USA és a világ

31 feliratkozó

több mint 1 éve
MC12 New Orleans Saints 6 160
Azt nem tudom, hogy Vrij mit tekint orosz győzelemnek, de azt igen, hogy én ilyent nem látok.
peterk2005 udvari bolond
Nagyon nem vagyok minden hadászati eseményben képben, de Bakhmut vagy Mariupol?

Az nem kérdés, hogy szumma Putyin rábaszott/rá fog baszni, de pont ez a megközelítés, hogy "minden ami orosz az kudarcos", és minden kudarcot azon az optikán kell nézni, hogy az Orbánnak rossz, az pont az amit sok árnyaltan gondolkodni tudó, akaró, próbáló, a magyar politikában sehova nem elkötelezett (vagy ponthogy Orbánt rühellő) ember nehezen tud megemészteni, mert önellentmondásos, és pont a megtámadott szuverén erőfeszítéseit, tragédiáit (Ukrajna) bagatellizálja.

Hisz "a ruszkik bénák, lúzerek, orkok, mind szarházi, gyerekgyilkos, erőszakoló" attitűd az, amit nem lehet elfogadni, tisztára olyan attitűd, hogy minden német katona a 2.vh-ban rossz volt, ergo minden amerikai, szovjet, angol meg jó. Ez pedig színtiszta általánosítás, xenofóbia, rasszizmus, sokféleképpen lehet nevezni. És még csak nem is igaz.

Ott van Vrij aláírásában, hogy "Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv".
De pont ennek az "üzenetnek" az élét veszi el az effajta attitűd.
A 2.vh után is voltak perek, próbálták szétszálazni, hogy kinek milyen valódi felelőssége volt. A náci Németország elvesztette végül a 2.vh-t, de pl. szerinted nem errodált, bagatellizált volna egy sztálingrádi diadalt, az ott hozott áldozatokat nem kicsinyítette volna ha utána egy újság megírja, hogy "a németek egyetlen győzelmet se arattak, és Sztálingrádnál is el lettek picsázva"?

Ezért kérdezem, hogy mi számít győzelemnek, mert ha ukrán lennék, engem bizony zavarna, ha az országom negyedén egy idegen agresszor tobzódna, gyilkolászna, robbantgatna, miközben valaki meg azt mondja, hogy ez az agresszor nulla győzelemmel tudja ezt véghezvinni.
Őszentsége Sobri Jóska
Szerintem nem jó keretben értelmezed Vrij idézetét. Az egy propaganda-üzenet, éppen ezért felesleges elemezni. Bohár Danit se elemzed, meg a nyugati fényt se, hogy hazai példákat hozzak. Az ukránok élnek, sőt nagyon ügyesen élnek a propaganda sok fogásával (ez nem kritika, sőt, szerintem nagyon fontosak ezek az technikák egy modern háborúban) , az oroszok kicsinylése, kinevettetése az az egyik ilyen eszköz (hogy az oroszok adják ehhez a muníciót az csak a hab a tortán az ukrànoknak), ami sokaknak bejön(mint azt ezen a fórumon is lehet látni). Sokaknak meg nem, vagy neutrális nekik megy más üzenet. Sok hangszeren játszanak és ez jól van így.

“A kiábrándult idealistákból lettek a cinikusok”
több mint 1 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 061 — #NoStress
Azt nem tudom, hogy Vrij mit tekint orosz győzelemnek, de azt igen, hogy én ilyent nem látok.
peterk2005 udvari bolond
Nagyon nem vagyok minden hadászati eseményben képben, de Bakhmut vagy Mariupol?

Az nem kérdés, hogy szumma Putyin rábaszott/rá fog baszni, de pont ez a megközelítés, hogy "minden ami orosz az kudarcos", és minden kudarcot azon az optikán kell nézni, hogy az Orbánnak rossz, az pont az amit sok árnyaltan gondolkodni tudó, akaró, próbáló, a magyar politikában sehova nem elkötelezett (vagy ponthogy Orbánt rühellő) ember nehezen tud megemészteni, mert önellentmondásos, és pont a megtámadott szuverén erőfeszítéseit, tragédiáit (Ukrajna) bagatellizálja.

Hisz "a ruszkik bénák, lúzerek, orkok, mind szarházi, gyerekgyilkos, erőszakoló" attitűd az, amit nem lehet elfogadni, tisztára olyan attitűd, hogy minden német katona a 2.vh-ban rossz volt, ergo minden amerikai, szovjet, angol meg jó. Ez pedig színtiszta általánosítás, xenofóbia, rasszizmus, sokféleképpen lehet nevezni. És még csak nem is igaz.

Ott van Vrij aláírásában, hogy "Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv".
De pont ennek az "üzenetnek" az élét veszi el az effajta attitűd.
A 2.vh után is voltak perek, próbálták szétszálazni, hogy kinek milyen valódi felelőssége volt. A náci Németország elvesztette végül a 2.vh-t, de pl. szerinted nem errodált, bagatellizált volna egy sztálingrádi diadalt, az ott hozott áldozatokat nem kicsinyítette volna ha utána egy újság megírja, hogy "a németek egyetlen győzelmet se arattak, és Sztálingrádnál is el lettek picsázva"?

