USA és a világ
32 feliratkozó
13 napja
De hát pont ezt mondtam, hogy már ma eldőlt hogy nem fognak ott 5-10 év múlva dolgozni, nem akkor fog eldőlni.És miért van ez így? Így születtek?Egy csirkegyárba’ is lesz 3 aki megfelel, olyan is aki művezető, csak az a 297 rontja majd összképet, hiába adsz neki 300.00-et.Nekem 3 cigány kollégám van, az egyik osztályvezető. Kaptak esélyt, meg persze előtte lehetőséget tanulni.Mondjuk az is megér egy kérdést, hogy az általad említett cigány nők munkájának minősége, illetve munkahelyi beilleszkedésük mennyire közelíti meg a filippínókét.Egyébként szerintem - sajàt tapasztalatok alapján, statok nèlkül, érzésre - az Orbán-rendszer munkaerőpiaci hiányokra adott azon válasza, h fülöp-szigetekiekkel töltik fel a hiányszakmákat, nem volt rossz ötlet, sőt nagyobb mintára is alkalmas.Nincs ezzel gond, de a cigány nők foglalkoztatási rátája 35% és országosan 20% körül van a munkanélküliség a cigányság körében. Ez már a közmunkásokkal együtt.
Willie Parker
Nem a vendégmunkásokkal van a gond, hanem hogy politikai célokból szegénységben és függőségben tartja a cigányságot a (többnyire) Fideszhez kötődő helyi erő, többnyire a polgi...
Gyurma Pappa
szaba
Ki érti...
Gyurma Pappa
Akik helyett jönnek majd a dolgozni a akarók—a következő 5-10 évben—azokat konkrétan már ma nem járatják az általánosba sem. Így meg nehéz lesz, vagyis lehetetlen.
ozibozi
Gyurma Pappa
13 napja
Kis mintáról tudok nyilatkozni.És miért van ez így? Így születtek?Egy csirkegyárba’ is lesz 3 aki megfelel, olyan is aki művezető, csak az a 297 rontja majd összképet, hiába adsz neki 300.00-et.Nekem 3 cigány kollégám van, az egyik osztályvezető. Kaptak esélyt, meg persze előtte lehetőséget tanulni.Mondjuk az is megér egy kérdést, hogy az általad említett cigány nők munkájának minősége, illetve munkahelyi beilleszkedésük mennyire közelíti meg a filippínókét.Egyébként szerintem - sajàt tapasztalatok alapján, statok nèlkül, érzésre - az Orbán-rendszer munkaerőpiaci hiányokra adott azon válasza, h fülöp-szigetekiekkel töltik fel a hiányszakmákat, nem volt rossz ötlet, sőt nagyobb mintára is alkalmas.Nincs ezzel gond, de a cigány nők foglalkoztatási rátája 35% és országosan 20% körül van a munkanélküliség a cigányság körében. Ez már a közmunkásokkal együtt.
Willie Parker
Nem a vendégmunkásokkal van a gond, hanem hogy politikai célokból szegénységben és függőségben tartja a cigányságot a (többnyire) Fideszhez kötődő helyi erő, többnyire a polgi...
Gyurma Pappa
szaba
Ki érti...
Gyurma Pappa
Akik helyett jönnek majd a dolgozni a akarók—a következő 5-10 évben—azokat konkrétan már ma nem járatják az általánosba sem. Így meg nehéz lesz, vagyis lehetetlen.
ozibozi
Gyurma Pappa
A kilencvenes években kettő roma oszt társam volt, mindkettő 10 év alatt járta ki a hat osztályt.
Volt egy évfolyamtársam, ő rendőr lett. 5 év után kirúgták, vesztegetés miatt ült 3 év 6 hónapot.
Fiamnak alsóban 3 roma oszt társa volt.
3/3 megbukott elsőben pedig nem analfabéták, csak lomizni, lopni könnyebb, meg lusták, mint a szar. Pedig kurva türelmes volt velük mindenki.
Egyikük jelenleg javítóban ül rablások miatt, a másik előzetesben van lopás/zsarolás/kifosztás/kábszer kereskedelemmel. A harmadikuk most negyedikes, 16 évesen.
A 11 éves lányomnak ötödikben lett két roma fiú oszt társa. Egyik 13, másik 15 éves.
A kicsim, 8 éves, hozzàjuk most bukott egy roma kislány harmadikból vissza, 7 tantárgyból, 400 óra feletti igazolatlannal.
13 napja
És miért van ez így? Így születtek?Egy csirkegyárba’ is lesz 3 aki megfelel, olyan is aki művezető, csak az a 297 rontja majd összképet, hiába adsz neki 300.00-et.Nekem 3 cigány kollégám van, az egyik osztályvezető. Kaptak esélyt, meg persze előtte lehetőséget tanulni.Mondjuk az is megér egy kérdést, hogy az általad említett cigány nők munkájának minősége, illetve munkahelyi beilleszkedésük mennyire közelíti meg a filippínókét.Egyébként szerintem - sajàt tapasztalatok alapján, statok nèlkül, érzésre - az Orbán-rendszer munkaerőpiaci hiányokra adott azon válasza, h fülöp-szigetekiekkel töltik fel a hiányszakmákat, nem volt rossz ötlet, sőt nagyobb mintára is alkalmas.Nincs ezzel gond, de a cigány nők foglalkoztatási rátája 35% és országosan 20% körül van a munkanélküliség a cigányság körében. Ez már a közmunkásokkal együtt.
Willie Parker
Nem a vendégmunkásokkal van a gond, hanem hogy politikai célokból szegénységben és függőségben tartja a cigányságot a (többnyire) Fideszhez kötődő helyi erő, többnyire a polgi...
Gyurma Pappa
szaba
Ki érti...
Gyurma Pappa
Akik helyett jönnek majd a dolgozni a akarók—a következő 5-10 évben—azokat konkrétan már ma nem járatják az általánosba sem. Így meg nehéz lesz, vagyis lehetetlen.
ozibozi

13 napja
Egy csirkegyárba’ is lesz 3 aki megfelel, olyan is aki művezető, csak az a 297 rontja majd összképet, hiába adsz neki 300.00-et.Nekem 3 cigány kollégám van, az egyik osztályvezető. Kaptak esélyt, meg persze előtte lehetőséget tanulni.Mondjuk az is megér egy kérdést, hogy az általad említett cigány nők munkájának minősége, illetve munkahelyi beilleszkedésük mennyire közelíti meg a filippínókét.Egyébként szerintem - sajàt tapasztalatok alapján, statok nèlkül, érzésre - az Orbán-rendszer munkaerőpiaci hiányokra adott azon válasza, h fülöp-szigetekiekkel töltik fel a hiányszakmákat, nem volt rossz ötlet, sőt nagyobb mintára is alkalmas.Nincs ezzel gond, de a cigány nők foglalkoztatási rátája 35% és országosan 20% körül van a munkanélküliség a cigányság körében. Ez már a közmunkásokkal együtt.
