Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

USA és a világ

32 feliratkozó

több mint 5 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Indiana Hoosiers 24 113
Mikorra alakul ki egy atlag szavazoban a valos kep a politikai vezetokrol? 30-35 eves kor?
undisputedly
Bennem már 16 évesen kialakult, hogy mind egykutya, egy kalap szart se ér egyik se.
Biztos sok Brechtet olvastam.
Aztán ez árnyalódott 1-2 kivétellel, akik ugyanakkora szarháziak, csak úgy hozta az élet, hogy lett némi társadalmi hasznosságuk.
Sobri Jóska
En mondjuk 16 evesen meg csak ismerkedtem a modern politikai toresvonalakkal 😊
undisputedly
Én csajoztam....de hát kinek a pap, kinek a papné 😉🤣
több mint 5 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 24 960 — The only discipline that lasts, is self discipline
Sokszor mondtam már ezt: a jelenlegi posztmodern demokrácia kiútját jelenleg a minél gyorsabb váltógazdaságban látom. És így mindaddig így lesz, amíg úja policy központú nem lesz a politika, és újra nem a középosztályra koncentrál. Voltak olyan évtizedek amikor így volt, most már 20 éve nem így van. Így még az értelme is megszűnik a hosszabb ciklusoknak, mert nincsenek hosszabb kifutású programok sem, amihez érdemes lenne időt adni egy hatalomnak.

Szóval váltogassák csak egymást odakint is 4 évente. Meg idehaza is.
peterk2005
Elég beteg egy logika.
Volt egy volt osztálytársam, akinek az volt a faszsága, hogy ő mindig arra szavaz, aki aktuálisan hatalmon van, mert ő a folytonosságban, a hosszan tartó kiteljesedésben hisz.
Úgy véltem ez az igazi elvi alapú baromság, de elismerem, a tied túltesz ezen.
Szerinted a házasság intézményének is jót tesz, ha minél gyorsabb váltásban pörgeti valaki a feleségeket?
Ha nem, akkor miért nem? Az miért más, mint az államvezetés?
Sobri Jóska
Furcsállom, hogy nem triviális számodra a válasz. A házastársadnál elismerően beszélnél arról, ha maffia módszerekkel uralkodna rajtad? A házasság anatómiája is az, mint a politikai hatalomé, hogy csak magára koncentrál, csak a saját érdekei vezérlik, kihasználja a másik felet? Ha igen, akkor azt is minél hamarabb cserélni kell. De nálam a házasság az igazi megtalálásáról, a másikról való gondoskodásról, és a "közjó" (egymás és a gyerekek) érdekében a lemondásról szól. Ha a politika eljut idáig, hogy a közjó érdekében lemond a saját érdekeiról, azt a politikát érdemes lesz megtartani hosszú távon is. Amíg viszont magára koncentrál csak, és ezt tudjuk is, sőt a természetrajzába tartozónak gondoljuk, addig állandóan váltani kell.

Egyébként ezt nem én találtam ki, furcsállom, hogy furcsállod a dolgot. Évszázados hagyománya van, hogy a "jobb" helyeken az alkotmányba / törvényekbe is beírják, hogy egy adott rezsim csak 4-6-7 évig, 1-2 ciklusig maradhat, aztán mennie kell. Okkal. Pontosan azért, ami miatt én is úgy gondolom, hogy mennie kell.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 5 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 372 — #NoStress
a repik elmorzsolódását - kell elkerülni mindenképpen.
peterk2005
Miért kéne?
Neked hiányoznának?
Miért probléma, ha a fiatalok nem akarnak begyöpösödött, avétos eszméket képviselő, azzal kampányoló, azokat hangoztató politikusokra szavazni?
Sobri Jóska
Sokszor mondtam már ezt: a jelenlegi posztmodern demokrácia kiútját jelenleg a minél gyorsabb váltógazdaságban látom. És így mindaddig így lesz, amíg úja policy központú nem lesz a politika, és újra nem a középosztályra koncentrál. Voltak olyan évtizedek amikor így volt, most már 20 éve nem így van. Így még az értelme is megszűnik a hosszabb ciklusoknak, mert nincsenek hosszabb kifutású programok sem, amihez érdemes lenne időt adni egy hatalomnak.