Ezért kérdezem, hogy mi számít győzelemnek, mert ha ukrán lennék, engem bizony zavarna, ha az országom negyedén egy idegen agresszor tobzódna, gyilkolászna, robbantgatna, miközben valaki meg azt mondja, hogy ez az agresszor nulla győzelemmel tudja ezt véghezvinni.

több mint 1 éve
Nemes samu09 Houston Texans 4 030 — I like the Texans, I like who we are
Gondolom akik ide magabiztosan leírják, azok Bucsában is ugyanígy el mernék magyarázni egy helyi lakosnak hogy Putyin nem háborús bűnös és miért nem az.
több mint 1 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 685 — The only discipline that lasts, is self discipline
Gratulálok a dagadt mesterének.

Days - 500
Victories - 0
Casualties - 240,000🌻
War Crimes - ♾
Indictments - 1
Rebellions - 1
Raccoons - 1🦝
Oil & gas - ↘️
Rouble - 🧻
Economy - 🚽
Table - Longer
Arrest warrants - 2
Wanted - 123 countries
Tank tech - 1950s
Baltic - NATO lake

I remain a master strategist.
Zsellértelkes Vrij
Ennel a listánál mi számít "victory"-nak?
Őszentsége Sobri Jóska
KInek a számára? A post író számára az, amit ő annak gondol. Neked? Gondolom amit a bíróság megítél? 😀
peterk2005 udvari bolond
Vrij számára, ő gratulált a dagadt mesterének, és érdekel, hogy szerinte egy csapongó kvazi allóháborúban, ami legfőképp Ukrajnában zajlik, mi számít győzelemnek?
Csak a vége, ahol majd vagy Oroszország vagy Ukrajna nyer (vagy senki), vagy elfoglalt, lerombolt falvak, építmények, városok, vagy megsemmisített egységek, áttört vonalak?
Szerinte mi a győzelem ebben az idétlen háborúban?
Mert szerintem ez fontos, előremutató kérdés.
Őszentsége Sobri Jóska
Igen, ezt én is így gondolom. Azt nem tudom, hogy Vrij mit tekint orosz győzelemnek, de azt igen, hogy én ilyent nem látok. Akárhogy is nézem az elmúlt másfél évet, abban nem tudok felfedezni ilyent. Putyint nem erősítette meg, hanem inkább gyengítette, az országát nem erősítette meg, hanem inkább gyengítette. Az a furcsa, hogy már abban is kételkedem, hogy PUTYIN FEJÉBEN létezik-e olyan aspektusa ennek a konfliktusra, amiről Ő MAGA azt gondolná, hogy nyertes.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 1 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 061 — #NoStress
Gratulálok a dagadt mesterének.

Days - 500
Victories - 0
Casualties - 240,000🌻
War Crimes - ♾
Indictments - 1
Rebellions - 1
Raccoons - 1🦝
Oil & gas - ↘️
Rouble - 🧻
Economy - 🚽
Table - Longer
Arrest warrants - 2
Wanted - 123 countries
Tank tech - 1950s
Baltic - NATO lake

I remain a master strategist.
Zsellértelkes Vrij
Ennel a listánál mi számít "victory"-nak?
Őszentsége Sobri Jóska
KInek a számára? A post író számára az, amit ő annak gondol. Neked? Gondolom amit a bíróság megítél? 😀
peterk2005 udvari bolond
Vrij számára, ő gratulált a dagadt mesterének, és érdekel, hogy szerinte egy csapongó kvazi allóháborúban, ami legfőképp Ukrajnában zajlik, mi számít győzelemnek?
Csak a vége, ahol majd vagy Oroszország vagy Ukrajna nyer (vagy senki), vagy elfoglalt, lerombolt falvak, építmények, városok, vagy megsemmisített egységek, áttört vonalak?
Szerinte mi a győzelem ebben az idétlen háborúban?
Mert szerintem ez fontos, előremutató kérdés.

több mint 1 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 685 — The only discipline that lasts, is self discipline
Gratulálok a dagadt mesterének.

Days - 500
Victories - 0
Casualties - 240,000🌻
War Crimes - ♾
Indictments - 1
Rebellions - 1
Raccoons - 1🦝
Oil & gas - ↘️
Rouble - 🧻
Economy - 🚽
Table - Longer
Arrest warrants - 2
Wanted - 123 countries
Tank tech - 1950s
Baltic - NATO lake

I remain a master strategist.
Zsellértelkes Vrij
Ennel a listánál mi számít "victory"-nak?
Őszentsége Sobri Jóska
KInek a számára? A post író számára az, amit ő annak gondol. Neked? Gondolom amit a bíróság megítél? 😀


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 1 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 685 — The only discipline that lasts, is self discipline
Az európai biztonsági rend viszont végérvényesen megváltozott, az új kihíváshoz pedig az öreg kontinens politikusai egyelőre nem tudtak felnőni.Zsellértelkes Vrij
Pár napja írtam a poltopicba egy postot arra a kérdésre, hogy tegye fel a kezét aki a mostani ellenzéket (már nem emlékszem kinek a nevét említette a kérdező - Gyurcsány volt-e vagy Hadházy vagy mindegy) Orbán helyett. Két kézzel jelentkezve azt írtam, hogy a működőképeeséget nem a vezető biztosítja, hanem az intézményrendszer. Európával kapcsolatban is ezt gondolom. Folyamatosan hallom a sírást, hogy Merkel így baszta el, Macron úgy hülye meg a többi. Trump jobb volt? Biden jobb? A kínai főmufti jobb?