Willie Parker
Nem a vendégmunkásokkal van a gond, hanem hogy politikai célokból szegénységben és függőségben tartja a cigányságot a (többnyire) Fideszhez kötődő helyi erő, többnyire a polgi...
Gyurma Pappa
szaba
Ki érti...
Gyurma Pappa
Akik helyett jönnek majd a dolgozni a akarók—a következő 5-10 évben—azokat konkrétan már ma nem járatják az általánosba sem. Így meg nehéz lesz, vagyis lehetetlen.
Szerkesztette: ozibozi
13 napja
Nekem 3 cigány kollégám van, az egyik osztályvezető. Kaptak esélyt, meg persze előtte lehetőséget tanulni.Mondjuk az is megér egy kérdést, hogy az általad említett cigány nők munkájának minősége, illetve munkahelyi beilleszkedésük mennyire közelíti meg a filippínókét.Egyébként szerintem - sajàt tapasztalatok alapján, statok nèlkül, érzésre - az Orbán-rendszer munkaerőpiaci hiányokra adott azon válasza, h fülöp-szigetekiekkel töltik fel a hiányszakmákat, nem volt rossz ötlet, sőt nagyobb mintára is alkalmas.Nincs ezzel gond, de a cigány nők foglalkoztatási rátája 35% és országosan 20% körül van a munkanélküliség a cigányság körében. Ez már a közmunkásokkal együtt.
Willie Parker
Nem a vendégmunkásokkal van a gond, hanem hogy politikai célokból szegénységben és függőségben tartja a cigányságot a (többnyire) Fideszhez kötődő helyi erő, többnyire a polgi...
Gyurma Pappa
szaba
Ki érti...

13 napja
milyen jó hogy musk a doge élén hazavágott mindent ...edition.cnn.com/2026/06/11/americas/screwworm-texas-cattle-smuggling-latam-intl
The Stronger you become, the Weaker you really are.
I wanted Champ to be champ!
13 napja
Mondjuk az is megér egy kérdést, hogy az általad említett cigány nők munkájának minősége, illetve munkahelyi beilleszkedésük mennyire közelíti meg a filippínókét.Egyébként szerintem - sajàt tapasztalatok alapján, statok nèlkül, érzésre - az Orbán-rendszer munkaerőpiaci hiányokra adott azon válasza, h fülöp-szigetekiekkel töltik fel a hiányszakmákat, nem volt rossz ötlet, sőt nagyobb mintára is alkalmas.Nincs ezzel gond, de a cigány nők foglalkoztatási rátája 35% és országosan 20% körül van a munkanélküliség a cigányság körében. Ez már a közmunkásokkal együtt.
Willie Parker
Nem a vendégmunkásokkal van a gond, hanem hogy politikai célokból szegénységben és függőségben tartja a cigányságot a (többnyire) Fideszhez kötődő helyi erő, többnyire a polgi...
Gyurma Pappa
13 napja
Egyébként szerintem - sajàt tapasztalatok alapján, statok nèlkül, érzésre - az Orbán-rendszer munkaerőpiaci hiányokra adott azon válasza, h fülöp-szigetekiekkel töltik fel a hiányszakmákat, nem volt rossz ötlet, sőt nagyobb mintára is alkalmas.Fordítsd meg! Marcosunk már lett, csak megfelelő, jó marcosistákat kellett importálni a tökéletes rencerhez
Ők keresztény hàttérrel rendelkező, mély kulturális gyökerekkel, európaihoz hasonló tradíciókkal, s értékrenddel rendelkező, jobb oktatási színvonalból érkező emberek.
Számottevően fegyelmezettebbek, jobban képezhetők, márcsak az anyanyelvi angoltudásuk miatt is.
A mély vallásosságuk miatt könnyebben asszimilálódnak, nem szegregálódnak, jól alkalmazkodnak. Alapvetően életvidám, pozitív attitűdjük van, szorgalmasak, képezhetők.
És ami fontos : érdekeltek a munkajövedelem megszerzésében, megtartásában, mert a családi tradíciók összekötik-összetartjàk őket, azaz hazaadnak számottevő pénzt. Ezáltal motiváltak és motivàlhatók.
A legtöbb iszlamista, afrikai törzsi hátterű bevándoróról - a nagy többségükről, számottevő nagyságrendről - ezek egyike sem mondható el.
Itt kezdődik az integráció kudarca. Negatívról indul a folyamat, és kis számot lehet kimozdítani.
Félreértés ne essék, alapvetően pl a szírekről is lehet hasonlókat írni, ott a fiatal, radikalizàlt/ható férfiakkal van a gond.
Persze a gyarmatbirodalmakban nem csak ez a probléma, de Mo-n nincs ilyen terheltség, meg itt nincs is ekkora feszültség.
Willie Parker

Aki nem hiszi, annak utánajárnak
13 napja
Egyébként szerintem - sajàt tapasztalatok alapján, statok nèlkül, érzésre - az Orbán-rendszer munkaerőpiaci hiányokra adott azon válasza, h fülöp-szigetekiekkel töltik fel a hiányszakmákat, nem volt rossz ötlet, sőt nagyobb mintára is alkalmas.Nincs ezzel gond, de a cigány nők foglalkoztatási rátája 35% és országosan 20% körül van a munkanélküliség a cigányság körében. Ez már a közmunkásokkal együtt.
Willie Parker
Nem a vendégmunkásokkal van a gond, hanem hogy politikai célokból szegénységben és függőségben tartja a cigányságot a (többnyire) Fideszhez kötődő helyi erő, többnyire a polgi...

13 napja
Egyébként szerintem - sajàt tapasztalatok alapján, statok nèlkül, érzésre - az Orbán-rendszer munkaerőpiaci hiányokra adott azon válasza, h fülöp-szigetekiekkel töltik fel a hiányszakmákat, nem volt rossz ötlet, sőt nagyobb mintára is alkalmas.az indonéz vendégmunkásokkal nincs gond általában, pedig ők muszlimok. a közép-ázsiaiak mint az üzbégek, kirgizek már más kérdés, annak ellenére, hogy ők muszlimok szeretnek piálni, és előfordul, hogy balhéznak. amúgy egyetértek azzal, amit írtál.