Szóval váltogassák csak egymást odakint is 4 évente. Meg idehaza is.
peterk2005
Elég beteg egy logika.
Volt egy volt osztálytársam, akinek az volt a faszsága, hogy ő mindig arra szavaz, aki aktuálisan hatalmon van, mert ő a folytonosságban, a hosszan tartó kiteljesedésben hisz.
Úgy véltem ez az igazi elvi alapú baromság, de elismerem, a tied túltesz ezen.
Szerinted a házasság intézményének is jót tesz, ha minél gyorsabb váltásban pörgeti valaki a feleségeket?
Ha nem, akkor miért nem? Az miért más, mint az államvezetés?

több mint 5 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 24 960 — The only discipline that lasts, is self discipline
a repik elmorzsolódását - kell elkerülni mindenképpen.
peterk2005
Miért kéne?
Neked hiányoznának?
Miért probléma, ha a fiatalok nem akarnak begyöpösödött, avétos eszméket képviselő, azzal kampányoló, azokat hangoztató politikusokra szavazni?
Sobri Jóska
Sokszor mondtam már ezt: a jelenlegi posztmodern demokrácia kiútját jelenleg a minél gyorsabb váltógazdaságban látom. És így mindaddig így lesz, amíg úja policy központú nem lesz a politika, és újra nem a középosztályra koncentrál. Voltak olyan évtizedek amikor így volt, most már 20 éve nem így van. Így még az értelme is megszűnik a hosszabb ciklusoknak, mert nincsenek hosszabb kifutású programok sem, amihez érdemes lenne időt adni egy hatalomnak.

Szóval váltogassák csak egymást odakint is 4 évente. Meg idehaza is.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 5 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 372 — #NoStress
Mikorra alakul ki egy atlag szavazoban a valos kep a politikai vezetokrol? 30-35 eves kor?
undisputedly
Bennem már 16 évesen kialakult, hogy mind egykutya, egy kalap szart se ér egyik se.
Biztos sok Brechtet olvastam.
Aztán ez árnyalódott 1-2 kivétellel, akik ugyanakkora szarháziak, csak úgy hozta az élet, hogy lett némi társadalmi hasznosságuk.
Sobri Jóska
En mondjuk 16 evesen meg csak ismerkedtem a modern politikai toresvonalakkal 😊
undisputedly
Én a rendszerváltás gyermekeként ki se tudtam volna kerülni akkor a politikát. 😊
Belvárosi gimibe jártam, ott mindenki politizált, a dísztermünkben vitázott Orbán/Fidesz/ - Aratóval/KISZ, most DK/ (89-90 környékén), mindenki vagy Beszélőt árult vagy az MDF-el szimpatizált, a Köztársaság kikiáltására az egész suli kiment a Kossuth térre, Nagymarosra senki se akart vízlépcsőt, a taxisblokádkor ment a kiageci-vita, A Pető-Kónya vitáról napokat vitáztunk a suliban, ésatöbbi.


a repik elmorzsolódását - kell elkerülni mindenképpen.
peterk2005
Miért kéne?
Neked hiányoznának?
Miért probléma, ha a fiatalok nem akarnak begyöpösödött, avétos eszméket képviselő, azzal kampányoló, azokat hangoztató politikusokra szavazni?

több mint 5 éve
undisputedly Seattle Seahawks 12 937 — SuperBowl Champions 2013/2014 II 2025/2026
Mikorra alakul ki egy atlag szavazoban a valos kep a politikai vezetokrol? 30-35 eves kor?
undisputedly
Bennem már 16 évesen kialakult, hogy mind egykutya, egy kalap szart se ér egyik se.
Biztos sok Brechtet olvastam.
Aztán ez árnyalódott 1-2 kivétellel, akik ugyanakkora szarháziak, csak úgy hozta az élet, hogy lett némi társadalmi hasznosságuk.
Sobri Jóska
En mondjuk 16 evesen meg csak ismerkedtem a modern politikai toresvonalakkal 😊
több mint 5 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 24 960 — The only discipline that lasts, is self discipline
Nincsenek elottem a szamok, de ugye most rekordmennyisegu szavazo ment voksolt. Szrintem sikerult bevonni egy jelentos reteget akik amugy apolitikusak, vagy koruknal fogva lettek aktivabbak, mert most ertek abba a korba. Szerintem siman vannak ilyen naivak.

Mikorra alakul ki egy atlag szavazoban a valos kep a politikai vezetokrol? 30-35 eves kor?
Most 18 evesekrol beszelek, akik elsokent leptk a politikai csataterre. Szerintem nekik nagy csalodas lesz, mert olyan narrativa volt uge, hogy Trump maga az eredendo gonosz, ahhoz kepest sok mindenben maranak a policy-jei.
undisputedly
Ezek akikre gondolsz, már akkor csalódtak, amikor nem Sanders nyert a demokrata primary-n. Aztán mégis elmentek Bidenre szavazni. Sokan egyszerűen azért, hogy ne Trump.

Majd meglátjuk, hogy 4 év múlva mi lesz. Én most erre nem akarok jósolgatni, rengeteg dolog befolyásolhatja, motiválhatja a szavazótáborok egyes csoportjait. Motiválhatha valóban a csalódottság, de motiválhatja a protest hangulat is. (Protest szavazni bőven lehet hatalomból is. A Fidesz szavazótábor egy jelentő része pl. mindig is protest szavazott a Fideszre, ma is protest szavaz.)