Nem ez a baj. Az intézményrendszer / struktúra a baj. Amíg Európa nem tudja eldönteni, hogy föderalista elven akar-e a jövőben működni, vagy harminc kis ország közös homokozójaként, addig nem tud olyan hatékony lenni, mint a versenytársai (a 2-3 nagyra gondolok). Ilyen egyszerű. Vagy homokozunk tovább és cserébe elfogadjuk, hogy második vonalba szorulunk a világban, vagy feladjuk a független homokozós játékot és globális téren visszalépünk az első vonalba.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 1 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 061 — #NoStress
Gratulálok a dagadt mesterének.

Days - 500
Victories - 0
Casualties - 240,000🌻
War Crimes - ♾
Indictments - 1
Rebellions - 1
Raccoons - 1🦝
Oil & gas - ↘️
Rouble - 🧻
Economy - 🚽
Table - Longer
Arrest warrants - 2
Wanted - 123 countries
Tank tech - 1950s
Baltic - NATO lake

I remain a master strategist.
Zsellértelkes Vrij
Ennel a listánál mi számít "victory"-nak?

több mint 1 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 422 — Слава Україні! Героям слава!
Gratulálok a dagadt mesterének.

Days - 500
Victories - 0
Casualties - 240,000🌻
War Crimes - ♾
Indictments - 1
Rebellions - 1
Raccoons - 1🦝
Oil & gas - ↘️
Rouble - 🧻
Economy - 🚽
Table - Longer
Arrest warrants - 2
Wanted - 123 countries
Tank tech - 1950s
Baltic - NATO lake

I remain a master strategist.

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv
több mint 1 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 938
...
Hadd kérdezzem meg én is: ki van itt eltévedve?
Jan
Ezt értem.
Azt nem értem, mi a különbség, ha sutianap írja le kerekperec, hogy "igyvan" arra a kérdésemre, hogy "Putyin akkor momentán nem háborús bűnös? Mondhatni csak vádlott, aztán majd egy bírósági eljárásban kiderül?", mintha Orbán mondja azt, hogy "Putyin nem háboúüs bűnös"?

Lehet én tévedtem el, de nem látom, hogy miért ne ugyanaz lenne a két állítás.

...
Őszentsége Sobri Jóska
Én végig nem erről beszéltem. Arról beszéltem, hogy Orbán szerint "Putyin nem háborús bűnös, mert... " és amit a mert után mond, az hazugság. Erre hoztam a példát is.

Hogy Putyin bíróság elé kerül-e valaha, és ott elítélik vagy nem, az teljesen más téma. Hitler sem került bíróság elé.
Jan
De épp ez az, nem volt hazugság, hisz ha jogilag nézed, akkor ki kell mondani, hogy az-e vagy sem és amíg ez nem történik meg, akkor jogilag nem háborús bűnös.
Szépen kikerülte a válaszadást.
több mint 1 éve
Jan Pittsburgh Steelers 5 071 — Steelers fan
...
Hadd kérdezzem meg én is: ki van itt eltévedve?
Jan
Ezt értem.
Azt nem értem, mi a különbség, ha sutianap írja le kerekperec, hogy "igyvan" arra a kérdésemre, hogy "Putyin akkor momentán nem háborús bűnös? Mondhatni csak vádlott, aztán majd egy bírósági eljárásban kiderül?", mintha Orbán mondja azt, hogy "Putyin nem háboúüs bűnös"?

Lehet én tévedtem el, de nem látom, hogy miért ne ugyanaz lenne a két állítás.

...
Őszentsége Sobri Jóska
Én végig nem erről beszéltem. Arról beszéltem, hogy Orbán szerint "Putyin nem háborús bűnös, mert... " és amit a mert után mond, az hazugság. Erre hoztam a példát is.

Hogy Putyin bíróság elé kerül-e valaha, és ott elítélik vagy nem, az teljesen más téma. Hitler sem került bíróság elé.
több mint 1 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 422 — Слава Україні! Героям слава!
1. és 500. nap


"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv
több mint 1 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 422 — Слава Україні! Героям слава!
Ötszázadik napjába lépett Putyin három napra tervezett kísérlete, hogy feltámassza a Szovjetuniót és a legnagyobb orosz hódítók mellé vésse be a nevét a történelem könyvekben.

Az autoriter rendszerek hagyományainak megfelelően az orosz elnök a saját lázálmait a korrupt rendszeréből származó hamis információkkal vegyítette, ami következtében mindenben tévedett. 2022 február 24-én így nem az orosz imperializmus újabb fénykorát indította el, hanem a Szovjetunió romjain hőbörgő orosz nagyhatalmi illúzió végső felszámolását.