Ők keresztény hàttérrel rendelkező, mély kulturális gyökerekkel, európaihoz hasonló tradíciókkal, s értékrenddel rendelkező, jobb oktatási színvonalból érkező emberek.
Számottevően fegyelmezettebbek, jobban képezhetők, márcsak az anyanyelvi angoltudásuk miatt is.
A mély vallásosságuk miatt könnyebben asszimilálódnak, nem szegregálódnak, jól alkalmazkodnak. Alapvetően életvidám, pozitív attitűdjük van, szorgalmasak, képezhetők.
És ami fontos : érdekeltek a munkajövedelem megszerzésében, megtartásában, mert a családi tradíciók összekötik-összetartjàk őket, azaz hazaadnak számottevő pénzt. Ezáltal motiváltak és motivàlhatók.
A legtöbb iszlamista, afrikai törzsi hátterű bevándoróról - a nagy többségükről, számottevő nagyságrendről - ezek egyike sem mondható el.
Itt kezdődik az integráció kudarca. Negatívról indul a folyamat, és kis számot lehet kimozdítani.
Félreértés ne essék, alapvetően pl a szírekről is lehet hasonlókat írni, ott a fiatal, radikalizàlt/ható férfiakkal van a gond.
Persze a gyarmatbirodalmakban nem csak ez a probléma, de Mo-n nincs ilyen terheltség, meg itt nincs is ekkora feszültség.
Willie Parker
built for this shit
13 napja
Egyébként szerintem - sajàt tapasztalatok alapján, statok nèlkül, érzésre - az Orbán-rendszer munkaerőpiaci hiányokra adott azon válasza, h fülöp-szigetekiekkel töltik fel a hiányszakmákat, nem volt rossz ötlet, sőt nagyobb mintára is alkalmas.Ők keresztény hàttérrel rendelkező, mély kulturális gyökerekkel, európaihoz hasonló tradíciókkal, s értékrenddel rendelkező, jobb oktatási színvonalból érkező emberek.
Számottevően fegyelmezettebbek, jobban képezhetők, márcsak az anyanyelvi angoltudásuk miatt is.
A mély vallásosságuk miatt könnyebben asszimilálódnak, nem szegregálódnak, jól alkalmazkodnak. Alapvetően életvidám, pozitív attitűdjük van, szorgalmasak, képezhetők.
És ami fontos : érdekeltek a munkajövedelem megszerzésében, megtartásában, mert a családi tradíciók összekötik-összetartjàk őket, azaz hazaadnak számottevő pénzt. Ezáltal motiváltak és motivàlhatók.
A legtöbb iszlamista, afrikai törzsi hátterű bevándoróról - a nagy többségükről, számottevő nagyságrendről - ezek egyike sem mondható el.
Itt kezdődik az integráció kudarca. Negatívról indul a folyamat, és kis számot lehet kimozdítani.
Félreértés ne essék, alapvetően pl a szírekről is lehet hasonlókat írni, ott a fiatal, radikalizàlt/ható férfiakkal van a gond.
Persze a gyarmatbirodalmakban nem csak ez a probléma, de Mo-n nincs ilyen terheltség, meg itt nincs is ekkora feszültség.
13 napja
Tehát akkor a magyarok nagyon nagy százaléka utálja a románokat, szlovákokat és osztrákokat, a franciákról nem is beszélve?Szerintem pedig a körülmények meghatározzák az ember jellemfejlődését.Munkaadóként inkább egy nem radikalizált országból jövőt favorizálnék, legyek akàrmekkora náci. Efelett sikerült nagy trendben átsiklani az elmúlt 15-20 évben.Én is. Ez teljesen legitim megközelítes részedről, de ezt nem is vitatja senki.
Willie Parker
A polémia arról szól, hogy azért erőszakos, aszocialis, veszélyes e egy konkrét ember mert migráns, bevandorló, néger, arab, afrikai, ázsiai, stb.
És erre az a valasz, hogy nem. Nem ezért, hanem mert ilyen ember.
Én magyar vagyok, de semmit nem "magyarként", vagyis magyarságom által vezérelve teszek. Egy kurd vagy kongói se (ahol vagy 250 törzs él, nincs is olyan, hogy kongói.)
Én őslakos vagyok, itt születtem, de amikor vezetek, vitázok, dühöngök, eszek, iszok, azt se azert teszem úgy, ahogy mert őslakos magyar vagyok.
És még sorolhatnám a példakat, hogy egy kirívóan erőszakos, extrém esetben, amit előszeretettel lobogtat a széljobber média, miért nem az a lényegi szempont, hogy ki milyen származású, hol született, stb. Hanem mindössze annyi, hogy milyen ember.
Szinte az összes amerikai ismert sorozatgyilkos fehér, nem bevándorló, de nem ez a mozgatórugójuk, hanem valami pszichózis, téveszme, módosult tudatállapot, satöbbi.
Van két vita. Az egyik az, amiről pl. te is írsz, az integracióról, edukációról, harmadik világról, kapitalizmusról, társadalmi egyenlőtlenségről, ezek okairól, következményeiről, ami egy valid vita. És a pszeudonácik ebbe mossák bele az egyedi emberek egyedi abnormitásait, ha ezek az emberek történetesen migránsok, négerek, arabok, stb.
Mintha lenne egy alapvita a személygépkocsi vs. tömegközlekedés témakörben, és a tömegközlekedésnácik minden egyedi cserbenhagyásos gázolást, 200-al balesetezést, bunkón kurvaanyázó sofőrt beleérvelnének abba, hogy "ugyehogy naugye ilyenek ezek a sofőrök".
Őszentsége Sobri Jóska
Vagyis számít, h ki hol és minek született (pl egy kasztrendszerből milyen esélyei és mire lehetnek).
Amitől könnyebben, gyorsabban, és extrémebben frusztrálódhat és attól meg könnyebben, hamarabb és extrémebben radikalizálható.
A javak újraelosztása hiába valósulna meg Amerikában-Európában (ami már önmagában egy utópia), egyrészt Ázsia-Afrika legrosszabb régióit sosem éri el, másrészt mindegy lenne, mert egy évszázados trendnek kell lennie.
A generációs terheltségek pedig öröklődnek, a mintaátadás működik apáról fiúra, anyáról lányra, amit korlàtozottan, egyedi, minimális esetekben lehet megtörni. Nézd meg a palesztin-izraeli konfliktust, generációkra visszamenőleg mindig egy megoldáshoz érkeznek vissza, a harcokhoz.