Szerintem ne a demokrata tábor miatt aggódj. 😊 Bidenék vagy tudnak valamit csinálni vagy nem, ezt majd meglátjuk. A fontos, hogy ha nem tudnak, akkor bukjanak meg, és ebben a saját szavazótáboruk csalódásánál fontosabb kérdés, hogy lesz-e olyan állapotban a republikánus párt, hogy ezt kihasználja. Ezek a fiatalok akikről beszélsz már akkor csalódtak, amikor nem Bernie vitte el a primary-t, hanem Biden. Mégis el lehetett őket vinni a fülkébe, elsősorban Trump miatt. A repi táborral viszont ember nem képes megmondani, hogy mi lesz ebben a pillanatban. Megette a fene, hogy a fiatal demokrata szavazók nem mennek majd el, ha a repi tábor elmorzsolódik a következő években. Akkor amikor úgy viszik el Georgia-t, hogy Atlanta-ban 39% megy el szavazni, a republikánus megyékben meg 75%+, akkor utóbbit - a repik elmorzsolódását - kell elkerülni mindenképpen.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 5 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 372 — #NoStress
Mikorra alakul ki egy atlag szavazoban a valos kep a politikai vezetokrol? 30-35 eves kor?
undisputedly
Bennem már 16 évesen kialakult, hogy mind egykutya, egy kalap szart se ér egyik se.
Biztos sok Brechtet olvastam.
Aztán ez árnyalódott 1-2 kivétellel, akik ugyanakkora szarháziak, csak úgy hozta az élet, hogy lett némi társadalmi hasznosságuk.

több mint 5 éve
undisputedly Seattle Seahawks 12 937 — SuperBowl Champions 2013/2014 II 2025/2026
Erdekes lesz amugy, hogy az a szeles fiatal reteg, akik ugy csatlakoztak be a nemzeti politikai diskurzusba eletuk soran eloszor, hogy azt hallottak Trump hazudik es utana minden jo lesz, talalkozik majd a realitassal, nevezetesen azzal, hogy minden politikus hazudik.

Kiabrandulnak vajon vagy szamonkerik a vezetoket?
undisputedly
Szerintem nincs olyan réteg, amelyik ennyire naív lenne. Azok a fiatalok tudják a realitást, ők tették lehetővé, hogy Tump elnök legyen, amikor b*sztak elmenni Clintonnéra szavazni. Volt már ilyen, lesz is ilyen. Ha Bidenék lóf*szt se fognak produkálni, akkor az lesz, mint 4 éve, ismét nem mennek el ezek a fiatalok voksolni.

Mondjuk jelentleg szerintem nagyobb baj az USA-nak, ami a republikánusoknál történik. Borzasztóan nehezen mozdítható az ottani hatalmi rendszer, de egyre kevésbé tudom eldönteni, hogy lesz-e ebben még valami jövő, vagy ők lesznek száz-tudomisénhány év után a következő tea party?
peterk2005
Nincsenek elottem a szamok, de ugye most rekordmennyisegu szavazo ment voksolt. Szrintem sikerult bevonni egy jelentos reteget akik amugy apolitikusak, vagy koruknal fogva lettek aktivabbak, mert most ertek abba a korba. Szerintem siman vannak ilyen naivak.

Mikorra alakul ki egy atlag szavazoban a valos kep a politikai vezetokrol? 30-35 eves kor?
Most 18 evesekrol beszelek, akik elsokent leptk a politikai csataterre. Szerintem nekik nagy csalodas lesz, mert olyan narrativa volt uge, hogy Trump maga az eredendo gonosz, ahhoz kepest sok mindenben maranak a policy-jei.
több mint 5 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 24 960 — The only discipline that lasts, is self discipline
Erdekes lesz amugy, hogy az a szeles fiatal reteg, akik ugy csatlakoztak be a nemzeti politikai diskurzusba eletuk soran eloszor, hogy azt hallottak Trump hazudik es utana minden jo lesz, talalkozik majd a realitassal, nevezetesen azzal, hogy minden politikus hazudik.

Kiabrandulnak vajon vagy szamonkerik a vezetoket?
undisputedly
Szerintem nincs olyan réteg, amelyik ennyire naív lenne. Azok a fiatalok tudják a realitást, ők tették lehetővé, hogy Tump elnök legyen, amikor b*sztak elmenni Clintonnéra szavazni. Volt már ilyen, lesz is ilyen. Ha Bidenék lóf*szt se fognak produkálni, akkor az lesz, mint 4 éve, ismét nem mennek el ezek a fiatalok voksolni.

