázsiaiak irányába a "china virus" sztori folyománaként.)

Borbinho: passz. A vizsgálat majd kideríti.
peterk2005
elvileg még durvább amúgy az emelkedés pár helyen
ráadásul főleg az idősekre fókuszál
Negritis
Sajat elmondasa szerint nem faji alapon valogatott. 8 aldozatbol 2 feher, 6 azsiai, persze mar mindenki az azsiaiak elleni gyuloletbuncselekmenyrol beszel, ahogyan "kell".

Amugy statisztikak szerint nagyobb az eselye, hogy fekete elkoveto kovet el gyuloletbuncselekmenyt azsiai ellen, mint feher, just sayin.

 www.foxnews.com/us/atlanta-shooting-suspect-police-attacks-not-racially-motivated-sex-addiction
undisputedly
ő azt mondja hogy a szexuális frusztráció volt
a szemtanuk meg hogy "megölök minden ázsiait"
dönts el kinek hiszel, nem biztos hogy egy 8-9xes gyilkosnak fogok
Negritis
Hol olvastal ilyet? A rendorfonok nyilatkozta, hogy nincs rasszista inditekra utalo jel.

Hol olvastad, hogy szemtanuk ezt mondtak?

Amugy a fajgyulolok pont azert csinalnak ilyeneket, mert buszkek ra, nem azert, hogy elsunnyogjak. A degeneralt vilagukban ez dicsosegea dolog, ezert irnak kialtvanyt, streamelik facebookon stb.