Az még nem teljesen világos, hogy a nyugati világ min döbbent meg jobban. Azon, hogy végül Putyin mégis megpróbálta, vagy azon, hogy csak ennyire tellett. Az európai biztonsági rend viszont végérvényesen megváltozott, az új kihíváshoz pedig az öreg kontinens politikusai egyelőre nem tudtak felnőni.

A Merkel - Macron éra kolosszális stratégiai baklövései a Putyinnal való viszonyban hosszú árnyékot vetnek, a kontinens pedig a tanult tehetetlenségéből fakadóan továbbra is védtelen az olyan nyíltan agresszív rendszerek ellen, mint az orosz.
Mára teljesen világos, hogy Európa biztonságára a legnagyobb veszélyt Oroszország jelenti, amely Putyin uralma alatt alig leplezett szándékossággal finanszírozta és juttatta hatalomba az Unió rombolását célzó politikusokat. A Wagneren keresztül szándékosan idézett elő migrációs válságokat Afrikában és a Közel-Keleten, hogy destabilizálja a kontinenst. A hamis narratívák és pusztító propaganda terjesztésével bomlasztotta társadalmi ellenállás alapját képező politikai párbeszédet. Korrupt és szűklátókörű politikusok lefizetésével vagy zsarolásával pedig energiafüggésbe próbálta taszítani Európát.

Noha az EU a vártnál gyorsabban és határozottabban reagált a kezdeti időkben, már ismét megérkeztünk oda, hogy a konfliktust se kiköpni, se lenyelni nem tudják. A kompromisszumokra, megegyezésre és a mindenkinek megfelelő alkukra épülő európai politika nem képes kezelni azt a helyzetet, amikor egy agresszív entitás az egész rendszer ellen intéz kihívást. Fájóan hiányoznak a felelős európai vezetők.

A saját politikai túlélésére játszó német kancellár, a mindenre alkalmatlan Von der Leyen, a saját hübriszéből kilátni képtelen Macron nem ilyenek, pedig ha még sokáig nem sikerül határozott válaszokat küldeni Oroszországnak, akkor azzal világossá teszik, hogy Európa szabad préda.

Az sem vigasz, hogy a háború többi szereplője sem lehet elégedett. Az Egyesült Államok kénytelen volt Kína helyett ismét Európával foglalkozni, a töketlenkedő németek és franciák helyett pedig új biztonsági partnereket keresni. Lengyelország örömmel vállalta ezt a szerepet és néhány éven belül az USA úgy kitömi őket fegyverrel, hogy nem lesz kérdés ki védi majd az Unió határait kelet felől.

Az is világossá vált, hogy a nyugati katonai elemzők beleragadtak a saját doktrínájukba és kevésbé tudnak az olyan helyzetekkel mit kezdeni, ami ezen túlmutat. Az orosz - ukrán háború pedig ilyen. A nyugati stratégia a légifölényre épül, ezzel viszont az ukránok nem rendelkeznek, mégis olyan hadműveleteket várnak el tőlük, aminek az az alapja.

A tél folyamán már teljesen világosak voltak a nyári offenzíva kihívásai (kiterjedt aknamezők, orosz légifölény, az elektronikai hadviselés), most mégis megy a csodálkozás, hogy ezen problémák megoldásának hiányában az ukrán hadsereg majdhogynem első világháborús módszerekkel kénytelen felszámolni az orosz állásokat, az előrehaladás ennek következtében pedig lassú.

A tegnapi napon újabb katonai csomagot jelentettek be, amelynek a részei lettek a tüzérségi eszközökből kilőhető kazettás lövedékek. Ezek sokat fognak segíteni az aknamezők, az orosz élőerő és a lövészárkok felszámolásában, de mire vártunk eddig? Az amerikai választások mindenesetre közelednek, jövő nyáron így illene valami eredményt felmutatni. A kazettás lövedékek relatíve gyors (az offenzíva kezdete után bő egy hónappal) leszállítása azt vetíti előre, hogy a fegyverszállítások talán gyorsabban, vagy akár (horribile dictu) proaktívan fognak megtörténni, ahogy növekszik a beinduló kampányból érkező politikai nyomás.

Nem lehet elégedett Kína sem. Hszi Csin Ping türelme mintha kezdett volna elfogyni az utóbbi években, hogy ő is nagy császár legyen, de túl hamar indította a hajrát. A nyugati országok most már a kínai befolyás visszaszorításában lettek érdekeltek, amit a Kínai Kommunista Párt adott ponton még ellensúlyozhatott volna egy Tajvan elleni támadással, hogy növelje a tétet és az alkuerejét.

A katonai fölényről szóló kínai álmok viszont a Vörös Hadsereggel együtt olvadnak szét Ukrajnában. A szovjet technikára és harceljárásokra épülő kínai hadseregnek gyakorlatilag mindent újra kell gondolnia. Jellemző erre az alábbi anekdota, ami a Financial Timesban jelent meg a napokban és kiválóan illusztrálja, hogy a Csendes óceán ellenzőrzésére kidolgozott kínai katonai doktrína hogyan omlik össze az ukrán sztyeppéken:

"Li Hui, Kína eurázsiai ügyekért felelős különleges képviselője május közepén Kijevben járt, amikorra Ukrajna állítólag több Kinzhalt is lelőtt. Ukrán diplomaták szerint azonban a kínai megbízott nem hitte el, hogy az amerikai gyártású Patriot elfogta az Oroszország hiperszonikus rakétákat.