Mondjuk jelentleg szerintem nagyobb baj az USA-nak, ami a republikánusoknál történik. Borzasztóan nehezen mozdítható az ottani hatalmi rendszer, de egyre kevésbé tudom eldönteni, hogy lesz-e ebben még valami jövő, vagy ők lesznek száz-tudomisénhány év után a következő tea party?


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 5 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 58 967 — The Mathematician
egyébként az is érdekes hogy elvileg a fox newst, newsmax-t meg az oant bannolni akarják a kábel szolgáltatóknál
ez is egy rossz vicc sztem

 deadline.com/2021/02/house-democrats-fox-news-newsmax-oan-1234698262/

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 5 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 24 960 — The only discipline that lasts, is self discipline
egyébként a kisebb balos médiumok számonkérik Bident és a mainstream media-t az álszentségenNegritis
A CNN is egyébként, még ha nem is tolják túl.

Meg is akartam undi-tól kérdezni, hogy mi ez az általánosító "bezzeg a média, ha Bidenről van szó". 😊 Mert ilyen bezzeg média nincs. Texasban fejreállt az energiaszolgáltatás, és mi ment a Foxon 24 órában? Hogy a green new deal meg a szélerőművek. Cseppet sem zavarta őket, hogy green new deal még nincs is, szélerőművek is csak módjával, és a baj nem az volt, hogy honnan/miből jön az anyag, szélkerékből vagy olajkútból, hanem az, hogy elfelejtették fagyvédeni. 😀 Ezt is, azt is. Na, ez kimaradt a Foxból. 😊

Szóval hagyjuk. Fölösleges bezzegmédiázni. Nézze mindenki amit akar, de ne csináljunk már úgy, hogy csak ez vagy csak az az oldali média cancelez vagy hallgat el, vagy tematizál hülyén dolgokat.

Médiáról inkább azt érdemes megjegyezni, hogy szerencsétlen newsmax úgy közvetítette a cpac-ról a beszélgetéseket, hogy húsz percenként olvastak be "statementet" arról, hogy a megszólalók állításai az ő véleményük, a Newsmax nem feltétlenül ért velük egyet. 😊 Na ez az a helyzet, ami már vérciki, amikor akkora a hazugság, hogy fosni kell, hogy a gatyát is leperelik róluk. 😀 Tucker Carlson vagy Don Lemon legalább eddig nem jut. Manapság már ezt is értékelni kell. 😕


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 5 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 58 967 — The Mathematician
csak üres duma, de számomra már ez is meglepő hogy kijött tőle


The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 5 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 58 967 — The Mathematician
egyébként a kisebb balos médiumok számonkérik Bident és a mainstream media-t az álszentségen

hill, kyle kulinski, rational national, tyt, ...
de ugye ők eleve a "bernie wing" részei, szóval nem véletlen kritikusok a neolibekkel szemben
Negritis
Erdekes lesz amugy, hogy az a szeles fiatal reteg, akik ugy csatlakoztak be a nemzeti politikai diskurzusba eletuk soran eloszor, hogy azt hallottak Trump hazudik es utana minden jo lesz, talalkozik majd a realitassal, nevezetesen azzal, hogy minden politikus hazudik.

Kiabrandulnak vajon vagy szamonkerik a vezetoket?
undisputedly
igen, ez lesz a demokraták válsága
ahogy a repuknál azzal kell megküzdeni hogy trump az isten

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 5 éve
undisputedly Seattle Seahawks 12 937 — SuperBowl Champions 2013/2014 II 2025/2026
egyébként a kisebb balos médiumok számonkérik Bident és a mainstream media-t az álszentségen



hill, kyle kulinski, rational national, tyt, ...
de ugye ők eleve a "bernie wing" részei, szóval nem véletlen kritikusok a neolibekkel szemben
Negritis
Erdekes lesz amugy, hogy az a szeles fiatal reteg, akik ugy csatlakoztak be a nemzeti politikai diskurzusba eletuk soran eloszor, hogy azt hallottak Trump hazudik es utana minden jo lesz, talalkozik majd a realitassal, nevezetesen azzal, hogy minden politikus hazudik.

Kiabrandulnak vajon vagy szamonkerik a vezetoket?
több mint 5 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 58 967 — The Mathematician
egyébként a kisebb balos médiumok számonkérik Bident és a mainstream media-t az álszentségen



hill, kyle kulinski, rational national, tyt, ...
de ugye ők eleve a "bernie wing" részei, szóval nem véletlen kritikusok a neolibekkel szemben

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 5 éve
undisputedly Seattle Seahawks 12 937 — SuperBowl Champions 2013/2014 II 2025/2026
Amikor a fránya valóság szembetalálkozik a politikai ígéretekkel:

"Joe Biden már a kampány során is megígérte, hogy Donald Trumppal ellentétben nem fog kesztyűs kézzel bánni Szaúd-Arábiával, és bizony kész szankciókat is bevezetni, amennyiben az olajmonarchia nem tartja tiszteletben az alapvető emberi jogokat."

