USA és a világ

31 feliratkozó

több mint 1 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 727
“ Magyar vonatkozású bizalmas Pentagon-anyag is kiszivárogott az egyik közösségi portálon keresztül. A Yahoo a The New York Times és a The Washington Post cikkei alapján foglalta össze, ami eddig tudható a történtekről.

Egészen pontosan arról az elemzésről van szó, amelyet eredetileg a CIA készített, és amely „top secret”-jelzéssel azt tartalmazza, hogy az Orbán-kormány a NATO és az EU tagjaként igencsak közel áll Oroszországhoz és/de egyre inkább az Egyesült Államokat tekinti legfőbb geopolitikai ellenfelének.”

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 1 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 727
Az orosz előrehaladás Bahmutban az elmúlt két hétben. Narancs vonaltól a pirosig. (Twitter - Defmon3)

A front többi részén nem is történt mozgás, a jelentett orosz veszteségek is visszaestek a korábbi napi 900 környékéről 500-ra.

Az moszkvai propaganda egyre gyakrabban beszél a közelgő ukrán offenzíváról, a téli eredményeik tükrében pedig (értsd: nem haladtak semmit), sokszor az aggodalom hangján.

Oroszország körül megjelentek a keselyűk, a csökkenő olajbevételek miatt folyamatosan esik a rubel értéke. Putyin a toborzó irodák előtt szeretne hosszú sorokat látni, de azok a pénzváltó helyeknél alakultak ki.

Az indiai bankok elkezdték betartani a G7 orosz olajra dobott ársapkáját, bolondok lesznek sokat fizetni, ha olcsón is megkapják az árut.

Hszi Csin Ping nagy moszkvai látogatása pontosan olyan segítséget adott, mint a magyar állam a hazai rászorulóknak. Vállveregetés, biztató szavak, hogy kitartás (ha majd tönkrementél, olcsón végrehajtuk a maradékot a saját számlánkra).

Nagyon kellene már valami siker, ezzel a tempóval talán el is érnek Bahmut nyugati határáig a nyárra.



 www.facebook.com/photo/?fbid=556565506605560&set=a.408074544787991
Zsellértelkes Vrij
Úgy, hogy márciusra kellett volna elfoglalni a teljes Donbaszt. 😄

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 1 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 425 — Слава Україні! Героям слава!
Az orosz előrehaladás Bahmutban az elmúlt két hétben. Narancs vonaltól a pirosig. (Twitter - Defmon3)

A front többi részén nem is történt mozgás, a jelentett orosz veszteségek is visszaestek a korábbi napi 900 környékéről 500-ra.

Az moszkvai propaganda egyre gyakrabban beszél a közelgő ukrán offenzíváról, a téli eredményeik tükrében pedig (értsd: nem haladtak semmit), sokszor az aggodalom hangján.

Oroszország körül megjelentek a keselyűk, a csökkenő olajbevételek miatt folyamatosan esik a rubel értéke. Putyin a toborzó irodák előtt szeretne hosszú sorokat látni, de azok a pénzváltó helyeknél alakultak ki.

Az indiai bankok elkezdték betartani a G7 orosz olajra dobott ársapkáját, bolondok lesznek sokat fizetni, ha olcsón is megkapják az árut.

Hszi Csin Ping nagy moszkvai látogatása pontosan olyan segítséget adott, mint a magyar állam a hazai rászorulóknak. Vállveregetés, biztató szavak, hogy kitartás (ha majd tönkrementél, olcsón végrehajtuk a maradékot a saját számlánkra).

Nagyon kellene már valami siker, ezzel a tempóval talán el is érnek Bahmut nyugati határáig a nyárra.



 www.facebook.com/photo/?fbid=556565506605560&set=a.408074544787991

Szerkesztette: Zsellér van de Vrij

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv
több mint 1 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 425 — Слава Україні! Героям слава!

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv
több mint 1 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 425 — Слава Україні! Героям слава!
 www.youtube.com/watch?v=0jxQn-_z3Sc

jó gondolatok hangzottak el.

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv
több mint 1 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 425 — Слава Україні! Героям слава!