„Javasoltam, hogy ha kétségei lennének, akkor készek vagyunk bizonyítékokkal szolgálni” – mondta Reznikov, az ukrán hadügyminiszter.

Li a bizonyítékok megtekintése nélkül hagyta el Kijevet – tette hozzá Reznikov."

Ha az orosz "csodarakétákat" leszedi a Patriot, akkor Kína sem tudja semlegesíteni az amerikai repülőgép hordozókat... Ez az igazi orosz sakk-matt, nem a SzU-75. Aki elhiszi a blöffjeiket a technikai fölényükről, a gazdasági erejükről és a többi csacskaságról, annak annyi. Itt lenne az ideje, hogy ezt azok is megértsék, akiket még elvakít a legyőzhetetlen Oroszország legendájának mérgező romantikája.

A Tévedések Háborúja ez, ahol mindenki elhitte azt a kamut, amit az oroszok mutatni akartak magukról. Legfőképpen persze Putyin.

 www.facebook.com/photo/?fbid=613327450929365&set=a.408074548121324

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv
több mint 1 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 029 — Egyéb témák lakó
 twitter.com/officejjsmart/status/1677429888708386820?t=IcvQVl45zBSqbabEPNyp8w&s=19

Erdogan mondott egyet
Negritis, a vajda
Logikáért ő se állt sorba.
Mikey
kéksárga
sárgakék
Gróf de sutianap
Piros-kék a paradicsom nem sárga,
faszságokat beszélni itt nem drága.
empty taxi
Ez nem faszság. Ez a Fekete-tenger

több mint 1 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 36 309 — Lájkold a zsűrit!
 twitter.com/officejjsmart/status/1677429888708386820?t=IcvQVl45zBSqbabEPNyp8w&s=19

Erdogan mondott egyet
Negritis, a vajda
Logikáért ő se állt sorba.
Mikey
kéksárga
sárgakék
Gróf de sutianap
Piros-kék a paradicsom nem sárga,
faszságokat beszélni itt nem drága.


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 1 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 292 — capitaine du château de Vienne 1487
 twitter.com/officejjsmart/status/1677429888708386820?t=IcvQVl45zBSqbabEPNyp8w&s=19

Erdogan mondott egyet
Negritis, a vajda
Logikáért ő se állt sorba.
Mikey
kéksárga
sárgakék


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 1 éve
Mikey Cincinnati Bengals 18 585
 twitter.com/officejjsmart/status/1677429888708386820?t=IcvQVl45zBSqbabEPNyp8w&s=19

Erdogan mondott egyet
Negritis, a vajda
Logikáért ő se állt sorba.
több mint 1 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 529 — The Mathematician
 twitter.com/officejjsmart/status/1677429888708386820?t=IcvQVl45zBSqbabEPNyp8w&s=19

Erdogan mondott egyet

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 1 éve
Nemes samu09 Houston Texans 4 030 — I like the Texans, I like who we are
Ennek az egész elméleti vitának azért nincs értelme, mert a jogi megközelítéshez nem értünk, ráadásul ez nemzetközi jog, amihez azt hiszem még a jogászok zöme sem. 😊 Persze a focihoz is mindenki ért, de annak látom értelmét, ennek a vitának kevésbé.
peterk2005 udvari bolond
Tehát a jognak kell megmondania h valaki háborús bűnös-e, hogy utasította-e a katonákat civil lakosság bombázására? Ha hivatalosan is akarsz róla papírt, akkor persze, a válasz igen, de egyébként meg ha ezt a kérdést fel kell tenni akkor baj van.
Lúdas Solymi
Szerintem meg akkor van, ha ezt a kérdést nem teszik fel, és mindenkinek az egyéni, szubjektív véleménye számítana, ha az lenne a valóság, ami az ő egyedi valósága.
És mint a legelején felvetettem, ez dilozófiai dilemma, én abban "hiszek", amiről "van papír", más meg mehet a saját erkölcsi iránytűje után, ha van neki, és elhiszi, hogy mindig ő tudja jobban. Ez szemléletmód, világfelfogás kérdése.
De asszem ezzel körbe is értünk.
Őszentsége Sobri Jóska
Várom hogy bemutasd az ítéletet arról, hogy Brady kiégett vagy hogy elmarad a szezon 😃
Nemes samu09
Fura, ha nem látod a különbséget aközött, hogy ki háborús bűnös vagy gyilkos, illetve, hogy kiről mi a véleményem, véleményünk.
Sőt, még a tényállítást és a prognózist is összekevered.