Egy afrikai törzsben sincs másképp.
Willie Parker
Trianon, a II. VH, az orosz megszállás és 16 év NER miatt most extrém frusztrációban vagyunk és extrém módon radikalizálódhatunk?
A palesztin-izraeli konfliktusból levezetni egy empirikus megállapítást nem igazán szerencsés.
A radikalizációs részhez meg annyit, hogy azon mindenki könnyelműen átlép, hogy ezekben az országokban évtizedekig/évszázadokig a (többnyire nyugat-európai) államok voltak jelen és határozták meg a sorsukat.
Nem ördögtől való az a gondolat a részükről, hogyha már rajtunk keresztül lettetek gazdagok és teremtettétek meg a jóléteteket, akkor vissza is adhatnátok valamit.
De ettől függetlenül én inkább látom problémának az egyes államok cselekvőképtelenségét, mint azt, hogy a migránsok alkalmazkodásra, integrációra képtelenek.
Csak az a baj, hogy jobban szemet szúr a bármilyen módon megkülönböztethető csoport, mint a saját etnikumunkba tartozók és a problémáik, mert azokkal napi szinten együtt élünk, megszoktuk.
Mennyi embert tud a jelenlegi Európa megmenteni? 100.000-et, egymilliót, százmilliót? Van-e ennek határa és vége? Mi az a szám vagy határ, amikor azt lehet vagy kell mondani, hogy ennyi, mert a saját életünk, kultúránk és környezetünk súlyos károsodása nélkül nincs tovább?Biztos van egy felső határ, de effektíve még a normális keretrendszert se látom kialakítva, ahogy ezt kezelni szeretnék.
zinedine5
Európa népessége ~745 millió fő, az EU-é meg 450 millió.
10 millió bevándorló ennek a 2%-a.
Persze ezt nem feltétlenül tudod szétosztani és úgy letelepíteni, mert mindenki a magafajtát keresi, és ez is okozza a feszültségek jó részét, mert így valóban nehéz az integráció, hisz nem vagy rákényszerítve és kialakulnak a párhuzamos társadalmak.
De ez még nem feltétlenül az ő hibájuk.
Külföldön te is inkább magyarok lakta részen lennél, a saját közegedben, mert az a kényelmesebb.
Lúdas Solymi
A harmadik világból érkező migrációs hullámok okairól, kezelhetőségéről és az integrálhatóságról volt szó, nem pedig az etnikai különbségekről.
Belső-Ázsiában, a Közel-Keleten és Afrika nagy részén annyira nehezített körülmények vannak, amiken nem lehet sokat és érdemben javítani. Innen indult a diszkurzus.
Én meg azt írtam, hogy az iszlamista és afrikai törzsi fiatalok frusztrációja ebből fakad, és ezt edukációval, nyugati mintákkal nagyon nehéz lenne leküzdeni, vagy az itteni normáknak megfelelő szintre hozni.
De nem kell messzire menni, a németországi törökök, illetve a hazai romák integrációja, felzárkóztatása és edukációja sem sikertörténet, pedig ott évtizedes, illetve évszázados beágyazottságuk van a társadalmakba. És 50 év alatt nem sok változott nagy trendben, nagy mintákon.
13 napja
Amennyire én értem, az új paktum erről is szól, illetve nem ismerem a pontos számokat, de mintha csebi korábban írta volna, hogy sosem volt ennyire kevés menedékkérő. Szerintem az itt élőkkel van a nagyobb probléma, nem a most (nem) érkezőkkel. A könnyen fanatizálható réteg pont a második-harmadik generációból kerül ki, mivel ugye a társadalmi mobilitás bezárult számukra.igen, a paktum erre mozdult el, hogy aki nem jogosult belepni az Unioba, az lehetoleg a menekultugyi eljaras vegeig a hatar kozeleben maradjon. de hiaba ez az EUs jog, ha a tagallamok nem igy fognak eljarni, es beengedik oket. ha erdekel titeket nyugodtan kerdezzetek, magyar sajtoban nagyon sok minden jelent meg, nagyon sok hibaval. (Meg az altalam nagyon tisztelt Magyari Peter is a cikkjeben elkovetett jo par tevedest, amit jeleztem is neki. O amugy legalabb valaszolt a levelemre, meglehetosen tiszteletteljesen es elegansan. Elsokent a magyar sajto munkatarsai kozul pedig irtam korabban jo sokszor 24.hu-nak, 444nek vagy telexnek is, hogy alapveto tenyeket ne rontsanak mar el.)
Gyurma Pappa
btw: azt nem mondtam, hogy soha ennyire keves nem volt, csak azt hogy jelenleg egy markansan csokkeno tendencia van az elmult evek alapjan.
itt lehet latni 2008 ota a trendet :
ec.europa.eu/eurostat/statistics-explained/index.php?title=Asylum_applications_-_annual_statistics
itt meg egeszen 1990ig ( de ugye itt meg nem volt meg a nagy bovites, en mondjuk 2004tol neznem a szamokat)
www.consilium.europa.eu/en/infographics/asylum-applications-eu/#0
en amugy nem tartom kizartnak, hogy ha nincs vmi nagy trendforditas akkor visszaterunk a 'boldog bekeidokhoz' ala 2008-13 kozott idoszak, ahol EUs szinten a szamok 300.000 korul mozogtak (ugye picit megteveszto a grafikon, hogy csak elso kerelmezok vannak feltuntetve).
de nyilvan jon aztan Trump uram aztan intez nekunk par milla menedekkerot, amiert majd megint az EU lesz a hibas.
Szerkesztette: csebi
Ha meg akarjuk védeni a demokráciánkat, újra kell épitenünk azokat a normákat, amelyek egykor védelmezték. Ám ennel többet kell tennünk. E normákat ki kell terjesztenünk úgy, hogy egy sokszínű társadalom minden tagja számára elerhetők legyenek.
13 napja
fox news said soEs a megoldas teljesen egyszeru lenne, egy mukodo vizumpolitika, ellenorzott bevandorlas a munkaeropiaci hianyok menten, nem pedig fel millios tombokben jogi statuszt adni a spanyol partoknal eppen kikotott, papirokkal nem rendelkezo "menekulteknek".ne vicceljunk mar. nem nagyon tudsz olyan evet felmutatni, amikor ez egesz Europara megallna nemhogy csak es kizarolag a spanyol partoknal kikotott, papirokkal nem rendelkezok.
undisputedly
egyaltalan honnan van neked statisztikad, hogy akik a spanyol partoknal kikotnek azoknak nincsenek papirjaik??? tenyleg linkeld mar ide. utana meg azt, hogy ezek a papir nelkuliek felmillios tombokben kapjak a jogi statuszt. koszi, varom.
csebi
The Stronger you become, the Weaker you really are.