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv
több mint 1 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 727
Nyilván csak a soros által pénzelt ügyészek jelentenek gondot …


 444.hu/2023/04/07/korrupcioval-vadoljak-a-legkonzervativabb-amerikai-alkotmanybirot?appview
csebi
na de ki vette meg sporit?

Tudjuk kik!

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 1 éve
Jan Pittsburgh Steelers 5 072 — Steelers fan
 telex.hu/kulfold/2023/04/07/pentagon-nato-usa-ukrajna-dokumentum-hirszerzes-szivargas-twitter

Szerintetek mi az esély, hogy esetleg Mo keze van benne? Vagy hogy ránk verik?
Pari
Ha jól értem, itt nem egyfajta digitális hírszerzés (hackelés) történt, hanem a régimódi: lefényképezett dokumentumok kerültek ki. Szerintem ilyen fizikailag kinyomtatott, papír alapú dokumentumok nem hevernek szanaszét mindenhol, szóval ez leszűkítheti a kört, hogy honnan kerültek ki, és ki férhetett hozzá.
Nem hiszem hogy OV ilyen direkt, és kockázatos módon beavatkozna a nagyok játékába.
Jan
Számomra már az is meglepő, hogy ezt bárki kinyomtatja. A nyomtatás ténye miatt érteni vélem, miért is Orbánra esett a gyanú 😜.
vpi
Viccet félretéve, az oroszok 10 éve visszatértek arra, hogy bizonyos kiemelten bizalmas dokumentumokat nem tárolnak digitálisan, csak papíron.
(miután Snowden felvilágosította őket, hogy a kiberbiztonság, az csak egy szó 😊)

Korabeli cikkek a témáról:

 www.nyugat.hu/cikk/az_irogep_visszater_hogy_megmentse_a_titoktartast

 www.origo.hu/nagyvilag/20130712-visszater-az-irogepekhez-a-kembotranyoktol-megrettent-kreml.html
több mint 1 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 648 — Lucas Scott
Nyilván csak a soros által pénzelt ügyészek jelentenek gondot …


 444.hu/2023/04/07/korrupcioval-vadoljak-a-legkonzervativabb-amerikai-alkotmanybirot?appview

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 1 éve
vpi New England Patriots Rutgers Scarlet Knights 3 837 — Patriot
 telex.hu/kulfold/2023/04/07/pentagon-nato-usa-ukrajna-dokumentum-hirszerzes-szivargas-twitter

Szerintetek mi az esély, hogy esetleg Mo keze van benne? Vagy hogy ránk verik?
Pari
Ha jól értem, itt nem egyfajta digitális hírszerzés (hackelés) történt, hanem a régimódi: lefényképezett dokumentumok kerültek ki. Szerintem ilyen fizikailag kinyomtatott, papír alapú dokumentumok nem hevernek szanaszét mindenhol, szóval ez leszűkítheti a kört, hogy honnan kerültek ki, és ki férhetett hozzá.
Nem hiszem hogy OV ilyen direkt, és kockázatos módon beavatkozna a nagyok játékába.
Jan
Számomra már az is meglepő, hogy ezt bárki kinyomtatja. A nyomtatás ténye miatt érteni vélem, miért is Orbánra esett a gyanú 😜.
több mint 1 éve
Jan Pittsburgh Steelers 5 072 — Steelers fan
 telex.hu/kulfold/2023/04/07/pentagon-nato-usa-ukrajna-dokumentum-hirszerzes-szivargas-twitter

