USA és a világ

31 feliratkozó

több mint 1 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 938
Erdogan 😀
De mit kérjen a Fidesz-frakció?
csipkelli
Na, ez egy kurva érdekes csavar.

Ez talán az elmúlt 2 év legérdekesebb eseménye, és az erre adott reakciók még érdekesebbek lesznek. Nem teljesen egyértelmű, hogy mik Erdogan hosszútávú tervei. Ugye ez az utolsó ciklusa (elvileg), tehát az ő személye elvileg nem lenne gond. Az a kérdés, hogy milyen előnyöket vár ettől.

Amiben biztos vagyok, hogy azzal, hogy Törökország "állástfoglal", végleg kijelenthető, hogy az oroszok marginalizálódása már nem csak újságírói/elemző vágyakozás.
Gyurma Pappa
ez nekem inkább tűnik egy blöffnek.
csebi
Eygetértek. Erdogan azért nem teljesen hülye, tudja jól hogy ez nem szimpátiaszavazás... megvannak a kritériumok, vagy teljesíti, vagy nem. Amíg a 35 témából egyetlen egyet teljesítettek, sokhoz még csak hozzá sem nyúltak, addig nem tudom mit akar. Görögök meg majd biztos engednek nekik például 😀
Meg majd az EU is engedni fog egy nyílt zsarolásnak.
warr_b
Már meg is mondták, hogy a NATO tagságot ne keverje az össze az EU-tagság procedúrájával, mert teljesen más a kettő.

Most bedob valami nagyot, aztán szépen elkezdenek megint alkudozni, az meg eltart egy darabig.
Lehet a következő az F-35-ösök lesznek.

Nálunk meg elmennek szabadságra a képviselők, aztán nem lesz semmi iskolakezdésig.
utána meg össze kell dugniuk a fejüket és megvitatni, hiába támogatja OV is a svéd tagságot, nekünk komoly kormányunk van ám.
több mint 1 éve
warr_b Washington Commanders 23 680 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Erdogan 😀
De mit kérjen a Fidesz-frakció?
csipkelli
Na, ez egy kurva érdekes csavar.

Ez talán az elmúlt 2 év legérdekesebb eseménye, és az erre adott reakciók még érdekesebbek lesznek. Nem teljesen egyértelmű, hogy mik Erdogan hosszútávú tervei. Ugye ez az utolsó ciklusa (elvileg), tehát az ő személye elvileg nem lenne gond. Az a kérdés, hogy milyen előnyöket vár ettől.

Amiben biztos vagyok, hogy azzal, hogy Törökország "állástfoglal", végleg kijelenthető, hogy az oroszok marginalizálódása már nem csak újságírói/elemző vágyakozás.
Gyurma Pappa
ez nekem inkább tűnik egy blöffnek.
csebi
Eygetértek. Erdogan azért nem teljesen hülye, tudja jól hogy ez nem szimpátiaszavazás... megvannak a kritériumok, vagy teljesíti, vagy nem. Amíg a 35 témából egyetlen egyet teljesítettek, sokhoz még csak hozzá sem nyúltak, addig nem tudom mit akar. Görögök meg majd biztos engednek nekik például 😀
Meg majd az EU is engedni fog egy nyílt zsarolásnak.


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 1 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 029 — Egyéb témák lakó
Erdogan 😀
De mit kérjen a Fidesz-frakció?
csipkelli
Na, ez egy kurva érdekes csavar.

Ez talán az elmúlt 2 év legérdekesebb eseménye, és az erre adott reakciók még érdekesebbek lesznek. Nem teljesen egyértelmű, hogy mik Erdogan hosszútávú tervei. Ugye ez az utolsó ciklusa (elvileg), tehát az ő személye elvileg nem lenne gond. Az a kérdés, hogy milyen előnyöket vár ettől.

Amiben biztos vagyok, hogy azzal, hogy Törökország "állástfoglal", végleg kijelenthető, hogy az oroszok marginalizálódása már nem csak újságírói/elemző vágyakozás.
Gyurma Pappa
ez nekem inkább tűnik egy blöffnek.
csebi
ehhh nem tudom.

akkor is a reakciók lesznek az érdekesek.

több mint 1 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 10 267 — 49ers GM
Erdogan 😀
De mit kérjen a Fidesz-frakció?
csipkelli
Hogy az oroszokat is vegyék fel az EU-ba.

Szerkesztette: somoskovig

több mint 1 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 582 — Lucas Scott
Erdogan 😀
De mit kérjen a Fidesz-frakció?
csipkelli
Na, ez egy kurva érdekes csavar.