"Úgy gondoljuk, léteznek hatékonyabb módszerek annak biztosítására, hogy ez ne történjen meg újra, és hogy egyúttal meghagyjuk a helyet a szaúdiakkal való közös munkára olyan területeken, amelyeken kölcsönös megállapodás van – ahol az Egyesült Államoknak nemzeti érdekei vannak

– mondta Jen Psaki, miután a televízió (CNN) arra kérdezett rá, miért szankcionálja a beosztottjait, miközben a koronaherceget magát nem. Majd közölte:

Így néz ki a diplomácia.
A politikus persze „szörnyű bűncselekménynek” nevezte a meggyilkolt és feldarabolt újságíró esetét, de állítása szerint „bonyolult globális elkötelezettségek” vannak."

Így néz ki a diplomácia...bonyolult globális kötelezettségek....tényleg semmit nem tanultak Trump-ból.
MC12
Elhitte bárki, hogy basztatni fogják az uralkodókat? Kell az olaj... Meg az F-15-ösöknek is jó piac.
warr_b
Kicsit csalódott vagyok, hogy nem jött szankció, bár miközben a szaudi oldal szépen lassan békét köt Izraellel és igazából Irán a nagy ellenség, várható volt hogy nem lesz újabb szankció. Egyszerűen nem fér bele...és ez Bidentől független. Trump közel-kelet politikája, amely elsősorban a közös gazdasági haszonra épített, úgy tűnik teljesen korrekten működött. Kerestek egy nagy közös ellenséget, aztán kötöttek pár üzletet azzal a címszóval, hogy az ellenségem ellensége a barátom.
Klaci79
Most akkor igy mukodik vagy Biden hazudott?
undisputedly
Ha egyszer az életben azt mondtam volna, hogy micsoda szemétség, mert Trumpnak meg kellett volna büntetnie ezért őket, akkor jogos lenne a kérdésed felém.
Ez így működik...mindig is ezt mondtam.
Vannak országok, amelyeket kevesebbért is lehet bombázni, Sz-A nem az az ország.
Sajnos ők megtehetik...
Klaci79
Igen, igazabol nem is neked cimeztem, csak egy hangos felszolalas volt magamban, reflektalva a mediara. Trumprola keresztvizet leszedtek volna ezek utan, most meg Biden-t bottal se erintik ezugyben, aztan ez teljesen standard dolog.

De ha emlekszel, mekkora balhe volt belole, hogy Trump uzletel a szaudiakkal a feldarabolos sztori ellenere, aztan kb. senkit se erdekel most, mert a nemzetg gazdasagi, geopolitikai erdekei fontosabbak.

Mondjuk azert nalam ez elegge kiverte a biztositekot, foleg az, hogy a nemzetkozi jogra ennyire sz@rva oltek meg, bestialisan. Ugye az "industry standard" az, ha bortonbe vetik par evre, aztan szabadul bunbocsanattal. Mondjuk en azzal se ertek egyet, de az mar legalabb nem total barbarizmus, csak diktatorikus.

De Biden aki azzal kampanyolt, hogy visszater a decency meg USA moralis vezeto szerepe, azert rakoppinthatott volna a szaudiak orrara. Habar a jemeni lazadokat levettek a terrorista listarol, azt talan betudhato annak.

Szerkesztette: undisputedly
több mint 5 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Indiana Hoosiers 24 113
Amikor a fránya valóság szembetalálkozik a politikai ígéretekkel:

"Joe Biden már a kampány során is megígérte, hogy Donald Trumppal ellentétben nem fog kesztyűs kézzel bánni Szaúd-Arábiával, és bizony kész szankciókat is bevezetni, amennyiben az olajmonarchia nem tartja tiszteletben az alapvető emberi jogokat."

"Úgy gondoljuk, léteznek hatékonyabb módszerek annak biztosítására, hogy ez ne történjen meg újra, és hogy egyúttal meghagyjuk a helyet a szaúdiakkal való közös munkára olyan területeken, amelyeken kölcsönös megállapodás van – ahol az Egyesült Államoknak nemzeti érdekei vannak

– mondta Jen Psaki, miután a televízió (CNN) arra kérdezett rá, miért szankcionálja a beosztottjait, miközben a koronaherceget magát nem. Majd közölte:

Így néz ki a diplomácia.
A politikus persze „szörnyű bűncselekménynek” nevezte a meggyilkolt és feldarabolt újságíró esetét, de állítása szerint „bonyolult globális elkötelezettségek” vannak."