Szerintetek mi az esély, hogy esetleg Mo keze van benne? Vagy hogy ránk verik?
Pari
Ha jól értem, itt nem egyfajta digitális hírszerzés (hackelés) történt, hanem a régimódi: lefényképezett dokumentumok kerültek ki. Szerintem ilyen fizikailag kinyomtatott, papír alapú dokumentumok nem hevernek szanaszét mindenhol, szóval ez leszűkítheti a kört, hogy honnan kerültek ki, és ki férhetett hozzá.
Nem hiszem hogy OV ilyen direkt, és kockázatos módon beavatkozna a nagyok játékába.
több mint 1 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 082 — #NoStress
Miért, te például képes vagy dartsozni?
Képes vagy, csak nem jól.
Mi ebben a hiba?
Őszentsége Sobri Jóska
Ha egy magát remek sofőrnek gondoló ember rossz irányba megy fel az autópályára azzal a szándékkal, hogy ő most mindenkinek megmutatja, így a helyes/így is lehet, akkor az óhatatlanul bekövetkező baleset végén mi a verdikt? Hogy hát csak a sok szembejövő autó miatt nem jött össze vagy mert alapból nem stimmelt fejben valami?
r.baggio
Nem stimmelt valami fejben.
Ez az objektív igazság, ami materializálódott is.
De ő ezt nem tudja, nem tudta, hiszen ha tudta volna, akkor nem megy fel szembe a forgalommal.
Vagyis amikor felhajtott ő tudta, hogy jó irányba megy, csak rosszul tudta.
És ez nem "grammer naziskodás", hanem a politikai vezetők alapműködése.
Akarod megérted, akarod nem, de attól, hogy szerinted ez faszság, ők még így működnek.

És ha róluk beszélünk, ha ők vannak terítéken, akkor ez az a valóság, amiből ki kell indulni.
Mintha egy ember kommunikációját, amiben percenként elküld a kurvaanyádba úgy vizsgálnál, hogy nem vennéd figyelembe, hogy tourette-szindrómás. Megteheted, csak távolodsz a valóságtól, nem közeledsz.
Én nem tudok 30 évben gondolkodni, meg se próbálok. Te se. De mondjuk Orbán megteszi, nyilván vakon van, mert nem is lehet máshogy, hisz' 30 évre senki nem lát előre, de az ő tetteire kihat ez a gondolkodásmódja, vagyis ha róla beszélünk, akkor ezt is jobb figyelembe venni.
Vagyis nem igaz, amit Amadeus írt, hogy Orbán nem képes 30-50 évben gondolkodni. Nagyon is képes. Csak nem megbízhatóan pontosan, nem feleősségteljesen, nem a mi érdekünkben. És ez nem az ő tragédiája, hanem Magyarországé.

Attól, hogy én bizonyos szempontok alapján kedvelem Orbánt, még látom a felelősségét.
De itt sokak annyira utálják, hogy ez elvakítja őket, és emiatt sokszor feloldozzák, személyeskedésbe torkollanak, és ezáltal kisebbítik a felelősségét, maszatolják a szándékait, elintézve annyival, hogy geci, buta, ügynök, csicska, stb.

több mint 1 éve
Hanni Seattle Seahawks Army Black Knights 8 243 — Je suis kobranadrág
Na jó ezen az érveléstsknikán besírtam most. 😀
Toca
Tulajdonképpen már 10 éve kitaláltam három különböző módot, hogyan leszek milliárdos. Csak ez a rohadt világ, meg gazdaság és az üzleti élet meg a gyíkemberek és pirézek nem úgy intézték, ahogy azt én kitaláltam. De amúgy eskü óriási üzleti stratéga vagyok!
több mint 1 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 033 — Egyéb témák lakó
annyit tennék hozzá hogy a repik akkor szereik elővenni a lövöldözést amikor nekik kedves
lásd a transz eset
Negritis, a vajda
Mint ahogyan a demokratak akkor szeretnek hallgatni rola, amikor nekik kedves
lasd a transz eset
undisputedly
amit én láttam ott ugyanúgy ment a duma hogy be korlátozni kéne a dolgokat és elítélték az esetet
Negritis, a vajda
de 2 évig mindkét (mindhárom) ház az övék volt. AR-ek még is legálisak, továbbra is
Gyurma Pappa
Mondjuk éppen a fegyver egy nehéz politikai ügy arrafelé. Elég beleolvasni egy-egy ismertebb ember tweetje alatti kommentekbe, ha éppen kiakad és a betiltást emlegeti. Még az amúgy nem fegyverpárti amerikaiak között is igen gyakori reakció, hogy "persze, nem jó a sok erőszak, fegyver se kéne, de az alkotmány így meg úgy, a polgár szabad akarata, az önvédelem joga így meg úgy".