Ez talán az elmúlt 2 év legérdekesebb eseménye, és az erre adott reakciók még érdekesebbek lesznek. Nem teljesen egyértelmű, hogy mik Erdogan hosszútávú tervei. Ugye ez az utolsó ciklusa (elvileg), tehát az ő személye elvileg nem lenne gond. Az a kérdés, hogy milyen előnyöket vár ettől.

Amiben biztos vagyok, hogy azzal, hogy Törökország "állástfoglal", végleg kijelenthető, hogy az oroszok marginalizálódása már nem csak újságírói/elemző vágyakozás.
Gyurma Pappa
ez nekem inkább tűnik egy blöffnek.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 1 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 938
Erdogan 😀
De mit kérjen a Fidesz-frakció?
csipkelli
Hol van a pénzünk?
több mint 1 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 029 — Egyéb témák lakó
Erdogan 😀
De mit kérjen a Fidesz-frakció?
csipkelli
Na, ez egy kurva érdekes csavar.

Ez talán az elmúlt 2 év legérdekesebb eseménye, és az erre adott reakciók még érdekesebbek lesznek. Nem teljesen egyértelmű, hogy mik Erdogan hosszútávú tervei. Ugye ez az utolsó ciklusa (elvileg), tehát az ő személye elvileg nem lenne gond. Az a kérdés, hogy milyen előnyöket vár ettől.

Amiben biztos vagyok, hogy azzal, hogy Törökország "állástfoglal", végleg kijelenthető, hogy az oroszok marginalizálódása már nem csak újságírói/elemző vágyakozás.

több mint 1 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 582 — Lucas Scott
Erdogan 😀
De mit kérjen a Fidesz-frakció?
csipkelli
azt, hogy a helyünkre lépjenek a törökök.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 1 éve
csipkelli 3 997
Erdogan 😀
De mit kérjen a Fidesz-frakció?
több mint 1 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 422 — Слава Україні! Героям слава!
 gasparusmagnus.medium.com/fedir-s%C3%A1ndor-a-l%C3%B6v%C3%A9sz%C3%A1rkok-professzora-a-k%C3%A1rp%C3%A1taljai-s%C3%A1rk%C3%A1nyok-ter%C3%BCletv%C3%A9delmi-68-98dfec4cce0c

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv
több mint 1 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 685 — The only discipline that lasts, is self discipline
Desantis tolja a woke témát amire a potenciális tábora nem vevő
Negritis, a vajda
Ha egyszer Texas megfordul - márpedig demográfiailag egyre közeledik, hogy megtörténjen - a GOP képtelen lesz anélkül nyerni, hogy a mostaninál sokkal jobban fókuszáljon a városi lakosságra. Hogy ez éppen a woke vagy valami más lehet azt nem tudom, de elképzelhetőnek tartom, hogy DeSantis ennek próbál megágyazni.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 1 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 422 — Слава Україні! Героям слава!
Geraszimovot levaltotta Putler, jo sokaig huzta.

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv
több mint 1 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 910 — Saturday Night Lights
Ha a demokraták megismétlik a legutóbbi mozgósítást a választás napján, a GOP Trumppal vagy nélküle megy a levesbe.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 1 éve
NB2 New England Patriots 24 530 — nabege2@yahoo.com
Most néztem meg a UFC gálát, ott volt Trump is, elég nagy ovációt kapott! Vegasban voltunk.
több mint 1 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 529 — The Mathematician
Desantis tolja a woke témát amire a potenciális tábora nem vevő

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 1 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 27 947
hogy a frászban lehet hogy Trump 30 pontos előnyben van DeSantishoz képest?
azt gondoltam hogy ennek a fickónak az elutasitottsága hatalmas; már-már Gyurcsány szintű; pláne a Capitolium körüli balhéra amikor még a repik is kinézték...
a jelöltjeik vesztettek az időköziken, és eljárások is vannak ellene...

nem vágom deSantist talán egy intézkedést tudok mondani vele kapcsolatban, de az pont eggyel több mint amit Trumptól tudnék 😊

valaki világositson fel mi folyik ott? az 538-at néztem
sapka
Egyelőre úgy tűnik, hogy bejön az a várható forgatókönyv, amit a bukásakor már sokan valószínűsítettek: hogy foglyul ejtette a GOP-t.
peterk2005 udvari bolond
Nem teljesen váratlan fejlemény, már a 2016-os előválasztások alatt látszott, hogy milyen borzalmasan semmilyen a felhozatal republikánus oldalon, Trump gyakorlatilag lubickolt köztük.
több mint 1 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 685 — The only discipline that lasts, is self discipline
hogy a frászban lehet hogy Trump 30 pontos előnyben van DeSantishoz képest?
azt gondoltam hogy ennek a fickónak az elutasitottsága hatalmas; már-már Gyurcsány szintű; pláne a Capitolium körüli balhéra amikor még a repik is kinézték...
a jelöltjeik vesztettek az időköziken, és eljárások is vannak ellene...