I wanted Champ to be champ!
13 napja
Es a megoldas teljesen egyszeru lenne, egy mukodo vizumpolitika, ellenorzott bevandorlas a munkaeropiaci hianyok menten, nem pedig fel millios tombokben jogi statuszt adni a spanyol partoknal eppen kikotott, papirokkal nem rendelkezo "menekulteknek".ne vicceljunk mar. nem nagyon tudsz olyan evet felmutatni, amikor ez egesz Europara megallna nemhogy csak es kizarolag a spanyol partoknal kikotott, papirokkal nem rendelkezok.
undisputedly
egyaltalan honnan van neked statisztikad, hogy akik a spanyol partoknal kikotnek azoknak nincsenek papirjaik??? tenyleg linkeld mar ide. utana meg azt, hogy ezek a papir nelkuliek felmillios tombokben kapjak a jogi statuszt. koszi, varom.
Ha meg akarjuk védeni a demokráciánkat, újra kell épitenünk azokat a normákat, amelyek egykor védelmezték. Ám ennel többet kell tennünk. E normákat ki kell terjesztenünk úgy, hogy egy sokszínű társadalom minden tagja számára elerhetők legyenek.
13 napja
Az egyetlen ok amiert ez megvaltozott es hirtelen minden, korabban teljsen racionalisnak tartott ellenerv stigmatizalva lett az az, hogy a politika ugy gondolta, ezek az emberek konnyebben megszerzeheto valasztoblokk, illetve a korszellem is balra tolodott.undisputedlyEz egy visszatérő toposz, de sehogy nem áll össze, hiszen az illegálisan ott tartózkodók nem szavazhatnak, és még a legliberálisabb Luxemburgban is 5 év mire állampolgárságot szereznek. Számomra sokkal célszerűbb és egyszerűbb magyarázat az egyszerű gazdasági indok. Lásd továbbra is Master Good ügy. Teljesen explicit módon jelenik meg ez a narratíva. Merkel ugye erősen befolyásolva volt a mindenkori német ipar által, pl. ezért is nem állt ellen jobban Orbánnak. Erről van valahol egy index vagy 444 cikk, most nem keresném meg, ha nem baj, amikor talán a BMW vezér arról menőzik társaságban, hogy bármikor felhívhatja Orbánt, ha kell valami.
De az, hogy egybesik az erupai elszegenyedes, nem kizarolagos oka a tomeges bevandorlas kritikajanak, nem is kell messze menni, a kommentek alapjaul szolgalo belfasti lefejezesi kiserlet miatt sem azert voltak zavargasok, mert a szudani elvette a munkat meg a szocialis lakast, hanema kozbiztonsag romlasa, a barbarikus buncselekmeny okan.undisputedlyFranciaországban egy 25 éve történt gyerekgyilkosság miatt voltak lázongások. Az USA-ban a transznők kitiltása miatt tüntettek. Ez nem bizonyít semmit, az ok-okozat, hogy a hagyományos és a social média is felnagyítja ezeket az ügyeket. Linkeltem a család nyilatkozatát, és én is ezen az állásponton vagyok, hogy ez a bűncselekmény szörnyű, de összemosni faji kérdésekkel sokkal inkább politikai cél, mint valós megoldás.
Ez egy jó cikk: www.telegraph.co.uk/news/2026/06/09/belfast-history-mass-migration-toxic-mix-stabbing/ (ingyenes regisztrációval olvasható, csak le kell gyors mondani mert egyébként elég drága 😀 )
Ez kb. az én véleményem is:
Northern Ireland’s political language is badly out of date for the world it now inhabits. Its leaders are practised at condemning sectarian hatred but visibly uncomfortable talking about migration, integration and crime in a way that takes seriously both the rights of newcomers and the fears of long-standing residents. In this situation that reticence sounds like scolding people horrified and frightened by what’s happened for departing approved tramlines on tolerance and diversity.
A more honest conversation would start by insisting on several principles. Individuals, not communities, commit crime, and any suspect – Sudanese or otherwise – should be judged on evidence, not ethnic label. Moreover, it is perfectly legitimate for people in hard-pressed areas to worry about rapid change, especially when public services are thin and paramilitary influence still lurks in the background.
Az elmult 10+ evben az a cinizmus es stigmatizacio amit a politikai elit a tomeges bevandorlas kritikajat megfogalmazo egyszeru emberek iranyaba elkovetett, vezetett oda, hogy a szeljobb megerosodott, ami viszont most mar ugy korrigalja ezt a 10-20 eves eltolodast a politikailag elfogadott normaban, hogy a centristak is elkezdenek kemenyebb bevandorlasellenes retorikat hasznalni a szavazatokert, igy vegul korrigalni fogja magat a rendszer a sajat logikaja miatt. Ugy is mondhatnam, hogy az tortent az emberek nagy reszevel, mitn ami itt a forumon rob3r7o-val.undisputedlyA jelenséggel egyetértek, az ok-okozattal nem. Továbbra is az az álláspontom, hogy azért nyitottak az emberek a szélsőséges retorikára, mert gazdaságilag depriváltak, és ehhez célszerű és egyszerű célpontot nyújtanak a bevándorlók, amitől az általuk elkövetett bűncselekmények jobban fókuszba kerülnek. 2025 több mint 10e iszlamofób bűncselekményt regisztrált a brit rendőrség. Álláspontom szerint ez nonszensz, egyrészt nem hiszem hogy ilyen sok volt, hanem a brit rendőrség értékeli másképp, viszont azzal muszáj foglalkozni, hogy miért látják ennek szükségét.