Egyébként Kanadában több fegyver van, mint az USA-ban, és nincs vele gondjuk a kanadaiaknak. Szóval az se biztos, hogy egy szigorú fegyverkorlátozás megoldaná a problémákat. Mást is rendbe kellene tenni még a fegyverrel együtt. (Írom ezt úgy, hogy egyébként korlátozás párti vagyok, és önmagában is támogatnám a korlátozást. Csak nem hiszem, hogy önmagában azt megoldaná amire hivatkozva próbálják elérni a korlátozást.)
peterk2005 udvari bolond
Nagyon félreértesz valamit. Nem az általános korlátozás a kérdés 2004-ben megszűnt az automata fegyverek polgári értékesítési korlátozása, és így bárkinek lehet gépkarabélya. A korlátozás ezekről szól, nem az általános fegyver korlátozásról. A kanadai infód nem is értem, USA-ban a világon a legtöbb fegyver polgári kézben.

A klasszikus nyugati országok közül messze az USA-ban van a legtöbb fegyver okozta haláleset. Olyan országok előzik (per Capita), mint Honduras meg Brazília

több mint 1 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 033 — Egyéb témák lakó
annyit tennék hozzá hogy a repik akkor szereik elővenni a lövöldözést amikor nekik kedves
lásd a transz eset
Negritis, a vajda
Mint ahogyan a demokratak akkor szeretnek hallgatni rola, amikor nekik kedves
lasd a transz eset
undisputedly
amit én láttam ott ugyanúgy ment a duma hogy be korlátozni kéne a dolgokat és elítélték az esetet
Negritis, a vajda
de 2 évig mindkét (mindhárom) ház az övék volt. AR-ek még is legálisak, továbbra is
Gyurma Pappa
Mondjuk éppen a fegyver egy nehéz politikai ügy arrafelé. Elég beleolvasni egy-egy ismertebb ember tweetje alatti kommentekbe, ha éppen kiakad és a betiltást emlegeti. Még az amúgy nem fegyverpárti amerikaiak között is igen gyakori reakció, hogy "persze, nem jó a sok erőszak, fegyver se kéne, de az alkotmány így meg úgy, a polgár szabad akarata, az önvédelem joga így meg úgy".

Egyébként Kanadában több fegyver van, mint az USA-ban, és nincs vele gondjuk a kanadaiaknak. Szóval az se biztos, hogy egy szigorú fegyverkorlátozás megoldaná a problémákat. Mást is rendbe kellene tenni még a fegyverrel együtt. (Írom ezt úgy, hogy egyébként korlátozás párti vagyok, és önmagában is támogatnám a korlátozást. Csak nem hiszem, hogy önmagában azt megoldaná amire hivatkozva próbálják elérni a korlátozást.)
peterk2005 udvari bolond
Nagyon félreértesz valamit. Nem az általános korlátozás a kérdés 2004-ben megszűnt az automata fegyverek polgári értékesítési korlátozása, és így bárkinek lehet gépkarabélya. A korlátozás ezekről szól, nem az általános fegyver korlátozásról. A kanadai infód nem is értem, USA-ban a világon a legtöbb fegyver polgári kézben.

A klasszikus nyugati országok közül messze az USA-ban van a legtöbb fegyver okozta haláleset. Olyan országok előzik (per Capita), mint Honduras meg Brazília

több mint 1 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 942 — Saturday Night Lights
 telex.hu/kulfold/2023/04/07/pentagon-nato-usa-ukrajna-dokumentum-hirszerzes-szivargas-twitter

Szerintetek mi az esély, hogy esetleg Mo keze van benne? Vagy hogy ránk verik?
Pari
Azt látni, érzékelni fogjuk, ha mi voltunk. (Egyébként nem hiszem)
zinedine5
Ha mi voltunk, akkor sem mi voltunk, mert mindig más a hibás!