nem vágom deSantist talán egy intézkedést tudok mondani vele kapcsolatban, de az pont eggyel több mint amit Trumptól tudnék 😊

valaki világositson fel mi folyik ott? az 538-at néztem
sapka
Egyelőre úgy tűnik, hogy bejön az a várható forgatókönyv, amit a bukásakor már sokan valószínűsítettek: hogy foglyul ejtette a GOP-t. Ezzel valószínűleg vesztes oldalra sorolja őket egy olyan időszakban is, amikor az ellenfél egy nyolcvanéves demenst tud legjobb jelöltként kiállítani. Az amerikai Gyurcsány, azzal a kiegészítéssel, hogy ott nincs még ezzel párhuzamosan a pálya is végérvényesen feldőlve, így nem zárható ki - bár nem valószínű -, hogy Gyurcsány is esetleg képes visszatérni.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 1 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 060 — #NoStress
hogy a frászban lehet hogy Trump 30 pontos előnyben van DeSantishoz képest?
azt gondoltam hogy ennek a fickónak az elutasitottsága hatalmas; már-már Gyurcsány szintű; pláne a Capitolium körüli balhéra amikor még a repik is kinézték...
a jelöltjeik vesztettek az időköziken, és eljárások is vannak ellene...

nem vágom deSantist talán egy intézkedést tudok mondani vele kapcsolatban, de az pont eggyel több mint amit Trumptól tudnék 😊

valaki világositson fel mi folyik ott? az 538-at néztem
sapka
Miért, attól, hogy Gyurcsány elutasítottsága hatalmas, még nem ő az ellenzéki oldalon a legnépszerűbb? Trump dettó.

több mint 1 éve
sapka Washington Commanders 6 608 — sapka
hogy a frászban lehet hogy Trump 30 pontos előnyben van DeSantishoz képest?
azt gondoltam hogy ennek a fickónak az elutasitottsága hatalmas; már-már Gyurcsány szintű; pláne a Capitolium körüli balhéra amikor még a repik is kinézték...
a jelöltjeik vesztettek az időköziken, és eljárások is vannak ellene...

nem vágom deSantist talán egy intézkedést tudok mondani vele kapcsolatban, de az pont eggyel több mint amit Trumptól tudnék 😊

valaki világositson fel mi folyik ott? az 538-at néztem

Attribution No Derivatives (CC-BY-ND-3.0) Nevezd meg!-Ne változtasd!
több mint 1 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 422 — Слава Україні! Героям слава!


szívás

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv
több mint 1 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 685 — The only discipline that lasts, is self discipline
Azt nem tudom, hogy Vrij mit tekint orosz győzelemnek, de azt igen, hogy én ilyent nem látok.
peterk2005 udvari bolond
Nagyon nem vagyok minden hadászati eseményben képben, de Bakhmut vagy Mariupol?

Az nem kérdés, hogy szumma Putyin rábaszott/rá fog baszni, de pont ez a megközelítés, hogy "minden ami orosz az kudarcos", és minden kudarcot azon az optikán kell nézni, hogy az Orbánnak rossz, az pont az amit sok árnyaltan gondolkodni tudó, akaró, próbáló, a magyar politikában sehova nem elkötelezett (vagy ponthogy Orbánt rühellő) ember nehezen tud megemészteni, mert önellentmondásos, és pont a megtámadott szuverén erőfeszítéseit, tragédiáit (Ukrajna) bagatellizálja.Őszentsége Sobri Jóska
Az Orbános részre nem reagálok, én nem kevertem őt ebbe, szerintem az eredeti poster sem. Bakhmutról meg azt gondolom, hogy az egy propaganda győzelem, amit maga Putyin sem tekint egyébként annak. Mariupol talán az lehetett volna, ha sikerül tovább menniük tavaly (és mondjuk minimum annyit elérni, hogy teljesen elzárják az ukránokat a tengertől).