Es a megoldas teljesen egyszeru lenne, egy mukodo vizumpolitika, ellenorzott bevandorlas a munkaeropiaci hianyok menten, nem pedig fel millios tombokben jogi statuszt adni a spanyol partoknal eppen kikotott, papirokkal nem rendelkezo "menekulteknek".Amennyire én értem, az új paktum erről is szól, illetve nem ismerem a pontos számokat, de mintha csebi korábban írta volna, hogy sosem volt ennyire kevés menedékkérő. Szerintem az itt élőkkel van a nagyobb probléma, nem a most (nem) érkezőkkel. A könnyen fanatizálható réteg pont a második-harmadik generációból kerül ki, mivel ugye a társadalmi mobilitás bezárult számukra.
undisputedly

13 napja
Ja, ne vedd magadra, gondolom te nem vagy se rasszista, se széljobber, és eleve undisputedly menetrendszerinti újfasiszta migráncsozó általánosítása inspirált annak megérvelésére, hogy mennyira agyhalott dolog egy egyedi kattant esetéből fundamentális ok-okozatiságot belehaluzni a bevándorlóságba.A tegnapi után erősen gondolkodtam, h egyáltalán írjak-e még bármit, de ez most kikivankozott. En azt hiszem most fejeztem be itt a fórumozást. Lehet nem egyetérteni bármiben, lehet kritizálni is a másik véleményét/kommentjet (köszönöm is azoknak, akik tegnap normálisan reagáltak), de az, hogy embereket kollektíven le lehet agyhallottazni, meg ujfasiztazni csak azért, mert az itteni fosodorral ellentétes véleményen vannak mondjuk a bevándorlás kapcsán, vagy csak szimplán a vallásosságuk miatt az számomra túlmegy egy határon. Az meg, h ezek a kommentek itt nem hogy megturtek, de ahogy nézem a többség álláspontját is képviselik, meggyőzött h ez nem az en kozegem. Es itt igazából teljesen irreleváns az is, h a tegnapi kommentek is konkrétan nekem szóltak-e, vagy sem. Nekem ez nem fér bele.Nem tisztem megvédeni senkit, de nem az ellentétes vélemény miatt lett bárki is leagyhalottazva. Sorbi a rasszistákat agyhalottazta le (ahogy korábban a vallásosokat, vagy korábban ki tudja még kit, pl. a szavazók/emberek 80%-át).
További jo szurkolást a vb-hez, a következő nfl szezonhoz, meg további jó kommentelést!
rob3r7o
Gyurma Pappa
13 napja
a szélsőségek még mindig a reagan-tatcher féle neolib politika vesztesei miatt erősödnek nem a migrációs politika kudarcai miatt, az csak egy tünet amire lehet mutogatni, aztán mikor odakerülnek azok akik mutogattak kiderül hogy a király meztelen és csak ugyanazt a politikát akarják folytatni mint előtte
The Stronger you become, the Weaker you really are.
I wanted Champ to be champ!
13 napja
Kettéválasztanom a válaszom.+1
Szeretném, ha a jövőben kerülnénk a személyeskedést, magam is rajta leszek.Gyurma Pappa
Érdemi válaszTarsadalmi feszultsge mindig van/volt a modernkori europaban, ha rosszul megy az also harmadnak. Ebbe beleilleszkedik a te kapitalizmus kritikad (amit en meg mindig a legjobb rendszernek tartok a tokeletlenek kozul), hogy az evtizedes elszegenyedese ennek a retegnek feszultseget szult bennuk, es kulon halmazban az is igaz, hogy az ellenorizetlen tomeges bevandorlas altal europaba migralt tobb millio, tobbnyire arab es afrikai ezekhez az also reteghez csatlakozott, de ahogyan lent kifejtettem, az europai alsoosztalynak jogos az a kritikaja, hogy a hatalom miert hoz a nyakukra tobb millio versenytarsat, amikor az europai gazdasag nem egy kimerithetetlen egysege a benne eloknek es az altaluk termelt eroforrasoknak, a lehetosegek vegesek, az ilyen versenynek ok a karvallottjai. Nyilvan az egyhazak, az NGO-k, az afrikai/sziciliai stb. szervezett bunozes, a gyaras nagytoke, az oroszok/kina haszonelvezoi ennek a folyamatnak, ami 2 evtizeddel ezelottig centrista allaspotn szerint is rossz es karos volt. Az egyetlen ok amiert ez megvaltozott es hirtelen minden, korabban teljsen racionalisnak tartott ellenerv stigmatizalva lett az az, hogy a politika ugy gondolta, ezek az emberek konnyebben megszerzeheto valasztoblokk, illetve a korszellem is balra tolodott.
Amit a viszontválaszodban figyelmen kívül hagysz, hogy nem tagadom le a társadalmi feszültséget. De ez a társadalmi feszültség nem a tömeges bevándorlással kezdődött és a tömeges bevándorlást is okozza valamilyen folyamat. Továbbá a feszültség felfokozódása egybe esik a gazdasági visszaesés és az alsó-középosztály lecsúszásával. Gyurma Pappa
De az, hogy egybesik az erupai elszegenyedes, nem kizarolagos oka a tomeges bevandorlas kritikajanak, nem is kell messze menni, a kommentek alapjaul szolgalo belfasti lefejezesi kiserlet miatt sem azert voltak zavargasok, mert a szudani elvette a munkat meg a szocialis lakast, hanema kozbiztonsag romlasa, a barbarikus buncselekmeny okan.
Az elmult 10+ evben az a cinizmus es stigmatizacio amit a politikai elit a tomeges bevandorlas kritikajat megfogalmazo egyszeru emberek iranyaba elkovetett, vezetett oda, hogy a szeljobb megerosodott, ami viszont most mar ugy korrigalja ezt a 10-20 eves eltolodast a politikailag elfogadott normaban, hogy a centristak is elkezdenek kemenyebb bevandorlasellenes retorikat hasznalni a szavazatokert, igy vegul korrigalni fogja magat a rendszer a sajat logikaja miatt. Ugy is mondhatnam, hogy az tortent az emberek nagy reszevel, mitn ami itt a forumon rob3r7o-val.
Es a megoldas teljesen egyszeru lenne, egy mukodo vizumpolitika, ellenorzott bevandorlas a munkaeropiaci hianyok menten, nem pedig fel millios tombokben jogi statuszt adni a spanyol partoknal eppen kikotott, papirokkal nem rendelkezo "menekulteknek".
Szerkesztette: undisputedly
13 napja
A tegnapi után erősen gondolkodtam, h egyáltalán írjak-e még bármit, de ez most kikivankozott. En azt hiszem most fejeztem be itt a fórumozást. Lehet nem egyetérteni bármiben, lehet kritizálni is a másik véleményét/kommentjet (köszönöm is azoknak, akik tegnap normálisan reagáltak), de az, hogy embereket kollektíven le lehet agyhallottazni, meg ujfasiztazni csak azért, mert az itteni fosodorral ellentétes véleményen vannak mondjuk a bevándorlás kapcsán, vagy csak szimplán a vallásosságuk miatt az számomra túlmegy egy határon. Az meg, h ezek a kommentek itt nem hogy megturtek, de ahogy nézem a többség álláspontját is képviselik, meggyőzött h ez nem az en kozegem. Es itt igazából teljesen irreleváns az is, h a tegnapi kommentek is konkrétan nekem szóltak-e, vagy sem. Nekem ez nem fér bele.Sajnálom, sztem kulturált mederben maradt a vita, de persze lehet, hogy nekem több belefér, nem vagyunk egyformák.