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 1 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 367 — Ajmo Vatreni
 telex.hu/kulfold/2023/04/07/pentagon-nato-usa-ukrajna-dokumentum-hirszerzes-szivargas-twitter

Szerintetek mi az esély, hogy esetleg Mo keze van benne? Vagy hogy ránk verik?
Pari
Azt látni, érzékelni fogjuk, ha mi voltunk. (Egyébként nem hiszem)
több mint 1 éve
vpi New England Patriots Rutgers Scarlet Knights 3 837 — Patriot
 telex.hu/kulfold/2023/04/07/pentagon-nato-usa-ukrajna-dokumentum-hirszerzes-szivargas-twitter

Szerintetek mi az esély, hogy esetleg Mo keze van benne? Vagy hogy ránk verik?
Pari
Szerintem velünk már régóta nem osztanak meg a nyugati társszervek a minimálisnál több infót.
több mint 1 éve
Pari Las Vegas Raiders 3 636 — Rise My Nation!
 telex.hu/kulfold/2023/04/07/pentagon-nato-usa-ukrajna-dokumentum-hirszerzes-szivargas-twitter

Szerintetek mi az esély, hogy esetleg Mo keze van benne? Vagy hogy ránk verik?
több mint 1 éve
r.baggio Washington Commanders Vanderbilt Commodores 61 962 — no es importante
Miért, te például képes vagy dartsozni?
Képes vagy, csak nem jól.
Mi ebben a hiba?
Őszentsége Sobri Jóska
Ha egy magát remek sofőrnek gondoló ember rossz irányba megy fel az autópályára azzal a szándékkal, hogy ő most mindenkinek megmutatja, így a helyes/így is lehet, akkor az óhatatlanul bekövetkező baleset végén mi a verdikt? Hogy hát csak a sok szembejövő autó miatt nem jött össze vagy mert alapból nem stimmelt fejben valami?


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 1 éve
Peszinter Ferenc 766 — 中国加油
annyit tennék hozzá hogy a repik akkor szereik elővenni a lövöldözést amikor nekik kedves
lásd a transz eset
Negritis, a vajda
Mint ahogyan a demokratak akkor szeretnek hallgatni rola, amikor nekik kedves
lasd a transz eset
undisputedly
amit én láttam ott ugyanúgy ment a duma hogy be korlátozni kéne a dolgokat és elítélték az esetet
Negritis, a vajda
de 2 évig mindkét (mindhárom) ház az övék volt. AR-ek még is legálisak, továbbra is
Gyurma Pappa
Mondjuk éppen a fegyver egy nehéz politikai ügy arrafelé. Elég beleolvasni egy-egy ismertebb ember tweetje alatti kommentekbe, ha éppen kiakad és a betiltást emlegeti. Még az amúgy nem fegyverpárti amerikaiak között is igen gyakori reakció, hogy "persze, nem jó a sok erőszak, fegyver se kéne, de az alkotmány így meg úgy, a polgár szabad akarata, az önvédelem joga így meg úgy".

Egyébként Kanadában több fegyver van, mint az USA-ban, és nincs vele gondjuk a kanadaiaknak. Szóval az se biztos, hogy egy szigorú fegyverkorlátozás megoldaná a problémákat. Mást is rendbe kellene tenni még a fegyverrel együtt. (Írom ezt úgy, hogy egyébként korlátozás párti vagyok, és önmagában is támogatnám a korlátozást. Csak nem hiszem, hogy önmagában azt megoldaná amire hivatkozva próbálják elérni a korlátozást.)
peterk2005 udvari bolond
USA-ban több fegyver van, mint ember.
 worldpopulationreview.com/country-rankings/gun-ownership-by-country
több mint 1 éve
Toca Minnesota Vikings 19 253 — Vikings fan
Orbán tragédiája pont ez, hogy stratégának képzeli magát, de a pillanat uralásán kívül másra nem képes. Ezért képtelen nem, hogy 30-50 éves, de még 2-3 éves távlatokban is gondolkodni.

Amadeus von Dollárbaloldal
Ez nem igaz, Orbán képes 30-50 évben gondolkodni.
De a posztmodernben ez szart se ér.
Mondhatni a valóság nem lineárisan úgy alakul, ahogy ő (vagy bárki más aktuálpolitikus) kigondolja.
Ez a "tervezhetetlen jövő" nem Orbán tragédiája, hanem a világunk jelenlegi alapműködése.
Őszentsége Sobri Jóska
Tehát akkor nem tud.
Nemes samu09
De, tud.
Csak nem jól.