Persze egyikünk sem ismeri őt személyesen, és mindent fel lehet foglalni győzelemként. Azt is, ha egy bunkerbe vagyok zárva, amiből már az életben nem fogok élve előjönni, de a mai napot túléltem. De attól, hogy a bunkerben ez is győzelemnek számít, még nem lesz az. Úgyhogy marad az, hogy nem egy fába szorult féreg szemponjából nézem azt, hogy mi a győzelem, másrészt Putyin esetében megpróbálok abból kiindulni, amit tudok róla. Ezek alapján - hogy dolgozik benne a szovjet-orosz romantika, saját elmondása szerint is elsősorban azért lett politikus, hogy a szovjet szétesés - szerinte - tragédáját helyre tegye / kijavítsa, stb. - nem tudom, hogy mit tudna győzelemként látni. Ukrajnát végleg elveszítette - holott sokan leírták, hogy valószínűleg fele annyi pénzből amennyit eddig a háborúra költöttek, szőröstül-bőröstül fel tudta volna vásárolni a komplett ukrán politikai elitet -, és mellé kapott még két új NATO tagállamot is a határai mentén. Plusz évtizedes távlatokban vágta vissza gazdaságilag, katonailag és politikai erejét tekintve is az országát. Még ha nem is tud már reálisan gondolkodni, akkor se hiszem, hogy győzelmeket látna. Akkor is inkább csak a reményt nem engedte még el, hogy még tud fordítani.

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 1 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 938
Gondolom akik ide magabiztosan leírják, azok Bucsában is ugyanígy el mernék magyarázni egy helyi lakosnak hogy Putyin nem háborús bűnös és miért nem az.
Nemes samu09
Én nem írtam, hogy nem az, én azt gondolom, hogy az.
Abban a részben nem értek egyet Sobrival, hogy ez addig nem igaz, amíg nincs róla papír, az most már csak formalitás.

A másik része meg az OV válaszadás, ahol HA jogilag nézzük, amire ő is utalt, akkor nem az.
Nem erkölcsileg vagy nem az ő véleménye szerint, hanem jogi státuszt nézve.
Kikerülte a válaszadást.
Lúdas Solymi
Ez világos, de nem is rád gondoltam.
Nemes samu09
Mindig jobb tisztázni a dolgokat, a félreértések elkerülése végett 😊
több mint 1 éve
Nemes samu09 Houston Texans 4 030 — I like the Texans, I like who we are
Gondolom akik ide magabiztosan leírják, azok Bucsában is ugyanígy el mernék magyarázni egy helyi lakosnak hogy Putyin nem háborús bűnös és miért nem az.
Nemes samu09
Én nem írtam, hogy nem az, én azt gondolom, hogy az.
Abban a részben nem értek egyet Sobrival, hogy ez addig nem igaz, amíg nincs róla papír, az most már csak formalitás.

A másik része meg az OV válaszadás, ahol HA jogilag nézzük, amire ő is utalt, akkor nem az.
Nem erkölcsileg vagy nem az ő véleménye szerint, hanem jogi státuszt nézve.
Kikerülte a válaszadást.
Lúdas Solymi
Ez világos, de nem is rád gondoltam.
több mint 1 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 938
Gondolom akik ide magabiztosan leírják, azok Bucsában is ugyanígy el mernék magyarázni egy helyi lakosnak hogy Putyin nem háborús bűnös és miért nem az.
Nemes samu09
Én nem írtam, hogy nem az, én azt gondolom, hogy az.
Abban a részben nem értek egyet Sobrival, hogy ez addig nem igaz, amíg nincs róla papír, az most már csak formalitás.

A másik része meg az OV válaszadás, ahol HA jogilag nézzük, amire ő is utalt, akkor nem az.
Nem erkölcsileg vagy nem az ő véleménye szerint, hanem jogi státuszt nézve.
Kikerülte a válaszadást.
több mint 1 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 060 — #NoStress
Szerintem nem jó keretben értelmezed Vrij idézetét.
MC12
Hát pont ez az, hogy nem tudom értelmezni. 😊
Én nem twitterezek, nincs fb-om, olvasom a telexet, indexet, nézek yt videókat, hallgatok podcasteket, Rácz Andrást, Kaisert, Sz.Bírót, de a legtöbb infót ebből a topicból szedem, és igyekszem rákérdezni arra, amit nem értek, pontosítani, ami nem egyértelmű nekem. Ennyi.


Bohár Danit se elemzed, meg a nyugati fényt se, hogy hazai példákat hozzak. Az ukránok élnek, sőt nagyon ügyesen élnek a propaganda sok fogásával (ez nem kritika, sőt, szerintem nagyon fontosak ezek az technikák egy modern háborúban) , az oroszok kicsinylése, kinevettetése az az egyik ilyen eszköz (hogy az oroszok adják ehhez a muníciót az csak a hab a tortán az ukrànoknak), ami sokaknak bejön(mint azt ezen a fórumon is lehet látni). Sokaknak meg nem, vagy neutrális nekik megy más üzenet. Sok hangszeren játszanak és ez jól van így.
MC12
Ez okés, ezt értem, és Bohártól vagy egy nyugati fényes propagandistától nem is várnék segítséget az ételmezéshez, de reméltem, hogy Vrij kivétel.