További jo szurkolást a vb-hez, a következő nfl szezonhoz, meg további jó kommentelést!
rob3r7o
Azért gyere majd vissza!
Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
13 napja
A tegnapi után erősen gondolkodtam, h egyáltalán írjak-e még bármit, de ez most kikivankozott. En azt hiszem most fejeztem be itt a fórumozást. Lehet nem egyetérteni bármiben, lehet kritizálni is a másik véleményét/kommentjet (köszönöm is azoknak, akik tegnap normálisan reagáltak), de az, hogy embereket kollektíven le lehet agyhallottazni, meg ujfasiztazni csak azért, mert az itteni fosodorral ellentétes véleményen vannak mondjuk a bevándorlás kapcsán, vagy csak szimplán a vallásosságuk miatt az számomra túlmegy egy határon. Az meg, h ezek a kommentek itt nem hogy megturtek, de ahogy nézem a többség álláspontját is képviselik, meggyőzött h ez nem az en kozegem. Es itt igazából teljesen irreleváns az is, h a tegnapi kommentek is konkrétan nekem szóltak-e, vagy sem. Nekem ez nem fér bele.Ó bakker èn mennyi agyhallottazást olvastam s ha azt mind magamra vennèm 😏 szóval ha mègis meggondolod, csak gyere. Meg maradj akkor csak a Denver topicnál, többit ignoráld 🙏
További jo szurkolást a vb-hez, a következő nfl szezonhoz, meg további jó kommentelést!
rob3r7o
13 napja
azért igen változó paraméterekkel nézünk szembeNem, de ha a biztonság lenne a szempontjuk akkor nem Németország, Anglia vagy az északi államok “kellenének” csak nekik. Hanem Törökországba összetennék a két kezük, ahogy sokan meg is teszik. Akik itt vannak azoknak kis része, nagyobb része esetleg többségük azért van Európában hogy egy tiktokon nagyon menő klasszikust idézve “Im here for my money and my free house, its my dream”KeyGteged er Magyarorszagon bmien szintu uldoztetes, vagy fennall a sulyos serelem veszelye?
csebi
De egyébként megnézném sok ember álláspontját mit gondolna, változna ha egy feltételezésben egy hasonló helyzetben egy keresztény templonért tüntetnél valahol ott erőszakkal vajon mit tennének ott az illetővel vagy akár ingyen házért és pénzért.
Európának nem éri meg de erre szerintem a 30-as években rá is fognak jönni, ha nem, lesz pár helyen a maiaknál is nagyobb gondok.
KeyG
Erdogán nem jó
- ha ellenzéki vagy
- ha síta vagy
- ha kurd vagy
- ha örmény vagy
illetve bármennyire nem tartozol a fősodratú szunnita erősen konzervativ ármaba. S még akkor sem beszélünk a törökországi bejutástól, mer még csak a Northern Syria Buffer Zone-ban vagy - ami technikailag kibővített határsáv, senkiöldje - még nem menekülttábor. Gyakorlatilag meg a török hadsereg felvonulási területe, ahonnan bármikor lehet ütni a kurdokat. Ezért van ez a félálom, valamit ad Erdogan, hogy ne kelljen veled sok mindent csinálni, kapsz egy kicsit, de bármikor műveleti zónában lehetsz, ami nem hadszíntér, csak átengedni kell a seregeket. Ez a biztoság, ha nemzetiségileg, vallásilag és politikailag is megfelelsz Erdogánnak.
Szerkesztette: sutianap

Aki nem hiszi, annak utánajárnak
13 napja
A tegnapi után erősen gondolkodtam, h egyáltalán írjak-e még bármit, de ez most kikivankozott. En azt hiszem most fejeztem be itt a fórumozást. Lehet nem egyetérteni bármiben, lehet kritizálni is a másik véleményét/kommentjet (köszönöm is azoknak, akik tegnap normálisan reagáltak), de az, hogy embereket kollektíven le lehet agyhallottazni, meg ujfasiztazni csak azért, mert az itteni fosodorral ellentétes véleményen vannak mondjuk a bevándorlás kapcsán, vagy csak szimplán a vallásosságuk miatt az számomra túlmegy egy határon. Az meg, h ezek a kommentek itt nem hogy megturtek, de ahogy nézem a többség álláspontját is képviselik, meggyőzött h ez nem az en kozegem. Es itt igazából teljesen irreleváns az is, h a tegnapi kommentek is konkrétan nekem szóltak-e, vagy sem. Nekem ez nem fér bele.Nem tisztem megvédeni senkit, de nem az ellentétes vélemény miatt lett bárki is leagyhalottazva. Sorbi a rasszistákat agyhalottazta le (ahogy korábban a vallásosokat, vagy korábban ki tudja még kit, pl. a szavazók/emberek 80%-át).
További jo szurkolást a vb-hez, a következő nfl szezonhoz, meg további jó kommentelést!
rob3r7o
Magam nevében: ha úgy érzed, hogy negligáltam az álláspontod, elnézést. Azzal, hogy nem értünk egyet, nem fogok elnézést kérni.

13 napja
...Kettéválasztanom a válaszom.
undisputedly
1.) Olvasd vissza a legelső kommented, és ha egy rosszabb napodon egy ellentétes előjelű személyeskedésre nem baszod fel magad, akkor utána térjünk majd vissza (empirikus bizonyítékaim vannak, hogy nem így van).
Elnézést kérek a személyeskedésért. A kiemelt részt nem eldugni akartam, hanem szarul idéztem be. Simán visszakereshető, így elég szar kísérlet lett volna.
Szeretném, ha a jövőben kerülnénk a személyeskedést, magam is rajta leszek.
2) Érdemi válasz
Amit megtanultam 5 év coaching, 3 év terápia és 6 szemeszter pszichológia szak után, hogy a vagy-vagy álláspont a nyugati civilizáció beszűkült gondolkodásmódjának következménye, és tudnak egymással párhuzamosan létezni valóságok. Nem kell állást foglalni vagy kizárólagos magyarázatot találni.