És nem ez az ő tragédiája.
Vagy mondhanám úgy is, ez nem az ő tragédiája.

Én azzal vitázok, az ellen érvelek, amit a beidézet hsz-ben a fórumtárs ír. Te meg kontextus nélkül kinyilatkoztatsz, függetlenül a korábban leírtaktól.

Írok egy példát.
Én meg tudok tervezni egy csúcsszuper offense playbookot a Jaguarsnak.
Mindenféle basic playyel, trükkösjátékkal, a szabálykönyv vakfoltjainak és pontatlanságainak kihasználásával, stb.
Csak lehet, hogy ezt az adott játékosok nem tudják megvalósítani, nem is azokat az elkapókat draftolja a Jax, akik elég gyorsak vagy magasak hozza, majd a fél csapat lezuhan egy repülővel. Ja és nem is kiváncsi senki az általam megalkotott csodára.
Vagyis én hiába tudok valamit, ha az a fránya valóság keresztülhúzza a számításaimat.
Hátha így érthető.
Őszentsége Sobri Jóska
Na jó ezen az érveléstsknikán besírtam most. 😀
Toca
Miért, te például képes vagy dartsozni?
Képes vagy, csak nem jól.
Mi ebben a hiba?
Őszentsége Sobri Jóska
Elég egyértelmű a szövegkörnyezetből, hogy mire akar utalni a költő.
Mikor valaki szemantikailag vagy grammer naziskodva próbál valamit megfogni akkor látszik, hogy kötekedni akar mint sem értelmes diskurzust folytatni.

Csak, hogy értsd, ha a főnököm azt mondja nem tudok szállítani időre mert valamivel elcsúszok, akkor az nem megfelelő válasz, hogy de tudok csak hát nem jól vagy nem mindent.
több mint 1 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 082 — #NoStress
Orbán tragédiája pont ez, hogy stratégának képzeli magát, de a pillanat uralásán kívül másra nem képes. Ezért képtelen nem, hogy 30-50 éves, de még 2-3 éves távlatokban is gondolkodni.

Amadeus von Dollárbaloldal
Ez nem igaz, Orbán képes 30-50 évben gondolkodni.
De a posztmodernben ez szart se ér.
Mondhatni a valóság nem lineárisan úgy alakul, ahogy ő (vagy bárki más aktuálpolitikus) kigondolja.
Ez a "tervezhetetlen jövő" nem Orbán tragédiája, hanem a világunk jelenlegi alapműködése.
Őszentsége Sobri Jóska
Tehát akkor nem tud.
Nemes samu09
De, tud.
Csak nem jól.

És nem ez az ő tragédiája.
Vagy mondhanám úgy is, ez nem az ő tragédiája.

Én azzal vitázok, az ellen érvelek, amit a beidézet hsz-ben a fórumtárs ír. Te meg kontextus nélkül kinyilatkoztatsz, függetlenül a korábban leírtaktól.

Írok egy példát.
Én meg tudok tervezni egy csúcsszuper offense playbookot a Jaguarsnak.
Mindenféle basic playyel, trükkösjátékkal, a szabálykönyv vakfoltjainak és pontatlanságainak kihasználásával, stb.
Csak lehet, hogy ezt az adott játékosok nem tudják megvalósítani, nem is azokat az elkapókat draftolja a Jax, akik elég gyorsak vagy magasak hozza, majd a fél csapat lezuhan egy repülővel. Ja és nem is kiváncsi senki az általam megalkotott csodára.
Vagyis én hiába tudok valamit, ha az a fránya valóság keresztülhúzza a számításaimat.
Hátha így érthető.
Őszentsége Sobri Jóska
Na jó ezen az érveléstsknikán besírtam most. 😀
Toca
Miért, te például képes vagy dartsozni?
Képes vagy, csak nem jól.
Mi ebben a hiba?

több mint 1 éve
Toca Minnesota Vikings 19 253 — Vikings fan
Orbán tragédiája pont ez, hogy stratégának képzeli magát, de a pillanat uralásán kívül másra nem képes. Ezért képtelen nem, hogy 30-50 éves, de még 2-3 éves távlatokban is gondolkodni.