Így néz ki a diplomácia...bonyolult globális kötelezettségek....tényleg semmit nem tanultak Trump-ból.
MC12
Elhitte bárki, hogy basztatni fogják az uralkodókat? Kell az olaj... Meg az F-15-ösöknek is jó piac.
warr_b
Kicsit csalódott vagyok, hogy nem jött szankció, bár miközben a szaudi oldal szépen lassan békét köt Izraellel és igazából Irán a nagy ellenség, várható volt hogy nem lesz újabb szankció. Egyszerűen nem fér bele...és ez Bidentől független. Trump közel-kelet politikája, amely elsősorban a közös gazdasági haszonra épített, úgy tűnik teljesen korrekten működött. Kerestek egy nagy közös ellenséget, aztán kötöttek pár üzletet azzal a címszóval, hogy az ellenségem ellensége a barátom.
Klaci79
Most akkor igy mukodik vagy Biden hazudott?
undisputedly
Ha egyszer az életben azt mondtam volna, hogy micsoda szemétség, mert Trumpnak meg kellett volna büntetnie ezért őket, akkor jogos lenne a kérdésed felém.
Ez így működik...mindig is ezt mondtam.
Vannak országok, amelyeket kevesebbért is lehet bombázni, Sz-A nem az az ország.
Sajnos ők megtehetik...
több mint 5 éve
undisputedly Seattle Seahawks 12 937 — SuperBowl Champions 2013/2014 II 2025/2026
Amikor a fránya valóság szembetalálkozik a politikai ígéretekkel:

"Joe Biden már a kampány során is megígérte, hogy Donald Trumppal ellentétben nem fog kesztyűs kézzel bánni Szaúd-Arábiával, és bizony kész szankciókat is bevezetni, amennyiben az olajmonarchia nem tartja tiszteletben az alapvető emberi jogokat."

"Úgy gondoljuk, léteznek hatékonyabb módszerek annak biztosítására, hogy ez ne történjen meg újra, és hogy egyúttal meghagyjuk a helyet a szaúdiakkal való közös munkára olyan területeken, amelyeken kölcsönös megállapodás van – ahol az Egyesült Államoknak nemzeti érdekei vannak

– mondta Jen Psaki, miután a televízió (CNN) arra kérdezett rá, miért szankcionálja a beosztottjait, miközben a koronaherceget magát nem. Majd közölte:

Így néz ki a diplomácia.
A politikus persze „szörnyű bűncselekménynek” nevezte a meggyilkolt és feldarabolt újságíró esetét, de állítása szerint „bonyolult globális elkötelezettségek” vannak."

Így néz ki a diplomácia...bonyolult globális kötelezettségek....tényleg semmit nem tanultak Trump-ból.
MC12
Elhitte bárki, hogy basztatni fogják az uralkodókat? Kell az olaj... Meg az F-15-ösöknek is jó piac.
warr_b
Kicsit csalódott vagyok, hogy nem jött szankció, bár miközben a szaudi oldal szépen lassan békét köt Izraellel és igazából Irán a nagy ellenség, várható volt hogy nem lesz újabb szankció. Egyszerűen nem fér bele...és ez Bidentől független. Trump közel-kelet politikája, amely elsősorban a közös gazdasági haszonra épített, úgy tűnik teljesen korrekten működött. Kerestek egy nagy közös ellenséget, aztán kötöttek pár üzletet azzal a címszóval, hogy az ellenségem ellensége a barátom.
Klaci79
Most akkor igy mukodik vagy Biden hazudott?
több mint 5 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Indiana Hoosiers 24 113
Amikor a fránya valóság szembetalálkozik a politikai ígéretekkel:

"Joe Biden már a kampány során is megígérte, hogy Donald Trumppal ellentétben nem fog kesztyűs kézzel bánni Szaúd-Arábiával, és bizony kész szankciókat is bevezetni, amennyiben az olajmonarchia nem tartja tiszteletben az alapvető emberi jogokat."

"Úgy gondoljuk, léteznek hatékonyabb módszerek annak biztosítására, hogy ez ne történjen meg újra, és hogy egyúttal meghagyjuk a helyet a szaúdiakkal való közös munkára olyan területeken, amelyeken kölcsönös megállapodás van – ahol az Egyesült Államoknak nemzeti érdekei vannak

– mondta Jen Psaki, miután a televízió (CNN) arra kérdezett rá, miért szankcionálja a beosztottjait, miközben a koronaherceget magát nem. Majd közölte:

Így néz ki a diplomácia.
A politikus persze „szörnyű bűncselekménynek” nevezte a meggyilkolt és feldarabolt újságíró esetét, de állítása szerint „bonyolult globális elkötelezettségek” vannak."