Amit a viszontválaszodban figyelmen kívül hagysz, hogy nem tagadom le a társadalmi feszültséget. De ez a társadalmi feszültség nem a tömeges bevándorlással kezdődött és a tömeges bevándorlást is okozza valamilyen folyamat. Továbbá a feszültség felfokozódása egybe esik a gazdasági visszaesés és az alsó-középosztály lecsúszásával.
A náciknak is sok mindenben igaza volt. Igazuk volt a gazdasági kérdésekben, igazuk volt társadalmi problémákban stb. Amiben nem volt igazuk az az ok-okozati kérdések voltak. A neoliberális világrend az egyén felemelésében sikeres, de milyen áron. Lapozz bele a Politika topikba, és Bárány család tevékenysége pontosan reprezentálja, hogy mi is a gond a rendszerrel.
Ajánlom a 2025-ös BBC Reith Lectures sorozatot Rutger Bergman holland történésszel, jobban összefoglalja, mint amire én képes vagyok.
Amire felhívnám a figyelmet, hogy a társadalom minden nehézsége mögött egy látványos, identitás alapú ügyet kiemelni nem fedi le a valóságot. Tagadni, hogy fennáll a nyugati világban feszültség a bevándorló hátterű lakossággal, szintén nem fedi le a valóságot. Ahogy az ok-okozatok felcserélése sem.
Az IRA-hoz: mint a konzervatívok nagy része, valószínűleg te is a fennálló, többségi társadalom pártját fogtad volna a 70-80-as években (a történelmet a győztesek írják, és ha nincs a Nagy Pénteki Egyezmény, és további halálos esetek vannak, vagy a britek nyernek valahogy, közel sem biztos hogy annyira egyértelmű lenne a támogatottsága most enne az ügynek). Valószínűleg túlbonyolítottam a párhuzamot, és arra akartam rávetíteni a figyelmet, hogy a fennálló rend ellen nem a muszlim közösség az első, aki a belfasti utcákat feldúlja, és az sem volt jobb. Ráadásul a mai napig Belfast bizonyos részein a vallási alapú összefeszülés keresztény és keresztény között mindennapos. Mostanáig vannak olyan, ír bandák által uralt lakóparkok, ahova nem javasolják turistáknak a betévedést. 0 illegális bevándorlóval. Amikor kint voltunk, az ír barátom mondta, hogy nem szívesen hív át magukhoz, mert akkor nem tudunk sokáig maradni, rendszeresek az éjszakai bunyók meg vandálkodások a környéken. Erről annyira nem beszél a social média...
Egyébként nekem van Sinn Féin merchöm, irónia nélkül MAGA sapkám iróniából van....

13 napja
volt is egy hires-hirhedt EU-Torokorszag megallapodas amugy errol aztan lattuk mennyire volt sikeres.Nem, de ha a biztonság lenne a szempontjuk akkor nem Németország, Anglia vagy az északi államok “kellenének” csak nekik. Hanem Törökországba összetennék a két kezük, ahogy sokan meg is teszik. Akik itt vannak azoknak kis része, nagyobb része esetleg többségük azért van Európában hogy egy tiktokon nagyon menő klasszikust idézve “Im here for my money and my free house, its my dream”KeyGteged er Magyarorszagon bmien szintu uldoztetes, vagy fennall a sulyos serelem veszelye?
csebi
De egyébként megnézném sok ember álláspontját mit gondolna, változna ha egy feltételezésben egy hasonló helyzetben egy keresztény templonért tüntetnél valahol ott erőszakkal vajon mit tennének ott az illetővel vagy akár ingyen házért és pénzért.
Európának nem éri meg de erre szerintem a 30-as években rá is fognak jönni, ha nem, lesz pár helyen a maiaknál is nagyobb gondok.
KeyG
nezd, vszeg nekem picit tobb ralatasom van adott orszagok szituaciojaval, es nyugodtan ki tudom jelenteni, hogy ha mondjuk Sziriat nezzuk akkor nincs olyan orszag, amely biztonsagos harmadik orszagnak bizonyul az EU-ig. ergo, nem 'kell' osszetenniuk a kezuket Torokorszagban.
most nyilvan tiktok a mervado a tavalyi tobb szazezer menedekkero helyzetevel kapcsolatban ...
ugye epp tegnap jott ki a Reportunk, tavaly 822.000 menedekkero volt az EU-ban (elozo evhez kepest 19%os csokkenes) ha elmult 10 evet nezzuk akkor 5. helyen all, de a trend egyertelmu, 2023 ota folyamatosan, stabilan csokken a szam. Btw az elismeresi rata is csokkent (2024es 40%rol 29%ra), de ugye ez azt jelenti meg mindig, hogy majd harmada a menedekkeroknek teljesen valid, nemzetkozi vedelemre jogosult szemely. Top 5 orszag a kovetkezo volt: Afganisztan, Venezuela, Sziria, Banglades es Torokorszag (ez az ot amugy nem adta ki az osszes kerelmezo 40%t). Szirek btw markansan csokkentek 24hez kepest, majdnem felevel kevesebben kerelmeztek, de a torokok is hasonlo trendet mutatnak.
Szoval, ja van egy igen jelentos resze a menedekkeroknek, akik teljesen megalapozott kerelmet adnak be, es nem, szamukra nem biztonsagos Torokorszag meg ha te azt is hiszed, mert az elmult x evben voltal egy torok tengerparti all inclusive szallodaban es milyen jo helynek tunt (nem tudom, hogy voltal-e, csak kiragadott pelda, hogy nem ez alapjan kell ezt megitelni).
Tovabbra is ket problema van: a 30%ot integralni kell, ami ahogy lentebb is irtam, nagyon jol lehetne targetelve, de talan meg fontosabb lenne a nagyobb halmazzal is foglalkozni, hogy mi van a 70%kal, aki nem kap vedelmet. Oket vagy vissza kellene kuldeni (lattam vmi statot, hogy mennyire buszkek voltak, hogy arra a statra, hogy a kiutasitott kulfoldiek -ok nem feltetlenul minden esetben korabbi menedekkerok- eseteben mar vmi 28% volt a sikeres tolonc - igen ezt izlelgessuk-, vagy ha lathato, hogy eselytelen (ugye itt is kozel 70%, akik kaptak jogeros tolonc dontest) akkor ugyanugy integralni oket X ido utan, es nem jogi limboban tartani eveken-evtizdeken at, nulla integracios programmal.
Ha meg akarjuk védeni a demokráciánkat, újra kell épitenünk azokat a normákat, amelyek egykor védelmezték. Ám ennel többet kell tennünk. E normákat ki kell terjesztenünk úgy, hogy egy sokszínű társadalom minden tagja számára elerhetők legyenek.