Amadeus von Dollárbaloldal
Ez nem igaz, Orbán képes 30-50 évben gondolkodni.
De a posztmodernben ez szart se ér.
Mondhatni a valóság nem lineárisan úgy alakul, ahogy ő (vagy bárki más aktuálpolitikus) kigondolja.
Ez a "tervezhetetlen jövő" nem Orbán tragédiája, hanem a világunk jelenlegi alapműködése.
Őszentsége Sobri Jóska
Tehát akkor nem tud.
Nemes samu09
De, tud.
Csak nem jól.

És nem ez az ő tragédiája.
Vagy mondhanám úgy is, ez nem az ő tragédiája.

Én azzal vitázok, az ellen érvelek, amit a beidézet hsz-ben a fórumtárs ír. Te meg kontextus nélkül kinyilatkoztatsz, függetlenül a korábban leírtaktól.

Írok egy példát.
Én meg tudok tervezni egy csúcsszuper offense playbookot a Jaguarsnak.
Mindenféle basic playyel, trükkösjátékkal, a szabálykönyv vakfoltjainak és pontatlanságainak kihasználásával, stb.
Csak lehet, hogy ezt az adott játékosok nem tudják megvalósítani, nem is azokat az elkapókat draftolja a Jax, akik elég gyorsak vagy magasak hozza, majd a fél csapat lezuhan egy repülővel. Ja és nem is kiváncsi senki az általam megalkotott csodára.
Vagyis én hiába tudok valamit, ha az a fránya valóság keresztülhúzza a számításaimat.
Hátha így érthető.
Őszentsége Sobri Jóska
Na jó ezen az érveléstsknikán besírtam most. 😀
több mint 1 éve
Nemes samu09 Houston Texans 4 031 — I like the Texans, I like who we are
Orbán tragédiája pont ez, hogy stratégának képzeli magát, de a pillanat uralásán kívül másra nem képes. Ezért képtelen nem, hogy 30-50 éves, de még 2-3 éves távlatokban is gondolkodni.

Amadeus von Dollárbaloldal
Ez nem igaz, Orbán képes 30-50 évben gondolkodni.
De a posztmodernben ez szart se ér.
Mondhatni a valóság nem lineárisan úgy alakul, ahogy ő (vagy bárki más aktuálpolitikus) kigondolja.
Ez a "tervezhetetlen jövő" nem Orbán tragédiája, hanem a világunk jelenlegi alapműködése.
Őszentsége Sobri Jóska
Tehát akkor nem tud.
Nemes samu09
De, tud.
Csak nem jól.
És nem ez az ő tragédiája.
Vagy mondhanám úgy is, ez nem az ő tragédiája.

Én azzal vitázok, az ellen érvelek, amit a beidézet hsz-ben a fórumtárs ír. Te meg kontextus nélkül kinyilatkoztatsz, függetlenül a korábban leírtaktól.

Írok egy példát.
Én meg tudok tervezni egy csúcsszuper offense playbookot a Jaguarsnak.
Mindenféle basic playyel, trükkösjátékkal, a szabálykönyv vakfoltjainak és pontatlanságainak kihasználásával, stb.
Csak lehet, hogy ezt az adott játékosok nem tudják megvalósítani, nem is azokat az elkapókat draftolja a Jax, akik elég gyorsak vagy magasak hozza, majd a fél csapat lezuhan egy repülővel. Ja és nem is kiváncsi senki az általam megalkotott csodára.
Vagyis én hiába tudok valamit, ha az a fránya valóság keresztülhúzza a számításaimat.
Hátha így érthető.
Őszentsége Sobri Jóska
Teljesen érthető. Alá is van támasztva a sikertelenség. Viszont ami ebből lejön, és ez számít, hogy mit látnak belőle: nem tudtál összerakni egy olyan playbookot amivel nyerni lehet.