Pont tegnap volt egy diskurzusom arról, hogy a Hadházy vs. Orbán sompolygó sunyi róka mém az kinek mit hoz, mit visz politikailag.
És abban is felmerült, hogy a 21.századi ember mennyire a hitére alapoz, mennyire az az elsődleges, hogy mit hisz, holott ez a történelem azon időszaka, amikor a lehető legtöbb tény hozzáférhető, és a legkevésbé kéne hinnie, hiszen tudhatna is. De sokkal de sokkal egyszerűbb hinni (azt hinni, hogy Orbán hülyére vette, leoltotta Hadházyt vagy azt hinni, hogy Hadházy most aztán húdejól leleplezte a pöffeszkedő, infantilis nagyurat.)

Teljesen jól beleillik ebbe az okfejtésbe, hogy pl. te se tudod megkülönböztetni az egzakt tényállítás minőségét a szubjektív véleményalkotástól vagy állásponttól illetve tudatosan elferdített, csúsztatott, módosított vagy csak szimplán tévedésből valótlanul állított ténytől.
És amíg az emberek nagyrésze már itt elakad, addig a Putyin, Trump, Orbán félék lubickolnak a politikai kommunikációban, és az ezáltal megszerzett hatalomban.
Őszentsége Sobri Jóska
Szerintem pont te nem látod a különbséget de ez nem is érdekel.

En nem írtam se Orbánról se hadhazyrol, csak arra az állításodra reagáltam, hogy abban hiszel, amiről van papír. Ezért hoztam fel az elmaradt szezont, mert az neked win-win volt.
több mint 1 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 422 — Слава Україні! Героям слава!

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv
több mint 1 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 422 — Слава Україні! Героям слава!
 444.hu/2023/07/07/10-szazalekkal-vagja-meg-a-jovo-evi-koltsegveteset-oroszorszag?utm_source=hirkereso&utm_medium=cpc&utm_campaign=10-szazalekkal-vagja-meg-a-jovo-evi-koltsegveteset-oroszorszag a szankciok nem mukodnek, Oroszorszagot ugyse lehet legyozni, stb stb

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv
több mint 1 éve
Tarsi San Francisco 49ers 1 181
Ennek az egész elméleti vitának azért nincs értelme, mert a jogi megközelítéshez nem értünk, ráadásul ez nemzetközi jog, amihez azt hiszem még a jogászok zöme sem. 😊 Persze a focihoz is mindenki ért, de annak látom értelmét, ennek a vitának kevésbé.
peterk2005 udvari bolond
Tehát a jognak kell megmondania h valaki háborús bűnös-e, hogy utasította-e a katonákat civil lakosság bombázására? Ha hivatalosan is akarsz róla papírt, akkor persze, a válasz igen, de egyébként meg ha ezt a kérdést fel kell tenni akkor baj van.
Lúdas Solymi
Szerintem meg akkor van, ha ezt a kérdést nem teszik fel, és mindenkinek az egyéni, szubjektív véleménye számítana, ha az lenne a valóság, ami az ő egyedi valósága.
És mint a legelején felvetettem, ez dilozófiai dilemma, én abban "hiszek", amiről "van papír", más meg mehet a saját erkölcsi iránytűje után, ha van neki, és elhiszi, hogy mindig ő tudja jobban. Ez szemléletmód, világfelfogás kérdése.
De asszem ezzel körbe is értünk.
Őszentsége Sobri Jóska
Várom hogy bemutasd az ítéletet arról, hogy Brady kiégett vagy hogy elmarad a szezon 😃
Nemes samu09
Fura, ha nem látod a különbséget aközött, hogy ki háborús bűnös vagy gyilkos, illetve, hogy kiről mi a véleményem, véleményünk.
Sőt, még a tényállítást és a prognózist is összekevered.

Pont tegnap volt egy diskurzusom arról, hogy a Hadházy vs. Orbán sompolygó sunyi róka mém az kinek mit hoz, mit visz politikailag.
És abban is felmerült, hogy a 21.századi ember mennyire a hitére alapoz, mennyire az az elsődleges, hogy mit hisz, holott ez a történelem azon időszaka, amikor a lehető legtöbb tény hozzáférhető, és a legkevésbé kéne hinnie, hiszen tudhatna is. De sokkal de sokkal egyszerűbb hinni (azt hinni, hogy Orbán hülyére vette, leoltotta Hadházyt vagy azt hinni, hogy Hadházy most aztán húdejól leleplezte a pöffeszkedő, infantilis nagyurat.)