Így néz ki a diplomácia...bonyolult globális kötelezettségek....tényleg semmit nem tanultak Trump-ból.
MC12
Elhitte bárki, hogy basztatni fogják az uralkodókat? Kell az olaj... Meg az F-15-ösöknek is jó piac.
warr_b
Kicsit csalódott vagyok, hogy nem jött szankció, bár miközben a szaudi oldal szépen lassan békét köt Izraellel és igazából Irán a nagy ellenség, várható volt hogy nem lesz újabb szankció. Egyszerűen nem fér bele...és ez Bidentől független. Trump közel-kelet politikája, amely elsősorban a közös gazdasági haszonra épített, úgy tűnik teljesen korrekten működött. Kerestek egy nagy közös ellenséget, aztán kötöttek pár üzletet azzal a címszóval, hogy az ellenségem ellensége a barátom.
több mint 5 éve
warr_b Washington Commanders 30 373 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Amikor a fránya valóság szembetalálkozik a politikai ígéretekkel:

"Joe Biden már a kampány során is megígérte, hogy Donald Trumppal ellentétben nem fog kesztyűs kézzel bánni Szaúd-Arábiával, és bizony kész szankciókat is bevezetni, amennyiben az olajmonarchia nem tartja tiszteletben az alapvető emberi jogokat."

"Úgy gondoljuk, léteznek hatékonyabb módszerek annak biztosítására, hogy ez ne történjen meg újra, és hogy egyúttal meghagyjuk a helyet a szaúdiakkal való közös munkára olyan területeken, amelyeken kölcsönös megállapodás van – ahol az Egyesült Államoknak nemzeti érdekei vannak

– mondta Jen Psaki, miután a televízió (CNN) arra kérdezett rá, miért szankcionálja a beosztottjait, miközben a koronaherceget magát nem. Majd közölte:

Így néz ki a diplomácia.
A politikus persze „szörnyű bűncselekménynek” nevezte a meggyilkolt és feldarabolt újságíró esetét, de állítása szerint „bonyolult globális elkötelezettségek” vannak."

Így néz ki a diplomácia...bonyolult globális kötelezettségek....tényleg semmit nem tanultak Trump-ból.
MC12
Elhitte bárki, hogy basztatni fogják az uralkodókat? Kell az olaj... Meg az F-15-ösöknek is jó piac.


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
"I don't break the horizon
I erase it when I'm born"
több mint 5 éve
MC12 New Orleans Saints Kennesaw State Owls 7 553
Amikor a fránya valóság szembetalálkozik a politikai ígéretekkel:

"Joe Biden már a kampány során is megígérte, hogy Donald Trumppal ellentétben nem fog kesztyűs kézzel bánni Szaúd-Arábiával, és bizony kész szankciókat is bevezetni, amennyiben az olajmonarchia nem tartja tiszteletben az alapvető emberi jogokat."

"Úgy gondoljuk, léteznek hatékonyabb módszerek annak biztosítására, hogy ez ne történjen meg újra, és hogy egyúttal meghagyjuk a helyet a szaúdiakkal való közös munkára olyan területeken, amelyeken kölcsönös megállapodás van – ahol az Egyesült Államoknak nemzeti érdekei vannak

– mondta Jen Psaki, miután a televízió (CNN) arra kérdezett rá, miért szankcionálja a beosztottjait, miközben a koronaherceget magát nem. Majd közölte:

Így néz ki a diplomácia.
A politikus persze „szörnyű bűncselekménynek” nevezte a meggyilkolt és feldarabolt újságíró esetét, de állítása szerint „bonyolult globális elkötelezettségek” vannak."

Így néz ki a diplomácia...bonyolult globális kötelezettségek....tényleg semmit nem tanultak Trump-ból.

“Kafka nem kitalálta az abszurdot, hanem először írta le, hogy működik a modern világ”
több mint 5 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 24 960 — The only discipline that lasts, is self discipline
A CPAC (konzervatív "kongresszus") rendesen behangolt. 😀



“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 5 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 24 960 — The only discipline that lasts, is self discipline
Azért ne keverd a szezont a fazonnal Undi. New Yorkban nem azért volt durva a tavalyi tavasz, mert Florida ügyesebb volt, hanem azért, amiért Lombardiában is durva volt. Ott támadott be úgy, hogy még azt se tudták, hogy az országban van. Ha Miamiba érkezett volna be először, akkor Florida szopta volna be tövig a cumit.

Cuomo ettől egy teljesen független sztori. Bízom benne, hogy megfizet érte, mert megérdemli. De azért fizessen, ami a sara, ne kenjünk rá olyant, ami nem.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 5 éve
undisputedly Seattle Seahawks 12 937 — SuperBowl Champions 2013/2014 II 2025/2026
Úgy néz ki Cuomo nyomott egy Trumpot. A baromarcúja...
peterk2005
?
erről lemaradtam
Negritis
Rohadt nagy a botrány. Tulajdonképpen ugyanazt csinálták, mint tavasszal nálunk, csak ott egy telibe kapott pandémia idején, úgyhogy a következmények is súlyosabbak lettek. Állítólag tömegesen zavartát ők is vissza idősotthonokba a kórházakból betegeket. Covidosokat is dömpingben. Aztán amikor elkezdtek tömegesen meghalni az idősotthonokban, akkor meghamisították a számokat és úgy tüntették fel, mintha azok is a kórházakban haltak volna meg. Nyilván azért, hogy ne derüljön ki hogy a fenti döntés miatt az idősotthonokból vágóhidakat csináltak.