Teljesen jól beleillik ebbe az okfejtésbe, hogy pl. te se tudod megkülönböztetni az egzakt tényállítás minőségét a szubjektív véleményalkotástól vagy állásponttól illetve tudatosan elferdített, csúsztatott, módosított vagy csak szimplán tévedésből valótlanul állított ténytől.
És amíg az emberek nagyrésze már itt elakad, addig a Putyin, Trump, Orbán félék lubickolnak a politikai kommunikációban, és az ezáltal megszerzett hatalomban.
Őszentsége Sobri Jóska
Ennek az egész elméleti vitának azért nincs értelme, mert a jogi megközelítéshez nem értünk, ráadásul ez nemzetközi jog, amihez azt hiszem még a jogászok zöme sem. 😊 Persze a focihoz is mindenki ért, de annak látom értelmét, ennek a vitának kevésbé.
peterk2005 udvari bolond
Tehát a jognak kell megmondania h valaki háborús bűnös-e, hogy utasította-e a katonákat civil lakosság bombázására? Ha hivatalosan is akarsz róla papírt, akkor persze, a válasz igen, de egyébként meg ha ezt a kérdést fel kell tenni akkor baj van.
Lúdas Solymi
Szerintem meg akkor van, ha ezt a kérdést nem teszik fel, és mindenkinek az egyéni, szubjektív véleménye számítana, ha az lenne a valóság, ami az ő egyedi valósága.
És mint a legelején felvetettem, ez dilozófiai dilemma, én abban "hiszek", amiről "van papír", más meg mehet a saját erkölcsi iránytűje után, ha van neki, és elhiszi, hogy mindig ő tudja jobban. Ez szemléletmód, világfelfogás kérdése.
De asszem ezzel körbe is értünk.
Őszentsége Sobri Jóska
Várom hogy bemutasd az ítéletet arról, hogy Brady kiégett vagy hogy elmarad a szezon 😃
Nemes samu09
Fura, ha nem látod a különbséget aközött, hogy ki háborús bűnös vagy gyilkos, illetve, hogy kiről mi a véleményem, véleményünk.
Sőt, még a tényállítást és a prognózist is összekevered.


Teljesen jól beleillik ebbe az okfejtésbe, hogy pl. te se tudod megkülönböztetni az egzakt tényállítás minőségét a szubjektív véleményalkotástól vagy állásponttól illetve tudatosan elferdített, csúsztatott, módosított vagy csak szimplán tévedésből valótlanul állított ténytől.
És amíg az emberek nagyrésze már itt elakad, addig a Putyin, Trump, Orbán félék lubickolnak a politikai kommunikációban, és az ezáltal megszerzett hatalomban.
Őszentsége Sobri Jóska
Már ne is haragudj, de pont te voltál az aki nem tudta a kettőt megkülönböztetni.
Te voltál az, aki úgy tett, mintha az Orbánnak feltett kérdés az egzakt tényállásra kérdezett volna rá, nem pedig az ő véleményalkotására. Erre felfűzve kezdted el mentegetni Orbánt.
Te vagy aki(szándékosan) félreértelmezted a kérdés, utána meg magas lóról osztod az észt.

Szerkesztette: Tarsi
több mint 1 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 938
Ennek az egész elméleti vitának azért nincs értelme, mert a jogi megközelítéshez nem értünk, ráadásul ez nemzetközi jog, amihez azt hiszem még a jogászok zöme sem. 😊 Persze a focihoz is mindenki ért, de annak látom értelmét, ennek a vitának kevésbé.
peterk2005 udvari bolond
Tehát a jognak kell megmondania h valaki háborús bűnös-e, hogy utasította-e a katonákat civil lakosság bombázására? Ha hivatalosan is akarsz róla papírt, akkor persze, a válasz igen, de egyébként meg ha ezt a kérdést fel kell tenni akkor baj van.
Lúdas Solymi
Szerintem meg akkor van, ha ezt a kérdést nem teszik fel, és mindenkinek az egyéni, szubjektív véleménye számítana, ha az lenne a valóság, ami az ő egyedi valósága.
És mint a legelején felvetettem, ez dilozófiai dilemma, én abban "hiszek", amiről "van papír", más meg mehet a saját erkölcsi iránytűje után, ha van neki, és elhiszi, hogy mindig ő tudja jobban. Ez szemléletmód, világfelfogás kérdése.
De asszem ezzel körbe is értünk.
Őszentsége Sobri Jóska
Várom hogy bemutasd az ítéletet arról, hogy Brady kiégett vagy hogy elmarad a szezon 😃
Nemes samu09
Fura, ha nem látod a különbséget aközött, hogy ki háborús bűnös vagy gyilkos, illetve, hogy kiről mi a véleményem, véleményünk.
Sőt, még a tényállítást és a prognózist is összekevered.

Pont tegnap volt egy diskurzusom arról, hogy a Hadházy vs. Orbán sompolygó sunyi róka mém az kinek mit hoz, mit visz politikailag.
És abban is felmerült, hogy a 21.századi ember mennyire a hitére alapoz, mennyire az az elsődleges, hogy mit hisz, holott ez a történelem azon időszaka, amikor a lehető legtöbb tény hozzáférhető, és a legkevésbé kéne hinnie, hiszen tudhatna is. De sokkal de sokkal egyszerűbb hinni (azt hinni, hogy Orbán hülyére vette, leoltotta Hadházyt vagy azt hinni, hogy Hadházy most aztán húdejól leleplezte a pöffeszkedő, infantilis nagyurat.)

Teljesen jól beleillik ebbe az okfejtésbe, hogy pl. te se tudod megkülönböztetni az egzakt tényállítás minőségét a szubjektív véleményalkotástól vagy állásponttól illetve tudatosan elferdített, csúsztatott, módosított vagy csak szimplán tévedésből valótlanul állított ténytől.
És amíg az emberek nagyrésze már itt elakad, addig a Putyin, Trump, Orbán félék lubickolnak a politikai kommunikációban, és az ezáltal megszerzett hatalomban.
Őszentsége Sobri Jóska
Oke, tegyuk fel h megvan a papir h Putyko haborus bunos. Kiallitotta a nemtommilyen hatosag, szervezet, anyamkinja.
Elfogadod a donteshozatalukat? Ha igen, miert, ha nem, miert nem?
Hisz a vilag egy resze elfogadja, masik resze nem.
Tehat akkor igy ez a dontes elfogadhato vagy nem?

Tovabba ha a kormany kiallit papirt h itthon minden rendben van, lopas, buncselekmeny, ilyesmi nem tortent, akkor az elfogadhato vagy sem?

Ha Brusszel allit ki papirt arrol h itthon sok minden rendben van, akkor az rendben van vagy sem?
Kinek lehet hinni, kinek a papirja igazabb, hivatalosabb, hatalmasabb, stb. ?
több mint 1 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 061 — #NoStress
Ennek az egész elméleti vitának azért nincs értelme, mert a jogi megközelítéshez nem értünk, ráadásul ez nemzetközi jog, amihez azt hiszem még a jogászok zöme sem. 😊 Persze a focihoz is mindenki ért, de annak látom értelmét, ennek a vitának kevésbé.
peterk2005 udvari bolond
Tehát a jognak kell megmondania h valaki háborús bűnös-e, hogy utasította-e a katonákat civil lakosság bombázására? Ha hivatalosan is akarsz róla papírt, akkor persze, a válasz igen, de egyébként meg ha ezt a kérdést fel kell tenni akkor baj van.
Lúdas Solymi
Szerintem meg akkor van, ha ezt a kérdést nem teszik fel, és mindenkinek az egyéni, szubjektív véleménye számítana, ha az lenne a valóság, ami az ő egyedi valósága.
És mint a legelején felvetettem, ez dilozófiai dilemma, én abban "hiszek", amiről "van papír", más meg mehet a saját erkölcsi iránytűje után, ha van neki, és elhiszi, hogy mindig ő tudja jobban. Ez szemléletmód, világfelfogás kérdése.
De asszem ezzel körbe is értünk.
Őszentsége Sobri Jóska
Várom hogy bemutasd az ítéletet arról, hogy Brady kiégett vagy hogy elmarad a szezon 😃
Nemes samu09
Fura, ha nem látod a különbséget aközött, hogy ki háborús bűnös vagy gyilkos, illetve, hogy kiről mi a véleményem, véleményünk.
Sőt, még a tényállítást és a prognózist is összekevered.

Pont tegnap volt egy diskurzusom arról, hogy a Hadházy vs. Orbán sompolygó sunyi róka mém az kinek mit hoz, mit visz politikailag.
És abban is felmerült, hogy a 21.századi ember mennyire a hitére alapoz, mennyire az az elsődleges, hogy mit hisz, holott ez a történelem azon időszaka, amikor a lehető legtöbb tény hozzáférhető, és a legkevésbé kéne hinnie, hiszen tudhatna is. De sokkal de sokkal egyszerűbb hinni (azt hinni, hogy Orbán hülyére vette, leoltotta Hadházyt vagy azt hinni, hogy Hadházy most aztán húdejól leleplezte a pöffeszkedő, infantilis nagyurat.)

Teljesen jól beleillik ebbe az okfejtésbe, hogy pl. te se tudod megkülönböztetni az egzakt tényállítás minőségét a szubjektív véleményalkotástól vagy állásponttól illetve tudatosan elferdített, csúsztatott, módosított vagy csak szimplán tévedésből valótlanul állított ténytől.
És amíg az emberek nagyrésze már itt elakad, addig a Putyin, Trump, Orbán félék lubickolnak a politikai kommunikációban, és az ezáltal megszerzett hatalomban.

több mint 1 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 27 947
Ennek az egész elméleti vitának azért nincs értelme, mert a jogi megközelítéshez nem értünk, ráadásul ez nemzetközi jog, amihez azt hiszem még a jogászok zöme sem. 😊 Persze a focihoz is mindenki ért, de annak látom értelmét, ennek a vitának kevésbé.
peterk2005 udvari bolond
Tehát a jognak kell megmondania h valaki háborús bűnös-e, hogy utasította-e a katonákat civil lakosság bombázására? Ha hivatalosan is akarsz róla papírt, akkor persze, a válasz igen, de egyébként meg ha ezt a kérdést fel kell tenni akkor baj van.
Lúdas Solymi
Szerintem meg akkor van, ha ezt a kérdést nem teszik fel, és mindenkinek az egyéni, szubjektív véleménye számítana, ha az lenne a valóság, ami az ő egyedi valósága.
És mint a legelején felvetettem, ez dilozófiai dilemma, én abban "hiszek", amiről "van papír", más meg mehet a saját erkölcsi iránytűje után, ha van neki, és elhiszi, hogy mindig ő tudja jobban. Ez szemléletmód, világfelfogás kérdése.
De asszem ezzel körbe is értünk.
Őszentsége Sobri Jóska
Várom hogy bemutasd az ítéletet arról, hogy Brady kiégett vagy hogy elmarad a szezon 😃
Nemes samu09
Brady annyira kiégett, hogy vissza is vonult, a szezon bármikor elmaradhat!!!