Nem hiszem, hogy Cuomo megússza ezt. Mindkét párt a torkának ugrott, nem csak az ellenzéke. Meg is érdemli. Az az igazi facepalm, hogy a faszi végighaknizta a tavaszt és nyarat azzal, hogy mekkora király volt a covid elfolytásában, még kitüntetéseket is kapott és fogadott el erre hivatkozva. Aztán most a képébe robbant.
peterk2005
Furcsa! Van egy ország, ahol vannak következményei a rossz döntéseknek.
Klaci79
Mi a következmény?
Sobri Jóska
Impeachment. Mind Trumpnál, csak itt eredményes is lesz, mert bipartisan a kezdeményezés. Az nála is eltávolítással jár a hivatalból. Vagy nem várja ezt meg, és lemond.
peterk2005
Ennyi?
Azért ha egy politikusra valamit rábizonyítanak, akkor itthon is elveszti a pozícióját, hivatalai, és ha olyan súlyú az ügy, akkor börtönbe kerül, lásd. Szabadi, Zuschlag, Hunvald, Császy, Tátrai, Kaleta, Mengyi, Szájer, stb.
Azértnem csak az USA olyan ország, ahol "vannak következményei a rossz döntéseknek".
Sobri Jóska
Ez nem Zuschlag féle ügy. Jogi vétséget nem követett el. Húzott egy botrányos politikai döntést, aztán hazudott a számokról.

Itthon ugyanennek semmi következménye nem lett. Illetve lett, csak nem azt rúgták ki, aki utasította a kórházakat a betegek visszaküldésére - még a covid tesztelést is megtiltva -, hanem azt a kórházigazgatót, aki ez ellen felszólalt.
peterk2005
Amerika a perek hazája. simán tudnak ellene class action-t indítani azok, akiknek azért halt meg hozzátartozójuk, mert a fertőzött betegeket visszavitték elkülönítés nélkül az otthonokba.
slowmotion
Amugy ez mar tavaly koztudott volt, Trump bele is szallt Cuomoba, de a valasztasok miatt nem engedhettek meg maguknak a demokratak, hogy sajat emberuket bantsak, akkor sem ha ezrek haltak meg miatta.

Ugyanis a szent ember ha jol emlekszem, elrendelte, hogy az allam osszes nyugdijas otthonaba vissza kell vinni a covidosokat korhazakbol. Persze szepen sorban elkezdtek meghalni az igy megfertozottek.

Aztan ha jol remlik, Cuomo letagadta es eltuntettek ezt a rendeletet a hivatalos forrasokbol, mintha meg sem hozta volna 😀

NY allamban sokszorosa volt a halottak szama a nala nepesebb Floridanal, ahol ugye minden nyugdijas tengeti a napjait, de a balos media valahogy nem Cuomot talalta meg, hanem DeSantist, Florida republikanus kormanyzojat.

Cuomo meg nyilatkozgatott is a testvere Chris Cuomo CNN showjaban, es most figyelj, IRT EGY KONYVET arrol, hogyan kell a COVID ellen jol vedekezni XD Erted? 😀 Megolt par ezer nyugdijast, majd eloadta mekkora szakertoje a temanak. Olyan szinten bepromoztak a demokratak, hogy a valasztasok elott meg azt akartak sokan, Cuomo vegye at Biden jeloltseget 😀

Es ez a mostani botrany sem igazabola COVID miatt jott ki, hanem a demokrata belharc miatt. DeBlasio, NY polgarmestere es Cuomo peldaul ruhellik egymast, nagy harcban vannak, de AOC is szepen beleszallt Cuomoba, hiszen o is a sajat prograssziv bandajat terelgeti, hiszen o ugye NY-i szinten.

Ezt mar egy eve is lehetett tudni, de azt is, hogy narcisztikus f@aszkalap, aki lekezeli a noket, de most lett erdeke a helyi demokrataknak is elmozditani, meg 1,5 ev a valasztas, most lezavarhatjak a kicsinalasat. A DOJ meg az FBI mar nyomozott ellene tavaly is. Most meg annyi tortent, hogy az egyik tanacsadoja, akinek a nagynenje amugy a szovetsegi ugyesz a regioban, bevallotta, hogy a szamokat is meghamisitottak, mert feltek a szovetsegiektol 😀

Szerkesztette: undisputedly